Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Pa jeli činjenica da nemaju dokumenata.   Jeli činjenica da su ilegalno ušli u zemlju. Jeli činjenica da ilegalno pokušavaju ući u drugu zemlju. Jeli činjenica da je broj KD (krađe,provale...)i narušavanje JRM-a porastao 500% . Jel to sve paranoje i lupetanje kako kažeš ili je stvar da ti i tebi slični namjerno i smišljeno cijelu priču relativizirate i pokušavate nametati stavove koji se niti jednom činjenicom ne mogu potvrditi. I zato si obični TROL kojem zadnji put repliciram i za mene više nisi vrijedan spomena i teksta.

• Like 1
  • Aferim! 1

Just now, Hræzlyr said:

Jesi li upućen u broj tih osoba koji su na USK i broj onih koji su uradili kriminal jednom ili više puta nakon što su izišli iz pritvora ? Koji je procenat ?

prije nego ištq drugo napišeš iznesi ove podatke

Naša sredina je relativno mala i nije nikako bila sklona nikakvom kriminalu, i zato je porast tih famoznih 500%

Ja se ne sjećam za svog života da je neko iz moje ulice ili dijela grada uradio kriminalno djelo iskreno da kažem. Volio bi da tako i ostane naravno.

Situacija jest problematična, ima problematičnih osoba ali nije ni haotična koliko se želi predstaviti. 

Izreke poput one: "oni su naučeni kako će lagati, eno pričaju na mobitel, bodljikavom žicom ih ograditi..." mi pokazuje kakvih mentalnih sklopova ovdje ima.

Petere nisam te prepoznao.O kakvom ti procentu govoriš? Nemoj mi porediti broj migranata sa brojem njihovih kriminalnih radnji.To su irelevantni podaci.Uporedi broj kriminalnih radnji koje su počinili migranti sa brojem kriminalnih radnji koji su počinili građani.Dobit ćeš istu cifru.Ali jedni su to uradili za 10 mjeseci a jedni za 10 godina.Ti nemaš percepciju da realno gledaš na stvari.BIHAĆ je bio najsigurniji grad što se tiče kriminaliteta do prošle godine u BiH i jedan od najsigurnij u ex-yu. Samo jednu provalu u kuću ili vikendicu koju urade ne učine dvojica ili trojica nego ih bude po 20-30.Prostor koji koriste u tim slučajevima služi im da se sklone od zime ili kiše a taj prostor unište u tolikoj mjeri da kuću možeš slobodno spaliti poslije njih.Većinom takve prostore koje provale i koriste provaljuju opet novi i drugi migranti koji se nađu na tom putu.Dakle uvijek su novi i novi u pitanju a oni prethodni pustoše na svom putu dalje.Razumiješ li ti o čemu ja pričam? Nekom ko to ne doživi i čuje to samo sa strane ne čini se strašnim, ali to je zločin. Zločin je kad ti unište kuću za par noći koju si gradio 20 godina od plate 426 KM.Ko će to nadoknaditi ljudima? Da ne pominjem potezanja noževa i ostale krimnalne radnje to je druga priča. Onaj ko to nije doživio nema razumjevanja i solidarnosti za one druge.To je najžalosnije u svemu ovome.Naletio sam na ovaj link a dešava se u Čapljini.Pročitaj tekst.Ove stvari se događaju u Bihaću svaki dan,neopaženo i na stotine je ovakvih slučajeva samo u Bihaću.Ja to znam jer sam i ja to doživio ne jednom nego više puta a niko me nije zaštitio.Gdje su moja prava?

https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/bih/clanak/id/579710/stanovnici-grada-na-ruti-u-svakodnevnom-su-strahu-migranti-tumaraju-ulicama-cim-padne-mrak-a-lokalci-im-pokazuju-prazne-kuce-u-koje-provaljuju?fbclid=IwAR2E9GrQCtZVYPXlO__Q33RB5KqtGMryWBalZxabiuHhzVFb3yjWbQBjn-g

• Like 4

8 hours ago, Zmiugaloma said:

Eno nekakav je otvorio pekaru onu prekoputa Gimnazije i Koledza, "Al Afat" il' tako nekako...😅

Na osnovu čega je otvorio  pekaru ?  Ilegalni migranti  ? Na crno ? 

19 minutes ago, Bihac 2000 said:

Na osnovu čega je otvorio  pekaru ?  Ilegalni migranti  ? Na crno ? 

Ma ima tu neki Iranac koji je u Engleskoj.Možda je on u pitanju.Bilo je govora da je otvorio i restoran za migrante ondje preko puta OŠ Prekounje gdje je bio fast food neki

1 hour ago, Hræzlyr said:

Jesi li upućen u broj tih osoba koji su na USK i broj onih koji su uradili kriminal jednom ili iste osobe više puta nakon što su izišli iz pritvora ? Koji je procenat ?

prije nego ištq drugo napišeš iznesi ove podatke

Ja vjerujem MUP-u našem kada daju analizu stanja. Sigurnosna situacija NIJE ugrožena u mjeri u kojoj vi ovdje predstavljate !

Naša sredina je relativno mala i nije nikako bila sklona nikakvom kriminalu, i zato je porast tih famoznih 500%

Ja se ne sjećam za svog života da je neko iz moje ulice ili dijela grada uradio kriminalno djelo iskreno da kažem. Volio bi da tako i ostane naravno.

Situacija jest problematična, ima problematičnih osoba ali nije ni haotična koliko se želi predstaviti. 

Izreke poput one: "oni su naučeni kako će lagati, eno pričaju na mobitel, bodljikavom žicom ih ograditi..." mi pokazuje kakvih mentalnih sklopova ovdje ima.

Donekle se I mogu sloziti sa tobom. Ali sta preostaje MUP da kaze? Da gradjani jos vise paniku dignu? pa to moraju reci.

Eto ja te pitam, zasto sad odjednom svi sute? Zasto suti Suki, zasto suti komesar? Sta je sa vozovima? nema vracanja nazad?

Zima je prekrila grad, migracioni centri su se izgradili, grad je preplavljen za nepoznatim ljudima koji maltretiraju lokalne ljude na raznorazne nacine I lokalno stanovnistvo se ne osjeca sigurno. To pokazuje da skoro nikog nema na ulici navecer, nocni zivot je opao maksimalno, steta ogromna..

• Like 2

Kakva zucna rasprava... Mozete vi nijekati i demantirati i prozivati koliko hocete, ali prava istina o tim ljudima se zna, i imaju sati i sati snimljenih video dokaza, imaju hiljade i hiljade slika sirom zemlje, regiona i svijeta kao dokazi o njihovom ponasanju i o tome kakvi su zapravo, postoje svjedocenja i svjedocenja i svjedoka i zrtava njihovog ponasanja, postoje naucnici, historicari, demografi, sociolozi i psiholozi koji su rekli i dokazali i pokazali o kakvim se tu zapravo ljudima radi. Vama koji na sve ovo tvrdite suprotno bit ce puno gore kada dodje do eskalacije situacije, zato sto ce vas zateci nespremne. Prestanite biti naivni, educirajte se, istrazujte, citajte, gledajte, slusajte kako se ne biste na kraju pitali A ĐE PEČAT?

Cenzura je sastavni dio svega sto se desava, ni mi, ni vi ni nasa drzava ni nasa policija, ni drzave ni policije zemalja u regionu i u Evropi se ne pitaju nista. Rade po nalozima i naredjenjima, i spalo je na to da je svaki covjek za sebe, spasavaj se ko moze dok moze. Znam ja da je Vama tesko i krivo cuti sve ovo, i nemogucnost priznavanja velicine i ozbiljnosti situacije je jednostavno rezultat vaseg straha, sto je takodjer razumljivo.

Edited by Fugaziii
  • Like 4
  • Dislike 1

Ljudi su zaglavljeni ovdje kod nas htijeli mi to ili ne. Evo zima došla, šta drugo uraditi nego uzeti te pare i smjestiti ljude koliko se može.

OVA REČENICA GOVORI SVE O TEBI I TVOJOJ FILOZOFIJI. 

PARE, PARE UZETI TO JE BITNO

FUJJJJ

Rekao sam da neću više polemizirati sa tobom ali samo reći mi o kojima objektima ti govoriš u mnizini saniraju se Borici a Bira je privatni objekt, halooo tvoga trolanja  mi je pun .... Za sve imaš opravdanje i neki razlog . Ja ti naveden gore činjenice a ti se pitaš o procentu u odnosu na domicilni stanovništvo Ma. I 1% je previše i zato NISU DOBRO DOŠLI  Pa ti odskoci

Uzeti pare??? Ko da uzme pare? Većina građana nema nikakve fajde od toga osim štete koja im se nanosi

• Like 1

Grunfe, zboris li zboris, ne trebam se ni javljati, dijelimo misli, ali ti cesce to preneses na forum, iako kad citam nekad postove, od ljutnje ( izazvane istinom/lazi ) i slaganja sa misljenjem, istodobno pozelim dopuniti tvoj post sa jos xxx detalja ( pozamasna knjiga ), ali ipak smatram da je i tvoj arsenal oruzja dovoljno jak. A ljutnja me nekad obuzme zbog ovih sto imaju oci i vid a slijepi su, imaju mozak ali gnjilo sve, ima usi i sluh ali ne cuje, ima usta, jezik, glasnice ali ne komunicira na osnovu argumenata, nego MUU li ga MUUUUU!! Za ovakve zadnje opisane da s njima zemlja zabrekne bolje je. Moje misljenje :)

12 minutes ago, Grunf said:

Uzeti pare??? Ko da uzme pare? Većina građana nema nikakve fajde od toga osim štete koja im se nanosi

Bilo ko da uzme, samo neka se uzima, neka se obrce, neka se pokrece humanitarija zla, i neka nasi profi-profiterski, polozajno-religijski, kabadahijsko-elitni  i svakako opredijeljeni zagovaraci umacu. Sve prolazi i sve nam pod kapu.

• Thanks 1

36 minutes ago, SAMO_REALNOST said:

Grunfe, zboris li zboris, ne trebam se ni javljati, dijelimo misli, ali ti cesce to preneses na forum, iako kad citam nekad postove, od ljutnje ( izazvane istinom/lazi ) i slaganja sa misljenjem, istodobno pozelim dopuniti tvoj post sa jos xxx detalja ( pozamasna knjiga ), ali ipak smatram da je i tvoj arsenal oruzja dovoljno jak. A ljutnja me nekad obuzme zbog ovih sto imaju oci i vid a slijepi su, imaju mozak ali gnjilo sve, ima usi i sluh ali ne cuje, ima usta, jezik, glasnice ali ne komunicira na osnovu argumenata, nego MUU li ga MUUUUU!! Za ovakve zadnje opisane da s njima zemlja zabrekne bolje je. Moje misljenje :)

Bilo ko da uzme, samo neka se uzima, neka se obrce, neka se pokrece humanitarija zla, i neka nasi profi-profiterski, polozajno-religijski, kabadahijsko-elitni  i svakako opredijeljeni zagovaraci umacu. Sve prolazi i sve nam pod kapu.

Ja volim ovaj grad i ove ljude i nikad ne mislim kao individualac i ne gledam vlastite interese nego za sveopšte dobro sviju nas.Ne samo kad je ova kriza upitanju nego o svemu tako mislim.Tako sam odgojen i tako odgajam svoju djecu.A imat ću uskoro jako dobru priču u pogledu ove teme sa jako puno detalja i dokaza.

• Like 1

'Sve više ubačenih elemenata iz Hrvatske koji šire mržnju' ???????? Sto uopce pametno reci na takvu glupost, dakle cinjenica je da ekipa ilegalno i nasilno prelazi graince i ulazi u drzave skrivajuci identitet, to nisu sirijci koji su 2015 bjezali od rata, ovo je neka druga ekipa a kako jos nitko nije otkrio portal za prelazak u 4-tu dimenziju to znaci i da medu ovom ekipom ima pojedinaca iz porazene isilove vojske ili su oni isparili vremeplovom??

• Like 2

On 15. 09. 2018. at 11:21, Vywegh said:

Mislim da kojekavka zabranjivanja nisu rjesenje jer ce oni dolaziti svakako. Treba se definitivno izgraditi sabirni centar negdje van grada, utvrditi tacan broj radno sposobnih i poslati ih na izgradnju koridora 5c, naravno, zajedno sa bihackim lijenguzama :)

Da se citiram otprije 3 mjeseca :)

• Like 1

Meni samo jedno nije jasno,tako i u pogledu ovog našeg sugrađanina, da li mi svi moramo pojedinačno da doživimo neko zlo da bi smo tek onda shvatili i došli "tobe"

image.png.2c2691b100dcac1683394b2a7d22e833.png

• Like 3

57 minutes ago, Grunf said:

Meni samo jedno nije jasno,tako i u pogledu ovog našeg sugrađanina, da li mi svi moramo pojedinačno da doživimo neko zlo da bi smo tek onda shvatili i došli "tobe"

image.png.2c2691b100dcac1683394b2a7d22e833.png

Lik ufurao da je Lovac na glave na divljem zapadu... cuj ganjali lika i hapsili ga oni?

S kojim pravom ti kao civil nekoga lisavas slobode?

Dobro, pokusali provaliti, ti ga skontao, otjerao ga iz avlije i tu tvoja prica zavrsava. Obavijestis policiju i to je to... 

Sta je ovo... lov na vjestice?

Morali srusiti lika na pod jer je pruzao otpor?! Wtf...

• Like 1
  • Dislike 5
  • Haha 1

Na stranu to "proganjanje" ali to je ono što nam se svakodnevno događa.Da su ga samo otjerali,provalio bi negdje drugo.To se licno meni desilo kad sam otjerao 5 njih dok su pokusavali provaliti meni,poslije tog su provalili kucu i dva auta 100 metara dalje

• Like 4

2 hours ago, Vywegh said:

Lik ufurao da je Lovac na glave na divljem zapadu... cuj ganjali lika i hapsili ga oni?

S kojim pravom ti kao civil nekoga lisavas slobode?

Dobro, pokusali provaliti, ti ga skontao, otjerao ga iz avlije i tu tvoja prica zavrsava. Obavijestis policiju i to je to... 

Sta je ovo... lov na vjestice?

Morali srusiti lika na pod jer je pruzao otpor?! Wtf...

I sta imas od toga sto obavijestis policiju?da ga nisu uhvatili ne bi ni policija ga nasla.

• Like 3

5 hours ago, Sebo said:

Nema više marke od Enisa, mogu slobodno nazad odakle su došli.

ti sad kad dođeš na praznike obiđi sve tržne centre gdje stoje i prose, obiđi prihvatne centre i daj im po deset maraka ne bi li ostali

migrantima nije mjesto u gradu, ne smetaju mi u prihvatnim centrima gdje bi bili pod kontrolom i ograničenim kretanjem 

prihvatni centri moraju biti van grada sa definisanim kućnim redom i pravilima a ne da ih svako večer vidimo u grupama kako iz Bire idu kroz Hatinac i Mušanovića mahalu u grad u provod, među njima ima ne mali broj onih koji su skloni krađi i provalama, mi to ne možemo znati i ne treba da znamo ali im policija ne treba dozvoliti šetanje i provod po lokalima, onda pijani upadaju u tuđe privatne prostore i rade to što rade

ovim što im iznajmljuju smještaj treba paprene kazne odrediti,  glume humanitarce a gule migrante

u žicu van grada, kontejnere ili zidane objekte, montažne objekte, i tamo ovaj IOM i gradonačelnik neka obezbjede uslove dostojne za čovjeka, hrana, kupanje, medicinska zaštita i strogo im zabranihi ulazak u grad

ovo nije mržnja prema migrantima, tako su smješteni i u Austriji, Njemačkoj itd, samo uz dozvolu mogu izići iz kampa na 2-3 sata i tamo gdje je dozvoljeno a ne gdje hoće da šetaju

• Like 8
  • Thanks 2

Ja bih još dodao i ovo kad je riječ o "humanitarcima" koji "besplatno" daju prostore migrantima: jučer jedan moj poznanik - vlasnik obrta seli svoj obrt iz poslovnog prostora u kojem je bio pod najmom godinama na Ozimicama II a prostor je u vlasništvu samohrane majke koja je nezaposlena i ja stanem i upitam ga šta se događa.Veli dobio nogu,vlasnica sad renovira i prima tu 10 migranata. Pošto poznajem i vlasnicu sretnem i nju danas i upitam je čisto onako bez veze. Veli eto grijeh je da ti ljudi spavaju na cesti pa dala prostor bez naknade.Dobro. E sad kojom logikom jedna samohrana majka sa djetetom koje školuje i nezaposlena je ,  izbacuje firmu iz poslovnog prostora, koja joj godinama plaća kiriju na cestu,  i od čije kirije i ona i dijete žive i u taj prostor ubacuje 10 kreveta za migrante od kojih nema koristi? Logika je jasna.Kirija od firme mjesečno 300 KM. 10 migranata po 10 KM noćenje = 100 KM dnevno * 30 dana = 3000 KM koje neće nigdje prijaviti i na koje neće plaćati porez. A to što će isti ti migranti njenim susjedima/komšijama praviti probleme i štetu to je nije briga. Treba javno iznijeti listu tih "humanitaraca" tj profitera i treba svi da ih znaju, jer nikakve izgleda koristi niti od MUP-a niti od Porezne Uprave iako su sami apelirali da se te stvari prijavljuju !

Edited by Grunf
  • Like 6

37 minutes ago, Grunf said:

Ja bih još dodao i ovo kad je riječ o "humanitarcima" koji "besplatno" daju prostore migrantima: jučer jedan moj poznanik - vlasnik obrta seli svoj obrt iz poslovnog prostora u kojem je bio pod najmom godinama na Ozimicama II a prostor je u vlasništvu samohrane majke koja je nezaposlena i ja stanem i upitam ga šta se događa.Veli dobio nogu,vlasnica sad renovira i prima tu 10 migranata. Pošto poznajem i vlasnicu sretnem i nju danas i upitam je čisto onako bez veze. Veli eto grijeh je da ti ljudi spavaju na cesti pa dala prostor bez naknade.Dobro. E sad kojom logikom jedna samohrana majka sa djetetom koje školuje i nezaposlena je ,  izbacuje firmu iz poslovnog prostora, koja joj godinama plaća kiriju na cestu,  i od čije kirije i ona i dijete žive i u taj prostor ubacuje 10 kreveta za migrante od kojih nema koristi? Logika je jasna.Kirija od firme mjesečno 300 KM. 10 migranata po 10 KM noćenje = 100 KM dnevno * 30 dana = 3000 KM koje neće nigdje prijaviti i na koje neće plaćati porez. A to što će isti ti migranti njenim susjedima/komšijama praviti probleme i štetu to je nije briga. Treba javno iznijeti listu tih "humanitaraca" tj profitera i treba svi da ih znaju, jer nikakve izgleda koristi niti od MUP-a niti od Porezne Uprave iako su sami apelirali da se te stvari prijavljuju !

Pa o ovom sam već pisao mog prijatelja i njegovu suprugu sa malom bebom i od par sedmica su izbacili iz stana u kojem je živio godina uredno plaćao i brinuo se za sve da bi se primili migranti .

Kad mi je ovo ispričao nisam mogao vjerovati , ja sam im bio ustupio moju kuću  gdje su boravili , hvala Bogu njihova kuća je završena i sad imaju svoj krov nad glavom .  

A humanitarci nek se stide 

• Like 4

U prihvatnom centru u bihaćkoj fabrici “BIRA” preminuo je 16-godišnji migrant iz Pakistana.

Navodno se mladić danima prije smrti žalio na bolove u stomaku. Ovu informaciju potvrdio nam je ministar zdravstva u Vladi USK Hazim Kapić, navodeći da je uzrok zatajenje srca.

Iako nam nisu odgovorili na upit, iz IOM-a su za pojedine medije izjavili da odgovornost u slučaju njegove smrti snose danski timovi ljekara koji nisu reagirali na vrijeme.KT USK naložilo je obudkciju tijela maloljetnog Pakistanca rođenog 2002. godine. (usn.ba)

Edited by Grunf

E sad,novopridosle migrante MUP USK zaustavlja u Velečevu ili ih salje na isti punkt tamo.Takva je odluka Vlade i MUP-a USK. Od kud pravo Crvenom Križu općine Ključ da te iste migrante šalje PONOVO za Bihać i time krše odluke Vlade i Mup-a? U ovoj zemlji si svako daje za pravo da radi sto hoce.Informacija koju sam naveo nisu neprovjerene nego javno stoje na fb stranici CK općine Ključ

Edited by Grunf
  • Like 2

2 hours ago, Grunf said:

E sad,novopridosle migrante MUP USK zaustavlja u Velečevu ili ih salje na isti punkt tamo.Takva je odluka Vlade i MUP-a USK. Od kud pravo Crvenom Križu općine Ključ da te iste migrante šalje PONOVO za Bihać i time krše odluke Vlade i Mup-a? U ovoj zemlji si svako daje za pravo da radi sto hoce.Informacija koju sam naveo nisu neprovjerene nego javno stoje na fb stranici CK općine Ključ

Zanimljivo da je u ratu bila veća odgovornost u hijerarhiji nego danas !

Čitava kriza oko migranata je pokazala sav jad ministarstva sigurnosti te ministarstva unutrašnjih poslova policije i svi ostalih službi.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...