Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Kad si vec kod ograničavanja kretanja, na zadnjoj sjednici staba za pitanje migracija su rekli da ce uvesti kucni red i zabraniti kretanje nocu. Nije im bas za vjerovati ali da vidimo... 

Edited by Pavarotti
  • Like 1

17 minutes ago, Pavarotti said:

Kad si vec kod ograničavanja kretanja, na zadnjoj sjednici staba za pitanje migracija su rekli da ce uvesti kucni red i zabraniti kretanje nocu. Nije im bas za vjerovati ali da vidimo... 

a po danu ? Znači da će onda po danu divljati i nećeš moći proći gradom ... 

Dajte ljudi da se jednom uozbiljimo i shvatimo da je situacija  preozbiljna i svakim danom postaje gora. Jedino rješenje je izmještanje van gradova i stvaranje izbjegličkih centara  van grada. Gdje je ono bio izbjeglički centar za naše izbjeglice u ratu i poslije rata ? U Bos Petrovcu, kod Bos Petrovca , u sred grada ili gdje ?

• Like 2

8 minutes ago, Sadik said:

a po danu ? Znači da će onda po danu divljati i nećeš moći proći gradom ... 

Dajte ljudi da se jednom uozbiljimo i shvatimo da je situacija  preozbiljna i svakim danom postaje gora. Jedino rješenje je izmještanje van gradova i stvaranje izbjegličkih centara  van grada. Gdje je ono bio izbjeglički centar za naše izbjeglice u ratu i poslije rata ? U Bos Petrovcu, kod Bos Petrovca , u sred grada ili gdje ?

Na izlazu iz Bosanskog Petrovca prema Ključu gdje su sad one fabrike...tu su bile izbjeglice a kasnije i migranti sa Kosova dok nije zatvoreno i na kraju srušeno

Edited by Grunf
  • Like 1

https://www.biscani.net/usk-zdravstvena-i-epidemioloska-situacija-trenutno-pod-kontrolom/

Izmedju ostalog se kaze ''Moramo konstatovati da među migrantskom populacijom dosada nismo evidentirali oboljenja koja nisu zabilježena kod domicijelnog stanovništva, što je izuzetno važan podatak – rekla je direktorica Zavoda za javno zdravstvo USK Zarina Mulabdić.''

Moze neko pojasniti boldano, da li se migranti boje zaraze od nas?, ili da se nasmijem na novinarstvo ako je do novinara, ili do onoga ko daje izjavu :)

• Like 1

21 minutes ago, SAMO_REALNOST said:

https://www.biscani.net/usk-zdravstvena-i-epidemioloska-situacija-trenutno-pod-kontrolom/

Izmedju ostalog se kaze ''Moramo konstatovati da među migrantskom populacijom dosada nismo evidentirali oboljenja koja nisu zabilježena kod domicijelnog stanovništva, što je izuzetno važan podatak – rekla je direktorica Zavoda za javno zdravstvo USK Zarina Mulabdić.''

Moze neko pojasniti boldano, da li se migranti boje zaraze od nas?, ili da se nasmijem na novinarstvo ako je do novinara, ili do onoga ko daje izjavu :)

Znaci sifilis TBC hoce reci da je bio i prije migranata.

• Like 1

26 minutes ago, SAMO_REALNOST said:

3 minutes ago, Barba said:

Znaci sifilis TBC hoce reci da je bio i prije migranata.

Bilo ili ne bilo prije migranata meni ovo zvuči licemjerno, jer te bolesti kod domicijelnog stanovništva kao i bolesnici koji boluju od takvih bolesti su pod kontrolom i liječe se, dok kod migranata ih je gotovo ne moguće niti otkriti s obzirom na stalnu cirkulaciju istih

Edited by Grunf
  • Like 1

5 minutes ago, Grunf said:

Bilo ili ne bilo prije migranata meni ovo zvuči licemjerno, jer te bolesti kod domicijelnog stanovništva kao i bolesnici koji boluju od takvih bolesti su pod kontrolom i liječe se, dok kod migranata ih je gotovo ne moguće niti otkriti s obzirom na stalnu cirkulaciju istih

Da ti znas sta nasi zena ima da se ne lijece sa konolimi zarazom a neznaju ni da imaju.

Kod nas su se pojavile morbile (krzamak), i vec sad se postavlja pitanje da li je ovo doslo s migrantima, pri cemu jos uvijek nema informacija o tome da li je registrovan ijedan od njih kao oboljeli... Nije da ove bolesti nije bilo i ranije, ali sad je odjednom desetine oboljelih u kratkom vremenu. Prije smo se svi vakcinisali protiv ovoga, a sad roditelji izbjegavaju vakcinaciju djece. A infektivna klinika puna nasih ljudi i djece.... 

8 minutes ago, Grunf said:

Mene zanima jel kod njih nisu evidentirana oboljenja koja medju nasim stanovnistvom ne postoje? Ako je tako, onda je to dno dna, pribojavaju se da ne bi neko od stanovnistva zarazio migrante, a za obrnuto se ne spominje. Da djecu pustamo po povrsinama gdje migrosi uriniraju, pljuju, seru, drogiraju se, ni slucajno, nasa ce djeca zaraziti krimigrose.

• Like 1

7 minutes ago, Dozer said:

Kod nas su se pojavile morbile (krzamak), i vec sad se postavlja pitanje da li je ovo doslo s migrantima, pri cemu jos uvijek nema informacija o tome da li je registrovan ijedan od njih kao oboljeli... Nije da ove bolesti nije bilo i ranije, ali sad je odjednom desetine oboljelih u kratkom vremenu. Prije smo se svi vakcinisali protiv ovoga, a sad roditelji izbjegavaju vakcinaciju djece. A infektivna klinika puna nasih ljudi i djece.... 

Tu je problem nevakcinacija djece koja je pogotovo u SA uzela maha. Da li je to došlo sa migrantima...čisto sumnjam ali moguće je.Problem je što se djeca vakcinišu oko 12 mjeseca starosti ako se ne varam

5 minutes ago, Dozer said:

Ti dobro znas, pa ne znam zasto se pitas, REGISTROVAN MIGRANT ? Ima li registrovanih ubojica, kriminalaca, ovisnika, pedofila, terorista, pa ljudi nose ko zna sta, onaj silovatelj sto je zarazio sa HIV-om, bio registriran ? Da nece slucajno humanitarci da stave domicilno u karantenu za dobrobit migranata.

1 minute ago, Grunf said:

Tu je problem nevakcinacija djece koja je pogotovo u SA uzela maha. Da li je to došlo sa migrantima...čisto sumnjam ali moguće je.Problem je što se djeca vakcinišu oko 12 mjeseca starosti ako se ne varam

Tacno. Medjutim, zadnjih par godina je ovdje bilo raznih prica oko kvaliteta vakcina (ne znam tacno kojih, one neke koje djeca primaju oko 6. mjeseca starosti), a najteza verzija je ona po kojoj su te vakcine uzrokovale razvoj raznih teskih oboljenja poput multiple, Downa i CP. I onda je masa roditelja odustala od vakcinacije svoje djece... Iako nisam nikakav ljubitelj faramceutske industrije, mislim da je to nevakcinisanje djece dugorocno pogresno...

Just now, Grunf said:

jeste, u dobi od godinu dana dijete se treba vakcinisati, medjutim taj trend nevakcinacije djece ce se dobro obiti mnogima od glavu, glume hipije neke pa im djeca obole. te morbile mogu dovesti do upale mozga koja moze ostetiti djetetov mozak, al u modi je odbiti vakcinu, pa sta fali jelde... cc... vec sam flekacu dala roditeljima koji to odbijaju, jer kazem nisu bezveze izmislili prokletu vakcinu. sad treba da pocnemo zbog nekog trenda oboljevati od bolesti iz stoljeca i stoljeca prije, svasta....

I istina je da je, pogotovo u ljetnim mjesecima, postojala prijetnja od suge koju su migranti donijeli sa sobom, i ko zna kakvih koznih i ostalih bolesti, usljed izostanka licne higijene, gdje su cak i nasi neki ljudi koji su dolazili u dodir s migrantima znali dobiti cudne alergije i osipe. A ova mulabdicka je ocigledno morala ovo reci, mozda je i umocila prstic u staklenku meda, ko ce ga znati... sve je ovo danas sto se objavljuje u medijima cisto spinovanje da ovaj namjerno poluobrazovan narod "omadjijaju", da im bude po njihovom.

2 minutes ago, SAMO_REALNOST said:

Ti dobro znas, pa ne znam zasto se pitas, REGISTROVAN MIGRANT ? Ima li registrovanih ubojica, kriminalaca, ovisnika, pedofila, terorista, pa ljudi nose ko zna sta, onaj silovatelj sto je zarazio sa HIV-om, bio registriran ? Da nece slucajno humanitarci da stave domicilno u karantenu za dobrobit migranata.

Nevjerovatno... Napisem stanje, i odmah se nadje neko da to doceka na noz... Pa i ovdje, kao i tamo kod vas, CK i doktori nadziru sve to. Valjda bi ti ljudi prijavili da su nasli nekoga oboljelog medju njima, znalo bi se...

5 minutes ago, Fugaziii said:

jeste, u dobi od godinu dana dijete se treba vakcinisati, medjutim taj trend nevakcinacije djece ce se dobro obiti mnogima od glavu, glume hipije neke pa im djeca obole. te morbile mogu dovesti do upale mozga koja moze ostetiti djetetov mozak, al u modi je odbiti vakcinu, pa sta fali jelde... cc... vec sam flekacu dala roditeljima koji to odbijaju, jer kazem nisu bezveze izmislili prokletu vakcinu. sad treba da pocnemo zbog nekog trenda oboljevati od bolesti iz stoljeca i stoljeca prije, svasta....

I istina je da je, pogotovo u ljetnim mjesecima, postojala prijetnja od suge koju su migranti donijeli sa sobom, i ko zna kakvih koznih i ostalih bolesti, usljed izostanka licne higijene, gdje su cak i nasi neki ljudi koji su dolazili u dodir s migrantima znali dobiti cudne alergije i osipe. A ova mulabdicka je ocigledno morala ovo reci, mozda je i umocila prstic u staklenku meda, ko ce ga znati... sve je ovo danas sto se objavljuje u medijima cisto spinovanje da ovaj namjerno poluobrazovan narod "omadjijaju", da im bude po njihovom.

Pa htio sam naglasiti da nevakcinacijom dovode u opasnost i svu drugu djecu koja tek trebaju da se vakcinišu a nisu još navrsila godinu dana života,no ovo sve dalje je druga priča.

• Like 2

11 minutes ago, Dozer said:

Nevjerovatno... Napisem stanje, i odmah se nadje neko da to doceka na noz... Pa i ovdje, kao i tamo kod vas, CK i doktori nadziru sve to. Valjda bi ti ljudi prijavili da su nasli nekoga oboljelog medju njima, znalo bi se... 

https://www.klix.ba/vijesti/bih/zbog-zaraznih-bolesti-kod-migranata-usk-na-pragu-proglasenja-epidemije/180531112

vec su upozoravali jos prosle godine kad je bila ziza svega, a to nas opet ceka sad na proljece, odnosno vec je pocelo, ovdje je vec uveliko vidljivo da ih je na stotine novih doslo, svakodnevno znaci mozes vidjeti kolone migranata s ruksacima kako idu prema boricima i gdje vec su posli. A ta zena sto to prica i ovako veze nema, a da ovo kaze je preglupo jer oni donose opasnost od svakakvih zaraza sa sobom. Ne znam do koje granice ovi mediji i ovi na celu javnih ustanova misle ici... budalasto sve

Naravno da donose rizik od zaraza, pogotovo nekih koje ovdje nisu bas domicilne... Ali, kako drzava funkcionise u odnosu na njih ukupno, tako je i prema medicinskom aspektu. Nigdje veze s pamecu...

1 minute ago, Dozer said:

Naravno da donose rizik od zaraza, pogotovo nekih koje ovdje nisu bas domicilne... Ali, kako drzava funkcionise u odnosu na njih ukupno, tako je i prema medicinskom aspektu. Nigdje veze s pamecu...

Vidiš kako se može normalno diskutovati 😉

54 minutes ago, Grunf said:

Ako je domicil , onda je domicilno , a ne domiciJelno . 

• Like 1

Pa ja i diskutujem svo vrijeme normalno, jbg...Drugi par rukava je sto ste vi u svemu sto napisah nasli "da nekoga branim" (Fazlica, IOM, i sta znam vise koga sve ne), "da sam protiv vas", itd... A ja samo izlozio cinjenicno stanje...

Edited by Dozer

7 minutes ago, Sadik said:

Ako je domicil , onda je domicilno , a ne domiciJelno . 

Upravu si...moja greška...bio sam lijen tipkati pa sam samo kopirao dio teksta koji sam i citirao a nisam provjerio ispravnost njegovog upisa.Provjeri

Nego zna li neko što je sa ovim? Da li su ovo prosvjedi u najavi od 21.03?

image.thumb.png.502832a7f7b300e13228a7d8a2f994d9.png

Edited by Grunf
  • Thanks 3

E pa ja cu doci, pa ako i nema nista nek ne bude al me nece masiti ako bude. I tako svaki dan. 18 je ok vrijeme da poslije posla se rucka, presvuce i proseta a ujedno si izrazio i protest ali zapravo ne protestvujes. I ja sam nesto slicno kuzila i pitala se sto su se ljudi povukli. Zapravo smo sve vrijeme trebali svi da u sto vecem broju stojimo i hodamo po gradu i parku da se vidi ciji je grad!

• Like 4

8 minutes ago, Fugaziii said:

E pa ja cu doci, pa ako i nema nista nek ne bude al me nece masiti ako bude. I tako svaki dan. 18 je ok vrijeme da poslije posla se rucka, presvuce i proseta a ujedno si izrazio i protest ali zapravo ne protestvujes. I ja sam nesto slicno kuzila i pitala se sto su se ljudi povukli. Zapravo smo sve vrijeme trebali svi da u sto vecem broju stojimo i hodamo po gradu i parku da se vidi ciji je grad!

Ja sam i te setnje predlagao odmah nakon prvih protesta.Dovoljno je da u sto vecem broju iziđemo da prosetamo do trga u to vrijeme i malo se zadrzimo. A i zdravije je. Ja cu ici

Edited by Grunf
  • Like 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...