Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 18,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3498

• rucica1

1395

• Barba

1224

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

7 minutes ago, Grunf said:

Uporedite sve datume i preslozite ih u sjajnu pricu o pušioničaru.Ako je ovu priču popušio kako neće priču od IOM-a...poredajte datume...dakle dokument,članak i onda čupanje na fb profilu:

FB_IMG_1553121087363.jpg

E ovu njegovu objavu sam vidio i pročitao , zato mi je nevjerovatno da se pojavio ovaj papir tj odobrenje ??

Ima ona stara pjesma od Zabranjenog pušenja: Pare pare pokreću svijet, politiku i nogomet ....

• Like 2
9 minutes ago, Fugaziii said:

Haha, ali, citiram Š. F. “Dosli su s dobrom pricom”. Haha ko prica tako??? Kakav si ti to odgovoran i zreo gradonacelnik kad padas na price? Aha ovo je predobrooo l!!!!!

Ja sam prije jedno mjesec dana rekao da je nas grad zahvaljujuci migrantima direktno i indirektno poceo postajati Čikago iz 30-tih godina proslog vijeka.Sva mraka kriminalaca,trgovaca ljudima,krijumcara iz Evrope se pocela slijevati ovdje.Kad se pocnu udruzivati u kartele e tek ce biti problem

4 minutes ago, dobri duh said:

E ovu njegovu objavu sam vidio i pročitao , zato mi je nevjerovatno da se pojavio ovaj papir tj odobrenje ??

Ima ona stara pjesma od Zabranjenog pušenja: Pare pare pokreću svijet, politiku i nogomet ....

Pa i ja sam je vidio i "lajkao" čak prije 5 dana jer sam znao o cemu je rijec,ali nisam citao komentare i maloprije sam ih citao...odi pogledaj jos jednom

Kakva onda korist od gradonacelnika i kakve ovlasti onda on uopste ima???? Da potpisuje rjesenja o komunalnim taksama i naknadama? Da docekuje ambasadore i organizuje pravljenje torte za rodjendan grada? Zar on nije trebao traziti i zahtijevati ono sto je za nas najbolje? Pa ako bi naisao na otpor, zar nije trebao javno istupiti pred nas i reci TI I TI HOCE MIGRANTSKE CENTRE USRED GRADA I MORAMO ZAJEDNO USTATI PROTIV TOGA? Zar nije trebao biti s nama na prethodnim protestima? Podrzala bi ga cijela opcina da je bio iskren i za narod! Ja koliko vidim on samo iznosi opravdanja i cupke kako nista nije u njegovoj nadleznosti.. 

• Like 2
  • Thanks 1

7 minutes ago, Fugaziii said:

Kakva onda korist od gradonacelnika i kakve ovlasti onda on uopste ima???? Da potpisuje rjesenja o komunalnim taksama i naknadama? Da docekuje ambasadore i organizuje pravljenje torte za rodjendan grada? Zar on nije trebao traziti i zahtijevati ono sto je za nas najbolje? Pa ako bi naisao na otpor, zar nije trebao javno istupiti pred nas i reci TI I TI HOCE MIGRANTSKE CENTRE USRED GRADA I MORAMO ZAJEDNO USTATI PROTIV TOGA? Zar nije trebao biti s nama na prethodnim protestima? Podrzala bi ga cijela opcina da je bio iskren i za narod! Ja koliko vidim on samo iznosi opravdanja i cupke kako nista nije u njegovoj nadleznosti.. 

Tačno,da je prvi dan javno rekao ja to ne mogu ili ja ne znam kako ili... narod bi stao iza njegovih leđa.Ovako ispada da nas prodao jeftinu IOM-u ili je popushio Peterovu priču kad je mogao i od ovog kralja svih kraljeva

• Like 4
  • Thanks 1

Covjek je prije svega alkoholicar i mo koji zivimo u smjeru privilice svi to znamo jako dobro,alkosi imaju problem sa rasudjivanjem i realnim vidjenjem stanja.Suhreta smijeniti i poslati na lijecenje,pa tek onda na sud i u zatvor a dovesti nekoga koji obeca da ce zatvoriti ove centre i koji nece davati pismenu podrsku kradljivcima identiteta pa onda javno govoriti kako nema nista s tim :)

• Haha 1
1 hour ago, Grunf said:

Svi portali su jučer požurili prenijeti vijest o današnjim protestima (naravno kojih nema) ali niti jedan nije prenio:

image.png.4cbad4089bd083528c087a727ac04614.png

Pa čekaj, prvi je Sej na grupi objavio članak za proteste i opoziv gradonačelnika, tj prenio je link sa portala uskinfo, da bi navečer iste informacije demantovao. HAHA, pa ko koga jaše? 

3 minutes ago, stacemi said:

Pa čekaj, prvi je Sej na grupi objavio članak za proteste i opoziv gradonačelnika, tj prenio je link sa portala uskinfo, da bi navečer iste informacije demantovao. HAHA, pa ko koga jaše? 

Najbolje bi bilo da dovedete koga iz SDA :D migranti će sami otići. :D:D 

Pa i sam sam djelio taj link i ovdje...ali sam ga podjelio da se vidi o čemu se piše...pregledaj zadnjih par stranica niti ja nisam spomenuo protest danas...samo sam rekao da cu izići veceras u setnju trgom i testirati internet

Edited by Grunf

Ma kakvi protesti, ovdje se cijeli grad sad igra gluhih telefona, a to je sve zbog medijskog spinovanja. Ja koliko znam biscani, i svi ostali ljudi na planeti Zemlji, su dobrodosli da danas poslije rucka prosetaju kroz grad, potrose kalorije, na prvi dan proljeca, u ovom prelijepom ekoloskom gradu Bihacu, kojeg volimo i zelimo zadrzati takvog. Sve ostalo su medijske lazi i izjave ljudi koji nisu dobro shvatili svu pricu. Prelijep je dan danas, klupe i plocice i dalje na mjestu na korzu, zar moze neko da odoli? 😈

• Like 3
  • Aferim! 1
13 hours ago, paša said:

Da dodje 1000 to nacelnik  ne može spriječiti ko bio da bio.

Načelnik nema mogućnost da upotrebi silu,

Može ih tjerati motkom

To su opšte poznate stvari i zato mislim da usmjeravanje protesta protiv načelnika ima političku pozadinu.

Samo cu ti reci, da bi neko usao u tvoje dvoriste i zivio u tvojoj kuci , ti si taj koji daje dozvolu. A kad si dao dozvolu, pa ta nepoznata lica, ugroze tvoju porodicu, ko je kriv ?  Tvoja porodica  ili ti ? 

• Like 4
17 minutes ago, Sadik said:

Samo cu ti reci, da bi neko usao u tvoje dvoriste i zivio u tvojoj kuci , ti si taj koji daje dozvolu. A kad si dao dozvolu, pa ta nepoznata lica, ugroze tvoju porodicu, ko je kriv ?  Tvoja porodica  ili ti ? 

Sad po slici vidim da je paša naš stari forumaš ali mislim da on ne živi više u Bihaću pa nas ne može niti razumjeti

• Like 1

Ako sam dobro shvatio jucerasnje saopstenje iz kabineta Premijera USK, i oni traze da se migranti izmjeste iz grada na neku udaljeniju lokaciju. I to je jedino ispravno zbog X razloga, a epidemioloski i sigurnosni su na prvom mjestu.

Kao neko ko je prosao sve moguce i nemoguce peripetije s mnogim sarajevskim protestima, jedino sto vam mogu sugerisati jeste da svoje nezadovoljstvo okrenete prema jedinoj instanci koja trenutno i moze rijesiti problem na lokalnom, tj. kantonalnom nivou, tj. izmjestiti migrante van grada, a to je Vlada USK. Gradonacelnik naprosto nema taj kapacitet, kao sto on sam nije mogao uraditi nista vise nego jeste kad su se migranti pojavili u gradu, tj. pokusati ih smjestiti i lokalizovati u neki objekat. To su bili Borici, ali tamo nisu mogli ostati jer je taj objekat na prodaju (ili je vec prodat/privatizovan), tako da su se otamo morali premjestiti na neku drugu lokaciju.

E sad... Vlada USK je trebala reagovati davno i zajedno s IOM-om dogovoriti i pripremiti kamp negdje dalje od grada (gradonacelnik nema taj mandat ni mogucnost takve odluke), i sve nove dolazece migrante u proteklih mjesec-dva automatski prebacivati u taj kamp, a ove koji su vec bili tu postepeno preusmjeriti tamo.

Ali, tu postoji problem, jer, kako je vec receno, ne moze se napraviti klasicni ogradjeni logor za migrante i time im se ograniciti kretanje, tako da ni taj kamp, pa gdje god da jeste, ne bi sigurno zaustavio njihovo kretanje po gradu. Uveliko bi ga umanjio, to je cinjenica, ali sigurno ih ne bi potpuno "odstranio" iz grada.

Dakle, trebate pritisnuti Premijera USK.

EDIT: Eto, odlicni zahtjevi PoMAK-a. I oko njih se morate sad okupiti i organizovati.

Edited by Dozer
7 minutes ago, Grunf said:

tačka 7 - kaze ostavi Sedru i Borice, smakni biru..... Hahaha.... katastrofa... BORICI VANI - BIRA VANI!!!!!

i zadnji dio teksta gdje se ono po*enjaju na sve prethodno receno ko fol za gradjane bihaca i okolice, nazovu nas fasistima, ksenofobima i cim sve ne.... ajte se idioti kulturno POMAKnite u misje rupe odakle se izmigali... prvo ti zahtijevas ko fol nesto od drzavnih nivoa, da evo jedva cekaju da udovolje vasim zahtijevima, pa se ogradjuju od gradjana zbog kojih kao iznose zahtijeve.... vecina zahtijeva, osim tacke 7, je ok, ali zadnji dio je totalno glup i bespotreban, jer niko od nas nije fasista niti ksenofob, mi samo ne zelimo gehaniju vise u gradu, ne mrzim nikoga, samo hocu mir u svom gradu i da ne moram se okretati na svakom cosku. svasta budala..

opet ponavljam, NAJVECA GRESKA GRADONACELNIKA I GRADSKE UPRAVE JE BILA STO AKO NIJE ZNALA STA DA RADI I AKO SU SE BOJALI, ŠTO NISU STALI ISPRED NAS BISCANA I REKLI LJUDI HAJMO SE BORITI ZAJEDNO, ZA OVAJ GRAD, I VJERUJTE MI SVI BI STALI UZ NJIH. OVAKO, NE PIJE VODE NISTA VISE, STA ME BRIGA KO IMA KAKVE OVLASTI VISE, TO VISE NIJE BITNO!!!

Edited by Fugaziii
  • Like 4

Fugasi... Ko je znao na sta ce sve to izaci kad su migranti poceli dolaziti...? Niko. Nisi ni ti mogla pretpostaviti koliko ce ih doci, sta ce raditi, a pogotovo ne koliko ce ih biti par mjeseci kasnije, tj. danas. Cinjenica je da se niko ovdje nije snasao na najbolji nacin, pa tako ni Fazlic, kao sto se nije snasao ni gradonacelnik Tuzle, ni Sarajeva, a ni drzava...

Jbg, to je vec poslovicna stvar u ovoj zemlji, da se nista ne prevenira razmisljanjem unaprijed, nego da se uvijek naknadno vadi kestenje iz vatre. Naopako je to, naravno. Ali, vjeruj mi da nema(te)s nista ni od nerviranja i ignorisanja mehanizama funkcionisanja ovih nakaradnih vlasti svugdje u BiH... Stalno ih se mora prisiljavati da rade svoj posao, i to je naprosto tako. Mi ih biramo, pa smo analogno tome i mi sami krivi za sve sto nam se desava. Ne samo vezano za migrante, nego generalno.

Sad ne preostaje nista drugo nego ih opet pritisnuti da rade svoj posao, ali treba pritisnuti one koji zaista imaju nadleznosti za to. Pritisak na one koji u realnosti ne mogu nista preko onih iznad njih, samo je gubljenje vremena. Sarajevski protesti za Denisa Mrnjavca 2009. su odlican primjer ovoga. Prvo su se trazile smjene gradonacelnice, a onda se shvatilo da ona uopste nema nadleznost ni kapacitet da rijesi problem sigurnosti u gradu, nego da je to Vlada KS, i onda se sa zahtjevima preslo na njih. Ucite iz nasih gresaka, cisto da sacuvate vrijeme i eventualno ubrzate stvari.

Edited by Dozer

Jedno je sigurno da Suki nezna vise ni sam sta je sve potpisao ili sta ce tek potpisati. Nevjerovatno da postoji opcinsko odobrenje za ovu kriminalnu organizaciju koja skuplja identitete ljudi i njihove privatne podatke i to nekoliko mjeseci nakon sto su pojedine drustvene mreze i servisi poput googla ili facebooka snosili ozbiljne posljedice .

ne mogu da vjerujem da od opcinskih vlasti apsolutno niko nije u toku sa desavanjima u europi posljednjih mjeseci i da se sve vrti oko zastite osobnih podataka te se usvajaju zakoni  i da se opcinski organ uslijed neznanja odluci na ovakve stvari to je strasno, pa oni bi sutra dozvolili i nuklearni otpad u centru grada pored ovog ostalog otpada kojeg su smjestili u jezgru grada.

• Like 2
16 minutes ago, Dozer said:

Fugasi... Ko je znao na sta ce sve to izaci kad su migranti poceli dolaziti...? Niko. Nisi ni ti mogla pretpostaviti koliko ce ih doci, sta ce raditi, a pogotovo ne koliko ce ih biti par mjeseci kasnije, tj. danas. Cinjenica je da se niko ovdje nije snasao na najbolji nacin, pa tako ni Fazlic, kao sto se nije snasao ni gradonacelnik Tuzle, ni Sarajeva, a ni drzava...  ETO VIDIS JA SAM TO ZNALA...CIM SU PRVI DOSLI U GRAD, I TO NE SAMO U GRAD VEC KAD SU IZ SRBIJE POCELI PRELAZITI U BIH, JER JA SAM LIJEPO SJELA I POCELA ISTRAZIVATI, I ZNALA SAM STA CE BITI, ALI SAM MISLILA DA CE NEKO REAGOVATI, MEDJUTIM REAKCIJA JE IZOSTALA.

Jbg, to je vec poslovicna stvar u ovoj zemlji, da se nista ne prevenira razmisljanjem unaprijed, nego da se uvijek naknadno vadi kestenje iz vatre. Naopako je to, naravno. Ali, vjeruj mi da nema(te)s nista ni od nerviranja i ignorisanja mehanizama funkcionisanja ovih nakaradnih vlasti svugdje u BiH... Stalno ih se mora prisiljavati da rade svoj posao, i to je naprosto tako. Mi ih biramo, pa smo analogno tome i mi sami krivi za sve sto nam se desava. Ne samo vezano za migrante, nego generalno. BOLJE NISI MOGAO NI RECI, ZATO PLANIRAMO DA IH PRISILIMO DA SVOJ POSAO I RADE. NISMO MI REKLI DA CEMO MI RADITI NESTO ZA STA PLACAMO NJIH, VEC BUNT IDE U NJIHOVOM SMJERU DA SVI RADE I VISAE NEGO JE POTREBNO. DUZNI SU NAM TO!

Sad ne preostaje nista drugo nego ih opet pritisnuti da rade svoj posao, ali treba pritisnuti one koji zaista imaju nadleznosti za to. Pritisak na one koji u realnosti ne mogu nista preko onih iznad njih, samo je gubljenje vremena. Sarajevski protesti za Denisa Mrnjavca 2009. su odlican primjer ovoga. Prvo su se trazile smjene gradonacelnice, a onda se shvatilo da ona uopste nema nadleznost ni kapacitet da rijesi problem sigurnosti u gradu, nego da je to Vlada KS, i onda se sa zahtjevima preslo na njih. Ucite iz nasih gresaka, cisto da sacuvate vrijeme i eventualno ubrzate stvari. OPET KAZEM, MEHANIZAM PRISILE JE SPREMAN :D

• Thanks 1

Izmjestanje migranata van centra grada se trazi godinu dana odnosno otkad su pocele dolaziti prve masovnije grupe. 

IOM posjeduje sve centre u gradu - placa kiriju, obezbjedjenje, obroke, renoviranje itd. Takvo je stanje na terenu. U izgradnju centra van grada ne mozes ici bez njih a ponovljam jos jednom da su isti to vise puta odbili jer centar van grada, u sumi i na livadi nema nikakav komunalni prikljucak. 

Mozda se sad, kad je vec doslo do grla, i nesto pokrene ali nama dok nesmetano dolazi 100-200 migranata dnevno, 5 centara van grada nece pomoci. Facts.

Edited by Pavarotti
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...