Jump to content
FORUM

Recommended Posts

1 hour ago, 1260 said:

Prošao sam oko 13 sati i izgleda gorenego na ovim slikama. Male Grupice lože vatru,... Čak ne samo pred Birom nego i na njivama prema Čavkićima. 

Pa sto nisi usliko ( i ove sto harbijom po mostu mlataraju).Sve to treba slikati i po portalima lijepiti ( neke issprintati pa kopirati i po banderama lijepiti).Treba narodu otvoriti oci (nemaju svi internet) a ta desavanja su van njihovih vidika.

Just now, rucica1 said:

Pa sto nisi usliko ( i ove sto harbijom po mostu mlataraju).Sve to treba slikati i po portalima lijepiti ( neke issprintati pa kopirati i po banderama lijepiti).Treba narodu otvoriti oci (nemaju svi internet) a ta desavanja su van njihovih vidika.

Kakvo bolan slikanje, šta imaš od toga  ...

1 minute ago, 1260 said:

Kakvo bolan slikanje, šta imaš od toga  ...

Bez zamjerke ali nemas pojma sta slike sve napraviti mogu I sta fali ako si na licu mjesta da uslikas (nece ti ruke otpasti, ha ja).🙂

Just now, rucica1 said:

Bez zamjerke ali nemas pojma sta slike sve napraviti mogu I sta fali ako si na licu mjesta da uslikas (nece ti ruke otpasti, ha ja).🙂

Znam uslikaš i odmah se evropa, gradonačelnik, predsjednik države zabrine i po hitnom postupku rješe problem migrantske krize.

Samo protesti rješavaju problem sve ostalo je naprđavanje

• Like 1

Pa i sama sam to reklaa, jedino masovni protesti koji brojcano nadjacavaju sve ostale, ali to naprosto nije moguce, jer narod nije guzie mrdnuo kad se moglo nesto napraviti, a gdje bi sad kad ih sigurno pola od onih sa prvih protesta vec rasprema krevete za 'korisnike'. Bilo bi nevjerovatno kad bi se desili masovni protesti, ali ovakav narod, ovakvog mentaliteta i stanja uma to nije u stanju napraviti.

• Like 2

11 minutes ago, Fugaziii said:

Pa i sama sam to reklaa, jedino masovni protesti koji brojcano nadjacavaju sve ostale, ali to naprosto nije moguce, jer narod nije guzie mrdnuo kad se moglo nesto napraviti, a gdje bi sad kad ih sigurno pola od onih sa prvih protesta vec rasprema krevete za 'korisnike'. Bilo bi nevjerovatno kad bi se desili masovni protesti, ali ovakav narod, ovakvog mentaliteta i stanja uma to nije u stanju napraviti.

I ja mislim da od toga nema ništa. 

Piskaranje i slikanje pogoto o ono na FB grupi neće ništa promijeniti 

• Like 2

Rtvusk opet pere mozak gradjanima bihaca vezano za besplatan wifi,nove klupe,kante za smece..sve ovo kao dobro..laf zamjena starih klupi posto su unistene od strane migrosa..fuj....fuuuuuj....sto kaze stulic uzas promiskuiteta...

• Like 6

2 hours ago, rucica1 said:

Danas kod Bire...

• Like 1

Ev sad I saznam da su migici upali u kucu od moje majke rahmetli ( u jablanskoj kod Madonne kafica).
Komsije ih tek sinoc primjetile a tu su valjda vec par dana...

• Like 1
  • Sad 4

Danas je radjena deratizacija objekta gdje su smjesteni migranti od11.00 do 14.00 pa su izbaceni svi van da nebi doslo do deratizacije i njih samih.Zato su u tolikom broju bili vani.

MISLIM DA JE VRIJEME DA SE ONAKO SPONTANO IZIĐE NA PROTESTE, DA SVI OBUKU ONE PRSLUKE (I ŽUTE I NARANDŽASTE), MISLIM DA BI TO BIO DOBAR SIGNAL SVIM NIVOIMA VLASTI ŠTA TO NAROD TJ GRAĐANI BIHAĆA ŽELE PORUČITI , ,

TREBA PREDUHITRITI NOVI VELIKI MIGRANTSKI VAL, POSLIJE MOŽE BITI KASNO

ŠTA VI MISLITE ?? IMA VAS I U GRUPI "STOP invaziji migranata" PA I TAMO PREDLOŽITE NEŠTO OVAKO !

• Like 3
  • Thanks 4

12 minutes ago, dobri duh said:

MISLIM DA JE VRIJEME DA SE ONAKO SPONTANO IZIĐE NA PROTESTE, DA SVI OBUKU ONE PRSLUKE (I ŽUTE I NARANDŽASTE), MISLIM DA BI TO BIO DOBAR SIGNAL SVIM NIVOIMA VLASTI ŠTA TO NAROD TJ GRAĐANI BIHAĆA ŽELE PORUČITI , ,

TREBA PREDUHITRITI NOVI VELIKI MIGRANTSKI VAL, POSLIJE MOŽE BITI KASNO

ŠTA VI MISLITE ?? IMA VAS I U GRUPI "STOP invaziji migranata" PA I TAMO PREDLOŽITE NEŠTO OVAKO !

U potpunosti se slazem...treba napraviti savrsen tajming prije zakazivanja tih spontanih protesta.Moje misljenje je 7 dana od najave protesta.Ako se protesti na brzinu odrze u dva-tri dana odziv ce biti slab a ako se bude puno cekalo ljudima ce dojaditi i opet ce odziv biti slav.Razmislimo i dogovorimo nesto tokom sutrasnjeg dana.Javim se ujutro ovdje povodom ovog pitanja.Do tad neka niko ne objavljuje nista na fb grupi

• Like 4

3 hours ago, Neuron said:

Rtvusk opet pere mozak gradjanima bihaca vezano za besplatan wifi,nove klupe,kante za smece..sve ovo kao dobro..laf zamjena starih klupi posto su unistene od strane migrosa..fuj....fuuuuuj....sto kaze stulic uzas promiskuiteta...

Samo kasno su se sjetili, narodi Balkana i Evrope generalnio više nimalo ne vjeruju medijima, to pranje mozga bi prošlo možda 1997 i sl... ali danas izgleda ofirno. 

Pa jeli oni stvarno misle da mi ne umijemo razmišljati, jeli oni stvarno misle da mi ne znamo da je to propaganda?

• Like 2

Evo neka drva žagaju u jablanskoj 😂

Samo kad se sjetim kako smo nekad ima li lijep grad...

• Sad 1

Nego @dobri duh treba nam mjesto za početak koje nije dostupno za čitanje svakom dok se ne dogovori do u detalje. Grupna privatna poruka ili tako nešto

10 hours ago, telefon said:

Danas je radjena deratizacija objekta gdje su smjesteni migranti od11.00 do 14.00 pa su izbaceni svi van da nebi doslo do deratizacije i njih samih.Zato su u tolikom broju bili vani.

Vrsi se deratizacija pa se štakori razbježali

2 hours ago, Grunf said:

Nego @dobri duh treba nam mjesto za početak koje nije dostupno za čitanje svakom dok se ne dogovori do u detalje. Grupna privatna poruka ili tako nešto

Pa forum je i pao her ga svako može citati .

ovakve teme trebaju biti zatvorene 

"SJESTI I PLAKATI " hahahahahahahaahahahahahahahahahahaha...toliko o gradonačelniku

• Like 1

1 hour ago, Grunf said:

"SJESTI I PLAKATI " hahahahahahahaahahahahahahahahahahaha...toliko o gradonačelniku

A tako lako ima rješenje, zovni šuki brata petera i kažeš mu, nama u Bihaću ništa ne treba, nikakve donacije, samo pokupi ove migrante i odvedi ih na Lipu ili Medeno polje, tamo im i grad napravi, tržne centre wifi, saune, bazene, JER MI IH NE ŽELIMO U GRADU I PRIGRADSKIM NASELJIMA.

Čuj on još i nove izbore spominje , kuka kako neće ponovo biti izabran, ne spominje svakodnevne provale u kuće i vikendice svojih građana, ne spominje uznemiravanje građana, posebno djevojaka i žena koje trpe razna dobacivanja, ne spominje njihove tuče u centru grada, stavlja migrante ispred građana ??? Je li to normalno ??

ROK IOM-u DVA MJESECA DA NAPRAVI KAMP VAN GRADA I PRIGRADSKIH NASELJA, TE KONTEJNERE TAMO NEKA POSTAVE, NEKA IM OZIDAJU BARAKE, IMAJU PARE, e to je šuki ono što građani od tebe očekuju ili skloni se , daj ostavku i moli Boga da se ne desi ubistvo, silovanje  itd

• Like 4
  • Thanks 3

11 minutes ago, dobri duh said:

A tako lako ima rješenje, zovni šuki brata petera i kažeš mu, nama u Bihaću ništa ne treba, nikakve donacije, samo pokupi ove migrante i odvedi ih na Lipu ili Medeno polje, tamo im i grad napravi, tržne centre wifi, saune, bazene, JER MI IH NE ŽELIMO U GRADU I PRIGRADSKIM NASELJIMA.

Čuj on još i nove izbore spominje , kuka kako neće ponovo biti izabran, ne spominje svakodnevne provale u kuće i vikendice svojih građana, ne spominje uznemiravanje građana, posebno djevojaka i žena koje trpe razna dobacivanja, ne spominje njihove tuče u centru grada, stavlja migrante ispred građana ??? Je li to normalno ??

ROK IOM-u DVA MJESECA DA NAPRAVI KAMP VAN GRADA I PRIGRADSKIH NASELJA, TE KONTEJNERE TAMO NEKA POSTAVE, NEKA IM OZIDAJU BARAKE, IMAJU PARE, e to je šuki ono što građani od tebe očekuju ili skloni se , daj ostavku i moli Boga da se ne desi ubistvo, silovanje  itd

Nadam se bar slijedeci gradonacelnik da ce imati m*da i postupiti u interesu građana

21 minutes ago, Grunf said:

Nadam se bar slijedeci gradonacelnik da ce imati m*da i postupiti u interesu građana

Dok budemo cekali slijedeceg gradonacelnika, nas nece biti na ovim prostorima . 

image.thumb.png.e37b878ec7931ff5d37e7bd715509bb6.pngimage.thumb.png.e166736e3fe6025168be1782b75afe56.png

• Like 1
  • Sad 2

Kakav kamp van grada, nema od toga nista. Da dodam da je IOM tu mogucnost odbio vise puta, kad ste se vec dotakli toga. 

Sta ces, kad smo banana drzava bez ikakvog suvereniteta. Medjunarodna organozacija udalji NASU policiju iz prihvatnih centara i postavi koga hoce. Ista organizacija se o svemu pita jer ima kapital prije svega. Mi smo slabi i siromašni da se u svojoj drzavi pitamo a kamoli gdje dalje. 

Uglavnom, u slučaju novih protesta zahtjevi trebaju ici iskljucivo u smjeru onemogucavanja ulaska migranata na podrucje kantona ako vec ne moze na podrucje drzave. 

Mozemo ih staviti na Medeno polje ali dzaba kad 100 novih dolazi svaki dan. Ako neko misli da ce se tako situacija rijesiti, vara se. Treba razmišljati dugoročno. Sta kad se kapacitet popuni? Ko ce ih sprijeciti da sidju u centar? Itd. To bi relaksiralo situacija samo na odredjeno vrijeme.

Dalje, na prošlim protestima se pricalo o ogranicavanju kretanja. Ne mozemo mi ograniciti kretanje 5-10 hiljada ljudi u gradu. Ko ce to sve kontrolisati? Uzmes nase, njemacke ili nije bitno cije zakone o azilu i svi predvidjaju ogranicenje kretanja. Problem je sto ti zakoni nisu dorasli situacijama kad konstatno imas 10.000 azilanata u državi. Ogranicenje kretanja nije izvodivo. 

Poenta je da nista od toga nije rjesenje sve dok dolaze novi i dok se broj konstatno povecava. Ja sam vec rekao ranije, ako treba i poduzeti radikalne mjere na spriječavanju ulaska novih migranata. Neka se cuje nas glas.

• Like 3

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...