Jump to content
FORUM

Recommended Posts

1 hour ago, Grunf said:

Dana 16.12.2018.godine, oko 23.50 sati, Policijskoj stanici Bihać, obratili su se uposlenici zaštitarske agencije, angažirani na obezbjeđenju u prihvatnom migracionom centru „Bira“ koji su prijavili da je došlo do međusobnog fizičkog sukoba između većeg broja migranata te da je jedna osoba povrijeđena.Izlaskom na lice mjesta, policijski službenici zatekli su povrijeđenog M.N. rođen 1988.godine u Afganistanu sa povredom u predjelu ramena koja je zadobivena upotrebom HLADNOG 0RUŽJA, dok je u neposrednoj blizini pronađen i odbačeni N0Ž s kojim je nanešena povreda. Povrijeđenom licu ukazana je liječnička pomoć a u Kantonalnoj bolnici konstatovane su lakše tjelesne povrede.Uviđajnim radnjama koje su obavili istražitelji OKP PS Bihać, došli su do saznanja da je lice H.A.rođen 1992.godine državljanin Pakistana učestvovao u fizičkom sukobu te nanio povrede Afganistancu.Obaviješteno je KT USK koje je naložilo da se oba lice liše slobode u cilju sprječavanja daljnjeg međusobnog sukoba, a protiv lica H.A.(1992) podnese Izvještaj o počinjenom KD „ Laka tjelesna povreda“.U toku vršenja uviđajnih radnji, oko 00.30 sati, ponovo je došlo do međusobnog fizičkog sukoba između više lica migranta, a što je izazvalo uznemirenost u cijelom kampu, da bi u jednom trenutku oko stotinu migranata izašlo iz hala u kojima su smješteni, stvarajući viku i galamu nakon čega je između migranta ponovo izbio međusobni fizički sukob. Policijski službenici i zaštitari koji su bili na licu mjesta uspjeli su spriječiti daljnji fizički sukob i situaciju staviti pod kontrolu te migrante vratiti u prostorije u kojima su smješteni.U ovom sukobu povrede su zadobila dva lice a radi se o H.A (1996) i D.S( 2000) obojica državljani Pakistana i kojima je ukazana liječnička pomoć, dok istražitelji OKP PS Bihać nastavljaju daljnji rad na utvrđivanju identiteta osoba koja su im nanijeli povrede.  (usn.ba)

Koji su to divljaci,ja se mogu samo suosjećati sa građanima koji žive uz Birin kompleks

Fuj da ne moze biti fujije...trebalo je gamadiju izbaciti vanka na hlađenje

Edited by Neuron

Pitam se samo ko su ovi poput sebo koji stalno - daju odredjenim clanovima koji daji konkretne i pametne prijedloge? Kakve koristi ti ljudi imaju kad toliko brane izbjeglice? 

Eto vecina nas iz vana za vikend krecemo svojim kucama i meni je vec neugodno. Ne osjecam se dobro i ne radujem se dolazku kao proslih godina...

32 minutes ago, Lidjo said:

Pitam se samo ko su ovi poput sebo koji stalno - daju odredjenim clanovima koji daji konkretne i pametne prijedloge? Kakve koristi ti ljudi imaju kad toliko brane izbjeglice? 

Eto vecina nas iz vana za vikend krecemo svojim kucama i meni je vec neugodno. Ne osjecam se dobro i ne radujem se dolazku kao proslih godina...

Ne brini se jarane. Slobodno dođi, nije to baš tako kako se piše ovdje i na drugim mjestimo.

Ja sam svaku noć u gradu i osjećam se sigurno.  

1 hour ago, Lidjo said:

To su likovi koji neznaju od dosade šta bi više pa moraju drugi pošten svijet zajebavati jer su većinom nezadovoljni vlastitim životima pa im svako drugi kriv .

Istina jeste da se Bihać na negativno promjenio zadnjih desetak mjeseci zbog migranata meni osobno nije toliko bilo lijepo ni ljetos dok sam bio na odmoru u Bihaću većinom jer migranti jedu piju po restoranima i kafićima ,jer nikad neznaš ko od njih koju bolest ima tako da sam to izbacio iz ustaljenog dok sam bio na odmoru .

NIkako jednu stvar da skontam. To naše primitivno razmišljanje. Možda će me neko krivo shvatiti ali ne mogu da razumijem ove "humanitarce".Na jednom fb profilu jedne "humanitarke" mogu se naći stvari i sheranja vijesti samo "u korist" migranata.OK. Zločine i kriminal koji čine nigdje ne spominje.I onda vidim komentar nekog čovjeka kao: "Nigdje ne spominješ djevojku sa posebnim potrebama koju su takvi silovali" na što ova "humanitarka" odgovara da je to sve laž, da je sve iscenirano,da se ona prostituiše... ja sam zbilja zgrožen takvim jednostranim stavom, razumijem živi na račun tih ljudi ali se nikad nije zapitala kako je toj djevojci i njenoj porodici.Fujj...globalno gledajući mi smo jedna gomila ljudskog otpada

• Like 4

Gori od fake news je censored news, u Hrvatskoj su svi mediji objavili snimke kako policija vraca ilegalce  nazad a samo jedan (ne vodeci) je objavio vijest o silovanju u BIhacu!!!!!?????. Meni je sigurnost obitelji na prvom mjestu stoga necu biti licemjeran i zato sto god policija radi da mi po korzu ne bi klatarili divljaci iz kamenog doba u grupama s telefonima. meni ok. 

• Like 3

59 minutes ago, Rijecanin said:

Gori od fake news je censored news, u Hrvatskoj su svi mediji objavili snimke kako policija vraca ilegalce  nazad a samo jedan (ne vodeci) je objavio vijest o silovanju u BIhacu!!!!!?????. Meni je sigurnost obitelji na prvom mjestu stoga necu biti licemjeran i zato sto god policija radi da mi po korzu ne bi klatarili divljaci iz kamenog doba u grupama s telefonima. meni ok. 

Zemlja apsurda

1 hour ago, Sebo said:

Svako tjera vodu na svoj mlin, neko misli da migranti lažu o brutalnosti hrvatske policije, neko misli da žrtve pojedinih silovatelja i lopova lažu. Bilo više lažnih vijesti za silovanje, i upravo su autori takvih fake news nanijeli štetu jer sad i kad se stvarno desi nešto tako loše, neki će sumnjati. 

A gle ja nisam rekao da tako mislim nego nema dokaza ama baš nikakvih.A svaki od njih ima smartphone da snimi te svari i da pokaže javnosti.Nema smisla.S druge strane,vijesti o curici koju su pokušali silovati i sad o ovoj djevojci koja je silovana potvrdio je MUP USK-a (imaš na njihovoj stranici i sad te vijesti u biltenima)

• Like 1

Činjenica je da se migrantima ide "niz dlaku" u svim pogledima a lokalnom stanovništvu"uz dlaku" i zato se stvara toliki animozitet prema migrantima + njihovo ponašanje u ovo me ne može nitko razuvjeriit pa zato neka i ne pokušavaju plaćeni humanitarci.

i bez obzira što tko misli PODRŠKA HR POLICIJI

• Like 4

@Sebo moguce,ali meni lično su pokazivali i pricali migranti kako ih hr policija uhvati otme novac,rabije telefon i posalje za Bihac.Frajer mi pokazuje razbijen displej na mobu i zica pare da kupi novi.Razbijen displej na mobitelu ne znaci gubitak podataka sa njega.Displej se samo zamjeni.Ali vjeruj mi svi oni imaju po dva smartphona jedan razbijeni za pokazivanje i zicanje novca a drugi za upotrebu.To mi je rekao i pokazao jedan Sirijac kojem sam cesto nosio hranu,novac mu nikad nisam davao.Nazalost,neki nasi lakovjerni ljudi cesto nasjedaju na te njihove smicalice.Covjece,oni su obuceni za laganje.Ovdje na forumu imas jedan video o tome kako ih neke NVO pripremaju za te stvari

Edited by Grunf
  • Like 2

1 minute ago, Hræzlyr said:

Ko " oni " više ? Imas hiljade ljudi i ti ubijaš u mozak više sa tim svojim stereotipima.

Sad da neko kaže da su bosanci stoka koja kolje djecu svoju kao onaj u Malom Lugu i tebe gleda kao takvog, bi li to bilo stereotipisanje zatucanog čovjeka ?

Različitih osoba ima u toj grupi, nit su svi dobri nit su svi loši, ali ti sa tim svojim hejtom i paranojom si prešao sve granice. Ozbiljno ti govorim. Pretjerao si.

Hajde sjasi covjece dosadan si.Idi provjeri migiće jesu li ti svi platili i jesu li na broju.Zasto se lijepis za svaki moj post.Ja mislim svojom glavom i ne padam pod uticaje mahalskog hodze.Ako ti se ne dopada moje misljenje onda me preskoci.Ja necu da sutim i imam pravo da govorim,ti me ne mizes usutkati.Lijepo odleprsaj sa teme ako ti se ne svidja

• Like 1
  • Confused 1

Just now, Hræzlyr said:

Ko " oni " više ? Imas hiljade ljudi i ti ubijaš u mozak više sa tim svojim stereotipima.

Sad da neko kaže da su bosanci stoka koja kolje djecu svoju kao onaj u Malom Lugu i tebe gleda kao takvog, bi li to bilo stereotipisanje zatucanog čovjeka ?

Različitih osoba ima u toj grupi, nit su svi dobri nit su svi loši, ali ti sa tim svojim hejtom i paranojom si prešao sve granice. Ozbiljno ti govorim. Pretjerao si.

Htio sam to baš napisati, ali sam prestao pisati na ovoj temi. Kao što su pojedine nevladine organizacije plaćene da šire pozitivnu priču o migrantima, tako su izgleda ova dva tri člana plaćena da konstantno pišu o migrantima kao da su svi loši.

Nisu svi bišćani ubojice djece samo zato što je jedan luđak uradio ono što je uradio, kao ni svi cazinjani slovatelji zato što je neka budala opljačkala i silovala staricu.

Zato najbolje zaobilaziti ovu temu jer je izgubila svoj smisao kao i grupa n FB

• Like 1
  • Thanks 1

Vidim neki mjesaju kruške i jabuke. Domicilno stanovništvo je takvo kakvo je ali tu PRIPADA i tu im je dom. Ilegalac koji ima telefon s kojim je stalno na vezi s nalogodavcima a 'nema dokumente' i nasilno i ilegalno je ustao u tuđu zemlju je cisti negativac a za mene osobno i terorist a vama kako god Vam drago i milo jer svatko ima pravo na svoje misljenje. 

• Like 1

18 minutes ago, Hræzlyr said:

Vidim da te je post udario dobro i da istina boli dok si prešao na personalna prozivanja, laži i uvrede. Kakvo sad plaćanje "migića" ( je li i ovo jedan pogrdan naziv za taj narod) i kakve sad mahalske hodze ?

Ovo je forum, otvorena diskusija, i ako ti smeta ovaj vid komunikacije nisi se trebao nikad ni registrovati. Nisu ovdje svi tvoji paranoični jarani.

Kada mačke nema, onda miševi kolo vode. Kada pamet zašuti, onda zatucani izlaze iz rupe i prave javno mišljenje.

Da, generalizuješ, pun si predrasuda i paranoišeš. Ne znam, možda ti je ovo prvi susret u životu sa ljudima druge rase pa si pasivno agresivan.

Pa eto sam kažeš da je forum,otvorena diskusija a lijepo prvi si prozivao.No dobro,otjerao si me sa foruma sad, kao što ste i većinu forumaša otjerali.Isključujem se od svih daljnih diskusija na svim temama.Idem na log off.Pozdrav svima

Grunfe pozdrav i sretno, valjda shvacas da postoji ekipa koja ima zadatak zagaditi prostor kako javni tako i medijski kako bi ljudi poput tebe odustali od bilo kakvog otpora. 

1 hour ago, 1260 said:

Htio sam to baš napisati, ali sam prestao pisati na ovoj temi. Kao što su pojedine nevladine organizacije plaćene da šire pozitivnu priču o migrantima, tako su izgleda ova dva tri člana plaćena da konstantno pišu o migrantima kao da su svi loši.

Nisu svi bišćani ubojice djece samo zato što je jedan luđak uradio ono što je uradio, kao ni svi cazinjani slovatelji zato što je neka budala opljačkala i silovala staricu.

Zato najbolje zaobilaziti ovu temu jer je izgubila svoj smisao kao i grupa n FB

Takvi za koje ti mislis da su dobri grdno se varas,jer ti isti su dosli zivjeti od socijale i biti nekom na grbaci..vise je postalo dosadno ponavljati da nisu svi pobjegli od rata, vec od zakona njihove zemlje..to su ti brate neradnici i pesini zesci..

• Like 1
  • Dislike 1

7 minutes ago, Rijecanin said:

Grunfe pozdrav i sretno, valjda shvacas da postoji ekipa koja ima zadatak zagaditi prostor kako javni tako i medijski kako bi ljudi poput tebe odustali od bilo kakvog otpora. 

Dokazano postoji grupa likova na ovom forumu koji konstantno pokreću offtopic na svim temama posebno na ovoj vezano za migrante nazivajući nas stare članove pogrdnim imenima šovinistima glupanima i slično  zbog našeg vlastitog mišljenja , valjda nemogu da svate da postoje različita mišljenja kod ljudi .

I oni se doslovno zakače na nekog korisnika koji piše istinu vezanu za migrante namjerno odvode od suštine problema započinju drugu priču uz obavezno omalovažavanje tipa nemaš pojma i slično . 

Mene niko nemože ubjediti da su izbjeglice sposobni momci od 18 do 30 godina koji samo hodaju po gradu po prodavnicama restoranima piju ti isti su sumljivog morala higijene i namjera .

Oni su za mene ubačeni teroristi raspale islamske države koji se nemogu vratiti u matične zemlje jer tamo ih čeka prijeki sud i vješanje i oni su svjesni toga i sad mi treba da ih hranimo i oblačimo  .

Što ljudi to prije svate biće im bolje , a ovi plaćenici koji trebaju da ih predstavljaju u najboljem svjetlu me podsjećaju na one fikretove špijune koji su skupljali potpise za autonomiju po Bihaću 1993 godine te su istu predstavljali kao nešto lijepo i idealno .

• Like 5
  • Dislike 1

8 minutes ago, Neuron said:

Takvi za koje ti mislis da su dobri grdno se varas,jer ti isti su dosli zivjeti od socijale i biti nekom na grbaci..vise je postalo dosadno ponavljati da nisu svi pobjegli od rata, vec od zakona njihove zemlje..to su ti brate neradnici i pesini zesci..

Njihov boravak ovdje i razlog odlaska iz njihovih zemalja je druga tema. Činjenica je da ih im je neko znak i da ih je masa prošlih godina došlo u Evropu. To je ovoj masi dalo da krenu na put iako je Evropa rekla stop. 

Kažem uvjek sam bio da se nađe rješenje krize,  bio sam za proteste, ova tema je bila išla u tom smjeru, a onda je krenula masovna propaganda 3-4 člana o tome kako su svi kriminalci. Vrati se unazad i vidjet ćeš ista 3-4 člana koji šire propagandu. Ljudi koji su pisali na početku teme nema ih nigdje. 

• Like 2

Ljude sa pocetka tema nema mozda zato zato sto su rezignirali. Vidi sta se sa Sej Ramic desilo. 

Nema vise ni Sukija, ni komesara. Svi sute.

Zasto???

Neki imaju dobre koristi od ove situacije. Ali vecina pati! Ali opet suti?

Opet pitam zasto?

• Like 4

Živi bili pa vidjeli šta će se sve do proljeća  u gradu dešavati i tko će biti u pravu što se tiče ovih migranata, ali bojim se da će to netko glavomplatiti a onda će biti kasno. Znam samo da su to osobe o kojima ne znamo apsolutno ništa pa čak ni ime i prezime,većina kojih je sklona kriminalu i ne prezaju od ničega. I sad zbog ovoga neko me treba proglasiti ne znam čim. Kao što sam rekao oni za mene nisu dobro došli sada ni ikada

• Like 8
  • Aferim! 1

1260, cinjenice a ne propaganda, dolaze uglavnom iz zemalja bez rata, velikom većinom  vojno sposobni, imaju para, imaju mobitele na koje uredno pricaju a Dokumente nemaju!!!! jer su ih bacili kako im se ne bi utvrdio identitet. i na kraju, nasilno i ilegalno prelaze tuđe zemlje uz ocito navodenje i logistiku. Ja sam prije 6 dana nasao kod strica u staji  5 ilegalaca svi s prvoklasnim vrecama za spavanje,s kojima mozes spavati na otvorenom po zimi!!. Vreće su bacili i krenuli dalje ali ih je Policija srecom skupila kilometar dalje. 

• Like 2

2 hours ago, Hræzlyr said:

Vidim da te je post udario dobro i da istina boli dok si prešao na personalna prozivanja, laži i uvrede. Kakvo sad plaćanje "migića" ( je li i ovo jedan pogrdan naziv za taj narod) i kakve sad mahalske hodze ?

Ovo je forum, otvorena diskusija, i ako ti smeta ovaj vid komunikacije nisi se trebao nikad ni registrovati. Nisu ovdje svi tvoji paranoični jarani.

Kada mačke nema, onda miševi kolo vode. Kada pamet zašuti, onda zatucani izlaze iz rupe i prave javno mišljenje.

Da, generalizuješ, pun si predrasuda i paranoišeš. Ne znam, možda ti je ovo prvi susret u životu sa ljudima druge rase pa si pasivno agresivan.

Vidim da si editovao post pa nisam primjetio sve što si napisao i zato ponovo se javljam. Ti si kreirao nalog prije 2-3 mjeseca i od tad samo tupiš ovdje bez ikakvog smislenog i konkretnog odgovora.Ja tebi neću reći ono što si ti.Neću te do te mjere vrijeđati.Na ovom sam forumu za razliku od tebe već godinama.ja imam svoj STAV.Ja razmišljam logički.Ja sam čak i zadnji svoj post zbog kojeg si me napao obrazložio konkretnim dokazima.Ja nisam paranoičan,proputovao sam čitavu Evropu i susreo se sa različitim i kulturama i rasama a zbog posla u većini slučajeva ostajao mjesecima a ne par sati na svojim odredištima.Ja razmišljam i kritički.Nikad niti jedan post nisam napisao niti na jednoj temi bez jasnog i potpunog obrazloženja.I ti meni kažeš da sam ja na ovom forumu samo zbog tog da bih omalovažavao migrante...Ja sam na ovom forumu godinama prije svega ovog.A recimo tebe nikad nisam spomenuo ali sam vidio od početka što je tvoj cilj:pogrešno informirati građane ovog grada.ja vidim da si skoro svaki put na svakoj temi offtopic,ja vidim da dižeš nove teme a iste takve već postoje mjesecima i ja sam stekao dojam da si ti ovdje (da li zbog tog što si plaćen da to radiš ili iz nekih svojih ličnih ubjeđenja-to ne znam) da "miniraš" rad ovog foruma.Mene 90% starih forumaša lično poznaje i znaju ko sam ja osobno i ko sam ja kao čovjek.Ja i dalje ostajem pri svom.da je ovo jedno veliko ZLO. Onog momenta kad na svojoj vlastitoj koži osjetiš tko su ti ljudi promjenit ćeš mišljenje. Po tvom postu vidi se ko je paranoičan. Ja sam "dijete ovog grada" nisam ovdje u prolazu (kao što si ti MOŽDA).U ovom gradu su živjele generacije i generacije mojih predaka (vijekovima) a sad evo i moja djeca. Za mene nije normalna situacija da se izvrši nužda u centru grada,za mene nije normalna situacija tučnjava ispred gradske opštine,za mene nije normalno probosti nekog u rane večernje sate dok se bišćani šetaju sa djecom - opet u centru grada, za mene nije normalno da se ljudima provaljuju kuće i da se uništavaju,za mene nije normalno pokušati silovati 13-to godišnju djevojčicu,za mene nije normalno silovati djevojku sa posebnim potrebama pa isto tako nije normalno ubiti troje svoje vlastite djece ili silovati staricu.To je ono na što ja upozoravam sve vrjieme. Ja druže ne znam u kakvoj si ti to porodici i sredini odrastao ako je to tebi sve normalno.Oprosti ali nije normalno.NE ŽIVIM JA SAMO U OVOM GRADU - JA ŽIVIM OVAJ GRAD !

Edited by Grunf
  • Like 8
  • Thanks 3

Grumfe taj lik je klasični provokatora čiji mentalni sklop ne prihvaća činjenice i fakte te stoga ne vidim uopće potrebe da se sa njim polemizira.

• Like 3

Nisam se htio miješati, ali ovaj Hræzlyr je poprilično smiješan ubačeni provokator, odnosno trol. Inače izgleda da globalisti ubacuju u višu brzinu i sad je glavni pritisak upravo na Hrvatsku, proljeće ne miriši na dobro, bit će velike frke. Držite se zajedno, ne posustajte, preživite nekako ovu zimu, na proljeće će očito sve puknuti po svim pravcima.

• Dislike 1
  • Aferim! 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...