Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Ovaj mektic je sirovina teska. Ne razumijem da se covjek na tako odgovoenoj i vaznoj funkciji tako ponasa. Pod hitno treba njegovu diplomu provjeriti!

Na pitsnje novinara sta su uradili nakon sastanka nije znao nista reci i tu zavrsava prica. Znqci nista konkretno Sarajevo nije poduzelo!

• Like 3

58 minutes ago, Lidjo said:

Ovaj mektic je sirovina teska. Ne razumijem da se covjek na tako odgovoenoj i vaznoj funkciji tako ponasa. Pod hitno treba njegovu diplomu provjeriti!

Na pitsnje novinara sta su uradili nakon sastanka nije znao nista reci i tu zavrsava prica. Znqci nista konkretno Sarajevo nije poduzelo!

Pa naravno da je sirovina.Ista sirovina tipa Dodika...samo tipičan bošnjo odmah zabali dok neko počne priču protiv Dodika pa tako i ovog Mektića okivaju u zvijezde

• Like 2

Ovaj mektić stvarno smiješan lik, on bi opet razgovarao, pregovarao, odugovlačio itd

E nadam se da ovi naši koji su rekli da će odvesti migrante u Sarajevo imaju muda i da će to i uraditi

Poslušajte ovog komičara :

• Like 6

1 hour ago, dobri duh said:

Ovaj mektić stvarno smiješan lik, on bi opet razgovarao, pregovarao, odugovlačio itd

E nadam se da ovi naši koji su rekli da će odvesti migrante u Sarajevo imaju muda i da će to i uraditi

Poslušajte ovog komičara :

Kaže: "aeuuueuaeueueu učinili smo aueuaueueuaeueuuae ne mogu sada na pamet da kežaem aueueueuu"

Ali ovo je definitivno najjača izjava: 

"Šta će oni u Sarajevu, oni hoće da idu van BIH"

Postavljam pitanje Mektiću: "Kako on to misli da sprovede Migrante van BIH, jel to on podstrekiva Graničnu Službu i MUP USK da radi na NE-SPREČAVANJU ilegalnog prelaska preko granica"

Treba podsjetiti Mektića da je i podstrekivanje na Krivično djelo = Krivično djelo u smislu saučesništva. 

Krajna je BRUTALNO izdana od strane Srba (što i nije iznenađenje) ali i od Sarajeva (po Bog zna koji put)

Edited by Bišćanin Čitaindexiklix
  • Like 2
  • Aferim! 1

migr.PNG.f40d00922a82e4dc523f20aa34b227a8.PNG

POČELI SU I POLICIJU NAPADATI ???

Još jedan dokaz da su to oni koji ne poštuju zakone,  nije ovo dobro, treba ih naučiti redu i zakonima !!

Načina za to ima mnogo !!

• Like 2
  • Thanks 1

16 minutes ago, dobri duh said:

Još jedan dokaz da su to oni koji ne poštuju zakone,  nije ovo dobro, treba ih naučiti redu i zakonima !!

Oni koji poštuju zakone nisu se ni zaputili u EU bez papira jer kao eto uzorni muslimani ili hrišćani rekli su: "Pa stani malo.. kako da idem na put bez ikakvih papira, dokumenata, kako da idem na teret tim ljudima koji će me primiti a ne znam koliko ću se zadržati"

Ovako razmišlja svaki normalan čovjek. 

Osim toga ljudi bez žena i djece .... očito više asociraju na VOJSKU nego na neke izbjeglice ili migrante koji su ugroženi. 

Ja bih prvi primio u svoju kuću izbjeglice ali da dođu i pokažu dokumente da su iz ugrožene zemlje gdje rat, da su protjerani itd... ali ovo je nešto sasvim drugo. 

• Like 4

46 minutes ago, dobri duh said:

Ja lično sam izgubio strpljenje,onako kako je Vlada i Mup Usk dao ultimatum Sarajevu i mi treba da damo ultimatum Vladi i Mupu USK: ako ne mogu oni da ih u roku od 10 dana maknu sa ulica, onda ćemo to uraditi mi - GRAĐANI !

• Like 4
  • Thanks 1

E sad će da protestuju ilegalni migranti i ovi što ih podržavaju.biće dobar odziv sigurno bolji nego kad smo mi protestvovali.

• Thanks 1

2 hours ago, Fap mašina said:

E sad će da protestuju ilegalni migranti i ovi što ih podržavaju.biće dobar odziv sigurno bolji nego kad smo mi protestvovali.

Pa hoće... ne bi me čudilo

Treba se plašiti ljudi koji se ničega ne stide znaš...  kad tebi kroz grad ide krkan od 2m pljuje, dobacuje ti nešto...  šta ti imaš očekivati od tog čovjeka?

Možeš li ti zamisliti kakav čovjek moraš biti da svjesno ideš na nedozvoljen način u državu kod ljudi za koje znaš da te mrze (DE npr) ali ti opet ideš jer hoćeš njihovih para (socijalno itd...)

Ja bih volio pitati jednog migranta: "Stidiš li se ti toga što ideš tamo gdje te svi mrze i ne žele, imaš li ti imalo ponosa, časti, ugleda...ičeg?"

• Like 4

31 minutes ago, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Pa hoće... ne bi me čudilo

Treba se plašiti ljudi koji se ničega ne stide znaš...  kad tebi kroz grad ide krkan od 2m pljuje, dobacuje ti nešto...  šta ti imaš očekivati od tog čovjeka?

Možeš li ti zamisliti kakav čovjek moraš biti da svjesno ideš na nedozvoljen način u državu kod ljudi za koje znaš da te mrze (DE npr) ali ti opet ideš jer hoćeš njihovih para (socijalno itd...)

Ja bih volio pitati jednog migranta: "Stidiš li se ti toga što ideš tamo gdje te svi mrze i ne žele, imaš li ti imalo ponosa, časti, ugleda...ičeg?"

Od tog sto si naveo nemaju nista ,jer da imaju ostali bi u svojoj drzavi i branili cast te iste,a to bi bio ponos njihov...

Lokalne vlasti traže "ključ u bravu" za prihvatni centar Miral kod V. Kladuše      

Predstavnici lokalne vlasti u Velikoj Kladuši negoduju i zahtjevaju uklanjanje prihvatnog centra za migrante, koji se nalazi u zgradi Mirala, tek nekoliko kilometara od centra Kladuše. Unutar Mirala, radi se na upostavljanju neophodnih uslova, za boravak velikog broja migranata, koji je odavno prevazišao raspoložive kapacitete. Problem je i sigurnost. Unutar ovog kampa borave rizične grupe, koje su policiji poznate po činjenju krivičnih djela i prekršaja. U toku radovi na sanitarnom čvoru. Neugodan miris kanalizacije osjeti se na samom ulazu u Miral. Prostire u gotovo svaku prostoriju. A prostorije neugledne. Prenatrpane. Grupa migranata s krveta dobacuje - nije dobro, nije dobro. Misleći na kamp. No, to nije stav svakoga ko u Miralu boravi. "Dobar je kamp. Imamo sobu, evo vidite imaju i kontejneri, info desk također i restoran gdje je hrana. Dali su nam kartice na osnovu kojih dobijemo obroke, deke, odjeću", kazao nam je migrant iz Sirije.

Umjesto 600 stotina predviđenih, u Miralu trenutno boravi oko 800 stotina migranata, među kojima tek desestak porodica. Uglavnom muškarci. I uglavnom dane provode hodajući u i oko kampa, u centru Kladuše. No, nekolicina ipak izražava želju da radi. Nude pomoć službenicima IOM-a u kuhinji, ili tokom različitih radova u kampu. A neki razmišljaju o trajnom ostanku ovdje.

"Dopadaju mi se ljudi ovdje, želim pomoći, mi smo u takvoj situaciji da je svakome pomoć potrebna. Ovdje je dobro, mada hrana nam je svaki mjesec ista, to bi nekada mogli mijenjati", poručio je migrant iz Pakistana. "U Pakistanu sam bio prodavač, i želja mi je da ovdje nađem posao, bilo kakav, plan mi je da ostanem, naravno, ako mi budu dali potrebne papire", dodao je. "Znam farbati, znam voziti bilo šta, taksi, bilo kakav posao mogu raditi ovdje",rekao je migrant iz Bangladeša. Ipak svjesni su i ovdašnje ekonomske situacije, i činjenice da će do posla i azila teško. Boravak u kampu, osim što nije ugodan, može biti i opasan, kažu. Grupe Alžiraca, Marokanaca, Egipćana - znaju biti itekako problematične. Praviti nerede, zastrašivati ostale migrante, otimati odjeću, hranu, tvrde mogi u Miralu. U policiji kažu, nadziru određena lica, no, za bilo kakve ozbiljnije radnje potrebna je reakcija Ministarstva sigurnosti ili Službe za strance. O svemu otvoreno i u IOM-u. "IOM ima svoju smjenu 24 sata u Miralu i privatna sigurnosna agencija mi nadziremo najbolje što možemo. Obratili smo se par puta Ministarstvu sigurnosti i Službi za strance, na zadnjem sastanku da pohvalim imamo fenomenalnu saradnju s kantonalmim vlastima, i oni su dobili spisak tih ljudi, imamo dosta narkomana u Miralu, lica s devijantnim ponašanjem koji konstantno rade problem i obratili smo se kako bi tim licima bila određena neka mjera", kazao nam je Vladimir Mitkovski iz IOM-a. No, lokalne vlasti nisu tako blagonaklone. Od Vijeća ministara BiH zahtijevaju da se uključe, i to na način da što hitnije stave ključ u bravu prihvatnom centru Miral, prenosi N1 BiH.

• Like 1
  • Thanks 1

Nekoliko hiljada migranata kreće se od Grčke prema BiH...

Bude veselo..

Grčka:Više od 20.000 izbjeglica u istočnom Egeju

"Strašni uvjeti", prijeteća "socijalna eksplozija": na grčkim otocima u istočnom Egeju ima mjesta za 6.400 izbjeglica. No, znatno ih je više.
10. rujna 2018. u 19:09 sati Izvor: ZEIT ONLINE, dpa, rl 79 Komentari
Grčka: Migranti u blizini izbjegličkog kampa Moria na otoku Lesbos
Migranti u blizini izbjegličkog kampa Moria na otoku Lesbosu © Aris Messinis / AFP / Getty Images

Situacija u grčkim prihvatnim centrima u istočnom Egeju postaje sve kritičnija za izbjeglice i migrante. Kao što je Ministarstvo za migracije najavilo u Ateni, sada je smješteno više od 20.000 ljudi.

No, kampovi na otocima Lesbos , Chios, Samos, Leros i Kos imaju samo ukupni kapacitet za nešto manje od 6.400 ljudi. Kada je u ožujku 2016. stupio na snagu Sporazum EU-a i Turske o repatrijaciji migranata, u kampovima na Egejskom otoku živjelo je oko 5.800 ljudi.

"Još 30 dana, a zatim zatvorite logor"

Najgore od svega je situacija u Morijinom kampu na Lesbosu. Tu čeka gotovo 8.800 izbjeglica, iako je u kampu moguće smjestiti samo 3.000 ljudi. "Državi damo još 30 dana, onda ćemo zatvoriti logor", rekla je regionalna guvernerica ovih otoka, Christiana Kalogirou, na radiju. Kanalizacija već teče u okolna polja. Smrdi užasno, izvijestili su humanitarni radnici.

Ministar za migracije Dimitrios Vitsas govorio je prošlog tjedna o graničnoj situaciji. Prema riječima ministra, gotovo 4.000 izbjeglica dovedeno je u kopnenu Grčku od svibnja do kraja kolovoza. No, u istom razdoblju iz Turske je stiglo gotovo 5.500 novih migranata.

Ranije je gradonačelnik Lezbosa, Spyros Galinos, upozorio ministra za migracije u kratkom sažetku: "Strpljenje stanovnika je dostiglo svoje granice", prijeti "socijalnoj eksploziji.

Prema Oxfamovoj organizaciji za pomoć, djeca bez pratnje, trudnice i osobe s tjelesnim i duševnim bolestima moraju čekati više od deset mjeseci u kampovima prije nego što mogu razgovarati sa službenikom grčkog organa za azil o tome kako postupiti s njima. Oxfam je pozvao EU na reformu sustava azila. Odgovornost za zaštitu izbjeglica morala je biti podijeljena među državama članicama, dok su zahtjevi za azil obrađivani. "Nitko ne bi trebao biti prisiljen živjeti pod tim užasnim uvjetima", navodi se u izvješću. 

Ovi ako su culi za kampove u Bihacu (a vjerujem da vecina njih jeste) netreba nikog cuditi kad se za Bihac upute + ovi sto avionom u Srbiju stignu.

To i Peter zna ali cuti ko kurva.S tim predstavnicima, sto i spred EU,Unicefa i raznih organizacija na pregovore dolaze, treba drukcije razgovarati (naprimjer kao Dodik koji kaze necemo vasu pomoc a ni izbjeglice ). Emocije se nesmiju pokazivati bez obzira koliko ih covjek u sebi imao. 

• Like 1

1 hour ago, Grunf said:

https://www.biscani.net/migrantska-kriza-predstava-u-kojoj-su-uloge-podijeljene-nekom-brat-nekom-rat-nekom-problem-a-nekom-biznis/

Ovdje je sve receno u pogledu smjestaja migranata.Dakle dovoljno je da imas rjesenje i adekvatan broj kreveta i legalan si iznajmljivac ilegalnim migrantima

Ni u jednoj zemlji ne postoji zakon da se ilegalcima, osobama bez licne dokumentacije koji su nezakonito u zemlju usli smije prenociste ili stambeni prostor izdvati.Nemogu vjerovati da je u nas drukcije.Ljudi bez adekvantnie dokumentacije - identifikacije a privatne smjestaje zakonski dozvoljavati to znaci ugrozavati vlastito stanovnistvo - to bi bilo van svake pameti.😠

• Like 2

14 minutes ago, rucica1 said:

Ni u jednoj zemlji ne postoji zakon da se ilegalcima, osobama bez licne dokumentacije koji su nezakonito u zemlju usli smije prenociste ili stambeni prostor izdvati.Nemogu vjerovati da je u nas drukcije.Ljudi bez adekvantnie dokumentacije - identifikacije a privatne smjestaje zakonski dozvoljavati to znaci ugrozavati vlastito stanovnistvo - to bi bilo van svake pameti.😠

Znam ja kako bi trebalo biti,tj. kako ne bi trebalo biti,već smo o tom pisali ali eto u ovom članku piše drugačije

U Sarajevu hoće da angažuju Vojsku za Gacića, a nama da 100.000 migranata ovdje dođe ne bi se okrenuli....

BiH je postala Sarajevo, a mi ostali kolonije Sarajeva sa kojima oni rade šta hoće. 

Stravične stvari se neprestano dešavaju u gradu zbog migranata, a u Sarajevu niko i ne zna šta se ovdje dešava... niti ih je briga.

Pogledajte samo Klix i Avaz.. NI RIJEČI o migrantima i neredima što prave u Bihaću... 

Ja iskreno Sarajevo više ne osjećam kao NAŠ grad... toliko su ljudi tamo otuđili se od realnosti ostalih BIH gradova da je to nešto STRAŠNO, ponekad

pomislim da oni nas tamo mrze iz dna duše ko Srbi. 

Edited by Bišćanin Čitaindexiklix
  • Like 1

5 minutes ago, Bišćanin Čitaindexiklix said:

U Sarajevu hoće da angažuju Vojsku za Gacića, a nama da 100.000 migranata ovdje dođe ne bi se okrenuli....

BiH je postala Sarajevo, a mi ostali kolonije Sarajeva sa kojima oni rade šta hoće. 

Stravične stvari se neprestano dešavaju u gradu zbog migranata, a u Sarajevu niko i ne zna šta se ovdje dešava... niti ih je briga.

Pogledajte samo Klix i Avaz.. NI RIJEČI o migrantima i neredima što prave u Bihaću... 

Ja iskreno Sarajevo više ne osjećam kao NAŠ grad... toliko su ljudi tamo otuđili se od realnosti ostalih BIH gradova da je to nešto STRAŠNO, ponekad

pomislim da oni nas tamo mrze iz dna duše ko Srbi. 

pa kroz historiju gledano I dodje tako, Cazinska Buna, Autonomija, Srebrenica...

• Like 1

Čitam da Ministarstvo sigurnosti preuzima Biru i  Miral

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...