Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

?????????

Ovo je vrhunac licemjerstva, sinoć pretučen naš sugrađanin a onda na FB se postavlja ovakva vijest ??

Koliko love je kanulo od IOM-a ??  Neka vas je stid !!

Šta nas boli .....  kako migranti slave rođendan, možda su sa rođendana izišli i u grad pa upali u Pečin ulaz i pretukli ga ??

bnet.PNG.59b13d955de67425eff4ac2989990056.PNG

• Like 3
  • Thanks 1

45 minutes ago, rucica1 said:

Na FB izjave se ja ne osvrcem.Tamo Imamo placenika koji za IOM rade,profitera koji se na tudjoj muci bogate  a takodjer i maloumnika koji dalje od nosa nevide.Sta god da izjave ja ih ne uzimam za ozbiljno i te izjave nebi trebale ikog povrijediti .

Ma bitno je da se za sitan novac olako prodajemo

http://www.rtvusk.ba/vijest/bihac-iom-urucio-gss-bihac-motorne-saonice/27607?fbclid=IwAR2RBBKbQN2xlDoBrG7_g4i4RPBfVXb2P3c3hHep3tIS98ipIuy7FszicIA

Ovo je za nevjerovati, dakle IOM kupuju motorne sanjke GSS-u kako bi GSS mogao dezurati na ilegalnoj ruti i spasavati ekipu koja ilegalno i nasilno prelazi granice? ovime IOM prakticki potice ilegalni prijelaz granice i tijekom zime, Bez rijeci sam, dakle IOM sudjeluje u krijumcarenju ilegalaca, ovo Vam pokazuje koliko su i hrvatske vlasti prodane kad sute na ovakvo nesto, da su pravi kod EU komisije bi vristali da IOM potice ilegalce a nasi uredno sute i tjeraju policajce na 100 prekovremenih mjesecno, da ti pamet stane, ovo je sve otislo u 3pm.

• Like 1

23 minutes ago, 1260 said:

Evo van der na TvUSK

Propustio,valjda ce biti negdje na internetu

31 minutes ago, Rijecanin said:

Ovo je za nevjerovati, dakle IOM kupuju motorne sanjke GSS-u kako bi GSS mogao dezurati na ilegalnoj ruti i spasavati ekipu koja ilegalno i nasilno prelazi granice? ovime IOM prakticki potice ilegalni prijelaz granice i tijekom zime, Bez rijeci sam, dakle IOM sudjeluje u krijumcarenju ilegalaca, ovo Vam pokazuje koliko su i hrvatske vlasti prodane kad sute na ovakvo nesto, da su pravi kod EU komisije bi vristali da IOM potice ilegalce a nasi uredno sute i tjeraju policajce na 100 prekovremenih mjesecno, da ti pamet stane, ovo je sve otislo u 3pm.

Pa ja o tom govorim isto neko vrijeme: da je IOM organizacija koja krijumcari ljudima.Da nije njih ne bi bilo ni ovih migracija

Edited by Grunf

Ovo su odgovori na zaključke tzv OPERATIVNE GRUPE

1.Kojeg MInistrstva nisam razumio, jel rečeno sigurnosti sa onim smiješnim likom koji ne zna sastaviti porsto proširenu rečenicu

2.Kolika je ta brojka 3200,5300 8500,10000 zna li tko?

3. Molim da se umjesto tzv. granične policije pošalju lovačke udruge iz Bihaća i Kladuše mislim da će one bolje obaviti posao

4.Opet pitam koje ministarstvo ? Pa zar ono postoji?

5.Pa zar to nije već napravljeno? I zar se usuđe neko neštp tražiti od IOM.a,  no no dobiće neko po prstima

6.HA ha ha suradnja se traži!!!!! Pa ne znate im ime i prezime a sad bi još i zdravstveni karton za svakog. SAMO JEDNO PITANJE; KOĆE PLATITI LJEČENJE BAGRE U BOLICI ŠTO SE MEĐUSOBNOM POBILA? MOŽDA IOM? ČISTO SUMNJAM 

7.Ma nemoj a ko će to kontrolirati ha ha ha pa nemožete ulazak i izlazak iz kampa a kamoli ko šta kupuje

8.Pa jeb"m vas glupe ne kaže se " traži se" nego ZABRANJUJE SE PRUŽANJE DAVANJA SMJEŠTAJA ILEGALNIM MIGRANTIMA I TKO SE UHVATI U ISTOM BIĆE KAŽNJENO PRIJAVLJEN

Toliko o zaključcima od OPERATIVNE PODGRUPE

• Like 3

13 hours ago, rucica1 said:

U ovu pricu oko iznajmljivanja stanova,soba ili kuca ilegalcima, vlada Unsko Sanskog treba i predstavnike mjesnih zajednica zaduziti ( da i oni povedu brigu ko se u njihovim mjesnim zajednicama ovim lopovlukom bavi). Pa zasto oni sluze - narod ih je u svoj mjesnoj zajednici birao i u ovakvim situacijama treba da su uz narod. Nemoze biti, ako imam prijavljen obrt mogu primiti koga hocu.U videu je lijepo objasnjeno da su ljudi bez dokumentacije a i taj papiric (kojim se njihova identifikacija nemoze ustanoviti) je u 90% slucajeva istekao (znaci da je nevazeci). Znaci ilegalcima stroga zabrana izdavanje smjestaja.  

To i sam mislim,međutim naše vlasti su trebale jasno i pismeno sve to naglasiti.Konkretno,zvao sam inspekciju zbog takvog slucaja (apartmana) dosli su i ne znam ishod.Vlasnik apartmana tvrdi da je cist i nastavio je sa svojim biznisom,cak stavise i prosirio ga,onda sve to nema smisla a ovo sto operativna grupa zakljucuje je obicno naglabanje?

Meni ova situacija s migrantskom predstavom u kojoj su glavni likovi 'medjunarodna zajednica' (MZ), IOM i BiH lici na situaciju u kojoj narciosidni lik (MZ) ubjedjuje svoju ljubavnicu (BiH) da nije s njom samo radi zadovoljenja vlastitih prohtjeva, nego da je voli vise nego sebe i da ako i ona njega isto tako voli, da treba pristati da spava i s njegovim prijateljem (IOM). Shvatajuci da je narciosidni lik podvodi drugima, nesretna djevojka sebe proklinje sto je pristala na ikakav odnos sa siledzijom nadajuci se da ce je on zastiti od osvete bivseg ljubavnika kojeg je toliko voljela kao sto ga sad mrzi i krivi za svoju zlu sudbinu jos i vise nego sadasnjeg ljubavnika. Zacarani krug ljubavi i mrznje iz kojeg se ne izlazi lako.

27 minutes ago, Srbin iz Knina said:

Meni ova situacija s migrantskom predstavom u kojoj su glavni likovi 'medjunarodna zajednica' (MZ), IOM i BiH lici na situaciju u kojoj narciosidni lik (MZ) ubjedjuje svoju ljubavnicu (BiH) da nije s njom samo radi zadovoljenja vlastitih prohtjeva, nego da je voli vise nego sebe i da ako i ona njega isto tako voli, da treba pristati da spava i s njegovim prijateljem (IOM). Shvatajuci da je narciosidni lik podvodi drugima, nesretna djevojka sebe proklinje sto je pristala na ikakav odnos sa siledzijom nadajuci se da ce je on zastiti od osvete bivseg ljubavnika kojeg je toliko voljela kao sto ga sad mrzi i krivi za svoju zlu sudbinu jos i vise nego sadasnjeg ljubavnika. Zacarani krug ljubavi i mrznje iz kojeg se ne izlazi lako.

Ta nesretna djevojka je mentalno retardirana i nije ona zapravo niti svijesna situacije u kojoj se našla.Javi se pokoji unutarnji glasić koji pokušava da joj razjasni tu situaciju ali zbog teškog oblika retardacije ona ga ne razumije...

Edited by Grunf

Kantonalni i gradska vlast daje po ko zna koji put neke ultimatume . Gluposti gradonačelnik Zenice mogao istjerati i zatvoriti kladionice i kladioničarsku mafiju otjerati a ovi u USK i u Bihaću nemogu ograničiti kretanje migrantima odnosno sumljivog licima koji su opasni za sigurnost građana.

Edited by Barba
  • Like 2

6 hours ago, Grunf said:

To i sam mislim,međutim naše vlasti su trebale jasno i pismeno sve to naglasiti.Konkretno,zvao sam inspekciju zbog takvog slucaja (apartmana) dosli su i ne znam ishod.Vlasnik apartmana tvrdi da je cist i nastavio je sa svojim biznisom,cak stavise i prosirio ga,onda sve to nema smisla a ovo sto operativna grupa zakljucuje je obicno naglabanje?

Onda inspekcija ili je uzela mito ili svoj posao, u skladu sa zakonom, neznaju raditi. To pitanje trebao bi ministar unutrasnjih poslova US kantona odgovoriti i rezultat po mogucnosti u javnosti objaviti (ako nista onda bar na forumima).Narod ima pravo da zna, sta rade i koliko se trude oni kojima su glas dali.

1 hour ago, rucica1 said:

Onda inspekcija ili je uzela mito ili svoj posao, u skladu sa zakonom, neznaju raditi. To pitanje trebao bi ministar unutrasnjih poslova US kantona odgovoriti i rezultat po mogucnosti u javnosti objaviti (ako nista onda bar na forumima).Narod ima pravo da zna, sta rade i koliko se trude oni kojima su glas dali.

Da.Upravo iz tog razloga me zanima ona famozna tačka 8 a do sad ni od kog nisam dobio odgovor

Strašno!!! Šta se danas događa u gradu povodom migranata? Grad vrvi ! Da li je neko prošao gradom ovog momenta? Prošao sam pješice ozimice,harmane,centar svugdje kolone migranata sa ruksacima sa punom opremom.Autom sam prošao Prekounje,Hatinac,Bakšaiš i Jablansku.Ista scena,ova naselja a pogotovo jablanska ulica su preplavljene kolonama migranata pod punom spremom? Da li su ovo novi???? Ima li neko saznanja? Ispred Osnovne Škole i Medicinske na raskrsnici kod Alhambre stoje grupe migranata i hakaju curice iz škole...od sutra moram vjerovatno opet sa djetetom u školu. Ovo neće izdobriti,kažem vam !

5 minutes ago, Grunf said:

Da.Upravo iz tog razloga me zanima ona famozna tačka 8 a do sad ni od kog nisam dobio odgovor

To je nadležnost Kant. upr. za insp. poslove kako je suditi po zaključku, a objasnjeno je u videu, komesar je objasnio sta je i ko je stranac, osvrnuvsi se na taj dio. Bez odobrenog azila nema iz prihvatnih azilantskih/migrantskih centara nigdje, tako bi trebalo biti, sve do tad si u procesu razmatranja i dobijanja istog, ako je podnesen zahtjev uopste. Bez valjanih putnih isprava na osnovu kojih je evidentiran na ulazu u drzavu ili u slucaju da je potrebna i viza, ne moze nista, imate primjer prije neki dan Pakistanca na Zagrebackom aredromu, koji je 3 dana proveo na aerodromu, jer kad je doletio iz Srbije koja ima bezvizni rezim sa Pakistanom?, u tom slucaju, u zemlju u koju je sletio ( HR ) to ne pije vode, jer HR kao zemlja EU nema taj sporazum sa Pakistanom ?, a posto je usao ilegalno znaci, zadrzan na aerodromu i nema priliku podnijeti zahtjev za azil. Mislim da znaci mozes u registrovane legalne apartmane, hotele, motele i sl. registrovane,  jedino ako si stranac, kojem je odobren azil, koji ima uredan pasos i/ili uz to vizu zavisno od drzave, u konacnici mora biti evidentiran njegov legalan ulazak u zemlju, tako da je ovo vecinom ili apsolutno sve nelegalno. Nadam se da sam olaksao bar malo. Nadleznosti su problem, sto nece i nema kapaciteta da Kant. upr. za insp. posl. to sve obradi, pa da sve prijavi, pa se iznajmljivaci kazne, a gosti predaju službi za strance, legitimisu i vode u prihvatne centre, ili mozda cak da protjeruju. Jednom rjecju NELEGALNO sve. A i jucer gledam oko 17:00-18:00 ih oko 100-injak krenulo iz BIRE i od kud sve nisu, sa ruksacima, znaci preko Plješe, iz razloga ili što je premašen br. u BIRI pa se to iznijelo u javnost, pa se mora smanjiti br. u 10 dana, da ne bude prozivke, ili su iznajmljivaci u frci istjerali iz kuce bojeci se kazni, ovo se vec jednom desavalo, da se dignu za dan-dva iz slicnih razloga, kad je bilo zagustilo.

• Thanks 2

39 minutes ago, dobri duh said:

Vrijedni inžinjeri, doktori, naučnici tokom protekle noći, evo čitam po FB nekoliko krađa i provala kioska, prodavnica, automobila itd

https://www.cazin.net/vijesti/migranti-snimljeni-prilikom-krade-u-pc-marketu?fbclid=IwAR2O0PhWIMUP8gpV3Za2gQVXNz3lG_NgqYlTRinbvWxfva-ocP8PdIZDgoc#sthash.lYQ0QFHn.dpbs

Ukradeno je i vozilo Citroen Berlingo bijele boje od firme Teleakustik u Hatincu.Na vratima je logo firme,tako da ga je lako prepoznati.Upravo sad čitam na fb od vlasnika firme.

Edited by Grunf

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...