Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Siljdedic 3 lica sa teskim povredama, dr. Felic 8 lica sa teskim povredama, prilog rtvusk. Koje brojke, koliko se laze ccc. Sve su u Biri unistili, i prije ovih obracuna, razbijaju wc solje, umivaonike, seru u tuseve, bacaju hranu... kad krene najava obracuna, za radnike IOM-a i Crvenog smjena zavrsava, to su izjave radnika. Prijavljivanje osobe od 50 godina sa bradurinom i sijedom kosom kao migrant maloljetnik od 15 god., sve to prolazi. Halo ljudi par stotina mogranatavse obracunavalo sinoc, par stotina, ali sve je pod kontorolom, rtvusk ce prilog o zrtvama migtantima od sinoc, a isti novinari govorili javno i objavljivali da ce odlezati migranta ako se desi nesto porodici. Svi prodani, sve institucije, Opcinske, vijece, inspekcije, kantonalne isto, bolnica, dom zdravlja, gledaj troskova, nasim najugrozenijim se ne pruza pomoc, a njih se prima i sa zaraznim bolestima, i sa ranama raznim, i ovako nam bolnica i dom zdravlja u neuslovima, jos neka se epidemija bolestina koje nose ovi inzinjeri i doktori u sebi siri po nasim institucijama, gdje se lijece djeca, stari, bolesni, invalidi, ali neka ovih vojno sposobnih kriminalaca, oni su prioritet. Silom otjerati sve ovo iz Bihaca, Petera razapeti, a Suhreta i GV treba na prugu zavezati u naletu voza, smradovi prodani, ovu nevidjenu bagru kriminalaca silom otjerati, druge nema. Od Bire prave privatnu tvornicu pokolja, ruzno zvuci, ali jedna je tvornica akumulatora u BiH vec sluzila za pustanje krvi, za to sluzi Bira, da stranacki profiter uzima pare za nekretninu, koju je iznajmio iz toplog doma, za potrebe humanitarnog pokolja najveceg svjetskog olosa koji su ciljano pustili-doveli u Bihac. 

• Like 7

Upravo,ovog momenta dva migranta izgledom 15-16 godina haraju po zgradama kod tasuna u prekounju.Ja ih primjetim i samo ih pogledam znatizeljno.Napadose me doduse verbalno na ulici.Zavratim se da vidim sta ce uraditi u toj zgradi i oni primjetise i odose prema autobusnoj.Ljudi nista im nisam uradio niti rekao samo sam ih pogledao.Nisam reagovao jer je dijete bilo sa mnom

• Sad 1

Šta mislite otkud im toliki noževi pa nisu sve donijeli iz afganistana ili našli u provaljenim kućama.bihaćki ološ im prodaje noževe i drogice.policija nema kapacitet ni interes da to prati.

• Like 2

1 hour ago, Barba said:

Kao što sam rekao ljudi bez morala obraza nivoa ponašanja od isti se nemože očekivati ništa pozitivno . To su sve do jednog odbjegli ISIL soldati .

Ja da se pitam svi bi oni dobili lopate i čistili snijeg te druge poslove ako hoćeš jesti izvoli raditi .

Ovako oni rade šta hoće doslovno .

U reportazama gledam u raznim pokrajinama razocarani nadlezni daju izjave da nisu ocekivali toliko veliku razlicitost u kulturi izbjeglica.Gradonacelnici se zale da kad im nadju mjesto za izucavanje zanata 80 posto ih napusta (nakon dva dana uopste ne dolazi na praksu).Radilo se o zanatima poput stolar,pekar,mehanika,... jednostavno se izjasnjavaju da im je to pretesko, da nisu naucili cijeli dan stajati a ti bi im jos i lopatama diskriminaciju pravio. Eeee moj Barba djes bolan to.😟😀   

10 minutes ago, rucica1 said:

U reportazama gledam u raznim pokrajinama razocarani nadlezni daju izjave da nisu ocekivali toliko veliku razlicitost u kulturi izbjeglica.Gradonacelnici se zale da kad im nadju mjesto za izucavanje zanata 80 posto ih napusta (nakon dva dana uopste ne dolazi na praksu).Radilo se o zanatima poput stolar,pekar,mehanika,... jednostavno se izjasnjavaju da im je to pretesko, da nisu naucili cijeli dan stajati a ti bi im jos i lopatama diskriminaciju pravio. Eeee moj Barba djes bolan to.😟😀   

A cuj razocarani...pa sto su ocekivali? Dovoljno je znati mentalitet ljudi nekog podneblja.Bas kao sto se zna npr. za balkance naravno u globalu.Odudaranja su u prosjeku jako mala.

2 minutes ago, Grunf said:

A cuj razocarani...pa sto su ocekivali? Dovoljno je znati mentalitet ljudi nekog podneblja.Bas kao sto se zna npr. za balkance naravno u globalu.Odudaranja su u prosjeku jako mala.

Upravo pozitivna iskustva sa balkanskim izbjeglicama su ih i zavarala.Nasi balkanci (vecina)  su gledali da rade pa bilo sta ili djeca da im uglavnom nesto zavrse pa nakon toga da se dalje usavrsavaju.:)

• Like 2

Stalno se ponavljam, to je sve olos najgore vrste, vojsku na granicu i pucaj, to je invazija najgoreg sljama. Naravno evo u Hr jos nisam vidio da je itko ovo objavio, zasto bi, pa nije to nista strasno, 300 ih se mlatilo i ubadalo nozevima, bila je to ustvari neka proslava, e sad, jucer su znaci u jednom trenutku svi raspolozivi policajci bili tamo, a ilegalaca ima tisuce, znaci oni mogu pregaziti Bihac u cas posla, naprave frku, doleti sva policija, a drugih tisucu moze za to vrijeme sto hoce, SITUACIJA NIJE POD KONTROLOM koliko god to vlast tvrdi, u ovom trenutku policija ne bi mogla obuzdati njesra ako npr. u oba centra krenu istodobno, to je uzasno neodgovorno prema vlastitom stanovistvu, IOM treba otjerati toljagama i neka ih sve odvedu sa sobom.

• Like 4

1 hour ago, Fap mašina said:

Šta mislite otkud im toliki noževi pa nisu sve donijeli iz afganistana ili našli u provaljenim kućama.bihaćki ološ im prodaje noževe i drogice.policija nema kapacitet ni interes da to prati.

To je Bihacki mentalitet pojedinaca koji gledaju samo da zarade a sto će sa tim nožem ubosti nečije dijete nikom ništa.

Ja se pitam šta oni trebaju još da urade koju gadost koji zločin da bi im se stalo na kraj , zatvor na Lukama doslovno pun naših ljudi sirotinje koji su osuđeni zbog desetak metara drva koje je bio prisiljen ukrasti da bi preživio zimu a ovi zlotvori imaju tri obroka odjeću obuću smještaj i još im nemogu uvesti kucni red i zabranu kretanja. Policija opet ponavljam je dokazala i pokazala totalnu nesposobnost i neprofesionalnost . Kako i nebi kad se zna kako se zapošljavalo u policiji gdje ima zaposlenika koji su bili vojno nesposobni  prije trinaest godina dok je bio obavezan vojni rok a danas rade u policiji .

• Like 3

@Barba sve stima,ali nemoj na policiju USK pogotovo bihaćku.Ljudi rade posao krajnje profesionalno i koliko god su im ruke odrijesene.Ja prvi put u svom zivotu u svoje evo 44 godine nikad nisam imao vece povjerenje u nasu policiju.U nekim stvarima su nemocni ne zbog nesposobnosti nego nemaju ovlasti za te stvari.Pricao sam s velikim brojem policajaca veliki broj njih ima i svoju djecu i zabrinuti su isto kao i mi,cak sta vise jako su isfrustrirani a s obzirom da se suzdrzavaju od toga da im poslom prevladaju emocije to samo govori o njihovoj profesionalnosti

Edited by Grunf
  • Like 1

Jesu profesionalni bili na protestima stavili inspektore sa snimačima da špijaju ko će šta oštro reći protiv miganata il nedaj bože vlasti.a pogotovo da ko pozove na nemirne proteste, al mi smo operisani od toga.nema više protesta koji će se pokrenuti u bihaću narod će sve predurati i ovako smo pod uzbunom 25 godina.

• Like 1

13 minutes ago, Fap mašina said:

Jesu profesionalni bili na protestima stavili inspektore sa snimačima da špijaju ko će šta oštro reći protiv miganata il nedaj bože vlasti.a pogotovo da ko pozove na nemirne proteste, al mi smo operisani od toga.nema više protesta koji će se pokrenuti u bihaću narod će sve predurati i ovako smo pod uzbunom 25 godina.

Policajac je policajac,nema nista sa svojim nadleznim nego izvrsava naređenja.Mislim nekako da se to desilo prije dolaska Korčića,poslije tog sve ide drugim tokom

Edited by Grunf
  • Like 1

22 hours ago, rucica1 said:

Sve ce to na socijali zavrsiti i cak ce jos i svoju porodicu moci dovesti u njemacku..

Jucer citam u novinama neki lik iz afganistana doso 2015 i 2017 je vec uspio dovesti svoju zenu preko spajanja porodica! Kako to funkcionise? Nasim ljudima traze da imaju posao sa odredjenim primanjima, dovoljno velik stan, iskaz o nekaznjavanju i sta ne sve a oni mogu bez iceg tog ocigledno. Malo ko radi od njih!

• Dislike 1

U saobraćajnoj nesreći u Polju jutros smrtno stradao migrant iz Alžira  

Novinar: Anela Dizdarević  3. 02. 2019. Radio Velika Kladusa

U saobraćajnoj nesreći koja se jutros desila u naselju Polje smrtno je stradao 33.- godišnji migrant iz Alžira. Prema riječima Ale Šiljdedića, portparola MUP –a USK, nesreća se dogodila jutros u 5.25h u naselju Polje na dijelu magistralne ceste M-4.2 u kojoj je 28.-godišnji vozač iz Cazina, upravljajući motornim vozilom Opel Astra bh. registarskih oznaka udario u 33.-godišnjeg državljanina Alžira, pješaka koji privremeno boravi u prihvatnom centru Miral u Polju. Uslijed zadobijenih teških povreda, lice je podleglo na licu mjesta. 28.-godišnjak koji je uzrokovao ovu nesreću, lišen je slobode i trenutno se nad istim vrši kriminalistička obrada, navodi Šiljdedić.

Uviđaj je u toku, a nad njim rukovodi dežurna tužiteljica ali i svim radnjama koje će biti poduzete u smislu dokumentovanja ovog djela.

• Dislike 1

13 minutes ago, Lidjo said:

U saobraćajnoj nesreći koja se jutros desila u naselju Polje smrtno je stradao 33.- godišnji migrant iz Alžira. Prema riječima Ale Šiljdedića, portparola MUP –a USK, nesreća se dogodila jutros u 5.25h u naselju Polje na dijelu magistralne ceste M-4.2 u kojoj je 28.-godišnji vozač iz Cazina, upravljajući motornim vozilom Opel Astra bh. registarskih oznaka udario u 33.-godišnjeg državljanina Alžira, pješaka koji privremeno boravi u prihvatnom centru Miral u Polju. Uslijed zadobijenih teških povreda, lice je podleglo na licu mjesta. 28.-godišnjak koji je uzrokovao ovu nesreću, lišen je slobode i trenutno se nad istim vrši kriminalistička obrada, navodi Šiljdedić.

Uviđaj je u toku, a nad njim rukovodi dežurna tužiteljica ali i svim radnjama koje će biti poduzete u smislu dokumentovanja ovog djela.

Ne znam šta je konkretno ovdje bilo, ali masa njih ne zna šta znači pogledati lijevo-desno. Masu puta sam na obilaznici naletio kako na put izlaze bez gledanja

E sad,kao glavni razlog sukoba unutar Bire a i Mirala se navodi prenapučenost i različita etnička pripadost.WTF? Različita etnička pripadnost? Pa kako misle živjeti sa domaćim stanovništvom bez obzira u kojij zemlji živjeli

• Like 4

54 minutes ago, Grunf said:

E sad,kao glavni razlog sukoba unutar Bire a i Mirala se navodi prenapučenost i različita etnička pripadost.WTF? Različita etnička pripadnost? Pa kako misle živjeti sa domaćim stanovništvom bez obzira u kojij zemlji živjeli

Fakat smiješno različita etnička pripadnost ništa gluplje nisam pročitao .😂😂😂

• Dislike 1
  • Haha 2

1 hour ago, Lidjo said:

Nista cudno jer hodaju na cestama ko po setalistu..

Edited by Neuron

Meni nije jasna jedna stvar, da li je Bira exteritorijalna pa zato policija USK ne moze tamo bez poziva ili? da li je vlast BiH predala dio vlasti IOM-u? kako je moguce da IOM ista ikome moze narediti ili zabraniti? Meni izgleda da je IOM cisto zlo, ono je prakticki logistika ilegalcima u pripremi pocinjenja kaznenih djela svih vrsta, razumijem da ima argumenata u tome da nema njih da bi ilegalci isto dolazili ovdje i da bi onda bilo jos gore ali ako je to tako, onda stvari treba nazvati pravim imenom, radi se o ČISTOJ UCJENI  i reketarenju USK građana, građani su prakticki postali TAOCI ciji zivoti ocito nikome nisu vazni, svakodnevne provale i neugodnosti, strah i nesigurnost postali su skavodnevnica samo zahvaljuci politicarima, ja ovdje ne krivim policiju niti malo, policija ce raditi ono sto im se naredi, a prave naredbe ocito nema, da politicari birnu o svom stanovnistvu, poslali bi policiju  oko prihvatnih centara, tko god ide van 2 puta pendrekom i nazad u prihvatni, u prihvatnom imas sve sto ti treba,  koji se k imas setati po gradu, imas rodbinu tamo? ides u kupovinu? ako imas za kupovinu onda plati smjestajj, ovi koji su dosli su divljaci koji ne priznaju nista osim sile, kome to nije jasno zažaliti ce kad tad.

• Like 2

2 hours ago, Neuron said:

Nista cudno jer hodaju na cestama ko po setalistu..

Istina je to što kažeš ali Polje je poznat dio u kojem puno ginu pješaci i biciklisti.Više osoba je tamo smrtno stradalo.Međutim šta je ovaj radio u pola šest ujutro? Vraćao se iz noćne smjene? 

54 minutes ago, Rijecanin said:

Meni nije jasna jedna stvar, da li je Bira exteritorijalna pa zato policija USK ne moze tamo bez poziva ili? da li je vlast BiH predala dio vlasti IOM-u? kako je moguce da IOM ista ikome moze narediti ili zabraniti? Meni izgleda da je IOM cisto zlo, ono je prakticki logistika ilegalcima u pripremi pocinjenja kaznenih djela svih vrsta, razumijem da ima argumenata u tome da nema njih da bi ilegalci isto dolazili ovdje i da bi onda bilo jos gore ali ako je to tako, onda stvari treba nazvati pravim imenom, radi se o ČISTOJ UCJENI  i reketarenju USK građana, građani su prakticki postali TAOCI ciji zivoti ocito nikome nisu vazni, svakodnevne provale i neugodnosti, strah i nesigurnost postali su skavodnevnica samo zahvaljuci politicarima, ja ovdje ne krivim policiju niti malo, policija ce raditi ono sto im se naredi, a prave naredbe ocito nema, da politicari birnu o svom stanovnistvu, poslali bi policiju  oko prihvatnih centara, tko god ide van 2 puta pendrekom i nazad u prihvatni, u prihvatnom imas sve sto ti treba,  koji se k imas setati po gradu, imas rodbinu tamo? ides u kupovinu? ako imas za kupovinu onda plati smjestajj, ovi koji su dosli su divljaci koji ne priznaju nista osim sile, kome to nije jasno zažaliti ce kad tad.

Isto se i ja pitam.MUP i vlada USK je još prije dva mjeseca naložila IOM-u neke stvari.Ima ovdje na forumu pa da ne ponavljam. Nikad se nisu niti oglasili o zahtjevu MUP-a i Vlade USK da su postupili po njemu.Znači ovaj Peder van der Fart prvi ne poštuje organe vlasti ove zemlje,u ovom slučaju organe vlasti USK ! U haps odmah po kratkom postupku a budući da je strani državljanin i oglušio se o Zakon ove zemlje,naložiti protjerivanje istog.Nema dalje priče

Edited by Grunf
  • Like 2

Kad je već bira mala i ne mogu migranti iz različitih plemena boraviti tu.što se ne otvori puno više prihvatni centara.recimo u našim osnovnim i srednjim školama pa nek migranti borave tu naše školstvo i onako ne brine za našu djecu nek sve stane. posvetite se njima i iz turske i grčke primite sve putnike bez dokumenata.

• Like 1

5 hours ago, Grunf said:

Istina je to što kažeš ali Polje je poznat dio u kojem puno ginu pješaci i biciklisti.Više osoba je tamo smrtno stradalo.Međutim šta je ovaj radio u pola šest ujutro? Vraćao se iz noćne smjene? 

Isto se i ja pitam.MUP i vlada USK je još prije dva mjeseca naložila IOM-u neke stvari.Ima ovdje na forumu pa da ne ponavljam. Nikad se nisu niti oglasili o zahtjevu MUP-a i Vlade USK da su postupili po njemu.Znači ovaj Peder van der Fart prvi ne poštuje organe vlasti ove zemlje,u ovom slučaju organe vlasti USK ! U haps odmah po kratkom postupku a budući da je strani državljanin i oglušio se o Zakon ove zemlje,naložiti protjerivanje istog.Nema dalje priče

Citavo vrijeme isticem da je Peter prekrsio najvise zakona i da je medju glavnim protagonistima "migrantske krize", te da bi isti morao odgovarati, a preko IOM-a uvlaci, podmicije i ostale, finasiraju Crvene, inostrane, lakirace, novokomponovane humanitarce, oglasivace, domace izdajnike itd. Crveni su i prijavljivani Kant. inspekciji zbog kuhanja u neadekvatno opremljenom prostoru u pogledu sanitarnih i ekoloskih uslova, smijurija, bahatost. Petera treba protjerati, ali i iza resetaka prvo, a kasnije i sve ostale za ucesce, pomaganje itd. Hiljadu puta su prekrsili zakone, od najbanalnijeg preticanja vozila IOM-a na punim linijama, kroz crveno, pa do organizovanog krijumcarenja ljudi, zbrinjavanja, pozivanja, poticanja na isto, odgovornosti za silovanja, ubistva itd.

• Like 6

pa ovo je smijurija od države IOM izgleda ima svu vlasti postupa se kako on kaže. Zamisli situaciju da on određuje gdje policija smije ući a gdje ne- PA TO NIGDJE NE POSTOJI OSIM KOD NAS. Jeli itko čuo da u Hrvatskoj Policija ne smije negdje ući? Ovu bagru zajedno sa IOM-om i domaćim plaćenicima treba protjerati glogovim kolcem

• Like 2

IOM se ponasa kao i svi predstavnici medunarodne zajednice koju dodu na ove prostore, drze se s visoka i  gledaju na 'plemena' ispod sebe a ustvari to su bijedni licemjeri i dosli su se samo opariti ovdje, nema tu nikakvih plementih ciljeva dapace, sto duze traje njesra to ce duze oni hasati pare tako da su im ove situacije idealne. IOM se lijepo udomacio ovdje i prakticki preuzeo vlast, sto vise ilegalaca dovuku, to ce se vise para vrtiti  i Van den Prdac moze vise vrhnja obrati.

• Like 1

8 hours ago, Rijecanin said:

IOM se ponasa kao i svi predstavnici medunarodne zajednice koju dodu na ove prostore, drze se s visoka i  gledaju na 'plemena' ispod sebe a ustvari to su bijedni licemjeri i dosli su se samo opariti ovdje, nema tu nikakvih plementih ciljeva dapace, sto duze traje njesra to ce duze oni hasati pare tako da su im ove situacije idealne. IOM se lijepo udomacio ovdje i prakticki preuzeo vlast, sto vise ilegalaca dovuku, to ce se vise para vrtiti  i Van den Prdac moze vise vrhnja obrati.

Slazem se s ovim donekle, ali mislim da se ne smiju ignorisati 'plemeniti ciljevi', jer i oni su dio problema, i po mom misljenju, tezi dio problema. Slazem se da je humanitarni motiv mnogima koji su ukljuceni u pomaganje migrantima samo maska za zaradu, ali ima i onih kojima nije novac na prvom mjestu nego potvrda vlastite moralne superiornosti u odnosu na lokalno stanovnistvo. Najzalosnija kategorija u ovoj drugoj grupi su mladi lokalni ljudi koji preziru svoje sugradjane kao nehumane i neosjecajne prema patnjama migranata. Posljedicno, oni koji jedini i imaju potencijalnu volju i zelju za promjenama na bolje se trajno antagoniziraju s vlastitim drustvom s kojim imaju vise zajednickog nego s 'predstavnicima medjunarodne zajednice'. Ali, to je vec vidjena historija krajiskih krajeva i ova migrantska situacija je samo jos jedna tuzna epizoda u tom filmu koji traje vec stoljecima, a cija je pouka 'ko nece brata za brata dobice tudjina za gospodara'.  

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...