Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

Pa majku mu kako ovi u Banja Luci mogu da ne daju migrantima da iziđu sa vlaka a naši ih Policajci iz otoke još voze. Pa ko je tu lud? Do kada ćemo ovo bezvlašće trpiti?Ma sad kad me Policija zaustavi praviću se da sam migran i da nemam dokumenata pa da baš vidim kakvo će postupanje imati prema meni. OVO SVE SKUPA JE VAN SVAKE PAMETI😱😱

Ovom čovjeku iz Kladuše bi poručio da skupi jarane i da u pol noć upadne u svoju naglašavam SVOJU kući i da ubije boga u onom koza zatekne u njoj i to jednom dvapu a bogami treći put neće biti nikoga to mu garantiram

• Like 2

46 minutes ago, sk64 said:

Pa majku mu kako ovi u Banja Luci mogu da ne daju migrantima da iziđu sa vlaka a naši ih Policajci iz otoke još voze. Pa ko je tu lud? Do kada ćemo ovo bezvlašće trpiti?Ma sad kad me Policija zaustavi praviću se da sam migran i da nemam dokumenata pa da baš vidim kakvo će postupanje imati prema meni. OVO SVE SKUPA JE VAN SVAKE PAMETI😱😱

Ovom čovjeku iz Kladuše bi poručio da skupi jarane i da u pol noć upadne u svoju naglašavam SVOJU kući i da ubije boga u onom koza zatekne u njoj i to jednom dvapu a bogami treći put neće biti nikoga to mu garantiram

Interesantna je to stvar jer u velikom broju provaljuju uvijek drugi migranti većinom iste kuće i objekte (za koje se misli da su trenutno prazni - vlasnici nisu tu).Ovdje ne govorim o kućama i objektima koje provaljuju radi neke materijalne ili druge koristi. Znači da negdje razmjenjuju podatke ili imaju da kažem ucrtane "sigurne" kuće. To se meni događalo nekoliko puta za redom u vikendici kao što sam vam i pisao još na početku ove teme. Svaki put policija je pozivana i uvijek se isto ponavljalo skoro svaki drugi dan dok zadnja dva puta nisam zvao policiju nego sam ih sa društvom lijepo dočekao i "ugostio" i evo već punih 6 mjeseci hvala bogu nemam problema. Moja vikendica je isto bila negdje "ucrtana" na njihovim mapama rute, pa su je možda skinuli???? Ne znam ali činjenica je da više nemam tih problema nakon tog. I onda mi se čini opravdanim i činjenica koju sami migranti izjavljuju da im hrvatska policija razbija ili oduzima mobitele (mada su ovo po meni čiste laži)

Edited by Grunf
  • Like 1

40 minutes ago, sk64 said:

Ja sam ovo davno u prijasnjim postovima pisala.Pravo za odbranu sebe, svoje porodice i  imovine niko vam osporiti (zabraniti) nemoze.

• Dislike 1

32 minutes ago, Grunf said:

Interesantna je to stvar jer u velikom broju provaljuju uvijek drugi migranti većinom iste kuće i objekte (za koje se misli da su trenutno prazni - vlasnici nisu tu).Ovdje ne govorim o kućama i objektima koje provaljuju radi neke materijalne ili druge koristi. Znači da negdje razmjenjuju podatke ili imaju da kažem ucrtane "sigurne" kuće. To se meni događalo nekoliko puta za redom u vikendici kao što sam vam i pisao još na početku ove teme. Svaki put policija je pozivana i uvijek se isto ponavljalo skoro svaki drugi dan dok zadnja dva puta nisam zvao policiju nego sam ih sa društvom lijepo dočekao i "ugostio" i evo već punih 6 mjeseci hvala bogu nemam problema. Moja vikendica je isto bila negdje "ucrtana" na njihovim mapama rute, pa su je možda skinuli???? Ne znam ali činjenica je da više nemam tih problema nakon tog. I onda mi se čini opravdanim i činjenica koju sami migranti izjavljuju da im hrvatska policija razbija ili oduzima mobitele (mada su ovo po meni čiste laži)

Sve podatke oni medjusobno razmjenjuju, ovdje kad dodju, docekaju ih koordinate, upute, koje su kuce napustene, koje se mogu provaliti, gdje se mogu zakopati i gdje jesu zakopani dokumenti i sl. stvari, ispitan teren, ispitan narod, granice testiraju nase. Postavit cu slike mjesta gdje su bili zakopavali pa u noci otkopavali, sve vrvi od deka i smeca, koje su usput bacali.

• Like 2

Vrlo interessantan video gdje novinari otpakivaju istinu a takdje se vidi kome  je i koliko ova izbjeglicka industrija  od koristi, te kako se sve to sprovodi (od vrha politicara pa do milijardera koji s tim upravljaju). Kako su  razne organizacije u to sve uvezate, te ove izbjeglicke talase podjaruju (pocevsi od afrike do arapskih zemalja pa i dalje - jer ako talas stane ostadose i oni bez novca).Bilo bi dobro ko se bolje razumije da video sa prevodom kopira i postavi (ako ne na nasem onda bar na engleskom jeziku).

• Dislike 1

"Koordiniranom akcijom policijskih službenika i policijskih patrola na terenu, osumnjičeni su locirani, te uz primjenu sredstava prinude lišeni slobode, piše Bljesak.info.

''Policijski službenici PU Čapljina morali su uporabiti silu, jer su osumnjičeni pružali aktivni fizički otpor, te je jedan policijski službenik zadobio ozlijede i hospitaliziran je Domu zdravlja Čapljina. Provodeći krim-operativne radnje kod osumnjičenih je pronađen određen iznos novca i putničko motorno vozilo, gdje postoji osnovana sumnja da potiču iz izvršenih kaznenih djela'', priopćeno je iz MUP-a Hercegovarko-Neretvanske Županije."

https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/crna-hronika/capljina-doslo-do-sukoba-policije-i-migranata/328869

Edited by Grunf

27 minutes ago, Lidjo said:

Zna li neko vise o ovome?

Pa sta je ovo ljudi? 

Evo i ja gledam videa i slike...ne znam sta bi moglo biti i od kud je krenulo ali od ljudi koji su prvi poceli gasiti vatru citam da su migranti ali ne kontam sta su spalili

Danima gori sve oko Bihaća. I tako svake godine. Ljudi ne kose, ne obrađuju i onda svake godine pale zarasle livade. Nista strano. Evo sad izađite na van i pogledajte prema Brekovici gori padina. 

A to ZA Robot i Škafu sam čuo s više strana

3 minutes ago, 1260 said:

Danima gori sve oko Bihaća. I tako svake godine. Ljudi ne kose, ne obrađuju i onda svake godine pale zarasle livade. Nista strano. Evo sad izađite na van i pogledajte prema Brekovici gori padina. 

Ma i ja mislim da je neko palio nesto pa se na ovom vjetru prosirilo.Neki dan sam doslovno na Medenom Polju prosao kroz pozar autom

Edited by Grunf

3 minutes ago, Grunf said:

Evo i ja gledam videa i slike...ne znam sta bi moglo biti i od kud je krenulo ali od ljudi koji su prvi poceli gasiti vatru citam da su migranti ali ne kontam sta su spalili

image.png.ec7cf1ba3aa95305d6ea32cf2eeba0ef.png

Iza autobusne stanice suhog drveća, trave, smeća koliko hoćeš. Možda je to migrantima smetalo pa eto da spale, da očiste sredinu u kojoj često borave.

Sve ovo ode predaleko a mi svi spavamo. I danas upadali u kuće u Malom Lugu, u sred dana u grupi, ponašaju se bahato i nasilnički a savjet MZ Mali LUg se na svojoj FB stranici hvali kako su dobili rasvjetu za dvije ulice od grada Bihaća ????

@Lidjo

A u vezi ovih TC, pa znaš kako narod kaže "Ili je bilo ili će biti", ne bih se tome začudio jer sigurnija im je zarada od kirije u eurićima nego  zarada prodajom

• Like 2

35 minutes ago, 1260 said:

Pa naši ljudi su slabo edikovani ubijaju i truju sami sebe i svoju djecu sa ovom paljevinom . Najgore ljeti moliš boga da malo zahladi i svjež zrak i onda počnu paliti žena opere veš i usred ljeta ga moraš sušiti u sušilnici da ne smrdi od dima.

A nezna se jesu gori ovi što pale ili oni što koriste onaj herkules ili antom i pozivaju korov i travu a to nigdje se nemože ni kupiti samo na balkanu a to je najveći otrov sto postoji i koji ulazi u podzemne vode te truje zemlju deset i vise godina te usljed veliki vrućina se isparava i ljudi to udišu i veoma je opasan po disajne organe te nervni sistem .

Upravo smo dobili ekskluzivne snimke od strane našeg sugrađanina koji trenutno putuje talgo vozom iz pravca Banja Luke prema Bihaću. Isti nam priča da je talgo voz skoro pun sa migrantima (iza njegovog sjedišta puna tri vagona). Nije imao prilike iste da fotografiše ili snima, obzirom da migranti posmatraju. Također nam je ispričao da će mnogobrojni migranti, kao i svaku noć, vjerovatno izaći na stanici Bosanska Otoka, odakle se kreću pješice ka Bihaću, kao i svaku noć!

• Like 3

U četvrtak redovnom linijom iz Sarajeva krenuo sam za Bihać. Vozio je flix bus koji ima više mjesta ( pretpostavite zbog čega baš ovaj bus ide ovom linijom Sarajevo- Bihać. Bus popunjen, zadnjih 20 sjedala na spratu migranti. Prije Ključa redovna policijska kontrola i migranti koji nisu imali dokumente su bili odstranjeni. Pošto sam sjedio blizu njih imao sam priliku dobro osmotriti vodju puta. U subotu krecem u šetnju, vidjam istog kolovodju grupe o kojoj sam pisao gore raskomocen u papučama hoda po mojoj mahali izašavši iz N.N objekta kojima je svim poznat po smještaju istih??? Čojk se raskomotio, udomaćio, hoda normalno. Toliko o efikasnosti zaustavljanja na granici kantona. P.S Zna li iko šta rade sa istim koje uhvate u Ključu? ( sigurno ih ne šalju za Sarajevo)

• Like 3

11 minutes ago, Irnes Stupac said:

U četvrtak redovnom linijom iz Sarajeva krenuo sam za Bihać. Vozio je flix bus koji ima više mjesta ( pretpostavite zbog čega baš ovaj bus ide ovom linijom Sarajevo- Bihać. Bus popunjen, zadnjih 20 sjedala na spratu migranti. Prije Ključa redovna policijska kontrola i migranti koji nisu imali dokumente su bili odstranjeni. Pošto sam sjedio blizu njih imao sam priliku dobro osmotriti vodju puta. U subotu krecem u šetnju, vidjam istog kolovodju grupe o kojoj sam pisao gore raskomocen u papučama hoda po mojoj mahali izašavši iz N.N objekta kojima je svim poznat po smještaju istih??? Čojk se raskomotio, udomaćio, hoda normalno. Toliko o efikasnosti zaustavljanja na granici kantona. P.S Zna li iko šta rade sa istim koje uhvate u Ključu? ( sigurno ih ne šalju za Sarajevo)

Ja se pitam u čemu je razlika između migranta bez dokumenata i onih sa dokumentima ? Niti jedni niti drugi nemaju dozvolu za boravak ovdje. Ovi koji nemaju dokumenta su ih zakopali negdje,mozda na podrucju Sarajeva,vratit ce se po njih i doci ponovo. Ili ih dokumenta već čekaju u Bihaću. U tom slučaju će svim silama i na sve moguće načine pokušati da uđu u Bihać.  Nevezano za tvoj post: Maloprije čitam jedan komentar na kom čovjek kaže "sa teritorija BiH se vrši otvorena nenaoružana agresija na R Hrvatsku.Dobro da još ne snosimo posljedice toga ali pitanje je dana kad ćemo snositi iste". Kad bolje razmislim u pravu je !

Edited by Grunf
  • Like 2

2 minutes ago, Irnes Stupac said:

U Velečevu imaju neke velike garaže pokraj puta i tu se migranti okupljaju iz raznih pravaca tu im je usputna stanica i odmor prije Bihaća i Kladuše . Tu dobijaju hranu piće i njegu te dobijaju daljnje upute gdje šta i kako . Ovi sa parama budu dočekani od plaćenih šofera Bihaćkih domaćina i humanitaraca koji ih prevoze skrivene u autima po gepecima van magistralne ceste idu na Drvar Martin Brod K.Vakuf i tu ih trpaju u drugo auto gdje ih dočekuju domaćini i idu slobodno do Bihaća preko Golubica . Ja znam čovjeka koji svaki dan zaradi 150€ da doveze migrante iz Velečeva do Martin Broda . Sve uigran sistem a najviše se ističe familija  bivšeg kandidata za gradonačelnika   Debelog morža sa repićem i kroksicama. Koji doslovno naplaćuju i zrak kojeg migranti dišu . Sve će se ovo kad tad otkriti jer nije nas narod budala.

22 minutes ago, Barba said:

U Velečevu imaju neke velike garaže pokraj puta i tu se migranti okupljaju iz raznih pravaca tu im je usputna stanica i odmor prije Bihaća i Kladuše . Tu dobijaju hranu piće i njegu te dobijaju daljnje upute gdje šta i kako . Ovi sa parama budu dočekani od plaćenih šofera Bihaćkih domaćina i humanitaraca koji ih prevoze skrivene u autima po gepecima van magistralne ceste idu na Drvar Martin Brod K.Vakuf i tu ih trpaju u drugo auto gdje ih dočekuju domaćini i idu slobodno do Bihaća preko Golubica . Ja znam čovjeka koji svaki dan zaradi 150€ da doveze migrante iz Velečeva do Martin Broda . Sve uigran sistem a najviše se ističe familija  bivšeg kandidata za gradonačelnika   Debelog morža sa repićem i kroksicama. Koji doslovno naplaćuju i zrak kojeg migranti dišu . Sve će se ovo kad tad otkriti jer nije nas narod budala.

Ovo je sad otvoreni haos i sto se tice tog krijumcarenja, to sve sto si naveo je tacno, ne samo da ordiniraju na kantonu, sumnjam i da razvoze kroz HR, ali to je sumnja. Nije on jedini, sinoc sam primjetio slicno sto i ti, ali na ulicama naseg grada, postoje posrednici izmedju iznajmljivaca i migranata, postoje soferi, koji prebacuju grupe sto kazes u autima, njih 30 sinoc je u par tura razvezeno prema Baksaisu, Kalini, negdje dole ''uvazenim'' porodicama grada. Jucer i za dane vikenda je vrvilo u tom podrucju, uocljivo, jer neko vrijeme nisu vidjani na tim mjestima. Sve ovo otislo u PM, sve potkupljeno, ma bas sve, svi organi, sve institucije, masa porodica, dobar dio Bihaca je pod omcom, ili da kazem vecina, nema ovdje sigurnosti gotovo nikakve niti se moze pouzdati u bilo koji vid zastite gradjan od strane organa, to je vidljivo svaki dan ( dzaba pozivi, dzaba sve, moze covjek nestati, zapaliti ga se, ubiti ga, nikakve pomoci nema ), ne znam kako ce se zavrsiti, nekim ozbiljnim sukobima, druge izgleda nema, servirali su nam tako, da cemo u svojoj glavi puci, okidac je izgleda veoma blizu ( onaj ko odluci ovdje ostati, nece ni postojati, na to ce se svesti ), ali slusajuci svoj razum, vjerovatno ce masa ljudi, razmisljajuci slicno kao i ja ispaliti odavde uskoro, ne vrijedi gubiti zivot koji nikome ovdje ne znaci nista. Bihac je prodan davno, samo sad polako isplivava malo po malo na povrsinu, nema vise ni ustrucavanja, niti mazanja ociju, sad se sve radi na oci narodu, profitira se na svakom koraku, a sve vodi haosu strasnom, s jedne strane prijete ako se samoorganiziras, drzava nece da uvede kontrolu nad centrima ( krijumcarenje i profit su daleko vazniji od nekog USK-a ), ne smiju u RS, a u FBiH se preko RS-a trpaju i docekuju rasirenih ruku ( jos ih se navlaci ovdje ), kreiran haos za sadasnje i buduce sukobe ( kakvi god bili ), sve uz blagoslov i inicijativu EU, NGO, nekih milijardera, domacih politicara ( izdajnika ). Koga briga i ko ce saznati za to sto kazes, mi ?

• Like 5

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...