Jump to content
FORUM

Recommended Posts

17 minutes ago, Barba said:

Opet qur**na , valjda se čeka smrtni slučaj.

I ja mislim da od tog nema nista,. Opet ce nakon 10 dana drugi ultimatum I tako u krug...

• Like 1

Misljenja sam da bi prije ilegalaca letvama trebalo naravnati ekipu iz IOM-a, IOM je izvorno zlo, ono ih doslovce dovlaci ovdje i pruza im logistiku kako bi  se olos mogao punog zeluca i  naspavan neometano pripremiti za krivicna djela koja cine. Sama cinjenica da gradani moraju cijelo vrijeme strepiti kao da su pod uzbunom je apsolutno neprihvatljiva i dugorocno neodrziva, Ove zakljucke koje su poslali IOM-u mogu slobodno poderati, pa IOM nikoga ovdje ne sljivi za suhu sljivu, cemu slati nekakve odluke, mi cemo ovo, mi cemo ono ako nisi spreman stati iza toga i djelovati? Ekipa is IOM-a ce se na ovo samo slatko nasmijati.

• Like 1
  • Thanks 1

U ovu pricu oko iznajmljivanja stanova,soba ili kuca ilegalcima, vlada Unsko Sanskog treba i predstavnike mjesnih zajednica zaduziti ( da i oni povedu brigu ko se u njihovim mjesnim zajednicama ovim lopovlukom bavi). Pa zasto oni sluze - narod ih je u svoj mjesnoj zajednici birao i u ovakvim situacijama treba da su uz narod. Nemoze biti, ako imam prijavljen obrt mogu primiti koga hocu.U videu je lijepo objasnjeno da su ljudi bez dokumentacije a i taj papiric (kojim se njihova identifikacija nemoze ustanoviti) je u 90% slucajeva istekao (znaci da je nevazeci). Znaci ilegalcima stroga zabrana izdavanje smjestaja.  

• Like 3

Laz je postala uobicajena i prihvacena kao nacin zivota. Jedna te ista prica od strane vlasti USK, krive sve osim sebe, dozirajuci krivnju ovisno o tome od koga su jaci i od koga su slabiji. Ponovo najvise napadaju Ministarstvo sigurnosti, daju im ultimatum, iako znaju da je to ne samo pucanj iz prazne puske nego je to bicevanje mrtvog konja. Ministarstvo sigurnosti, kao i sve druge institucije na tom nivou, sluze samo onima koji u njima rade da dobiju platu i nikakvu drustvenu ulogu nemaju. Da sutra sve nestanu, ne bi niko ni primjetio. Pa, zar to treba ikome objasnjavati, zar to nije jasno kao dan?

Drugo, napadaju, iako ne prijete zakonskim sankcijama obicnim malim ljudima jer mogu. Osudjuju ih politicki, deklarativno, oslanjajuci se na opravdani bunt susjeda ciji komsija izdava svoje prostorije migrantima i nije ga ni najmanja briga sto njegovom susjedu seru i pisaju u dvoristu. Medjutim, ne prijete zakonom jer bi se to onda moralo odnositi na sve prestupnike a medju njima su i oni koji su njima licno interesno ili politicki bliski.

Trece, deklarativno napadaju IOM a u stvari nemaju ni najmanju namjeru, a ni viziju kako to napraviti a zadrzati vlastite pozicije. Ova vlast USK se nikad nece konfrontirati sa strancima, jer bez njih ne bi bilo ni njih. Oni su neodvojivi, kao jednojajcani blizanci.

Na kraju, ova prica im prolazi i po mom misljenju ima podrsku na forumu. Ne mogu tvrditi da li je ta podrska svjesna ili iz neshvatanja. Covjekoljublje mi nalaze drugu opciju a iskustvo prvu. Molim sve diskusante da nista od ovoga ne shvate licno. 

• Like 2

?????????

Ovo je vrhunac licemjerstva, sinoć pretučen naš sugrađanin a onda na FB se postavlja ovakva vijest ??

Koliko love je kanulo od IOM-a ??  Neka vas je stid !!

Šta nas boli .....  kako migranti slave rođendan, možda su sa rođendana izišli i u grad pa upali u Pečin ulaz i pretukli ga ??

bnet.PNG.59b13d955de67425eff4ac2989990056.PNG

• Like 3
  • Thanks 1

10 minutes ago, dobri duh said:

Na FB izjave se ja ne osvrcem.Tamo Imamo placenika koji za IOM rade,profitera koji se na tudjoj muci bogate  a takodjer i maloumnika koji dalje od nosa nevide.Sta god da izjave ja ih ne uzimam za ozbiljno i te izjave nebi trebale ikog povrijediti .

45 minutes ago, rucica1 said:

Na FB izjave se ja ne osvrcem.Tamo Imamo placenika koji za IOM rade,profitera koji se na tudjoj muci bogate  a takodjer i maloumnika koji dalje od nosa nevide.Sta god da izjave ja ih ne uzimam za ozbiljno i te izjave nebi trebale ikog povrijediti .

Ma bitno je da se za sitan novac olako prodajemo

http://www.rtvusk.ba/vijest/bihac-iom-urucio-gss-bihac-motorne-saonice/27607?fbclid=IwAR2RBBKbQN2xlDoBrG7_g4i4RPBfVXb2P3c3hHep3tIS98ipIuy7FszicIA

SVI SMO MI PEČIN! A AKO NISMO DANAS BIT ĆEMO SUTRA ILI PREKOSUTRA.Doći će rad i na nas

• Like 1

Ovo je za nevjerovati, dakle IOM kupuju motorne sanjke GSS-u kako bi GSS mogao dezurati na ilegalnoj ruti i spasavati ekipu koja ilegalno i nasilno prelazi granice? ovime IOM prakticki potice ilegalni prijelaz granice i tijekom zime, Bez rijeci sam, dakle IOM sudjeluje u krijumcarenju ilegalaca, ovo Vam pokazuje koliko su i hrvatske vlasti prodane kad sute na ovakvo nesto, da su pravi kod EU komisije bi vristali da IOM potice ilegalce a nasi uredno sute i tjeraju policajce na 100 prekovremenih mjesecno, da ti pamet stane, ovo je sve otislo u 3pm.

• Like 1

23 minutes ago, 1260 said:

Evo van der na TvUSK

Propustio,valjda ce biti negdje na internetu

31 minutes ago, Rijecanin said:

Ovo je za nevjerovati, dakle IOM kupuju motorne sanjke GSS-u kako bi GSS mogao dezurati na ilegalnoj ruti i spasavati ekipu koja ilegalno i nasilno prelazi granice? ovime IOM prakticki potice ilegalni prijelaz granice i tijekom zime, Bez rijeci sam, dakle IOM sudjeluje u krijumcarenju ilegalaca, ovo Vam pokazuje koliko su i hrvatske vlasti prodane kad sute na ovakvo nesto, da su pravi kod EU komisije bi vristali da IOM potice ilegalce a nasi uredno sute i tjeraju policajce na 100 prekovremenih mjesecno, da ti pamet stane, ovo je sve otislo u 3pm.

Pa ja o tom govorim isto neko vrijeme: da je IOM organizacija koja krijumcari ljudima.Da nije njih ne bi bilo ni ovih migracija

Edited by Grunf

13 minutes ago, Grunf said:

@Neuron ne čini li se i ovo kod nas i usputnim testom tolerancije da se vidi taj gornji prag? Ne znam

@Grunf mi biscani smo veoma tolerantni,ali postoji granica...

• Like 1

Potukli se ispred kladionice u Hatincu kako mi reče kolega, došla je policija i rastavila ih..ovaj put nije bilo bockanja..

Ovo su odgovori na zaključke tzv OPERATIVNE GRUPE

1.Kojeg MInistrstva nisam razumio, jel rečeno sigurnosti sa onim smiješnim likom koji ne zna sastaviti porsto proširenu rečenicu

2.Kolika je ta brojka 3200,5300 8500,10000 zna li tko?

3. Molim da se umjesto tzv. granične policije pošalju lovačke udruge iz Bihaća i Kladuše mislim da će one bolje obaviti posao

4.Opet pitam koje ministarstvo ? Pa zar ono postoji?

5.Pa zar to nije već napravljeno? I zar se usuđe neko neštp tražiti od IOM.a,  no no dobiće neko po prstima

6.HA ha ha suradnja se traži!!!!! Pa ne znate im ime i prezime a sad bi još i zdravstveni karton za svakog. SAMO JEDNO PITANJE; KOĆE PLATITI LJEČENJE BAGRE U BOLICI ŠTO SE MEĐUSOBNOM POBILA? MOŽDA IOM? ČISTO SUMNJAM 

7.Ma nemoj a ko će to kontrolirati ha ha ha pa nemožete ulazak i izlazak iz kampa a kamoli ko šta kupuje

8.Pa jeb"m vas glupe ne kaže se " traži se" nego ZABRANJUJE SE PRUŽANJE DAVANJA SMJEŠTAJA ILEGALNIM MIGRANTIMA I TKO SE UHVATI U ISTOM BIĆE KAŽNJENO PRIJAVLJEN

Toliko o zaključcima od OPERATIVNE PODGRUPE

• Like 3

13 hours ago, rucica1 said:

U ovu pricu oko iznajmljivanja stanova,soba ili kuca ilegalcima, vlada Unsko Sanskog treba i predstavnike mjesnih zajednica zaduziti ( da i oni povedu brigu ko se u njihovim mjesnim zajednicama ovim lopovlukom bavi). Pa zasto oni sluze - narod ih je u svoj mjesnoj zajednici birao i u ovakvim situacijama treba da su uz narod. Nemoze biti, ako imam prijavljen obrt mogu primiti koga hocu.U videu je lijepo objasnjeno da su ljudi bez dokumentacije a i taj papiric (kojim se njihova identifikacija nemoze ustanoviti) je u 90% slucajeva istekao (znaci da je nevazeci). Znaci ilegalcima stroga zabrana izdavanje smjestaja.  

To i sam mislim,međutim naše vlasti su trebale jasno i pismeno sve to naglasiti.Konkretno,zvao sam inspekciju zbog takvog slucaja (apartmana) dosli su i ne znam ishod.Vlasnik apartmana tvrdi da je cist i nastavio je sa svojim biznisom,cak stavise i prosirio ga,onda sve to nema smisla a ovo sto operativna grupa zakljucuje je obicno naglabanje?

To navodno bila neka masovnija tučnjava migranata ispred Alhambre? Mora da su Bubini?

Meni ova situacija s migrantskom predstavom u kojoj su glavni likovi 'medjunarodna zajednica' (MZ), IOM i BiH lici na situaciju u kojoj narciosidni lik (MZ) ubjedjuje svoju ljubavnicu (BiH) da nije s njom samo radi zadovoljenja vlastitih prohtjeva, nego da je voli vise nego sebe i da ako i ona njega isto tako voli, da treba pristati da spava i s njegovim prijateljem (IOM). Shvatajuci da je narciosidni lik podvodi drugima, nesretna djevojka sebe proklinje sto je pristala na ikakav odnos sa siledzijom nadajuci se da ce je on zastiti od osvete bivseg ljubavnika kojeg je toliko voljela kao sto ga sad mrzi i krivi za svoju zlu sudbinu jos i vise nego sadasnjeg ljubavnika. Zacarani krug ljubavi i mrznje iz kojeg se ne izlazi lako.

27 minutes ago, Srbin iz Knina said:

Meni ova situacija s migrantskom predstavom u kojoj su glavni likovi 'medjunarodna zajednica' (MZ), IOM i BiH lici na situaciju u kojoj narciosidni lik (MZ) ubjedjuje svoju ljubavnicu (BiH) da nije s njom samo radi zadovoljenja vlastitih prohtjeva, nego da je voli vise nego sebe i da ako i ona njega isto tako voli, da treba pristati da spava i s njegovim prijateljem (IOM). Shvatajuci da je narciosidni lik podvodi drugima, nesretna djevojka sebe proklinje sto je pristala na ikakav odnos sa siledzijom nadajuci se da ce je on zastiti od osvete bivseg ljubavnika kojeg je toliko voljela kao sto ga sad mrzi i krivi za svoju zlu sudbinu jos i vise nego sadasnjeg ljubavnika. Zacarani krug ljubavi i mrznje iz kojeg se ne izlazi lako.

Ta nesretna djevojka je mentalno retardirana i nije ona zapravo niti svijesna situacije u kojoj se našla.Javi se pokoji unutarnji glasić koji pokušava da joj razjasni tu situaciju ali zbog teškog oblika retardacije ona ga ne razumije...

Edited by Grunf

Kantonalni i gradska vlast daje po ko zna koji put neke ultimatume . Gluposti gradonačelnik Zenice mogao istjerati i zatvoriti kladionice i kladioničarsku mafiju otjerati a ovi u USK i u Bihaću nemogu ograničiti kretanje migrantima odnosno sumljivog licima koji su opasni za sigurnost građana.

Edited by Barba
  • Like 2

6 hours ago, Grunf said:

To i sam mislim,međutim naše vlasti su trebale jasno i pismeno sve to naglasiti.Konkretno,zvao sam inspekciju zbog takvog slucaja (apartmana) dosli su i ne znam ishod.Vlasnik apartmana tvrdi da je cist i nastavio je sa svojim biznisom,cak stavise i prosirio ga,onda sve to nema smisla a ovo sto operativna grupa zakljucuje je obicno naglabanje?

Onda inspekcija ili je uzela mito ili svoj posao, u skladu sa zakonom, neznaju raditi. To pitanje trebao bi ministar unutrasnjih poslova US kantona odgovoriti i rezultat po mogucnosti u javnosti objaviti (ako nista onda bar na forumima).Narod ima pravo da zna, sta rade i koliko se trude oni kojima su glas dali.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...