Jump to content
FORUM

Recommended Posts

1 hour ago, Grunf said:

Zbilja neznam koliki neko mora biti bešćutni gad da ovakvo nešto plasira u svijet pogotovo kad je danas sve lako provjeriti. To su ovi naši domaći novinari koji izvještavaju na human način. Inače pravi link do CNN članka :   https://edition.cnn.com/2018/02/06/middleeast/syria-refugees-lebanon-winter-intl/index.html

Ma to nije vidjeli novinara sve dok se zakonom ne definiše Copyright  i dok zakonom mora postojati potpis ispod članka postojati će ovakva džungla .Pogledaj na facebook šta pojedine stranice rade  namjerno prave statuse koji nemaju veze sa vezom nadu sliku neke djevojkekoja je u kolicima i onda napišu danas je meni rođendan moja mama je rekla da mi niko neće čestitati jer sam invalid! WTF koji debilizam  ovakvi statusi stranice smišljeno stavljaju radi doslovno glupih ljudi i  starije populacije ljudi od 50-60 koji koriste facebook mnogo u zadnje vrijeme i onda ovi to komentarišu  lajkaju i slično . 

8 hours ago, dobri duh said:

Fotografija korisnika/ce Sej Ramic.Fotografija korisnika/ce Sej Ramic.

Ovi što plasiraju lažne vijesti stvarno nemaju ni trunčice morala ni humanosti.

Kome treba da  smrt  smrzavanjem desetak izbjeglica iz Sirije u Libanonu prikaže kao smrt u Hrvatskoj ???

Pa treba da se zataška dešavanje i tuča migranata u Biri i da se sa toga skrene pažnja i da o tome niko ne priča !

E18151CB-D22E-4DFF-85DE-9E20583A9374.jpeg

Edited by Barba
  • Replies 19,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3616

• rucica1

1497

• Barba

1265

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

Medju ilegalcima kipi svaki dan, ali cekaj Suki, prekipit ce i narodu Bihaca, a kad prekipi bas bas, e onda si najebao i ti i Peter, sve ce otici u 16.000 pm. Sve ste im pustili, a narod ste ogranicili, da se bodu i trgovinama gdje nasi ljudi, zene i djeca kupuju, da nam djeca gledaju kako se povlace nozevi i lije krv, prekipit ce narodu Suki, GV i Petere, a onda ce biti sakrivanje u misiju rupu. Danas je laprdao o obracunima prethodnih dana, i migranti kao da su ga culi, pa da testiraju i taj dio o obracunima u gradu, medju gradjanima. Suki i GV, migrante zajedno sa vama treba pod hitno zicom i zidovima ograditi, ni zraka da udahnete, pocrkali svi, ucrvajte se.

• Like 3

Najzalosnije sto mu ne smijem u lice reci “Suki , Pedercino jedna...!” jer vise nije “politički korektno”. 😂.  Biva “homofob” ja neki ispadam. 

Dabogda se zaratilo...ne bi bilo migranata. 

Al bi Suki opet mijenjao zarobljenike....😂.  Jbg, ne valja ideja.

9 hours ago, dobri duh said:

Fotografija korisnika/ce Elvir Saracevic.

Izboli se u trgovini Ent, tako pišu po FB

Ja bas citam ovog momenta i radnica koja je navodno radila veli nije bilo unutra,izbodeni je pobjegao unutar prodavnice da se zastiti... hahaha meni je ovo smijesna izjava,nije bilo unutra ali je bilo ispred prodavnice.Pa normalno de ce se ovakvi slucajevi desavati kad i vlasnici i zaposlenici dopustaju olosu da im se okupljaju oko prodavnica i trg.centara gdje zicaju novce od kupaca i prolaznika i onda kupuju alkohol u istim tim trgovinama i gazdama ostavljaju te novce a u njihovoj blizini se opijaju.Dobro je nama kakvi smo mi...

• Like 1
2 hours ago, Grunf said:

Ja bas citam ovog momenta i radnica koja je navodno radila veli nije bilo unutra,izbodeni je pobjegao unutar prodavnice da se zastiti... hahaha meni je ovo smijesna izjava,nije bilo unutra ali je bilo ispred prodavnice.Pa normalno de ce se ovakvi slucajevi desavati kad i vlasnici i zaposlenici dopustaju olosu da im se okupljaju oko prodavnica i trg.centara gdje zicaju novce od kupaca i prolaznika i onda kupuju alkohol u istim tim trgovinama i gazdama ostavljaju te novce a u njihovoj blizini se opijaju.Dobro je nama kakvi smo mi...

ja se pitam bas sta da trgovci rade? I da prijave policiji sta ce ta ista uciniti? Da angaziraju security to su dodatni troskovi.

Bingo, Robot I drugi veliki to sebi mogu priustiti, ali male pekare naprimjer?

• Dislike 1

https://www.biscani.net/pretres-u-centru-za-migrante-bira-pronadjeni-predmeti-za-nanosenje-povreda/

Ovo je samo dokaz kakva je bagra pustena ovdje i kome se umiljava ovdje, ovo nije jedan posto od broja smjestenih ilegalaca, ovo je svaki drugi spreman, i posjeduje, gle arsenala od sablji, nozeva, palija, a kad se isti u provaljenim kucama docepaju oruzja ( pistolja, pusaka ), ma nece oni. Suki i GV sa Peterom piju gradjanima krv na slamku, a sta kad se obicni narod krene ovako naoruzavat, crkli svi da ste.

• Like 1

SAOPŠTENJE ZA MEDIJE MINISTARSTVA SIGURNOSTI BIH

Sastanak ministra Mektića sa delegacijom USK – Pripreme za upravljanje migracijama u narednom periodu

Ministar sigurnosti Bosne i Hercegovine Dragan Mektić sastao se danas u Sarajevu sa delegacijom Unsko-sanskog kantona, u kojoj su bili premijer USK Mustafa Ružnić, predsjedavajući Skupštine Agan Bunić, ministar unutrašnjih poslova Nermin Kljajić, policijski komesar Mujo Koričić i gradonačelnik Bihaća Šuhret Fazlić i razgovarao o trenutnoj migrantskoj situaciji te planovima i pripremama za upravljanje migracijama u narednom periodu.

Trenutna situacija je ocijenjena zadovoljavajućom, jer su svi migranti, njih oko 3.000, smješteni u privremene prihvatne centre u Sedri, Biri, Đačkom domu i Miralu. Ministar Mektić je naveo da će uskoro biti riješen status ovih centara i upravljanje preuzeti Služba za poslove sa strancima BiH, a jedan od prioriteta je unaprijeđenje sigurnosti unutar ovih objekata, ograničavanjem izlazaka mimo utvrđenih termina i izmještanje u Imigracioni centar počinilaca težih krivičnih djela.

Također, delegacija USK je insistirala da se ograniči broj migranata na području USK u skladu sa smještajniom kapaciteteima ova četiri centra, zbog održavanja sigurnosti ali i funkcionisanja ovog kantona.

Tokom sastanka, ministar Mektić i članovi delegacije USK izrazili su nezadovoljstvo zbog nesaradnje i izostanka koordinacije kod određivanja prioriteta od strane pojedinih međunarodnih organizacija koje su u ime BiH dobili novac iz fondova EU za zbrinjavanje migranata.

Ministar Mektić je podržao zahtjev za tehničko opremanje MUP-a USK iz fondova EU, te podršku zdravstvenim ustanovama i školama u USK koje su dodatno finansijski opterećene zbog povećanog broja migranata u ovom kantonu.

Također, predstavnici USK su ukazali da postoje dokazi da policija Hrvatske ulazi duboko u teritoriju BiH i ilegalno prebacuju migranate na teritoriju naše države, pa čak i neke osobe koje je zaustavila policija Slovenije. Ministarstvo sigurnosti BiH će diplomatskim kanalima upoznati policiju Hrvatske sa ovim navodima i zahtjevati da se poštuju sporazumi o readmisiji i zaustavi ovakvo nezakonito djelovanje.

Fotografija korisnika/ce GRAD BIHAĆ.

Nisu ni trebali ići u Sarajevo i nabijati troškove građanima kad je Trenutna situacija je ocijenjena zadovoljavajućom
  • Thanks 1
4 minutes ago, dobri duh said:

Nisu ni trebali ići u Sarajevo i nabijati troškove građanima kad je Trenutna situacija je ocijenjena zadovoljavajućom

Situacija je zadovoljavajuća po njima dok god neko ne izgubi živu glavu a kad se to nedaj bože dogodi onda će proširiti standarde...Ja bih volio samo jedno znati ovih 3000 da li treba biti konačan broj ili se tu ne računaju oni po privatnim smještajima i po ulici? Nikad niko to nije pojasnio a ova priča se proteže već par mjeseci

Dosta je pogledati sto je pronađeno među 'tim jadnim napacenim ljudima', ja cijelo vrijeme tvrdim da je  to ološ i šljam najgore vrste, da je jedan nož pronaden bilo bi previse, a ovo kad vidis, pamet ti stane, jos vise od toga užasava cinjenica da ne vidim tu neku reakciju vlasti a trebali bi biti van sebe, pa covjece ova ekipa s nozevima ti svaki dan seta po gradu heeeeejjj!!!!!.

• Sad 1
2 hours ago, SAMO_REALNOST said:

https://www.biscani.net/pretres-u-centru-za-migrante-bira-pronadjeni-predmeti-za-nanosenje-povreda/

Ovo je samo dokaz kakva je bagra pustena ovdje i kome se umiljava ovdje, ovo nije jedan posto od broja smjestenih ilegalaca, ovo je svaki drugi spreman, i posjeduje, gle arsenala od sablji, nozeva, palija, a kad se isti u provaljenim kucama docepaju oruzja ( pistolja, pusaka ), ma nece oni. Suki i GV sa Peterom piju gradjanima krv na slamku, a sta kad se obicni narod krene ovako naoruzavat, crkli svi da ste.

Kakva je ovo maska? Sigurno da se igra zmir bake? 🤣🙈

• Like 1
  • Dislike 1
  • Haha 1

Dvadeset članaka vijesti po portalima izjave od gradonačelnika premijera te Mektica da je situacija zadovoljavajuća ko tu koga laže a svaki dan veliki nemiri tuče migranata , ali skoro svaki dan se bodu Bišcani doslovno nemogu otići ni u jednu prodavnicu ili bilo šta drugo da ih migranti neuznemirivaju i onda ovi zvaničnici kažu narod pričaju da je situacija dobra i pod kontrolom .

• Like 2

Čitam i ovu izjavu premijera USK.Svi barataju sa brojevima migranata iz migrantskih centara a nigdje nema onih neprijavljenih i neregistrovanih po privatnim smještajima. Te brojke su znatno veće. Nadalje ovo jeste problem USK-a ali razumjevanja građana ostatka USK prema građanima Bihaća i Velike Kladuše nema. Naročito građana Ključa oni i dalje drže svoju priču i najrađe bi se riješili (i rješavaju se ) migranata sa onog punkta, šaljući ih za Bihać

Edited by Grunf
  • Like 1
2 hours ago, Grunf said:

Čitam i ovu izjavu premijera USK.Svi barataju sa brojevima migranata iz migrantskih centara a nigdje nema onih neprijavljenih i neregistrovanih po privatnim smještajima. Te brojke su znatno veće. Nadalje ovo jeste problem USK-a ali razumjevanja građana ostatka USK prema građanima Bihaća i Velike Kladuše nema. Naročito građana Ključa oni i dalje drže svoju priču i najrađe bi se riješili (i rješavaju se ) migranata sa onog punkta, šaljući ih za Bihać

Pa to je obmana koju rade od samog početka ove price , sad pričaju o 2 do 3 hiljade migranata kao zvanično cifri međutim to je laž kad svaki čovjek u gradu zna da ima vise od 10000 migranata jer doslovno gdje god se okreneš su migranti . Prije desetak dana sam bio u Bihaću lično sam se uvjerio da je sve puno i svakom dijelu grada i predgrađa .

• Like 1
  • Dislike 1

Dvojica migranata u centru Sarajeva uhvaćena nakon krađe 24.1.2019

Migrant koji je izvršio krađu dao je novčanik drugoj osobi, te su otišli u dva različita pravca, ali nisu daleko stigli “Hodali smo Saračima i kod Begove džamije je tik uz mene prošao jedan migrant i očešao se od mene, iako nije bila gužva. Bilo mi je odmah sumnjivo, pa sam pregledao džepove i shvatio da mi je ukrao novčanik”, priča za Fokus.ba M. H. koji je večeras u Sarajevu doživio neugodno iskustvo. Kako dalje navodi, migrant koji je izvršio krađu dao je novčanik drugoj osobi, te su otišli u dva različita pravca. Međutim, kradljivci nisu daleko stigli. “S obzirom da nas je bilo više u društvu, podijelili smo se i uhvatili ih obojicu kod Bezistana. Pozvali smo policiju koja je prilikom pretresa našla još dva ukradena telefona i naš novčanik”, kaže M. H. Da je došlo do krađe i hvatanja počinilaca potvrdili su nam i u Operativnom centru MUP-u KS. “Imamo informacije iste kao i vi, čekamo više detalja”, kazali su nam u policiji. Autor: A. I. /Fokus.ba

• Dislike 1

U Velikoj Kladuši u jednoj noći provaljeno više automobila

Izvor: VKportal.BA

U noći sa petka na subotu u Velikoj Kladuši je po našim saznanjima provaljeno pet automobila. Provala u autmobile je izvršena tako što su počinioci ovog kaznenog djela razbijali šajbe. Od jednog oštećenog lica smo saznali kako je policija uhvatila počinioce ovog djela, te da se radi o migrantima.

Inače u Velikoj Kladuši je povećan broj provala autmobila i s toga preporučujemo da ne ostavljate nikakve stvari u automobilu koji bi mogli privući provalnike.

• Dislike 1

Kakvo je ovo zaustavljanje auta na semaforima i prošenje novca.dok naša policija stoji 50 metara odatle i kažnjava nas što nemamo sve sijalice u opremi za auto.penzionerima se prijeti da se neće isplatiti ova penzija ,a profesorima se onemogućuje štrajk,biva sve u redu u školstvu.država radi protiv naroda.

• Like 4
Policija Republike Srpske zaustavila je na željezničkoj stanici Banjaluka veći broj migranata koji su doputovali iz Bihaća direktno u Banjaluku.

Na željezničkoj stanici u Banjaluci jutros su uočena 32 migranta, potvrdila je portparol Policijske uprave Banjaluka Marija Markanović.

Migranti su otkriveni oko 7.00 časova. 

Od pristiglih migranata, Služba za rad sa strancima je preuzela petoro, jer nisu imali potvrde o iskazanoj namjeri za podnošenje zahtjeva za azil, dok su neki uzeli taksi i otišli.

Trenutno je ih u holu u kojem su prethodno i zadržani ostalo 15.

Kako ATV nezvanično saznaje, migranti su u Bihaću kupili kartu za Banjaluku, a nakon što su stigli radnici nisu htjeli da ih voze dalje, dok policija nije dopuštala da napuste voz.

Nakon nekog vremena napustili su voz, a policija im je pregledala dokumente.

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...