Jump to content
FORUM

Recommended Posts

16 minutes ago, Rijecanin said:

Mektic je kao negativan primjer naveo Hrvatsku?, pa ona jedina pokusava zaustaviti ilegalce, u BiH i Srbiju ulazi se na izvolite. 

Mektić je sirovina.Osvojio je neke Bosance i Hercegovce svojim govorima protiv Dodika.Sve u svemu nista bolji od njega a ide onom politikom da govori narodu ono sto narod zeli da cuje.I dalje sam misljenja da Hrvatska odlicno radi svoj posao zastite granica mada ne dovoljno.Mislim da bi trebali jos strozije kaznjavati krijumcare ljudima a pri tom obratiti paznju i na ove nase "humanitarce" kad ulaze u Hr buduci da su i oni jedna karika u tom lancu kriminala.Svoj nerad i neuspijeh u radu,Mektić projecira na RH 

Edited by Grunf
  • Like 2
  • Replies 19,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3616

• rucica1

1497

• Barba

1265

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

Anketiranje u vezi migranata je pocelo, vec su aktivisti u MZ Luke poceli voditi evodenciju, i bez obzira, na kraju kakvi god rezultati da budu, u medije ce iznijeti takve lazi i brojke koje podrzavaju migrante da ce to znaciti da je Bihac 99% uz migrante i da nam mogu poslati jos jedno 10 miliona. Evo razne i radionice i aktivnosti, domaci u potrebi crknite, to je poruka. Ovo ilegalaca sto se zimi i uputi autobusom i vozom iz Sarajeva propusti se do Bihaca, njih par dnevno, ma sta je to, samo trpaj, zatrpaj nas, sa njima, sa nasim humanitarnim kriminalcima, kriminalcima u vlasti, ratnim, stranackim, vjerskim i jos svakakvim profiterima, internacionalnim organizacijama na kriminalnoj bazi i itd., trpaj dok se ne ugusimo. Provali, prijavi, privedi, pusti, vrati se, provali, nastani se u tudje, spijuniraj mahalu, provali, pa se uvuci opet nazad u tudje, ordiniraj iz baze.

• Thanks 1

Sve je ovo postala komedija u Bihaću će na kraju svako imati više i veća prava od Bišćana . 

U životu najviše mrzim licemjere i lažne moraliste koji je Bihac pun ti isti bi rođenu mater prodali za marku gori su od najgorih narkomana koji bi prodao kuću stan za drogu .

Švedska je na rubu masovnog građanskog rata zbog migranata. Za koju godinu to čeka i nas nakon veleizdajničkog potpisivanja marakeškog sporazuma!

U Njemačkoj, Švedskoj, Francuskoj, Španjolskoj, Italiji… isti ti ''jadni migranti'' opremljeni najnovijim ajfonima i neograničenim iznosima na kreditnim karticama, siluju, ubijaju, kradu, pale… I najvećoj budali u Hrvatskoj treba biti jasno da iza svega stoji Soroš i Novi svjetski poredak koji se krije iza UN-a i EU-a, a NATO mu služi kao batina narodima koji se ne žele pokoriti

VIŠE NA LINKU, STRAŠNOOO

http://istinomprotivlazi.com/novosti/svijet/2611-svedska-je-na-rubu-masovnog-gradanskog-rata-zbog-migranata-za-koju-godinu-to-ceka-i-nas-nakon-veleizdajnickog-potpisivanja-marakeskog-sporazuma?fbclid=IwAR2iDGsEc4vgTfjlkx7SKTDAJ-Ck297iU1lhrSNcyUkjhoAY83TsafUcT8A

• Thanks 1
  • Sad 1
17 minutes ago, dobri duh said:

Švedska je na rubu masovnog građanskog rata zbog migranata. Za koju godinu to čeka i nas nakon veleizdajničkog potpisivanja marakeškog sporazuma!

U Njemačkoj, Švedskoj, Francuskoj, Španjolskoj, Italiji… isti ti ''jadni migranti'' opremljeni najnovijim ajfonima i neograničenim iznosima na kreditnim karticama, siluju, ubijaju, kradu, pale… I najvećoj budali u Hrvatskoj treba biti jasno da iza svega stoji Soroš i Novi svjetski poredak koji se krije iza UN-a i EU-a, a NATO mu služi kao batina narodima koji se ne žele pokoriti

VIŠE NA LINKU, STRAŠNOOO

http://istinomprotivlazi.com/novosti/svijet/2611-svedska-je-na-rubu-masovnog-gradanskog-rata-zbog-migranata-za-koju-godinu-to-ceka-i-nas-nakon-veleizdajnickog-potpisivanja-marakeskog-sporazuma?fbclid=IwAR2iDGsEc4vgTfjlkx7SKTDAJ-Ck297iU1lhrSNcyUkjhoAY83TsafUcT8A

A to nasi kvazipoliticari nisu ni svjesni sta nam se sprema nastave li suradnju sa iom koji ce dokrajčiti ovo malo oporavljenog grada...

@dobri duh nemoj me strašiti,taman predao papire😱 Dobro stanje nije idealno sto se tice bezbjednosti ali je daleko od tog ratnog stanja.Bas sam pricao ovih dana sa nekim prijateljima iz skole koji su tamo.Sto opet ne znaci da danas sutra sve to nas opet ne ceka bilo gdje na tlu Evrope

Edited by Grunf
10 hours ago, Barba said:

Nemojte se vi sikirati za Švedsku to jedino mogu reći .

Zasto? Prema statistikama Svedska ima najvecu stopu silovanja u Europi! Slucajno?

Glavni grad silovanja je Malmö

2015 je 18.000 slucaja silovanja prijavljeno

Procitaj ovdje:

https://orange.handelsblatt.com/artikel/38152

https://www.na.se/artikel/ledare/opinion-welcome-to-sweden-the-rape-capital-of-the-world

U Svedskoj ima djelova gdje policija uopste ne ulazi vise, samo se o tome malo kad prica u medijama I prekriva se od javnosti...

• Dislike 1

Ovo je strašno na šta grad liči sad kad snijeg prekrije sve biće ljepše ali kad se otopi vodice se sav jad i tuga. Ovu vatru bi trebalo potjerati da pocisti to smeće a IOM-u uspostaviti fakturu ako se ne počistiti. Mi kao građani smo stvarno jadni i bjedni kad sve ovo dozvoljavamo😡😡

26 minutes ago, sk64 said:

Ovo je strašno na šta grad liči sad kad snijeg prekrije sve biće ljepše ali kad se otopi vodice se sav jad i tuga. Ovu vatru bi trebalo potjerati da pocisti to smeće a IOM-u uspostaviti fakturu ako se ne počistiti. Mi kao građani smo stvarno jadni i bjedni kad sve ovo dozvoljavamo😡😡

Deponija od grada, u svakom smislu, smece od ljudi, smece od ilegalaca, smece od kriminalaca sto upravljaju ilegalcima i svim ovim ilegalnim krimi radnjama, na sto Una lici, i sta sve Una svakodnevno guta i nosi to je fuj i fuj, a sta se sve zaustavi na obalama to je katastrofa, ti ilegalci ne poznaju zdrav razum, pa pogledajte sta u svomjim zemljama rade, gdje god da kroce tu je deponija. Bihac je povijest, u svakom mogucem smislu, bar onakav kakvog smo poznavali, voljeli, zivjeli, rodili se, njegovali i sl., vise nikad nece biti Bihac kakvog smo poznavali. IOM je preuzeo/zauzeo grad, prodan/ustupljen za njihove ciljeve, stvaranje prihvatnih, privremenih, migrantskih u konacnici stalnih centara, prodali ste se djavlu, sebe, djecu, najmilije, imetak, ma sve, i samo ce jos biti gore. IOM nigdje u svijetu nije uspio napraviti sto radi u Bihacu, takvu manipulaciju prodanim dusama, imovinom grada, svime u vezi Bihaca, svaki dan slave, slave sto su uspjeli zadrti narod, obicni narod, profitere, politicare, vlast, sve pridobiti i praviti vaser za migrante. Pogledajte u jednoj Turskoj i Grckoj gdje se nalaze kampovi i kakvi su uslovi, to su satori takodjer na otvorenom, na snijegu, u blatu, negdje uslovi gori nego u Bihacu, ali naivnost i pohlepa nigdje nije izrazajna kao u Bihacu. Pozdraviti se u buducnosti sa domom, svojom zemljom, Unom, mezarlucima najmilijih koji su krv dali za Bihac, da ga svi navedeni mogu raspacati, pozdraviti se i ne okrenuti glavu vise nikad, to im je cilj, i to ce i dobiti, a svim onima koji ce ostati i koristiti se iz ove situacije zelim najduze zivotne patnje, da pocrkaju i da se po njihovoj zelji Bihac pretvori u deponiju i filter za sva govna koja prodju ovuda.

• Like 4
  • Thanks 2

Daleko najodvratnije je slušati politicare koji svi govore isti tekst koji su dobili, "znate te ilegalne migracije se ne mogu zaustaviti, to se mora na globalnoj razini" ne mogu se zaustaviti? Vojska? oruzje? Pa za koji k imamo vojsku? Cemu ona uopce sluzi?. Politicari u svim zemljama ex ju su Prodane duse i veleizdajnici svojih građana. 

• Like 3
  • Thanks 1
33 minutes ago, sk64 said:

Nije mi jasno gdje je nestao poznati Krajiski prkos jel moguće da je sve na prodaju FUJ 100X DUŠE PRODANE 

Koji prkos, za koje stvari, dok je i bilo obicnog napacenog naroda u svojim srednjim godinama kad su mogli pridonositi, bilo je i prkosa i inata, te generacije su ostarile, napacene, a mladi obrazovani i pametni otisli za boljim, jer ovdje borba nema smisla, da ides kao individua, pa da zavrsis kao novi slucaj Davida, Dzenan i sl. Narod je filitriran raznim utjecajima, pa sad imamo vise starijih, penzionera, potrebitih, manje mladih, spsobnih, i ono sto je ostalo, u nedovoljnoj mjeri je obrazovano, upuceno, osvjesteno, a sve to daje rezultate koje sad vidimo. Zasto bi vecinskoj populaciji ovdje, koja je ukorijenjena u kriminal, ugnjetavanje bilo bitno da kao turista dodje svjetski civilizovan, obrazovan, moderan covjek ( ne mislim samo na arape ), kad nasi profiteri ne mogu s njim razmijeniti 2 rijeci engleskog, ne mogu takvu osobu zajebavati, koristiti, izvlaciti dusu iz njih. Ono sacica ljudi sto je prepoznalo biser turizma ovdje, trudilo se svojim aktivnostima privuci takvu sortu modernih, obrazovanih, ljudi koji ce siriti svoja iskustva i pozitivu, ali to ovoj vecinskoj populaciji predstavlja problem, ne mogu oni to iskoristiti, ljubomorni na tudje znanje, ljubav, volju, pa ce naci bilo koji nacin da te ruse, sputavaju, ta vecina bi uradila bilo sto samo da njima kapa u dzep, pod svaku cijenu.

• Like 3

(avaz.ba)

U Prihvatnom centru za migrante "Bira" u Bihaću sinoć je došlo do masovne tučnjave.

Tridesetak muškaraca se tuklo stolicama, palijama, metalnim šipkama...

Intervenirala je i policija MUP-a USK.

Pogledajte video ove brutalne tučnjave.

Edited by Grunf
6 minutes ago, 1260 said:

I sad ti zamisli drug,ovih 30-tak da to napravi u tvojoj ulici a tebi se djeca igraju u dvorištu? Zamisli kako je onima koji imaju kuće uz samu Biru.Divljaci

• Like 1
6 hours ago, Lidjo said:

Zasto? Prema statistikama Svedska ima najvecu stopu silovanja u Europi! Slucajno?

Glavni grad silovanja je Malmö

2015 je 18.000 slucaja silovanja prijavljeno

Procitaj ovdje:

https://orange.handelsblatt.com/artikel/38152

https://www.na.se/artikel/ledare/opinion-welcome-to-sweden-the-rape-capital-of-the-world

U Svedskoj ima djelova gdje policija uopste ne ulazi vise, samo se o tome malo kad prica u medijama I prekriva se od javnosti...

Te price da policija u zemljama kao Svedska ili Belgija u nekim djelovima nemoze uci su price za malu djecu i glupe su da se razumijemo.

U Svedskoj ima mnogo migranata i ista ta Svedska kad god pozeli moze isti se rijesiti dovoljno je da ukine socijalu istim i oni odose gdje ima bolja socijala jer njih nezanima nista drugo osim socijale. Norveska Svedska imaju socijale u visini prosjecnih europskih plata to privlaci migrante i druge olose.

Kad se pocne primjenjivati Svicarski sistem u Europi nece biti migranata ,znaci jaka granica sa nepotkupljivom policijom pucaju na svaki ilegalni prelazak i cuvaju doslovno svaki pedalj zemlje a i ako neki migrant udje u zemlju bude vracen avionom od kud je dosao u roku 24 sata izlazi pred suca koji ga osudjuje za ilegalni ulazak i deportacija bez ikakvih objasnjenja ,nema price o onom ja izgubio pasos i slicno imaju eksperte koji mogu u kratkom roku definisati tacno porijeklo neke osobe.

Ja opet ponavljam ja se nesikiram ni za Svedsku ni za druge organizovane zemlje u svakom pogledu ja se samo sikiram za nas jer ni jedan Svedjanin nece izdati lokalnu zajednicu zbog licnog interesa kao ni jedan njihov politicar nece biti koruptan ,dok kod nas vidis i sam sta se desava.

• Like 1

Vijece ministara je danas donijelo dvije odluke vezane za migrantsku situaciju cije reperkusije ce posebno osjetiti gradjani na njihovoj ruti, ukljucujuci naravno i Bihac. S jedne strane, donijeli su odluku da ce bolje slusati EU i njihov FRONTEX (granicna policija), a s druge da ce omoguciti migrantima koji se izjasne da su iz Sirije da ostanu legalno u BiH godinu dana, umjesto tri sedmice, koliko je svima podnosiocima zahtjeva za azil sada dozvoljeno. Naravno, slobodu kretanja im nece ograniciti za tih godinu dana. Po mom misljenju, ovo ce jos vise pomoci  pretvaranju Bihaca u bazu onih koji su ukljuceni u migrantski biznis. Ne mislim pritom na obicne migrante koji su u Bihacu u prolazu, nego na one koji su tu stalno prebacujuci ove prve preko granice. To su oni koji se sve raskalasenije ponasaju po gradu, tragovi cijeg bahatog i za ljude u stvarnoj nevolji nerazumljivog ponasanja ste vi koji zivite u Bihacu i te kako svjesni. Zar je normalno da osoba koja zeli sto prije i lakse doci do zapadnih zemalja se fizicki sukobljava s drugim migrantima i uopce privlace negativnu paznju na sebe? Medjutim, ako je rijec o 'biznismenima' onda njihovo ponasanje je puno vise razumljivo- ljudi ubijaju vrijeme cugom i alkoholom dok cekaju sljedecu 'turu'. Eto, to je moje misljenje. Iako kao i svi mi stojim iza svog misljenja, volio bih da nisam u pravu. I sve se ovo dogadja s precutnim ili cak izricitim odobrenjem svih nivoa vlasti, od Sarajeva do Bihaca.      

• Like 3
2 hours ago, Barba said:

Te price da policija u zemljama kao Svedska ili Belgija u nekim djelovima nemoze uci su price za malu djecu i glupe su da se razumijemo.

U Svedskoj ima mnogo migranata i ista ta Svedska kad god pozeli moze isti se rijesiti dovoljno je da ukine socijalu istim i oni odose gdje ima bolja socijala jer njih nezanima nista drugo osim socijale. Norveska Svedska imaju socijale u visini prosjecnih europskih plata to privlaci migrante i druge olose.

Kad se pocne primjenjivati Svicarski sistem u Europi nece biti migranata ,znaci jaka granica sa nepotkupljivom policijom pucaju na svaki ilegalni prelazak i cuvaju doslovno svaki pedalj zemlje a i ako neki migrant udje u zemlju bude vracen avionom od kud je dosao u roku 24 sata izlazi pred suca koji ga osudjuje za ilegalni ulazak i deportacija bez ikakvih objasnjenja ,nema price o onom ja izgubio pasos i slicno imaju eksperte koji mogu u kratkom roku definisati tacno porijeklo neke osobe.

Ja opet ponavljam ja se nesikiram ni za Svedsku ni za druge organizovane zemlje u svakom pogledu ja se samo sikiram za nas jer ni jedan Svedjanin nece izdati lokalnu zajednicu zbog licnog interesa kao ni jedan njihov politicar nece biti koruptan ,dok kod nas vidis i sam sta se desava.

Nisam ni ja vjerovao ali sigurnosna situacija u Svedskoj se dramaticno pogorsala od 2015. Postavio sam ti dva linka gore, jos jedan ti postavljam gdje se navode te takozvane no go areas i gdje je vrlo opasno

https://www.google.com/url?sa=i&source=undefined&cd=&ved=0ahUKEwj4xbiJ7oHgAhUFZVAKHfxkDHcQzPwBCAM&url=https%3A%2F%2Fwww.thelocal.se%2F20170621%2Fno-go-zones-what-you-need-to-know-about-swedens-vulnerable-aeas&psig=AOvVaw2mBU2aRlUMVpUVZUyLxTlz&ust=1548262679952611

U belgiji se o tome pocelo tek pricati nakon onog teroristickog napada o molenbeek, ali mislim da belgija nije tako dramaticna kao svedska. 

Sa ostalim tackama se slazem sa tobom!

Lp

• Dislike 1
SUZBIJANJE NEZAKONITOSTI

Utvrđen sporazum BiH i EU o jačanju granične saradnje

Utvrđen sporazum BiH i EU o jačanju granične saradnje

Vijeće ministara BiH utvrdilo je Prijedlog statusnog sporazuma između Bosne i Hercegovine i Evropske unije o aktivnostima koje provodi Agencija za evropsku graničnu i obalsku stražu na teritoriji Bosne i Hercegovine.
"Bosna i Hercegovina i Evropska unija zaključivanjem ovog sporazuma jačaju i institucionaliziraju graničnu saradnju, uključujući usaglašavanje operativnog plana, pojednostavljenje i ubrzanje obavljanja zajedničkih intervencija na granicama, kao i saradnju s drugim agencijama i tijelima EU", saopćeno je iz Vijeća ministara BiH.
Saradnja uključuje i zajedničke operacije koje podrazumijevaju djelovanje za suzbijanje nezakonitih imigracija, odnosno prekograničnog kriminala.
"Prijedlog sporazuma bit će dostavljen Predsjedništvu BiH u daljnju proceduru, a za bh. potpisnika predložen je ministar sigurnosti BiH Dragan Mektić", saopćeno je iz Vijeća ministara BiH.
Vijeće ministara je, pored toga, na prijedlog Ministarstva sigurnosti donijelo Odluku o utvrđivanju opravdanih razloga humanitarne prirode za produženje privremenog boravka državljanima Sirijske Arapske Republike.
"Pod opravdanim razlozima humanitarne prirode smatraju se nepovoljna sigurnosna situacija i stanje životne ugroženosti u Sirijskoj Arapskoj Republici. Produženje privremenog boravka iz humanitarnih razloga u trajanju najduže do jedne godine može se odobriti državljaninu Sirijske Arapske Republike na njegov zahtjev ukoliko ima odobrenje privremenog boravka izdato na osnovu ove odluke i koje nije protivno Zakonu o strancima", stoji u saopćenju. 
Navode da postupak za produženje privremenog boravka iz humanitarnih razloga provodi Služba za poslove sa strancima.

"Protiv rješenja Službe stranac može izjaviti žalbu Ministarstvu sigurnosti BiH", stoji u saopćenju Vijeća ministara BiH.

• Dislike 1
4 hours ago, Srbin iz Knina said:

Vijece ministara je danas donijelo dvije odluke vezane za migrantsku situaciju cije reperkusije ce posebno osjetiti gradjani na njihovoj ruti, ukljucujuci naravno i Bihac. S jedne strane, donijeli su odluku da ce bolje slusati EU i njihov FRONTEX (granicna policija), a s druge da ce omoguciti migrantima koji se izjasne da su iz Sirije da ostanu legalno u BiH godinu dana, umjesto tri sedmice, koliko je svima podnosiocima zahtjeva za azil sada dozvoljeno. Naravno, slobodu kretanja im nece ograniciti za tih godinu dana. Po mom misljenju, ovo ce jos vise pomoci  pretvaranju Bihaca u bazu onih koji su ukljuceni u migrantski biznis. Ne mislim pritom na obicne migrante koji su u Bihacu u prolazu, nego na one koji su tu stalno prebacujuci ove prve preko granice. To su oni koji se sve raskalasenije ponasaju po gradu, tragovi cijeg bahatog i za ljude u stvarnoj nevolji nerazumljivog ponasanja ste vi koji zivite u Bihacu i te kako svjesni. Zar je normalno da osoba koja zeli sto prije i lakse doci do zapadnih zemalja se fizicki sukobljava s drugim migrantima i uopce privlace negativnu paznju na sebe? Medjutim, ako je rijec o 'biznismenima' onda njihovo ponasanje je puno vise razumljivo- ljudi ubijaju vrijeme cugom i alkoholom dok cekaju sljedecu 'turu'. Eto, to je moje misljenje. Iako kao i svi mi stojim iza svog misljenja, volio bih da nisam u pravu. I sve se ovo dogadja s precutnim ili cak izricitim odobrenjem svih nivoa vlasti, od Sarajeva do Bihaca.      

Za moj pojam ko god ima novca za alkohol i cigarete drogu on nije ugrožen i ni po kojem pravu deklaracijama konvencijama i ostalom na šta se pozivaju nebi smio dobiti besplatan obrok i spavanje . A ja da se pitam svi ovi sto su pravili nerede bi bili deportirani po kratkom postupku . 

Vijeće  ministara i ostala politika u državi olakšava ovim ološima da lakše dođu do Bosanskog pasoša preko azila i za pet šest godina će mo po Njemačkoj Austriji i širom EU imati bosanske Somalce Afganistance  sa bosanskim pasošem koji će raditi sranja i na osnovu toga će dovesti u pitanje bezvizni režim za građane BiH a taj bezvizni režim je nešto najbolje sto su građani ove zemlje dobili poslije rata realno .  

I na kraju će se od Bosne odnosno od Bošnjaka napraviti geto u kojem će zajedno živjeti sa ovim ološima .

• Like 2
  • Thanks 1
7 hours ago, dobri duh said:

Ovi što plasiraju lažne vijesti stvarno nemaju ni trunčice morala ni humanosti.

Kome treba da  smrt  smrzavanjem desetak izbjeglica iz Sirije u Libanonu prikaže kao smrt u Hrvatskoj ???

Zbilja neznam koliki neko mora biti bešćutni gad da ovakvo nešto plasira u svijet pogotovo kad je danas sve lako provjeriti. To su ovi naši domaći novinari koji izvještavaju na human način. Inače pravi link do CNN članka :   https://edition.cnn.com/2018/02/06/middleeast/syria-refugees-lebanon-winter-intl/index.html

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...