Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 18,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3486

• rucica1

1379

• Barba

1221

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

3 hours ago, Grunf said:
Pogledajte pokušaj provale migranta u Bihaću!!! Da li se osjećate sigurno dok spavate ???

"Pomozi to je sirotinja,to su izbjeglice,i mi smo bili   ..." tako su pisali naši sugrađani inače veliki stručnjaci za migracije,sa adresama po njemačkoj,austriji,švicarskoj pa sad ušutali se kad braća i njima lagani provaljuje

3 hours ago, Grunf said:

Ono kad "dobročinitelji" pomažu migrante ali ih pošalju "komšiji" u dvorište umjesto u svoje da podignu šator...

43878744_2177416455865899_75716968880642

43950345_2177416405865904_88279787821040

Mislim da se zove "King" kod tehničke škole

Pa poslije ovoga mogu komotno i na trgu da razapnu šatore. I kinezi će reći mi smo ugroženi 

Novi migrantski val dolazi u BiH

https://avaz.ba/vijesti/bih/422298/novi-migrantski-val-dolazi-u-bih

Neka savjetnici obavijeste Šuhreta da počne primpremati i treći a bome i četvrti kamp jer eto navale. Bilo bi fer da jedan kamp smjesti u Sokolac kad su mu ovoliko dragi.

• Sad 1

R.I.P Bihać...

3 minutes ago, Kula said:

Svaku noć odlaze preko Zavalja, provozajte se. Pa je li to ključ ? OK, ako je organiziran krminal i uzimanje velikih para oko ilegalnog prelaska, što se tiče mene imate dozvolu za to, ali nemate dozvolu da je veći priliv migranata nego odlazak. Zaustavite priliv, prebacite migrante sa Hrvatskom policijom i uzmite kerme... ali spasite ovaj grad i ovaj narod, ako je to jedino rješenje.

Šuhret bi trebao hitan sastanak sazvati sa najbližim suradnicima, osim ako i on nije umješan u kriminalne radnje, ma da sumnjam... ali on će reći ja nemam nadležnost, IOM vodi brigu o migrantima. Ali i ŠUHRET treba voditi brigu o svojim ljudima kao IOM o migrantima. Dajte nam da dišemo. Onaj ko ne živi u užem centru grada nema pojma kakav je to osjećaj. 

Zbog te bagre ja ne idem na planinarenje mjesecima, ne može se od njih proći zauzeli cijelu cestu....Ali mi građani smo nebitni...Sigurnost građana je na zadnjem mjestu...Bitno da su oni pare primili, a nas ko šiša...Šta smo doživjeli u rođenom gradu....FUJ

Edited by Ammar
  • Sad 1
26 minutes ago, Kula said:

Već sam pisao, pa da i tebi napišem.... Vlasnik je ZET Bakira Izetbegovića, da bude jasnije... frajer je oženio Bakirovu kćerku, on je vlasnik i Robota koji je izgrađen uz cestu u Prekounju. Sjećate li se da je bila riječ da ne može objekat biti onako blizu ceste, ali Bake je završio sa jednim pozivom.

Očigledno niko ne čita sve postove, već samo zadnje... pa se vrtimo u krug sa "novim članovima".

Stari ne piši neistine, vlasnik Robota je Selver Oruč, 1962.godište, nema nikakve  veze sa ćerkom jedinicom  Bakira I, koju su mediji prošle godine udavali i za nekakve Srbe itd. Imaš pretraživač pa se malo informiši. Ne znam šta ti treba da plasiraš neistine, okani se toga.

Najveći krivac za ove migrante je Šuhret F. koji nas je lagao da nije dao odobrenje za đački dom a onda nakon dva mjeseca priznao da je odobrio a onda primio pare za adaptaciju doma, a zatim su krivci Vlada USK zbog ne rješavanja neke lokacije van grada. 

Sjećate li se da su strpali u 2 busa 93 migranta i odvezli ih u Sarajevo i onda se svi oni vratili za par dana, i sad kada bi ih sve potrpali u voz i 100 buseva oni bi se vratili za par dana, 

Jedino rješenje je što prije napraviti kamp van grada, na Lipi, Medenom polju ili sličnoj lokaciji a ne dozvoliti im masovan ulazak u grad, zatim prijaviti sve one koji im iznajmljuju smještaj i kazniti ih masno po džepu, odmah odštampati brošure na njihovim jezicima sa pravilima i zabranama, napisati im šta smiju a šta ne smiju.

Predlažem nadležnim da aktiviraju rezervni sastav policije, platiti rezerviste da patroliraju noću i čuvaju ljude i imovinu.

• Like 3

Ma briga me na kome je BIRA, ljudi mi ne spavamo više mirno, ovdje se u pola bijela dana desi incident, a tek po noći... Ovo vise nema smisla... Moramo da se dignemo i masovno protestujemo jer u suprotnom će nam ove vlasti strpati migrante u naše kuće. 

Edited by Ammar
  • Like 1
1 minute ago, Kula said:

Eeeeee vidiš... to je to. Tihićev zetina :) misliš li da Selver Oruč (vlasnik BIRE i ROBOTA) nema više veze sa SDA i ovim potezima oko migranata ?

ti si stvarno lijen, čitaj ko je Selver O https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/697/selver_oruch_sivomaslinasti_ratni_bizmismen.html 

A ZAŠTO SE NE ZAPITAŠ KO IZ BEOGRADA I ZAŠTO ŠALJE MIGRANTE PREKO RS U FEDERACIJU

SUTRA ĆEŠ NAPISATI DA I ONAJ VLASNIK ONOG ČARDAKA NI NA NEBU NI NA ZEMLJI-TEŠKA INDUSTRIJA JE STRIC NEKOM IZ SDA ILI SDP PA MOŽE IZDAVATI SMJEŠTAJ MIGRANTIMA

ČIME SE VI BAVITE U NAJMANJU RUKU JE SMIJEŠNO

47 minutes ago, Kula said:

Neće oni u Sokolac, daleko im grad, kao što im je sa Medenog polja daleko grad. Isto i sada se govorim kod IOM-a kako migranti ne žele Biru, jer im je daleko grad. Buraz, ti si migrant, nemaš dokumente, imaš improviziran centar dok se ne vidi šta će se s vama. Ima da tu boraviš u okviru "ŽICE". Imate 4 ili 5 novih kombija koje je IOM kupio, milioni su došli.... jednostavno nemamo nikakvih informacija, šta su planovi ? 

Svaku noć odlaze preko Zavalja, provozajte se. Pa je li to ključ ? OK, ako je organiziran krminal i uzimanje velikih para oko ilegalnog prelaska, što se tiče mene imate dozvolu za to, ali nemate dozvolu da je veći priliv migranata nego odlazak. Zaustavite priliv, prebacite migrante sa Hrvatskom policijom i uzmite kerme... ali spasite ovaj grad i ovaj narod, ako je to jedino rješenje.

Šuhret bi trebao hitan sastanak sazvati sa najbližim suradnicima, osim ako i on nije umješan u kriminalne radnje, ma da sumnjam... ali on će reći ja nemam nadležnost, IOM vodi brigu o migrantima. Ali i ŠUHRET treba voditi brigu o svojim ljudima kao IOM o migrantima. Dajte nam da dišemo. Onaj ko ne živi u užem centru grada nema pojma kakav je to osjećaj. 

Ovo je stari sve otišlo u vraga i samo je pitanje vremena kad će se desiti ono najgore tj.da pane mrtva glava. Migranti se više niti ustručavaju usred dana ulaziti u dvorišta,a navečer je lom,tuce,provale. Ja mislim da je samo pitanje dana kad ce neko od naših građana da upotrijebi oružje i izreseta nekoga dok mu provaljuje. Zegar i Zavolje su ruta  i znam da i tamo u velikom broju marsiraju. 

Ja sam čitavo ljeto očekivao da će Šuhret ispuniti svoje obećanje da će migrante iseliti iz Đačkog ako do zime objekat nebude ograđen i opremljen. Nažalost slagao je i to i još gore dao saglasnost za još  jedan centar za migrante,a sve u saradnji sa IOM-om.

Ovdje je sad jedini spas da se zaustavi ovaj val provala po gradu da se podhitno u potpunosti ograniči kretanje migrantima nakon 17 sati. Nema se tu sta više pričati o kršenju nekavih prava kretanja jer se ovdje radi o licima bez dokumenata o kojima se nema pojma ni ko su ni sta su,a vidimo da su većina kriminalci. 

• Like 3
1 hour ago, Venom said:

"Pomozi to je sirotinja,to su izbjeglice,i mi smo bili   ..." tako su pisali naši sugrađani inače veliki stručnjaci za migracije,sa adresama po njemačkoj,austriji,švicarskoj pa sad ušutali se kad braća i njima lagani provaljuje

Pa poslije ovoga mogu komotno i na trgu da razapnu šatore. I kinezi će reći mi smo ugroženi 

Novi migrantski val dolazi u BiH

https://avaz.ba/vijesti/bih/422298/novi-migrantski-val-dolazi-u-bih

Neka savjetnici obavijeste Šuhreta da počne primpremati i treći a bome i četvrti kamp jer eto navale. Bilo bi fer da jedan kamp smjesti u Sokolac kad su mu ovoliko dragi.

Stvar je u tome što ih je ona frizerka prije kineske radnje "dobrodušno " bukvalno poslala na parking od kineske radnje,ne bi me začudilo niti da im je još naplatila

49 minutes ago, 1260 said:

Tihiću ne Bakiru

I ti malo proguglaj, Tihićeva ćerka se udala ali ne za Oruča, i preziva se Musić, nema veze sa Selverom O.

Evo pročitaj i ti ko je S. Oruč i skim je sve šurovao, Tihić, Lagumdžija, Komšić, Damir Hadžić, http://24sata.info/vijesti/dogadjaji/6967-sa-kreditom-od-svega-26-000-eura-sulejman-tihic-u-sarajevu-uspio-kupiti-dva-stana-na-elitnim-lokacijama.html , a imaš i Avazove članke koji sasvim nešto drugo pišu, tako da .....

• Haha 1
11 minutes ago, Grunf said:

Stvar je u tome što ih je ona frizerka prije kineske radnje "dobrodušno " bukvalno poslala na parking od kineske radnje,ne bi me začudilo niti da im je još naplatila

Poduzetni bošnjo,ma jašta je nego naplatila 5-10 eura i sigurno i hajte komsijama. Da je ovo meni uradjeno ja bi otisao u Djacki dom i dovukao 10-20 miranata direktno joj u dvoriste

• Like 1

Zanimljivo

Migranti će biti istjerani iz italijanskog gradića, nakon što je uhapšen gradonačelnik

Nakon što je uhapšen gadonačelnik italijanskog grada Raice Domenico Lucano, koji je posato poznat po tome što je pomagao migrantima i činio da se osjećaju dobrodošlim u ovom gradu, naređeno je da oni budu istjerani sljedeće sedmice i prebačeni u centre
Lucano je uhapšen zbog optužbi da je organizovao ugovorene brakove s ciljem ostanka migranata u Italiji. Trenutno je u kućnom pritvoru, a njegovo hapšenje izazvalo je proteste i nacionalnu debatu.

Nalog za izmještanja migranata dao je ministar unutrašnjih poslova Italije.

Gradonačelnik poznat kao Mimmo punio je sadržaje u medijima zbog načina na koji je dočekivao migrante u svom gradu. Davao im je napuštene kuće i obuku za posao u nadi da će se njihovim dolaskom podmladiti ekonomija. Sistem je počeo 1998. godine i do tada se naselilo stotine migranata u ovaj mali grad koji ima populaciju nešto veću od 2.000 ljudi.

Uspješnost programa dovelo je do toga da ga se imenuje za jednim od 50 najvećih lidera u izbora magazina Fortune 2016. godine.

Ministar unutrašnjih poslova Mattei Salvini i njegove desničarska partija League kazali su da je ovo pokazatelj kako je njegova vlada objavila rat imigrantskom poslu. Lucanovi advokati su kazali kako žele uništiti ovaj grad i njegovu vladu.

Kritičari su poručili kako je jedini zločin ovog gradonačelnika humanost.

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/migranti-ce-biti-istjerani-iz-italijanskog-gradica-nakon-sto-je-uhapsen-gradonacelnik/181014001

14 hours ago, Hræzlyr said:

ako interpol nema takve podatke o tim ljudima onda definitivno i ti nemaš nego bez veze špekulišeš i pretpostavljaš.

šta god neko napiše to ljudi prihvataju kao istinu.

ima i drugi razlog sto si napisao na taj nacin  

Ti misliš zbilja da Interpol ima u bazi podataka sve i jednog ISIL ovca , 90 % od ukupnog broja tih migranata su radikalni islamski tereroristi koji su planski došli i dolaze u Europu da šire teror !

Neki dan u Nizozemskoj su uhapšene dvije grupe koje su planirale veliki napad biološkim supstancama , većina njih su došli prije par godina u Njemačku i Francusku da bi na kraju završili u Nizozemskoj .

U Bihaću svaki dan pljačke krađe te uništavanje privatne imovine , međutim to je samo početak šta će za par mjeseci biti kada ih brojčano budu više nego domaćeg pučanstva !

• Like 1
44 minutes ago, dobri duh said:

Zanimljivo

Migranti će biti istjerani iz italijanskog gradića, nakon što je uhapšen gradonačelnik

Nakon što je uhapšen gadonačelnik italijanskog grada Raice Domenico Lucano, koji je posato poznat po tome što je pomagao migrantima i činio da se osjećaju dobrodošlim u ovom gradu, naređeno je da oni budu istjerani sljedeće sedmice i prebačeni u centre
Lucano je uhapšen zbog optužbi da je organizovao ugovorene brakove s ciljem ostanka migranata u Italiji. Trenutno je u kućnom pritvoru, a njegovo hapšenje izazvalo je proteste i nacionalnu debatu.

Nalog za izmještanja migranata dao je ministar unutrašnjih poslova Italije.

Gradonačelnik poznat kao Mimmo punio je sadržaje u medijima zbog načina na koji je dočekivao migrante u svom gradu. Davao im je napuštene kuće i obuku za posao u nadi da će se njihovim dolaskom podmladiti ekonomija. Sistem je počeo 1998. godine i do tada se naselilo stotine migranata u ovaj mali grad koji ima populaciju nešto veću od 2.000 ljudi.

Uspješnost programa dovelo je do toga da ga se imenuje za jednim od 50 najvećih lidera u izbora magazina Fortune 2016. godine.

Ministar unutrašnjih poslova Mattei Salvini i njegove desničarska partija League kazali su da je ovo pokazatelj kako je njegova vlada objavila rat imigrantskom poslu. Lucanovi advokati su kazali kako žele uništiti ovaj grad i njegovu vladu.

Kritičari su poručili kako je jedini zločin ovog gradonačelnika humanost.

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/migranti-ce-biti-istjerani-iz-italijanskog-gradica-nakon-sto-je-uhapsen-gradonacelnik/181014001

Pa svi su pljuvali i napadali prvo Madjarskog premijera Orbana kad je zaustavio migrante,a sad je heroj. Tako je isto napadan i Salvini u Italiji pa je sad heroj. Ljudi su rekli fino dosta i objavili rat migrantima,a i ovaj gradonacelnik je koliko vidim klepo lovu na laznim brakovima. Da je nama neko u Bihacu sa mudima kao Orban ili Salvini mislim da bi se rodili

• Like 1

Ljudi mi moramo nešto uraditi vidite da nam raspoređuju ilegalne migrante po gradu kako hoće još će nam ih u naše kuće početi useljavati. Ako ima neko da bih organizirao te proteste krajnje je vrijeme da se nešto uradi... Svi profitiraju preko naših leđa... Ako vam je fino vi sjedite i šutite. 

Edited by Ammar
1 hour ago, Ammar said:

Ljudi mi moramo nešto uraditi vidite da nam raspoređuju ilegalne migrante po gradu kako hoće još će nam ih u naše kuće početi useljavati. Ako ima neko da bih organizirao te proteste krajnje je vrijeme da se nešto uradi... Svi profitiraju preko naših leđa... Ako vam je fino vi sjedite i šutite. 

Problem je sto je narod u nekom grcu i strahu,sto od migranta to od vlasti. Gledam kod Seja Ramica na onome pozivu za vracanje buseva neka zena pise da je dobila prijetnje putem faceboka od securitya koji "cuva" migrante jer je pozvala na proteste

• Like 1
  • Confused 1
1 minute ago, Venom said:

Problem je sto je narod u nekom grcu i strahu,sto od migranta to od vlasti. Gledam kod Seja Ramica na onome pozivu za vracanje buseva neka zena pise da je dobila prijetnje putem faceboka od securitya koji "cuva" migrante jer je pozvala na proteste

Dzaba im sav taj security ako se digne masa ljudi, masi ljudi ne mogu ništa niti security niti ološi sa vlasti i njihovi ljubimci migranti. 

• Like 2

Znate li šta je problem?

Mještani Čavkića, Čakrlija, Gate, Turije, Orljana, Pritoke, Spahića, Jezerskog, Ružice, Vinice.. I drugih okolnih mjesta, nemaju problem sa migrantima, njima je OK..

Ne spadaju u tzv kako ja kažem crvenu zonu. Oni će se teško odlučiti doći na proteste. Nije problem cijelog grada već dijela njega.

Oprostite ako griješim ali uistinu je tako..

• Like 1
10 minutes ago, RiDaM said:

Znate li šta je problem?

Mještani Čavkića, Čakrlija, Gate, Turije, Orljana, Pritoke, Spahića, Jezerskog, Ružice, Vinice.. I drugih okolnih mjesta, nemaju problem sa migrantima, njima je OK..

Ne spadaju u tzv kako ja kažem crvenu zonu. Oni će se teško odlučiti doći na proteste. Nije problem cijelog grada već dijela njega.

Prijatelju, ima  ih i u Pritoci i u Orljanima, znam jer skoro svaki dan idem u tom pravcu autom, a za ove druge MZ koje si naveo ne bih znao, ali me ne bi čudilo da ih i tu ima.

Crvena zona ili ne, ovdje se nešto mora uraditi, vlast nam šuti i daje dozvole da se naseljavaju ovi ološi po gradu nama iza leđa, imamo policiju koja konstantno apeluje i nas koji sve to trpimo. 

Između ostalog pozvati cijeli USK na proteste!

Edited by Ammar
  • Aferim! 1
  • Thanks 2
2 hours ago, Ammar said:

Prijatelju, ima  ih i u Pritoci i u Orljanima, znam jer skoro svaki dan idem u tom pravcu autom, a za ove druge MZ koje si naveo ne bih znao, ali me ne bi čudilo da ih i tu ima.

Crvena zona ili ne, ovdje se nešto mora uraditi, vlast nam šuti i daje dozvole da se naseljavaju ovi ološi po gradu nama iza leđa, imamo policiju koja konstantno apeluje i nas koji sve to trpimo. 

Između ostalog pozvati cijeli USK na proteste!

Za proteste treba organizovati radnu grupu koja ce organizatoru u organizaciji pomoci.Sada u uzem pogledu to jeste broblem Bihaca i Velike Kladuse.U sirem pogledu to je problem cijele regije pocevsi od B.Krupe do Kladuse. Zato treba prikupiti adrese svih udruzenja,sportskih klubova i  gradjanskih zajednica sirom regije te poslati argumentovan poziv da se pridruze i svojim prisustvom podrze gradjanske proteste (naravno preko medija - fejsbuka,..,  takodjer). 

Edited by rucica1
2 hours ago, Ammar said:

Dzaba im sav taj security ako se digne masa ljudi, masi ljudi ne mogu ništa niti security niti ološi sa vlasti i njihovi ljubimci migranti. 

Kvaka je kako kod ljudi razbiti taj strah da se napokon izađe i kaže dosta

2 hours ago, RiDaM said:

Znate li šta je problem?

U potpunosti se slažem. Većina u ovim mjestima smatra da su to izbjeglice sa djecom i žale ih. Ali evo zahvaljujući gradonečelniku kad pređe 500 do 1000 migranta u Birine hale "otvorit " će i oni oči kad po mahali počnu provale i krađa.

• Like 1
2 hours ago, Ammar said:
2 minutes ago, Venom said:

Kvaka je kako kod ljudi razbiti taj strah da se napokon izađe i kaže dosta

👍

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...