Jump to content
FORUM

Recommended Posts

1 minute ago, Grunf said:

Potvrdu silovanja djevojke sa posebnim potrebama imas i na stranici MUP-a kao i uhapsenog silovatelja,također i pokušaj silovanja 13-to godisnje djevojcice i također uhapsenog silovatelja.Uprkos tim cinjenicama ti negiras zlo koje se nekom dogodilo iako imas jasne dokaze.Takve stavove u ovom slucaju imaju ili placenici ili radikalni islamisti među našim narodom.I jedni i drugi su jako opasni po okolinu.Medije mozete usutkati ali narod ne! Idtina kad tad izidje na vidjelo

Jok, ja pričam o silovanju djevojke koja se iz škole vraćala iza ponoći. 

• Dislike 3
  • Replies 19,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3616

• rucica1

1497

• Barba

1265

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

1 hour ago, Grunf said:

@Haldir novinar koji je pisao na temu migrantske krize? Svaka konverzacija sa tobom ovdje zavrsava a tako bi trebali i ostali forumasi.Mi dobro znamo da su novinari a s tim i mediji placeni da pisu o migrantskoj krizi. Od mene neces dobiti vise niti jednu jedinu repliku.Pozz

Ja tako nebi postupio, treba cuti i drugu stranu i zato bi me zanimalo sta je ovaj pisao na tu temu. 

Ja se uvijek trudim da saslusam obe strane i onda donesem zaklucak. Prema tome ni na ovoj temi nema samo ono crno ili bijelo.

Ovdje je veliki novac i interes jako utjecajnih ljudi u pitanju i zato ova tema i je tako kompleksna.

• Like 1
  • Dislike 1
1 hour ago, Lidjo said:

Ja tako nebi postupio, treba cuti i drugu stranu i zato bi me zanimalo sta je ovaj pisao na tu temu. 

Ja se uvijek trudim da saslusam obe strane i onda donesem zaklucak. Prema tome ni na ovoj temi nema samo ono crno ili bijelo.

Ovdje je veliki novac i interes jako utjecajnih ljudi u pitanju i zato ova tema i je tako kompleksna.

To je tacno.Ja sam se osvrnuo na njegovo pa tako reći ismijavanje ili omalovažavanje žrtve silovanja.Pitam se kakav čovjek moraš biti da tako postupiš.Odnosno da li tako razmišlja  jedan neovisan novinar?

Edited by Grunf
1 minute ago, Grunf said:

To je tacno.Ja sam se osvrnuo na njegovo pa tako reći ismijavanje ili omalovažavanje žrtve silovanja.Pitam se kakav čovjek moraš biti da tako postupiš

Mislim da čovjek se nije ismijavao na slučajeve koje si ti spomenuo već na lažnu vijest koju su nekad u početku migrantske krize raširili pojedini portali a tu vijest niko od policije nije potvrdio. I bilo je tad mnogo  lažnih vijesti

• Like 1
  • Thanks 1
52 minutes ago, Grunf said:

To je tacno.Ja sam se osvrnuo na njegovo pa tako reći ismijavanje ili omalovažavanje žrtve silovanja.Pitam se kakav čovjek moraš biti da tako postupiš.Odnosno da li tako razmišlja  jedan neovisan novinar?

Još jednom ponavljam, osvrnuo sam se na lažnu vijest portala USN.ba o silovanju djevojke koja se iza ponoći vraćala iz škole. 

Diskusiju vodite civilizovano, ne vrijeđajte druge, manite se teških riječi.

Ne znam koliko puta nekom treba ponoviti da niko ne mrzi migrante, problem je što se dopustilo da iste smjeste skoro u centar grada, što se istim dozvoljava da slobodno  kad hoće i gdje god hoće i u koje god vrijeme hoće  lutaju gradom, s tim da ih ima koji se opijaju, prave probleme utd itd

Sto puta je napisano da im treba obezbjediti dostojan smještaj, zdravstvenu zaštitu, higijenske uslove i ishranu ALI van grada, i po Zakonu više od 20 km od granice sa Hrvatskom.

Najveći krivac za to je šuhret fazlić koji je samovoljno dopustio njihov smještaj u Borićima pa i u Biru, pao je pod uticaj IOM-a za par sijelica, kanti za smeće i slično, ma cijeli grad zna sve o tome pa neću više o njemu.

Evo još jedne interesantne objave sa grupe:

mm4.PNG.0e057a372cadb7613330482511a30c44.PNG

• Like 2
  • Sad 2

Plata IOM-a za ove sto negiraju nije ispod 1.000 KM min., a dosta njih prima i 1.300-1.600, tako da se ne obmanjujemo i ne zavlacimo. Pojacane provale u nasljenim kucama u Baksaisu i Hatincu. Sport Vision iz sazaljenja daje popuste migrantima, ali za sve ostale ne, nadam se da je tako i u drugim poslovnicama u BiH , pogotovo u RS-u, ej zalosti. 2 restorana, Pakistanski i Iranski ma ljepota. Je... li vam svima zagovaracima, istomisljenicima, lakiracima, koristoljublju, prisjelo vam svima, patili zivotima, to vam zelim.

• Like 7

Plata ta najobičnije radnike u IOM-u je 1.700 KM bruto. Iz toga mora se platiti porez. Ugovor o djelu se potpisuje.

Njihova procjena da će ove godine kroz kanton proći novi val koji bi bio cca 60.000 A od toga u svakom momentu bi se na kantonu zadržavalo  izmedju  8 i 10 hiljada.

Već sad užurbano kontaktiraju se skladišta i firme u Bihaću sa dosta atraktivnim ponudanama za najam.

• Like 2
45 minutes ago, SAMO_REALNOST said:

Plata IOM-a za ove sto negiraju nije ispod 1.000 KM min., a dosta njih prima i 1.300-1.600, tako da se ne obmanjujemo i ne zavlacimo. Pojacane provale u nasljenim kucama u Baksaisu i Hatincu. Sport Vision iz sazaljenja daje popuste migrantima, ali za sve ostale ne, nadam se da je tako i u drugim poslovnicama u BiH , pogotovo u RS-u, ej zalosti. 2 restorana, Pakistanski i Iranski ma ljepota. Je... li vam svima zagovaracima, istomisljenicima, lakiracima, koristoljublju, prisjelo vam svima, patili zivotima, to vam zelim.

Sad kad izbjeglice iz Bihaca to uslikaju i na njihove mreze ubace, ima da ih na proljece kolone prema Bihacu krenu. Ko im te dozvole za otvoranje biznisa daje - te treba govnjavom motkom iz te institucije otjerati.Sto ta srbijanka nije sa svojim pakistancem u srbiji biznis napravila.Ljudi sa ovim radnjama se ozbiljno pozabaviti treba - cije je ovo maslo bilo (mislim na dodjeljivanje dozvola).  

• Like 4
24 minutes ago, Mentality said:

Plata ta najobičnije radnike u IOM-u je 1.700 KM bruto. Iz toga mora se platiti porez. Ugovor o djelu se potpisuje.

Njihova procjena da će ove godine kroz kanton proći novi val koji bi bio cca 60.000 A od toga u svakom momentu bi se na kantonu zadržavalo  izmedju  8 i 10 hiljada.

Već sad užurbano kontaktiraju se skladišta i firme u Bihaću sa dosta atraktivnim ponudanama za najam.

Na proljeće bit će odnos bišćana i migranata 1:1 ,  vidjet ćemo tko će lakirati nokte i piti čajiće . A čini mi se da ćemo gledati i prijevremene izbore za gradonačelnika !

• Like 1
10 minutes ago, Bihac 2000 said:

Na proljeće bit će odnos bišćana i migranata 1:1 ,  vidjet ćemo tko će lakirati nokte i piti čajiće . A čini mi se da ćemo gledati i prijevremene izbore za gradonačelnika !

nova vladajuca garnitura nista nije poduzela vezano za ovaj gorući problem..za dobro građana i opstanak nekadašnjeg najmirnijeg i najčišćeg  grada u BiH ,prijevremeni izbori su najbolja opcija!

• Like 5
26 minutes ago, Neuron said:

nova vladajuca garnitura nista nije poduzela vezano za ovaj gorući problem..za dobro građana i opstanak nekadašnjeg najmirnijeg i najčišćeg  grada u BiH ,prijevremeni izbori su najbolja opcija!

Zašto prijevremeni izbori

- samovoljno davanje saglasnosti od strane gradonačelnika za  korištenje  djačkog doma  kao migrantskog centra  je krivično djelo .

Gradskom imovinom upravlja  i donosi odluke jedino  gradsko vijeće . GV nije donijelo odluku o davanju djačkog doma  . 

- Djački dom je zadužbina naših iseljenika iz Australije  , nije vlasništvo  grada Bihaća , već je dato gradu na upravljanje . 

- Nije donesena nikakva odluka ( niti može biti donesena )  o prenamjeni   objekta , to je obrazovna ustanova za   djecu  ratnu siročad  i djecu bez doma . 

-  Za rekonstrukciju djačkog doma nije data  urbanistička saglasnot niti gradjevinska dozvola  za  radove na objektu i  infrastrukturi ( kanalizaciona mreža, vodovodna , trafo , put ) , ograda , postavljanje  kontejnera  i šatora na javnu površinu  ( odobrenje mora izdati   grad Bihać ) niti je odredjena naknada za korištenje doma i javne površine . 

-  Nije pribavljena dozvola za sječu stogodišnjjeg drveća - krivično djelo . ( za posječeno jedno drvo u šumi ljudi oderu mjesec dana u zatvoru )

- Uništeni su Borići i trim staza  - gradska imovina 

- Uništeno je Partizansko spomen obilježje 

- uništene je cijela površina Borića    , Aleja  i  cijelo područje okolo  izmetom , urinom , smećem ....

-  i kao posljedica   davanja  djačkog doma za migracion centar   u sred grada  , ugrožena je  sigurnost gradjana i  njihove imovine  što se pokazalo u  proteklom periodu .

- krivična prijava i protiv 30 vijećnika jer nisu reagovali i zaštitili  gradsku imovinu koja im je povjerana na upravljanje , nisu reagovali na nepravilnosti  za izvodjenje radova 

- krivična prijava i protiv gradjevinske i komunalne inspekcije  

Ima toga još ,   ali i ovo je dovoljno da  krivično odgovaraju   gore navedeni  i da  se traže prijevremeni izbori 

Doći će i ovo na red ! Uskoro ! 

• Like 7
  • Thanks 1

Bas mi drago sto neki konacno shvataju da je osnovni krivac svega ovog Suhret, prodao je grad za radno mjesto svog sina i postao veliki potrcko Hozanovog Merhameta, 

Gradsko vijece nije nista znalo odlicno poznam dosta vijecnika i nije tacno da se o tome u opste raspravljalo na vijecu da se da saglasnost znaci to je uvazeni Suki sam vjerovatno uz znanje ekipe iz Cazina uradio, neka ga je sramota

Ono sto ne mogu shvatiti sto se tice stranaka koje su snjim u poziciji prevashodno @SejRamic zasto se istom Suhretu ne ukine povjerenje na vijecu kad vec znate sta radi cini mi se da i jos neko uz njega od tog svega ima korist inace bi istog ucijenio podrskom u nekim drugim projektima dok se ovo ne rijesi jer istina je da je ovo najveci problem grada u novijoj istoriji, ako toliko volite ovaj grad Gospodine Ramic odbite mu poslusnost predjite u opoziciju dok ne prestane unistavati grad, kasnije ce biti kasno

.

• Like 1
  • Dislike 1
23 minutes ago, saco said:

Bas mi drago sto neki konacno shvataju da je osnovni krivac svega ovog Suhret, prodao je grad za radno mjesto svog sina i postao veliki potrcko Hozanovog Merhameta, 

Gradsko vijece nije nista znalo odlicno poznam dosta vijecnika i nije tacno da se o tome u opste raspravljalo na vijecu da se da saglasnost znaci to je uvazeni Suki sam vjerovatno uz znanje ekipe iz Cazina uradio, neka ga je sramota

Ono sto ne mogu shvatiti sto se tice stranaka koje su snjim u poziciji prevashodno @SejRamic zasto se istom Suhretu ne ukine povjerenje na vijecu kad vec znate sta radi cini mi se da i jos neko uz njega od tog svega ima korist inace bi istog ucijenio podrskom u nekim drugim projektima dok se ovo ne rijesi jer istina je da je ovo najveci problem grada u novijoj istoriji, ako toliko volite ovaj grad Gospodine Ramic odbite mu poslusnost predjite u opoziciju dok ne prestane unistavati grad, kasnije ce biti kasno

.

Neka tebe bude sramota ovakve stvari izjavljivati. To sto govoris nema veze s pamecu.

I vidis da ne mozes bez dotičnog, vazda ti u ustima 😂😂😂😂

I koji prijevremeni izbori?! Da opet SDA dodje na vlast? Pa oni su zakorijenili ovaj grad, zamotali ga u crno. Nemojte nasjedati na ove njihove botove i pricu o tim izborima.

• Like 1
51 minutes ago, Vywegh said:

Neka tebe bude sramota ovakve stvari izjavljivati. To sto govoris nema veze s pamecu.

I koji prijevremeni izbori?! Da opet SDA dodje na vlast? Pa oni su zakorijenili ovaj grad, zamotali ga u crno. Nemojte nasjedati na ove njihove botove i pricu o tim izborima.

SDA najjača opoziciona stranka u gradskom vijeću nije u ovih godinu dana ni riječi reklo o migrantskoj krizi. Šuhret dao odobrenje za Đački dom u svakom demokratskom društvu bi ga opozicija razapela ko Isusa a oni mudro šute, kao i ostale stranke (SDP, DF, SBB,...). 

Osnovni problem migrant ske krize je ulazak migranata u BiH tj njihovo neometan ulazak u BiH, a za to nije kriv Šuhret nego Granična policija i vlast na nivou BiH. 

Ta ista vlast je osposobili željezničku prugu za Bihać da bi mogli Bihać lakše zatrpati migrantima. Mislite da je pruga napravljena zato što sarajlije vole Krajinu. Pa da vole napravili bi za 23 godine put za Krupu a da ne govorim nečemu drugom. 

Ta ista vlast nije pomogla Bihaću kada smo se gušili od migranata, kada su spavali u parku, na Korzu, u Aleji po privatnim smještaj ima. Ništa nisu uradili. 

Htjeli priznati ili ne sad je stanje koliko toliko zadovoljavajuće. 

• Like 1
1 hour ago, Vywegh said:

Ja sam mislio da ces Ti mene demantovati nekim cinjenicama, a ono po obicaju reda radi se javis i kao nesto demantujes, 

Ja bez njega kao i svih njegovih predhodnika i te kako mogu meni je apsolutno nepotreban vjeruj mi i upravo iz tog razloga i pisem sto sam apsolutno ne ovisan od bilo kojeg pa ni od njega, ma da bi blio puno bolje da si demantovao ili potvrdio imena onih koje ce zapolisiti ili su vec zaposlili na teret budzeta kako bi ispostovali koaliciju, na vise portala objavljena imena i opet svi lazu.

O kakvim izborima zboris nsam u tolu ili si se probudio samo 😂

@Slim Šejdi ne moras vrijeđati druge forumaše !!!! Tebi kad ponestane argumenata počneš vrijeđati.Nije ti prvi put.Nadalje,ti si izgleda pobornik teorije urote da su svi drugi koji ne misle kao ti,pobornici teorije zavjere.A sad ozbiljno: naravno da ispada da MI placamo zdravstvo za ove nakarade,jer se iz naših  plata izdvaja za zdravtsvo putem cega se placaju i doktori i svo drugo zdravstveno osoblje.Ako je jedan ljekar placen da radi od 08-16 a ja odem u 13:00 i on kaze da me ne moze primiti jer mora u Biru na pregled migranata-to je to.Mene ne zanima sta taj ljekar radi u slobodno vrijeme ali ima da bude meni na usluzi u vrijeme za koje ga ja placam.Ja sam isto pisao o ovome kada su nasi penzioneri u ambulanti na ozimicama 1 odbijeni za pregled jer doktor mora u Biru.Toliko

Edited by Grunf
  • Like 5
4 hours ago, Slim Šejdi said:

Na ovom forumu su  forumaši od  samog početka , a  takvi kao ti su botovi . Ne možeš osporiti  činjenice , svi mi imamo oči da vidimo ,  i uši da čujemo , a mnogi su na svojoj koži osjetili "dobrobit " tih migranata . Svaki gradjanin koji je oštećen  ima pravo da tuži  grad Bihać , Gradonačelnika , Gradsko vijeće , IOM i traži naknadu štete . 

Nigdje u svijetu nema da se ljudi bez imena i prezimena   koji su ilegalno ušli u BiH  ( krivično djelo)  smjeste u centar grada  samovoljom jednog čovjeka . Nigdje nema da se ubice , silovatelji ,  kradljivci , provalnici  puste da slobodno hodaju po ovom gradu i ugrožavaju elementarno pravo     po svim konvencijama - nepovredivost doma i života.  Ospori argumentima  a ne vrijedjanjem drugih koji  osudjuju tvog idola Šuhreta . 

3 hours ago, Slim Šejdi said:

@Grunf jedno je "ispada da plaćamo za njih" a drugo je "mi plaćamo za njih"

Ko je taj doktor?

edit - oprostite ako sam nekoga uvrijedio, ali jednostavno sam morao jer ovdje svi iznose činjenice koje su utemeljene na "ja čuo, ja vidio, meni reko, iz osme ruke"

pa ne možete tako diskutirati ozbiljno, nije ovo trač forum

Ko plaća zdravstvene usluge ,  operacije ,  obradu  izbodenih , liječenje ilegalnih migranata ??????

• Like 2
16 minutes ago, Slim Šejdi said:

Samo mi reci legendo, šta bi ti uradio sa tim migrantima? Da li naš gradonačelnik može njih poslati u državu iz koje su došli? Šta može jebeni Šuhret napraviti sa 2000 migranata bez dokumenata?

Neka bude jasno da ja ne odobravam to što rade pojedini migranti, ali koje su to činjenice o kojima vi govorite? Šuhret prodao Bihać, sin mu se zaposlio u IOM-u? Znači to je sve? Ništa drugo nije i ne treba biti bitno, jel? Šuhret ih je pozvao na konak ili šta?

Upravo tu lezi  problem...sto on ne zna sta s njima.To je problem, a trebao bi da zna

• Like 1
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...