Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Našao sam dvije zanimljive i kontradiktorne stvari kod vrlog nam Hamdije Lipovače.Zanimljiva stajališta u pogledu migrantske krize u samo 4 mjeseca razlike.Zna se zašto je promjenio mišljenje i svaki daljni komentar bi bio suvišan:

hl.png

• Replies 19,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3616

• rucica1

1497

• Barba

1265

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

Ma daj molim te Barba šta je tebi kakve dozvole kakvi bakrači pa dovoljno je da si NAGLAŠAVAM ilegalni emigrant o kojem niko nema pojma tko je i šta je pa da možeš šta hoćeš a naši ljudi trebaju godinu dvije potrošiti za izganjati papire da bilo šta otvore. Jeb* ih Šuki koji im je to omogućio.

Nije mi jasno tko i zašto ima protiv da se u Đacki dom uzeli Bihacka sirotinja i da se njoj daju uvjeti koje ima sad ova bagra.Jel to možda previše tražim? Jel to nehumano i neljudski? Ajmo dijasporo i humanisti izjasnite se🗣️

Zaboravih reći gore I ONI NJEGA

Zasto su migranti u Bihacu i dokle ce ova situacija trajati? Pokusavajuci sagledati migrantsku rutu u cjelini, mislim da vecina migranata koji koriste Zapadno Balkansku rutu uopce i ne idu kroz Bihac i USK. Misljenja sam da je Bihacka situacija ipak samo jedna predstava koja odvlaci paznju s drugih krakova migrantske rute, koji su, na primjer, juznije, u Hercegovini i Dalmaciji. Koristeci medijske izvjestaje iz ovih krajeva, lako se moze zamisliti kako se migranti krecu ovom rutom. Oni vrlo lako i jeftino se mogu iznajmljenim autom prebaciti u pogranicno podrucje unutar BiH, sat ili dva hoda od dogovorene tacke unutar Hrvatske. Od tih tacaka na kojima ih cekaju kombiji, udaljenih svega nekoliko desetaka minuta od autoceste, oni mogu za cetri do pet sati biti na sat vremena hoda od Slovenske granice. Rijecanin koji je pisao o iskustvima susreta s migrantima na Rijecko-Grobnickom podrucju me moze ispraviti ili nadopuniti po ovom pitanju. Dakle, migranti mogu u okviru jednog dana stici iz Sarajeva u Sloveniju, relativno jeftino i sigurno. Zasto onda neki idu u Bihac, iako je Hrvatska granica najcuvanija na tom podrucju? Moje misljenje je da neki idu jer namaju ni informacije ni novac koji bi im omogucio da samostalno odlucuju o svom putu, a opet, neki su tu na zadatku da prave predstavu koja odvlaci paznju s drugih krakova rute. Jedan od takvih, koji se predstavio medijima koji su ga intervjuisali rekao da je iz Afganistana, je bio u Kladusi (ne znam da li je jos) kad je improvizovani kamp u Polju bio demoliran nakon protesta na prelazu Maljevac i stanari preseljeni u Miral. Pazljiviji pratioci medijskih izvjestaja u vezi migrantske krize ce se mozda sjetiti ovog lika, koji objasnjava kako on ne moze i ne zeli da napusti kamp u Polju jer mora brinuti o drugima koji se nisu sami u stanju brinuti o sebi. Medjutim, kljucna stvar je da predstave u Bihacu ne bi bilo bez IOM. Dokle ce ovo trajati? Ne znam, nisam siguran. Znam samo da se nece promjeniti naporima pojedinaca vec iskljucivo kolektivnom, zajednickom akcijom politicke zajednice koja je afektirana ovom krizom. Znajuci nas narod, i poucen iskustvom stecenim i na ovom forumu, moram priznati da sam pesimist sto se tice udruzivanja jer su u glavama vecine ljudi stvari koje nas razlikuju bitnije od onih koje nas spajaju. 

• Like 1
11 hours ago, Haldir said:

Ljudska bića pod otvorenim nebom, na debelom minusu, preživljavaju dok ih neki iz toplih domova nazivaju silovateljima, ubicama i nižom rasom. 

h550_2.jpg

Umjesto što glumiš humanitarca i sažalijevaš se nad njima trebao si otići ih naći i dovesti sebi u stan ili kuću, utopliti i nahraniti, ovako samo ispadaš obični provokator i licemjer.

Evo ja ipak suosjećam sa svim onim kojima su neka od ovih ljudskih bića provalili u kuće, stanove, automobile, vikendice, kojima su zapalili kuće, pokrali lične stvari, uneredili prostorije i slično. Posebno sam ljut na sebe jer nisam bio blizu kad su silovali onu djevojku i napali onog srednjoškolca u Harmanima i oteli mu džeparac i mobitel uz nož pod grlom, pa da im ja pokažem kako se postupa prema takvim , da im održim "predavanje" iz lijepog ponašanja.

Ovdje niko te migrante ne naziva onako kako tvrdiš, oni sami dokazuju da među njima ima i takvih ili ti to ne vidiš, ne čitaš ili ti niko još to nije ispričao da među svim njima ima i mračnih tipova koji su skloni praviti belaj.

Ovo što si napisao da ih neko naziva "nižom rasom" je tvoja velika izmišljotina i laž  koja ti nije trebala.

LP

• Like 4
38 minutes ago, sk64 said:

Ma daj molim te Barba šta je tebi kakve dozvole kakvi bakrači pa dovoljno je da si NAGLAŠAVAM ilegalni emigrant o kojem niko nema pojma tko je i šta je pa da možeš šta hoćeš a naši ljudi trebaju godinu dvije potrošiti za izganjati papire da bilo šta otvore. Jeb* ih Šuki koji im je to omogućio.

Nije mi jasno tko i zašto ima protiv da se u Đacki dom uzeli Bihacka sirotinja i da se njoj daju uvjeti koje ima sad ova bagra.Jel to možda previše tražim? Jel to nehumano i neljudski? Ajmo dijasporo i humanisti izjasnite se🗣️

Zaboravih reći gore I ONI NJEGA

Pa ovo namjerno pitam jer sam i sam skoro godinu dana čekao da bi dobio građevinsku i ostale dozvole da bi mogao priključiti objekat sa strujom i vodom milion nekih stvari sam morao izganjati od idejnih projekata atesta a to sve košta na koji god šalter odeš svi te šalju u Banku da uplatiš . Pa tek onda dođi podnesi zahtjev .

Pa za đački dom sam pisao davno na forumu da je Trebao biti studentski dom za đake i studente iz drugih općina gradova koji pohađaju školu u Bihaću .

Jedina uvreda koju sam primjetio je uvreda zdravog razuma, za razliku od licmjera  ja govorim ono sto mislim i sukladno tome se ponasam, lažni filantropi i humanisti su za mene svi  dobrovoljni darivatelji tuđe krvi i muke a ako jos ima kakve osobne koristi tim bolje jelda?. Stoga argumente o empatiji spram ekipe od 20 godina koja nasilno i ilegalno prelaze granice i skrivaju identitet nemam niti cu je imati niti zelim da od moje zemlje naprave ono sto su napravili od svojih zemlja, onaj tko zeli Pakistan moze otputovati tamo a ne dovoditi Pakistan ovamo.

• Like 6
10 minutes ago, Rijecanin said:

Jedina uvreda koju sam primjetio je uvreda zdravog razuma, za razliku od licmjera  ja govorim ono sto mislim i sukladno tome se ponasam, lažni filantropi i humanisti su za mene svi  dobrovoljni darivatelji tuđe krvi i muke a ako jos ima kakve osobne koristi tim bolje jelda?. Stoga argumente o empatiji spram ekipe od 20 godina koja nasilno i ilegalno prelaze granice i skrivaju identitet nemam niti cu je imati niti zelim da od moje zemlje naprave ono sto su napravili od svojih zemlja, onaj tko zeli Pakistan moze otputovati tamo a ne dovoditi Pakistan ovamo.

Pa ista stvar je bila i u ratu gdje su razni moralisti tuđu djecu slali u rovove dok su svoju krili po skloništima do 95. Da bi ih onda u završnim operacijama obukli u uniforme i smjestili u pozadinu pa danas isti glume velike borce po gradu imaju sve privilegije kao da su se čitav rat borili.

• Like 2
  • Thanks 1
7 hours ago, Sadik said:

Grupa  od 430 migranata   "prezivljava" u obnovljenom Djackom domu , sa grijanjem na struju, tri obroka dnevno gotova, koji im dostavljaju iz pakistansko-srbijanske pekare i kuhinje otvorene u Bihacu , kompletnom logistikom, upisanom djecom u skole u Bihacu, redovnim prilivom koji podizu preko Western Uniona...

20190104163406_516472-640x427.jpg?zoom=1.25&fit=600%2C400&ssl=1

A ovako prezivljava veliki broj gradjana u BiH ..... svakodnevno kopaju po kontejnerima trazeci koricu kruhu i ostatke druge hrane ... Drzavo sram te bilo...

Povezana slika

Vjeruj mi prijatelju da je tako i u austriji i njemackoj. Manje pomoci dobijj lokalci od njih!

• Like 1
  • Dislike 1

Oprostite, ali ako ste vi toliko protiv nezakonitih radnji tipa ilegalnog ulaska u BiH, zašto onda mene pozivate da se bavim ilegalnim stvarima i da njih udomim? To nije samo moj problem, već problem cijele države. Ti ljudi su tu, pod otvorenim nebom, na debelim minusima, izloženi jakim vjetrovima i snježnim padavinama. I svaka negativna i lažna opaska na njihov račun stvara ksenofobiju, istu onu zbog koje ćemo se na kraju naći u situaciji da velika većina njih neće imati životne uslove dostojne čovjeka, što će na kraju prouzrokovati niz krivičnih djela s njihove strane. 

Mi kao društvo trebamo dati sve od sebe da im ponudimo mogućnost integriranja u naše društvo, da im osiguramo tri dnevna obroka, krov nad glavom, mogućnost školovanja, medicinsku njegu i ostalo. 

Možete pisati šta god hoćete, o navodnim provokacijama i plaćenicima, ali ta fotografija koju sam ja stavio je nastala u našem dvorištu i oslikava pravo stanje pokvarenog društva u kojem se generaliziranjem postiže cilj tipova poput Seja Ramića i njegovog "skupljača" potpisa na korzu koji je predamnom i novinarom New York Timesa - Andrewom Higginsom, kazao kako su oni niža rasa koja nije dobrodošla u Bihać. Na pitanje šta misli o turistima iz tzv. "gulf states", kazao je kako su oni dobrodošli jer ostavljaju novac u Bihaću i kako su oni "naša braća". I ima pravo to da misli jer je on "branio Bihać i bio ranjavan i kad se izborio protiv četnika može se izboriti i protiv ovih". 

Čak je i Sej Ramić tu noć iznio toliko nebuloza u intervjuu da je uredništvo na kraju odlučilo da njegove izjave neće ni ubaciti u priču. 

Sjećam se najbolje one o skupini migranata koji vojničkim koracima marširaju ulicama Bihaća dok su iza njih gotovo uvijek dvojica koja kontroliraju njihovo ponašanje. Ili pak one o uticaju viših sila poput Sorošove organizacije Open Society, koja je od Bihaća napravila hotspot s jednim jasnim planom - da se ti migranti zauvijek zadrže ovdje. 

A mi pričamo o 4-5 hiljada migranata koji su trenutno tu, naspram miliona koji su završili u Njemačkoj, Austriji i drugim državama. 

1 hour ago, Lidjo said:

Vjeruj mi prijatelju da je tako i u austriji i njemackoj. Manje pomoci dobijj lokalci od njih!

Svaki Austrijanac po rođenju dobije više socijalnih prava nego što ćeš ih ti ikad moći nabrojati. Ja, koji sam tamo proveo 5 godina, od prvog dana sam imao više prava u Austriji nego u Bosni i Hercegovini, ali, naravno, daleko od prava koje ima domicilno stanovništvo. 

Nemojte se baviti demagogijom, već činjenicama. Austrija je migrante primila i zbrinula onako kako bi zbrinula svoje građane, a njeni građani su mahom, u prvom naletu migranata, brinuli o njima kao da su dio njihove porodice. I to je ono što mi ne poznajemo, empatiju prema drugima, nebitno odakle oni došli i kako se zovu. 

• Dislike 7
6 minutes ago, Haldir said:

Prijatelju, umjesto da trčiš pred rudo kako bi me napao, bolje čitaj šta pišem: 

Dakle, nisam rekao da je to izjava Seja Ramića, već osobe koja je za njega skupljala potpise na korzu. Ne sjećam mu se ime, osim da dolazi iz naselja Izačić. 

Ali, kako ga ne bih samo ružio, valja napomenuti kako je prema nama bio kao pravi krajiški domaćin. Ponudio nam je po komad štrudle, cigaretu i pozvao nas da dođemo opet jer je neka Orbanova televizija najavila dolazak u Bihać da snima priču o migrantima. Valjda eto što je to mađarska televizija, ili da naučimo nešto od njih ili šta već. 

Znam na koga misliš. Mislim da njega ko zna nebi uzimao njegove izjave za ozbiljno.

Kao čovje je uredu RVI, čovjek koji je biciklom išao u Srebrenicu,... Ali ne bih njegove izjave smatrao baš tako

• Thanks 1
1 minute ago, 1260 said:

Znam na koga misliš. Mislim da njega ko zna nebi uzimao njegove izjave za ozbiljno.

Kao čovje je uredu RVI, čovjek koji je biciklom išao u Srebrenicu,... Ali ne bih njegove izjave smatrao baš tako

Jeste, spomenuo je i to da je išao biciklom u Srebrenicu. Ja ga ne poznajem, pa mi je u prvi mah to zvučalo kao opasna opaska za nekoga ko djeluje u sprovođenju peticije koja se tiče migranata u Bihaću.

44 minutes ago, Haldir said:

Oprostite, ali ako ste vi toliko protiv nezakonitih radnji tipa ilegalnog ulaska u BiH, zašto onda mene pozivate da se bavim ilegalnim stvarima i da njih udomim? To nije samo moj problem, već problem cijele države. Ti ljudi su tu, pod otvorenim nebom, na debelim minusima, izloženi jakim vjetrovima i snježnim padavinama. I svaka negativna i lažna opaska na njihov račun stvara ksenofobiju, istu onu zbog koje ćemo se na kraju naći u situaciji da velika većina njih neće imati životne uslove dostojne čovjeka, što će na kraju prouzrokovati niz krivičnih djela s njihove strane. 

Mi kao društvo trebamo dati sve od sebe da im ponudimo mogućnost integriranja u naše društvo, da im osiguramo tri dnevna obroka, krov nad glavom, mogućnost školovanja, medicinsku njegu i ostalo. 

Možete pisati šta god hoćete, o navodnim provokacijama i plaćenicima, ali ta fotografija koju sam ja stavio je nastala u našem dvorištu i oslikava pravo stanje pokvarenog društva u kojem se generaliziranjem postiže cilj tipova poput Seja Ramića i njegovog "skupljača" potpisa na korzu koji je predamnom i novinarom New York Timesa - Andrewom Higginsom, kazao kako su oni niža rasa koja nije dobrodošla u Bihać. Na pitanje šta misli o turistima iz tzv. "gulf states", kazao je kako su oni dobrodošli jer ostavljaju novac u Bihaću i kako su oni "naša braća". I ima pravo to da misli jer je on "branio Bihać i bio ranjavan i kad se izborio protiv četnika može se izboriti i protiv ovih". 

Čak je i Sej Ramić tu noć iznio toliko nebuloza u intervjuu da je uredništvo na kraju odlučilo da njegove izjave neće ni ubaciti u priču. 

Sjećam se najbolje one o skupini migranata koji vojničkim koracima marširaju ulicama Bihaća dok su iza njih gotovo uvijek dvojica koja kontroliraju njihovo ponašanje. Ili pak one o uticaju viših sila poput Sorošove organizacije Open Society, koja je od Bihaća napravila hotspot s jednim jasnim planom - da se ti migranti zauvijek zadrže ovdje. 

A mi pričamo o 4-5 hiljada migranata koji su trenutno tu, naspram miliona koji su završili u Njemačkoj, Austriji i drugim državama. 

Svaki Austrijanac po rođenju dobije više socijalnih prava nego što ćeš ih ti ikad moći nabrojati. Ja, koji sam tamo proveo 5 godina, od prvog dana sam imao više prava u Austriji nego u Bosni i Hercegovini, ali, naravno, daleko od prava koje ima domicilno stanovništvo. 

Nemojte se baviti demagogijom, već činjenicama. Austrija je migrante primila i zbrinula onako kako bi zbrinula svoje građane, a njeni građani su mahom, u prvom naletu migranata, brinuli o njima kao da su dio njihove porodice. I to je ono što mi ne poznajemo, empatiju prema drugima, nebitno odakle oni došli i kako se zovu. 

Tačno tako prijatelju....Austrija....njeni građani....mahom....U PRVOM NALETU MIGRANATA....gdje su bili osterajheri u drugom i inim naletima....😂😂😂😂😂.

Jes lijepo kod tebe u Erondaleu....i ja bi tamo....mogu li se ja zvati Legolas? Moj vilenjak....

A sto se tiče empatije...pa mi Bišćani...još ni Buzimljane ne možemo da svarimo...e moj Konta 😂😂😂😂😂😂

Bili su u domovima, na radnim mjestima, u prirodu, na druženjima, na planinama, i gdje sve ne u mahom ispunjenom životu, a iz razloga što u drugom, trećem i inim naletima nisu imali potrebu da išta poduzimaju, jer je država u manje od tri sedmice uspostavila migrantske centre i osigurala im život dostojan čovjeka. 

• Dislike 3
8 minutes ago, Haldir said:

Bili su u domovima, na radnim mjestima, u prirodu, na druženjima, na planinama, i gdje sve ne u mahom ispunjenom životu, a iz razloga što u drugom, trećem i inim naletima nisu imali potrebu da išta poduzimaju, jer je država u manje od tri sedmice uspostavila migrantske centre i osigurala im život dostojan čovjeka. 

Mi u Bihacu nemamo zivot dostojan covjeka a ocekujes da gradimo zivot jednom ilegalcu dostojan covjeka.Pa smijesan si do bola.Zasto si nisu gradili zivot dostojan covjeka u Pakistanu? Pa nuklearna su sila.Budem potrazio mape sa polozajima migrantskih centara po EU da vidim koji to EU grad ima migrantski centar u sred grada

• Like 6
9 minutes ago, Grunf said:

Mi u Bihacu nemamo zivot dostojan covjeka a ocekujes da gradimo zivot jednom ilegalcu dostojan covjeka.Pa smijesan si do bola.Zasto si nisu gradili zivot dostojan covjeka u Pakistanu? Pa nuklearna su sila.Budem potrazio mape sa polozajima migrantskih centara po EU da vidim koji to EU grad ima migrantski centar u sred grada

U Salzburgu su smješteni u južnom dijelu grada ako se ne varam, okruženi stambenim zgradama, hotelima, firmama, čak i ordinacijama. Ali to je apsolutno nebitna stvar. Ja se slažem da im se treba ograničiti sloboda kretanja dok im se ne riješi status, tj. da oni koji nemaju zahtjev za azil, ili sam azil, da se mogu kretati samo određeni period i u određenom radijusu. 

Možda baš zbog toga što NISU mogli sebi graditi život u Pakistanu, Afganistanu, Iraku, Libiji i drugim državama, i postoje konvencije i prava i demokratske zemlje. Koje, samo da napomenem, i nemaju toliko problema sa prilivom drugih nacija, jer je njihova demografska slika zaista loša i gledaju 50 godina u budućnosti. 

Koju priči pojedinci imaju fakat smiješno .

Pa reci da je jedna Austrija ili bilo koja druga zemlja EU nekog stranca koji ima papire i boravak tretirala kao građane drugog reda je bezobrazno , te da domicilno stanovništvo uvijek ima veća prava od stranaca je notorna laž.

Ako si čovjek i pošteno radiš pošteno živiš u svim zemljama EU ćeš biti cijenjen onoliko koliko si čovjek a ne da li si rođen ili ne u toj zemlji .

Ja živim dugo u Nizozemskoj i nikad me niko nije omalovažio zbog toga sto nisam tu rođen ,odem na odmor u Bosnu mjesec i vise dana moj komšija Nizozemac ima ključ od moje kuće pokosi mi travu zalije cvijeće a isto tako ja imam ključ od njegove kuće i isto radim za njega a bogami u Bihaću  moje komšije i sama rodbina kojoj sam pomagao u svakom smislu nemogu mi kuću otvoriti i izračiti jednom u deset mjeseci ili da zimi upale grijanje da mi voda nesmrzne. A o drugim stvarima da nepričam. 

Edited by Barba

'Mi kao društvo trebamo dati sve od sebe da im ponudimo mogućnost integriranja u naše društvo, da im osiguramo tri dnevna obroka, krov nad glavom, mogućnost školovanja, medicinsku njegu i ostalo. '

Jer u Vasem kantonu nema starcadi i ljudima kojima to isto treba ?????? zasto  bi netko morao 'dati sve od sebe' za nekoga tko kliberi po cijeli dane ,dovukao se ovdje ilegalno i ocekuje da mu se sve servira na izvolte? kako uopce mozes nesto tako propagirati?.

velika većina njih neće imati životne uslove dostojne čovjeka, što će na kraju prouzrokovati niz krivičnih djela s njihove strane.'

Znaci prijeti se, ili ih uzeti na grbacu i udovljavati im u svakom pogledu ili ce biti njesra?? covjece sto je tebi? mogu li ja reci ili ce oni ponasati kako treba ili ce biti njesra? je li to ekvivalent onoga sto ti propagiras?.

Ovo sto si ti napisao je klasicni sorosev ngo obrazac, sad mi samo nije jasno da li ti to stvarno vjerujes ili je nesto drugo u pitanju. Ne mogu ovi mlatimudani  birati gdje zele zivjeti (na tudoj grbaci naravno) na srecu to jos nije osnovno ljudsko pravo.

'Možda baš zbog toga što NISU mogli sebi graditi život u Pakistanu', i onda dođu u  London i u djelovima grada gdje zive stvaraju novi Pakistan U SVAKOM POGLEDU.

Kakvog li eklatantnog primjera 'integracije'.

• Like 5
1 hour ago, Haldir said:

Kažeš da se integrišu u naše društvo ?hahaha ti stvarno bulazniš čovječe...tebi nije jasno da takvi ni za 100.god. se ne bi prilagodili našoj kulturi..oni su ovdje što sam već prije spomenuo, da bi nam jahali po grbači,živjeli od socijale i vršili lopovluke što nisu mogli u svojim državama...

35 minutes ago, Rijecanin said:

'Mi kao društvo trebamo dati sve od sebe da im ponudimo mogućnost integriranja u naše društvo, da im osiguramo tri dnevna obroka, krov nad glavom, mogućnost školovanja, medicinsku njegu i ostalo. '

Jer u Vasem kantonu nema starcadi i ljudima kojima to isto treba ?????? zasto  bi netko morao 'dati sve od sebe' za nekoga tko kliberi po cijeli dane ,dovukao se ovdje ilegalno i ocekuje da mu se sve servira na izvolte? kako uopce mozes nesto tako propagirati?.

velika većina njih neće imati životne uslove dostojne čovjeka, što će na kraju prouzrokovati niz krivičnih djela s njihove strane.'

Znaci prijeti se, ili ih uzeti na grbacu i udovljavati im u svakom pogledu ili ce biti njesra?? covjece sto je tebi? mogu li ja reci ili ce oni ponasati kako treba ili ce biti njesra? je li to ekvivalent onoga sto ti propagiras?.

Ovo sto si ti napisao je klasicni sorosev ngo obrazac, sad mi samo nije jasno da li ti to stvarno vjerujes ili je nesto drugo u pitanju. Ne mogu ovi mlatimudani  birati gdje zele zivjeti (na tudoj grbaci naravno) na srecu to jos nije osnovno ljudsko pravo.

'Možda baš zbog toga što NISU mogli sebi graditi život u Pakistanu', i onda dođu u  London i u djelovima grada gdje zive stvaraju novi Pakistan U SVAKOM POGLEDU.

Kakvog li eklatantnog primjera 'integracije'.

On je u Austriji cini mi se...pa vjerojatno misli na austrijsko drustvo a ne na nas u Hrvatskoj i BiH

Ma u Austriju treba poslati one crnce koji su u čoporu od 600-700 jurišali na 6m visoku žicu oko onog malog španjolskog pičvajza u Africi (kako se zove ona enklava), koji su “usput” po svom ljudskom pravu prskali granične policajce kiselinom i dok su preskočili ogradu povikali “pobjeda” i sjeli na zemlju....kao ono “Ko vas j... sad sam na teritoriji EU”. Mrtvi hladni.

Interesantno je vidjeti Riječanina i Bišćanina kako jedan drugom daju podršku u borbi protiv migranata, a i kod jednih i kod drugih 25 godina na vlasti tri kriminalne organizacije HDZ, SDA i SDP. Zato i nemate osjećaj za socijalno društvo jer ga nikad niste ni osjetili. Shvatite već jednom da stvarate pogrešnu sliku u javnosti spram napaćenih ljudi koji su hiljade kilometara pješačili da bi pobjegli od ratova, represije, siromaštva, nepotizma, korupcije i čega sve ne. 

90% njih nikad nije i nikad neće ni počiniti krivično djelo pljačke, otuđenja, uništenja imovine, kamoli silovanja, a na teritoriji u BiH. 

• Dislike 2
  • Haha 1
3 hours ago, Haldir said:

Daj nam molim te, opisi  kako izgledaju migrantski centri u Austriji i ako imas slike postavi nam ovdje da vidimo. I ako imas saznanja kako je organiziran zivot migranata u tim azilantskim centrima .

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...