Jump to content
FORUM

Recommended Posts

3 minutes ago, Grunf said:

Ja i ti kao jedna osoba mislimo. Da sam naisao kroz park u tom momentu glave bi im zavrsile u toj cisterni.Bas bih volio vidjeti radni nalog u to radno vrijeme.Na stranu mjesto gdje su ispustali sadrzaj cisterne,najvjerovatnije su radili u privatnom aranzmanu.Veliki broj ljudi ne razumije da ima nas dosta u ovom gradu drugacije odgojenih poput mene ili tebe i jos hiljada drugih građana kojima je stalo do ovog grada i ove rijeke i koji ne dozvoljavaju da se ova ljepota unistava.Ja sam odgajan uz Unske Smaragde i pod njihovim uticajem kao i vecina moje generacije.Tako odgajam i moje dijete.Moje vlastito dijete je prve svoje korake na gradskom trgu napravilo do najblize kante za smece noseci papiric od cokolade.Tako je i dan danas i ja necu dozovoliti (iako se to radi) da neko to unistava pa bio to Šuhret ili moj rođeni brat ili neki nepoznati ilegalni migrant.

Sve isto, to je odgoj i karakter, i jos mnogo toga, a da sam naisao licno, bilo bi natezanje, ja nedam, a oni hoce, nadleznih nema, a ne zele ni cuti, i kako bi zavrsilo...., i cija bi krivica bila, zasto niko nije reagovao, koji ishod svega ? Nece to dirati ni imati utjecaj  na supljeglave, neodgojene i sl., samo ce se normalan zauzeti za dobro ovdje, ali vidim normalnih sve manje, a dobrog ni na vidiku, cast sacici izuzetaka. Ovo normalnog naroda sto ima, sto ga bode sve to u oci, sto ne moze trpiti, zeli samo pravdu, e taj narod ili ce puknut pa napraviti sranje i sebe unazaditi u ovom gradu zbog prvotne krivice nadleznih u sistemu, ili ce pak dici ruke i pobjeci sto prije odavde, sa porukom "crknite svi".

• Like 1
  • Replies 19,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3616

• rucica1

1497

• Barba

1265

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

On 17. 01. 2019. at 23:00, sk64 said:

pa po deseti put kažem OVDJE NEMA DRŽAVE ni u jednom segmentu. Ovdje postoji samo narod koji je prepušten sam sebi da se snalazi kako zna  umije i međunaodnim hoštaplerima koji od toga naroda prave budale i pritom zarađuju na utđoj nesreći. Ovdje narod treba preuzeti iniciajtivu i tu bandu potjerati dok nije kasno😡OVA PASIVNOST NAS VODI RAVNO U PROPAST

Zaboravio si na domace hoštaplere , koji su gori od medjunarodnih ...

21 minutes ago, Lidjo said:

Sta kazete na ovo?

U redu je da prosw mozda iako imaju 3 obroka obeznjedjena ali ima ih puno koji su drski i vecinom u grupama

Koliko sam upucen i ovaj izrevoltirani momak ima i svojih problema.Mozda grijesim ,ne poznajem ga.Ne znam ni na koji nacin mu je trazio novac ali pred svim trgovackim centrima i prodavnicama imas na desetke migranata koji zicaju novce.Pazi oni traze novce ne komad kruha i znaju biti jako neugodni da su i mene par puta iznervirali jer ti otvaraju vrata od auta i traze novce dok jos nisi auto ni ugasio.Nasrtljivo je to.Ima i nasih ljudi koji prose ali nikad nisu toliko nasrtljivi na tim mjestima.Vlasnik Robota uzima za Biru novce od IOM-a ali uporedo s tim zabranjuje se ulazak migrantima u objekat Robota pa cak i pristup parkingu.Time ih je natovario na grbacu Cavkunovicu.Cudim se kako se niko od "humanitaraca" nije oglasio povodom Robota.Prosijacenje na kantonu je zakonom zabranjeno ali nas MUP nije u mogucnosti da se pobrine i za to.Mislim da bi jednostavno trebali dati upute trg.centrima da sami rijese taj problem jer ionako imaju svoje zastitare

Edited by Grunf
  • Like 1

Oko Petrolove benz. uz cestu i oko i ispod Baksaiskog mosta, rezultat kulturnih ilegalnih doktora, inzinjera i sl., o vrsenju nuzde uz prometnicu da ne pricam, opijanju, drogiranju nema potrebe, bacanje raznog otpada, kesa, cak i bijelih sa plavim znakom IOM-a punih smeca u Unu, to ce garant humanitarci cistiti. U razvijenim zemljama trazitelji azila su zaposleni na drustveno-korisnom radu, ciscenju ovakvog smeca, a kod nas, doci ce dan, doci ce vrijeme, jednom mozda. I nemojte molim vas ove zelene i plave-crne deke povezivati sa gradjanima Bihaca.

20190116_165124.jpg

20190114_161855.jpg

20190114_161922.jpg

20190114_161847.jpg

20190114_161834.jpg

• Like 1
  • Sad 4

@SAMO_REALNOST žalosno...ma koliko se neki trudili da učine grad ljepšim puno veći broj je onih koji poput ovih ilegalnih migranata ovaj grad smatraju usputnom stanicim...i nije ih briga.Nije to briga ni Šukija ni članove GV...koliko ih je istinskih bišćana? Kad kažem istinskih biscana pod tim smatram da vole ovaj grad.

• Like 2
  • Thanks 1
51 minutes ago, Grunf said:

@SAMO_REALNOST žalosno...ma koliko se neki trudili da učine grad ljepšim puno veći broj je onih koji poput ovih ilegalnih migranata ovaj grad smatraju usputnom stanicim...i nije ih briga.Nije to briga ni Šukija ni članove GV...koliko ih je istinskih bišćana? Kad kažem istinskih biscana pod tim smatram da vole ovaj grad.

Gradonacelnik i GV su omogucili i pomocnici su u silovanju, silovanju u pokusaju, za ostalo da ne pricamo. Neki vijecnici su u pocetku po fb-u stavljali clipove aludirajuci na Calais-Bihac, medjutim kad se pocelo familijarno uhljebljavati kod IOM-a onda je sve stalo. Tuzilastvu je neminovno otvoriti istragu ili optuznicu protiv Gradonacelnika i GV, ako i trunku svjesno radi. Za svu pretrpljenu stetu grada i okoline jedini krivac su Gradonacelnik i GV. Nacin za njihovu smjenu? I da li je Suhret dobio dovoljno glasova da prodje u Skupstinu USK-a ili bilo gdje na prethodnim izborima i ako jeste, kako nije kao i ostali Gradonacelnici otisao sa te pozicije zbog Skupstine ili pozicije u vladi?, mora da mu je dobro biti Gradonacelnik u vrijeme migrantske krize, jer ono sto je skresao sebi platu u pocetku, dobro je namirio kroz ovu krizu, dobrano posteno.

• Like 2

Ima li ovdje kakvih pravnika? Mene zanima kakva je mogucnost podnosenja krivicne prijave za zloupotrebu polozaja Suhreta Fazlica.Ja sam raspolozen da stavim svoje ime i prezime na istu prijavu protiv doticnog ali mi trebaju dobre smjernice.Sve informacije koje mi mozete dati saljite na pp.Hvala

• Like 4

Pravno gledajuci svi se mi mozemo osobno uputiti, ali izuskuje vremena i vremena i podrske naravno, takodjer uz tebe sam spreman licno potpis staviti. Vjerujem da ima ljudi mnostvo koji bi uradili isto, osvrnuti se na grupu na fb-u, gdje ljudi isto javno svoje nezadovoljstvo iskazuju, vjerujem da bi ih dosta podrzalo ideju, samo sam misljenja da bi i oni iz grupe trebali vise i aktivnije obracati paznju na ovaj forum i temu. Nisam ti pisao u pp, jer u ovom moru korupcije naci osvjestenog pravnika koji stoji iza pravde je bingo, tako da trenutno nemam neku ideju, ali budem se malo informisao u skladu sa mogucnostima, pa se javim vezano za savjet. A stvarno i predugo traje, a da niko nije ni potegao odgovaranje Gradonacelnika i GV-a. I samo da kazem, ne opravdavam ih, ali Hamdija i Emdzad ako su krali, krali su sebi i niau dovodili u pitanje sigurnost gradjana i imovine, ovi humanitarni kriminalci su najgora sorta, kao opcenito i globalno.

• Like 3

To nista ne pije vode. Zaboravite potpise i peticije. Ja mislim da je jedno rjesenje masovan protest(i) i to treba najmamje 30 % stanovnistva Bihaca da izidje na ulice. Vidimo kako su u Francuskoj masovni protesti pa opet malo da se izvrsi pritisak i donesu promjene!

• Like 2
  • Dislike 1
15 minutes ago, Lidjo said:

To nista ne pije vode. Zaboravite potpise i peticije. Ja mislim da je jedno rjesenje masovan protest(i) i to treba najmamje 30 % stanovnistva Bihaca da izidje na ulice. Vidimo kako su u Francuskoj masovni protesti pa opet malo da se izvrsi pritisak i donesu promjene!

Ne treba isljuciti niti jedan pokusaj pridonosenju rjesavanja, podrzavam masovne proteste i one manje kao prvi put sto su bili. Proljece ce doci i za ilegalce, ali i za nas, jer tad ce opet navala, a niko o tome ne brine.

• Like 1
44 minutes ago, Lidjo said:

Ako mislis na moj post,ja ne govorim o potpisivanju peticije,nego o tome da cu staviti svoj potpis i licno podnijeti krivicnu prijavu protiv Suhreta zbog zloupotrebe polozaja

Edited by Grunf
  • Thanks 1
11 hours ago, Grunf said:

Ako mislis na moj post,ja ne govorim o potpisivanju peticije,nego o tome da cu staviti svoj potpis i licno podnijeti krivicnu prijavu protiv Suhreta zbog zloupotrebe polozaja

Razumijem ja tebe i svaki vid pokusaja je za pohvau medjutim izgleda suludo. Eto vidimo sta se u banja luci sve uradilo za davida pa je rezultat bio marginalan..vecih postignuca nije bilo, opet se sve zataskalo nekako i ugasilo

• Dislike 1
7 hours ago, Zmiugaloma said:

Kakvi migranti? O cemu vi pricate? Mislite na ove studente iz Kladuse i Buzima?

To su budući Krajiški zetovi ! 😂  Šalu na stranu, meni neće u kuću ali gledam u zadnje vrijeme nekoliko "naših" mladih djevojaka (cca 17-18 godina) derneče i vodaju se za rukice sa migrantima.To nije moj problem i ne tiče me se, ali eto mora da su im očevi i više nego ponosni na uspjehe svojih mezimica

• Like 4
On ‎18‎.‎1‎.‎2019‎. at 14:15, Grunf said:

Nema nista lose da nauce bosanski,pogotovo ako ce ga zvati bas ono "bosanski" a ne hrvatski ili srpski.Kud ces bolje promocije za nasu zemlju.Djeca brzo uce jezike a evo i ja sam pored ovih nasih govorim tri i kanim i cetvrti uciti

Ma daj...kakva promocija, kakva korist. To je kao kad prodajes naocale sljepom, pa onda pricas kako ce mu dobro doci….

Ok sto sve ove nevladine organizacije lete da lape koju marku, al sad i drzavne firme (univerzitet) se petlja u ove migrante.

I dobro je napisao @Rijecanin...na taj nacin mi samo pomazemo da preko Bihaca ostane glavna ruta za izbjeglice. 

• Like 2

U PROTEKLA 24 SATA NA PODRUČJU USK-a EVIDENTIRANO JE:

KRIMINALITET
Evidentirana su 4 krivična djela a koja su izvršena na području:
Bihać – 1 KD – „Narušavanje nepovredivosti doma“

Ovo "Narušavanje nepovredivosti doma" - je novi humani izraz za drske provale ilegalnih imigranata u naše kuće?

• Like 1
  • Haha 2
3 hours ago, Grunf said:

To su budući Krajiški zetovi ! 😂  Šalu na stranu, meni neće u kuću ali gledam u zadnje vrijeme nekoliko "naših" mladih djevojaka (cca 17-18 godina) derneče i vodaju se za rukice sa migrantima.To nije moj problem i ne tiče me se, ali eto mora da su im očevi i više nego ponosni na uspjehe svojih mezimica

ja sam neki dan cuo, da u Kladusi muzevi odose nedjeljom u Sloveniju I onda migrant dolaze umjesto njih do petka, onda u petak migrant izlaze I muzevi opet ulaze u kucu?!

Informacija vrlo pouzdana, ali ja ne garantujem ni zasta :D

• Dislike 1

Mektić: Prošle godine razbijeno oko 20 organiziranih kriminalnih grupa

F 
FENA
prije 1h 52m 
34
 15

Mektić: Prošle godine razbijeno oko 20 organiziranih kriminalnih grupa

Ministar sigurnosti Bosne i Hercegovine Dragan Mektić razgovarao je danas u Sarajevu s predstavnicima državnog tužilaštva i policije Holandije Warnerom ten Kateom i Monique Mos o jačanju saradnje u oblasti migracija, posebno u borbi protiv trgovine ljudima i krijumčarenja.
Kako je istaknuo ministar Mektić, BiH ovom problemu pridaje veliki značaj iznoseći podatak da je prošle godine otkriveno i razbijeno oko 20 organiziranih kriminalnih grupa.

Govoreći o rješavanju problema migracija, naglasio je da ne vidi nijednu ozbiljnu aktivnost EU da se postojeća ruta preko zapadnog Balkana zatvori, te da je umjesto toga samo ponuđena pomoć za humanitarno zbrinjavanje migranata tokom njihovog tranzita. 

"Rješenje treba tražiti na izvorištu problema i tu zaustaviti migracije, a to su vanjske granice Evropske unije u Grčkoj i Bugarskoj. Sada se bavimo posljedicama", podvukao je Mektić.
Naglasio je da ni među zemljama regiona ne postoji saradnja kada je u pitanju ovaj problem, nego se nastoji problem s migrantima prebaciti susjednoj državi.
Kao negativan primjer izdvojio je Hrvatsku jer postoje izjave migranata da ih policija fizički maltretira kao i snimci na kojima se vidi da migrante tjeraju da se ilegalno vraćaju u BiH.
Tokom sastanka je razgovarano o mogućnosti razmjene informacija o trgovini ljudima te obuke policajaca da lakše prepoznaju i otkriju žrtve trgovine ljudima, saopćeno je iz Ministarstva sigurnosti BiH.

(Na boldovano) - sto potvrdjuju i razni petogodisnji ugovori. Proljece ce to pokazati. Dok se lesinari oko fotelja dogovore ima da nas goruci problemi uguse. EU uz pomoc i financiranje IOM-a to (nezainteresovanost i nerad vlade) koristi .

Edited by rucica1
  • Like 1
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...