Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Upravo sad nova grupa sa torbama i ćebadi ....nestade....kod krajina objekta u centru grada.tu im je negdje baza .20 novih.

Edited by Fap mašina
  • Sad 1

7 minutes ago, Fap mašina said:

Upravo sad nova grupa sa torbama i ćebadi ....nestade....kod krajina objekta u centru grada.tu im je negdje baza .20 novih.

Da se nisu zavukli u zgradu Krajinaputeva il one stare kuce kod mlina

I ovaj ugostitelj u V.Kladusi sto ko biva, mjesecima svaki dan izbjeglicama kuha i hrani ih dzaba, izgleda debelo laze. Zena iz Kladuse mi rece da on to sve placeno dobije.😟

• Like 1
  • Dislike 1

Veceras u Bos.Otoci razbili stakla na vozu i pobjegli prije nego ih je policija preuzela.

U Krupi ukrali auto, izgubili se u gradu dok su pokusavali pobjeci u Bihac. Policija ih nekako izganjala.

Polako dolazimo u situaciju da vise niko nece biti siguran. Kad padne mrtva glava, tada ce biti kasno. Zakljucavajte kuce, auta. Cuvajte familiju i prijatelje.

• Like 7

52 minutes ago, rucica1 said:

I ovaj ugostitelj u V.Kladusi sto ko biva, mjesecima svaki dan izbjeglicama kuha i hrani ih dzaba, izgleda debelo laze. Zena iz Kladuse mi rece da on to sve placeno dobije.😟

Ja sam odmah na početku teme pisao da čovjek laže , neko će danas 2 godine hraniti migrante džabe .

3 minutes ago, Barba said:

Ja sam odmah na početku teme pisao da čovjek laže , neko će danas 2 godine hraniti migrante džabe .

Pa on sam je rekao da dobija donacije, naravno da nikad neće reći koliko je dobio i koliko ih potroši. Nema džabe ni u stare babe, i njega je IOM kupio garant.

Vidim i po centru grada im iznajmljuju apartmane tj stanove koji su pretvoreni u apartmane, sjede migranti po balkonima, uživaju, galame i pijuckaju.

• Sad 2

3 hours ago, dobri duh said:

Pa on sam je rekao da dobija donacije, naravno da nikad neće reći koliko je dobio i koliko ih potroši. Nema džabe ni u stare babe, i njega je IOM kupio garant.

Vidim i po centru grada im iznajmljuju apartmane tj stanove koji su pretvoreni u apartmane, sjede migranti po balkonima, uživaju, galame i pijuckaju.

I ja sam to bila primjetila al nisam bila sigurna jel istina... Imal gdje da ih nema u pm

10 hours ago, dobri duh said:

Nasi ljudi vole novac vise nego mater rodjenu sto bi rekli. IOM dijeli i sakom i kapom sve se kupuje te je sve  na prodaju. Plan EU te odredjeni zemalja izvan iste koje se doslovno guse od ovih parazita je jednostavan,Bosna je idealna za stvaranje tampon zone migracioni centara ovi centri doslovno jos uvijek nisu dobili pravu funkciju a to ce biti uskoro .

Prava funkcija ce biti selekcija migranata pa ce tako Njemacka Austrija Britanija Francuska itd. u centrima u Bihacu kroz razne programe birati koje ce migrante sebi uzeti a koje ne a u Bihacu ce zauvjek ostati najveci olosi i belosvetski sljam. Za Veliku Britaniju nije nista izdvojiti godisnje 10 miliona i drzati migrante u Bihacu nego da ti dodju kod njih pa ce ih isti kostati 50 miliona godisnje ,banalni primjeri. A ovako razmislja skoro svaka parlamentarna monarhija u Europi. 

• Like 4

16 minutes ago, Barba said:

Nasi ljudi vole novac vise nego mater rodjenu sto bi rekli. IOM dijeli i sakom i kapom sve se kupuje te je sve  na prodaju. Plan EU te odredjeni zemalja izvan iste koje se doslovno guse od ovih parazita je jednostavan,Bosna je idealna za stvaranje tampon zone migracioni centara ovi centri doslovno jos uvijek nisu dobili pravu funkciju a to ce biti uskoro .

Prava funkcija ce biti selekcija migranata pa ce tako Njemacka Austrija Britanija Francuska itd. u centrima u Bihacu kroz razne programe birati koje ce migrante sebi uzeti a koje ne a u Bihacu ce zauvjek ostati najveci olosi i belosvetski sljam. Za Veliku Britaniju nije nista izdvojiti godisnje 10 miliona i drzati migrante u Bihacu nego da ti dodju kod njih pa ce ih isti kostati 50 miliona godisnje ,banalni primjeri. A ovako razmislja skoro svaka parlamentarna monarhija u Europi. 

Imal neko da me "progura" kod IOM-a pa da zatvorim napokon kredit kojeg sam digao na osnovu kredita :D

19 hours ago, Grunf said:

Baš sad gledam,par naših je komentiralo na stranici IOM BiH al ovaj je žestok:

image.png.272428ddcac491cb6b54f3389eed12c9.png

i naravno da su ovo obrisali! Fujj majku im njihovu. Trebamo svi otici na stranicu i tamo napisati da se gone i da ih ne trebamo!

• Like 1

3 hours ago, Grunf said:

Imal neko da me "progura" kod IOM-a pa da zatvorim napokon kredit kojeg sam digao na osnovu kredita :D

Normalno da ima, Suki je za to zaduzen 😀

• Like 1
  • Haha 1

Čitam, jucer valjda, migrant na sred gradskog mosta u pola bijela dana skinuo gaće do koljena isukao pitona i šora sa gradskog mosta. I ništa to mene ne bi čudilo s obzirom da znam iz kojih sredina dolaze da nije komentara jedne bišćanke kao u smislu "pa šta...?"  a znam i dobro se sjećam zgražanja te iste osobe  prije par godina kada je neko uslikao na otoci nekog dedu kako kaki u grmlju ! Sudeci po doticnoj biscanki pitam se jesmo li vec deevoluirali par stotina godina i jesmo li već dotakli kulturološko dno ove septičke jame u koju smo bačeni?

Edited by Grunf
  • Like 3
  • Thanks 1

Nismo mi baceni u septicku jamu, mi smo postali septicka jama. Ovaj grad je prije nekad bio urban i civilizovan, akademski ekoloski grad, a sada je leglo dzibera (necu reci seljaka, jer bih tako uvrijedila vrijedne ljude sa sela) i 'korisnika', prljavih jednocelijskih policitara i promiskuiteta. Ovdje vrijeme nije stalo, ovdje se je vrijeme vratilo unazad ne znam koliko desetina (pa usudim se reci i stotina) godina. Narod poglupljen i spinovan do te mjere da se zahvaljuju bagri na zlu koje siju, obuzeti mentalitetom zrtve, pa se svodi na pametovanje i kukanje, bez ikakve reakcije i bunta, a da ne govorim da je mnogima profesija unistavati i petljati se u tudje zivote, kako bi njihov jadni izgledao bolji. Sram me je reci gdje zivim, i kako zivim. Sramim se ovog grada i ljudi u njemu.

Bas sam danas igrom slucaja razgovarala sa jednim sarajlijom, koji dugo nije bio u Bihacu, pa je poslom dosao, i covjek se zgraza. Iako je vec znao neke stvari, vecinom iz medija (sto svakako podrazumijeva cinjenicu da je bio uvelike dezinformisan), i prvi je poceo pricu na tu temu, kaze kako je jedan analiticar, vise iz hobija (jer ne smije nazovimo to 'sluzbeno'), analizirao ovu ovdje situaciju i procijenio je kako ce, ako se ova situacija kao takva nastavi razvijati, demografski i politicki kroz par godina ovdje sve otici u helac, ne pise se dobro ali ni pod razno. Znaci covjek kojem je to profesija. I kaze mi taj covjek, u sarajevu ili naletis na ponekog ili ne, zavisi sve, ali generalno nemaju problem. Reko, to je zato sto ih sve saljete nama, ne vidim sta ti nije jasno tu. I ja mu onda nabrojim sta mi evo vec drugu godinu trpimo ovdje, kakve zlocine, kriminal, ponasanje, ponasanje vlasti prema nama, i prema njima, i nabrojim svasta nesto, ono cega sam se najprije sjetila, i lik je ostao sokiran. Cisto sumnjam da se pravio, jer kad malo razmislimo sto bi neko otamo imao potrebu dolaziti ovamo, osim u rijetkim slucajevima i zbog posla, znaci sve informacija sto oni dobiju - to je uglavnom preko medija koji su naravno modificirali sva svoja izvjestavanja. On nije mogao vjerovati, pa kaze nisam ja znao da je toliko daleko otislo, eto reko sad znas, mozes eto i prosetati gradom, ali obavezno poslije 4-5 kad zavrsi vrijeme posla, kad se ljudi povuku u kuce iz kojih gotovo i ne izlaze poslije ta doba jer naprosto nije sigurno, pa ces vidjeti bracu kako uzivaju u svom novom gradu. Moram priznati da je njegova iznenadjenost zaista djelovala iskreno, ali kontam ja u sebi ETO JEDNOG SAM PREOBRATILA, AKO BUDE DOBAR PRENIJECE ZELJE I POZDRAVE STO SIREM AUDITORIJUMU U SARAJEVU, hehe....

U svakom slucaju, ,mi zapravo malo sta sad mozemo, kad je vec ovo sve uzelo maha. Jedini obecavajuci pokusaj je da stvarno se digne narod na cijelom kantonu i izadje na ulice, da brojcano nadjacamo i migrante i IOM i vlast i policiju, drugacije siggurno ne moze. I to boga pitaj bi li upalilo, ali Vlasti u BiH su preko mmfovih paketica koji su im tako dragi i mili ipak vezani za slijepu poslusnost zarad licnog profita, i sto EU kaze to ide, nema tu pogovora, ili ces uraditi sto ti kazu il' te nema... A nama normalnima jedino ostaje da oformimo neku koloniju na periferiji (hahah) ili da palimo... Jer, 50 ljudi koji bi se pobunili ne moze nista. A toliko procjenjujem da nas mozda ima (ako i toliko...)

p.s. Gorenjska ulica, po livadama ih na stotine ima, sleper pun deka i cebadi za njih, oni sjede po livadi popalili vatre da se zagriju.... Ako neko prolazi tuda nek smekne, ovo sam sad evo cula prica kolega jedan da je prolazio...

Edited by Fugaziii
  • Like 4
  • Aferim! 1
  • Thanks 2

Ljudi slikajte, postavljajte slike po forumima i gdje sve stignete (i toga "zeku" i ostale, sto ih vozaju) .😡

• Like 2

Otislo je sve u 3pm, danas bio u drustvu s policajcem, kazu da padaju s nogu, po cijele dane se natjeravaju s ovim olosem po sumama, pojacali su broj policajaca ali olos nadire i nema kraja, ministar mup-a ne zeli stavljati ograde izigrava humanitarca a policija mu s nogu pada svi imaju po 150 prekovremenih, ilegalci ih se uopce ne boje, poceli su i napadi na policajce koji ih vracaju,  za to vrijeme u hrvatskim medijima tisina, to se ne događa ustvari isto kao i kod vas, totalno pacificiranje raje. staracad iz pogranicnih naselja odlazi ako ima gdje jer je situacija postala neizdrziva, MEDIJI SU ZLO, oni planski presucuju prave vijesti a namjerno zagluplju raju i bombardiraju ih s nevaznim stvarima dok se prava drama odvija svaki dan. Osobno za mene je ovo cin VELEIZDAJE.

• Like 7

1 hour ago, Fugaziii said:

Nismo mi baceni u septicku jamu, mi smo postali septicka jama. Ovaj grad je prije nekad bio urban i civilizovan, akademski ekoloski grad, a sada je leglo dzibera (necu reci seljaka, jer bih tako uvrijedila vrijedne ljude sa sela) i 'korisnika', prljavih jednocelijskih policitara i promiskuiteta. Ovdje vrijeme nije stalo, ovdje se je vrijeme vratilo unazad ne znam koliko desetina (pa usudim se reci i stotina) godina. Narod poglupljen i spinovan do te mjere da se zahvaljuju bagri na zlu koje siju, obuzeti mentalitetom zrtve, pa se svodi na pametovanje i kukanje, bez ikakve reakcije i bunta, a da ne govorim da je mnogima profesija unistavati i petljati se u tudje zivote, kako bi njihov jadni izgledao bolji. Sram me je reci gdje zivim, i kako zivim. Sramim se ovog grada i ljudi u njemu.

Bas sam danas igrom slucaja razgovarala sa jednim sarajlijom, koji dugo nije bio u Bihacu, pa je poslom dosao, i covjek se zgraza. Iako je vec znao neke stvari, vecinom iz medija (sto svakako podrazumijeva cinjenicu da je bio uvelike dezinformisan), i prvi je poceo pricu na tu temu, kaze kako je jedan analiticar, vise iz hobija (jer ne smije nazovimo to 'sluzbeno'), analizirao ovu ovdje situaciju i procijenio je kako ce, ako se ova situacija kao takva nastavi razvijati, demografski i politicki kroz par godina ovdje sve otici u helac, ne pise se dobro ali ni pod razno. Znaci covjek kojem je to profesija. I kaze mi taj covjek, u sarajevu ili naletis na ponekog ili ne, zavisi sve, ali generalno nemaju problem. Reko, to je zato sto ih sve saljete nama, ne vidim sta ti nije jasno tu. I ja mu onda nabrojim sta mi evo vec drugu godinu trpimo ovdje, kakve zlocine, kriminal, ponasanje, ponasanje vlasti prema nama, i prema njima, i nabrojim svasta nesto, ono cega sam se najprije sjetila, i lik je ostao sokiran. Cisto sumnjam da se pravio, jer kad malo razmislimo sto bi neko otamo imao potrebu dolaziti ovamo, osim u rijetkim slucajevima i zbog posla, znaci sve informacija sto oni dobiju - to je uglavnom preko medija koji su naravno modificirali sva svoja izvjestavanja. On nije mogao vjerovati, pa kaze nisam ja znao da je toliko daleko otislo, eto reko sad znas, mozes eto i prosetati gradom, ali obavezno poslije 4-5 kad zavrsi vrijeme posla, kad se ljudi povuku u kuce iz kojih gotovo i ne izlaze poslije ta doba jer naprosto nije sigurno, pa ces vidjeti bracu kako uzivaju u svom novom gradu. Moram priznati da je njegova iznenadjenost zaista djelovala iskreno, ali kontam ja u sebi ETO JEDNOG SAM PREOBRATILA, AKO BUDE DOBAR PRENIJECE ZELJE I POZDRAVE STO SIREM AUDITORIJUMU U SARAJEVU, hehe....

U svakom slucaju, ,mi zapravo malo sta sad mozemo, kad je vec ovo sve uzelo maha. Jedini obecavajuci pokusaj je da stvarno se digne narod na cijelom kantonu i izadje na ulice, da brojcano nadjacamo i migrante i IOM i vlast i policiju, drugacije siggurno ne moze. I to boga pitaj bi li upalilo, ali Vlasti u BiH su preko mmfovih paketica koji su im tako dragi i mili ipak vezani za slijepu poslusnost zarad licnog profita, i sto EU kaze to ide, nema tu pogovora, ili ces uraditi sto ti kazu il' te nema... A nama normalnima jedino ostaje da oformimo neku koloniju na periferiji (hahah) ili da palimo... Jer, 50 ljudi koji bi se pobunili ne moze nista. A toliko procjenjujem da nas mozda ima (ako i toliko...)

p.s. Gorenjska ulica, po livadama ih na stotine ima, sleper pun deka i cebadi za njih, oni sjede po livadi popalili vatre da se zagriju.... Ako neko prolazi tuda nek smekne, ovo sam sad evo cula prica kolega jedan da je prolazio...

To za Gorenjsku stoji, neki dan sam autom prosla tim putem *mobitel mi je uzas nisam mogla uslikat* , fkt ih ima po onim ako se to moze vise I nazvati livadama , vatra se lozi oni se izlezavaju, malo sam i ljubomorna da ti pravo kazem, I ja bi tako na travu da se zabacim bez  ijedne brige.
A nas narod da sta uradi, ja sam vidjela sta je od onih protesta bilo, jedno veliko nista, ono malo sto je I doslo je odustalo, drugi dio ne zeli, a treca skupina je IOM-ov dupelizac. Ovo se davno moglo sprijeciti ali kad su na vlasti kreteni a jos na to sve dobar dio naroda poslusan ( citaj opet dupelizac) , suti I ceka da neko drugi umjesto njega uradi sta jer sto bi jadni Sabit sta uradio kad imaju drugi , on ce radije cekat Supermena kakvog da uleti I sve rijesi onako od sebe. 
Sto se Sarajeva tice, nedavno citam post od jedne kolegice iz Sarajeva, imali su i oni scenu na Ilidzi sa par migosa , gdje su lika uboli I uzeli mu mobitel I neku sicu. Rana nije bila opasna za zivot ali opet, napad je bio. Medjutim vidim I da je taj post nestao * lik koji je bio I objavio je bio brat od zrtve* ,sad bog te pitao sta se tu desava, zataskavaju sve sto stignu u vraziju strinu.
I da ako niste primjetiliii, na otoci ako ste inace prije vidjeli oni iz evandjelijske crkve il jehove sto su prije vrbovali sa onim glupim knjigama i stvarima I pricama, sad to sve nude al na arapskom I perzijskom…. Znaci pukla sam od smijeha. 

• Like 2
  • Thanks 1

Bira danas,zbilja ne kužim da li se nešto dešava ili...znam da ih ima stalno vani ali prema tvrdnjama očevidaca izgleda da su apsolutno svi izišli na otvoreno

i čak sjede i na pruzi ovako

53622418_394794091075775_218887805317257

54433041_394794271075757_193128169446834

54361781_394794201075764_795912464922312

(Foto: fb stranica objektiva.ba)

Edited by Grunf
  • Like 2

21 hours ago, Grunf said:

Bubo ponovo u akciji.

Naravno da jeste, pa on je uzeo najmanje 60 hiljada KM na njima do sad.

Prošao sam oko 13 sati i izgleda gorenego na ovim slikama. Male Grupice lože vatru,... Čak ne samo pred Birom nego i na njivama prema Čavkićima. 

• Like 2

2 minutes ago, 1260 said:

Evo na FTV  kažu da su pobjeglo 7 migranata iz Lukavice

I to ovi sto se dovode u vezu sa Isilom i terorizmom.To je vec u Bihacu

Edited by Grunf
  • Like 1
  • Sad 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...