Jump to content
FORUM

Recommended Posts

@dobri duh i mene ti dijasporci iznerviraju samo zbog tog što se nađe on govoriti meni kako ja treba da živim u svojoj kući.Pitam se kritikuju li zemlje u kojima žive zbog odnosa naspram ilegalnih migranata.

1 minute ago, Haldir said:

Samo sam te pitao zar mediji ne lažu kad je u pitanju migrantska kriza, ili ne lažu kad ti odgovara?

Mene si pitao? Hrvatska osigurava svoje granice i pojacava njenu zaštitu upravo ovih zimskih dana.Sta ce se desiti sa nama ovdje kada priliv bude na proljece veci a odliv skoro nikakav. Kritikuj vlasti zemlje u kojoj živiš i pusti nas ovdje da se borimo sa svojom kukom.Ali ne,neces dici svoj glas protiv vlasti tu gdje jesi jer bi te protjerali nazad.Jel tako? Sjaši čovječe

• Like 1
  • Replies 19,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3616

• rucica1

1497

• Barba

1265

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

3 minutes ago, Grunf said:

@dobri duh i mene ti dijasporci iznerviraju samo zbog tog što se nađe on govoriti meni kako ja treba da živim u svojoj kući.Pitam se kritikuju li zemlje u kojima žive zbog odnosa naspram ilegalnih migranata.

Oni imaju info iz druge ruke, mi smo tu svakodnevno, razlika "drastićna".

Ma OK neka komentarišu, ali evo neki  sebi uzmu za pravo da nas nazivaju idiotima, ljudima bez škole itd , 

Naravno da se tamo ponašaju kako treba, a od njih očekujem da nam kažu kakva su prava migranata, hodaju li cestom u grupama, opijaju li se ili su u žici pod nadzorom i kućnim redom

51 minutes ago, dobri duh said:

Oni imaju info iz druge ruke, mi smo tu svakodnevno, razlika "drastićna".

Ma OK neka komentarišu, ali evo neki  sebi uzmu za pravo da nas nazivaju idiotima, ljudima bez škole itd , 

Naravno da se tamo ponašaju kako treba, a od njih očekujem da nam kažu kakva su prava migranata, hodaju li cestom u grupama, opijaju li se ili su u žici pod nadzorom i kućnim redom

Ja znam ono sto vidim,na primjeru Njemacke gdje radim godisnje po par mjeseci.Granicni gradic ovako kao Bihac.Ima migranata poprilicno ali ih vidim u određeno doba dana i u rasponu od dva ili tri sata.U vecernjim satima migrante vidim samo u policijskim maricama.Da li ti znaci da imaju ograniceno kretanje ja ne znam provjereno  ali mi tako izgleda

1 hour ago, Haldir said:

Samo sam te pitao zar mediji ne lažu kad je u pitanju migrantska kriza, ili ne lažu kad ti odgovara?

Mediji ne da lažu , oni ne objavljuju 90% dešavanja  vezanih za migrante jer  ne smiju da stvaraju  paniku medju gradjanima  , a sa druge strane  moraju izazvati kod domaćeg stanovništva osjećaj saosjećanja i humanosti  . E sad se pitaj tko dirigira sve to . 

• Like 2
  • Thanks 1

Nemojte o medijima, pa silovanje u BIhacu od prije 20tak dana u Hrvatskoj je objavio samo jedan medij 5 minuta na prvoj stranici onda negdje skriveno. Niti jedna televizija u dnevniku ni zuc. O provalama koje znam iz prve ruke nisam nigdje procitao. Danas bio s prijateljem ima vikendicu iznad rijeke, prije 2 dana ih je puskom morao tjerati van. Lozili vatru na parketu a ima pec, pisali po prostoriji a ima wc, toga ima puno a nigdje slova. 

• Like 3

Ovo GV i gradonačelnik su ljudski sljam kojeg ovaj narod plaća da ga ponižava i uništava. Ovo je klasični kriminal kojem izgleda nema tko stati na kraj. Ovakvi slučajevi se u uređenim zemljama rješavaju u 7 dana a u Kini za 2 sata vrlo efikasno pa drugima ne pada na pamet raditi ovakva sra*a. Na proljeće će nastupiti najezda krimosa a Hrvatska pojačava granicu pa će i nervoza rasti a onda možeš svašta očekivati. Bihać definitivno postaje hot-spot zaslugom nesposobne vlasti kako u gradu tako i u kantonu, a federalnu i državnu i ne spominjem jer ona i ne postoji. Čujem da likovi koji iznajmljuju kuće na veliko kupuju kuće u HR i da tamo sele a ove u Bihaću će služiti za iznajmljivanje. Zato im ova situacija i odgovara

Barba, Grunf i Rijecanin ne vrijedjajte covjeka. Niste jos privatizirali Forum. Udarite  u minus i dovoljno....Ali vi ste „staaaaari“ forumasi. 

A ti Haldir....ovo ljudsko biće nije ni takvu vatru imalo prije malo vise od 20 godina...ali nisam napustio svoju državu, sve do prije 6 mjeseci....legalno. 

Vodi ih sebi kući ako ti ih je zao.

silovatelji nisu svi. Kriminalci, nisu svi. Ali kako reče jedan sljedbenik švedske desnice, dovoljno je loše kad jedan Šveđanin siluje Šveđanku , ne treba nam nijedan dodatni silovatelj iz uvoza. 

• Like 1
7 minutes ago, NDB said:

Barba, Grunf i Rijecanin ne vrijedjajte covjeka. Niste jos privatizirali Forum. Udarite  u minus i dovoljno....Ali vi ste „staaaaari“ forumasi. 

A ti Haldir....ovo ljudsko biće nije ni takvu vatru imalo prije malo vise od 20 godina...ali nisam napustio svoju državu, sve do prije 6 mjeseci....legalno. 

silovatelji nisu svi. Kriminalci, nisu svi. Ali kako reče jedan sljedbenik švedske desnice, dovoljno je loše kad jedan Šveđanin siluje Šveđanku , ne treba nam nijedan dodatni silovatelj iz uvoza. 

Ja sam upotrijebio izraz stari forumaši samo iz tog razloga što su se pojedinci registrirali po plaćenim nalozima da bi drugima opravdavali možda najveće zlo počast koje je zadesilo Bihac i sad to neko opravdava pod sinonimom humanosti a što je daleko od toga . 

15 minutes ago, NDB said:

Ne znam od kud ti to da sam ja nekog vrijeđao??? Baš ste smiješni

6 hours ago, Haldir said:

Ljudska bića pod otvorenim nebom, na debelom minusu, preživljavaju dok ih neki iz toplih domova nazivaju silovateljima, ubicama i nižom rasom. 

h550_2.jpg

Rezultat kriminalnih radnji, prije svega njihovih, pa posrednickih, drzavnih itd.. Svjestan si svega navedenog, ali imas svoje razloge za podrsku istih, kakvi god oni bili, a jedan je podrzavanje ilegalnih migracija.

Ti si placenik zapadnih zemalja koji hoce da nam proda humanost, empatiju, saosjecanje i brigu o drugim ljudskim bicima. To je, o ti neosvjesteni, ovdje zabranjeno. Mi ti takve, po uzoru na svoje politicke ideale, nazovemo odredjenim imenima, dodjelimo im negativne atribute, obezvrijedimo njihove zivote i protjerujemo iz nase sredine.

Opameti se, o filantropu. Nemas mjesta ovdje.

20190107_101202.jpg

@Vywegh naravno, minus će svaki put dobiti od mene za takav licemjeran post. On iz Austrije ili Njemačke poziva nas u Bihaću da budemo humani valjda sa svojih 400 +- KMića,da ih pustimo u naše kuće, da ih zbrinemo... a onda puna stomaka navečer legne u topli krevet i sa mobitela još otipka koji komentar na forumu da prozove Bišćane. Mrzim LICEMJERE i strašno mrzim takve PROVOKATORE !!!  Koje p...mat... nije došao ovdje za praznike pa ih malo ugrijao i nahranio,nego glumi dobrotvora preko tuđih leđa !!!!  

Edited by Grunf
11 minutes ago, Grunf said:

@Vywegh naravno, minus će svaki put dobiti od mene za takav licemjeran post. On iz Austrije ili Njemačke poziva nas u Bihaću da budemo humani valjda sa svojih 400 +- KMića,da ih pustimo u naše kuće, da ih zbrinemo... a onda puna stomaka navečer legne u topli krevet i sa mobitela još otipka koji komentar na forumu da prozove Bišćane. Mrzim LICEMJERE i strašno mrzim takve PROVOKATORE !!!  Koje p...mat... nije došao ovdje za praznike pa ih malo ugrijao i nahranio,nego glumi dobrotvora preko tuđih leđa !!!!  

Ne vjerujem da u pozivu na humanost ima licemjerja. Treba u ljudima traziti uvijek pozitivne osobine. 

2 minutes ago, Vywegh said:

Ne vjerujem da u pozivu na humanost ima licemjerja. Treba u ljudima traziti uvijek pozitivne osobine. 

Neka dokaže svoju humanost na djelu i ja mu skidam kapu...sve ostalo je čisto licemjerstvo.Ti ljudi sa slike nemaju novaca da plate kartu da se vrate u Sarajevo? Ali imaju par hiljada eura da plate krijumčare ljudima na svakoj granici.Zahebi tu priču njima kad bude loše iznajmit će već sebi apartman ili sobu

• Like 3
7 hours ago, Haldir said:

Ljudska bića pod otvorenim nebom, na debelom minusu, preživljavaju dok ih neki iz toplih domova nazivaju silovateljima, ubicama i nižom rasom. 

h550_2.jpg

Grupa  od 430 migranata   "prezivljava" u obnovljenom Djackom domu , sa grijanjem na struju, tri obroka dnevno gotova, koji im dostavljaju iz pakistansko-srbijanske pekare i kuhinje otvorene u Bihacu , kompletnom logistikom, upisanom djecom u skole u Bihacu, redovnim prilivom koji podizu preko Western Uniona...

20190104163406_516472-640x427.jpg?zoom=1.25&fit=600%2C400&ssl=1

A ovako prezivljava veliki broj gradjana u BiH ..... svakodnevno kopaju po kontejnerima trazeci koricu kruhu i ostatke druge hrane ... Drzavo sram te bilo...

Povezana slika

• Like 4
  • Thanks 1
10 minutes ago, Sadik said:

Grupa  od 430 migranata   "prezivljava" u obnovljenom Djackom domu , sa grijanjem na struju, tri obroka dnevno gotova, koji im dostavljaju iz pakistansko-srbijanske pekare i kuhinje otvorene u Bihacu , kompletnom logistikom, upisanom djecom u skole u Bihacu, redovnim prilivom koji podizu preko Western Uniona...

A ovako prezivljava veliki broj gradjana u BiH ..... svakodnevno kopaju po kontejnerima trazeci koricu kruhu i ostatke druge hrane ... Drzavo sram te bilo...

Žalosno je što je većina ovakvih BH građana odavno i krvavo zaradila svoje penzije/mirovine...

Edited by Grunf

Ova gore slika je slika Bihaća u kojoj ljudi bez identiteta koji su ilegalno u ovoj zemlji imaju sva prava i sve im se daje a domicilno stanovništvo skapava. i zato ovi kozoljubci nek se nose u 3 P.m. il nek ih oni dođu hraniti i brinuti o njima a u Đacki dom nek se na toplo i sa 3 obroka smjeste stari i nemoćni i ljudi u potrebi iz ovog grada. To bi bilo poštenoili možda kozoljubci imaju neko drugo mišljenje😡

• Like 5
  • Dislike 1

Čuo sam da je otvoren neki Pakistanski restoran pekara u Novoj Četvrti i da li je to istina ?

A pitanje Za Šuhreta ima li vlasnik iste sve dozvole kao stranac upošto obični građanin grada nemože ni struju prikopčati dok ne dobije urbanističku i građevinsku i ostale dozvole od grada .

Ili je postrani opet nepotizam možda mu je ženu zaposlio .

1 hour ago, Barba said:

Čuo sam da je otvoren neki Pakistanski restoran pekara u Novoj Četvrti i da li je to istina ?

A pitanje Za Šuhreta ima li vlasnik iste sve dozvole kao stranac upošto obični građanin grada nemože ni struju prikopčati dok ne dobije urbanističku i građevinsku i ostale dozvole od grada .

Ili je postrani opet nepotizam možda mu je ženu zaposlio .

Sa radnom i boravišnom dozvolom Šuki nema ništa. Za radnu dozvolu stranac aplicira preko Zavoda za zapošljavanje USK a odobrava se u Sarajevu.Isto tako boravišna dozvola koja se dobija na osnovu radne dozvole a za koju se aplicira preko Ureda za strance u Bihaću (također se sve odobrava u Sarajevu).Međutim,sam put do otvaranja nije nimalo jednostavan i brz a to znam iz ličnog iskustva jer sam zadnjih godina doveo par firmi na USK iz EU i asistirao kod pribaljanja sve potrebne dokumentacije.Da ne govorim o dokumentaciji stranih državljana.Sam proces do potpuno funkcionalne firme (sva potrebna dokumentacija,dozvole) je trajao više od jedne godine,zbog sporosti administracije...tako da

Edited by Grunf
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...