Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Ma u Austriju treba poslati one crnce koji su u čoporu od 600-700 jurišali na 6m visoku žicu oko onog malog španjolskog pičvajza u Africi (kako se zove ona enklava), koji su “usput” po svom ljudskom pravu prskali granične policajce kiselinom i dok su preskočili ogradu povikali “pobjeda” i sjeli na zemlju....kao ono “Ko vas j... sad sam na teritoriji EU”. Mrtvi hladni.

@Rijecanin a ne.Ne bi se to meni izlezavalo i tovilo.Da se ja pitam islo bi to meni sve na posumljavanje u najmanju ruku.Prtiti snijeg,ocistiti ulice...onda ne bi imali vremena da rade ove gluposti i kriminal

• Like 2

Interesantno je vidjeti Riječanina i Bišćanina kako jedan drugom daju podršku u borbi protiv migranata, a i kod jednih i kod drugih 25 godina na vlasti tri kriminalne organizacije HDZ, SDA i SDP. Zato i nemate osjećaj za socijalno društvo jer ga nikad niste ni osjetili. Shvatite već jednom da stvarate pogrešnu sliku u javnosti spram napaćenih ljudi koji su hiljade kilometara pješačili da bi pobjegli od ratova, represije, siromaštva, nepotizma, korupcije i čega sve ne. 

90% njih nikad nije i nikad neće ni počiniti krivično djelo pljačke, otuđenja, uništenja imovine, kamoli silovanja, a na teritoriji u BiH. 

• Dislike 2
  • Haha 1

3 hours ago, Haldir said:

Bili su u domovima, na radnim mjestima, u prirodu, na druženjima, na planinama, i gdje sve ne u mahom ispunjenom životu, a iz razloga što u drugom, trećem i inim naletima nisu imali potrebu da išta poduzimaju, jer je država u manje od tri sedmice uspostavila migrantske centre i osigurala im život dostojan čovjeka. 

Daj nam molim te, opisi  kako izgledaju migrantski centri u Austriji i ako imas slike postavi nam ovdje da vidimo. I ako imas saznanja kako je organiziran zivot migranata u tim azilantskim centrima .

Nemam zaista fotografije, niti sam ulazio u migrantske centre u Austriji jer istim nisam imao pristup. Ali sam imao pristup BIRA-i i Đačkom domu i te ću slike postaviti pa ih usporedite sa snimcima koje ću staviti iz migrantskih centara u Austriji (izvor Youtube). 

@Haldir Pa naravno da je interesantno to vidjeti.Cak sta vise lijepo,komsijski.Znas, ima ljudi koji su odrasli u normalnim sredinama i porodicama, u kojima je ubistvo,silovanje,tuča,pljačka,krađa,uništavanje imovine,vršenje velike nužde na trpezarijskom stolu u tuđoj kući,krađa mobitela ili dzeparca od djece pod prijetnjom raznim hladnim oruzjem pogrešna stvar.To se uči u porodici od malih nogu da je to loša stvar i ako je to nekima normalno - nekima i nije baš 

• Like 1

Ja ne znam zašto to meni stalno namećeš, ja ni u jednom trenutku to nisam pravdao. Čak štoviše, već sam u više navrata ponovio da im se treba ograničiti kretanje a počinioce deportirati iz BiH. Problem je taj što 90% njih to ne radi, a 90% vas to ne razumije. 

4 hours ago, Haldir said:

Oprostite, ali ako ste vi toliko protiv nezakonitih radnji tipa ilegalnog ulaska u BiH, zašto onda mene pozivate da se bavim ilegalnim stvarima i da njih udomim? To nije samo moj problem, već problem cijele države. Ti ljudi su tu, pod otvorenim nebom, na debelim minusima, izloženi jakim vjetrovima i snježnim padavinama. I svaka negativna i lažna opaska na njihov račun stvara ksenofobiju, istu onu zbog koje ćemo se na kraju naći u situaciji da velika većina njih neće imati životne uslove dostojne čovjeka, što će na kraju prouzrokovati niz krivičnih djela s njihove strane. 

Mi kao društvo trebamo dati sve od sebe da im ponudimo mogućnost integriranja u naše društvo, da im osiguramo tri dnevna obroka, krov nad glavom, mogućnost školovanja, medicinsku njegu i ostalo. 

Možete pisati šta god hoćete, o navodnim provokacijama i plaćenicima, ali ta fotografija koju sam ja stavio je nastala u našem dvorištu i oslikava pravo stanje pokvarenog društva u kojem se generaliziranjem postiže cilj tipova poput Seja Ramića i njegovog "skupljača" potpisa na korzu koji je predamnom i novinarom New York Timesa - Andrewom Higginsom, kazao kako su oni niža rasa koja nije dobrodošla u Bihać. Na pitanje šta misli o turistima iz tzv. "gulf states", kazao je kako su oni dobrodošli jer ostavljaju novac u Bihaću i kako su oni "naša braća". I ima pravo to da misli jer je on "branio Bihać i bio ranjavan i kad se izborio protiv četnika može se izboriti i protiv ovih". 

Čak je i Sej Ramić tu noć iznio toliko nebuloza u intervjuu da je uredništvo na kraju odlučilo da njegove izjave neće ni ubaciti u priču. 

Sjećam se najbolje one o skupini migranata koji vojničkim koracima marširaju ulicama Bihaća dok su iza njih gotovo uvijek dvojica koja kontroliraju njihovo ponašanje. Ili pak one o uticaju viših sila poput Sorošove organizacije Open Society, koja je od Bihaća napravila hotspot s jednim jasnim planom - da se ti migranti zauvijek zadrže ovdje. 

A mi pričamo o 4-5 hiljada migranata koji su trenutno tu, naspram miliona koji su završili u Njemačkoj, Austriji i drugim državama. 

Svaki Austrijanac po rođenju dobije više socijalnih prava nego što ćeš ih ti ikad moći nabrojati. Ja, koji sam tamo proveo 5 godina, od prvog dana sam imao više prava u Austriji nego u Bosni i Hercegovini, ali, naravno, daleko od prava koje ima domicilno stanovništvo. 

Nemojte se baviti demagogijom, već činjenicama. Austrija je migrante primila i zbrinula onako kako bi zbrinula svoje građane, a njeni građani su mahom, u prvom naletu migranata, brinuli o njima kao da su dio njihove porodice. I to je ono što mi ne poznajemo, empatiju prema drugima, nebitno odakle oni došli i kako se zovu. 

I kako je zavrsila ta prica?  kako su se migranti zahvalili? Auatrija i Njemacka su mislile da su dobili skolovane ljude medju izbkeglicama, ispostavilo se da su totalno neskolovani i da su se daleko zeznuli u procjeni.

Kakav je stav austrijanaca prema izbjeglicama bio 2015 a kakv je danas? Socijalnu stranku i socijaliste je njihova dobrota kostala izbora pa su sad ispali iz vlasti i nece se vratiti narednih 10 godina! Austrijancima pase da im se sva socijalna prava za koje su se krvavo borili uzmu, pa i da rade 60 sati sedmicno samo da ne dolaze nove izbjeglice i zato ce nastaviti birati desnicarake stranke! Jel nam to treba? 

• Like 1

Rano je govoriti o tome kako se priča završila i kako su se migranti zahvalili, jer je postupak za dobijanje azila u Austriji jedan od najdužih u Evropi. Tako da velika većina njih i dalje ima neriješen status u toj državi. A kod nas sa migrantima i bez njih, desničarske stranke su na čelu države. 

I jedna vrlo bitna stvar oko uspona Kurzove stranke u Austriji je ta što se u toj državi domaće stanovništvo ne buni samo protiv ilegalnih imigranata. Oni imaju veći problem sa legalnim migrantima, iz BiH, Turske, Rumunije i drugih država koji su na socijali i ne rade ništa, a novac primaju iz kase koju pune Austrijanci. A što se tiče 60 sati sedmično, Arbeitszeitgesetzt im dozvoljava da rade 8 sati dnevno, odnosno 40 sati u sedmici. Oni koji žele, mogu raditi i do 12 sati dnevno. Poznavajući mentalitet Austrijanaca, mnogi su to objeručke prihvatili. 

Edited by Haldir
  • Dislike 1

21 minutes ago, Haldir said:

Ja ne znam zašto to meni stalno namećeš, ja ni u jednom trenutku to nisam pravdao. Čak štoviše, već sam u više navrata ponovio da im se treba ograničiti kretanje a počinioce deportirati iz BiH. Problem je taj što 90% njih to ne radi, a 90% vas to ne razumije. 

Da li u Austriji imaju ograniceno kretanje ? Da li je migrantski centar  okruzen ogradom ili je slobodnog tipa ? 

Just now, Sadik said:

Da li u Austriji imaju ograniceno kretanje ? Da li je migrantski centar  okruzen ogradom ili je slobodnog tipa ? 

Kao što rekoh, po stoti put ovdje, treba im se ograničiti kretanje dok god nisu riješili svoj status u BiH. A ako to znači i postavljanje ograde da bi se spriječio njihov odlazak u užu jezgru grada, i to opravdavam. Stoga je jasno da podržavam stav austrijske vlade da im ograniči kretanje. 

@Haldir Nisam brojao ali nisam primjetio ni na jednom upisu da si spomenuo ogranicavanje kretanja ili premjestanje centra van gradske jezgre nego si pisao nebuloze o mrziteljima,ksenofobima,islamofobima i ko zna kakvim fobima i fobijama sve ne.No drago mi je da si shvatio i nadam se da jesi.Upravo to je cilj protesta i smisao postojanja pa i ovog topica na forumu.Vratiti sigurnost na bihacke ulice.Samo dugo ti je trebalo da dođeš tobe.Nadalje,skoro sve iz zadnjih postova sto si pisao o Austriji i Austrijancima je pogresno gledajuci sa mog aspekta i poznavanja činjeničnog stanja.Austrijanci se boje balkanaca ali su tako susretljivi sa arapskim ilegalnim migrantima,ovi rade kod njih i slicno? Ja mislim da imas iskrivljenu percepciju stvarnosti ali je istina da Austrijanci zaziru od svega i svakoga.To su moji subjektivni dozivljaji na osnovu licnog iskustva.Na svu srecu jako puno je nasih ljudi u AU pa i ovdje na forumu i oni nam mogu dati jasno stanje u AU naspram migrantske krize.

• Like 1

12 hours ago, Haldir said:

Oprostite, ali ako ste vi toliko protiv nezakonitih radnji tipa ilegalnog ulaska u BiH, zašto onda mene pozivate da se bavim ilegalnim stvarima i da njih udomim? To nije samo moj problem, već problem cijele države. Ti ljudi su tu, pod otvorenim nebom, na debelim minusima, izloženi jakim vjetrovima i snježnim padavinama. I svaka negativna i lažna opaska na njihov račun stvara ksenofobiju, istu onu zbog koje ćemo se na kraju naći u situaciji da velika većina njih neće imati životne uslove dostojne čovjeka, što će na kraju prouzrokovati niz krivičnih djela s njihove strane. 

Mi kao društvo trebamo dati sve od sebe da im ponudimo mogućnost integriranja u naše društvo, da im osiguramo tri dnevna obroka, krov nad glavom, mogućnost školovanja, medicinsku njegu i ostalo. 

Možete pisati šta god hoćete, o navodnim provokacijama i plaćenicima, ali ta fotografija koju sam ja stavio je nastala u našem dvorištu i oslikava pravo stanje pokvarenog društva u kojem se generaliziranjem postiže cilj tipova poput Seja Ramića i njegovog "skupljača" potpisa na korzu koji je predamnom i novinarom New York Timesa - Andrewom Higginsom, kazao kako su oni niža rasa koja nije dobrodošla u Bihać. Na pitanje šta misli o turistima iz tzv. "gulf states", kazao je kako su oni dobrodošli jer ostavljaju novac u Bihaću i kako su oni "naša braća". I ima pravo to da misli jer je on "branio Bihać i bio ranjavan i kad se izborio protiv četnika može se izboriti i protiv ovih". 

Čak je i Sej Ramić tu noć iznio toliko nebuloza u intervjuu da je uredništvo na kraju odlučilo da njegove izjave neće ni ubaciti u priču. 

Sjećam se najbolje one o skupini migranata koji vojničkim koracima marširaju ulicama Bihaća dok su iza njih gotovo uvijek dvojica koja kontroliraju njihovo ponašanje. Ili pak one o uticaju viših sila poput Sorošove organizacije Open Society, koja je od Bihaća napravila hotspot s jednim jasnim planom - da se ti migranti zauvijek zadrže ovdje. 

A mi pričamo o 4-5 hiljada migranata koji su trenutno tu, naspram miliona koji su završili u Njemačkoj, Austriji i drugim državama. 

Svaki Austrijanac po rođenju dobije više socijalnih prava nego što ćeš ih ti ikad moći nabrojati. Ja, koji sam tamo proveo 5 godina, od prvog dana sam imao više prava u Austriji nego u Bosni i Hercegovini, ali, naravno, daleko od prava koje ima domicilno stanovništvo. 

Nemojte se baviti demagogijom, već činjenicama. Austrija je migrante primila i zbrinula onako kako bi zbrinula svoje građane, a njeni građani su mahom, u prvom naletu migranata, brinuli o njima kao da su dio njihove porodice. I to je ono što mi ne poznajemo, empatiju prema drugima, nebitno odakle oni došli i kako se zovu. 

O cemu ti lupas Bogati, ja u Austriji zivim stvarno dugo, iznosis totalne ne istine da Austrijanci nas smatraju gradjanima drugog reda, srami se 

Na zalost u Austriji sam ucestvovao aktivno u prihvatu  izbjeglica iz BiH a isto i sad kad su prihvatali zadnji val Migranata odlicno znam o cemu pricam

Nije korektno iznositi nesto sto je cista dezinformacija

• Like 2

Baš čitam članak ovog Andrewa Higginsa na NYT u kojem najviše optužuje Republiku Hrvatsku tj njenu "nacionalističku" vladu za fašizam naspram ilegalnih migranata koji pohode na njene granice. Koja hrpa napisanih gov*** i [email protected] iz jednog jedinog razloga što iste njegove SAD podižu zid na granici sa Meksikom da bi spriječili ilegalan ulazak isto toliko ilegalnih migranata iz latino američkih zemalja. Čak su poslali i vojsku na granice koja ima dozvolu da puca u te ljude da bi se granice zađtitile. To je to licemjerstvo o kojem ja stalno govorim.Nažalost većina naših ljudi pada pod razne uticaje počev od ovakvog senzacionalističkog smeća do onog "braća muslimani". Oprostite ne mogu biti oni meni nikakva "braća" jer ja s tim ljudima nemam ništa niti zajedničko 

Edited by Grunf
  • Like 3
  • Thanks 2

42 minutes ago, saco said:

O cemu ti lupas Bogati, ja u Austriji zivim stvarno dugo, iznosis totalne ne istine da Austrijanci nas smatraju gradjanima drugog reda, srami se 

Na zalost u Austriji sam ucestvovao aktivno u prihvatu  izbjeglica iz BiH a isto i sad kad su prihvatali zadnji val Migranata odlicno znam o cemu pricam

Ja sam alergičan kad naši pojedini ljudi koji žive vani nebitno gdje ostvare sva prava imaju posao i sve ostalo dostojno čovjeka i onda počnu pričati jebem ti Njemačku i slično švabe govna nisu nikakvi ljudi sto je apsurd. Ja samo kažem što se navratite u BiH meni da je ovdje lose davno bi se vratio .

Ali nekolicina naših ljudi se nikako nedruži sa domicilnim stanovništvom većinom zbog slabog jezika zato i imaju predrasude .

Ja imam mnogo prijatelja u Austriji i mogu reći da je život u Austriji mnogo  bolji nego u drugim EU zemljama a pored sveg Austrijanci su divni ljudi koji imaju nivo ponašanja. Možda su pored Belgijanaca najkulturniji narod u Europi moje zapažanje .

• Like 1

Provale u naseljene kuce i napadi na imovinu i ljude sirom Bihaća svaku noc intenzivniji i intenzivniji, od strane humanitarno ugrozenih krimigrosa, drogmigrosa, rapemigrosa, najezda 90 % ugroženih prethodno navedenih dolazi do izrazaja u tisini noci, na spavanju, nadlezni nemocni, sa obrazlozenjem da su nemocni i da se svako zastiti kako umije, strahota sta gradjani Bihaca dozivljavaju, a sramota za sve ostale koji zmire, opravdavaju, koriste se.... !!!! Počinjemo se pitati ko je od nas danas na redu ?!

• Like 1

3 hours ago, saco said:

Nadji mi samo jedan dio posta u kojem sam naveo to sto tvrdis, ja cu napustiti forum zauvijek.

2 hours ago, Grunf said:

Baš čitam članak ovog Andrewa Higginsa na NYT u kojem najviše optužuje Republiku Hrvatsku tj njenu "nacionalističku" vladu za fašizam naspram ilegalnih migranata koji pohode na njene granice. Koja hrpa napisanih gov*** i [email protected] iz jednog jedinog razloga što iste njegove SAD podižu zid na granici sa Meksikom da bi spriječili ilegalan ulazak isto toliko ilegalnih migranata iz latino američkih zemalja. Čak su poslali i vojsku na granice koja ima dozvolu da puca u te ljude da bi se granice zađtitile. To je to licemjerstvo o kojem ja stalno govorim.Nažalost većina naših ljudi pada pod razne uticaje počev od ovakvog senzacionalističkog smeća do onog "braća muslimani". Oprostite ne mogu biti oni meni nikakva "braća" jer ja s tim ljudima nemam ništa niti zajedničko 

Andrew Higgins je creme de la creme istrazivackog novinarstva i dobitnik dva Pulitzera, persona non grata u Kini zbog sjajnih prica. 

Ali zato Grunf dobitnik plusa na forumu ima zamjerku.

• Dislike 2

19 minutes ago, Haldir said:

Nadji mi samo jedan dio posta u kojem sam naveo to sto tvrdis, ja cu napustiti forum zauvijek.

Andrew Higgins je creme de la creme istrazivackog novinarstva i dobitnik dva Pulitzera, persona non grata u Kini zbog sjajnih prica. 

Naravno da imam zamjerku.I napisao sam je i jasno naveo.To sto si ti plitak to da shvatis,to je druga prica

Prica mi prijatelj jutros velika guzva oko uplate zdravstvenih premija, puno migranata doslo da uplati istu skoro sve do jednog i sa tim cinom zele pomoci zdravstvu USk cak od prvih migranata premiju je svecano naplatio sam ministar zdravstva USK koji je istekao sa vidljiviv suznim ocima da je ovo mali korak za covjeka ali zato veliki za covjecanstvo.Ministar se i obratio i sa par prigodnih rijeci...ako bog da milion premija iduce godine da ste mi svi zivi i zdravi selam alejk i merhaba.

• Haha 3

24 minutes ago, Haldir said:

Ovo je tvoj post o cemu pises, daj mi molim te sta je to sto ima kako kazes domicilno stanovnistvo a da ja nemam u Austriji, koja su to moja prava a tako daleko od istih koja domicilno stanovnistvo ima

• Like 1

Migranti, tj. oni koji im omogucuju da ilegalno prelaze granice do svojih ciljanih drzava na sjevero-zapadu Evrope biraju rute na osnovu mnogih faktora, a jedan od bitnijih je da je pogranicni prostor slabo naseljen. Ako se pogleda granicna linija od Kladuse do Neuma s obe strance granice je pustinja. Nema grada preko 10,000 ljudi. Malobrojno stanovnistvo je uglavnom ekonomski neaktivno tako da se malo krecu van svojih kuca, malo se zemlje obradjuje, malo se stoke napasa. Javnog prevoza u ovom podrucju gotovo da i nema. Broj auta na lokalnim i drzavnim cestama je zanemariv. Sve ovo znaci da su prostorii van naseljenih mjesta izuzetno pogodni za kretanje ljudi koji izbjegavaju kontakt s drugim ljudima, pogotovo policijom. Povrh toga, znamo da i ako ih policija uhvati u tom pogranicnom podrucju ne lisavaju ih slobode vec ih samo upute na postupanje drugim BiH sluzbama (Sluzba za strance).

Sustina je da ce migranti nastaviti dolaziti i prolaziti dok god se pogranicni prostori na njihovoj ruti budu praznili od lokalnog stanovnistva. Skori izvjestaj in MUP-a USK kaze da je u zadnje dvije godine iz USK oko 30,000 ljudi zatrazilo potvrde o nekaznjavanju radi odlaska u inostranstvo (https://www.krajina.ba/iznenadit-ce-vas-koliko-je-stanovnika-napustilo-unsko-sanski-kanton/). Ako se iseljavanje nastavi, zivot onih koji ostaju ce biti sve tezi i tezi, ne samo u nosenju s migrantima, jer ce se migranti dodatno ohrabriti njihovom nemoci. 

Na kraju, pogresno je migrante kriviti kao glavne krivce za sve neugodnosti kojima su preostali stanovnici pogranicnih podrucja izlozeni njihovim boravkom i prolaskom. Nije ni taj vas Suhret najveci krivac. Najveci krivac je IOM i EU, tj. medjunarodna zajednica. Dok god oni budi kolo vodili u BiH i Hrvatskoj migrantska ruta preko zapadnog Balkana se nece prekinuti. S obzirom da nema znacajnije politicke grupe ili stranke koja se protivi clanstvu u EU kao rjesenju za sve ili bar vecinu vlastitih problema (osim Pernara), nije tesko zakljuciti sta buducnost nosi.

Edited by Srbin iz Knina
  • Like 4

Nisam se ukljucivo ranije na temu, s tim da sam istu od pocetka pratio, ali sam morao radi osoba koji prozivaju nas domace koji se nosimo sa ovim problemom da smo fasisti i ne znam ni ja sta vise jos. Neki dan pred Cavkunovicem trazi migrant od mene marku, gdje ga ja pitam zasto ti treba, a on mi odgovora da je gladan. Pokazujem mu na BIRU i kazem da imate tri obroka dnevno, a njegov odgovor je da HRANA NE VALJA (Jos da ne spominjem da je Zakonom zabranjeno prosjacenje, isto tako i u EU). Razumijem ja i razlicita podrucja gdje se konzumira razlicita hrana, ali reci za hranu da ne valja ukoliko si gladan je stvarno dno dna, jer u ratu konkretno nama je i ICAR valjao zato sto smo bili gladni (a nadjite ga sad u prodaji), a mislite li da su nase izbjeglice u ratu mogle izvoljevati hranu vec su jeli sta se u toj zemlji u koju su izbjegli jedu. Ali odredjene osobe ovdje tvrde da oni trebaju imati prava i kada im se donekle ostvare ta prava (tri obroka dnevno) ni to im ne odgovara vec bi sada mi trebali narucivati hranu i ostale proivode iz njihovih domicilnih zemalja. Pored toga gdje god dodju traze pravo na internet, je li i to spada u osnovno ljudsko pravo, pretpostavljam iz zemalja iz kojih dolaze da je to normalno. I na kraju krajeva kad smo mi fasisti koji im "ne damo nista" sta su onda zemlje EU koje im ne daju da dodju tamo, naravno one su socijalne, brinu o svima salju svoje izaslanike da ih stopiraju ovdje.

• Like 8
  • Thanks 1

15 minutes ago, nelexxx said:

Nisam se ukljucivo ranije na temu, s tim da sam istu od pocetka pratio, ali sam morao radi osoba koji prozivaju nas domace koji se nosimo sa ovim problemom da smo fasisti i ne znam ni ja sta vise jos. Neki dan pred Cavkunovicem trazi migrant od mene marku, gdje ga ja pitam zasto ti treba, a on mi odgovora da je gladan. Pokazujem mu na BIRU i kazem da imate tri obroka dnevno, a njegov odgovor je da HRANA NE VALJA (Jos da ne spominjem da je Zakonom zabranjeno prosjacenje, isto tako i u EU). Razumijem ja i razlicita podrucja gdje se konzumira razlicita hrana, ali reci za hranu da ne valja ukoliko si gladan je stvarno dno dna, jer u ratu konkretno nama je i ICAR valjao zato sto smo bili gladni (a nadjite ga sad u prodaji), a mislite li da su nase izbjeglice u ratu mogle izvoljevati hranu vec su jeli sta se u toj zemlji u koju su izbjegli jedu. Ali odredjene osobe ovdje tvrde da oni trebaju imati prava i kada im se donekle ostvare ta prava (tri obroka dnevno) ni to im ne odgovara vec bi sada mi trebali narucivati hranu i ostale proivode iz njihovih domicilnih zemalja. Pored toga gdje god dodju traze pravo na internet, je li i to spada u osnovno ljudsko pravo, pretpostavljam iz zemalja iz kojih dolaze da je to normalno. I na kraju krajeva kad smo mi fasisti koji im "ne damo nista" sta su onda zemlje EU koje im ne daju da dodju tamo, naravno one su socijalne, brinu o svima salju svoje izaslanike da ih stopiraju ovdje.

Tako je!

Sta smo mi sve u ratu jeli i sta su nam svasta slali raznih radioaktivnih rezervi i konzervih punih olova, pa se opet niko nije zalio zato nazalost danas nam umiru mladi ljudi od 40 godina . Vecina migtanata su razni ovisnici zavisnici u alkoholu drogama i i slicno. Valjda prose da imaju za nargilu jer oni bez ovog govna nemogu.

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...