Jump to content
FORUM

Recommended Posts

2 hours ago, alenB said:

Sadik Sadik….ne kontas. Ilegalno izdavati je ilegalno izdavati. Nije bitno kome se izdaje. To sto ti diskriminiras na osnovu porijekla nema veze sa ovom pricom….

I drug...ruzno je reci da su sve ubice i pedofili. Ima tu i zene i dijece.

A nije problem samo u HR granici. Oni su zatvorili a ostali su otvorili. A mi nagrbusili! E to je sve. Svak ima pravo na svoje misljenje. Moje je da ljude treba pustiti dalje. Njemacka je u 2017 obecala primiti 160.000 migranata. A primili ih samo 100.000.

Statistika za cijelu 2016 g.govori da je samo u toj godini u Njemackoj podneseno 722.370 zahtjeva za azil. Mozda je nekih slicnih prijedloga bilo ali nevidjeh nigdje da su usvojeni.Uglavnom treba moci razlikovati pojmove: izbjeglice iz ratnih podrucja ,Azilante koji  (radi se o konfliktima raznih oblika),  od drzavnog politickog aparata ugrozeni. O nacinu zloupotrebe migracije i azila da i ne govorim.Diskriminacija je gazenje svih pravila ljudskog ponasanja, nelegalno uci u jednu zemlju i njene narode  terorizirati i unistavati im mukom i postenim radom sve steceno, do cega mogu doci. Znaci idu za boljim zivotom a onima koji kakav takav zivot imaju oni im ga unistavaju. :)

Edited by rucica1
  • Like 1
  • Dislike 1

12 hours ago, Zmiugaloma said:

Pobjegli bi oni vec do sada svi odavde da im nije IOM-a da im pokriva sve potrebe i troskove. Bezbjedniji su i pokriveniji od nasih socijalnih slucajeva uveliko...

Pa da... IOM ih hrani da ostanu ovdje razumiješ... 

IOM organizuje učenje jezika, integracija u društvo..

MENI SVE TO PRESMJEŠNO...

Meni su Srbi prvi rođaci, imaju sličnu kulturu, a ja ne želim živjeti sa njima.... Još perfektno govore naš jezik. 

Ja mislim da ovi stranci ni približno nisu svjesni koliko smo mi negostoljubivi prema strancima u smislu da se trajno nasele. 

Šansa da se ja družim sa Pakistancem ili Indijcem je manja nego sa Vanzemaljcima 

• Like 2
  • Dislike 1

Stvar je vrlo jednostavna. Ova bagra su kao voda koja gdje joj je lakše sebi napravi put. Dakle tamo gdje je tvrdo migranti neće ni pokušavati da prođu što je jasan primjer Mađarske, tj dok su mogli išli su sad je tvrdo i ne idu,.Vrlo jednostavno zar ne? Isto takva je situacija u Istočnoj Slavoniji, tamo više ne idu već sa idu iz BG u Bosnu pa USK a potom u HR. Dakle treba se potruditi   da im se onemogući ili maksimalno oteža prelazak iz USK u HR pa će promjeniti i rutu. I ovo je za shvatiti vrlo jednostavno zar ne? Al nekima našima je očigledno teško to za ruzumjeti ili ne žele da razumiju il iimaju druge razloge tj. korist

• Like 5

Nema tu velike filozofije, oni koji predlazu da im se pomogne proci u Hr ne shvacaju da to ide direktno u korist stete Biscana, jer ako se procuje da im pomazes proci, ta informacija dolazi u kampove u Turskoj za 5 minuta a tamo ih ima 2 milijuna i eto njih dobrim Biscanima na vrata da im se pomogne. Brojke ilegalaca i onih koji su spremni krenuti put Europe mjeri se u stotinama milijuna (samo iz Afrike) a gdje je Pakistan, Aganistan, Indija, nazalost na ovim prostrima izdajnicke vlasti su kupljene a raja uopce nije svjesna stvarne situacije, ukoliko se ne stane s oruzjem na granice ne pise se dobro nikome na ovim prostorima.

• Like 5

1 hour ago, Rijecanin said:

Nema tu velike filozofije, oni koji predlazu da im se pomogne proci u Hr ne shvacaju da to ide direktno u korist stete Biscana, jer ako se procuje da im pomazes proci, ta informacija dolazi u kampove u Turskoj za 5 minuta a tamo ih ima 2 milijuna i eto njih dobrim Biscanima na vrata da im se pomogne. Brojke ilegalaca i onih koji su spremni krenuti put Europe mjeri se u stotinama milijuna (samo iz Afrike) a gdje je Pakistan, Aganistan, Indija, nazalost na ovim prostrima izdajnicke vlasti su kupljene a raja uopce nije svjesna stvarne situacije, ukoliko se ne stane s oruzjem na granice ne pise se dobro nikome na ovim prostorima.

Tzv Ministar Sigurnosti kaže "Ma ne treba ih slati u Sarajevo kad oni hoće da idu na Zapad"

Šta četnik hoće da kaže? Da se BIH granične službe i policija USK treba baviti krijumčarenjem ljudi?

Naša policija kao i granične službe RADE NA SPREČAVANJU ulaska migranata u Hrvatsku i tako Zakoni i nalažu da se postupa. 

Ja stvarno ne mogu da vjerujem da oni misle da smo mi toliko blesavi.....

• Like 2

1 hour ago, Rijecanin said:

To ti ja pricam,neki to ne kuze ili ne zele da kuze

• Like 2

Sunce izmamilo u setnju, setnju dijelom Bihaca, Bihaca koji se i u potpunosti pretvara u deponiju. Nemar, nedostatak kulture i odgoja i jos .... toga, ovo je djelo 70 % migranata i jos 30 % olosa koji sebe nazivaju Biscanima, relacija je Oz1-Repusine-Tehnicka skola-Musanovica-Una-Baks.most, po sadrzaju smeca i relacije je izneseo misljenje. Grad deponija u raljama nemarnika u vlasti za brigu okolisa, u raljama ilegalnih svercera ljudima, laznim humanitarcima koji imaju korist od svega ilegalnog, u raljama jeftinih drolja, profitera, foteljasa, grad koji ce umirati postepeno. Trebamo se ponasati u ulozi policajaca pa prijavljivati, u ulozi inspekcijskih radnika pa prijavljivati, u ulozi komunalnih radnika pa upucivati, trebamo obavljati vase poslove ???, sram neka vas bude, placeni ste da radite svoj posao, gradjani nisu duzni raditi ono za sto vas placaju svojim novcem, ali vi ste i obrazovani toliko i odgojeni na takav nacin da vam sramota nije lice narodu ukazati poslije svega sto uradite i ne uradite, a rezultat je uvijek isti, los i negativan !!!! Potencijalno turisticki grad do 2018, od 2018 deponija, kriminalno leglo, mjesto koje je utopia za kriminalne ilegalne migrante, centar krijumcarenja ljudi, profiterstva, lazne humanosti, nemira, nesigurnosti, i mjesto odakle Biscani masovno iseljavaju zbog navedenog. Nasilna ilegalna invazija ilegalnih kriminalaca, demokratsko ciscenje Biscana.

20190216_164417.jpg

20190216_152257.jpg

20190216_164725.jpg

20190216_151658.jpg

20190216_164752.jpg

20190216_171220.jpg

20190216_151711.jpg

20190216_165350.jpg

20190216_171225.jpg

20190216_165401.jpg

20190216_171310.jpg

20190216_171321.jpg

20190216_171435.jpg

• Like 3
  • Thanks 3

26 minutes ago, Fap mašina said:

Jes vala sramota to smeće pa šta će reći bogati arapi kad na ljeto dođu ko turisti.

Ma nece doci, kako doci covjece. Jos jedna propala sezona turizma!

• Like 1

Narod je drzava. Narod suti. Vlade rade u tom slucaju sta je njima u tom momentu isplativo. Dok god narod suti i nas par jedino buci oko ovoga bice ovako i bice gore. Narod je velika pi*ka koja nije da ne zna vec se pravi glupa jer je tako lakse i manje njihovog angazmana trazi. To naravno one koji su htjeli nesto, pa nisu uspjeli jer su manjina, tjera odavde. Nije istina da ne mozemo porusiti trulu vlast i da ne mozemo okrenuti ovu situaciju. Ali to sigurno ne moze nas 10. Dotad, suvisno je ista govoriti vise. 

Situacija je izmakla kontroli onog momenta kad je gdin gradonacelnik mastio sa "protestom" u sarajevu, tako picaroski potez mogli ste odma znati da taj jadnicki pokusaj necega samo dokazuje koliko on veze nema sta da se radi. Trebalo je odmah pojacati kontrole i zatvoriti kanton. Jer ionako smo oduvijek prepusteni sami sebi u ovom kraju. Pa i u ratu su nas zavadjali ovdje medju sobom sto ne bi i sad. Eto nekako mi nikako da naucimo iz proslosti. Zalosno. Ljudi vec oko bire i u onom dijelu daju kuce na prodaju i sele otamo. Iz dana u dan se ostvaruje ono o cemu sam govorila na pocetku teme. Gdje bi drugo ostvarivali plan ako ne na budalastim bosnjacima koji se medjusobno ne mogu. Idealno. Ali zapravo pomalo i smijesno. 😶

• Like 5

2 hours ago, Fugaziii said:

Narod je drzava. Narod suti. Vlade rade u tom slucaju sta je njima u tom momentu isplativo. Dok god narod suti i nas par jedino buci oko ovoga bice ovako i bice gore. Narod je velika pi*ka koja nije da ne zna vec se pravi glupa jer je tako lakse i manje njihovog angazmana trazi. To naravno one koji su htjeli nesto, pa nisu uspjeli jer su manjina, tjera odavde. Nije istina da ne mozemo porusiti trulu vlast i da ne mozemo okrenuti ovu situaciju. Ali to sigurno ne moze nas 10. Dotad, suvisno je ista govoriti vise. 

Situacija je izmakla kontroli onog momenta kad je gdin gradonacelnik mastio sa "protestom" u sarajevu, tako picaroski potez mogli ste odma znati da taj jadnicki pokusaj necega samo dokazuje koliko on veze nema sta da se radi. Trebalo je odmah pojacati kontrole i zatvoriti kanton. Jer ionako smo oduvijek prepusteni sami sebi u ovom kraju. Pa i u ratu su nas zavadjali ovdje medju sobom sto ne bi i sad. Eto nekako mi nikako da naucimo iz proslosti. Zalosno. Ljudi vec oko bire i u onom dijelu daju kuce na prodaju i sele otamo. Iz dana u dan se ostvaruje ono o cemu sam govorila na pocetku teme. Gdje bi drugo ostvarivali plan ako ne na budalastim bosnjacima koji se medjusobno ne mogu. Idealno. Ali zapravo pomalo i smijesno. 😶

kakav narod?

Pa barem 100+ mojih prijatelja sa kojim sam se družio od 1990 - 201X su OTIŠLI ... nema ih i neće se vratiti. 

SVA omladina iz Bihaća je otišla odavde, a ona što nije odlazi...

Jel ti misliš da će Penzioneri i ljudi od 60+ ustati i zaustaviti migrante...

Pa ovo je totalna propast bez ikakvog preuveličavanja. 

Ko ne hrani svoju djecu hraniće TUĐU, ko ne hrani svoju vojsku hraniće TUĐU.

I ja ozbiljno razmišljam da napustim ovaj grad ako se situacija sa migrantima pogorša jer .. nema to ko zaustaviti. 

Edited by Bišćanin Čitaindexiklix
  • Like 4
  • Sad 1

Neće bogati arapi kojim su se bišćani začudili ovih prošlih godina više dolaziti ko turisti.sad će kupovati ovdje kuće po pet hiljada maraka snimili su davno područije u sred evrope smo a džamija koliko hoćeš netrebaju ništa praviti.etničko čišćenje potvrđeno.

• Like 4

11 minutes ago, Fap mašina said:

Neće bogati arapi kojim su se bišćani začudili ovih prošlih godina više dolaziti ko turisti.sad će kupovati ovdje kuće po pet hiljada maraka snimili su davno područije u sred evrope smo a džamija koliko hoćeš netrebaju ništa praviti.etničko čišćenje potvrđeno.

Pa da ... nismo mi nikada trebali uzimati njihova imena to će se ispostaviti greškom, jer sad oni će da dođu ovdje kao "braća" znaš... i to zato što se boje da će ih Ameri satrati kod kuće  pa da se sakriju ovdje.

NEMA MI ODVRATNIJIH ljudi od njih. Kukavice, Lopovi, FUJ!

Znači mi i oni NEBO i ZEMLJA. 

• Like 3

27 minutes ago, Fap mašina said:

Ne.Nisu naši političari trebali uzimati arapske pare.pa sad mi vraćamo dugove i moramo biti fini prema tom svijetu.

Pa da... kad su ti Migranti došli Bakir Izetbegović je došao u Kamp i ljubi ih, Grli............... 

Kao eto vam Krajšnici kako ste malodušni....

Znači on nema problem što su oni preko Drine kao Psi prešli bez ijednog dokumenta, što niko iz DGS-a i drugih organa za to nije odgovarao... to njega ne interesuje...
Izetbegovića zanima samo Novac i njegovi Bogovi koji ga drže na vlasti ovi Amerikanci i sl.... Narod je za njega MESO kojeg ako zafali... nadomjestiće nekim drugim narodom.

On uopšte ne vidi razliku između Jednog Pakistanca i Bošnjaka... to je njemu isto.... Gomila Mesa koja radi kao rob u njegovoj državi...

Mi imamo posla sa ZVJERIMA tj. našim političarima a da ne govorim o Migrantima.... Naši političari su u savezništvu sa Migrantima za uništenje vlastitog naroda uz financijsku pomoć stranaca. 

• Like 3
  • Thanks 1

Bihać je  imao koliko toliku šansu sa turizmom a sad definitivno i to je propalo. Vidiće sada oni koji su digli kredite za apartmane  kako će ih vraćati bez bogatih arapa to im ova bagra koja dolazi neće moći nadoknaditi. Sve u svemu ova nadolazeća sezona je propala 100%

• Like 1
  • Haha 1

U prolazu autom danas kraj Bire, kad ono na raskrsnici deponija silnih ambalaza energetskih pica, bas se pitam cije je djelo takvo ruglo, fuj, gadi mi se sta i koga ovaj grad trpi. Posjed koji se nalazi uz cestu, znaci iza Leda i izmedju ceste i ogradjene Bire vrvio migrantima na pikniku, citavo polje, zanima me ciji je posjed uzurpiran, jer nije u dijelu Bire koji je ogradjen, a pri povratku, kad su se razisli ostavili smeca da oci placu, gamad prljava, nekulturna, kojoj je putem laznih humanitaraca i vlasti omoguceno da prave septicku jamu od grada. Deponija koju sire domaci kriminalci i ilegalni krimi migranti.

• Like 5
  • Thanks 3

37 minutes ago, SAMO_REALNOST said:

U prolazu autom danas kraj Bire, kad ono na raskrsnici deponija silnih ambalaza energetskih pica, bas se pitam cije je djelo takvo ruglo, fuj, gadi mi se sta i koga ovaj grad trpi. Posjed koji se nalazi uz cestu, znaci iza Leda i izmedju ceste i ogradjene Bire vrvio migrantima na pikniku, citavo polje, zanima me ciji je posjed uzurpiran, jer nije u dijelu Bire koji je ogradjen, a pri povratku, kad su se razisli ostavili smeca da oci placu, gamad prljava, nekulturna, kojoj je putem laznih humanitaraca i vlasti omoguceno da prave septicku jamu od grada. Deponija koju sire domaci kriminalci i ilegalni krimi migranti.

Spominjao sam isto sto i ti vezano za smece koje pesini-migrosi bacaju gdje im se cefne,a za to nadlezni nista ne poduzimaju..zalosno je to se desava opet cu reći nekada najčistijem gradu u BiH...

• Like 1

Danas slusam (telefonski) razgovor izmedju dvije sestre (Njemacka - BiH Hadzici).Ova iz Hadzica prica da ima kolegicu koja u izbjeglickom centru u kuhinji radi te da joj je rekla da im je u centru 400 ispraznjenih kreveta. Na pitanje gdjesu odgovorila je da su svi za Bihac otisli.😟 Dalje o stanju rekla je da ih policija ganja, neda im da se po Hadzicima iskupljaju.Nasa policija treba poduplati kontrolu  na ulazu u kanton, inace ima da vas zatrpaju.  

• Like 3
  • Dislike 1

Dodjes na kafu u Alhambru a ono breči migrantima -.- nemas gdje da sjedes sve ljudi zauzeli (mala djeca spavaju po stolicama) onda saznas da je tako svaki dan tu a stare raje vise nema..

Kakav insan moras biti da to tolerises? Mislim na sefa objekta.. trpiti to ruglo jer su stvarno pesini plus naguravanje i tuce ispred. 

Znači FLEKAČA vlasniku Alhambre ko kuca :) jad i tuga bljak!

• Like 4
  • Haha 1
  • Sad 2

6 hours ago, Ado said:

Dodjes na kafu u Alhambru a ono breči migrantima -.- nemas gdje da sjedes sve ljudi zauzeli (mala djeca spavaju po stolicama) onda saznas da je tako svaki dan tu a stare raje vise nema..

Kakav insan moras biti da to tolerises? Mislim na sefa objekta.. trpiti to ruglo jer su stvarno pesini plus naguravanje i tuce ispred. 

Znači FLEKAČA vlasniku Alhambre ko kuca :) jad i tuga bljak!

Znači toga ima često tamo? Tuče i to? Ja sam jednom naišao na tuču migranata ispred Alhambre ali mislio sam da je to iznimka! U Alhambri nisam bio odavno pa nisam upucen u tvoje navode a kafice za izlaske u zadnjih godinu dana strogo,strogo biram

Edited by Grunf

Sugradjanka otisla u Kort, nakon kupovine 2 kese ostavila u zakljucanom autu, migranti razbili prozor i uzeli kese, bio dan. Zena zvala policiju da urade ista, rekli niste jedini, sta mi tu mozemo. Znaci za provale u kucu, za napade, za sve zivo, svaku vrstu kriminala, dovoljno je reci niste jedini, jos malo ce biti niste jedini, svima se desava i to je ok, sta se zalimo, izgovora za nerad milina. Sve je dopusteno, da nas kradu, tuku, siluju, ubijaju, sve je opravdano. Za sto legose Sehidi i svi drugi borci, da krvopije i kriminalci upravljaju gradom, i pritom uz pomoc ilegalnih krimi migranata vrse torturu nad normalnim gradjanima. Bjezi iz Bihaca, glavom bez obzira, zivotni cilj i fokus dokopati se granica van ovog jada i ovih besramnika.

• Like 5
  • Aferim! 1
  • Sad 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...