Jump to content
FORUM

Recommended Posts

28 minutes ago, rucica1 said:

Isto je i u Njemackoj.

Svake sedmice u nedeljnom tjedniku velike, od strane grada, objave o potraznji stanova za izbjeglice gdje se izricito istice da je placanje kirije s njihove strane osigurato.Od moje prijateljice sin dao objavu da izdaje stan - pet puta ga grad zvao kako bi ga nagovorio da izbjeglice uzme.Nisu imali uspjeha - uzeo je stranca (porodicu) koji  je u radnom odnosu a u Njemackoj je oko trideset godina.

Masa mladje populacije satra se trazeci sebi stan jer je veliki nedostatak istog a prema tome i cijene astronautske. Za njih koji rade i porez placaju nemaju te povlastice oko zbrinjavanja.

Pa doslovno je izjednačena cijena hipoteke za kuću stan sa mjesečnom rentom za iznajmljivanje stana ili kuće , u Holandiji Ima mnogo kuća na prodaju to nije problem i često sam se pitao zašto neko placa stan od dvije sobe 900€ a hipoteka na kuću može čak biti i niža , međutim postoji kvaka ako imaš svoju imovinu nekretninu nemožeš dobiti socijalu dok ne pojedeš kuću doslovno prvo. A manipulatori znaju svaku kvaku u zakonu , jednom se desilo prošle godine da je općina koja placa socijalu poslala vise od 200 ljudi sa socijale na privremeni rad i šta se desilo 196 se od njih ozlijedilo na radu tokom prve sedmice a 4 ca se nisu ni pojavila jer se otkrilo da ne žive vise u Holandiji a da mjesečni formular za socijalu ispunjava neko drugi za njih .

To se zove prevara oni se ne ustručavaju i samoozlijediti samo da ne rade .

• Dislike 2

Ovdje su cijene imobilija u urbanim zonama u zadnjih 5 godina strnoglavom brzinom porasle a pogotovo od nastanka ovog izbjeglickog talasa..

Porodice za 3-sobne stanove kiriju  i po 1.500-1.800€ placaju.Naravno da bi svi oni taj novac radije za otplatu vlastitog stana placali ali uslovi za dobivanje stambenih kredita su problem tako da mnogi od te ideje odustaju. Dakle banke traze minimum 20% vlastitog uloga zatim od poslodavca potvrdu da si u stalnom (a ne u ogranicenom) radnom odnosu a i da nisi u otkaznoj proceduri, te visinu plate .Danas vecina poslodavaca daje ogranicene radne ugovore.Kupovina u nekim manjim mjestima ili selima je povoljnija ali kad sracunas koliko vremena do posla uputis, mjesecna cijena karte za prevoz ili gorivo pa onda to isto za zenu i djecu kad u skolu podju a i neophodnost mogucnosti zbrinjavanja prijeskolske djece - tako na kraju racunice i nije bas najpovoljnije. Takodjer bojazan da ako ostanes bez posla pa tri - cetri rate ne platis banka stan na licitaciju daje a i taj problem koji si naveo - ako nekad na socijalu padnes.  

• Dislike 2

Odoste vi daleko od teme.Citam i ovaj clanak sa ovom Nidzarom.Meni nekad pojedine izjave ljudi koji nisu upoznati sa situacijom budu jako smjesne.Cuj ona se zali jer je Dom zdravlja u Velikoj Kladuši naplatio pregled nekom migrantu 30 kermi.Pa to je sasvim realna cijena koju placaju i nasi ljudi a koji nemaju zdravstveno.Al neznaju u drugim kantonima da građani USK i pored toga sto placaju redovno zdravstveno placaju i svaki pregled jer moraju ici privatnom doktoru,svaki lijek,svaku injekciju pa i dodatnu godisnju premiju koja se cini simbolicnom ali nije takva.

Edited by Grunf
  • Like 1

Vratite se na temu..

Btw: 

Krenuli su u školu djeca, prvi restorani i pekare se otvaraju. Ja trebao za pekaru 90 papira, on dodje bez dokumenta otvori i sve legalno.. 

Drugo to je jasan znak da oni ostaju ovdje, umjesto naše mladeži..sve je planirano i jasno ko dan..

Nejasno nešto? ništa..sve ok..

• Like 7

8 hours ago, RiDaM said:

Vratite se na temu..

Btw: 

Krenuli su u školu djeca, prvi restorani i pekare se otvaraju. Ja trebao za pekaru 90 papira, on dodje bez dokumenta otvori i sve legalno.. 

Drugo to je jasan znak da oni ostaju ovdje, umjesto naše mladeži..sve je planirano i jasno ko dan..

Nejasno nešto? ništa..sve ok..

Hvala ti na komentaru, malo ko hoce to da prizna! Svako ko je to govorio na pocetku proglasen je fasistom, nacistom, da je teoreticar zavjera, da je nehuman...

• Like 1

Mene clanak NA o nehumanosti prema migrantima ni malo ne cudi. Nije ona jedina, takvih ima na stotine, pa i hiljade, i sto je najgore oni su umrezeni, i tako djeluju vec godinama. Medjusobno su cvrsce povezani nego ijedna domaca politicka stranka i u stvari su paralelna politicka elita, nasuprot onoj koju narod bira na izborima. Naravno, bez politicke, financijske i druge pomoci stranaca ne bi bili umrezeni a samim tim ni uticajni. Mislim da ce u buducnosti biti jos uticajniji jer ce lokalni izabrani politicari biti birani od sve manjeg broja biraca (jer ljudi iseljavaju a oni koji ostaju postaju sve ravnodusniji pa i ne izlaze na izbore) pa ce biti i spremniji da suradjuju sa spomenutom mrezom. Ovaj clanak je, po meni, napad na lokalne politicare i javne radnike u sirem smislu, nakon kojeg ce slijediti ponuda za suradnju napadnutima. Pa, pogledajte samo kako ih sistematski lome, jednog po jednog, od gradonacelnika i policijskog komesara, do direktora skola, fakulteta i bolnica. Stanje je jako tesko i nece se popraviti dok se ne pojave novi ljudi s novim idejama. Naglasavam, novim idejama, jer novi ljudi sa starim idejama ne vode nigdje.   

• Like 4

7 minutes ago, Srbin iz Knina said:

Mene clanak NA o nehumanosti prema migrantima ni malo ne cudi. Nije ona jedina, takvih ima na stotine, pa i hiljade, i sto je najgore oni su umrezeni, i tako djeluju vec godinama. Medjusobno su cvrsce povezani nego ijedna domaca politicka stranka i u stvari su paralelna politicka elita, nasuprot onoj koju narod bira na izborima. Naravno, bez politicke, financijske i druge pomoci stranaca ne bi bili umrezeni a samim tim ni uticajni. Mislim da ce u buducnosti biti jos uticajniji jer ce lokalni izabrani politicari biti birani od sve manjeg broja biraca (jer ljudi iseljavaju a oni koji ostaju postaju sve ravnodusniji pa i ne izlaze na izbore) pa ce biti i spremniji da suradjuju sa spomenutom mrezom. Ovaj clanak je, po meni, napad na lokalne politicare i javne radnike u sirem smislu, nakon kojeg ce slijediti ponuda za suradnju napadnutima. Pa, pogledajte samo kako ih sistematski lome, jednog po jednog, od gradonacelnika i policijskog komesara, do direktora skola, fakulteta i bolnica. Stanje je jako tesko i nece se popraviti dok se ne pojave novi ljudi s novim idejama. Naglasavam, novim idejama, jer novi ljudi sa starim idejama ne vode nigdje.   

Naravno da su umreženi.I krave se uzajamno ližu. A za to primaju novce,niko ne radi badava to im je posao.I još kad pronađu saveznike u "humanitarcima" tj krijumčarima ljudima i pomagačima,to je to,jer da nema ove krize sa migrantima bili bi bez posla i ko zna što bi radili.Zato im odgovara što duže da sve ovo traje

• Like 3

On ‎29‎.‎1‎.‎2019‎. at 8:20, SAMO_REALNOST said:

Ne znam jel tamo šta bilo, gdje, kad i u koliko sati, kome provaljeno, koje kuce?

Na Novoj cetvrti tamo kod Stensa neki dan stoji policija. Dosla na uvidjaj. Ja ih pitam sta se dogodilo. Auto ispred kuce parkirano. Na samom ulazu od kuce. Prozor razbijen, brava odvaljena. Navodno migranti provalili u auto. A na to jedan od policajaca kaze da je u toj noci 9 auta provaljeno. Razbiju prozor i udju u auto. Nista ih nije strah i sramota. A auta prazno, vlasnik ostaje sa stetom.

• Like 2

Sirene, hitna razvozi, Iom isto razvozi, sa sva 4 On, pretice, sluze kao hitna sa zatamnjenim, ne mogu ih stici u par tura, koliko inzinjeri, doktori i ostali mogu krvi pustiti, eee sta se pustilo.

1 minute ago, SAMO_REALNOST said:

Sirene, hitna razvozi, Iom isto razvozi, sa sva 4 On, pretice, sluze kao hitna sa zatamnjenim, ne mogu ih stici u par tura, koliko inzinjeri, doktori i ostali mogu krvi pustiti, eee sta se pustilo.

Sta se događa?

E sad kad bi nekom bišćanu zatrebala hitna kola dobio bi odgovor iz bihaćke poliklinike da sačeka do 3 sata ujutro.imaju prečeg posla trebaju pokrpiti huligane.ha ha ha ha ha ha.oni su preči od nas.

• Like 3

3 minutes ago, Zmiugaloma said:

Samo pice rotacije, gore-dolje...

Prosao sam autom upravo kroz grad.Policija je u strci pod rotacijom i sirenama narocito po prekounju.Kao da nekog traze

Koliko sam procitao da je na CUM do sad primljeno preko 30 povrijedenih.Ako je to objavila na fb gospodja sa RTVUSK onda ih ima i vise

• Like 2

24 minutes ago, Grunf said:

Prosao sam autom upravo kroz grad.Policija je u strci pod rotacijom i sirenama narocito po prekounju.Kao da nekog traze

Koliko sam procitao da je na CUM do sad primljeno preko 30 povrijedenih.Ako je to objavila na fb gospodja sa RTVUSK onda ih ima i vise

ima puno je je hitna, kombiji bijeli i policijski kombiji dugo prolazili  prema bolnici vraćali se iz nje

7 minutes ago, 1260 said:

ima puno je je hitna, kombiji bijeli i policijski kombiji dugo prolazili  prema bolnici vraćali se iz nje

neznam da li je ovo tačno jer ne volim pratiti nepouzdane medije ali evo da podijelim: http://normala.ba/2019/02/01/masovna-tuca-migranata-u-bihackoj-biri-policijski-komesar-mujo-koricic-uz-suglasnost-premijera-ruznica-poslao-specijalce-sa-uvedu-red-od-sutra-nijedan-migrant-nece-uci-u-krajinu/?fbclid=IwAR3M8TGt3mwiD3xMI38o3P5O76WjQ7PVvbzNkJm3w9NjjOwY1aLFtOl9NDY

Vidim da je neko izbrisao taj komentar gdje bio taj link

1 hour ago, saco said:

Ima li kraja ovom svemu?

Bice ali kad se svi deportuju odakle su stigli!

• Like 1

Ljudi malo treniraju prije nego krenu na nas , nema dana da oni mogu bez treninga .

1 minute ago, Barba said:

Ljudi malo treniraju prije nego krenu na nas , nema dana da oni mogu bez treninga .

Iz zemalja od kud dolaze tamo je to svakodnevica. Smjesno ispada da ti ljudi npr. iz Pakistana po njihovoj priči sami bjeze od svojih rezima,bjede i obicaja a iste ideologije u tom bjegu nose sa sobom u svojim glavama.Nekoliko stotina ljudi se makljalo,klalo i bolo sa svim i svacim.Ocekujem reakciju domacih migroljubaca da je to samo mali broj,neznatan.

• Like 1

20 minutes ago, Grunf said:

Iz zemalja od kud dolaze tamo je to svakodnevica. Smjesno ispada da ti ljudi npr. iz Pakistana po njihovoj priči sami bjeze od svojih rezima,bjede i obicaja a iste ideologije u tom bjegu nose sa sobom u svojim glavama.Nekoliko stotina ljudi se makljalo,klalo i bolo sa svim i svacim.Ocekujem reakciju domacih migroljubaca da je to samo mali broj,neznatan.

Kao što sam rekao ljudi bez morala obraza nivoa ponašanja od isti se nemože očekivati ništa pozitivno . To su sve do jednog odbjegli ISIL soldati .

Ja da se pitam svi bi oni dobili lopate i čistili snijeg te druge poslove ako hoćeš jesti izvoli raditi .

Ovako oni rade šta hoće doslovno .

• Like 4

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...