Jump to content
FORUM

Recommended Posts

prije 15 minuta, Fugaziii said:

e too, daa.... frapirala sam se kada sam gledala kako se po ulicama engleske, francuske, njemacke, svedske njih hiljade i hiljade pocnu buniti kao protiv vlasti te zemlje, protiv gradjana, kako su njihova prava ugrozena, kako oni hoce ovo ili ono.... Znaci najgora stvar koju su Evrope i svijet sebi mogli dopustiti, a vis-a-vis svojih nekih bolesnih planova i namjera, je propustanje ljudi ovakvog i slicnog mentaliteta na zapad u ovolikom broju. Ja sam toliko duboko istrazila i usla u njihovu povijest, u njihov nacin zivota, da sam se prestravila spoznajom kakvi su to zapravo ljudi i kakvog mentalnog sklopa. Oni ljudi iz Sirije su koliko toliko poceli da razvijaju zemlju, unapredjuju, sve do rata, i ja nikad nisam rekla da medju sirijskim izbjeglim stanovnistvom nema postenih spobonih ljudi, ali budimo realni, medju ovom bagrom najmanje je takvih. A da ne govorim i UN-ovim i IOM-ovim kampovima u Grckoj i prije Grcke, gdje im se organizuju predavanja o glumi i pozoristu, gdje ih treniraju i uce kako se trebas ponasati i sta trebas govoriti da bi ti carinski sluzbenici i ostali povjerovali da tebi zaista treba azil negdje i kako ce te propustiti. To je strasno, prestrasno, i zbog toga sam najvishe protiv dovodjenja takvih ljudi na ove prostore, pogotovo jos da dijelim grad i ulicu s njima. Ne zelim to

Sirija i ostale te zemlje se ne mogu porediti. Sirija je najstarija civilizacija, a ono sto nama prikazuju mediji zapravo nije prava Sirija (bio tamo, znam sta pricam). Nama se prikazuju Americka nastimana sranja, rusevine, jad, cemer, sirotinja, prljavstina, itd.. A prava Sirija ima fantasticne gradove, obalu, uredjeno, cisto, zeleno, civilizovano i normalno toliko da ne biste mogli vjerovati da je to ista zemlja kao ona koju nam prikazuju u ovim "ratnim filmovima".

Mentalitet Sirijaca nije bas na istom fonu kao kod Pakistanaca, Iranaca, Afganistanaca, Egipcana...daleko je iznad.... Libijci su dosta slicni Sirijcima. Jeste, sve je to taj, kako mi nazivamo, "arapski mentalitet," ali ima tu poprilicnih civlizacijskih i kulturoloskih razlika.

Sto se tice tih nastojanja IOM-a tamo, isto se radi i ovdje. Opet letis pred rudu :)

Pa zar ih nije bolje brzo prilagoditi okruzenju u koje su dosli, nego da ih se pusti samo da jalasaju na sve strane, loze vatre k'o Krapinci, kupaju se usred grada u potocima i rijekama....? I to je jedan od nacina da ih se koliko-toliko skloni s ulica, da ih se zaokupi necim, da shvate gdje se nalaze i da vise nisu u svojim vukojebinama...

Ne, ne branim IOM, i nemojte da se vracamo na to, pliz. Samo kazem sta je poenta svega toga sto se radi. Naravno, nikad ne isljucujem i prikrivene agende UN-a, MZ i EU, po kojim ih se na taj nacin pokusava zadrzati sto dalje od njihove teritorije.

Znamo da EU Turcima daje milione samo da ih Turska ne pusta dalje, pa nista nije iskljuceno po tom pitanju ni ovdje...

Edited by Dozer
  • Like 1
  • Replies 18,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3248

• rucica1

1186

• Barba

1146

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

Nisi razumio sta sam htjela reci, dakle oni te migrante (znaci sve sto se krece i hoce silom na zapad) ako su muslimani ili neki treci i idu iz neke islamske zemlje uce kako se trebaju ponasati kao krscani koji su progonjeni u toj zemlji, sta trebaju govoriti sta im rade i govore, kako ih mlatretiraju (iako se to zapravo desava ljudima ali onima koji su tamo i dalje), pa kako trebaju pricati kako se mole, gdje gledati, kakvu gestikulaciju izvoditi, pa onda ako nisu iz ratnih podrucja kako se treba ponasati neko ko je dozivio ratne strahote i ima ptsp, sta mora govoriti..... Znaci uz medije, svakojake humanitarne organizacije, uz tu dobro podmazanu masinu, oni dolaze na zapad i na silu ga pokusavaju zauzeti. Ako cemo ici u dubinu i srz koja stoji iza ovih migracija, kao sto sam rekla ovom kolegi s foruma nesto ranije, evo i tebi (a ti to sigurno vec znas, samo i ko zna tesko mu je na glas reci i priznati da je tako), objavljivala sam video snimke, i dokumentarce i priloge o tome svemu. Ne letim ja pred rudu, ja samo znam i vidim puno vise nego sto se vecina ljudi usudi da vidi.

• Like 1

Da budemo nacisto - rat izmedju krscanstva i judaizma s jedne strane, i islama s druge, traje vec 1400 godina. I nije jos zavrsen, a pitanje je da li ce ikada biti.... Za naseg zivota nece sigurno.

Taj rat podrazumijeva more nacina i elemenata, a indoktrinacija nepismenih i polupismenih je jedan od njih,  tako da te uopste ne iznenadjuju te takve radnje i djelovanja organizacija finansiranih sa zapada.

prije 21 minuta, Elvin Okugić said:

Rješenje za migrante je zakasnilo, a krivi su oni koji su se pobunili oko izgradnje migrantskog centra u Medenom Polju. Država ( Vijeće ministara i Ministarstvo sigurnosti BiH ) treba preuzeti odgovornost i rješavati probleme, ne gradonačelnik i gradska uprava.

To sam i ja rekao u startu... To je drzavni, a ne kantonalni ili pogotovo gradski problem.... 

A ko se bunio protiv te lokacije...?

Edited by Dozer
  • Like 1
  • Thanks 1

Premijer Unsko-sanskog kantona, Mustafa Ružnić, sazvao je jučer sastanak Operativne grupe za koordiniranje aktivnosti i nadzora nad migrantskom krizom na području USK.

Članove Operativne grupe je policijski komesar Mujo Koričić informisao o toku sastanka državnog Operativnog štaba za pitanje migracija, koji je održan u ponedjeljak. Na tom je sastanku predsjedavajući Štaba i ministar sigurnosti BiH, Dragan Mektić upoznao prisutne sa odlukom Vijeća ministara BiH kojom će koordinaciju rada svih centara u USK-u preuzeti Služba za poslove sa strancima BiH, a nakon zahtjeva upućenih od vlasti USK. Operativna grupa Vlade USK-a, rečeno je danas, sačekat će objavu te odluke te na osnovu odredbi poduzeti potrebne mjere i radnje.

Premijer Ružnić je obavijestio članove Operativne grupe o kontaktima sa predstavnicima viših nivoa vlasti kako bi se inicirale vanredne sjednice parlamenata na kojima bi se hitno utvrdila strategija djelovanja u migranskoj situaciju, što je nužno s obzirom na postojeće procjene da se u narednim mjesecima može očekivati pojačan migrantski val na takozvanoj Balkanskoj ruti, a ta situacija se mora strogo kontrolisati i sve institucije i svi nivoi vlasti moraju koordinirano djelovati u skladu sa ovlastima, ističe premijer USK-a.

Vlada USK već priprema opsežnu informaciju o stanju sigurnosti na području Unsko-sanskog kantona, koja će biti dostavljena Vijeću ministara BiH.

Operativna grupa za koordiniranje aktivnosti i nadzora nad migrantskom krizom na području Kantona ostaje pri stavu da se kapacitet za prihvat migranata u postojećim privremenim centrima ne može povećavati iznad utvrđenih 3.200 osoba u četiri centra.

Pripadnici MUP-a USK će, u skladu sa procjenom sigurnosne situacije, pojačano vršiti nadzor. Također, neće se dozvoliti otvaranje novih centara za prihvat na području gradova i općina USK, a alternativa sadašnjem prihvatu jest utvrđivanje zajedničke lokacije za Kanton, van urbanih područja. Na taj način, istaknuto je, bit će omogućeno držanje sigurnosne situacije, humanitarne i zdravstveno-epidemiološke situacije pod kontrolom.

I na sastanku državnog Operativnog štaba dan ranije ukazano je na pojedine slučajeve problema liječenja migranata sa teškim oboljenjima te je i na današnjem sastanku u Bihaću dosta pažnje posvećeno zdravstveno-epidemiološkoj situaciji.

Za potrebe praćenja zdravstvenog stanja i zdravstvene zaštite migranata uz istovremenu zaštitu zdravlja lokalnog stanovništva stručnjaci javnozdravstvenih ustanova s područja USK sugerišu hitno uspostavljanje jedne lokacije, van urbanih dijelova gradova kako bi izbjeglicama i migrantima mogla biti pružena zdravstvena zaštita prema njihovim potrebama uz korištenje kliničkih protokola razvijenih upravo za migrantske situacije i primijenjenog u zemljama članicama EU, koje su su se suočavale sa migrantskom krizom. Na taj način omogućava se uspostavljanje sistema praćenja zaraznih bolesti u migrantskim prihvatilištima te pravovremeno otkrivanje zdravstvenog stanja jednog ili grupe oboljelih koje može ugroziti zdravlje većeg broja ljudi i zahtijeva brzu intervenciju.

U međuvremenu, građanima se preporučuje da vode računa i o zdravstveno-epidemiološkim opasnostima te da ne pružaju nelegalno usluge prevoza i smještaja migrantima.

Danas jos jedan krasan primjer 'intergracije' migranta, u Italiji je vozac autobusa (Sengalac kojem su dali drzavljanstvo) vozio 50 djece, uzeo kantu benzina i prolio po autobusu

i prijetio djeci da ne smiju izaci te nakon toga  zapalio autobus, djeca su tijekom incidenta zvala roditelje i policiju pa je policija uspjela zaustaviti autobus i spasiti djecu prije nego izgore.

Eto toliko o integraciji.

• Like 1

Jedno mi nije jasno. Ovaj medijski udar na građane i objava portala o zakazanim sutrašnjim protestima dogovorenim na fb grupi je čista laž. Niko u fb grupi nije pozvao na proteste niti se o protestima razgovaralo osim testiranja interneta. Poziv na proteste je objavila fb stranica Ljuti krajsnici dakle ljudi koji stoje iza nje. I nigdje se ne pominje opoziv gradonacelnika nego krivicna prijava protiv njega a samo je neko pojasnio kako se do opoziva dolazi.Nista drugo.Oni koji imaju pristup grupi mogu se uvjeriti u moje tvrdnje. Cisti udar na vecinu nas građana koji se protive svemu ovom

• Like 2
  • Thanks 1
52 minutes ago, Grunf said:

Jedno mi nije jasno. Ovaj medijski udar na građane i objava portala o zakazanim sutrašnjim protestima dogovorenim na fb grupi je čista laž. Niko u fb grupi nije pozvao na proteste niti se o protestima razgovaralo osim testiranja interneta. Poziv na proteste je objavila fb stranica Ljuti krajsnici dakle ljudi koji stoje iza nje. I nigdje se ne pominje opoziv gradonacelnika nego krivicna prijava protiv njega a samo je neko pojasnio kako se do opoziva dolazi.Nista drugo.Oni koji imaju pristup grupi mogu se uvjeriti u moje tvrdnje. Cisti udar na vecinu nas građana koji se protive svemu ovom

Pa cak ni oni ne pozivaju na proteste nego pozivaju gradjane da izadju u grad, da se druže, da se ne zatvaramo u kuće. Ljudi se boje izlaziti sami, ali ako gradjani vide  5-10-15-20 grupica gradjana kako šetaju ili stoje ispred kafića , imat će hrabrosti i sami izaći. Poruka je da je grad naš, da mi imamo pravo  na svoj grad i da se ne smijemo povlačiti.  Prva objava je na USKINFO  portalu , koju su svi drugi prenijeli. Jasno je i čiji je portal i da mu je namjera da gradjane dovede u zabludu. Proteste niko nije najavio, niti predložio. 

• Like 5

Samo malo gdje su oni sto su aplaudirali novom premijeru i komesaru policije s kraja proslih protesta,pa imaju i oni sto su Suhreta dizali u nebo na pobjedi za gradonacelnika,iskreno ja nisam vidio da je grad imao bilo kakvu korist i od prijasnjih gradonacelnika,mi svi smo se trebali dignuti prije vise godina i uciniti ono sto bi danas,kasnimo i jako puno kasnimo.Tako da cete i na ovim okupljanjima kako ih zovete izabrati nekog kome cete aplaudirati,a kad vas izlevati psovati

https://www.biscani.net/usk-kapacitet-za-prihvat-migranata-u-postojecim-privremenim-centrima-ne-moze-se-povecavati/ DEJA VU

https://www.biscani.net/sastanak-sa-predstavnicima-bh-gasa-gasifikacija-jedan-od-projekata-od-interesa-za-usk/                          JOS JEDAN DEJA VU

5 minutes ago, dobri duh said:

Džaba su krečili, jedino da prokopaju korzo i okolne ulice pa da spriječe građane da prošetaju gradom.

Znači , sutra se kafa pije i idemo isprobati nove klupe i korpe za smeće 🙂 , a i Borići imaju nove klupe sa pločicom IOM na sredini. Smradovi, pa mi smo imali svoje kante i klupe, prije njih i treba im zabraniti da stavljaju svoje pločice, jer to nije donacija, nego zamjena za ono što su njihovi smrdljivci uništili.

• Like 5

Hahaha gradske pi*ke ahahahaha. Kako su jadni... ne, ovo nije ocigledno, i jako naivno s njihove strane. Gradski korzo je za setanje, phesacka zona sa klupama i galerijom i kaficima :) i fontanom :) koja je dapace pod daskama, ali nema veze. Pa ako ovo sad ne motivise ljude da bas sad izadju, ja ne znam sta ce. I ajde moze li se napraviti jedan tajni dio foruma za ovakve i slicne razgovore, kriptovan ili nesto?? Doduse ni to hahare nece sprijeciti da se svojim uredjajcicima provuku tu, ali eto ne mora svako vidjeti i slusati :) 

Edited by Fugaziii
  • Like 3

Znaciiii prepala se upravica uredica gradonacelnicica sopstvenih gradjanaaa... prepali se djecaci i djevojcice, ali kao sto neko napisa maloprije morali bi ukloniti sve klupe i raskopati sve  da zabrane ili onemoguce ljudima da se naravno prosetaju kroz SVOJ grad i SVOJ korzo!! Mi smo ga platili, mi imamo pravo da ga koristimo!!! 

• Like 5
26 minutes ago, dobri duh said:

Džaba su krečili, jedino da prokopaju korzo i okolne ulice pa da spriječe građane da prošetaju gradom.

Hahahahahaha.....idemo sutra na trg da provjerimo da li je iskljucen wifi...ahahahahaha

• Haha 4

Hahahaha ovo je presmješno od gradonačelnika i njegovih poltrona, pa zar oni stvarno misle da smo mi retardirani i da ne vidimo njihovu igru. Ovo je prva pobjeda (ukinuti Wi-fi zanči manje migrosa u centru) samom najavom šetnje po gradu, a šta bi sve mogli postići da se okupi 5000 ljudi i da zagalami. Mislim da bi se Šuki us***o. I ZATO SUTRA U 18 SVI NA TRG DA PROVJERIMO JE LI WI-FI ISKLJUČEN🙂

• Like 2
  • Thanks 1

Haha mislili da ce nas uzeti na fazon, ne znam ni kako okarakterisati ovaj potez osim da je kukavicki, jadnicki i da je presmijeeeesnoooi znaci ja se valjam od smijeha! Ali ljudi slazem se, mi svakako moramo sutra otici provjeriti je li bas bas iskljucen :) neka neko zdila novi reason po fejsu,...

vidjecete sutra ujutru nema ni klupa ni nicega, izmjestili trg kod Bire. Haha. 

• Like 1
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...