Jump to content
FORUM

Recommended Posts

1.Šta je Demokratija ?

Demokratija je politički režim u kojem sva vlast pripada narodu putem izbora ili direktnih predstavnika vlasti.Potiče od grčkih riječi:“demos“ – narod i „kratein“ – vladati.

2. Obilježja demokratskih političkih režima:

– jednakost pred zakonom,

– suverenitet,

– poštivanje ljudskih prava i sloboda,

– pravedne sudske procedure,

– sloboda izražavanja – medija,

– slobodni, demokratski izbori,

– vladavina većine uz poštivanje prava manjina,

– postizanje promjena mirnim (demokratskim)sredstvima itd.

3.Obilježja nedemokratskih političkih režima:

– vladavina pojedinca i jedne stranke,

– nejednakost ljudi pred zakonom,

– pravda zavisi od volje pojedinca,

– nepoštivanje ljudskih prava i sloboda,

– diskriminacija ljudi na poslu i u školi,

– nehuman tretman prema ljudima itd.

4. 

Pojam vladavine zakona.

Vladavina zakona podrazumjeva politički režim u kojem sva vlast pripada građanima koji izlaze na demokratske izbore i svojim glasom određuju koja/e će stranka/e doći na vlast.

Demokratija je (trebala bi biti) politički režim u kojem je prisutna vladavina zakona.

5. 

Pojam i svrha vlasti.

Vlast podrazumjeva institucije i procedure kroz koje je neka teritorija i njen narod vođen.

Svrha vlasti je: zaštita ljudskih prava i sloboda.

kad bude ovako kako pise onda mozemo pricati o rjesavanju icega. Dotad ovdje mozemo samo nabrajati nedjela, zlodjela, i desavanja. Dok god sami sebe kocimo i sami sebe unistavamo, dotle ce i IOM-i i vlade i ko god hoce praviti od nas špajze za nesocijalizirane agresivne polucivilizirane afrikance i blisko-istocnjake, a od nas domicilnih jbg ko se snadje sam za sebe. Situacija je vec davno izmakls kontroli i tu je nas narod uvelike pomogao. Sami sebi presudjujemo vec 25 i kusur godina. 

• Like 1

Veceras provala u stan mladog bračnog para i napad na jednog naseg mladog sugrađanina 

Screenshot_20190204-232949.png

Edited by Grunf

Mislim da je krajnje vrijeme da se građani samoorganizuju i uvedu dežurstva po MZ jer nas vlast (ni državna niti-lokalna gradska) NE ŽELI zaštiti. Neko od nas očekuje od četničkog vojnika koji je vršio agresiju na BiH,ministra (ne)sigurnosti Mektića - da zaštiti bišćane (moram napisati Bošnjake i Hrvate - iako ja Bišćane ne dijelim ovako nego samo na one dobre i one loše) od ovih hordi? Pa ovo njegovoj ideologiji sasvim odgovara,da neko ugnjetava građane ovog dijela BiH a da niko od njih nije odgovoran.

• Like 2

47 minutes ago, Grunf said:

Mislim da je krajnje vrijeme da se građani samoorganizuju i uvedu dežurstva po MZ jer nas vlast (ni državna niti-lokalna gradska) NE ŽELI zaštiti. Neko od nas očekuje od četničkog vojnika koji je vršio agresiju na BiH,ministra (ne)sigurnosti Mektića - da zaštiti bišćane (moram napisati Bošnjake i Hrvate - iako ja Bišćane ne dijelim ovako nego samo na one dobre i one loše) od ovih hordi? Pa ovo njegovoj ideologiji sasvim odgovara,da neko ugnjetava građane ovog dijela BiH a da niko od njih nije odgovoran.

Nema druge druze nego zivotom cuvati zivot, odavno se trebalo dici i sve rastjerati, klonuli smo, izmanipulirali nas, podijelili, i sad je stanje opste anarhije, i to od strane migranata, samo se ceka, a ne znam sta vise cekamo, jer ce svaki cas anarhija da nastupi, stanje van svake kontrole, bez ikakvog nadzora, pusteno da lopovi, ubice, silovatelji, pedofili rade sta god zele i kao da ih jos vlast i IOM ohrabruje i daje upute, tako izgleda. Kasno je bilo prije pola godine, a ovo sad stanje, je stanje pucanja, kako psihickog, tako i potezanja za oruzjem, tako ce i biti. Gamad je trebalo davno zicom ograditi, protjerati. Nema vise mirnih puteva, drzava i sistem takav da je sve ''prodje prodje'', po tom principu smo i dopustili sve ovo, testirali nas i testiraju nas, nase granice psihe, koliko mozemo pod kapu staviti, hocemo li opravdati i dopustiti da nas zive kolju. Ovo hitno, hitno i hitnije treba zaustaviti pod svaku cijenu. Agresor nam nije usao u grad u ratu, a prihvatili smo silovatelje, ubice, pedofile da nas, siluju, da nam provaljuju, da nam stavljaju nozeve pod vrat, ne ovo nije vanredno stanje, ovo je stanje gore od rata, ovo je stanje psihicke torture, fizickog zlostavljanja, sve pod hitno ratsjerati, protesti, nema vise peticija, bez palije i razbijanja bubrega nema rjesenja, ali to njima nista ne predstavlja, sve rastjerati pod hitno, ovdje nema kontrole, ovo je anarhija koja se uveliko sprovodi od migranata !!!!

8 hours ago, Grunf said:

Veceras provala u stan mladog bračnog para i napad na jednog naseg mladog sugrađanina 

Screenshot_20190204-232949.png

Pokusaj ubistva, tako se moze nazvati !!!

• Like 1
  • Thanks 1

51 minutes ago, Grunf said:

Ja sam to pričao od početka ove teme ali sam napadat zbog toga .

Treba svaka mahala da se organizira te da se napravi krizni štab . I kad se bagra par puta izmlati neće smjeti vise izaći .

Međutim njih ne treba čekati u vlastitoj mahali već na izlazima bire i u Aleji i grupe prisilno vraćati u centre .

• Like 2

Ovo je strašno, a priča se da su neku večer na gradskoj otoci napali momka uz prijetnju nožem, oteli mu mobitel i udarili nekoliko puta.

FB stranica: ŽELIM DA SE PITAM

I našeg sugrađanina i prijatelja Igora Pečenkovića, pred kućnim pragom, napali su migranti, zaista s ciljem oduzimanja života. Ovim putem se može zaključiti da više, ovako kao do sada neće ići.. Ovo je linija koja se nije smjela preći.. Zna se ko nam je usmjeravao migrante u Bihać, zna se ko je samoinicijativno dozvolio i donio odluku da na području grada Bihaća budu migrantski centri (gradonačelnik) i u kojima će u jeku predizborne kampanje, kako pričaju Bišćani, zaposliti svoga sina u IOM. Zna se da se u medije šalje netačna SLIKA u smislu problema koji građani Bihaća proživljavaju preko godinu dana. Zna se ko je već u aprilu, na vrijeme, 2018. godine upozoravao i tražio održavanje referenduma po pitanju da li želimo ili ne želimo MIGRANTSKI CENTAR na području grada!!!

• Like 4
  • Aferim! 1
  • Thanks 2

30 minutes ago, dobri duh said:

Ovo je strašno, a priča se da su neku večer na gradskoj otoci napali momka uz prijetnju nožem, oteli mu mobitel i udarili nekoliko puta.

FB stranica: ŽELIM DA SE PITAM

I našeg sugrađanina i prijatelja Igora Pečenkovića, pred kućnim pragom, napali su migranti, zaista s ciljem oduzimanja života. Ovim putem se može zaključiti da više, ovako kao do sada neće ići.. Ovo je linija koja se nije smjela preći.. Zna se ko nam je usmjeravao migrante u Bihać, zna se ko je samoinicijativno dozvolio i donio odluku da na području grada Bihaća budu migrantski centri (gradonačelnik) i u kojima će u jeku predizborne kampanje, kako pričaju Bišćani, zaposliti svoga sina u IOM. Zna se da se u medije šalje netačna SLIKA u smislu problema koji građani Bihaća proživljavaju preko godinu dana. Zna se ko je već u aprilu, na vrijeme, 2018. godine upozoravao i tražio održavanje referenduma po pitanju da li želimo ili ne želimo MIGRANTSKI CENTAR na području grada!!!

Najžalosnija je činjenica (opet ću ponoviti kao papagaj i možda sam dosadan) što građani ovog grada gledaju na ovaj problem s gledišta: "desilo se nekom drugom valjda neće meni" To je najgore moguće razmišljanje

• Like 4

pa ako vidite ranije postove, ja sam to već napisao i mi smo u ulici par puta bagru potjerali jednom i sa letvama kad su se počeli nešto kao buniti i više se ne pojavljuju često, tu i tamo koji navrati i odma mu se da do znanja da se gubi i da vidiš kako se za njim praši. SAMOORGANIZIRANJE I SAMOPOMOĆ NAM NE MOŽE NIKO ZABRANITI I TO NAM JE JEDINO RJEŠENJE.

• Like 1

4 minutes ago, Grunf said:

Najžalosnija je činjenica (opet ću ponoviti kao papagaj i možda sam dosadan) što građani ovog grada gledaju na ovaj problem s gledišta: "desilo se nekom drugom valjda neće meni" To je najgore moguće razmišljanje

Gledaju, to je tacno, ali mene svaki ovakav dogadjaj dira, i licno bi uz Igora sad isao stati, bilo kakvu podrsku, gdje god treba, ali ja sam samo jedinka, a mali br. jedinki bude osudjen od gradjana, javnosti, ali to me ne dira, jer zelim bolje za nas, zelim stati uz obespravljenog, napadnutog, ugrozenog, jer svima nam je isto, i samo se ceka kad ces na red ti, ja ili neko tamo treci.

• Like 3

Ha ha ha pa kakvo organizovanje.u mojoj mjesnoj zajednici samo još svečani ručak mogu napraviti za migrante.pod isilovom zastavom.a najzad tu su i vlasti i policija da ponovo uguše svaki oblik našeg zdravog razmišljanja.

• Like 1

Pričao sam sa jednim čovjekom iz Grčke koji dolazi iz mjesta gdje je bilo više migrantski centara i kaže da je IOM tamo radio iste stvari od kontrole medija pa do nelegalnih radnji . kaže gradić je doslovno devastiran doslovno sve i jedna kuća je provaljena , skoro svaki dan su po obali plutala tijela mrtvih tek rođenih beba koje su migrantice bacale u vodu nakon porođaja u nadi da će ih odnijeti voda .

Te mnogo fizičkih napada na domicilno stanovništvo čak nekoliko ljudi je ubijeno .

A o ovom ništa nisu pisali mediji .

• Like 1
  • Aferim! 1

3 minutes ago, Barba said:

Pričao sam sa jednim čovjekom iz Grčke koji dolazi iz mjesta gdje je bilo više migrantski centara i kaže da je IOM tamo radio iste stvari od kontrole medija pa do nelegalnih radnji . kaže gradić je doslovno devastiran doslovno sve i jedna kuća je provaljena , skoro svaki dan su po obali plutala tijela mrtvih tek rođenih beba koje su migrantice bacale u vodu nakon porođaja u nadi da će ih odnijeti voda .

Te mnogo fizičkih napada na domicilno stanovništvo čak nekoliko ljudi je ubijeno .

A o ovom ništa nisu pisali mediji .

svaki put kad cujemo da mediji sute o ovakvim dogadjajima, sjetimo se sta je u decembru u Marakesu potpisano! "Mediji nebi trebali pisati negativne stvari" "Migracije su izvor prosperiteta!"

Samo "samoodbrana" je jedini nacin.IOM je Grckoj svojim manipulacijama i nelegalnim radnjama dosta stete nanijeo.Niko, osimm nasih budala i prodanih dusa, im nevjeruje.Prvo se povezu sa ljudima spremnim manipulacijama i samokoristi i tako pocinju vlast u svoje ruke preuzimati.Italija je,neki dan,brodovima koji za "humanitarni rad" sluze zabranila izlaz iz njihovih luka. To su brodovi koji  izbjeglice,koje sleperi - sverceri ljudi, po moru u gumenim camcima i raznim krhotijama pustaju a oni ih idu po moru pokupiti. Dok god tih spasilackih brodova ima i sleperi (sverceri ljudima) ce evropu sa izbjeglicama zatrpavati a evropa ce svaku zemlju koja nije u EU podkupljivati samo da im ih tamo utrpa.Sto ih bolje i lakse prihvatite vise cete ih imati.Zato treba zavrnuti rukave i prihvatiti se (sto neko rece ) letvi pa ih na svakom cosku sacekivati pa kad po ledjima dobiju onda se u te njihove "setnje" i kriminalne radnje nece upustati.Samoodbranu vam niko sprijeciti nesmije.

• Like 1

Vlada Unsko - sanskog kantona

U toku je sastanak operativne grupe za koordiniranje aktivnosti i nadzora nad migrantskom krizom na području Unsko-sanskog kantona

E pa jedva čekam da pročitam šta su sad naši "mozgovi" pripremili za nas građane, hoće li i oni kao visoki predstavnik izraziti zabrinutost ??

vl.jpg.afa03f3f1125650deac3a194731ef806.jpg

• Like 2

Ne treba se niko nadati da ce se ista promjenuti par dana ce se o ovom pricati i poslije sve po starom.

Covjek treba sam sebe i svoju familiju komsiju prijatelja cuvati  od ovih napasti.

• Like 4

41 minutes ago, dobri duh said:
Vlada Unsko - sanskog kantona

U toku je sastanak operativne grupe za koordiniranje aktivnosti i nadzora nad migrantskom krizom na području Unsko-sanskog kantona

E pa jedva čekam da pročitam šta su sad naši "mozgovi" pripremili za nas građane, hoće li i oni kao visoki predstavnik izraziti zabrinutost ??

vl.jpg.afa03f3f1125650deac3a194731ef806.jpg

Zar vrijedi uopšte više očekivati i vjerovati u njihove odluke donešene na tim sastancima? Koliko ih je do sad bilo? Situacija je sve gora i gora... 

• Like 2

Da li je IOM izisao sa izjavom za medije jucer, je je naglaseno tokom vikenda da ce zbog dogadjaja u BIRI izaci u medije, mozda samo sa kolegama iz RTVUSK razmjenjuju informacije. A kohezija je to kad migrant ''maloljetnik'' od 1.85-1.90 m polazi skolu do 5 razreda i na malom odmoru izlazi pusiti cigaru. Banda sprovodi sve kako njima pase.

• Like 1
  • Haha 1
  • Sad 1

4 minutes ago, SAMO_REALNOST said:

Da li je IOM izisao sa izjavom za medije jucer, je je naglaseno tokom vikenda da ce zbog dogadjaja u BIRI izaci u medije, mozda samo sa kolegama iz RTVUSK razmjenjuju informacije. A kohezija je to kad migrant ''maloljetnik'' od 1.85-1.90 m polazi skolu do 5 razreda i na malom odmoru izlazi pusiti cigaru. Banda sprovodi sve kako njima pase.

Moram se nasmijati na boldano. Pa i ja koliko se sjećam bila je najavljena izjava za medije iz IOM-a za ponedeljak povodom događaja u Biri, ali izgleda da je to bilo samo u tom momentu da se narod malo umiri i zaboravi na sve ili čekaju da vide što će se desiti na sastanku ove operativne grupe. Ne očekujem da će se išta desiti osim ponovljenih zahtjeva IOM-u i čekanja par mjeseci ili dok se ne desi opet neka nesreća

Edited by Grunf

VIDEO: Operativna grupa za koordiniranje aktivnosti i nadzora nad migrantskom krizom na području Unsko-sanskog kantona

Ministarstvu sigurnosti rok 10 dana ili će USK rasformirati prihvatne centre

Premijer Unsko-sanskog kantona Mustafa Ružnić sazvao je danas sastanak Operativne grupe za koordiniranje aktivnosti i nadzora nad migrantskom krizom na području USK. Članovi Operativne grupe donijeli su slijedeće zaključke:

1. Traži se od Ministarstva sigurnosti, čija je isključiva nadležnost upravljanje migracijama, da se u narednih deset dana, odredi o statusu ad hoc formiranih privremenih prihvatnih centara na području Unsko-sanskog kantona, te da ih preuzme u nadležnost, kako bi se u istima mogao utvrditi kućni red i kontrolisati kapacitet prihvata korisnika smještaja kao i zdravstveno-epidemiološka situacija.
2. Unsko-sanski kanton ostaje čvrsto pri stavu da se mora kontrolisati migrantski val i da kvote za prihvat migranata, koje su određen sukladno raspoloživom kapacitetu ne mogu preći 3200 osoba i to: 700 osoba u centru Miral, Velika Kladuša; 420 osoba u centru Sedra, Cazin; 580 osoba u centru Borići, Bihać i BIRA, Bihać 1500 migranata, s tim što se u centre Sedra i Borići smještaju isključivo porodice sa djecom i djeca bez pratnje roditelja.
3. Od Granične policije se traži puni angažman na zaštiti granica BiH.
4. Ministarstva sigurnosti se traži da sve osobe problematičnog ponašanja, iz centara na području USK izmjesti u centar zatvorenog tipa, kao i da preuzmu brigu o svim osobama koje nemaju smještaj u okviru navedenih kapaciteta.
5. Od Međunarodne komisije za migracije IOM se traži da u roku do sedam dana sve porodice sa djecom, žene i djecu bez pratnje izmjesti u centre Borići i Sedra.
6. Od Međunarodne komisije za migracije se traži da, u saradnji sa ostalim međunarodnim organizacijama, uključenim u pomaganje migrantima, koordinira potpunu saradnju sa Zavodom za javno zdravstvo USK i zdravstvenim ustanovama, posebno na dostavljanju podataka bitnih za mjere očuvanja zdravstveno-epidemiološke situacije na području Kantona.
7. Apotekama na području Kantona se zabranjuje ručna prodaja lijekova ileganim imigrantima a za koje se mora izdavati liječnički recept.
8. Od građana Unsko-sanskog kantona se traži da prestanu nelegalno davati usluge smještaja i prevoza migranata. U tom smislu traži se nastavljanje intenzivnog rada Kantonalne uprave za inspekcijske poslove.

Ukoliko u narednih deset dana zahtjevi koji se odnose na Ministarstvo sigurnosti BiH i IOM ne budu ispoštovani Unsko-sanski kanton će biti prinuđen pokrenuti mjere da se privremeni prihvatni centri na području Kantona rasformiraju i zabrani svaki prihvat ilegalnih migranata na ovom području, identično kao i na području RS, rečeno je na današnjem sastanku Operativne grupe.

Mustafa Ružnić / Premijer Unsko-sanskog kantona
Mujo Koričić / Komesar policije MUP-a USK
Nermin Kljajić / Ministar unutrašnjih poslova

Ko može razjasniti tačku 8,boldano?

• Thanks 1

19 minutes ago, Grunf said:

VIDEO: Operativna grupa za koordiniranje aktivnosti i nadzora nad migrantskom krizom na području Unsko-sanskog kantona

Ministarstvu sigurnosti rok 10 dana ili će USK rasformirati prihvatne centre

Premijer Unsko-sanskog kantona Mustafa Ružnić sazvao je danas sastanak Operativne grupe za koordiniranje aktivnosti i nadzora nad migrantskom krizom na području USK. Članovi Operativne grupe donijeli su slijedeće zaključke:

1. Traži se od Ministarstva sigurnosti, čija je isključiva nadležnost upravljanje migracijama, da se u narednih deset dana, odredi o statusu ad hoc formiranih privremenih prihvatnih centara na području Unsko-sanskog kantona, te da ih preuzme u nadležnost, kako bi se u istima mogao utvrditi kućni red i kontrolisati kapacitet prihvata korisnika smještaja kao i zdravstveno-epidemiološka situacija.
2. Unsko-sanski kanton ostaje čvrsto pri stavu da se mora kontrolisati migrantski val i da kvote za prihvat migranata, koje su određen sukladno raspoloživom kapacitetu ne mogu preći 3200 osoba i to: 700 osoba u centru Miral, Velika Kladuša; 420 osoba u centru Sedra, Cazin; 580 osoba u centru Borići, Bihać i BIRA, Bihać 1500 migranata, s tim što se u centre Sedra i Borići smještaju isključivo porodice sa djecom i djeca bez pratnje roditelja.
3. Od Granične policije se traži puni angažman na zaštiti granica BiH.
4. Ministarstva sigurnosti se traži da sve osobe problematičnog ponašanja, iz centara na području USK izmjesti u centar zatvorenog tipa, kao i da preuzmu brigu o svim osobama koje nemaju smještaj u okviru navedenih kapaciteta.
5. Od Međunarodne komisije za migracije IOM se traži da u roku do sedam dana sve porodice sa djecom, žene i djecu bez pratnje izmjesti u centre Borići i Sedra.
6. Od Međunarodne komisije za migracije se traži da, u saradnji sa ostalim međunarodnim organizacijama, uključenim u pomaganje migrantima, koordinira potpunu saradnju sa Zavodom za javno zdravstvo USK i zdravstvenim ustanovama, posebno na dostavljanju podataka bitnih za mjere očuvanja zdravstveno-epidemiološke situacije na području Kantona.
7. Apotekama na području Kantona se zabranjuje ručna prodaja lijekova ileganim imigrantima a za koje se mora izdavati liječnički recept.
8. Od građana Unsko-sanskog kantona se traži da prestanu nelegalno davati usluge smještaja i prevoza migranata. U tom smislu traži se nastavljanje intenzivnog rada Kantonalne uprave za inspekcijske poslove.

Ukoliko u narednih deset dana zahtjevi koji se odnose na Ministarstvo sigurnosti BiH i IOM ne budu ispoštovani Unsko-sanski kanton će biti prinuđen pokrenuti mjere da se privremeni prihvatni centri na području Kantona rasformiraju i zabrani svaki prihvat ilegalnih migranata na ovom području, identično kao i na području RS, rečeno je na današnjem sastanku Operativne grupe.

Mustafa Ružnić / Premijer Unsko-sanskog kantona
Mujo Koričić / Komesar policije MUP-a USK
Nermin Kljajić / Ministar unutrašnjih poslova

Ko može razjasniti tačku 8,boldano?

Zaključak br.8, traži se od građana, ccc, ma nema traženja, vlast treba da naredi, provede, kazni odgovorne, pa traziti gotovo isto kao moliti gradjane, zar ne?

Sve ono što premijer i komesar su rekli ovdje od riječi do riječi mi pišemo ovdje već mjesecima.Ovdje konkretno mislim na stavove a ne na zaključke.Možda nas čitaju :D?

Edited by Grunf

Gradjani trebaju biti aktivniji tako sto bi svakog gdje vide da su primili ilegalne izbjeglice,migrante a takodjer taksije i privatna vozila (na ossnuvu registracije -tablica vozila) inspekciji prijavljivati. Od inspekcije traziti napismeno da su dobili prijavu (kako bi imali dokaz o radu inspekcije odnosno ako nista ne poduzmu da ih mozete nadleznim za nerad prijaviti). 

• Like 1

5 minutes ago, rucica1 said:

Gradjani trebaju biti aktivniji tako sto bi svakog gdje vide da su primili ilegalne izbjeglice,migrante a takodjer taksije i privatna vozila (na ossnuvu registracije -tablica vozila) inspekciji prijavljivati. Od inspekcije traziti napismeno da su dobili prijavu (kako bi imali dokaz o radu inspekcije odnosno ako nista ne poduzmu da ih mozete nadleznim za nerad prijaviti). 

Konkretan problem su kako je neko napisao i na fb grupi i "legalni iznajmljivači" dakle oni koji imaju registrovane obrte (najam apartmana i soba),oni tvrde kako je to sve legalno u njihovom slučaju jer su registrovani i plaćaju porez. Po meni nije, jer takav iznajmljivač mora prijaviti svakog gosta da bi sve bilo legalno a kako može prijaviti stranca ako nema pasoš? Ili ako ima pasoš da bi sve bilo legalno trebao bi imati ili vizu (ako dolazi iz zemalja sa kojima nemamo bezvizni režim) ili riješenje o azilu.

Edited by Grunf
  • Like 3

Zaključci su nikakvi

Trebalo bi ovako da se napišu

1.Uvodi se policijski sat za sve migrante na USK od 17 00 sati do 09 00 sati, koga se privede u tom vremenu isti će biti vraćen u Sarajevo

2.Strogo se zabranjuje izdavanje prostora za smještaj migranata svim građanima (fizičkim i pravnim licima) , kazne za nelegalno izdavanje smještaja su 10 000 KM po osobi koja bude zatečena ilegalno u prostoriji. Vlasnici  prostora koji izdaju nelegalno smještaj migrantima pored novčane kazne sljeduje i društveno koristan rad od 3-5 mjeseci (čišćenje divljih deponija, čišćenje ulica, kopanje kanala i sl)

3.IOM da nadoknadi svu štetu svim oštećenim građanima uz duplu naknadu procjenjene štete

Ima još stvari, ali ove su ključne, svaki dan je gore i gore a mi od zaključaka bez "pokazanih zuba" nemamo ništa

• Like 6

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...