Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

2 minutes ago, rucica1 said:

I sta mislite,da se ovaj dzukela gradonacelnicke fotelje docepo sta bi tek onda radio.😠 

Mogu zamisliti... mada teško bi se dočepao fotelje jer njegovu kandridaturu većina je shvatila kao sprdnju a njega kao klauna

• Like 1

Posjetu predstavnice UNICEFA G.Narayan prije bih u ispitivanje terena sortirala.Mogu zamisliti sta ce u izvjestaju stajati - za primjer;

- Vlada BiH po ovom pitanju bez vecih aktivnosti u slucaju otpora (sto bi od pojedinaca moglo poteci) moze se novcano sanirati.

-Kantonalna vlada u nedostatku podpore drzavnog vrha u reijesavanj problema, pokazala se nemocna

-Lokalne vlasti daju se, uz  mogucnost financiranja raznih projekata pridobiti

-Gradjani miroljubljivi i gostoljubljivi sto otklanja sumnju za bilo kakve nemire ili otpor

Ove njihove pohvale se sa rezervom uzeeti moraju.

Italija u rijesavanju izbjeglickog problema nezadovoljna, Grcka takodje (obadvije clanice EU). Izbjeglicki talas, koji se preko balkanske rute radi, rasterecuju Grcku, tako da ce ovaj izvjestaj ite kako predstavnike EU obradovati. Njima je lakse odrijesiti kesu i UNICEFU; Iomu,... kasu puniti, nego naci drugu mogucnost u rijesavanju ovog problema. U svemu nabrojanom najvazniji je glas gradjana i dok god masovno nepokazu  svoje nezadovoljstvo, vlada US kantona nece u daljim radnjam (po ovom pitanju) uspjeha imati.Nezadovoljstvo gradjana prijeti nemirima a to je za vladu US kantona jedan od najjacih argumenata.   

• Like 1
  • Dislike 1
  • Thanks 1

Gubljenje identiteta ne predstavlja ako kazes i priznas te si zahvalan nebitno Njemackoj Austriji Svicarskoj ili bilo gdje drugo, biti zahvalan na zivot dostojan covjeka je osobina i kultura svakog postenog covjeka . Bosanci u dijaspori su posteni i vrijedni ljudi koje cijeni i Svabo i Svedjanin i Englez . Ja osobno kad zbrojim i podijelim vise sam godina zivota proveo u Nizozemskoj nego u Bosni kako da se ja onda osjecam vecim Bosancem nego Nizozemcem ,bez obzira sto ja volim i postujem Bosnu ali ja ne mogu mrziti Nizozemsku jer to ne bi bilo posteno tu sam stekao sve sto imam u zivotu te sam stekao mogucnost da i da u Bosni ljude pomazem ne samo svoju obitelj vec i druge.

Zato nemoj @Krajisnik pricati nebuloze

• Like 2

Hrvatski mup je vec u vise navrata upozoravao vlasti u BiH da se uozbilje i da cuvaju svoju granicu, medutim ekipa iz Sarajeva radi isto ono sto Srbija radi na granici s BiH, micu se ilegalcima s puta da mogu prijeci granicu gdje zele a nakon toga protestiraju kad ih se vrati nazad, nazalost ova situacija ce neminovno dovesti do pogorsanja odnosa između zemalja koji bi se trebale drzati zajedno i to je stvarno vise nego zalosno, obje drzave su u ovom slucaju zrtve i trebali bi pokusati zajednicki ucinit nesto da se ruta zatvori, ovako stanovnistvo u pogranicnom podrucju je ugrozeno i pitanje je trenutka kad ce pasti i zrtve, u tom podrucju zive uglavnom stariji ljudi koji se nemogu zastiti i muka mi je samo zamisliti kako im je ponoci. Za ovo su krive vlasti, 1) vlasti BiH zasto sto ih ocito nije briga tko i gdje im ulazi i sto im radi, 2) vlasti RH koje misle da ce bez fizickih zapreka moci kontrolirati situaciju, ja cu opet napisati i nije me briga kako ce me tko nazvati, ovo sto nadire su divljaci iz kamenog doba, jedino silu priznaju, sve ostalo je uzaludno.

• Like 3

Nije bitno jel Suhret protiv ili nije, te stvari su ingerenciji Ministarstva Sigurnosti, oni potpisuju ugovor o najmu. Ako se poveca broj migranata, doci ce do otvaranje i novog kampa, ili povecanja kapaciteta u postojecim. Jer dilema ce biti, da li ce migranti spavati po parkovima ili ce doci do ovoga sto sam ranije rekao.

Danska šokirala establišment: Počela je slati migrante kući umjesto da ih integrira

Danska pooštrava svoj sustav azila usvajanjem novih zakona koje zvaničnici nazivaju “promjenom paradigme”, izvještava Danmarks Radio

Zakon, formalno nazvan “Zakon 140″, izglasan je u Parlamentu od strane populističke desničarske Danske narodne stranke (DPP) i Socijaldemokrata (SD) i stupit će na snagu 1. ožujka.

Primarni cilj zakonodavstva je smanjiti broj “izbjeglica” u zemlji fokusirajući se na repatrijaciju umjesto na integraciju, izjavio je predsjednik DPP-a Peter Skaarup.

“Morate se naviknuti na činjenicu da kad dođete u Dansku, privremeno ste ovdje i kad jednom iskoristite privremeno sklonište, vratite se opet u vašu domovinu” – rekao je Skaarup.

Ključne točke zakona uključuju:

- Boravišna dozvola za strance mora biti privremena i može se lakše opozvati ili uskratiti prodoljenje.

- Izbjeglice se moraju vratiti u svoje matične zemlje kada postanu dovoljno sigurne.

- Ministar imigracije može odrediti nacionalno ograničenje spajanja obitelji (lančana migracija) na mjesečnoj osnovi.

- Kazne za kršenje zabrane ulaska znatno su povećane, s mnogo strožim zatvorskim kaznama za one koji će biti pronađeni u Danskoj nakon što budu protjerani.

- Socijalna naknada za migrante bit će smanjena.

Ministar za imigraciju i integraciju Inger Stojberg, koji je poznat kao relativno tvrdokorna osoba, kaže kako očekuje “primjetan učinak” na migrantsku populaciju u Danskoj kao rezultat novih zakona.

“Jednostavno moramo vratiti izbjeglice kad im više ne bude trebala naša zaštita” – rekao je Stojberg za TV2.

“Oduvijek je bio slučaj da kada dođe dan kada zavlada mir u njihovoj domovini, oni putuju kući i obnavljaju svoju zemlju. Ali morate imati na umu da devet od deset imigranata ostaje u Danskoj. I to je, naravno, potpuno neodrživo.„.

“To je neodrživo ako štitimo one koji za pravo trebaju našu zaštitu i one koji više ne trebaju našu zaštitu.”

Danska vlada se nada da će poslati kući najmanje 25.000 migranata koji su stigli u posljednjih pet godina.

Izgleda da se Danska kreće u drugom smjeru po pitanjima vezanim za imigraciju od mnogih europskih zemalja, a nedavno je najavila planove za organiziranje karantene određenih stranih kriminalaca na izoliranom otoku, kao što je što provedeno u odluci oduzimanja danskog državljanstva marokanskom džihadisti u značajnoj sudskoj odluci.

DPP je također pozvao na učvršćivanje granice Danske s Švedskom koja je pod velikim porastom utjecaja kriminala zbog imigrantskog vala.

• Like 3

Ljudi, mi u Sarajevu u vladi imamo predstavnike Unsko Sanskog kantona - sta su oni dosad, po pitanju ovog kantonalnog problema, cinili.Kanton ih nije izabrao i tamo poslao da bi svoje, vec kantonalne intrese zastupao-li.Sa ovim pitanjem bi se nasa kantonalna vlada trebala pozabaviti i ako je potrebno iste s tog polozaja povuci a malo sposobnije na njihovo mjesto postaviti. 

• Dislike 1

14 minutes ago, rucica1 said:

Ljudi, mi u Sarajevu u vladi imamo predstavnike Unsko Sanskog kantona - sta su oni dosad, po pitanju ovog kantonalnog problema, cinili.Kanton ih nije izabrao i tamo poslao da bi svoje, vec kantonalne intrese zastupao-li.Sa ovim pitanjem bi se nasa kantonalna vlada trebala pozabaviti i ako je potrebno iste s tog polozaja povuci a malo sposobnije na njihovo mjesto postaviti. 

Oni u Sarajevo idu samo za visoke dnevnice i da sjede kao "mute" u skupštinskim klupama. Naravno uz to  uzimaju sve ostale beneficije (stan, odvojen, život,..) a za 25 godina niko od njih nije ništa uradio za naš kanton. 

• Like 1

Onda te treba imenom i prezimenom objelodaniti i stranku iz koje potice na javni stub razapeti.Samo takav nacin ophodjena prema njima i njihovim strankama, kojima je narod glas dao,  moze narodu oci otvorit - to jest da na izborima te stranke kazne i tu mogucnost daljeg lopovluka zaustave.Ako su mediji podkupljeni da takve stvari ne objavljuju, pa bar danas imamo (preko elektronskih medija a i mogusnost drustvenih diskusija) raznih nacina to medju narod plasirati.Takve stvari i desavanja medju narodom nesmiju tabu teme biti. 

• Like 1
  • Dislike 1

11 minutes ago, rucica1 said:

Onda te treba imenom i prezimenom objelodaniti i stranku iz koje potice na javni stub razapeti.Samo takav nacin ophodjena prema njima i njihovim strankama, kojima je narod glas dao,  moze narodu oci otvorit - to jest da na izborima te stranke kazne i tu mogucnost daljeg lopovluka zaustave.Ako su mediji podkupljeni da takve stvari ne objavljuju, pa bar danas imamo (preko elektronskih medija a i mogusnost drustvenih diskusija) raznih nacina to medju narod plasirati.Takve stvari i desavanja medju narodom nesmiju tabu teme biti. 

Na ovakave pozicije STRANKE su duzne ljude koji od pravnog znanja i zvanja pucaju,postavljati.Ljude koji ce se na svaku nepravilnost, pravno argumentovano znati postaviti i na sve nepravilnosti ( pa i na nerad mnogih)  reagovati. Koja stranka to ne cini onda niciji glas i ne zasluzuje.

• Like 1
  • Dislike 1

Kantonalna vlada pod hitno mora uvesti VANREDNO STANJE jer ovo je izmaklo kontroli, migrosi dolaze a Policija ne poduzima gotovo ništa jer ovipostupci u Otoci iKrupi su samo mazanje očiju Bišćanima. Ovo postaje  NEIZDRŽIVO i ne mogu da vjerujem da Vlada kantona radi protiv svojih građana koji su je izabrali jer je to potpuno šizofrena situacija 

Hrvatska je znatno  pojačala svoje Policijske snage na granici tako da će migrosi samo se gomilati Bihaću i Kaduši ovog proljeća i ljeta a to znači potpuni krah turizma i shopinga u ovim krajevima od čega su ljudi ovdje još koliko toliko mogli živjeti, a sve na uštrb i za račun malog broja domaćih profitera i krijumčara. BUBO BI TREBAO DOBITI 10 GODINA ROBIJE ZA PRIMJER OSTALIMA

• Like 5

12 minutes ago, sk64 said:

Kantonalna vlada pod hitno mora uvesti VANREDNO STANJE jer ovo je izmaklo kontroli, migrosi dolaze a Policija ne poduzima gotovo ništa jer ovipostupci u Otoci iKrupi su samo mazanje očiju Bišćanima. Ovo postaje  NEIZDRŽIVO i ne mogu da vjerujem da Vlada kantona radi protiv svojih građana koji su je izabrali jer je to potpuno šizofrena situacija 

Hrvatska je znatno  pojačala svoje Policijske snage na granici tako da će migrosi samo se gomilati Bihaću i Kaduši ovog proljeća i ljeta a to znači potpuni krah turizma i shopinga u ovim krajevima od čega su ljudi ovdje još koliko toliko mogli živjeti, a sve na uštrb i za račun malog broja domaćih profitera i krijumčara. BUBO BI TREBAO DOBITI 10 GODINA ROBIJE ZA PRIMJER OSTALIMA

Nazalost vlada spava...preko republike srpske ih najvise dolazi,a nasa policija je jednostavno nemocna,naravno kad sve ovlasti kroji sarajevo..

http://normala.ba/2019/03/08/policijska-zasjeda-zaposlenik-elektrodistribucije-bihac-sumskim-putem-u-vozilu-firme-prevozio-6-migranata/

Haha kako smo mi jadan i sitan narod. Bas smo pi*ke i najjadniji oblici zivota. Haj kad ne volis druge i tudje, al brate kakav si ti to narod kad ni sebe i svoje ne volis i ne cijenis, prodajes obraz i guzicu za sicu, fuj brate. Sramota me sto disem isti zrak sa nekim ljudima

• Like 4

Just now, Rasim said:

Zeka Taxi veceras teror po gradu, voze ko manijaci 80+ kroz grad, prebacuju migrante prema Zavolju.

A policija zmiri na to sve...ako ko bude u prilici neka ih snimi.Da mi auto nije na opravci upalio bih kameru u autu,vozio se za njima i snimao a sigurno bi zavrsilo na internetu.Prva slijedeca prilika

• Like 4

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...