Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

3 minutes ago, Lidjo said:

Nikada, mozda cak ni tada. Svo ovo stanje se dobrano zakuhalo, opustilo se, svak svugdje grabi, prodaje se humanitarna na pijaci, prodaju se stvari koje su naivni gradjani ovog grada ustupili krimosima u potrebi, samo da se zna da su pomagali, neka se bude na glasu. Vec objavili slike sa pijace, vreca brasna prijeklom iz turske hahah, ranci, higijenske potrepstine, obuca, odjeca.... sto kaze neko, 15 vreca donirali i naleti u butiku u gradu na svoju jaknu hahahh. Svi rade u talu, shvatite, od humanitaraca koji ih hrane, pa zakidaju gajbe i na vocu i povrcu, preprodaju medjusobno, nose kuci... migranti dilaju na pijaci, kao sto su radili po ostalim kampovima ( ne gradovima ) u drugim drzavama, gdje su gotovo formirali tzv. naselja, improvizirana prodaja na crno i siva ekonomija na crno. Ugrozene populacije migrosa u prvom redu za tortu grada ( mjesajte se, sugajte se, dizite se u zrak, imajte odnose mixa na javnim mjestima ), kupljeni mediji i domaci i strani za rodjendan grada imaju u fokusu krimi migrose. Danas je rodjendan svjetskom centru krijumcarenja ljudima, gdje se radi ko sta i kako hoce, gdje mozes uvesti atomsku i artiljeriju pod krinkom humanosti, gdje je zaraza i epidemija, ali se suti, gdje se moze kako hoce, samo posteni narod nece, ne zeli, ali ce bjezati odavde milom ili silom, ali ovo je sve jedan vid sile.

• Like 3
  • Thanks 2

4 hours ago, SAMO_REALNOST said:

Sve to uvezano, lazni humanitarci od obicnih gradjana koji se zajedno drze, pa onda i profitera, privatnika i sl...,stvaranje lazne slike o stanju u svim sferama zivota u ovom gradu. Zbog koristi poznanici podrzavaju vec ove uhodane, pa imaju i podrsku istih ali i jak nagon za pohlepom, sve su to buduci profiteri grada, pa se onda pitamo od kud im? :) Nije vise od Sarajeva do dzemata, sad je od Sarajeva do spajze, jer ovi fake humani profiteri bi izdali i saht za vodu za pare, a sve pod krinkom ustupanja djeci i porodicama hahahah. Epidemija od vrha piramide pa dole, svi se oni poznaju, podrzavaju, pomazu, svi zaposleni u institucijama koje se koriste ovim stanjem izvlace i licnu korist, sve je zahvatilo, ama bas sve, kao sto ce se siriti zaraze, tako se i prosirila zaraza pohlepe, od Sarajeva do spajze, realno gledajuci kad se malo sagledaju stvari, koliko ljudi ovdje ima direktnu korist, isto toliko njih se zalaze i za indirektnu, tako da je omjer u Bihacu 50-50 %, i kad bi se primjenjivali zakoni, oko 10.000 ljudi u Bihacu bi trebalo odgovarati pred zakonom, jer svako je od njih na neki nacin prekrsio zakon u vezi ovog stanja, a kazne kad bi se ispostovale, 10.000 Biscana bi bar prenocilo iza resetaka, kad slozis kockice, jednu veliku sliku, koji su to sve ljudi, onda skontas da je Bihac centar svijeta za krijumcarenje ljudi.

Pa evo upravo sada  jedan "humanitarac" koji i na svom fb profilu objavljuje kako sve to radi iz humanitarnih razloga i daje gratis smještaj, savjetuje drugog "novopečenog" humanitarca koji je uložio 10-tak hiljada KM ovih dana u adaptaciju poslovnog prostora da prihvati migrante, da će mu se uloženo vratiti kroz pola mjeseca ????Sjede za stolom do mene i piju kafu tako da sve čujem a poznajem ih obadvoje !!!!

Edited by Grunf
  • Like 2
  • Sad 2

12 minutes ago, Grunf said:

Pa evo upravo sada  jedan "humanitarac" koji i na svom fb profilu objavljuje kako sve to radi iz humanitarnih razloga i daje gratis smještaj, savjetuje drugog "novopečenog" humanitarca koji je uložio 10-tak hiljada KM ovih dana u adaptaciju poslovnog prostora da prihvati migrante, da će mu se uloženo vratiti kroz pola mjeseca ????Sjede za stolom do mene i piju kafu tako da sve čujem a poznajem ih obadvoje !!!!

Pa to je sve njiam normalno, svaki taj pakt je kopanje metra dublje, ali zaslijepljeni pohlepom, samo se gleda kratkorocna korist, a dugorocna propast zanemaruje. Pa to je sad ''IN'', skuzilo se da nema reda, zakona, nadzora, ama bas po pitanju nicega. A jos malo, pa ce doci vrijeme, da ce se nas ostale koji se protivimo svemu tome ilegalnom, i koji ukazemo na to i javno iznesemo misljenje, poceti maltretirati, ovdje ce se veoma brzo podijeliti narod na 2 strane, i ici ce se do brutalnosti, i ne biranja sredstava, ali sta ja znam, ja samo laprdam, preuvelicavam, rasista sam, ksenofob... draze mi i to nego lazni humanitarac i neo antifasista.

• Like 3

11 minutes ago, saco said:

Iskreno sam i sam razmisljao prije kad je samo krenulo znajuci sta su sve ovdje gdje zivim dozivljavali da svoju kucu takodje dam na raspolaganje ali kad sam vidio sta rade i kako se ponasaju na istu sam ugradio alarm i video nadzor.

Sto dalje to bolje

Pa kako sam napisao,ako pogotovo u kući imaš odvojen još jedan stan...bolje ga dati nekom našem mladom bračnom paru da tu borave,čuvaju ga i održavaju besplatno nego i za novce nekom nepoznatom

• Like 1

2 minutes ago, Grunf said:

Pa kako sam napisao,ako pogotovo u kući imaš odvojen još jedan stan...bolje ga dati nekom našem mladom bračnom paru da tu borave,čuvaju ga i održavaju besplatno nego i za novce nekom nepoznatom

Slazem se sad i ja 😀 ne radi se o lovi vec cisto samo kad je krenulo izbjeglice zene djeca isl, ali to je savim druga vrsta haha

• Like 3

4 minutes ago, Neuron said:

Nece dugo potrajati pa ce Austrija, Holandija i Italija morati krenuti istim putem. Kao sto vidimo ocito da nema drugog nacina da se ova kriza zaustavi

• Like 2
  • Dislike 1

1 hour ago, Lidjo said:

Nece dugo potrajati pa ce Austrija, Holandija i Italija morati krenuti istim putem. Kao sto vidimo ocito da nema drugog nacina da se ova kriza zaustavi

Austrija vec procesuira i odbija zahtjeve za azil Iracanima,Afganistancima,Nigeriji,Indiji,Irancima,Marokancima,Alzircima 

https://avaz.ba/vijesti/bih/461692/medu-migrantima-i-spanci-danci,interessanten clanak o pojedincima sa velikom vjerovatnocom organiziranog krijumcarenja?Samo pitanje sta se krijumcari?Droga,djecu,zene,trgovina organima?

• Like 3
  • Dislike 1

Ah jos jednu samo da navedem jako bitnu cinjenicu da pojedinci na forumima sirom BIH u vezi tematike migranti na svako istinito i vjerodostno provjerene informacije pokusavaju da unosu odredjenu dozu plasiranja primitivnog humora i guse sirenje istine,mada vecini izgleda nije jasno da se odredjeni forumi i stavovi izneseni od obrazovanih i skolovanih lica prolaze itekako zapazeno.Mislim da bi dobro bilo ovaj forum pojacati lozinkom i ne dopustiti slobodno citanje(iz vise razloga),jedan od njih je i informisanje samih pocinioca i profitera u ovoj  krizi,jer iz samih stavova postenih gradjana svaki svoj poduhvat pomno isplaniraju.

Mnogi clanovi foruma ,koji svojim negativnim „djelovanjem“ tj.davanjem negativnih 👎 ocjena smatraju da mogu dalje u svojim akcijama pobuditi nas prag tolerancije,zelim sa popratnom porukom pojasniti : u zivotu svako kuje i snuje,a Bog odlucuje!

Jako neumjesno i providno od strane pojedinaca ,koji sami ucestvuju u takvim radnjama da ce takvo nesto na duze staze uroditi plodom.

• Like 1
  • Dislike 1
  • Sad 1

1 hour ago, Minka said:

Ah jos jednu samo da navedem jako bitnu cinjenicu da pojedinci na forumima sirom BIH u vezi tematike migranti na svako istinito i vjerodostno provjerene informacije pokusavaju da unosu odredjenu dozu plasiranja primitivnog humora i guse sirenje istine,mada vecini izgleda nije jasno da se odredjeni forumi i stavovi izneseni od obrazovanih i skolovanih lica prolaze itekako zapazeno.Mislim da bi dobro bilo ovaj forum pojacati lozinkom i ne dopustiti slobodno citanje(iz vise razloga),jedan od njih je i informisanje samih pocinioca i profitera u ovoj  krizi,jer iz samih stavova postenih gradjana svaki svoj poduhvat pomno isplaniraju.

Mnogi clanovi foruma ,koji svojim negativnim „djelovanjem“ tj.davanjem negativnih 👎 ocjena smatraju da mogu dalje u svojim akcijama pobuditi nas prag tolerancije,zelim sa popratnom porukom pojasniti : u zivotu svako kuje i snuje,a Bog odlucuje!

Jako neumjesno i providno od strane pojedinaca ,koji sami ucestvuju u takvim radnjama da ce takvo nesto na duze staze uroditi plodom.

Ne može meni kao školovanom i inteligentnom građaninu ovog grada nametnuti neko nešto što nije istina kad ja pravu istinu vidim oko sebe. Propagandu mogu plasirati i ona će se primiti kod nažalost manje obrazovane populacije.

• Like 1
  • Dislike 1
  • Thanks 1

2 hours ago, Minka said:

Austrija vec procesuira i odbija zahtjeve za azil Iracanima,Afganistancima,Nigeriji,Indiji,Irancima,Marokancima,Alzircima 

https://avaz.ba/vijesti/bih/461692/medu-migrantima-i-spanci-danci,interessanten clanak o pojedincima sa velikom vjerovatnocom organiziranog krijumcarenja?Samo pitanje sta se krijumcari?Droga,djecu,zene,trgovina organima?

Njemacka takodjer.Onima,kojima su zahtjevi odbijeni, salje se termin za deportaciju.Kad po njih dodju vecinu nenadju na adresi (mnogi taj dan pobjegnu) tako da je donesena odluka da im se dan (termin deportacije nejavlja).Izbjeglice iz ratnih podrucja dobivaju ogranicenu dozvolu boravka.Po prestanku rata morace se u svoju zemlju vratiti (kao nekad nase izbjeglice iz BiH).  

• Dislike 1
  • Thanks 1

11 hours ago, 1260 said:

interesantan je ovaj dio sa policijom. Znaci policija njih prevede (kobajagi) i pusti ih par km dalje da idu. Znaci samo zamazivanje ociju.

U ovom slucaju pred reporterom policija glumi da su na strani gradjana i pokazuju drskost prema izbjeglicama da bi ih na prvom odredistu ispustili van da idu dalje.

Da li je u pitanju naredjenje odozgo ili dobijaju pare od izbjeglica da ih puste dalje to pitanje treba postaviti..

• Like 3
  • Dislike 1

Zakonski i pravno policija im ne moze nista!Postoje odredjene norme i deklaracije i kodeks,to su ljudi bez dokumenata,vode se pod statusom izbjeglica.Oni njima mogu pokusati uzimati novac eventualno skupe telefone,ali to je jadno i beskrajno sramno za policiju!Tu nesto istrazivati nece pomoci !Oficijelno je Bihac ruta navedena od strane drzavnih i nevladinih institucija ,koja granici sa prvom clanicom EU ,u koju  oni pokusavaju da udju!

Vlasti umjesto da razgovaraju konstruktivno sa hrvatskim vlastima u vezi te situacije ,oni se svadjaju?!ili?uopste ne razgovaraju?

Jedino da ih Biscani preusmjere prema Orasju!

• Like 1
  • Dislike 1

33 minutes ago, Minka said:

Zakonski i pravno policija im ne moze nista!Postoje odredjene norme i deklaracije i kodeks,to su ljudi bez dokumenata,vode se pod statusom izbjeglica.Oni njima mogu pokusati uzimati novac eventualno skupe telefone,ali to je jadno i beskrajno sramno za policiju!Tu nesto istrazivati nece pomoci !Oficijelno je Bihac ruta navedena od strane drzavnih i nevladinih institucija ,koja granici sa prvom clanicom EU ,u koju  oni pokusavaju da udju!

Vlasti umjesto da razgovaraju konstruktivno sa hrvatskim vlastima u vezi te situacije ,oni se svadjaju?!ili?uopste ne razgovaraju?

Jedino da ih Biscani preusmjere prema Orasju!

Pa najbolja je stvar da se granica 100% zatvori na ovom podrucju.Znaci ne samo hrv.policija nego i nasa a i nasi građani.Kad vide da ne mogu proci na ovom podrucju,promjenit ce rutu

• Like 1
  • Thanks 1

32 minutes ago, Grunf said:

Pa najbolja je stvar da se granica 100% zatvori na ovom podrucju.Znaci ne samo hrv.policija nego i nasa a i nasi građani.Kad vide da ne mogu proci na ovom podrucju,promjenit ce rutu

Najbolja stvar jedino nama osvjestenim, koji nismo lazni humanitarci i profiteri, tako da smo kap u moru sto se tice interesa da se ista poduzima, a da ne pricam o zatvaranju granice.

Kako su igraci iz sjene i predvidjeli, totalni raspad sistema, Sukret se ljuti na hr policiju jer ih vraca gdje stigne a to mu kvari 'rješenje' koje su on i mektic zamislili, citaj pustaj da prolaze kad zele i gdje zele, hrvatski mup vec slao dopise da se uozbilje, ovako umjesto dogovora i zajedničkog djelovanja u cilju zatvaranja rute i odvracanja od dolazaka u BiH, i jedni i drugi imaju velik problem, ali to je bilo za ocekivati kao sto je jasno da ce biti sve gore i gore. 

I meni je zapalo za oko ovo 'Mi u Srbiji' ali nesto drugo mi se cini bitnije.

„Očekujemo i da se, nažalost, izvrši i pritisak na državne organe da rade svoj posao kao što to čine ostale države u regiji. Mi u Srbiji imamo 18 centara koje vodi država, a kod nas u BiH mi smo u USK-a prepušteni sami sebi, što nije fer i nije korektno“- naglasio je gradonačelnik Fazlić.

Dakle, izabrani gradonacelnik trazi od postavljenog i od nikog izabranog stranog sluzbenika da 'izvrsi pritisak' na druge izabrane politicare u vlastitoj zemlji da 'rade svoj posao kao sto to cine ostale drzave u regiji', uzimajuci Srbiju za primjer i cvileci da to sto se od njega trazi 'nije fer i nije korektno'. Iako se kaze da svak ima vlast kakvu zasluzuje, siguran sam da ovako glupog i prevrtljivog gradonacelnika Biscani nisu zasluzili. Ali, da ne bi ispalo da imam nesto protiv covjeka licno, on je produkt politickog okruzenja koje ga je stvorilo, tako da se samim njegovim odlaskom nista ne bi promijenilo na bolje. Jedno je ocigledno, on se ne budi nocu zbog ovoga sto se pise na ovom forumu, ali mu je jako stalo sta ce reci stranci. A, sve je pocelo s uvodjenjem demokracije... 

• Like 2
  • Thanks 1

Cek, jel vi to ozbiljno pisete? Ili je greska u kucanju ili je obicni narodni izraz tipa "mi danas imamo situaciju da su Indija i Pakistan na rubu rata". Zasto bi gradonačelniku Bihaca imao ista u Srbiji osim privatne svojine? 

Uostalom, te kampove u Srbiji vodi upravo Srbija kako se i navodi a ne IOM. Dakle, sve i da je Fazlic radnik IOM-a, to opet nema smisla. 

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...