Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Slušaj Šukija hvali IOM i Otvoreno društvo na sva usta jeb*i ti oni sve po redu prodana stoko

i to više puta

a ovu bagru treba početi mlatiti gdje se god stigne jer drugog načina nema

• Like 5

sračunaj kad 3000 migranata ako je ih je toliko kupi danas nešto u vrijednosti od jedne marke...

Dobićeš jedan od razloga zašto odgovaraju mnogima..

1 minute ago, RiDaM said:

sračunaj kad 3000 migranata ako je ih je toliko kupi danas nešto u vrijednosti od jedne marke...

Kupi od marke a ukrade od dvije (prosjecno ne kazem da svaki krade) jer da nije tako Robot im ne bi zabranio ulaz

1 minute ago, RiDaM said:

Kad se prave kalkulacije onda se i drugi faktori uzimaju u razmatranje, naprimjer kad od tih 3000 migranata imaš njih 10% kriminalaca moraš izračunati koliko će provala napraviti, koliko će auta polupati, pa kad od njih 3000 imaš 1% siledžija koliko će puta silovati ili pokušati silovati žena, djevojaka ???

Nije sve u markama. 

Više love bi nam turisti iz arapskih zemalja ostavili a i turisti iz drugih zemalja a sad nas u velikom luku zaobilaze.

Šuki i mnogi će ostati upisani kao najgore zlo koje se Bihaću dogodilo

• Like 9
  • Thanks 1

Citat gradonacelnika g.Fazlica

“Tako je. Nama ministar Mektić kaže nađena četiri migranta u Bijeljini, pet u Ugljeviku, tri u Zvorniku. Policija ih uhapsi i preda ih u Ured za strance. Šta je uradio Ured za strance – sto posto im dao bijeli papir i rekao: Bihać je tamo. U tome je problem. Zašto to Ured za strance ne radi u Bihaću? Većina njih nemaju ni papire koji im trebaju za boravak”.

😳😠

Upravo ovo pitanje - zasto se ured za strance u Bihacu ne ponasa isto kao drugi nadlezni uredi u drzavi? Za sve urede za strance u drzavi BiH je ista zakonska odredba pa je ovdje trebao postaviti pitanje, zasto se te odredbe ne postuju. Ako se ti uredi u drzavi tog zakona ne moraju pridrzavati onda nemora ni Bihac,Cazin a ni V.Kladusa. Tu igru "salji dalje" u buducnosti radi ce i opstine naseg kantona. I opcenito o nastupu,  ako je ovaj clanak iznijeo njegov istinit govor, onda bi bolje bilo da je kod kuce sjedio.

Ni u jednoj zemlji EU nelegalni migranti i izbjeglice nemogu sebi sami odredjivati gdje ce biti ili kuda ce po drzavi hodati. 

• Like 1
  • Dislike 1

Kako vlast RS postupa prema migrantima?

AUTOR:
Anđelka Markovic  Migrantska kriza zahvata i Republiku Srpsku. Dok humanitarne organizacije pokušavaju da im pomognu, iz Vlade Republike Srpske jasno poručuju da neće graditi centre za prihvat, niti prihvatati strane donacije. Ostaju pri stavu da će migrantima osigurati isključivo humani transport.

Vojsku na granice, te veću aktivnost svih nadležnih u Bosni i Hercegovini, traže u Koordinacionom timu Vlade Republike Srpske, zbog migrantske krize. Migranti ne mogu boraviti na teritoriji Republike Srpske, a vlasti ističu, da nemaju mogućnosti, niti namjeru da ih tu smjeste.

"Republika Srpska neće prihvatati izgradnju centra za smještaj migranata na svojoj teritoriji, niti će za to izdvajati budžetska sredstva, nećemo prihvatati ni strane donacije. Migranti ne mogu boraviti na teritoriji Republike Srpske, osim u zakonskom roku sa potvrdama i putem takozvanog humanog transporta, a što je policija Republike Srpske i ranije omogućavala", poručio je Miloš Stevanović, član Koordinacionog tijela Vlade Republike Srpske za praćenje kretanja ilegalnih migranata.

Procjenjuje se da u Bosni i Hercegovini ima oko pet hiljada migranata. Najveći dio ih prelazi iz Srbije, a krijumčarima plaćaju hiljade evra. Najveći broj migranata primijećen je na području Policijske uprave Gradiška, koja postaje nova ruta za prolaz ka Hrvatskoj. U Ministarstva unutrašnjih poslova kažu da su tokom januara zabilježena dva krivična djela.

"Jedan slučaj je otuđenje tuđe stvari u Banjaluci i prijevljeno je da su oštetili ceradu na motornom vozilu. A drugi slučaj je da su zaustavili voz koji saobraća na relaciji Sarajevo-Bihać, tačnije kod Doboja su zaustavili voz i napustili ga, a nakon toga je utvrđeno da su jednom putniku ukrali torbu u kojoj se nalazila određena suma novca", kazala je Mirna Šoja iz Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske.

Više gladni nego siti, bez adekvatne odjeće i sa sve manje novca, većina migranata je godinama na putu, kažu u Helsinškom parlamentu građana. Trude se, kažu, da im pomognu koliko mogu, prvi su pritekli u pomoć migrantima u blizini banjalučke željezničke stanice, nahranili ih toplom pitom, kiflama i ćevapima.

"Svaka pomoć i susret njima budi nadu. Što se tiče pomoći građana u Bosni i Hercegovini, oni su poprilično zadovoljni građanima. Problem je što država nema kapaciteta da riješi ove probleme. Mi iz nevladinog sektora, aktivisti i građani možemo sve nahraniti, prevesti itd", istakao je Aleksandar Žolja iz Helsinškog parlamenta građana Banjaluke.

Predstavnici vlasti Republike Srpske u više navrata su naglašavali da neće dozvolitti zadržavanje ilegalnih migranata na teritoriji ovog entiteta. Ipak, u Koordinacionom tijelu Vlade ističu da postupaju humano prema njima.  Naglašavaju da neće dozvoliti da bilo ko zlostavlja migrante.

😠 Kifle,topla pita,cevapi i salji dalje za Bihac.Zasto ih na granici nefataju i u Srbiju (odakle su dosli) nevracaju. Da ih sviju nemogu pofatati je logicno ali nije logicno da su preko 25 hiljada ne primjeceno u drzavu moglo uci.

• Like 3
  • Dislike 1

BRAVO ZA MINISTRA, SAMO TREBA TO I ODRADITI ALI I IOM ODMAH PROTJERATI

Ministar policije u Bihaću priprema transport 4.000 migranata u Sarajevo

Ministar unutrašnjih poslova Unsko-sanskog kantona Nermin Kljajić održao je danas sastanak s prijevoznicima ovog kantona kako bi dogovorio prijevoz migranata iz USK, kojih ima oko 4.000, u Sarajevo.
Razlog je nereagovanje Ministarstva sigurnosti BiH na zaključke Operativne grupa za koordiniranje aktivnosti i nadzora nad migrantskom krizom na području UK. Zaključcima je nadležnom ministarstvu dat rok od 10 dana da preuzme potpunu brigu o prihvatnim centrima za migrante u Krajini.

"Potez je na ministru sigurnosti Draganu Mektiću jer je pitanje migranata u nadležnosti države BiH, ne Vlade USK. Tražili smo da donese odluku o preuzimanju kontrole nad prihvatnim centrima jer je osam mjeseci nismo dobili, kao i kućni red i pravilnik ponašanja u migrantskim centrima. Nema upravitelja, ne znamo ko upravlja centrima i jedini logičan slijed je da zatvorimo te centre", kazao je Kljajić za Klix.ba. 

Istakao je kako će sačekati još osam dana nakon čega će, ukoliko nadležni ne budu reagovali, početi slati migrante u Sarajevo. Autoprijevoznici su pristali.

"Operativna grupa zna koji su naši ciljevi i zadaci i mi ih ispunjavamo. Onog momenta kada migranti dođu u Sarajevo to će biti problem Mektića, a ne USK jer on je trebao razmišljati o upravljanju migrantskom krizom", poručio je Kljajić.

U zaključcima operativna grupa je zatražila od Ministarstva sigurnosti i da osobe problematičnog ponašanja iz centara na području USK izmjesti u centar zatvorenog tipa, kao i da preuzmu brigu o svim osobama koje nemaju smještaj u okviru navedenih kapaciteta. Također, od Granične policije zatražili su puni angažman na zaštiti granica BiH.

klix.ba
  • Like 5

Taman talibani imaju vremena da se posakrivaju u privatne smještaje po bihaću.ima njih i 10 hiljada na kantonu.

10 minutes ago, Fap mašina said:

Taman talibani imaju vremena da se posakrivaju u privatne smještaje po bihaću.ima njih i 10 hiljada na kantonu.

Mislim da će ministar MUP-a i komesar imati plan i za te  naše "humaniste" koji ilegalno iznajmljuju smještaj migrantima. lako Vlada izmjeni Zakon i propiše velike kazne.

A ima policija marice pa neka patrolira i kupi-privodi po gradu ostatak tih migranata i organizuje im vanredni prevoz za Sarajevo.

• Like 4

7 minutes ago, dobri duh said:

Mislim da će ministar MUP-a i komesar imati plan i za te  naše "humaniste" koji ilegalno iznajmljuju smještaj migrantima. lako Vlada izmjeni Zakon i propiše velike kazne.

A ima policija marice pa neka patrolira i kupi-privodi po gradu ostatak tih migranata i organizuje im vanredni prevoz za Sarajevo.

Tacno.Koga nadju na cesti pokupe ga a talibanima-humanistima kazne,zestoke kazne odalamtiti.Nadam se da nece biti reakcija minist.sigurnosti kao niti do sad :D

• Like 1

1 minute ago, Grunf said:

Tacno.Koga nadju na cesti pokupe ga a talibanima-humanistima kazne,zestoke kazne odalamtiti.Nadam se da nece biti reakcija minist.sigurnosti kao niti do sad :D

Iskreno se nadam da mektić neće ništa odraditi.

Da neko ne kaže da nisam human , voljan sam dati prilog za autoprevoznike, mislim da ima još građana koji bi pomogli akciju MUP-a sa novčanim učešćem.

9 minutes ago, 1260 said:

Evo Sarajlije jedva čekaju da dođu

Screenshot_20190208-133253.jpg

Nadam se da ćemo im ispuniti želju ;)

• Like 4

Hajra Delić preko facebook i drugih socijalnih mreža mjesecima širi mržnju prema Bišćanima i Krajišnicima što je sramota i skandalozno .

pogledajte njen profil i biće vam jasno ja sam je vise puta prijavio za govor mržnje molio bi da i vi to uradite.

A3679155-6705-456A-93DE-04527587FD6C.png

• Thanks 1

živi bili pa vidjeli al sve mi se čini da je ovo jedan samo blef naše vlade i kupovanje vremena. Vidićete za 7 dana će biti sastanak sa Mektićem pa prolongiranje još za 15 dana pa onda je već mart i eto nove ture krimosa jer proljeće stiže. Daj Bože da nisam u pravu

• Like 1

@Barba to je jedan od tih profila o kojima sam pisao jucer cini mi se.Mlada talibanka,lazni profil,pogledaj profil detaljno,velica talibane i isil.U jednom momentu pise da ce se "dzihad dogoditi vrlo brzo" Navodno je iz Tuzle

Edited by Grunf
  • Like 2

Nista me ne bi vise obradovalo nego njihovo protjerivanje sa USK-a, ej njih 4.000, sad je vec 4.000 u prihvatnim,a gdje jos 2.000 u privatnim.Tesko da ista od ovoga, pa evo novih 20 zaštitara za Bihać, kome?, kome saonice, zasto ugovori sa RTV USK, djeca u skolu krenula, i sad kao da se vracaju, a opet najsretniji bi kad bi tako bilo, da sve ovo, a sve su kriminalci, protjeraju odavde. Mektic na potezu, ali ko nas sljivi, pa sad ce oci drzave to regulisati, placaj, ganjaj, samo neka ih u Bihacu i USK-a, pa kad smo mogli citavu godinu bez drzave po ovom pitanju, kao oni ce sad uvesti red ili prihvatiti u Sarajevo, naivni mi Biscani, ali opet ako je istina, pa ih sve izmjeste iz Bihaca, spomenik komesaru i ministru. Ali nagutali smo se lazi, obmana i svega, tako da u ovo sve, gotovo nikako nemam vjere.

• Like 3

2 hours ago, Grunf said:

@Barba to je jedan od tih profila o kojima sam pisao jucer cini mi se.Mlada talibanka,lazni profil,pogledaj profil detaljno,velica talibane i isil.U jednom momentu pise da ce se "dzihad dogoditi vrlo brzo" Navodno je iz Tuzle

Prijavite svi taj profil   ,  to je zlo koje hoda po BiH ,  Isilove ćelije  su instalirane svuda . 

• Like 3

Trebalo bi nju i ovakave isilovcima poslati ili sa ovim izbjeglickim kriminalnim grupama 2-3 noci zatvoriti da je dobro ishandre pa bi se na brzake pameti dozvala.😠

• Like 1
  • Dislike 1

Posto nisu pod kontrolom, nadzorom drzavne vlasti, na teritoriju BiH, centri za migrante u Bihacu i V. Kladusi koje god namjene bili, prihvatni, privremeni, migrantski, azilantski, kako god, su ILEGALNI, a kako su u privatnim posjedima, tako su i ILEGALNI PRIVATNI centri. Posto su ILEGALNI PRIVATNI centri, kako vlast USK-a posto pripada drzavi BiH ne smije, nece, ne zeli ili sta vec, iste zatvoriti, regulisati, kazniti sve ukljucene u taj kriminal. Krenuvsi od Sedre, Mirala, Djackog, Bire, Hostela kojih ima dosta, pa do najsitnijih gradjana sto izdaju, sve su to ILEGALNI PRIVATNI centri, zar ne? Mene zanima sta treba od dokumentacije izganjati da se otvori jedan ILEGALNI PRIVATNI migrantski, kriminalni centar?

4 hours ago, Barba said:

Hajra Delić preko facebook i drugih socijalnih mreža mjesecima širi mržnju prema Bišćanima i Krajišnicima što je sramota i skandalozno .

pogledajte njen profil i biće vam jasno ja sam je vise puta prijavio za govor mržnje molio bi da i vi to uradite.

A3679155-6705-456A-93DE-04527587FD6C.png

Hajra Delic ili Emira Mulalic  to je jedna te ista osoba . 

• Like 1

12 minutes ago, Sadik said:

Hajra Delic ili Emira Mulalic  to je jedna te ista osoba . 

I ja mislim.Malo sam se sokirao kad sam vidio jednu biscanku ( pravi profil ) u prijateljima kod te Emire,ali mislim da su i oni malo ekstremni.Doticna je isto "humanitarac"

• Like 1

5 minutes ago, Grunf said:

I ja mislim.Malo sam se sokirao kad sam vidio jednu biscanku ( pravi profil ) u prijateljima kod te Emire,ali mislim da su i oni malo ekstremni.Doticna je isto "humanitarac"

Tek kad zadjes malo vise u te profile, vidis doticnih iz Bihaca, povezanih medjusobno i sa lakiracima i radnicima crvenog kriza, i ko zma sve u talu, kako traze da se donira, salje privatno, uplacuje na privatne ziroracune, sve veliki humanitarci, koji na spomen pomoci nasim potrebitim reze, laju, pa to bi nas u vatru bacalo. Vidi se sve kad se malo potrudi, a ove lakiraceve su dobro istrenirali.

• Like 3

16 hours ago, Grunf said:

Ne kontam koliko su ti ljudi glupi i zaluđeni isilom nedo Bog da je takvim moć kao ovoj Hajri ili već kako se zove ta bi vlastiti narod ubijala odnosno svakog ko se ne slaže sa njezinim mišljenjem . Ove stvari koje ona piše već mjesecima imaju odavno dovoljno razloga za policijsku intervenciju. Gospodina Ramića omalovažava i naziva geyem te zlotvorom otvoreno širi mržnju prema Hrvatima iz BiH.

Samo je treba prijavljivati 

559D4F95-AD20-41FB-B75D-695EE55A01C6.png

Ja se pitam ko je to tukao migrante u centrima u Bihaću osim što su sami između sebe vršili makljažu nekoliko puta sad ispada da su ih tukli Bišćani to su te skandalozne laži koje šire ovi mrzitelji Bišćana poput ove Hajre 

• Like 2

@Barba na ovoj fb stranici CK Kljuc imas pravu invaziju "humanitaraca" i laznih profila a nista bolji nisu ni ovi iz CK Kljuc kako mogu zapaziti ima tu i neka Sanela nisam upratio prezime

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...