Jump to content
FORUM

Recommended Posts

2 hours ago, Venom said:

MUP USK: U septembru stigla 2.764 ilegalna migranta, sigurnosna situacija naglo pogoršana

https://www.klix.ba/vijesti/bih/mup-usk-u-septembru-stigla-2-764-ilegalna-migranta-sigurnosna-situacija-naglo-pogorsana/181011018

Nažalost na ove apele neće biti nikakve reakcije. Pa od marta moljakamo državnu vlast ali ona se i dalje pravi gluha. Sve je sad u rukama naše kantonalne i lokalne vlasti

Sad su dali rok od 10 dana... A znamo da će državna vlast ignore baciti na to, a poslije 10 dana pojeo vuk magare, a sve preko leđa građana Bihaća.

• Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3304

• rucica1

1236

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

1 hour ago, Ammar said:

Sad su dali rok od 10 dana... A znamo da će državna vlast ignore baciti na to, a poslije 10 dana pojeo vuk magare, a sve preko leđa građana Bihaća.

Ma džaba rokovi kad nema volje da se pomogne. Samo kako očekivati pomoć ako lokalni političari poput našeg gradonačelnika daju ovakve izjave za medije. Pa Šuhret doslovno govori da je ovo što imamo po gradu nešto normalno što moramo prihvatit,a jer je on nasjeo na priču da ćemo zbog migranta ko fol dobiti para od stranaca. Definitivno je potvrdio da su migranti zadržani u Bihaću jer mu je obećana lova.

Prema riječima Šuhreta Fazlića, gradonačelnika Grada Bihaća, migranti i dalje dolaze, ali i odlaze dalje. Koliko ih trenutno ima, to niko ne zna. Trenutna situacija je puno bolja u odnosu na to kakva je bila onda kada je počela migrantska kriza. Uključilo se Ministarstvo sigurnosti BiH i Ured za strance koji to sad kontrolišu. IOM se uključio finansijski i Grad Bihać više nema troškova oko toga.

„Kada je migrantska kriza u pitanju, Grad Bihać je prošao tri faze. Prva faza je bila kada smo se iznenadili i vidjeli da se to nama dešava, a da niko ništa ne poduzima. U toj prvoj fazi sam, putem medija, želio da pokrenem kampanju u vezi sa svim tim dešavanjima. Išli smo u Sarajevo, imali diskusije sa premijerom kantona i ministom Mektićem. Ali sam onda shvatio da je to jedan globalan trend i proces na kojeg mi ne možemo utjecati, te da trebamo okrenuti cijelu situaciju u svoju koristi, da se ne desi da migranti dolaze u Bihać a novac ide negdje drugdje. Zato smo mi sa nekoliko projekata aplicirali na određene međunarodne fondove kako bi na osnovu toga dobili određena sredstva za projekte kao što je kanalizacija kojim je obuhvaćen Đački dom, gdje se nalaze migranti i to područje oko njega. Zatim, projekat osvjetljena ulica kojima se kreću migranti, postavljanje korpa za otpatke i slični projekti koje ćemo relizirati u narednom periodu“, ističe Fazlić.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/migranti-pod-vedrim-nebom-cekaju-svoju-prvu-zimu-u-krajini

• Sad 2
23 minutes ago, Venom said:

Ma džaba rokovi kad nema volje da se pomogne. Samo kako očekivati pomoć ako lokalni političari poput našeg gradonačelnika daju ovakve izjave za medije. Pa Šuhret doslovno govori da je ovo što imamo po gradu nešto normalno što moramo prihvatit,a jer je on nasjeo na priču da ćemo zbog migranta ko fol dobiti para od stranaca. Definitivno je potvrdio da su migranti zadržani u Bihaću jer mu je obećana lova.

Prema riječima Šuhreta Fazlića, gradonačelnika Grada Bihaća, migranti i dalje dolaze, ali i odlaze dalje. Koliko ih trenutno ima, to niko ne zna. Trenutna situacija je puno bolja u odnosu na to kakva je bila onda kada je počela migrantska kriza. Uključilo se Ministarstvo sigurnosti BiH i Ured za strance koji to sad kontrolišu. IOM se uključio finansijski i Grad Bihać više nema troškova oko toga.

„Kada je migrantska kriza u pitanju, Grad Bihać je prošao tri faze. Prva faza je bila kada smo se iznenadili i vidjeli da se to nama dešava, a da niko ništa ne poduzima. U toj prvoj fazi sam, putem medija, želio da pokrenem kampanju u vezi sa svim tim dešavanjima. Išli smo u Sarajevo, imali diskusije sa premijerom kantona i ministom Mektićem. Ali sam onda shvatio da je to jedan globalan trend i proces na kojeg mi ne možemo utjecati, te da trebamo okrenuti cijelu situaciju u svoju koristi, da se ne desi da migranti dolaze u Bihać a novac ide negdje drugdje. Zato smo mi sa nekoliko projekata aplicirali na određene međunarodne fondove kako bi na osnovu toga dobili određena sredstva za projekte kao što je kanalizacija kojim je obuhvaćen Đački dom, gdje se nalaze migranti i to područje oko njega. Zatim, projekat osvjetljena ulica kojima se kreću migranti, postavljanje korpa za otpatke i slični projekti koje ćemo relizirati u narednom periodu“, ističe Fazlić.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/migranti-pod-vedrim-nebom-cekaju-svoju-prvu-zimu-u-krajini

Šuplja opet...

Ministar sigurnosti Bosne i Hercegovine Dragan Mektić sastao se danas u Sarajevu sa zamjenikom generalnog direktora Generalne direkcije Evropske komisije za migracije i unutrašnje poslove Simon Mordueom, sa kojim je razgovarao o unaprijeđenju saradnje između BiH i Evropske unije u oblasti sigurnosti. 

Ministar Mektić istakao je važnost uspostave operativne saradnje između BiH i EUROPOL-a, ističući da zbog različitih političkih interesa i opstrukcija u BiH ovaj proces traje neopravdano dugo te ukazao i na nelogičnost da se kontakt tačka za saradnju sa EUROPOL-om smjesti u Ministarstvo sigurnosti BiH, umjesto u Direkciju za koordinaciju policijskih tijela BiH, preko koje se do sada ostvarivala međunarodna policijska saradnja. 

U tom smislu, ministar Mektić očekuje od Delegacije Evropske unije u BiH pomoć u nabavci neophodne opreme i opremanje prostorija, kako bi nacionalna kontakt tačka za saradnju sa EUROPOL-om što prije mogla početi sa radom i razmjenom operativnih podataka. 

Tokom današnjeg sastanka Mektić i Mordue su takođe razgovarali o saradnji BiH i Evropske agencije za graničnu i obalnu stražu (FRONTEX), s obzirom da se danas u Sarajevu nastavljaju pregovori o prijedlogu sporazuma kojim bi se definisali budući odnosi i saradnja. 

Ministar Mektić je insistirao da se nađe mogućnost za raspoređivanje policijskih snaga iz EU i na istočne granice BiH, odnosno prema Srbiji i Crnoj Gori, kako bi se spriječio ulazak ilegalnih migranata u BiH.

Edited by Ammar

Ovo ljud više nije normalno ko je nama na vlasti i šta nam rade od našeg grada za koji smo se borili... Umjesto da BIRU stave u pogon da otvaraju radna mjesta oni će nam još više migranata dovesti ispred nosa!  Neka vas je stid i sramota šta ste uradili od Bihaća!

Screenshot_21.png.ae5f56144f44b23786fdec831fef1c8b.png 

• Like 1
1 hour ago, Ammar said:

Ovo ljud više nije normalno ko je nama na vlasti i šta nam rade od našeg grada za koji smo se borili... Umjesto da BIRU stave u pogon da otvaraju radna mjesta oni će nam još više migranata dovesti ispred nosa!  Neka vas je stid i sramota šta ste uradili od Bihaća!

Screenshot_21.png.ae5f56144f44b23786fdec831fef1c8b.png 

Fakat ko je IOM da određuje gdje će migranti..

• Like 1
17 minutes ago, saco said:

Sta nas Zeljko pita sta je, pa zar njegov SDP nije koalicija u gradskom vijecu sa Suhretom, rjesavajte, Katku za vrat neka ga opomene ili izidjite iz koalicije kad vam je stalo do naroda.

Svi samo pričaju, a činjenica je da migranti samo dolaze....Nas više niko ništa ne pita, pa onda kažu odlaze naši ljudi naša omladina... Pa ko normalan ne bi išao iz ove bolesne sredine u kojuj ti vlasti prihvate masu ilegalnih migranata u ruševinu i očekuju da će sve biti uredu.Nikom od nas ne smetaju ti ilegalni migranti ni po vjeri ni po naciji, već nam smetaju pojedini ološi koji konstantno prave probleme. Ništa neće biti uredu i slijede veliki problemi kad zima dođe koji će ići preko naših leđa, kad minus udari svako želi biti na toplom, tako da će biti još svega ukoliko ne riješe ograničen broj koji USK može privremeno primiti. Poznavajući našu vlast mi smo ovdje kako se kaže u narodu DONJI.

Edited by Ammar
  • Like 2

Kad se izmedjuse pocnu tuci,nasa policija bi se trebala malo mutava napraviti ili bar na pozive za pomoc kasniti nek se izmedju sebe refenaju a malo i ovim humanitarcima sto ih zbrinjavaju nek po guzi dadnu.Kad vide da su sebi prepusteni to ce se procuti pa ce manje dolaziti.Zasto tim koji su u Sedri smjesteni dozvoljavaju da se u centar preseljavaju.Zar ni to nisu u stanju stopirati - pa nije valjda da im i zelje ispunjavati treba.Narod se treba organizovati i na te u kantonalnoj udariti (kako ste Hamdu otjerali tako i ove mozete).😬

1 hour ago, Ammar said:

Svi samo pričaju, a činjenica je da migranti samo dolaze....Nas više niko ništa ne pita, pa onda kažu odlaze naši ljudi naša omladina... Pa ko normalan ne bi išao iz ove bolesne sredine u kojuj ti vlasti prihvate masu ilegalnih migranata u ruševinu i očekuju da će sve biti uredu.Nikom od nas ne smetaju ti ilegalni migranti ni po vjeri ni po naciji, već nam smetaju pojedini ološi koji konstantno prave probleme. Ništa neće biti uredu i slijede veliki problemi kad zima dođe koji će ići preko naših leđa, kad minus udari svako želi biti na toplom, tako da će biti još svega ukoliko ne riješe ograničen broj koji USK može privremeno primiti. Poznavajući našu vlast mi smo ovdje kako se kaže u narodu DONJI.

Vala Ammar ja sam tek u toku rata razumjela sustinu stare izreke "dobar i badala dva brata),zato polaHko s tim "samo olos".Jesu li uni svi presli preko 3-4 zemlje gdje su i bolji smjestaj imali a nigdje se pucalo nije (pa cak i ovi djecom) na takve avanture se upustilo - malo je tu finih i civilizovani.Pa pogledaj sam okolo njih smeca a cijeli dan dokoni.😟     

• Like 1

Ma koliko to tesko priznati,Fikret je u Kladusi odradio vrhunski posao. Odmah izmjestio migrante van grada,zabranio crvenom krizu da ih hrani,neda da ih se smjesti u hale agrokomerca,neda prikljucke za vodu,odbio sve ove strance sto obecavaju lovu. 

I fino dobio situaciju da migranti iz Kladuse se fino kupe i busevima dolaze u Bihac jer ovdje ce dobiti uskoro jos jedan migrantski centar,a sve zahvaljujuci Sukiju kojem IOM pukne prstima a on odmah ispuni zelju.

Pa kad ste zadnji put culi da se desava kriminal od strane migranata u Kladusi? 

• Like 2
46 minutes ago, Umugande said:

Planirana Islamizacija EU!

Nije planirana izlamizacija vec pomjesanje totalno. Vjerovatno je cilj da se kulture pobiju i sve izmjesa. Jedna vjera, jedna politka, ukidanje granica, vise policije, sigurnosnih kamera. Sto vise razmislim dobija smisla i ona prica o cipovanju..

Edited by Lidjo
  • Dislike 1

"Želimo se na toj obljetnici obratiti i migrantima da poštuju našu kulturu,zakone što će im prevesti prevodilac,i tražiti od njih da to čuvaju kao mezarje svojih predaka i da će na taj način izbjeći negodovanje građana koji su ih prihvatili kao braću a ne kao vandale koji skrnave naše spomenike i groblja."  
Screenshot_22.png.678dd365b04fd8898709900c07c6a70e.png

12 minutes ago, 1260 said:

Vidim opet masu policijskih vozila i policije ispred lovackog doma

Sa obzirom da je opet masa migranata danas došla u Bihać, toga će biti sve češće dragi moji sugrađani i komšije nema ovdje kraja...

Poslat će naš MUP opet apel xD

Edited by Ammar
  • Like 1
34 minutes ago, Ammar said:

Sa obzirom da je opet masa migranata danas došla u Bihać, toga će biti sve češće dragi moji sugrađani i komšije nema ovdje kraja...

Poslat će naš MUP opet apel xD

Znaci opet je vjerovatno makljaza. One sto su hapsili za napad na policiju su garantirano pustili vec isti dan,pa decki vjerovatno nastavili vec zapoceti fajt. 

A politicari samo sute i dogovaraju lokacije iza ledja gradjanima. Vjerovatno sutra novi apel ide :)

4 minutes ago, Venom said:

Znaci opet je vjerovatno makljaza. One sto su hapsili za napad na policiju su garantirano pustili vec isti dan,pa decki vjerovatno nastavili vec zapoceti fajt. 

A politicari samo sute i dogovaraju lokacije iza ledja gradjanima. Vjerovatno sutra novi apel ide :)

Ma ne sekiraj se brate, sutra ide apel...Apel je jedino rješenje :)

16 hours ago, Sherbert said:

Ono kad neko ko je napustio svoju zemlju i otišao preko 3 države u Njemačku, kritikuje nekog drugog što isto to radi i poziva na neke drastičme mjere sa udaljenosti od 800km 

Ogromna razlika. Nasi su otisli u jednu od najblizih zemalja i otisli su u sredinu i kulturu koja se ne razlikuje mnogo od nase. Za ove njemacka je drugi svijet. I po izgledu, kulturi i nacinu rada. Zasto neidu u arapske zemlje?

Prosli su 10 sigurnih drzava da bi dosli u jednu od najbogatijih zemalja da bi lezali i zivjeli od socijale. To nisu ratni migranti to su ekonomski migranti koji koriste rupe u zakonu da bi zajebavali drzavu i zbog ovakvih svabe pocinju mrzizt sve strance. Sve sto su nas narod godinam napravili i uradili da budemo akceptirani ovaj olos je unistio.

Merkelova se ponadala da ce dobiti skolovan i radno voljan kader kao sto su to bili nasi, medjutim dobila je vecinom agresivne analfabete koji ne znaju pisati kamoli da imaju bilo kakav zanat zavrsen i koji uopste ne zele da rade vec samo da upadnu u socijalni sistem i da nista ne rade. Kod nji muski ne rade kamoli zene! Ogromna razlika izmedju njih i nas. Nasem bosnji samo dobro plati, svejedno kakav je posao u pitanju! Nas je sramota zivjet od socijale, za njih normalno.

Ovi urlaju po cesti i tramvajima dok je naseg sramota da ga iko cuje da prica drugim jezikom.

Integraciju, ucenje jezika malo ko zeli, ne sto vise oni to odbijaju i ne kriju to uopste, a to je potrebno da bi dobili azil.

Moja sestra je dugo vremena predavala im njemacki jezik i morala je odustati zato sto ti ljudi ne zele ista da nauce i samo se smiju na casu, o redovnom dolazku na casove da i ne pricam. Kad ljudi godinama a1 ispit ne zele poloziti tu je onda svqki komentar suvisan.

Kad su nasi ljudi dolazili bilo je drugo vrijeme, tad je bilo manje stranaca i njemci su tad trebali nasu radnu snagu. Sad je previse ljudi iz vana i nije vise potrebna radna snaga. Njemci se plase da poatanu manjina u svojoj sredini.

Mogu ti jos sto razlika nabrojati ali nadam se da si shvatio koju ogromnu nepravdu si napisao 

• Dislike 1
  • Aferim! 2
  • Thanks 1
On 11. 10. 2018. at 15:59, Sherbert said:

Je li vi želite da oni budu zatvoreni i da imaju ograničeno kretanje ili da napuste BiH isto kao što su ušli. Ako vam se već sviđa kako to hendlaju EU zemlju onda vam neće smetati da njih 5000 dobije azil i ostane. 

Pustite ove iz Njemačke i Holandije što šire mržnju i pozivaju na nasilje.

Ja niti širim mržnju niti nasilje , već samo pričam konkretne činjenice . A što si ti ograničen i ne vidiš to to je druga stvar !

Profesor Sej poziva bišćane.Znam da ima i ovdje dosta onih koji tako misle te vas i ja pozivam da stupite u kontakt sa profesorom da vidimo kako,šta...ili da bar profesora uključimo i na forum

image.png.e44210456342ea83f34135c5c1891199.png

Edited by Grunf
  • Like 2
  • Aferim! 1
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...