Jump to content
FORUM

Recommended Posts

4 minutes ago, Grunf said:

Hvala,nisam vidio. I to je to humano izvještavanje? Sad bar znamo i na forumu smo imali i imamo plaćene trolove a ja kad sam im to rekao,bune se

Placenici na ovom forumu su poznata stvar pocevsi od kampanje kleptomana Hamdije Lipovace i SDP kampanje prije desetak godina placenih forumasa poput ko se sjeca @upitnika  i slicnih njemu! Isti su danas na platnoj listi IOM-a

Ja ocekujem da IOM jednog dana kupi kanader koji ce puniti govnima i zalijevati gradjane Bihaca i Kladuse istim jer ocito je da oni mogu da rade sta HOCE I NIKO IM NISTA NEMOZE!

• Like 2

3 minutes ago, Barba said:

Placenici na ovom forumu su poznata stvar pocevsi od kampanje kleptomana Hamdije Lipovace i SDP kampanje prije desetak godina placenih forumasa poput ko se sjeca @upitnika  i slicnih njemu! Isti su danas na platnoj listi IOM-a

Ja ocekujem da IOM jednog dana kupi kanader koji ce puniti govnima i zalijevati gradjane Bihaca i Kladuse istim jer ocito je da oni mogu da rade sta HOCE I NIKO IM NISTA NEMOZE!

Ovog momenta na platnom spisku IOM-a je oko 150 bišćana. Ja nemam ništa protiv da ti ljudi rade i zarađuju sebi za život ali nije u redu da staju drugima na muku i da ih gaze.Šuti i radi svoj posao

• Like 1

Grupa od pet migranata juče je pomoću „ručne kočnice“ zaustavila voz na otvorenoj pruzi, nakon čega su izašli i udaljili se u nepoznatom pravcu.

U pitanju je putnički voz, koji saobraća na relaciji Bihać-Sarajevo, saopćeno je iz Policijske uprave Doboj.

Slučaj je prijavljen Policijskoj stanici Stanari, a dogodio se nakon prolaska voza kroz željezničku stanicu u Stanarima.

Nakon obavljenog razgovora s putnicima prijavitelj slučaja je došao do saznanja da je navedena grupa migranata od jednog putnika otuđila torbicu s neutvrđenim iznosom novca te da su od drugih putnika otuđili hranu i punjač za mobilni telefon.

U toku je rad po navedenom slučaju.

(dijalogin.tv)

RELACIJA BIHAĆ-SARAJEVO

Migranti opljačkali putnike, prisilno zaustavili voz u Stanarima i pobjegli

Petero migranata zaustavili su prisilno voz uz pomoć ručne kočnice na otvorenoj pruzi u mjestu Stanari, koji je saobraćao na relaciji Bihać-Sarajevo.
Incident se dogodio jučer oko 8:30 sati, a migranti su pobjegli u nepoznatom pravcu. Pratilac putničkog voza obavijestio Policijsku stanicu Stanari.

Utvrđeno je da su oni, prije zaustavljanja voza, otuđili od jednog putnika torbicu u kojoj se nalazio novac, a od drugih putnika su ukrali hranu i punjač za mobitel.

Policijski službenici rade na rasvjetljavanju ovog događaja.

DA HOĆE DA IM RAZLUPAJU SVE PO VOZU  PA DA IH PRESTANU DOVOZITI U BIHAĆ
  • Like 4

Nova led rasvjeta  na migrantskoj ruti , oko migrantskih centara i u MZ gdje oni borave... od naroda i dalje budale prave ... prodani za sitne pare ... fuj 

Nova LED rasvjeta u nekoliko bihaćkih mjesnih zajednica (FOTO)

„Iako smo željeli da jednim projektom riješimo problem javne rasvjete to prošle godine nismo uspjeli, te smo krenuli u parcijalne projekte koji će konačno riješiti problem rasvjete u onim dijelovima grada koje do sada nisu nikako imali javnu rasvjetu. To su lokacije poput Novog naselja u MZ Ribić, MZ Ružica, MZ Jezero-Privilica, MZ Srbljani, MZ Izačić, MZ Golubić i MZ Luke. U ovim mjesnim zajednicama postavljeno je preko 130 rasvjetnih tijela i dobar dio stubova i za to smo zajedno sa donatorima izdvojili 130.000 KM“ – kazao je gradonačelnik Fazlić. ://www.biscani.net/nova-led-rasvjeta-u-nekoliko-bihackih-mjesnih-zajednica-foto/

50332491_1297106323748010_4017560958988713984_o.jpg

50058601_1297104377081538_5636634406899679232_o.jpg

Šuhrete,Šuhrete migrantski gradonačelniče nećeš vidjeti drugog mandata sigurno. Pa centar grada kao da nema rasvjete,ali zato migranti u Borićima imaju najmoderniju da mogu tumarati po tuđim dvorištima po čitavu noć. IOM je kupio sve od policije pa do medija. Pa pogledajte prilog Hayat TV od sinoć. U njemu smo mi u Bihaću najgori jer migrante koji provale u kuće tjeramo vani,a srbin iz gradiške koji je "ko fol" otvorio vrata vikendice najveći humanitarac na svijetu. Prilog je napravljen kao da kod nas nema trenutno 3000 migranata. 

Da imamo normalnu vlast hitno bi se reagiralo na ovakav sraman prilog u dnevniku,ali nažalost nikakve reakcije neće biti.

Sarajevo priprema teren za proljeće kad krene novi val migranta tj. pravi unaprijed od nas fašiste,ksenofobe ... a naša vlast ovdje će opet u martu biti "šokirana"

Edited by Venom
  • Like 3
  • Thanks 1

21 hours ago, Barba said:

Ja bi volio svatiti mentalni sklop ljudi koji mogu žrtvovati sigurnost zdravlje i život vlastite djece i uputiti se na put usred zime preko opasne planine. Iz toplog i da ih niko ne progoni . 

Problem je u tome sto tu nema mentalnog sklopa

• Like 1

Upravo svjedocimo stvaranju novog svjetskog poretka, planski se mase iz afrike i azije guraju u eu, doci ce do potpune promjene stanovnistva i stari europljani tu nece imati sto traziti, naravno da ce 'novi stanovnici' od eu napraviti septicku jamu jer to su napravili od svojih zemalja i to je jedino sto znaju. Zasto je planerima koji vuku konce to interes meni stvarno nije jasno, jer objasnjenje da im treba jeftina radna snaga ne drzi vodu, pa ne dolaze oni ovdje raditi. Sada su najveci svjetski generatori siromastva sami siromasi, nisu vise glavni velike sile i pokvarene i pohlepne korporacije, evo Afrika skoro poduplala stanovnistvo, nemaju sto jesti a mnoze se geometrijskom progresijom. Bilo bi mene briga za sve ovo da nemam djecu i unucad, nabolje ih poslati za australiju ili novi zeland, ovdje ce u skoroj buducnosti biti krvavo i okrutno.

• Like 3

1 hour ago, Venom said:

Šuhrete,Šuhrete migrantski gradonačelniče nećeš vidjeti drugog mandata sigurno. Pa centar grada kao da nema rasvjete,ali zato migranti u Borićima imaju najmoderniju da mogu tumarati po tuđim dvorištima po čitavu noć. IOM je kupio sve od policije pa do medija. Pa pogledajte prilog Hayat TV od sinoć. U njemu smo mi u Bihaću najgori jer migrante koji provale u kuće tjeramo vani,a srbin iz gradiške koji je "ko fol" otvorio vrata vikendice najveći humanitarac na svijetu. Prilog je napravljen kao da kod nas nema trenutno 3000 migranata. 

Da imamo normalnu vlast hitno bi se reagiralo na ovakav sraman prilog u dnevniku,ali nažalost nikakve reakcije neće biti.

Sarajevo priprema teren za proljeće kad krene novi val migranta tj. pravi unaprijed od nas fašiste,ksenofobe ... a naša vlast ovdje će opet u martu biti "šokirana"

Da imamo Vlast drzavnu, predsjednika drzave, oni bi prvo reagirali da zastite granice i nepovredivost drzavnih granica, a ne sutali na sve, iako i ptice na grani znaju kuda i kako ulaze ilegalci u BiH, a sve fino ima i na karti na stranici IOM-a . Drzava suti, Vlada BiH suti, Predsjednici sute.... pare su ocito velike u igri , a sve preko ledja gradjana...

• Like 3

pa po deseti put kažem OVDJE NEMA DRŽAVE ni u jednom segmentu. Ovdje postoji samo narod koji je prepušten sam sebi da se snalazi kako zna  umije i međunaodnim hoštaplerima koji od toga naroda prave budale i pritom zarađuju na utđoj nesreći. Ovdje narod treba preuzeti iniciajtivu i tu bandu potjerati dok nije kasno😡OVA PASIVNOST NAS VODI RAVNO U PROPAST

• Like 4

TRUDNICA koju su prije nekoliko dana s Plješevice spasili policajci izgubila je dijete.Podsjetimo, prije nekoliko dana su policajci na području planine u teškim vremenskim uvjetima zatekli više osoba kojima je bila potrebna medicinska pomoć. Na mjestu događaja vidno je bilo pothlađeno šestero djece, pet žena i četiri muškarca za koje je utvrđeno da su nezakonito prešli državnu granicu Republike Hrvatske iz Bosne i Hercegovine.

Izgubila dijete

Među njima je bila i trudnica koja je jučer u gospićkoj bolnici rodila mrtvo dijete. 

Kako doznaje Novi list, riječ je o ženi iz Sirije koja je spašena sva promrzla i dehidrirana te se žalila na bolove i opće loše stanje.

S obzirom na nepristupačnost samog terena i visok snijeg, a kako bi mjestu mogla pristupiti vozila hitne medicinske pomoći, u akciju zbrinjavanja i što žurnijeg pružanja liječničke pomoći osobama uključeni su, pored policijskih službenika, vatrogasci i djelatnici Lika cesta koji su raščistili snijeg.

Kako bi im što prije bila pružena liječnička pomoć, policijski su službenici djecu u dobi od 1 do 10 godina i žene na rukama iznijeli do službenih vozila po dubini snijega višoj od 50 cm. Na mjestu događaja pružena im je liječnička pomoć, a potom su djeca i žene prevezeni u Opću bolnicu Gospić. Nakon pregleda dvije žene zadržane su na liječenju.

Apel udrugama

Ministarstvo unutarnjih poslova još je u prosincu upozorilo na nadolazeće zimske uvjete koji mogu biti pogibeljni za sve osobe, posebice ranjive skupine, koje pokušaju na ilegalan način prijeći na područje Republike Hrvatske.

"I ovom prilikom pozivamo nevladine udruge i druge koji sudjeluju u humanitarnom radu s migrantima u državama na tzv. balkanskoj ruti da informiraju migrante o pravilima zakonitog ulaska u Republiku Hrvatsku, da ih upozore na riskantnost, pogibeljnost i neizvjesnog takvog puta te da ih odvrate od takvog nauma, a kako bi se spriječila moguća ozljeđivanja, smrzavanja i teška stradavanja nezakonitih migranata", poručuju iz MUP-a.

index.hr

Mislim da je suvišno napisati bilo šta drugo.Najveći neprijatelji ovih ljudi su zapravo ljudi i organizacije koje ih štite i koji se brinu o njima

14 hours ago, Venom said:

Znas da smo pricali o tome da nakon poptpisa migracionog sporazuma koji je potpisan u decembru mediji moraju pozitivno pisati o migracijama i migrantima...

Oni koji budu negativno pisali ostace bez subvencije

12 minutes ago, Lidjo said:

Znas da smo pricali o tome da nakon poptpisa migracionog sporazuma koji je potpisan u decembru mediji moraju pozitivno pisati o migracijama i migrantima...

Oni koji budu negativno pisali ostace bez subvencije

Pa i RTVUSK je u neku ruku kupljena od strane IOM-a

Evo ni danas nema izvjestaja o prisutnosti policije i hitne u BIRI  u noci sa srijede na cetvrtak, nigdje i nista po tom pitanju, vjerovatno je neka dobrotvorna radionica zavijena u crveno bila u pitanju. Primijeti se da kad se desi neko sr..nje u Biri, sutradan je malo slabija setnja ilegalaca, a iduci dan opet po starom i gore. Samo dolaze i dolaze, niko nista ne poduzima, svaku noc provale, kradje, dezuraj posteni covjece, a neka se gamad i kriminalci bogate.

• Like 2

2 minutes ago, SAMO_REALNOST said:

Evo ni danas nema izvjestaja o prisutnosti policije i hitne u BIRI  u noci sa srijede na cetvrtak, nigdje i nista po tom pitanju, vjerovatno je neka dobrotvorna radionica zavijena u crveno bila u pitanju. Primijeti se da kad se desi neko sr..nje u Biri, sutradan je malo slabija setnja ilegalaca, a iduci dan opet po starom i gore. Samo dolaze i dolaze, niko nista ne poduzima, svaku noc provale, kradje, dezuraj posteni covjece, a neka se gamad i kriminalci bogate.

Pa to ti je to "humano" izvještavanje o kom smo raspravljali.Dakle,nema više izvještavanja o kriminalitetu migranata,RTVUSK priprema emisije o "društvenoj koheziji" migranata i lokalnog stanovništva kako su javno i objavili.Dakle ili samoorganizovanje po MZ i noćna dežurstva ili svako da se brine za sebe...

E to je to.Socijalna kohezija između migranata i lokalnog stanovništva.Mislim, sve je rečeno u te dvije riječi,samo upotrebljen neobičan termin koji će ljudi ignorirati a kad se potegne pitanje svega toga kroz koju godinu biti će "...pa najavili smo zasto niste reagovali ranije".To je ono o čemu sam ja pisao ovdje prije par mjeseci.Mi na USK a prvenstveno Bihać pa i V.Kladuša ćemo biti zamorci u jednom eksperimentu prilagođavanja migranata na novu životnu sredinu i na nove društvene vrijednosti.Prilagođeni će biti poželjni u EU oni neprilagođeni,problematični i nepodobni će ostati dalje ovdje da se dalje socijaliziraju,jer bolje da neprilagođeni pljačkaju,kradu,siluju i ubijaju po Bosni nego po EU.Nije to prvi put da nas međunarodna zajednica ostavi u takvoj situaciji.Ja sam to napisao ovdje još prije par mjeseci a pojedini su mi se rugali.Naravno biti će ovdje još skeptika koji će to negirati.

Edited by Grunf
  • Like 1

Grunfe pa to samoorganiziranje u cilju samopomoći niko nam ne može zabraniti i ako vidiš u prijašnjim mojim komentarima mi u ulici smo uspjeli u par navrata potjerati bagru i kad osjete da je tvrdo i da im se odlučno suprostaviš više ne dolaze, podviju rep i pobjegnu.TO JE JEDINI NAČIN DRUGOG NEMA JER OVA DRŽAVA SA SVOJIM ORGANIMA NE FUNKCIONIRA.

• Like 2

Čim se kupuje izvještavanje i potpisuju ugovori sa RTVUS doći će još mnogo migranata ovdje a kohezija koliko ja znam znači spajanje vise različitih  elemenata u jednu cjelinu.

Žalosno ! 

Eto zena u pokusaju ilegalnog prelaska izgubila bebu u stomaku, ko je potakao ilegalni prelazak i u ovom slucaju smrt nerodjene bebe, potakli su svi koji ucestvuju u zbrinjavanju istih i njihovom omogucavanju ilegalnog prelazenja, znaci svi, svi i svi, od vlasti, organizacija, pojedinaca... kriminalni humanitarci i ubice. A da smo i bit cemo eksperiment to je jasno kao dan, pare se uzele i sto kazete prepusten narod sam sebi, tako i u sigurnosnoj situaciji, gdje covjek covjeka jedino razumije onda kad mu se neko sr..e od strane ilegalaca desi, to vidim po ljudima i nihovom iskustvu sa istim. Budem postavio slike jednog dijela relacije sto sam usput slikao, gdje migranti kroce nogom tu trava ne raste, smece kao da uvoze iz maticnih zemalja pa ga odlazu kod nas, eh Una i priroda nasa, Fekalnatura.

• Like 3

On ‎16‎.‎1‎.‎2019‎. at 13:22, Kula said:

Ima li ovdje na kraju rješenja ? Ovdje će očigledno njihova djeca u školu sa našom. Ostaju ?

Pa evo ovi pametni doktori na Univerzitetu su našli rješenja….

"Pedagoški fakultet Univerziteta u Bihaću je potpisao ugovor s UNICEF-om u vezi sa zajedničkim projektom učenja bosanskoga jezika, s ciljem edukacije djece migranata.

Pored navedenog, djeca će, prilikom pronalaska svoje “obećane zemlje”, sa sobom ponijeti i znanje iz bosanskoga jezika, što će u mnogo čemu doprinijeti njegovom razvoju. "

Pored svega što nam migranti ponesu iz kuca i dvorista mi cemo im i dati da nam "odonesu i znanje". 🙂

Ovo je sigurno neko pranje novca. Ne znam da su ovi profesori bili ovako aktivni zadnjih 5 godina sa svojim studentima., a sad sa izbjeglicama ko da im sve zavisi od toga.

• Like 1

24 minutes ago, alenB said:

Pa evo ovi pametni doktori na Univerzitetu su našli rješenja….

"Pedagoški fakultet Univerziteta u Bihaću je potpisao ugovor s UNICEF-om u vezi sa zajedničkim projektom učenja bosanskoga jezika, s ciljem edukacije djece migranata.

Pored navedenog, djeca će, prilikom pronalaska svoje “obećane zemlje”, sa sobom ponijeti i znanje iz bosanskoga jezika, što će u mnogo čemu doprinijeti njegovom razvoju. "

Pored svega što nam migranti ponesu iz kuca i dvorista mi cemo im i dati da nam "odonesu i znanje". 🙂

Ovo je sigurno neko pranje novca. Ne znam da su ovi profesori bili ovako aktivni zadnjih 5 godina sa svojim studentima., a sad sa izbjeglicama ko da im sve zavisi od toga.

Nemaju studenata, ima vise profesora nego studenata i moraju naci nacin na koi da iste zadrze i odakle da ih plate, zalosno

1 hour ago, saco said:

Nemaju studenata, ima vise profesora nego studenata i moraju naci nacin na koi da iste zadrze i odakle da ih plate, zalosno

Mora da će  ta djeca pričati bosanski po njemačkoj , italiji ,  engleskoj , austriji  . Stvarno će im koristiti. 

Ama ljudi , ni mi nemamo koristi od bosanskog jezika , djeca nam uče njemački  da što prije odu , bolje da su im uveli kurs njemačkog .

• Like 4
  • Dislike 1

Nema nista lose da nauce bosanski,pogotovo ako ce ga zvati bas ono "bosanski" a ne hrvatski ili srpski.Kud ces bolje promocije za nasu zemlju.Djeca brzo uce jezike a evo i ja sam pored ovih nasih govorim tri i kanim i cetvrti uciti

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...