Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

Robot pred zatvaranjem, iskoristiti prostor za prosirivanje smjestaja za migrante, samo trpaj, zna neko sta trenutno? Sve tiho tise, i samo iznikne novi krimi centar. Mi se gusili ljetos oni otvore novi centar i pustaju da samo dolaze, niko nista ne poduzima, mi se gusimo u sadasnjosti i opet niko nista, a u planu imaju xx toga. Mozemo se mi okupiti kao gradjani i kolektivno se zapaliti, niko nista ne bi rekao ni poduzeo, jos bi trljali ruke. Prodani smo, prodaju nas, i prodavat ce nas, nema nam druge nego seliti sto prije. Pare su sve, imamo i reklamu na stranici #TACNO je bitno ( Mi istrazujemo! migranti-istina ). Ovo je sve otislo u pm.

• Like 2

7 minutes ago, SAMO_REALNOST said:

Robot pred zatvaranjem, iskoristiti prostor za prosirivanje smjestaja za migrante, samo trpaj, zna neko sta trenutno? Sve tiho tise, i samo iznikne novi krimi centar. Mi se gusili ljetos oni otvore novi centar i pustaju da samo dolaze, niko nista ne poduzima, mi se gusimo u sadasnjosti i opet niko nista, a u planu imaju xx toga. Mozemo se mi okupiti kao gradjani i kolektivno se zapaliti, niko nista ne bi rekao ni poduzeo, jos bi trljali ruke. Prodani smo, prodaju nas, i prodavat ce nas, nema nam druge nego seliti sto prije. Pare su sve, imamo i reklamu na stranici #TACNO je bitno ( Mi istrazujemo! migranti-istina ). Ovo je sve otislo u pm.

Nesto sam i ja nacuo za Robot jos prije par dana, međutim te je ostalo onako mahalski. Nije niti cudo jer zjapi mjesecima prazan a kako vidim ni migranti ne kupuju u Robotu a cuo sam da imas m je zabranjeno ulaziti tamo.Ko bi znao?

ovo postaje sve vise i vise neizdrzivo. I sto je najgore u svemu ovome je to da situacija neide nikako na bolje, vec da ce tek gore biti.

Eto svi koji su na pocetku govorili i upozoravali na ovu situaciju su prograsleni desnicarom, xenofobicarima  i sta ne znam kako su sve bili nazivani.

A eto sve se ispostavilo da je tako.

Razmisljam kad cu sljedeci put opet za Bosnu, i vjerovatno ih ima jos puno koji su istog razmisljanja kao ja.

Grad je navecer pust, domaceg stanovnistva nigdje, ona sloboda i miris prirode nema je vise.

Narod odlazi. STa uradise od nase lijepe Bosne a narod i dalje suti (samo nek nema rata)...

😥

Edited by Lidjo
  • Like 1
  • Dislike 1

9 minutes ago, Grunf said:

Nesto sam i ja nacuo za Robot jos prije par dana, međutim te je ostalo onako mahalski. Nije niti cudo jer zjapi mjesecima prazan a kako vidim ni migranti ne kupuju u Robotu a cuo sam da imas m je zabranjeno ulaziti tamo.Ko bi znao?

Prica se vec malo aktivnije, a sve se pokazalo istinitim sto smo naslutili, i jos gorim. Ma smijurija sve, dobro su nam utjerali strah, od prijetnje slanjem policije iz Sarajeva, do zastrasivanja entitetskim, kantonalnim granicama, punktovima, medijima ( na svaku objavu o kriminalu migranata, isti dan ide reportaza o njima ''jadnima'' ), a jedino ''dobro'' sto je realno o njima jeste da su kao sto smo i govorili teroristi, silovatelji, ubice, pedofili, kradljivci, svakojaki lopovi i kriminalci, neodgojeni, nekulturni, pesini, ali kad mi to kazemo onda smo rasisti i ksenofobi, a kad potvrdi drzava i kad se desi slucaj onda je to opravdano.

• Like 4

5 minutes ago, Lidjo said:

ovo postaje sve vise i vise neizdrzivo. I sto je najgore u svemu ovome je to da situacija neide nikako na bolje, vec da ce tek gore biti.

Eto svi koji su na pocetku govorili i upozoravali na ovu situaciju su prograsleni desnicarom, xenofobicarima  i sta ne znam kako su sve bili nazivani.

A eto sve se ispostavilo da je tako.

Razmisljam kad cu sljedeci put opet za Bosnu, i vjerovatno ih ima jos puno koji su istog razmisljanja kao ja.

Grad je navecer pust, domaceg stanovnistva nigdje, ona sloboda i miris prirode nema je vise.

Narod odlazi. STa uradise od nase lijepe Bosne a narod i dalje suti (samo nek nema rata)...

😥

Otići će svi...i ovo malo radno sposobnih što je preostalo. Iskrenuo kako sam nagovjestavao za mjesec-dva i ja odlazim sa porodicom. Žalosno je jedno u svemu tome što ostavljamo ove starce same...

Neću kopirati tekst pošto je već na bišćanima, samo ću staviti link pa da prokomentiramo:

https://www.biscani.net/ispovijest-migranta-koji-boravi-u-bihacu-bih-je-kao-hitlerovska-drzava-kada-izadjem-u-grad-bojim-se/?fbclid=IwAR3rkwpSkYuGH5iBsVTgRn35zQXbU8dVgCK3-PQjJQJQTPO1z4zOvDNSNAo

Mislim,ako su dotični imali bolje u svojim matičnim zemljama onda se pitam zbog čeg su ih napuštali ? 

59 minutes ago, Grunf said:

Otići će svi...i ovo malo radno sposobnih što je preostalo. Iskrenuo kako sam nagovjestavao za mjesec-dva i ja odlazim sa porodicom. Žalosno je jedno u svemu tome što ostavljamo ove starce same...

Neću kopirati tekst pošto je već na bišćanima, samo ću staviti link pa da prokomentiramo:

https://www.biscani.net/ispovijest-migranta-koji-boravi-u-bihacu-bih-je-kao-hitlerovska-drzava-kada-izadjem-u-grad-bojim-se/?fbclid=IwAR3rkwpSkYuGH5iBsVTgRn35zQXbU8dVgCK3-PQjJQJQTPO1z4zOvDNSNAo

Mislim,ako su dotični imali bolje u svojim matičnim zemljama onda se pitam zbog čeg su ih napuštali ? 

to je taj clanak da se opet oni predstave kao zrtve i jadnici (Mediji moraju pozitivno pisati o migraciji u globalu)

• Like 3
  • Dislike 1
  • Aferim! 1

Teško da iko ovdje išta čita iz Gradske uprave, gradonačelnik ili bilo ko ko bi se trebao pobrinuti za ovo... Strašno je to što se dešava, dolazi lijepo vrijeme, znači migranti će sve više izlaziti u grad, i sve više će biti sukoba, napada, i ponavljat će se iste scene kao i prošle godine.... A ne isplati se ni ovdje toliko raspravljati..... Ništa se ne postiže. :) 

• Like 2

1 hour ago, Lidjo said:

to je taj clanak da se opet oni predstave kao zrtve i jadnici (Mediji moraju pozitivno pisati o migraciji u globalu)

Znam ja to i svjestan sam toga. Međutim, komična je to situacija i mediji pa i biscani.net ovakve stvari treba da ignoriraju. Mislim, čuj on ne smije izići na ulicu jer baš njega neki građanin ili građani sačekivaju i tuku.Pa ja ne mogu razlikovati ni jednog od njih. Presmiješna izjava a ako to šalje na razne adrese i to medija onda hoće samo da skrene pozornost na sebe baš poput onog lažova što je izjavio kako su ga hrvatski policajci odvojili od kćerke. I ne samo da je narod Hrvatske,BiH i Srbije nasjeo na njegovu providnu priču nego i vlasti u Hr i svjetski mediji.

Edited by Grunf
  • Like 3

36 minutes ago, Grunf said:

Znam ja to i svjestan sam toga. Međutim, komična je to situacija i mediji pa i biscani.net ovakve stvari treba da ignoriraju. Mislim, čuj on ne smije izići na ulicu jer baš njega neki građanin ili građani sačekivaju i tuku.Pa ja ne mogu razlikovati ni jednog od njih. Presmiješna izjava a ako to šalje na razne adrese i to medija onda hoće samo da skrene pozornost na sebe baš poput onog lažova što je izjavio kako su ga hrvatski policajci odvojili od kćerke. I ne samo da je narod Hrvatske,BiH i Srbije nasjeo na njegovu providnu priču nego i vlasti u Hr i svjetski mediji.

Treba ljude zadovoljiti - u hotel ih fino smjestiti i po dva tjelohranitelja dodjeliti. Pa sta mislite, 2015 kad su mase u Njemacku nahrnule..., pa ih tako u manja mjesta utrpavali, mjestani skoro pa manjina da postanu.Normalno da se narod upitao s kojim pravom? Takav nacin ophodjenja vladajucih i doprinijeo je paljenju izbjeglickih centara a i porastu radikalne stranke. Bilo je paljenja, tuca izmedju domacina i migranata i tek tad su se vladajuci poceli ozbbiljnije ponasati.

• Like 3
  • Dislike 1

https://avaz.ba/vijesti/bih/459892/migrant-koji-je-silovao-nemocnu-djevojku-zarazen-hiv-om-pobjegao-iz-prihvatnog-centra

Silujes bespomocnu osobu, a na to dobijes nagradu, paze ti na zdravlje, odgojna mjera, lijecenje u bolnici, jos te puste na slobodu, pa se normalno prijavis u prihvatni centar, pa odes iz njega, vratis se na mjesto zlocina, to je ugrozena ta vrsta koju gotive lakiraci, sistem drzave, drzava, organi, sve ''pohvale'' za sve navedeno, a zrtva ma koga briga, lijecenje, trauma... Neka navedenim migranata silovatelja, jos maloljetnih, spremnih za skole, gadosti fantazije. I tako ti sto podrzavaju kazu sve uredu, nema krize, sve pod kontrolom.

• Like 2

12 minutes ago, SAMO_REALNOST said:

https://avaz.ba/vijesti/bih/459892/migrant-koji-je-silovao-nemocnu-djevojku-zarazen-hiv-om-pobjegao-iz-prihvatnog-centra

Silujes bespomocnu osobu, a na to dobijes nagradu, paze ti na zdravlje, odgojna mjera, lijecenje u bolnici, jos te puste na slobodu, pa se normalno prijavis u prihvatni centar, pa odes iz njega, vratis se na mjesto zlocina, to je ugrozena ta vrsta koju gotive lakiraci, sistem drzave, drzava, organi, sve ''pohvale'' za sve navedeno, a zrtva ma koga briga, lijecenje, trauma... Neka navedenim migranata silovatelja, jos maloljetnih, spremnih za skole, gadosti fantazije. I tako ti sto podrzavaju kazu sve uredu, nema krize, sve pod kontrolom.

A čuj maloljetan...još samo fale da ga uključe u neku od škola u Bihaću

Reakcija vlasti na migrantsku klizu je NEZAMISLIVA. 

Znači bukvalno ih nije briga za narodom, ovako nešto ni kao vazali Otomanskog Carstva ne bi doživjeli. 

Pljačka se, Siluje, Provaljuje... POLICIJA NIŠTA, VLAST NIŠTA.

KOLIKO JE MIGRANATA KRIVIČNO ODGOVARALO? GDJE SU ZATVORSKE I NOVČANE KAZNE? A TO JE ZA NAS SAMO?!?

Kazni Bišćane 300 KM po zakonu o javnom redu i miru, a migranta kad siluje puste da hoda i siluje dalje.

Pa mi smo stranci u vlastitoj državi .

Sad znate zašto je Rimsko Carstvo imalo Ropstvo... Dobar Dan: Kako se Zoveš i Ko si... (Nemam Imena) SUPER! Stavi ga u Lance ideš u Gladijatore i Farmere robove.

Kod nas: Imaš Ličnu = Plati Kaznu!  Nemaš Lične = Slobodan si. 

Edited by Bišćanin Čitaindexiklix
  • Like 5

3 minutes ago, Lidjo said:

ovaj je prolupo totalno. Treba ga pod hitno smjenuti.

Pa jbte...dobio čistač ulica i kontejnere za smeće...prodao nas za kontejnere za smeće. A ko će građanima nadoknaditi štetu. Ko će nadoknaditi štetu onoj silovanoj djevojci? Može li se toj djevojci to  nadoknaditi? Sreća pa još niko živu glavu nije izgubio

9 minutes ago, Grunf said:

Pa jbte...dobio čistač ulica i kontejnere za smeće...prodao nas za kontejnere za smeće. A ko će građanima nadoknaditi štetu. Ko će nadoknaditi štetu onoj silovanoj djevojci? Može li se toj djevojci to  nadoknaditi? Sreća pa još niko živu glavu nije izgubio

Ovo je čisto projiciranje svoje nesposobnosti na drugog

• Like 7

Ja podržavam sva rješenja osim batine, progona, deportovanja, trpanja u autobuse i vagone. Sve ono što miriše na rasizam, mržnju, ksenofobiju, nehumanost, ja ne podržavam. Spreman sam da ne budem načelnik ako bi došli u situaciju da Bihać sutra bude sredina koja će se tako ponašati. 

LAŽOVE LAŽLJIVI, TI PROFESOR? TI SI NIŠTA!

1. Progon = Progon je samo onda kad se dislocira domaće stanovništvo npr. Progon Muslimana iz Banja Luke. Znači Migranti se ne mogu progoniti jer oni nisu naš Rod, nikad nisu živjeli ovdje ni oni ni njihovi preci. 

2. Deportovanja = Potpuno MORALNA osoba bi se već davno odlučila na deportovanje Ilegalnih lica koji nemaju pravo da budu u državi jer remete MIR! Kao što sam
ranije rekao... oni IDU iz udobnog za boljim a ne iz rata za boljim. 

3. Trpanja u Autobuse i Vagone = A kako su oni došli Glupane jedan? 

4. Rasizam i Ksenofobija = Nije Rasizam ako ja kažem da neću da živim sa Arapima jeli ti to jasno bezumniče? Rasizam je mržnja zasnovana na boji kože. 
Ja kao musliman sebe ne smatram rasistom ali MI SLOVENI! (ČITAJ!) MI SLOVENI ne želimo živjeti sa NE SLOVENIMA jel to Zločin? 

5. Nehumanost = Kako te nije sramota o ovom govoriti, Godinu dana duramo ove ljude koji nas zlostavljaju, uznemiravaju i šta već... i nije li to dosta? KAD IDU KUĆI=?????? OVDJE NEMAJU NI ZEMLJU, NIŠTA!

FUJ ŠUHRETE, AKO OVO ČITAŠ NEKA TE BUDE SRAMOTA! TI SI JEDNA NULA OD ČOVJEKA, ZLOČINAC KOJI SE OKRENUO PROTIV SVOG RODA I NARODA!

• Like 5
  • Thanks 1

32 minutes ago, Grunf said:

Šuki kaže da ne može ovo riješiti. Onda treba da odgovara za ono što je učinio i da ide sa položaja na kojem je

Ovaj nije normalan nikako, pa daj ostavku Kreveljko jedan, sta si uradio građanima ciji si gradonacelnik. Lik sad na strani migranata, pa neda da se isti trpaju u buseve, da ih se progoni, batina, a reci nam Kreveljko ko je građane koje predstavljas doveo u situaciju ovakvu i posmatra njihovo trpanje u Bihać, njihovu invaziju busevima, vozom, njihovo batinjanje domaceg legalnog stanovnistva, njihovo silovanje, njihove provale, znaci zauzima se za njih, a za svoje ne da se ne zauzima, vec da moze licno bi nas otjerao odavde i nase ustupio njima, sve ilegalno ilegalnim. FUUUUUUUUUUUUJ !!!!!

• Like 7

6 minutes ago, SAMO_REALNOST said:

Ovaj nije normalan nikako, pa daj ostavku Kreveljko jedan, sta si uradio građanima ciji si gradonacelnik. Lik sad na strani migranata, pa neda da se isti trpaju u buseve, da ih se progoni, batina, a reci nam Kreveljko ko je građane koje predstavljas doveo u situaciju ovakvu i posmatra njihovo trpanje u Bihać, njihovu invaziju busevima, vozom, njihovo batinjanje domaceg legalnog stanovnistva, njihovo silovanje, njihove provale, znaci zauzima se za njih, a za svoje ne da se ne zauzima, vec da moze licno bi nas otjerao odavde i nase ustupio njima, sve ilegalno ilegalnim. FUUUUUUUUUUUUJ !!!!!

Boli njega Kurac on je sigurno debelu lovu od IOM- a zgrno... čujem i da mu je neko iz familije dobio posao u IOM

Just now, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Boli njega Kurac on je sigurno debelu lovu od IOM- a zgrno... čujem i da mu je neko iz familije dobio posao u IOM

Redali su se ovdje mnogi načelnici i gradonačelnici i svi odreda su pljačkali ovaj grad al brate Šuhret nas je uništio i ponizio do bola. 

• Like 4
  • Sad 2

Just now, Grunf said:

Redali su se ovdje mnogi načelnici i gradonačelnici i svi odreda su pljačkali ovaj grad al brate Šuhret nas je uništio i ponizio do bola. 

On o fasizmu, a fasizam prema svojim gradjanima na ovaj nacin eksponiras. Pa sa ovom izjavom je porucio da domace stanovnistvo nema sta traziti ovdje. I za fasiste, antifasizam je 100 puta gori od fasizma kad se razvije u pogresnoj glavi.

• Like 5

Kako ga nije sramota , sad od vijećnika traži pomoć a sam je donosio odluke, nikog nije pitao za Boriće i masu drugih stvari

Dragi vijećnici ne dajte da vas sad uvlači u ono što je on proizveo, zatražite njegov opoziv, imate na to pravo a i argumente

Ali odmah i krivičnu prijavu protiv njega a ne da "odšeta" i da ne odgovara za sve ove provale i štete koje su nanešene građanima

Dragi vijećnici, izglasajte i stroge kazne za sve ove naše nazovi sugrađane koji izdaju ilegalno smještaj migrtantima, odredite velike novčane kazne i obavezan društveno koristan rad jer ne može Komrad počistiti svo smeće koje su nam migranti nabacali.

Policija opet mora da se više angažuje, jer evo vidimo jučer tuča u sred grada a nigdje policije da ih pohapsi pa makar malo i prevaspita, ohladi ledenom vodom i slično

• Like 6
  • Thanks 2

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...