Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Prikupljeni su dokazi da su ilegalni migrant iu BiH krijumčareni sa područja Crne Gore i Srbije, nakon čega je organiziran njihov ilegalni boravak i smještaj u BiH, te dalji prijevoz i krijumčarenje prema zemljama EU, za šta su organizatori ilegalnim migrantima naplaćivali iznose od oko 4000 eura po osobi.

Tijekom operativne akcije zadokumentirano je najmanje 50 slučajeva krijumčarenja migranata.

Među osumnjičenim osobama, ima i stranih državljana, koji su se u BiH lažno predstavljali kao migranti i prikrivali svoje razloge boravka u BiH kako bi mogli stupati u kontakt sa ilegalnim migrantima, vršiti kaznena djela i ostvarivati nezakonitu imovinsku korist.

Operativna akcija “Centar” predstavlja značajnu aktivnost u borbi na otkrivanju I spriječavanju krijumčarenja ilegalnih migranata preko teritorije BiH.

Nakon izvršenih pretresa, osumnjičene osobe bit će predate postupajućem tužitelju, koji će ispitati osumnjičene, nakon čega će donijeti odluku o daljim aktivnostima u predmetu.

Edited by Ammar
  • Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3312

• rucica1

1245

• Barba

1161

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

Ja sam sa Nove Cetvrti ulica Mehmeda Fazlica...odma iza Borica...ovo je ljudi ne moguce sta se radi...u 2 kuce ih ima sigurno preko 70...da Bog sacuva...ista osoba izdaje...nakon 100m ista osoba ima jos jednu kucu u kojoj se takoder nalazi isto preko 20 migranata...

Po cijelu nov hodaju izmedu kuca i kroz dvorista...

Iz Dackog doma do neka doba noci se cuje vriska i galama...u toku dana su svi grupisani u grupama po najmanje 5...

Ulicom idu kao da je livada...neka se desi da se ne smaknu autu ili prolazniku vec se mora stati i skloniti u stranu.

Da budem iskren nikad se njima ne smaknem jer sam ja odrastao tu, ali sta ce ona majka ili did kad idu od 60 ili 70 god. mogu misliti kako se osjecaju...

Vidim ima raznih misljenja...ok svako ima svoje pravo na misljenje..ali hajde ovako svi ovi koji podrzavaju zive na drugom kraju grada ili nekad migrant prode kroz tu ulicu ne zadrzavaju se...

Ovdje je vec sve gore i gore...

A da ima jedna kuca koja je napustena u smislu da covjek je otisao sa porodicom van drzave...i ne zivi tu vec duzi niz godina niti dolazi...oni su se uselili kao da je njihova. 

Niko nista ne poduzima....

O smecu da se i ne govori koje se pocelo gomilati...

Ispred tih kuca gdje stanuju kao da je deponija. Borici zagadeni do mile volje...niti jedan bor nema kore...sve su ogulili...robu koju im donose samo bace na stranu ili negdje u boricima...

Do jucer su se smijali mnogi i pricali po gradu kako kinezi jer nas tako zovu se boje migranata...evo vam dokaz da smo mi svjedoci od prvog dana sta se sve radi jer smo svjedoci prve masovne tuce.

Pa pokusaj krade 2 vozila, upad u kucu sa nozem...

Organizuju proteste u sred sedmice i u pola dana kad je radno vrijeme...

Evo pozivam ove sto podrzavaju da iznajme stan na Novoj Cetvrti pa vide sta se radi...da li ce pustiti svoje dijete da dode iz skole samo...

• Like 2

Da se malo oglasim i ja posto vidim da je Bihad u jako jako losoj situaciji po pitanju sigurnosti i slicno sad da ja vas sve clanove ovog foruma pitam jednu stvar:

Da li ste spremni da se napravi jedan veliki Dogadaj da izademo svi gradani Bihaća na trg i trazimo od Vlade i Gradonacelnika da se hitno nesto trazi jer ako budemo cekali i pisali ovako preko foruma necemo dobiti nikakve koristi.

Da li ste spremni da zastite svoj Bihac mi kao gradani ?

Da li cemo dozvoliti da neko drugi unisi nasu ljepota Bihaca?

Odgovori su na vama znam da ce mnogo preci prelistat komentar moj a taj tko to uradi da mu nije stalo do Bihaca.

• Like 2
  • Thanks 4
16 minutes ago, zlaja said:

Da se malo oglasim i ja posto vidim da je Bihad u jako jako losoj situaciji po pitanju sigurnosti i slicno sad da ja vas sve clanove ovog foruma pitam jednu stvar:

Da li ste spremni da se napravi jedan veliki Dogadaj da izademo svi gradani Bihaća na trg i trazimo od Vlade i Gradonacelnika da se hitno nesto trazi jer ako budemo cekali i pisali ovako preko foruma necemo dobiti nikakve koristi.

Odgovori su na vama znam da ce mnogo preci prelistat komentar moj a taj tko to uradi da mu nije stalo do Bihaca.

Treba na kulturan način organizirati potpisivanje peticije i  tražiti da se migranti  izmjeste iz centra grada u prostor koji će biti pod kontrolom  i sa ograničenom slobodom kretanja  za one koji posjeduju dokumente i evidentiraju se kao podnosioci zahtjeva za azil. Svim  drugima bez dokumenata uskratiti slobodu kretanja  i tražiti način da se vrate odakle su došli .  

• Like 1
1 minute ago, Bihac 2000 said:

Treba na kulturan način organizirati potpisivanje peticije i  tražiti da se migranti  izmjeste iz centra grada u prostor koji će biti pod kontrolom  i sa ograničenom slobodom kretanja  za one koji posjeduju dokumente i evidentiraju se kao podnosioci zahtjeva za azil. Svim  drugima bez dokumenata uskratiti slobodu kretanja  i tražiti način da se vrate odakle su došli .  

stim se slazem al sto onda cekamo cutimo ? a kukamo u cemu je problem je li tesko toliko ustati i zastiti svoj grad? ako jeste onda nemoj te lupati statuse kukati i koje kakve nebuloze prolivati pa ja brate.

• Like 2
2 minutes ago, zlaja said:

stim se slazem al sto onda cekamo cutimo ? a kukamo u cemu je problem je li tesko toliko ustati i zastiti svoj grad? ako jeste onda nemoj te lupati statuse kukati i koje kakve nebuloze prolivati pa ja brate.

Vi mladi se organizujte , a ja ću vam se pridružiti .

• Like 1
27 minutes ago, zlaja said:

Spreman ali da to bude neradni dan. Bio sam spreman i prošli put ali organizator očigledno ne razumije da ne može svako izaći s posla

• Like 3
43 minutes ago, zlaja said:

Ako moze kakav kontakt tog organizatora :)

Jedno je sigurno, ilegalnih migranata je sve više i više, i sve su agresivniji, nema skoro dana bez incidenta. 
Druga stvar, pogledajte šta se radi od privatnog smještaja,  STUDENTIMA ne iznajmljuju stanove, već ilegalnim migrantima na oči javnosti, a taj smještaj ilegalni migranti iskoriste za opijanje, drogiranje, obračunei ko zna šta još...

Vlasti šute, narod trpi...Do kad ljudi moji, do kad???

Bihać više nije Bihać.

43490697_1911691128899018_6136114063765143552_n.jpg

Edited by Ammar

Džaba narod može protestirati ako država i njeni organi ne provode propise iste države !

Policija je ta koja treba da ograniči kretanje migranata oa ako treba uključiti i vojsku .

Ogradi stražari i čuvaj ne daj muha da izađe ! Koga vidiš van zone hapsana uz deportaciju !

Treba prijaviti i krivično goniti svakog ko izdaje kuće ili sobe migrantima .

Ostampati flajere brošure i podijeliti ih svim migrantima . 

Imati policijske punktove na ulazima u grad čim se vidi grupa da dolazi odmah hapšenje registracija i u kamp !

Ili jednostavno vraćati u Sarajevo !

• Like 4
13 minutes ago, Ammar said:

Jedno je sigurno, ilegalnih migranata je sve više i više, i sve su agresivniji, nema skoro dana bez incidenta. 
Druga stvar, pogledajte šta se radi od privatnog smještaja,  STUDENTIMA ne iznajmljuju stanove, već ilegalnim migrantima na oči javnosti, a taj smještaj ilegalni migranti iskoriste za opijanje, drogiranje, obračunei ko zna šta još...

Vlasti šute, narod trpi...Do kad ljudi moji, do kad???

Bihać više nije Bihać.

43490697_1911691128899018_6136114063765143552_n.jpg

Ne znam sta je tuzniji prizor, ti migranti ili fasada na tim zgradama...

Proteste trebaju organizovati predsjednici mjesnih zajednica u saradnji sa mjestanima. Ako se upetlja bilo koji političar ode to u vraga kao i ovaj sto je bio na trgu. I protesti trebaju biti pred Đačkim domom da se vidi pravo stanje,a ne na trgu. 

Samo šta očekivati,jer vlast boli ona stvar za građane i samo misle na lovu koja je obećana. Koliko nam je vlast traljava govori dovoljno činjenica da su danas u Đačkom domu pronađena dva migranta koja su kod sebe imala RJEŠENJA O PROTJERIVANJU IZ BIH

Pa mi smo komedija od države čovječe,umjesto da su deportovani ova ekipa iz Sarajeva se odlučila da je bolje da sjednu ponovo na bus i za Bihać. Ovi što su napali policiju će biti "navodno" deportovani i pojavit ce se opet za par dana u Bihaću.

Znači naša policija komotno može ovo sve vraćati nazad upravo na ovaj način kako Sarajevo šalje nama. 

• Like 2

Nek/ si nas provijetlio, a odakle si ti Boga ti kad već pišeš "Bog nek vam je na pomoći" ?

kula; Zeus, Jupiter, Isus Krist, Hari Krišna, Buda Alah i Manitu nek su vam na pomoći ( biraj Boga po potrebi)
  • 2.png.3f42c4fadfc5d96898427888c7cff3ac.p
  • Venom
  • Član
  •  33
  • 19 posts

Proteste trebaju organizovati predsjednici mjesnih zajednica u saradnji sa mjestanima. Ako se upetlja bilo koji političar ode to u vraga kao i ovaj sto je bio na trgu. I protesti trebaju biti pred Đačkim domom da se vidi pravo stanje,a ne na trgu. 

Samo šta očekivati,jer vlast boli ona stvar za građane i samo misle na lovu koja je obećana. Koliko nam je vlast traljava govori dovoljno činjenica da su danas u Đačkom domu pronađena dva migranta koja su kod sebe imala RJEŠENJA O PROTJERIVANJU IZ BIH

Pa mi smo komedija od države čovječe,umjesto da su deportovani ova ekipa iz Sarajeva se odlučila da je bolje da sjednu ponovo na bus i za Bihać. Ovi što su napali policiju će biti "navodno" deportovani i pojavit ce se opet za par dana u Bihaću.

Znači naša policija komotno može ovo sve vraćati nazad upravo na ovaj način kako Sarajevo šalje nama. 

upravo ona situacija o deportiranju što sam naveo NEMAJU IH KUDA DEPORTIRATI

A Nova četvrt je postala Divlja četvrt

20 minutes ago, sk64 said:

Nek/ si nas provijetlio, a odakle si ti Boga ti kad već pišeš "Bog nek vam je na pomoći" ?

kula; Zeus, Jupiter, Isus Krist, Hari Krišna, Buda Alah i Manitu nek su vam na pomoći ( biraj Boga po potrebi)
  • 2.png.3f42c4fadfc5d96898427888c7cff3ac.p
  • Venom
  • Član
  •  33
  • 19 posts

Samo šta očekivati,jer vlast boli ona stvar za građane i samo misle na lovu koja je obećana. Koliko nam je vlast traljava govori dovoljno činjenica da su danas u Đačkom domu pronađena dva migranta koja su kod sebe imala RJEŠENJA O PROTJERIVANJU IZ BIH

upravo ona situacija o deportiranju što sam naveo NEMAJU IH KUDA DEPORTIRATI

A Nova četvrt je postala Divlja četvrt

Sasvim si u pravu. Nemaju ih kuda deportirati. Niko ih ne zeli nazad. Nema dogovora izmedju tih zemalja. Maroko svoje drzavljane ne zeli nazad. Ko jednom ode iz zemlje taj se vise ne vraca u istu. 

Isto tako ih ne mogu vratiti u srbiju jer kako dokazati da su iz srbije dosli? A bosna nije u stanju da izvrsi pritisak na srbiju ili bilo koju drzavu i da postigne ista u svoju korist

Ukoliko se gradjani ne ujedine i ne organizuju protest i protjeraju ih nece se nista postici cak stovose situacija ce biti gora jer oni ce probavati sta mogu uraditi i dokle mogu ici 

• Like 1
  • Dislike 1
1 hour ago, Barba said:

Džaba narod može protestirati ako država i njeni organi ne provode propise iste države !

Policija je ta koja treba da ograniči kretanje migranata oa ako treba uključiti i vojsku .

Ogradi stražari i čuvaj ne daj muha da izađe ! Koga vidiš van zone hapsana uz deportaciju !

Treba prijaviti i krivično goniti svakog ko izdaje kuće ili sobe migrantima .

Ostampati flajere brošure i podijeliti ih svim migrantima . 

Imati policijske punktove na ulazima u grad čim se vidi grupa da dolazi odmah hapšenje registracija i u kamp !

Ili jednostavno vraćati u Sarajevo !

Ma u kakav kamp. Dok god se ne pocnu exspresno u Sarajevo vracati

niko Bihac za ozbiljno uzeti nece.

Takodjer je teska bahatost da policija koja je obavezna gradjane i njihov posjed

stiti, u odsustnosti vlasnika nasilna useljavanja u kuce ignorisati.

25 minutes ago, rucica1 said:

Ma u kakav kamp. Dok god se ne pocnu exspresno u Sarajevo vracati

niko Bihac za ozbiljno uzeti nece.

Takodjer je teska bahatost da policija koja je obavezna gradjane i njihov posjed

stiti, u odsustnosti vlasnika nasilna useljavanja u kuce ignorisati.

Teško policija može napraviti bilo šta iz više razloga, a prvi i najbitniji razlog jeste da fali policijskih snaga, što znači da se trebaju uključiti i ostale državne službe, ali sve dok ministri ne izdaju naređenje za to, to se neće desiti. Druga stvar je ta što policiji i kad privede nekog od migranata, nema nikakvih podataka o njemu, ni ko je ni šta je. Novčanu kaznu mu ne mogu pisati, možda ih malo provuku kroz palice i vrate u dom. Ne postoji ništa drugo što mogu napraviti. Treće je to što policija nema prava upotrebe vatrenog oružja i palica pa čak i kad su fizički napadnuti. Nemojte kriviti policiju, rade koliko mogu i koliko su ovlašteni. 

• Aferim! 1

Jasmin je u pravu policija mora raditi u okviru ovlasti i svaki policajac neće reskirati posao radi prekoračenja ovlasti nad nekim migrantom kojem batine ništa ne znače jer ih se već nadijao u svojoj zemlji (pa u Pakistanu ih tuku stapovima ko krave) tako da se građani Bihaća moraju pomiriti sa trenutnim stanjem. Znam da zvuči odvratno da se treba pomiriti sa trenutnim stanjem ali to je sada realnost s obzirom na gradsku i kabtonalnu vlast koju apsolutno nije briga za građane Bihaća. Proteste bi trebalo organizirati pod hitno jer kad padne mrtva glava onda će biti kasno,a to je pitanje dana kad će se dogoditi. Treba izvršiti pritisak na vlast u gradu da se izbjeglice odmah vraćaju za Sarajevo pa kad to bude trajalo 10 dana vodice Sarajlije da je vrag odnio šalu pa će početi drukčije razmišljati.

I još jedno opazanje .Prije 10-tak dana u Ripcu na križanju za Lohovo i GP Uzljebic stoji patrola Policije i mene zaustavlja i kontrolira mi dokumente a pored nas prolazi njih 10-15 i ja pitam Policajca što njih ne zaustavis i kontroliras nego mene koji sam tu odrastao a on kaže da njih nema potrebe kontrolirati jer ionako nemaju dokumenata.majko mila apsurda ja se počeo smijati a onda je i on valjda shvatio šta je rekao pa mi je samo pružio dokumente i rekao da mogu ići. Ovo je pravi Apsurdistan

22 minutes ago, Jasmin Rakić said:

Teško policija može napraviti bilo šta iz više razloga, a prvi i najbitniji razlog jeste da fali policijskih snaga, što znači da se trebaju uključiti i ostale državne službe, ali sve dok ministri ne izdaju naređenje za to, to se neće desiti. Druga stvar je ta što policiji i kad privede nekog od migranata, nema nikakvih podataka o njemu, ni ko je ni šta je. Novčanu kaznu mu ne mogu pisati, možda ih malo provuku kroz palice i vrate u dom. Ne postoji ništa drugo što mogu napraviti. Treće je to što policija nema prava upotrebe vatrenog oružja i palica pa čak i kad su fizički napadnuti. Nemojte kriviti policiju, rade koliko mogu i koliko su ovlašteni. 

Da imamo sposobne ljude u kantonalnoj vladi i ovi iz drzavne ozbiljnije bi se tim problemom pozabavili.Za to kazem - sve nazad gospodi u Sarajevo.Predstavnici mjesnih zajednica trebali bi sazvati gradjane i organizovati se u smislu civilne zastite.Ako se drzavni zastupnici ne drze drzavnih propisa to znaci da se gradjani sami organizovati moraju (s tim bi i policiji olaksali).

To bi trebalo tako biti sve ih vratiti u Sarajevo samo se postavlja pitanje tko će to napraviti. Možda je rješenje kao na Izačiću što su napravili da se ljudi samoorganiziraju.

I koliko čujem na Izacicu nema više velikih problema

Mislim da su kandidati za predsjednike MZ pripadali i kao predsjednici pripadaju politickim strankama, te uzevsi u obzir da pojedine MZ tj. njihovi mnogobrojni mjestani koji profitiraju od migranata su  i pod uticajem prvotno spomenutih, te bi se na taj nacin upropastila i ideja i sl. u vezi protesta. Vikend, aktivno i mnogobrojno, ustrajati, konkretno, instantno, bez rokova. Nemili dogadjaji su kao sto tuzilac kaze udar na Drzavu, stanje nase svijesti sramno, suti, sve dok se ne puca, u svemu i za sve izgovor, sve je dobro dok... kod nas dok i poslije nas postoji. Pa dosta je ljudi.

• Like 3
2 minutes ago, Sherbert said:

Ići protestovati političarima koji išli protestovati u Sarajevo, dobra ideja. Da su mogli nešto uraditi uradili bi prije izbora i na tome uzeli masu glasova

Treba protestovati, ali organizovati proteste iza kojih neće stojati politka kao prošli put. Na taj način dovesti u pitanje stabilnost vlasti, pa čak i ići do kraja i tražiti smjenu vlasti. Kada se oni osjete nesigurno moći će shvatiti kako se građani grada Bihaća osjećaju svakog dana. 

• Thanks 2
1 hour ago, Jasmin Rakić said:

Treba protestovati, ali organizovati proteste iza kojih neće stojati politka kao prošli put. Na taj način dovesti u pitanje stabilnost vlasti, pa čak i ići do kraja i tražiti smjenu vlasti. Kada se oni osjete nesigurno moći će shvatiti kako se građani grada Bihaća osjećaju svakog dana. 

Jesi li ti ucestvovao na februarskim protestima? Jesi li vidio koja je masinerija tad pokrenuta? I sta je rezultat? NISTA

Slobodno zaboravi pricu o protestima jer biscani su skloniji kukanju nego da mrdnu svoje dupe i irade sta za sebe.

• Like 1
2 hours ago, Sherbert said:

Ja vjerujem da će Zlaja i Jasmin pokrenuti oDpor i osloboditi Evropu i svijet od ovog problema 

Ti se možeš zezati koliko hoćeš.Pošto nisi bišćanin (vjerojatno) nisi niti svijestan kakav mi imamo problem ovdje

• Like 3
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...