Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Ja podržavam sva rješenja osim batine, progona, deportovanja, trpanja u autobuse i vagone. Sve ono što miriše na rasizam, mržnju, ksenofobiju, nehumanost, ja ne podržavam. Spreman sam da ne budem načelnik ako bi došli u situaciju da Bihać sutra bude sredina koja će se tako ponašati. 

LAŽOVE LAŽLJIVI, TI PROFESOR? TI SI NIŠTA!

1. Progon = Progon je samo onda kad se dislocira domaće stanovništvo npr. Progon Muslimana iz Banja Luke. Znači Migranti se ne mogu progoniti jer oni nisu naš Rod, nikad nisu živjeli ovdje ni oni ni njihovi preci. 

2. Deportovanja = Potpuno MORALNA osoba bi se već davno odlučila na deportovanje Ilegalnih lica koji nemaju pravo da budu u državi jer remete MIR! Kao što sam
ranije rekao... oni IDU iz udobnog za boljim a ne iz rata za boljim. 

3. Trpanja u Autobuse i Vagone = A kako su oni došli Glupane jedan? 

4. Rasizam i Ksenofobija = Nije Rasizam ako ja kažem da neću da živim sa Arapima jeli ti to jasno bezumniče? Rasizam je mržnja zasnovana na boji kože. 
Ja kao musliman sebe ne smatram rasistom ali MI SLOVENI! (ČITAJ!) MI SLOVENI ne želimo živjeti sa NE SLOVENIMA jel to Zločin? 

5. Nehumanost = Kako te nije sramota o ovom govoriti, Godinu dana duramo ove ljude koji nas zlostavljaju, uznemiravaju i šta već... i nije li to dosta? KAD IDU KUĆI=?????? OVDJE NEMAJU NI ZEMLJU, NIŠTA!

FUJ ŠUHRETE, AKO OVO ČITAŠ NEKA TE BUDE SRAMOTA! TI SI JEDNA NULA OD ČOVJEKA, ZLOČINAC KOJI SE OKRENUO PROTIV SVOG RODA I NARODA!

• Like 5
  • Thanks 1

32 minutes ago, Grunf said:

Šuki kaže da ne može ovo riješiti. Onda treba da odgovara za ono što je učinio i da ide sa položaja na kojem je

Ovaj nije normalan nikako, pa daj ostavku Kreveljko jedan, sta si uradio građanima ciji si gradonacelnik. Lik sad na strani migranata, pa neda da se isti trpaju u buseve, da ih se progoni, batina, a reci nam Kreveljko ko je građane koje predstavljas doveo u situaciju ovakvu i posmatra njihovo trpanje u Bihać, njihovu invaziju busevima, vozom, njihovo batinjanje domaceg legalnog stanovnistva, njihovo silovanje, njihove provale, znaci zauzima se za njih, a za svoje ne da se ne zauzima, vec da moze licno bi nas otjerao odavde i nase ustupio njima, sve ilegalno ilegalnim. FUUUUUUUUUUUUJ !!!!!

• Like 7

6 minutes ago, SAMO_REALNOST said:

Ovaj nije normalan nikako, pa daj ostavku Kreveljko jedan, sta si uradio građanima ciji si gradonacelnik. Lik sad na strani migranata, pa neda da se isti trpaju u buseve, da ih se progoni, batina, a reci nam Kreveljko ko je građane koje predstavljas doveo u situaciju ovakvu i posmatra njihovo trpanje u Bihać, njihovu invaziju busevima, vozom, njihovo batinjanje domaceg legalnog stanovnistva, njihovo silovanje, njihove provale, znaci zauzima se za njih, a za svoje ne da se ne zauzima, vec da moze licno bi nas otjerao odavde i nase ustupio njima, sve ilegalno ilegalnim. FUUUUUUUUUUUUJ !!!!!

Boli njega Kurac on je sigurno debelu lovu od IOM- a zgrno... čujem i da mu je neko iz familije dobio posao u IOM

Just now, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Boli njega Kurac on je sigurno debelu lovu od IOM- a zgrno... čujem i da mu je neko iz familije dobio posao u IOM

Redali su se ovdje mnogi načelnici i gradonačelnici i svi odreda su pljačkali ovaj grad al brate Šuhret nas je uništio i ponizio do bola. 

• Like 4
  • Sad 2

Just now, Grunf said:

Redali su se ovdje mnogi načelnici i gradonačelnici i svi odreda su pljačkali ovaj grad al brate Šuhret nas je uništio i ponizio do bola. 

On o fasizmu, a fasizam prema svojim gradjanima na ovaj nacin eksponiras. Pa sa ovom izjavom je porucio da domace stanovnistvo nema sta traziti ovdje. I za fasiste, antifasizam je 100 puta gori od fasizma kad se razvije u pogresnoj glavi.

• Like 5

Kako ga nije sramota , sad od vijećnika traži pomoć a sam je donosio odluke, nikog nije pitao za Boriće i masu drugih stvari

Dragi vijećnici ne dajte da vas sad uvlači u ono što je on proizveo, zatražite njegov opoziv, imate na to pravo a i argumente

Ali odmah i krivičnu prijavu protiv njega a ne da "odšeta" i da ne odgovara za sve ove provale i štete koje su nanešene građanima

Dragi vijećnici, izglasajte i stroge kazne za sve ove naše nazovi sugrađane koji izdaju ilegalno smještaj migrtantima, odredite velike novčane kazne i obavezan društveno koristan rad jer ne može Komrad počistiti svo smeće koje su nam migranti nabacali.

Policija opet mora da se više angažuje, jer evo vidimo jučer tuča u sred grada a nigdje policije da ih pohapsi pa makar malo i prevaspita, ohladi ledenom vodom i slično

• Like 6
  • Thanks 2

Sinoć i preksinoc  u gradu je baš bilo sablasno. Samo si mogao sresti migranata a od domicijalnog stanovništva svega par ljudi i to ako računar Emira što prodaje kokice.

Stvarno se grad puno promjenio u zadnje 2 godine. 

Ja stvarno lično nisam imao nikakvih problema sa imigrantima ali poznajem meni bliske ljude kojima je ukraden  mobitel  i provaljivano  u auto, ali stvarno je ružna atmosfera u gradu.

I još na to sve grad je postao zapušten, i to vidno. Pasarela  izgleda kao poslijeratni  objekat. Rasvjeta kao da su lojne svijece  u tjelima  a ne sijalice. Nezavrseni  i nakaradno  napravljeni  objekti u centru. Da nema nešto djece na bigramu koja igraju malo kosarke  grad bi bio u najmanju  ruku kao Cernobil

• Like 3

Njemacka migrante Trpa u autobuse deportuje u zemlje u koju su prvi put usli (primjer Italija) a Suhro nam je od pape veci papa.Nesposobnost vlade se nicim opravdavati nemoze. Gradjani imaju pravo na osnovna ljudska prava.Od drzave imaju pravo na zastitu sebe, svoje porodice i imovine.Ako im je to uskraceno onda sve sto je nabrojao pada u vodu. 

• Like 2

Kao deportovace visak iz bire,a taj broj je vec pridošlih u zadnji mjesec dana

Edited by Neuron
  • Like 2

10 minutes ago, Neuron said:

Kao deportovace visak iz bire,a taj broj je vec pridošlih u zadnji mjesec dana

I kad ih odvezu u Ušivak ponovo će doći ovamo.

• Like 1

Evo dobili smo i jako ugodno ime od jednog od njih, "BiH je kao Hitlerovska drzava"

https://www.azra.ba/zanimljivosti/129783/milioni-za-macku-veliko-bogatstvo-karla-lagerfelda-mogao-bi-naslijediti-njegov-kucni-ljubimac/

Sve cestitke nasim vlastima, sta se sve dozvoljava.Na zalost ovo se nece rijesiti dok narod ne preuzme vlast u ruke, i siguran sam tad ce za nas napacen narod sigurno imati nacina da optuznice podignu

• Like 2
  • Haha 1

Ljut je Sukret na hrvatsku policiju jer vraca ilegalce? A sto bi trebali? Vracaj ih i ti tamo odkud su dosli bijedo licemjerna. Zabrinut si za migrante a sto je s tvojim gradanima? Ne bi li oni trebali biti prioritet? Pa nisu ilegalci tvoji građani bijedo ljudska. Krivi su hrvatski policajci, krivo je Sarajevo, građani su ksenofobicni. Ma svi su krivi a ti? Za sto si ti odgovoran? Uzimati placu? Tu završava tvoja odgovornost? Sam kazes da ne mozes rjesiti ovu krizu, onda ne budi licemjer pa lijepo odstupi. 

Ministar unutarnjih poslova Davor Božinović u srijedu je insinuacijama i lažnim optužbama nazvao tvrdnje gradonačelnika Bihaća 

- Mi smo bosansko-hercegovačkim vlastima još u prosincu 2017. ukazali na trendove povećanih migrantskih tokova preko BiH te da moraju jače štititi granicu prema državama iz kojih im dolaze migranti. Također jasno je u više navrata poručeno da nitko ne računa da bi probleme mogao rješavati na način da migrante pusti da nelegalno ušetaju u Hrvatsku. To je nezakonito ponašanje i Hrvatska ne samo da ne dopušta ilegalne migracije, već stalno jača policijske kapacitete kojima štiti granice i to ponajviše zbog ilegalnih migranata koji u našu zemlju nastoje ući iz Unsko-sanskog kantona, očito uz blagoslov mnogih koji bi ih od toga trebali odvraćati - ustvrdio je Božinović.

• Like 1

Preuzeto od:

A.T.O. Phptography

Drugi novi po redu Pakistanski restoran brze hrane u Bihacu u pozadini pjesaka i auta..
Ko zeli probati specijalitete iz Pakistana bujrum,na lokaciji zanatskog centra iza Sumarije...

52553632_2285333065043806_5167689248794476544_n.jpg.717efadf00e05760b061f847300f8759.jpg

NO COMENT

• Sad 1

Jučerašnje izjave gradonačelnika Bihaća Šuhreta Fazlića kose se sa zdravim razumom.Niske,jeftine i cinične izjave jednog korumpiranog političara o tome da ga vrijeđa kao Bosanca da hrvatska policija navodno upada na teritorij BiH zvuče smijesno u uporedbi sa činjenicom da je (prema zvanicnim podacima) 30.000 ilegalnih migranata upalo u BiH ilegalno i jednostavno je pregazilo s jednog kraja zemlje na drugi .Postavlja se pitanje sto bi se desilo da je u BiH provalila neka i manja vojna sila.Govoreci o fasizmu i antifasizmu i to mi takodjer smjesno zvuci iz razloga sto su se njegovi sticenici BUKVALNO srali po grobovima palih antifasista u Boricima. Mene kao iznad prosjecno inteligentnu osobu ovo sve jednostavno vrijeđa. Fuj

• Like 5

1 hour ago, Grunf said:

Jučerašnje izjave gradonačelnika Bihaća Šuhreta Fazlića kose se sa zdravim razumom.Niske,jeftine i cinične izjave jednog korumpiranog političara o tome da ga vrijeđa kao Bosanca da hrvatska policija navodno upada na teritorij BiH zvuče smijesno u uporedbi sa činjenicom da je (prema zvanicnim podacima) 30.000 ilegalnih migranata upalo u BiH ilegalno i jednostavno je pregazilo s jednog kraja zemlje na drugi .Postavlja se pitanje sto bi se desilo da je u BiH provalila neka i manja vojna sila.Govoreci o fasizmu i antifasizmu i to mi takodjer smjesno zvuci iz razloga sto su se njegovi sticenici BUKVALNO srali po grobovima palih antifasista u Boricima. Mene kao iznad prosjecno inteligentnu osobu ovo sve jednostavno vrijeđa. Fuj

Kreveljko koji je bez zauzetog stava i brige za grad od istog napravio hot spot, migrantski kamp-geto, svojim podilazenjem raznim NGO, potrcko Soros elite, koji u grad sliva ilegalne migrante i razne NGO, potpisao pad Bihaća, bili pod opsadom u ratu i iscupali se, ali od ovog sljama sto se koti ovdje necemo. Migrantski restorani, oglasi/konkursi za poslove u NGO, koje se opet ponavljam, ovdje kote kao misevi, a nista gore od toga nema, zagovaraci jednakosti, veliki antifasisti, koji silovanja odobravaju kao akt socijalizacije. Pored IOM-A, IPSA, Isusovacke za migracije iz HR, pored xxx prekrivenih laznih humanitarnih org., lakiraca, evo i Predsjednistvo Danskog instituta za izbjeglice trazi koordinatore za svoje utociste u Kreveljkovoj kolijevki. Lik je pokazao lice, lice koje danas u svijetu zagovara ovaj migracioni ilegalni haos. Kaze necemo da postajemo hot spot, ne zelimo biti migrantski centar, a to znaci ukazi na te rijeci i pojmove u izjavama, nije da vec gotovo godinu dana nismo hot spot i migrantski centar, kamp ili sta vec. Sve ono sto u medije iznese na ovakav nacin, samo je dobro uhodana metoda potvrdjivanja onoga na sto kao ukazujes da ne bude, klasika pristupa laznih humanitaraca.

• Like 5

MIGRANTSKA KRIZA

Grupa od 250 problematičnih migranata sutra će biti prebačena kod Sarajeva

Klix.ba

Grupa od 250 problematičnih migranata sutra će biti prebačena kod Sarajeva

Ministar unutrašnjih poslova Unsko-sanskog kantona Nermin Kljajić izjavio je za Klix.ba kako će danas na sjednici Vlade USK biti riječi o procedurama koje se moraju provesti radi zatvaranja migrantskih centara u ovom kantonu, jer Ministarstvo sigurnosti BiH kao nadležno nije nakon isteka roka od 10 dana preuzelo brigu o prihvatnim centrima u Krajini
Kljajić je izjavio kako se punih osam mjeseci čeka da država BiH preuzme stvarnu brigu o migrantskim centrima u ovom dijelu zemlje, te da donese kućni red, pravilnik o ponašanju, imenuje upravnike i osigura zaštitarsku službu.

"U ovom trenutku sigurno je jedno da ćemo odmah vratiti višak od 250 migranata koji će biti smješteni u prihvatni centar Ušivak. Radi se jednim dijelom, uslovno rečeno, problematičnim migrantima, koji su tokom proteklih mjeseci pravili incidente, tuče i činili druga krivična djela", kazao je Kljajić prije početka sjednice Vlade USK.

Prema riječima policijskog komesara USK Muje Koričića transport pomenutih migranata za Ušivak planiran je za petak, a na policiji je da osigura autobuse koje će platiti Međunarodna organizacija za migrante u BiH (IOM).

Ostatak od 3.200 migranata koji su smješteni u prihvatnim centrima "Bira" i "Đački dom" u Bihaću, objektu "Miral" u Velikoj Kladuši i hotelu "Sedra" u Općini Cazin sačekat će konačni epilog višemjesečnog nesporazuma i prebacivanja odgovornosti između MInistarstva sigurnosti BiH kao stvarno nadležne institucije i aktuelne izvršne vlasti u USK.

Dolaskom lijepog vremena na naše prostore situacija u vezi s migrantima svakim danom se počinje usložnjavati.

O tome najbolje govori podatak iz Granične policije BiH da je broj državljana visokog migracijskog rizika koji su spriječeni ili su ušli u BiH iz Srbije i Crne Gore početkom 2019. godine mnogo je veći nego u istom periodu prošle godine.

U posljednjih sedam dana s poboljšanjem vremenskih uslova znatno povećan pritisak migranata na granicu BiH u odnosu na prethodna dva mjeseca. 

Glasnogovornica Granične policije BiH Sanela Dujković je kazala da je stanje na granici složeno i bez ozbiljne podrške u broju službenika i opreme. 

"Situacija će se usložnjavati povećanim pritiskom migranata. Istovremeno, svakodnevno na područje Grčke dolaze migranti i mi očekujemo povećan pritisak i u narednom periodu", rekla je glasnogovornica GP BiH Sanela Dujković, a o čemu je ranije govorio i ministar sigurnosti BiH Dragan Mektić.

Sta je sa ostalim viskom po centima? ☹️

Veći problem od viška migranata po ovim centrima su migranti koji borave u divljim "centrima" a kojih je duplo više od 3200 a nigdje nisu evidentirani ! To su problematični a o njima niko negovori

Edited by Grunf
  • Like 2

39 minutes ago, Grunf said:

Veći problem od viška migranata po ovim centrima su migranti koji borave u divljim "centrima" a kojih je duplo više od 3200 a nigdje nisu evidentirani ! To su problematični a o njima niko negovori

Divljim ''centrima'' kažeš, približi mi opis da se uključim, zavisno od toga šta podrazumijevaš, možda na slične mislim.

1 hour ago, SAMO_REALNOST said:

Divljim ''centrima'' kažeš, približi mi opis da se uključim, zavisno od toga šta podrazumijevaš, možda na slične mislim.

Pa mislim na ove što su smješteni na veliko i malo u privatnim smještajima kao npr. kod bube,anele itd

Sad me zanima sta je razlog, nakon onolike halabuke, sta je razlog za odustajanje od zatvaranja mig.centara?

• Like 1

20 minutes ago, Grunf said:

Sad me zanima sta je razlog, nakon onolike halabuke, sta je razlog za odustajanje od zatvaranja mig.centara?

Možda će postaviti 6 novih bandera  i očistiti smeće u Biri i oko Bire 😎

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...