Jump to content
FORUM

Recommended Posts

"U razgovoru sa mještanima koji žive u blizini objekta BIRA-e, a koji nisu željeli da im navodimo imena, saznajemo da je većina stanovnika ovog bihaćkog naselja ogorčena ovim “rješenjem” ljudi iz IOM-a. Mještani su u strahu zbog, kako ističu, svoje djece koja svakodnevno pješače Jablanskom dok odlaze u školu. S obzirom da je policija nedavno imala pune ruke posla oko migranata, mještani kažu da će dolazak velikog broja migranata, kojih i sad ima smještenih u privatnim kućama ovjde, u ovo naselje unijeti dodatni nemir i probleme.

Ovo naselje dosta je propatilo tokom rata kada je bilo izloženo svakodnevnim granatiranjima srpskih agresora sa Grabeža, a kako sada stvari stoje, moglo bi se desiti da ih ljudi iz IOM-a gurnu u nova iskušenja."

https://usn.co.ba/usn-novosti/bihac-mjestani-jablanske-u-strahu-zbog-mogucnosti-smjestanja-migranata-u-objekat-bira-e/125352/

• Replies 18,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3498

• rucica1

1395

• Barba

1224

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

11 minutes ago, Hræzlyr said:

Koliko sam upoznat Gorenje Bihać je u vlasništvu sarajlije tako da će on i naplatiti "kiriju" iz nekog fonda pomoći izbijeglicama/ migrantima.

Bihać je postao novi Sanski Most.

Vlasnik Bire je Robot (Sarajlija) Njemu izvrsna prilika da dobije pare za hale koje godinama stoje neiskorištene. Dio iznajmljuje Megle. 

S sto se tice blokada autobusa i voza, kakva svrha jer ce oni do i pješaka. Pjesama idu od Afrike  šta je za njih 329 KM. 

1 hour ago, Sherbert said:

Ma ti si prepun činjenica  "doći će 70 000 kozojeba, treba sve žicom ograditi i silom protjerati".

Svašta si ti tu udrobio, ali malo rekao, osim da smo mi možda neka bolja rasa od njih 🤚. Pišeš o 90-im iako mi i dan danas napuštamo zemlju. Kod nas je rat stao prije 23 godine i danas imamo gdje ići u školu i na kurs njemačkog, pripremati se da budemo konkurentni na stranom tržištu, za razliku od ovih iz Sirije, Afganistana i dr.

Oni ne idu u arapske zemlje, mi ne idemo u Hrvatsku i Srbiju, sve ok. Svako ide gdje misli da će mu biti bolje. Zašto bi uopće išli u arapske zemlje ako poštuje evropske vrijednosti poput alkohola i kladionice.

https://youtu.be/bPxi1mX4PoI u svakom žitu ima kukolja, ovisi samo šta želiš da nađeš. Ne sikiraj se za Merkel i Njemačku. Njemačka si sve može priuštiti, sva socijala ostaje u njemačkoj privredi, a dobiju djecu koja će proći njemačke škole i na kraju pričati i biti radno sposobni kao švabe.

Ova tvrdnja da je naše ljude sramota da ga neko čuje kako priča stranim jezikom je najveća glupost koju sam pročitao na novom forumu.

I nemoj mi molim te o prihvaćanju pričati kad naši ljudi imaju problema sa prihvaćanjem vlastitog naroda iz mjesta udaljenih 30-60km. I onda odu vani glume Engleze pljuju po drugim migrantima pozivaju na kastraciju i ograđivanje bodljikavom žicom.q

I ako je tako kao što ti kažeš zašto jednostavno ista ta merkelica i Njemačka ne traži od zemalja kaošto su Hrvatska,Slovenija,Austrija da jednostavno otvore svoje granice i ovi prođu ? Bojim se da će BiH zapravo USK postati "filter" gdje će se filtrirati oni prilagodljivi i puštati u EU a ove "neprilagodljive" će ostavljai ovdje dok se neprilagode

2 hours ago, Sherbert said:

Ma ti si prepun činjenica  "doći će 70 000 kozojeba, treba sve žicom ograditi i silom protjerati".

Svašta si ti tu udrobio, ali malo rekao, osim da smo mi možda neka bolja rasa od njih 🤚. Pišeš o 90-im iako mi i dan danas napuštamo zemlju. Kod nas je rat stao prije 23 godine i danas imamo gdje ići u školu i na kurs njemačkog, pripremati se da budemo konkurentni na stranom tržištu, za razliku od ovih iz Sirije, Afganistana i dr.

Oni ne idu u arapske zemlje, mi ne idemo u Hrvatsku i Srbiju, sve ok. Svako ide gdje misli da će mu biti bolje. Zašto bi uopće išli u arapske zemlje ako poštuje evropske vrijednosti poput alkohola i kladionice.

https://youtu.be/bPxi1mX4PoI u svakom žitu ima kukolja, ovisi samo šta želiš da nađeš. Ne sikiraj se za Merkel i Njemačku. Njemačka si sve može priuštiti, sva socijala ostaje u njemačkoj privredi, a dobiju djecu koja će proći njemačke škole i na kraju pričati i biti radno sposobni kao švabe.

Ova tvrdnja da je naše ljude sramota da ga neko čuje kako priča stranim jezikom je najveća glupost koju sam pročitao na novom forumu.

I nemoj mi molim te o prihvaćanju pričati kad naši ljudi imaju problema sa prihvaćanjem vlastitog naroda iz mjesta udaljenih 30-60km. I onda odu vani glume Engleze pljuju po drugim migrantima pozivaju na kastraciju i ograđivanje bodljikavom žicom.q

Pa žica i to žilet treba da bude !

To da su od početka radili ne bi imali probleme danas ! 

Od kad su to europske vrijednosti alkohol i kladionice ?

Na zapadu ljudi ne daju pare za kladionice i te gluposti  to je samo za ološe koji nemaju pojma o životu.

Porediti naše ljude koji idu vani sa ovim ološima je glupo naš čovjek gdje god ode radi i živi pošteno i sigurno je cijenjen radnik i član društva .

A ovi kozojebi islamski teroristi nemaju nivo za Europu a o drugim stvarima i da ne pričam 

• Like 3
2 hours ago, Sherbert said:

I dalje nastavljas sa glupostima? Alkohol i kladionice europske vrijednosti? To su samo vrijednosti u jeftinim krajevima i kod ljudi koji nemaju posla a imaju puno vremena. 

Ti ljudi su zaostali, imaju totalno druge vrijednosti, radikalci koji jos uvijek misle da je zenama mjesto iza sporeta i da ne treba da izlazi iz kuce.

I sta moze merkel? Njoj je tek u zadnjih par mjedeci jasno sta je napravila i kakve je ljude pustila u drzavu. Te greske ce je mnogo kostati i njoj se odbrojavaju zadnji dani. Sutra su izbori u bavarskoj i bice interesantno gledati jos jedan debakl za merkelovu.

Na sljedecim izborima za europski parlamwnt desnicari ce kao pobjednici izici i onda nam je svima laku noc.

Ovi ljudi se ni za tri generacije nece prilagoditi. To niti su dobri radnici niti vole skole, kao sto sam reko to su vecinom analfabeti. I kazes afganistanci, sirijci. Pa pogledaj malo i vidjeces da je najmanje sirijaca, najvise je libijaca, marokanaca, iracana i drugih. Daleko da su to izbjeglice, to su vojno sposobni i vjerovatno i jesu izilovci koji su pobjegli sa ratista.

• Like 1
  • Dislike 1

500 migranata smjestiće u stambene kontejnere u hali "Bire" u Bihaću

Oko 500 migranata naredne sedmice u Bihaću trebalo bi dobiti smještaj dostojan čovjeka, po standardima i propisima koje primjenuje Međunarodna organizacija za migracije (IOM).

Time bi se, makar za određeni broj ovih nevoljnika koji su se našli u BiH, riješio problem prije svega preživljavanja predstojeće zime, koja je "zube" pokazala već prije nekoliko dana kada su se temperature u ovom dijelu Evrope neuobičajeno rano spustile ispod nultog podioka.

Naime, predviđeno je da o navedenom u ponedjeljak, 15. oktobra, u Bihaću bude potpisan sporazum između zvaničnika IOM-a i kompanije "Bira". Sporazumom bi IOM-u za potrebe smještaja migranata bihaćka "Bira" na raspolaganje ustupila 70.000 kvadratnih metara ograđenog zemljišta. Na zemljištu se nalazi hala veličine cca 30.000 kvadrata. Hala raspolaže velikom menzom, kupatilima i mokrim čvorovima dostatnim za optimalno 500 ljudi.

Ali migranti neće biti smješteni u "Birinu" halu, nego u stambene kontejnere koje će IOM, kako prenosi Avaz, za ovu namjenu uvesti iz inostranstva, i pozicionirati unutar hale.

Kako je rečeno iz "Bire", inicijativu i saglasnost za ovaj projekat dao je gradonačenik Bihaća Šuhret Fazlić. Njegova realizacija počinje odmah po potpisivanju sporazuma početkom naredne sedmice.

https://www.nezavisne.com/novosti/drustvo/500-migranata-smjestice-u-stambene-kontejnere-u-hali-Bire-u-Bihacu/502426

Zadnja rečenica je rekla sve. Ovi što kukaju u Jablanskoj,Hatincu i Bakšaišu mogu se zahvaliti gradonačelniku Fazliću što će dobiti nove susjede.

2 hours ago, Hræzlyr said:

Na stranu što dolaze iz azijskih regiona gdje muslimansko stanovništvo živi... Hajde molim te objasni nam sad kakve veze ovi ljudi sa islamizmom imaju, ako imaju i osnovnu naobrazbu, pitanje je, kamo li da su borci nekakve ideologije

U stvari sad nije ni islamizam nego teorizam koji iz islama izvire, kozojebi.

Pitam se od kud tebi ti stereotipi koji iz nekakvih rezervata dolaze 🤔

Velike veze jer je večina njih pripadnici ISILa koji su se razbježali pred združenom koalicijom .

Ti nisi ni svjestan opasnosti i od tih ljudi po nas na kraju će ljudi iz Bihaća i cijele države završiti u rezervatu zbog njih jer će Hrvatska napraviti zid da bi zaštitila EU a našim ljudima mogu ponovno uvesti vize za EU jer ovi ako dobiju državljanstvo će na osnovu  istog završiti u EU i to će imati za nas lose  posljedice 

49 minutes ago, Barba said:

Velike veze jer je večina njih pripadnici ISILa koji su se razbježali pred združenom koalicijom .

Ti nisi ni svjestan opasnosti i od tih ljudi po nas na kraju će ljudi iz Bihaća i cijele države završiti u rezervatu zbog njih jer će Hrvatska napraviti zid da bi zaštitila EU a našim ljudima mogu ponovno uvesti vize za EU jer ovi ako dobiju državljanstvo će na osnovu  istog završiti u EU i to će imati za nas lose  posljedice 

Jedino nam preostaje ustanak 

• Like 2

Politicari i privatnici-profiteri  grada raspacavaju isti, aukcija na djelu, uzjasi jedno, napravi rasulo, pa presji na drugo. Gradjani nebitni, Crveni kriz u Baksaisu, na zaobilaznici-poslovna zona Kombiteks u halama vec se nalazi IPSIA BIH koja vec finansira ove prve, i sad CENTAR U BIRI, sa njih 500, plus nadolazeci, jos plus bar 200 koliko ih je u privatnim u Baksaisu, Hatincu, Jablanskoj... ma milina. Kome da iskazem nezadovoljstvo u ovom GRADU kao GRADJANIN, na koji nacin???!!! SUHRETU I SVIMA NJIMA ZAJEDNO, da GRADJANIN SA SVOJOM PORODICOM NIJE SIGURAN i NECE SVOJE DIJETE PUSTATI U OVAKVIM USLOVIMA U SKOLU. DA NAM SNIMAJU DJECU IZ PARKA KAO STO JE VRTIC IMAO SLUCAJ. PODRZAT CU IDEJU I PRISUSTVOVATI PROTESTIMA KAO I DO SAD, JER OVA SVAAA BAGRA NECE STATI DOK NAROD NE OSJETI I NE REAGUJE.

• Like 1
  • Thanks 2

Ono kad "dobročinitelji" pomažu migrante ali ih pošalju "komšiji" u dvorište umjesto u svoje da podignu šator...

43878744_2177416455865899_75716968880642

43950345_2177416405865904_88279787821040

3 minutes ago, Ammar said:

Gdje je ovo

Mislim da se zove "King" kod tehničke škole

Edited by Grunf
1 minute ago, Grunf said:

Ono kad "dobročinitelji" pomažu migrante ali ih pošalju "komšiji" u dvorište da podignu šator...

43878744_2177416455865899_75716968880642

43950345_2177416405865904_88279787821040

Strasno, a strasnije ce biti. Kabadahijska vlast, ovaj nas narod mozes silovati, potkupiti, vrtiti oko malog noznog prsta... sta god po volji. Ima vas intelektualno sposobnih vidim, neko vise neko manje upucen, ali dovoljno da se mogu s nekim poistovjetiti i podrzati ga, mozda neke i znam, kako god bilo pratim kako reagujete i samim tim smatram da mozemo bar biti podrska jedni drugima, a naravno da sam za aktivnije i konkretnije reakcije ako smo slozni.

• Like 3
  • Thanks 1
9 minutes ago, Hræzlyr said:

ako interpol nema takve podatke o tim ljudima onda definitivno i ti nemaš nego bez veze špekulišeš i pretpostavljaš.

šta god neko napiše to ljudi prihvataju kao istinu.

ima i drugi razlog sto si napisao na taj nacin  

Mislim dovoljno je postaviti si pitanje gdje su završili onoliki pripadnici ISIL-a

Inače vezano uz onaj video sa nadzorne kamere u par noći ili su  provaljene ili su pokušali provaliti dosta objekata i kuća u tom dijelu grada,tačnije u ulici na potezu od Mušanovića mosta dole do negdje raskrsnice kod Unatransa,kineska radnja,kuće oko turističke zajednice a u jednoj živi jedna starica sama,one radnje i pekara iza kovačević apoteke i sam onaj lokal king čiju snimku sa video nadzora sam linkao. Inače sinoć sam bio svjedok okršaja pijanih migranata negdje oko 22:30 prvo na ulici preko puta ninaj pekare a onda istih tih migranata ispred one velike porodične kuće na samoj raskrsnici kod unatransa.Mislim da je tamo bila "teška industrija"

9 minutes ago, Grunf said:

Mislim dovoljno je postaviti si pitanje gdje su završili onoliki pripadnici ISIL-a

Inače vezano uz onaj video sa nadzorne kamere u par noći ili su  provaljene ili su pokušali provaliti dosta objekata i kuća u tom dijelu grada,tačnije u ulici na potezu od Mušanovića mosta dole do negdje raskrsnice kod Unatransa,kineska radnja,kuće oko turističke zajednice a u jednoj živi jedna starica sama,one radnje i pekara iza kovačević apoteke i sam onaj lokal king čiju snimku sa video nadzora sam linkao. Inače sinoć sam bio svjedok okršaja pijanih migranata negdje oko 22:30 prvo na ulici preko puta ninaj pekare a onda istih tih migranata ispred one velike porodične kuće na samoj raskrsnici kod unatransa.Mislim da je tamo bila "teška industrija"

Tamo na ćošku su naseljeni u onu šarenz kuću

Inače vezano za ovaj moj post gore...mislim da isti migranti i borave u toj velikoj kući. Večeras ispred Adne opet sve po starom,maltretiraju kupce u Adni pa i mene...Kad sam izišao iz adne policija ih pretresa do gola ali ih opet pušta da tu ostanu i da rade isto...Mislio sam da su te stvari zakonom zabranjene

1 minute ago, Ammar said:

Tamo na ćošku su naseljeni u onu šarenz kuću

Taman o tom i pišem...tu su se međusobno tukli,ispred ulaza u kuću

13 minutes ago, Grunf said:

Inače vezano za ovaj moj post gore...mislim da isti migranti i borave u toj velikoj kući. Večeras ispred Adne opet sve po starom,maltretiraju kupce u Adni pa i mene...Kad sam izišao iz adne policija ih pretresa do gola ali ih opet pušta da tu ostanu i da rade isto...Mislio sam da su te stvari zakonom zabranjene

Taman o tom i pišem...tu su se međusobno tukli,ispred ulaza u kuću

U toj ulici ih ima kijamet. Počevši od  kineske pa skroz do kraja Ulice Dr. Irfana Ljubijankića

Upravo grupa od preko 10 prošla prema hipodromu

Edited by Ammar
44 minutes ago, Ammar said:

U toj ulici ih ima kijamet. Počevši od  kineske pa skroz do kraja Ulice Dr. Irfana Ljubijankića

Upravo grupa od preko 10 prošla prema hipodromu

Pa zna se ko drzi Hipodrom, a i ko je u vezi sa vlascu, da ih brojim citav dan sto idu za Baksais izludit samo mozes. Ako si moj komso dobri onda me cudi kako nisi prije vidio horde kako prisvajaju. Sad stojim u dvoristu i gledam bar 20 prolazi.

• Sad 1
5 minutes ago, SAMO_REALNOST said:

Pa zna se ko drzi Hipodrom, a i ko je u vezi sa vlascu, da ih brojim citav dan sto idu za Baksais izludit samo mozes. Ako si moj komso dobri onda me cudi kako nisi prije vidio horde kako prisvajaju. Sad stojim u dvoristu i gledam bar 20 prolazi.

Zna se sve komšo moj... A to što ima djece u mahali to ih ne interesuje...A kod osnovne škole imaš hrpu smeća (pivskih boca). 

1 minute ago, SAMO_REALNOST said:

Ma ti bi djecu rodjenu prodali, u ratu su komsiji iz usta uzimali. Pa ja svaku noc smekam kod skole hoce li koji u vecernju krenuti.

Hoće, hoće na večerno cuganje, pa onda ako se šta provali ili ako se naleti na kakav obračun :)

2 minutes ago, Bihac 2000 said:

Zašto na hipodrom ?  Nemoj mi reći da  i tamo  borave !? 

Suti se o tome, vec sam prije spomenuo Hipodrom, mjesecima se tamo iznajmljuje, pa doticni ce rastjerati i konje samo da i u stalu primi. Pa dole ih ima 100 bar, a u okruzenju jos 200. Pa kod hipodroma jedna poznanica, pitam je ko su ti gosti, kaze komsije praveci se neupucenom, komedija je u tome sto je komsijama izdala kucu u svom dvoristu, ali to tako i prolazi kod 99,99% BISCANA.

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...