Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Posljednje informacije govore da je među migrantima u Unsko-sanskom kantona sve više oboljelih od šuge, ali i tuberkuloze.  

Za sada nema podataka o tome da su se ove prenosive bolesti pojavile među stanovništvom USK, ali ima slučajeva da su od šuge oboljeli i pojedini policajci i zdravstveni radnici.

Precizne evidencije

Potvrdio je ovo za „Avaz“ i kantonalni ministar unutrašnjih poslova Nermin Kljajić.

- Na sjednici Vlade USK dogovorili smo da se u saradnji sa Zavodom za javno zdravstvo urade precizne evidencije o oboljelim migrantima - kaže Kljajić.

On je potvrdio i da je Kantonalna vlada jučer skinula s dnevnog reda tačku o sigurnosnom stanju u migrantskim centrima „Bira“ u Bihaću i „Miral“ u Velikoj Kladuši i o vraćanju 250 migranata u Sarajevo, što je bilo planirano za danas.

Riječ je o učesnicima fizičkih obračuna i krivičnih djela, zbog čega se i među građane uvukao strah. Njih 250 problematičnih vratit ćemo u Sarajevo nakon što provedemo određene procedure - kaže Kljajić.

Istekao rok

Trenutno na području USK ima 3.450 migranata, a smještajni kapaciteti dovoljni su za njih 3.200. Istovremeno, u centru „Ušivak“ u Hadžićima kod Sarajeva ima 300 slobodnih mjesta.

Ranije su vlasti u USK dale desetodnevni rok Ministarstvu sigurnosti BiH da preuzme nadležnost nad migrantskim centrima u Krajini, što se nije desilo. Stoga će Vlada USK, najavljuje Kljajić, u narednih desetak dana donijeti odluku o konkretnim potezima u vezi s migrantskom krizom.

Inače, i na Facebook stranici Crvenog križa Općine Ključ objavljena je informacija da je uz svakodnevno povećanje broja migranata primijećeno da su neki od njih zaraženi šugom.  

(avaz.ba)

• Like 1
  • Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3248

• rucica1

1186

• Barba

1146

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

Gradska i Kantonalna vlast svakih 7 dana smisle novu laž i onda jadna raja čeka šta će se desiti i kad shvate da je sve šuplja priča stiže novo obećanje i nova laž i tako dani prolaze, ništa se ne dešava a migranti stižu kao išto će uskoro i proljeće, a onda će reći da su oni nemoćni da se tu ne može ništa učiniti. GADOVI POCRKALI DABOGDA

• Like 1
1 hour ago, sk64 said:

Gradska i Kantonalna vlast svakih 7 dana smisle novu laž i onda jadna raja čeka šta će se desiti i kad shvate da je sve šuplja priča stiže novo obećanje i nova laž i tako dani prolaze, ništa se ne dešava a migranti stižu kao išto će uskoro i proljeće, a onda će reći da su oni nemoćni da se tu ne može ništa učiniti. GADOVI POCRKALI DABOGDA

DABOGDA SE OŠUGALI  ! 

• Haha 1
  • Confused 1
1 minute ago, Bihac 2000 said:

DABOGDA SE OŠUGALI  ! 

KRAJINA // Zdravstveni problemi u izbjegličkim kampovima: Migranti prenose šugu na policajce i zdravstvene radnike

Posljednje informacije govore da je među migrantima u Unsko-sanskom kantona sve više oboljelih od šuge, ali i tuberkuloze.

Za sada nema podataka o tome da su se ove prenosive bolesti pojavile među stanovništvom USK, ali ima slučajeva da su od šuge oboljeli i pojedini policajci i zdravstveni radnici, piše avaz.ba.

Precizne evidencije

Potvrdio je ovo i kantonalni ministar unutrašnjih poslova Nermin Kljajić.

– Na sjednici Vlade USK dogovorili smo da se u saradnji sa Zavodom za javno zdravstvo urade precizne evidencije o oboljelim migrantima – kaže Kljajić.

On je potvrdio i da je Kantonalna vlada jučer skinula s dnevnog reda tačku o sigurnosnom stanju u migrantskim centrima „Bira“ u Bihaću i „Miral“ u Velikoj Kladuši i o vraćanju 250 migranata u Sarajevo, što je bilo planirano za danas.

Inače, i na Facebook stranici Crvenog križa Općine Ključ objavljena je informacija da je uz svakodnevno povećanje broja migranata primijećeno da su neki od njih zaraženi šugom.

1 minute ago, chatNick said:

Evo na Kamenici se priprema novi objekat za prihvat migranata. Radi se o bivšem opalu, sad je vlasnik Klas, čini mi se.

Dali su nase vlasti u opste svjesni sta rade, sad ce ih i na Kamenicu prebaciti da se i ovamo nastavi smecem, provalama i sl, svaki dan puno djece iz Klokota  tim putem ide u skolu ali to njima nije bitno, bitno je oni su svoje najmilije udomili u IOM i prodaju nas i dalje za tako sitnu lovu. FUJ!

• Like 4

Jedan od glavnih razloga zasto nema kontrole, nadzora, kucnog reda u Biri i Bihacu opcenito jeste taj, da migranti mogu u svako doba noci izlaziti, pa u 00:00 njih 20 se uputi ka poljima uz obalu Une Musanovica mahala i Baksais ili oko Bire i Malog luga, gdje u mrkloj noci vrse iskopavanja i zakopavanja dokumenata i pitaj jos cega. Zamisli iz kuce gledas kako preko puta tebe u gluhoj noci u polje dolazi 20 krimosa, cuceci se krecu, pa stanu nesto kopati, pa kad raskopaju, pola ovih sto znaju lokaciju se vrati u Biru, a pola ide na put. Bihac je pogranicni filter za kriminal u kojem svi ucestvuju, ama bas svi. Dok god se ne digne masa pa silom krene nesto, ovdje ce biti kako je trenutno i samo gore. Treba teroriste, silovatelje, ubice itd. pustati da mogu normalno ilegalno raditi sta god zele i kad god zele, sto rece jedan iz organa koji nas trebaju stititi, pa oni njih u 03:00 pustaju iz Bire. I tako oni sve fini u grupi od 20 koji se "jedva poznaju" imaju slobodu u noci raditi sta zele, pa brate dajte im neka se ukopaju u kakve zemunice, neka se ljudi utabore po poljima i sumama, ali im dajte knjige da citaju, da vam slucajno ne padne na um da oni nikad ne bi zlo pocinili, jer su to doktori, inzinjeri...., a ne kriminalci, teroristi, vojska ISIL-a. 

• Like 7
4 minutes ago, Grunf said:

Neka,neka tako nam i treba. Kao narod ne zasluzujemo bolje. Mi nismo ni svjesni da rusimo drzavu koja je jedini garant naseg opstanka. Nasao je četnik način da nam dohaka

Ne rusi cetnik drzavu, nego nesposobna Vlast na celu sa velikim  "bosnjacima". 

Narod treba biti svjestan, da mi nemamo gradonacelnika, da nemamo premijera, da nemamo Vladu USK, koja stoji uz narod, nego poltrone sarajevske vlasti i da samo narod moze rijesiti ovu prodaju grada i kantona. Narod se mora organizirati i izaci na ulice i ne odustajati dok se iz Bihaca  i Kladuse ne premjeste migrantski centri i blokiraju granice Kantona, posto  je ocito da drzavne granice nece niko blokirati, tj, da je vrhuska predala granicu u ruke bjelosvjetskih hostaplera, koji upravljaju i s njima i nama. Ako budemo cekali da te horde krenu masovno prema Bihacu, nista se vise nece moci uciniti, osim da mi stavimo ruksak na ledja i put Izacica. 

Samo narod slozno ovo moze zaustaviti.

• Like 3
  • Thanks 3

@Sadik pa to i govorim. Tupavi Bošnjo sam ruši sve oko sebe. Četnik mu je dao alat samo. Upravo čitam da je 100 migranata krenulo put Hadžića. Mislim da su jos sinoc krenuli ili su osjetili.Nije ih bilo po gradu niti oko Bire, tek pokoji bilo je prilicno i neobicno

Edited by Grunf
42 minutes ago, Grunf said:

Neka,neka tako nam i treba. Kao narod ne zasluzujemo bolje. Mi nismo ni svjesni da rusimo drzavu koja je jedini garant naseg opstanka. Nasao je četnik način da nam dohaka

Ponovo kažem ovdje na forum kuka 10 ljudi, na grupi na fb nešto malo više. Ko se zabrinuo od pisanja 30 ljudi. Protesti su rješenje ali od toga nema ništa. 

• Like 2
15 minutes ago, 1260 said:

Ponovo kažem ovdje na forum kuka 10 ljudi, na grupi na fb nešto malo više. Ko se zabrinuo od pisanja 30 ljudi. Protesti su rješenje ali od toga nema ništa. 

Proteste smo imali, niko nas ne farma ni 1% a kamoli 5%. Ostalo je da kukamo ili dignemo sidro i odemo odavde

• Like 1
5 minutes ago, Grunf said:

Proteste smo imali, niko nas ne farma ni 1% a kamoli 5%. Ostalo je da kukamo ili dignemo sidro i odemo odavde

Mi smo od protesta odustali nakon prve zabrane.  Ovako možemo pričati sto godina. Niko se ni ppčešati neće

• Like 1
1 hour ago, Grunf said:

@Sadik pa to i govorim. Tupavi Bošnjo sam ruši sve oko sebe. Četnik mu je dao alat samo. Upravo čitam da je 100 migranata krenulo put Hadžića. Mislim da su jos sinoc krenuli ili su osjetili.Nije ih bilo po gradu niti oko Bire, tek pokoji bilo je prilicno i neobicno

Sinoc u 22.20 grad je bio pust, kafane, kafici doslovno prazne, nigdje nije bilo niti jednog migranta na ulici , na potezu Irfana Ljubijankica- Ozimice 1-Bedem- Gelenderi-Gradski most-Prekounje-Djacka-Plandiste-Trg vidjeh ukupno pet-sest ljudi, a petak navece kad mladi izlaze...

3 minutes ago, Sadik said:

Sinoc u 22.20 grad je bio pust, kafane, kafici doslovno prazne, nigdje nije bilo niti jednog migranta na ulici , na potezu Irfana Ljubijankica- Ozimice 1-Bedem- Gelenderi-Gradski most-Prekounje-Djacka-Plandiste-Trg vidjeh ukupno pet-sest ljudi, a petak navece kad mladi izlaze...

Ugostitelji - vlasnici kafica i kafana to i zasluzuju. Po Njemackoj po pocetku kad je izbjeglicki talas nahrnuo, poceli po prodavnicama krasti,po bazenima zenske napastvovati, na ulazima stavljati su natpisi na engleskom,arapskom i njemackom, da im je ulaz zabranjen.Ugostitelji ih prestali usluzivati.Vlasnici se javno izjasnjavali a posto je sve pretezno privatno vlasnistvo, niko im nista mogao nije. U nas ugostitelji sute a ta sutnja ce im se o glavu odbiti.Dok god svoj glas ne podignu i svaki protest ne podrze bolje i ne zasluzuju. 

• Like 1
58 minutes ago, Grunf said:

Fani je bubina mama

U isto vrijeme, u tebe malo brzi net 😂

Familijarni biznis pravi Bišćani humanitarci  .

Grdne moje rane u ratu niko nije htio primiti ljude iz Ljutocke Doline čast pojedinim familijama kao sto je moja primila tri porodice a komšije niti jedne a kuće im pola prazne ,da nije bilo srpskih kuća pojedinci bi ostali cijeli rat u Dvorani Luke .

• Like 1

Prije jedno 20 min. autom prolazim pored oš prekounje.Ispred ulaza se potukoše dvije grupe migranata.Sami pocetak tuce i ja pocnem trubiti tako da su se odmah razisli, ali grupa koja je krenula prema rampi je prilicno agresivna (pijani ili drogirani) jer sam se zavratio a oni presrecu na sred ceste auta i prolaznike i deru se...kasnije sam ih zagubio na samoj rampi.Niti jednog jedinog policajca

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...