Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 19,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3616

• rucica1

1497

• Barba

1265

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

3 minutes ago, sk64 said:

Pa kome jadni ljudi da se žale i prijave štetu koju im ova bagra nanosi?IOM-u Gradonačelniku KOME? Profiteri kupe lovu a ljudi svoju imovinu STRAŠNO😡

Treba podnijeti tužbe protiv grada

Slazem se,treba tuziti grad,za svaku marku stete pocinjene nekom

Nešto se razmišljam u Zavalju i Skočaju je uglavnom Hrvatsko stanovništvo i imovina Hrvata pa bi možda valjalo kontaktirati Hrvatsku ambasadu i tražiti da se proba zaštititi imovina i ljudi u tom području od strane kantonalnog MUP-a. Možda to upali pa se pošalje barem jedna patrola na Zavalje.

Jedan of problema u diskusiji oko toga ko ima pravo da odlucuje o tome hoce li ili nece biti migranata i migrantske krize, je i taj sto se ljudi koji ne zive u Bihacu ili drugdje u USK misle da bi trebali imati isto pravo kao i oni koji tu stvarno zive, stari ili mladi, sami ili u porodici, zaposleni ili nezaposleni. Ja mislim da ne bi iz razloga sto su oni koji zive u Bihacu vise zainteresovani da se situacija rijesi u skladu s njihovom voljom, ukoliko je to moguce. Naravno, ako nije moguce, onda se malo promjene ciljevi i razmotre druge mogucnosti. U svakom slucaju, mislim da se njih vise tice nego nas koji ne zivimo tamo, bez obzira da li smo na mnoge nacine vezani za Bihac i USK. Po meni nije isto imati npr porodicnu kucu, pa cak i neke clanove familije koji u njoj zive, a ziviti recimo u Njemackoj, i ziviti na primjer sa zenom, dvoje djece i roditeljima, svojim ili zeninim, u toj istoj kuci. 

• Like 1
4 hours ago, Srbin iz Knina said:

Jedan of problema u diskusiji oko toga ko ima pravo da odlucuje o tome hoce li ili nece biti migranata i migrantske krize, je i taj sto se ljudi koji ne zive u Bihacu ili drugdje u USK misle da bi trebali imati isto pravo kao i oni koji tu stvarno zive, stari ili mladi, sami ili u porodici, zaposleni ili nezaposleni. Ja mislim da ne bi iz razloga sto su oni koji zive u Bihacu vise zainteresovani da se situacija rijesi u skladu s njihovom voljom, ukoliko je to moguce. Naravno, ako nije moguce, onda se malo promjene ciljevi i razmotre druge mogucnosti. U svakom slucaju, mislim da se njih vise tice nego nas koji ne zivimo tamo, bez obzira da li smo na mnoge nacine vezani za Bihac i USK. Po meni nije isto imati npr porodicnu kucu, pa cak i neke clanove familije koji u njoj zive, a ziviti recimo u Njemackoj, i ziviti na primjer sa zenom, dvoje djece i roditeljima, svojim ili zeninim, u toj istoj kuci. 

Pa situacija je takva da pojedinci bolje reci veća masa ljudi širom Bosne i Hercegovine podržavaju migrante ali ako su migranti daleko od njih recimo od Tuzle Zenice Sarajeva Mostara a migranti u Bihaću i ljude teroriziraju na razne načine i ako Bišcanin ili Kladušcanin nešto kaže on je šovinista .

To isto kad bi ja rekao neka migranata ali u tvom dvorištu i tebe pljuvao ako kažeš da ti smetaju .

• Like 1
1 hour ago, Barba said:

Pa situacija je takva da pojedinci bolje reci veća masa ljudi širom Bosne i Hercegovine podržavaju migrante ali ako su migranti daleko od njih recimo od Tuzle Zenice Sarajeva Mostara a migranti u Bihaću i ljude teroriziraju na razne načine i ako Bišcanin ili Kladušcanin nešto kaže on je šovinista .

To isto kad bi ja rekao neka migranata ali u tvom dvorištu i tebe pljuvao ako kažeš da ti smetaju .

Da,to je ta logika.Imas i biscana dobar broj koji isto tako postupaju iz raznih pobuda:novac,promocija i drugi lični interesi

Šestero djece spašeno je na području Gospića u utorak u večernjim satima. Nekoliko ih je zbog niskih temperatura pretrpjelo ozebline, a neki su i kolabirali, doznaje Novi list.Pišu da se radi o najmanje šest mališana migranata koji su se iz BiH s roditeljima u utorak poslijepodne zaputili pješice preko planine Plješevica. Omele su ih niske temperature, jaka bura i snježni nanosi.

Četiri vozila Hitne pomoći dovela su ih u Opću bolnicu Gospić nakon što su odrasli u njihovoj pratnji potražili pomoć.Prema prvim dojavama, djeca su izvan životne opasnosti, ali će se više doznati nakon detaljnog pregleda na traktu hitne medicinske pomoći, piše Novi list

35 minutes ago, Kula said:

Ima li ovdje na kraju rješenja ? Ovdje će očigledno njihova djeca u školu sa našom. Ostaju ?

Ma neka djece,vjerovatno si postavio pitanje čisto onako informativno i nevjerujem da ti to smeta ali evo i ja čitam da djeca kreću u školu zajedno sa ostalom djecom na drugom polugodištu mada se to meni čini nelogično jer njima nije cilj ovdje ostati i sve ostalo je trošenje svih vrsta resursa za badava jer pola te djece neće ovdje biti do proljeća a ostali će otići sa proljećem

Dakle ekipa s djecom je iz besplatnog smjestaja u hotelu Sedara, grijane sobe, besplatni obroci, besplatna zdravstvena njega stavila djecu ispred sebe (to su im ustvari pasoši) i preko ledene Pljesivice u neki bolji besplatni hotel po njihovom izbor naravno. I onda nek mi netko kaze da to nije ološ najgore vrste, nazalost ja ne odlucujem jer da ja odlucujem na granici bi bila mrtva straza kao za vrijeme Tita.

• Like 6

Put i stanica nade ce biti Bihac i USK za ilegalce, za obicne gradjane kojima je stalo ocaj, izguravanje sa ognjista i sve sto ce buducnost donijeti sa petogodisnjom oficijelnom agonijom, put koji ce usputno pomesti. Javno se prezentirala buduca eticka primjena u medijima na temu drustvenog prihvatanja  i cjelovitu sliku sa njima na ovom prostoru, malo da nas informisu i upute u dnevni red i drustveno korisnu prisutnost mase ''unknown'' ilegalaca. Apeli na provale su kao dobro jutro za dobar dan upakovani u lijepu sliku aktivnosti nekih tamo vlasti, kooordinatora, prisutnih manipulatora, legalnih organizacija za krijumcarenje i sl.., a koji ce pomoci ovom napcenom narodu grada i njemu samome, ehhhh! Odite na plješu i sve sto uhvatite ocima zapakovati i prodati odmah, nemoj na rate :)

• Like 4
4 hours ago, Rijecanin said:

Dakle ekipa s djecom je iz besplatnog smjestaja u hotelu Sedara, grijane sobe, besplatni obroci, besplatna zdravstvena njega stavila djecu ispred sebe (to su im ustvari pasoši) i preko ledene Pljesivice u neki bolji besplatni hotel po njihovom izbor naravno. I onda nek mi netko kaze da to nije ološ najgore vrste, nazalost ja ne odlucujem jer da ja odlucujem na granici bi bila mrtva straza kao za vrijeme Tita.

Ja bi volio svatiti mentalni sklop ljudi koji mogu žrtvovati sigurnost zdravlje i život vlastite djece i uputiti se na put usred zime preko opasne planine. Iz toplog i da ih niko ne progoni . 

• Like 2
26 minutes ago, SAMO_REALNOST said:

Hoce li biti realno izvjestavanje za trenutno 3 patrole, hitna,  prema i od Bire, zaigrali se izgleda ilegalni doktori, inzinjeri i ostali naucnici, malo krvi da se pusti ??!!

Bice "humano" izvjestavanje u skladu sa dogovorom okruglog stola - zataskaj sve  lose , pravi narucene emisije ... pa to se trazi, to se placa ! Jadan smo mi narod , koji za saku eurica prodaje i sigurnost svoje djece ! 

• Like 3
7 hours ago, Sadik said:

Bice "humano" izvjestavanje u skladu sa dogovorom okruglog stola - zataskaj sve  lose , pravi narucene emisije ... pa to se trazi, to se placa ! Jadan smo mi narod , koji za saku eurica prodaje i sigurnost svoje djece ! 

Pa to i jeste "humano" izvještavanje.Nikakve veze sa novinarskom profesijom i profesionalizmom.Rijetki su to školovani novinari ako ih uopšte i ima na ovom skupu.Kod nas se novinarstvo svodi na instalaciju joomle negdje na neki jeftin web server i copy/paste vijesti sa ostalih medija. Nigdje istraživačkog novinarstva. Niti jedan se nije sjetio napisati sjajnu priču sa "onu stranu" zakona migrantske krize. Ali ne pišući o migrantima i njihovim zlodjelima ili nepišući o domaćem stanovništvu koji se protivi tome da im grupa nepoznatih ljudi sumnjiva identiteta pretura po kućama i dvorištima i straši djecu,nazivajući ih fašistima.Mene taj epitet se nimalo nedotiče.Pa i četnička propaganda nas branioce ove zemlje je nazivala ustašama,fundamentalistima,fašistima,islamistima...nije problem u epitetu koji je upućen nekom neko od koga je upućen. Sjajna bi priča bila o "humanitarcima" s onu stranu Zakona. O ljudima koji zarađuju na jadu tih ljudi. O ljudima koji ih dovoze pod okriljem noći za pozamašnu svotu novca u centar grada,o ljudima koji ih preuzimaju tog momenta i zbrinjavaju u svojim kućama,garažama,tavanima,stanovima,šupama naplaćujući im pozamašne svote novca za te usluge. O istim tim ljudima koji im iznajmljuju te objekte i zatim u njihovo ime stupaju u kontakt sa daljnjim krijumčarima ljudima koji ih opet za strašnu svotu prevoze do granice,upućuju na rutu i čekaju ih s onu stranu Plješevice i voze dalje.Ovo nabrojano TO JE FAŠIZAM SPRAM TIH NESRETNIH LJUDI ! A jedan kvazinovinarčić se usudi mene nazvati fašistom jer hoću sigurnost na ulicama svog grada? Niti jedan se nije usudio ili dosjetio napisati dobru priču o ovome što sam boldao i onda tu priču plasirati svijetu da čuje istinu. Zašto ? Zato jer niti jedan nema potencijala niti profesionalizma da napiše tu priču.Priču vrijednu (kako je neko pominjao) Pulitzerove nagrade a ima priliku. Zašto se niko nije sjetio? Jer nema profesionalaca ovdje u toj oblasti.Jer se kod nas sve svelo na copy/paste novinarstvo i naturanju "istine" domaćem stanovništvu.Ne trebam ja čitati vijest iz Bihaća da bih znao šta se događa u gradu.Meni je dovoljno da iziđem i prošetam i vidim svojim očima

Edited by Grunf
  • Like 6
  • Thanks 2

RTVUSK potpisao ugovor sa IOM-om o izvjestavanju o tvz. socijalnoj koheziji migranata u Bihacu WTF!!!

IOM nastavlja sa unistavanjem  Bihaca i podcjenjivanjem inteligencije gradjana kantona i Bihaca.

I sad ce RTVUSK prodavati narodu muda pod bubrege u vezi migranata u raznim emisijama a nisu se usudili izvjestavati o socijalnim problemima samih gradjana Bihaca velikog broja socijalno ugrozenih gladnih obespravljenih . Sramota da sebi kantonalna televizija moze priustiti ovakvu izdaju!

Gradjani Bihaca i kantona koji placaju finansiraju RTVUSK i ista ta televizija ce raditi protiv samih gradajana . Isto kao sto su Bosanci 50 godina izdvajali novac za naoruzanje i opremu JNA da bi ih na kraju ubijali istim naoruzanjem kojeg su oni sami kupovali , tragedija bosanaca se nastavlja. 

Nadam se da ce se neko uskoro pojaviti ko ce tome svemu stati na kraj uz sveopci narodni pokret.

• Like 7
4 minutes ago, Grunf said:

Hvala,nisam vidio. I to je to humano izvještavanje? Sad bar znamo i na forumu smo imali i imamo plaćene trolove a ja kad sam im to rekao,bune se

Placenici na ovom forumu su poznata stvar pocevsi od kampanje kleptomana Hamdije Lipovace i SDP kampanje prije desetak godina placenih forumasa poput ko se sjeca @upitnika  i slicnih njemu! Isti su danas na platnoj listi IOM-a

Ja ocekujem da IOM jednog dana kupi kanader koji ce puniti govnima i zalijevati gradjane Bihaca i Kladuse istim jer ocito je da oni mogu da rade sta HOCE I NIKO IM NISTA NEMOZE!

• Like 2
3 minutes ago, Barba said:

Placenici na ovom forumu su poznata stvar pocevsi od kampanje kleptomana Hamdije Lipovace i SDP kampanje prije desetak godina placenih forumasa poput ko se sjeca @upitnika  i slicnih njemu! Isti su danas na platnoj listi IOM-a

Ja ocekujem da IOM jednog dana kupi kanader koji ce puniti govnima i zalijevati gradjane Bihaca i Kladuse istim jer ocito je da oni mogu da rade sta HOCE I NIKO IM NISTA NEMOZE!

Ovog momenta na platnom spisku IOM-a je oko 150 bišćana. Ja nemam ništa protiv da ti ljudi rade i zarađuju sebi za život ali nije u redu da staju drugima na muku i da ih gaze.Šuti i radi svoj posao

• Like 1

Grupa od pet migranata juče je pomoću „ručne kočnice“ zaustavila voz na otvorenoj pruzi, nakon čega su izašli i udaljili se u nepoznatom pravcu.

U pitanju je putnički voz, koji saobraća na relaciji Bihać-Sarajevo, saopćeno je iz Policijske uprave Doboj.

Slučaj je prijavljen Policijskoj stanici Stanari, a dogodio se nakon prolaska voza kroz željezničku stanicu u Stanarima.

Nakon obavljenog razgovora s putnicima prijavitelj slučaja je došao do saznanja da je navedena grupa migranata od jednog putnika otuđila torbicu s neutvrđenim iznosom novca te da su od drugih putnika otuđili hranu i punjač za mobilni telefon.

U toku je rad po navedenom slučaju.

(dijalogin.tv)

RELACIJA BIHAĆ-SARAJEVO

Migranti opljačkali putnike, prisilno zaustavili voz u Stanarima i pobjegli

Petero migranata zaustavili su prisilno voz uz pomoć ručne kočnice na otvorenoj pruzi u mjestu Stanari, koji je saobraćao na relaciji Bihać-Sarajevo.
Incident se dogodio jučer oko 8:30 sati, a migranti su pobjegli u nepoznatom pravcu. Pratilac putničkog voza obavijestio Policijsku stanicu Stanari.

Utvrđeno je da su oni, prije zaustavljanja voza, otuđili od jednog putnika torbicu u kojoj se nalazio novac, a od drugih putnika su ukrali hranu i punjač za mobitel.

Policijski službenici rade na rasvjetljavanju ovog događaja.

DA HOĆE DA IM RAZLUPAJU SVE PO VOZU  PA DA IH PRESTANU DOVOZITI U BIHAĆ
  • Like 4

Nova led rasvjeta  na migrantskoj ruti , oko migrantskih centara i u MZ gdje oni borave... od naroda i dalje budale prave ... prodani za sitne pare ... fuj 

Nova LED rasvjeta u nekoliko bihaćkih mjesnih zajednica (FOTO)

„Iako smo željeli da jednim projektom riješimo problem javne rasvjete to prošle godine nismo uspjeli, te smo krenuli u parcijalne projekte koji će konačno riješiti problem rasvjete u onim dijelovima grada koje do sada nisu nikako imali javnu rasvjetu. To su lokacije poput Novog naselja u MZ Ribić, MZ Ružica, MZ Jezero-Privilica, MZ Srbljani, MZ Izačić, MZ Golubić i MZ Luke. U ovim mjesnim zajednicama postavljeno je preko 130 rasvjetnih tijela i dobar dio stubova i za to smo zajedno sa donatorima izdvojili 130.000 KM“ – kazao je gradonačelnik Fazlić. ://www.biscani.net/nova-led-rasvjeta-u-nekoliko-bihackih-mjesnih-zajednica-foto/

50332491_1297106323748010_4017560958988713984_o.jpg

50058601_1297104377081538_5636634406899679232_o.jpg

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...