Jump to content
FORUM

Recommended Posts

11 minutes ago, Lidjo said:

Upravo!!! Migrant nožem napao obezbjedjenje u Konzumu i nanio ubodne rane u predjelu ruke !! Da li se osjecate sigurno u svome gradu ?

Nasao na fb sad

Ja sad isto to gledam ali sam tu u centru i nisam primjetio nista

30 minutes ago, Grunf said:

Ja sad isto to gledam ali sam tu u centru i nisam primjetio nista

Interesantno da na fb odmah komenatati poput da je napadac vjerovatno bio gladan. Drugi pidu da je nesto ukrao.. sad ajde ti znaj.. gladan ne gladan, ne krade se a kamoli kad te security ulovi u tome da ubodes istog. Tu opravdanja nema

• Dislike 1

2 minutes ago, Lidjo said:

Interesantno da na fb odmah komenatati poput da je napadac vjerovatno bio gladan. Drugi pidu da je nesto ukrao.. sad ajde ti znaj.. gladan ne gladan, ne krade se a kamoli kad te security ulovi u tome da ubodes istog. Tu opravdanja nema

Ma ja sam ih vidio milion puta u krađi,najčešće u Adni ali oni ne kradu hranu nego alkohol i to ovaj skuplji viski,jeger itd

10 minutes ago, Lidjo said:

Eto da dodam vijest je potvrdjena iz Mup-a , desilo se to u 19:30 tad sam bio jos kod kuce zato nisam vidio. https://usn.co.ba/izdvojeno/migrant-skalpelom-povrijedio-radnika-osiguranja-prodavnice-u-bihacu-i-pobjegao/134083/

Edited by Grunf

19 minutes ago, Grunf said:

Ma ja sam ih vidio milion puta u krađi,najčešće u Adni ali oni ne kradu hranu nego alkohol i to ovaj skuplji viski,jeger itd

Eto da dodam vijest je potvrdjena iz Mup-a , desilo se to u 19:30 tad sam bio jos kod kuce zato nisam vidio. https://usn.co.ba/izdvojeno/migrant-skalpelom-povrijedio-radnika-osiguranja-prodavnice-u-bihacu-i-pobjegao/134083/

Drugi put se najavi da kad budu migranti krali da vidiš iz prve ruke😂 šala

Divlji zapad je Bihac odavno postao biće tu još svega a nikakve naznake da se migrantima ograniči kretanje to je najžalosnije od svega .

7 minutes ago, Barba said:

Drugi put se najavi da kad budu migranti krali da vidiš iz prve ruke😂 šala

Divlji zapad je Bihac odavno postao biće tu još svega a nikakve naznake da se migrantima ograniči kretanje to je najžalosnije od svega .

Ma bio sam od  cca 20:00 do maloprije u winter parku pa nisam primjetio policiju u blizini a ovo se desilo prije mog dolaska

11 hours ago, Lidjo said:

Stisalo se ovdje, Bihac se predao ili kako da to protumacim?

Evo u Kladusi pocinje buna, u mjestu Polje gdje je sagradjen migracioni centar su danas mjestani imali skup

https://www.radiovkladusa.ba/zbor-gradjana-mz-polje-trazimo-rjesenje-migrantske-krize-u-nasem-dvoristu/

Buduci da smo u istom s*@nju kao i mještani Polja, mi Bišćani bi smo ih trebali otvoreno podržati iako mislim da se sve raspalo i Bihac je podlegao sitnom novcu

• Like 2

3 hours ago, Grunf said:

Buduci da smo u istom s*@nju kao i mještani Polja, mi Bišćani bi smo ih trebali otvoreno podržati iako mislim da se sve raspalo i Bihac je podlegao sitnom novcu

Pa normalno, sta kontaju ljudi jablanske, hatinca, baksaisa, luga, svi negoduju u sebi, niko otvoreno, niko ujedinjeno, sve prodano, a puateno na volju da ovi krimosi tumaraju 24/7 kako i gdje hoce, rade sta zele, otvoreno na oci svima. Brojke se zataskavaju, u tisini se kroje planovi, nikakvih konkretnih koraka ka rjesavanju, suzbijanju, izmjestanju iz grada, integracija se zagovara kriminalnim radnjama. A kad ugrije sunce proljeca, kad se invazija nastavi, kad se oslobode zimskog sna, preplavit ce i ulice i obale, 99 % raskalaseni jadni oni, sve radno i vojno sposobni muskarci. Kako nigdje kada je Bihac u pitanju nema objava u medijima kao sto gradove simpatisu sa "pronadjeno 12 migranata", U BIHACU PRONADJENO, NADJENO, OMOGUCENO, SMJESTENO, SAKRIVENO 4.000-5.000 !!!

• Like 1
  • Thanks 1

On 20. 12. 2018. at 2:32, Vywegh said:

Lik ufurao da je Lovac na glave na divljem zapadu... cuj ganjali lika i hapsili ga oni?

S kojim pravom ti kao civil nekoga lisavas slobode?

Dobro, pokusali provaliti, ti ga skontao, otjerao ga iz avlije i tu tvoja prica zavrsava. Obavijestis policiju i to je to... 

Sta je ovo... lov na vjestice?

Morali srusiti lika na pod jer je pruzao otpor?! Wtf...

I treba ga loviti kao zivotinju. ti pitas za pravo sa kojim ovaj covjek migranta lisava slobode dok taj migrant ugrozava neci zivot. ti stajes u odbranu kriminalca. Bas zato sto zakon im nemoze nista treba ih mlatiti ko stoku. Naravno SAMO one koji provaljuju i krse zakon a naravno i da mi neki domaci dodje provaliti i njega bi mlatio isto tako. Nema ovo veze sa statusom dali je neko migrant. u tom trenutku je obicni kriminalac a nadam se da ce tebi uskoro doci pa da ih mozes istrejrati iz avlije i vratiti se gledati film nakon sto se tvoja prica zavrsi.

• Like 5

Kao što sam više puta rekao batina je iz raja utekla i sve dok ne počnu dobivati prave batine neće se lopovluka okaniti

bagra samo silu priznaje i poštuje a sve ostalo je šuplja priča 

• Like 3

32 minutes ago, sk64 said:

Kao što sam više puta rekao batina je iz raja utekla i sve dok ne počnu dobivati prave batine neće se lopovluka okaniti

bagra samo silu priznaje i poštuje a sve ostalo je šuplja priča 

Vidim počeli Bišcani shvaćati od početka ove teme sto sam ja pričao .

Ako je neko mislio da može na lijep način sa ljudima koji nemaju nikakvog nivoa ponašanja onda se pošteno prevario to jedino prizna silu i pendrek u najmanju ruku .

• Like 2

Babini se bune:

Predsjedavajući općinskog vijeća zatražio Hitnu intervenciju za ukidanje ilegalnog migrantskog centra u Polju! by PR Laburisti BiH | 27. dec. 2018 | Vijesti

Poštovani,

Upućujemo Vam notu zabrinutosti vezano uz postupanje „International Organization for Migration (IOM) u BiH koji ozbiljno narušava pravo građana Općine Velika Kladuša na lokalnu samoupravu. Općinsko vijeće Općine Velika Kladuša je na tematskoj sjednici održanoj, 19.06.2018. godine jednoglasno zauzelo stav da ne želi migracioni centar na općini Velika Kladuša i zajedno s ostalim zaključcima upoznala bosansko-hercegovačku javnost, Europsku komisiju u BiH, predsjedavajućeg Europskog parlamenta, Europske parlamentarce iz R Hrvatske i Predsjednicu R Hrvatske. Pored jasnog stava Općinskog vijeća, Međunarodna organizacija IOM je uspostavila migracioni centar u naselju Polje, udaljeno svega 2 km od graničnog prelaza Maljevac, R Hrvatska. Navedena organizacija nema Ugovor niti Sporazum s organima lokalnih vlasti. Sve aktivnosti koje provode na terenu plaćaju isključivo privatnim licima. Organima vlasti je zabranjen ulaz u ilegalni kamp za čiju zaštitu su unajmili lica koja plaćaju gotovinom. Trenutno su u tijeku građevinski radovi i dovoženje kontejnera za koje nemaju odobrenje lokalnih vlasti. Sigurnost građana općine Velika Kladuša je ugrožena!!! Narušen je izgled naselja, uništena životna sredina!!! Ne želimo vjerovati da se nezakonite i ilegalne radnje izvode pod okriljem zvaničnih Institucija Europske unije, Europskog parlamenta, Europske komisije u BiH. S toga Vam se obraćamo i izražavamo svoju duboku zabrinutost za radnje koji se, mimo slobodne volje,  provode nad građanima Općine Velika Kladuša. Kao legalni i legitimni predstavnici građana tražimo HITNU intervenciju za izmještanje ilegalnog kampa i utvrđivanju odgovornosti IOM-a za štete koje nam svakodnevno čine svojim postupcima. S poštovanjem.   DOSTAVLJENO:                                                                                     PREDSJEDAVAJUĆI Naslovu                                                                                                 Općinskog vijećaU spis Vijeća                                                                                              Fikret Bašić, prof.

• Dislike 1

Bemmumiša, da mi je neko prije 25 godina rekao da cu se jednom sloziti sa nekim misljenjem "babinih" rekao bih mu da je lud

3 hours ago, Barba said:

Vidim počeli Bišcani shvaćati od početka ove teme sto sam ja pričao .

Ako je neko mislio da može na lijep način sa ljudima koji nemaju nikakvog nivoa ponašanja onda se pošteno prevario to jedino prizna silu i pendrek u najmanju ruku .

Istog sam misljenja

• Like 1

21 minutes ago, Neuron said:

Istog sam misljenja

Ja sve razumijem da ljudi žele biti humani kad pričaju kad se slikaju za facebook i slično a u stvarnosti lakirači noktiju i ostali iznamljivači migrante vide samo kao mogućnost zarade ništa više!

Pa ista ta bagra od migranata ode u zemlje EU dobiju sve za što normalan čovjek mora raditi i plaćati porez i opet im nije dobro Neve da uče jezik te zemlje neće da rade a povrh svega gledaju da na sve načine se bave kriminalom i lopovlukom . Samo pendrek ništa vise 

• Like 3
  • Thanks 1

Hrpa je naših ljudi u inostranstvu na socijali, neradnika tipičnih za ove krajeve, koji samo sjede i na kafama namišljaju kako do lake pare. Vi imate problem što se ponašate kao one životinje što osjećaju da im je teritorija ugrožena. Bihać, Cazin i Kladuša su puni lopova, luđaka, ubica na slobodi, koji se slobodno šetaju ulicama, a nisu rodom ni iz Pakistana ni Afganistana, već su dio domicilnog stanovništva među koje se nisu uspjeli integrirati ni za svojih 20-50 godina života. 

Vi ne poznajete socijalni raj jer ga nikad niste mogli ni doživjeti. Sve što poznajete je agresivnost, lupanje i pendrek. 

Mi smo, ako to zaboravljate ili ne poznajete, potpisnica konvencije o pravima migranata i o pravima djece. Ja shvatam da ne pojmite šta to znači. Isto tako shvatam da Bišćani nikad nisu slovili za nešto više od sebičnjaka (bez uvrede). Ali ono što ne shvatam je konstantno generaliziranje.

Stavljam ruku u vatru ako je ijedan od vas u BIRA-u ili Sedru da popriča sa brojnim porodicama čija djeca, nažalost, bolje poznaju Pravopis bosanskog jezika od nekih koji ovdje diskutuju. 

• Dislike 10
  • Haha 1

25 minutes ago, Haldir said:

Hrpa je naših ljudi u inostranstvu na socijali, neradnika tipičnih za ove krajeve, koji samo sjede i na kafama namišljaju kako do lake pare. Vi imate problem što se ponašate kao one životinje što osjećaju da im je teritorija ugrožena. Bihać, Cazin i Kladuša su puni lopova, luđaka, ubica na slobodi, koji se slobodno šetaju ulicama, a nisu rodom ni iz Pakistana ni Afganistana, već su dio domicilnog stanovništva među koje se nisu uspjeli integrirati ni za svojih 20-50 godina života. 

Vi ne poznajete socijalni raj jer ga nikad niste mogli ni doživjeti. Sve što poznajete je agresivnost, lupanje i pendrek. 

Mi smo, ako to zaboravljate ili ne poznajete, potpisnica konvencije o pravima migranata i o pravima djece. Ja shvatam da ne pojmite šta to znači. Isto tako shvatam da Bišćani nikad nisu slovili za nešto više od sebičnjaka (bez uvrede). Ali ono što ne shvatam je konstantno generaliziranje.

Stavljam ruku u vatru ako je ijedan od vas u BIRA-u ili Sedru da popriča sa brojnim porodicama čija djeca, nažalost, bolje poznaju Pravopis bosanskog jezika od nekih koji ovdje diskutuju. 

Izgleda da ti imaš visoku temperaturu , buncaš . Želim ti brzo ozdravljenje  i sretna ti Nova !

• Like 4

10 hours ago, Haldir said:

Hahahah...sretna ti nova godina. Samo da te priupitam jesi ti ovo pisao o sebi kad sve znas iz orve ruke hahaha.Nije bolest sve sto boli

10 hours ago, Haldir said:

Razumijem tvoje razmisljanje, medjutim to sto govoris ne pije vode i nije tacno!

Bosanci i Hercegovci su medju najboljim radnicima i prema statistikama recimo u Austriji su ljudi koji su se najbolje integrisali, najmanji dio zivi od socijale. Nase zene sve vecinom rade, ciste WC ali rade, dok njihove skoro ni jedna ne radi. Nasi ljudi koji su izbjegli su bili medju najbolje kvalificiranim narodom koji je doselio u Austriju(isto statisticki dokazano).

To da imamo svojih klosara i kriminalaca dovoljno, ima ih sve jedna zemlja, ali statisticki dokazano da su ti ljudi puno vise skloni kriminalu nego nasi(u Austriji i Svedskoj su dolaskom izbjeglica silovanja porasla za najmanje 3 puta). I to je dokazano da su pretezno bili azilanti!

I niko ovdje nije nista reko protiv djece ili zena ali tih je najmanje. Ja vecinom vidim samo muskarce u najboljim godinama koji su bahati i drski i nemaju respekta prema nikome i nicemu! Jedino sto se trazi je da se ti ljudi legitimisu i da im se ogranici kretanje i izmjeste iz centra grada kako domicilno stanovnistvo nebi bilo ugrozeno. Trenutno to jest situacija, jer se domicilno stanovnistvo ustrucava slobodno kretati svojim gradom, pogotovo kad padne mrak.

I taj migracioni pakt je najvece zlo koje se desilo odavno! Sto za zapadne zemlje tako i za manje razvijene zemlje!

I ova kriza nasoj politici i politicarima super dodje, ne moraju nista vise raditi i mogu sve svaliti na izbjeglice!

Dosta je Bosni sopstvenih problema sad dobi jos i problem sa stranim drzavljanima!

• Like 3
  • Dislike 1

Veliki problem je u tome sto neki porede nase izbjeglice devedesetih godina kao i ove sadasnje Migrante,

to se ne moze porediti, ovdje se radi o cistoj ekonomskoj MIgraciji iz necijih mozgova planiranoj,  to se nikad porediti ne moze.

• Like 3

On 01. 01. 2019. at 1:04, Haldir said:

. Dali smo mi potpisnica konvencije prava na imovinu i prava da nas migranti siluju bez nase saglasnosti? Dali smo mi potpisnica konvencije protiv ilegalnog ulazka preko drzavne granice?

A bas sam siguran da migranti su blizko upoznati sa socijalnim radom. Eto njihove drzave su poznate po tome da pomagaju.

Ja bi stvarno volio da vidim malo vise statistike o ovim migrantima tipa prosjecne starosti, postotak muski  i dali su sami u bosni ili dio porodice. Koliko sam mogao primjetiti po ulicama vecinom lutaju mladi muskarci od 16 pa do 25 godina starosti.

• Like 3

4 hours ago, saco said:

Veliki problem je u tome sto neki porede nase izbjeglice devedesetih godina kao i ove sadasnje Migrante,

to se ne moze porediti, ovdje se radi o cistoj ekonomskoj MIgraciji iz necijih mozgova planiranoj,  to se nikad porediti ne moze.

Ja živim u Nizozemskoj dugo godina i ovdje ima mnogo naših ljudi najmanje oko 300.000 i više prema statistici a poznajem mnogo naših ljudi koji žive i u Njemačkoj i u drugim zemljama i odgovorno tvrdim a o tome su i same Nizozemske novine pisale čak postoje i određene studije da su ljudi porijeklom iz Ex Jugoslavije najbolje socijalizirani i da najbolje žive i da se nerazlikuju od domicilnog stanovništva .

Porodice iz Jugoslavenskih zemalja doprinose razvoju kompletnog društva i države gdje se nalaze ima porodica gdje su se rodile čak i tri generacije i više.

Djeca Jugoslovena su većinom visokoobrazovana na najelitnijim univerzitetima Europe a još postoji jedna specifičnost da večina te djece nediže kredite za financiranje studija već većinom troskove snose sami i uz pomoć roditelja za razliku od domicilnog stanovništva .

Briga Nizozemca ili švabe kako će njegovo dijete platiti studij on se nezamara sa tim imaš državni kredit i ti sebi to obezbjedi i plaćaj kad se zaposliš , a naše familije nedaju da se njihova djeca zadužuju .Moja supruga nije mogla vjerovati da ja nisam imao kredit za studij i da sam se sam financirao vlastitim radom i uz pomoć tetke, a dok je ona svoj kredit vraćala i pet godina poslije nakon što smo se uzeli .

U našim porodicama svi rade od najmlađeg pa do najstarijeg postoje neki sto rade i po dva posla , naši ljudi vole da imaju novac i da su materijalno obezbeđeni a i mi smo možda najveći potrošači u trgovinama , švabo kupi u trgovini jednu jabuku dvije banane frtalj mesa dok naš čovjek vjeruje samo u kilu , mada ja lično nesmatram pogrešno šparanja u kupovini domaćeg stanovništva .

Primjera je milion i ako neko može naše ljude porediti sa ovim parazitima onda taj je bezobrazno glup !

Edited by Barba
  • Like 3
  • Thanks 2

Sve najbolje u novoj svim ljudima dobre volje. Ne nasjedaje na mjesanje krusaka i jabuka, dakle postoji domace stanovnistvo koje je takvo kakvo je  bilo gdje, ali uvijek su domaci, a onda imate ilegalce, usporedivati domace i ilegalce je neumjesno i zlonamjerno. Vidim u BiH kao i u Hrvatskoj,izvoz aktivnog radnog stanovnistva i njihovih obitelji a uvoz ilegalaca socijalnih slucajeva iz pakistana, afganistana,libije,tunisa sirije,gane i pitaj boga od kuda sve ne, krasna bilanca zar ne?. Ovi prostori ce propasti u skoroj buducnosti, Njemacka i razvijene zapadne zemlje uzimaju sto im treba, ove prostore nece imati tko razvijati, sada vidim njemci traze vojnike, a sljedece je policija, znaci ovoj regiji izgleda slijedi totalni raspad sistema, sve ce ovo pretvoriti u kopije  pakistansko-afganistanskih vukojebina. 

• Like 1

43 minutes ago, Rijecanin said:

Sve najbolje u novoj svim ljudima dobre volje. Ne nasjedaje na mjesanje krusaka i jabuka, dakle postoji domace stanovnistvo koje je takvo kakvo je  bilo gdje, ali uvijek su domaci, a onda imate ilegalce, usporedivati domace i ilegalce je neumjesno i zlonamjerno. Vidim u BiH kao i u Hrvatskoj,izvoz aktivnog radnog stanovnistva i njihovih obitelji a uvoz ilegalaca socijalnih slucajeva iz pakistana, afganistana,libije,tunisa sirije,gane i pitaj boga od kuda sve ne, krasna bilanca zar ne?. Ovi prostori ce propasti u skoroj buducnosti, Njemacka i razvijene zapadne zemlje uzimaju sto im treba, ove prostore nece imati tko razvijati, sada vidim njemci traze vojnike, a sljedece je policija, znaci ovoj regiji izgleda slijedi totalni raspad sistema, sve ce ovo pretvoriti u kopije  pakistansko-afganistanskih vukojebina. 

Strasno kad se sve sabere i promisli ali o tome sam vec davno cito i nisam mogo vjerovati. Kompletne porodice se sele, cak i one sa dobrim primanjima gdje oboje roditelja radi jer ne vidi perspektivu.

Mene zabrinjava da se pokusava ubiti cijela kultura i sve nacije u cilju da se stvori velika Europa sa jednim jezikom, vojskom, policijom i unistavanje cijele male privrede i malih preduzeca

• Like 1
  • Dislike 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...