Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Najava iz Srbije

Dodao je da je skeptičan u pogledu najava Vlade Srbije da ponovo uvede vizni režim za državljane Irana, koji u strukturi migranata u našoj državi zauzimaju drugo mjesto po brojnosti.

– Susjedi se ponašaju vrlo sebično i koriste svaku mogućnost da prebace svoj problem u BiH. Srbija je na taj način smanjila broj migranata sa 7.000 na oko 2.000 u prošloj godini – kaže Hadžović.

Prema njegovim riječima, vlasti u BiH treba zabrinuti situacija u Grčkoj, jer prelazak s otoka na kopno za nas znači sigurno povećanje broja migranata.

– Opći izbori potisnuli su ovu temu ustranu, ali vidimo da je statistika neumoljiva i da se povećava broj migranata u našoj državi. S druge strane, s pogoršanjem vremenskih prilika u narednom periodu možemo očekivati i više sigurnosnih problema, a posebno u Krajini. Zabrinjava i ovaj prijelazni politički momeat u kojem se nalazimo, jer nisam siguran da će se vlade u nekom tehničkom mandatu moći izboriti s ovim problemom – istakao je Hadžović.

http://mojusk.ba/novi-udar-na-krajinu-koja-se-mjesecima-bori-sa-migrantskom-krizom-novi-migrantski-val-dolazi-u-bih/

Brzo ćemo se izvući iz krize ako svaki od njih danas ostavi marku :D 

Šal odnio vragu, ali mi smo svjedoci da se pojas Gaze pravi u Borićima.. 

11 minutes ago, RiDaM said:

Brzo ćemo se izvući iz krize ako svaki od njih danas ostavi marku :D 

Šal odnio vragu, ali mi smo svjedoci da se pojas Gaze pravi u Borićima.. 

Proširuju front i u drugu zonu grada , pa onda jedan dan ustanemo i dočeka nas obavijest da je  Šuhret Fazlić dao saglasnost da se ilegalni migranti useljavaju u naše kuće xD

Edited by Ammar
  • Haha 1

9 hours ago, Ammar said:

Ljudi mi moramo nešto uraditi vidite da nam raspoređuju ilegalne migrante po gradu kako hoće još će nam ih u naše kuće početi useljavati. Ako ima neko da bih organizirao te proteste krajnje je vrijeme da se nešto uradi... Svi profitiraju preko naših leđa... Ako vam je fino vi sjedite i šutite. 

Treba se obratiti seju valjda on može nešto organizovati za proteste

3 minutes ago, Neuron said:

Treba se obratiti seju valjda on može nešto organizovati za proteste

Bilo ko... Nebitno jel stranka ili ne, između ostalog možemo se samoinicijativno organizovati, čim prije to bolje. 

• Like 1

Gorenje, Kombiteks, Polietilenka a mogu i u zgradu Opštine i Vlade. Treba to rastjerati odavde. 

• Aferim! 2

Iz ovoga kampa u Grčkoj će nam uskoro stići novi val od 2000-3000 migranta. Inače Moria je kamp u Grčkoj koji se nalazi (hvala bogu) na otoku Lezbos. Pa je migrantima koliko toliko ograničen ulaz u Europu,ali morali su prebaciti par hiljada na kopno jer se u kampu nalazi 9000 migranta. 

Zanimljivo je kako je kamp ograđen ogradom koja je visoka par metara,nema hodanja kao kod nas. Znači članica EU može ograničiti pravo kretanja a mi ovdje glumimo neke borce 

Edited by Venom
  • Like 4

56 minutes ago, Venom said:

Iz ovoga kampa u Grčkoj će nam uskoro stići novi val od 2000-3000 migranta. Inače Moria je kamp u Grčkoj koji se nalazi (hvala bogu) na otoku Lezbos. Pa je migrantima koliko toliko ograničen ulaz u Europu,ali morali su prebaciti par hiljada na kopno jer se u kampu nalazi 9000 migranta. 

Zanimljivo je kako je kamp ograđen ogradom koja je visoka par metara,nema hodanja kao kod nas. Znači članica EU može ograničiti pravo kretanja a mi ovdje glumimo neke borce 

U Grčkoj ih 9000 , a u Bosni i Hercegovini  odnosno Krajini a najviše u Bihaću , polako istina izlazi na vidjelo   

– 15.116 nezakonitih migranta registrirano do 23. septembra

– 14.101 iskazao namjeru da zatraži azil u BiH

– 5.163 migranta stigla iz Pakistana

– 2.088 Sirijaca registrirano među migrantima .

Bihać je otišao u 3PM ! 

Stojim vam na raspolaganju oko rješavanja migrantske krize. Stvari ubrzano izmiču kontroli. Apelovao sam cijelo ljeto šta će se desiti. Ali ne mogu sam. Moraju se dići svi Bišćani na noge. Ne mogu dočekati Centrotrans sa pet ljudi, od toga tri žene.Slijedeći korak su masovni protesti, a zatim blokada ceste prema Sarajevu. Osnivanje kriznog štaba pri gradu. To ću tražiti na gradskom vijeću.

• Like 6
  • Thanks 6

43 minutes ago, Sej Ramic said:

Stojim vam na raspolaganju oko rješavanja migrantske krize. Stvari ubrzano izmiču kontroli. Apelovao sam cijelo ljeto šta će se desiti. Ali ne mogu sam. Moraju se dići svi Bišćani na noge. Ne mogu dočekati Centrotrans sa pet ljudi, od toga tri žene.Slijedeći korak su masovni protesti, a zatim blokada ceste prema Sarajevu. Osnivanje kriznog štaba pri gradu. To ću tražiti na gradskom vijeću.

Pitanje : Da li je gradsko vijeće donijelo odluku o davanju Djačkog doma u Borićima  IOM-u na korištenje i o prenamjeni objekta ? 

Da li postoji  odluka  gradskog vijeća o smještaju i kontroli migranata na području Bihaća?

Da li je gradsko vijeće pitalo gradjane Bihaća   da li dozvoljavaju   da im se oduzmu Borići , Partizansko groblje  , Trim staza  , Aleja , Park , Gelenderi , Beton  i daju na korištenje IOM-u ?

Gradonačelnik i vijećnici    izabrani su da  upravljaju gradom  u ime  svih gradjana Bihaća  , da  rade i donose odluke u zakonskim okvirima . 

Da li je to stvarno tako ? Čini mi se da  je daleko od toga . Očito da  se zaboravlja da  gradonačelnik i vijećnici  trebaju položiti račun  gradjanima koji ih i finansiraju i daju im platu  i naknade . U gradu Bihaću  zaboravljeno je primarno - Gradjani ! 

• Like 2

6 hours ago, Venom said:

Ja o tome cijelo vrijeme pričam , kamp žica 3 metra kretanje izvan kampa minimum !

I te brojke od 2000 do 3000 su mnogo vece !

• Like 1

5 hours ago, Sej Ramic said:

Mora se reagovati hitno i blokirati njihovo smještanje u BIRU , a zahtjevsti lokaciju van grada. Ovdje se više ne može mirno spavati. 

• Like 2

7 hours ago, Venom said:

Potpuno je normalno za cijelu EU da je svako prijemno mjesto ogradjeno ogradom te da je kretanje migranata totalno ograniceno, to sam par puta pisao, bio sam dio grupe na prijemu migranata u Austriji njihovo kretanje je totalno ograniceno, i to je ono sto je trebalo na pocetku odma uraditi ovako se boim da nije vec kasno

• Like 3

28 minutes ago, saco said:

Potpuno je normalno za cijelu EU da je svako prijemno mjesto ogradjeno ogradom te da je kretanje migranata totalno ograniceno, to sam par puta pisao, bio sam dio grupe na prijemu migranata u Austriji njihovo kretanje je totalno ograniceno, i to je ono sto je trebalo na pocetku odma uraditi ovako se boim da nije vec kasno

Kako im je ograniceno kretanje? Zasto se onda desavaju sva ta sranja? Ne samo usred bijela dana vec i navecer? Desavala su se silovanja i poslije 3 ujutro. Da im je ograniceno kretanje kako kazes onda se to nebi moglo desiti? Ili ja nesto pogresno razumijem iz tvog komentara?

Lp

Gradsko vijeće nije donijelo niti jednu odluku o stavljanju na raspolaganje objekata za prijem migranata. Samo smo donijeli zaključak da se ide u Sarajevo i apeluje na državne institucije da uopšte ne rade svoj posao. Mektić na to uopšte nije reagovao. Ne može odjel za strance nama određivati lokaciju prihvata migranata na prostoru grada Bihaća bez odobrenja Gradskog vijeća. Više puta sam apelovao na Gradsko vijeće po tom pitanju. Ne mogu ništa sam. Apelovao sam na građane Bihaća, dođe 200 ljudi. SDA šuti, jer je sve u Bakirovog režiji. Moramo se masovno okupiti! Cijeli Bihać na noge!

• Like 3
  • Thanks 4

11 minutes ago, Sej Ramic said:

Gradsko vijeće nije donijelo niti jednu odluku o stavljanju na raspolaganje objekata za prijem migranata. Samo smo donijeli zaključak da se ide u Sarajevo i apeluje na državne institucije da uopšte ne rade svoj posao. Mektić na to uopšte nije reagovao. Ne može odjel za strance nama određivati lokaciju prihvata migranata na prostoru grada Bihaća bez odobrenja Gradskog vijeća. Više puta sam apelovao na Gradsko vijeće po tom pitanju. Ne mogu ništa sam. Apelovao sam na građane Bihaća, dođe 200 ljudi. SDA šuti, jer je sve u Bakirovog režiji. Moramo se masovno okupiti! Cijeli Bihać na noge!

Nema od apela ništa, gradonačelnik nam je zabio nož u leđa sa đačkim domom i sa BIROM, a ne razmišlja da je u blizini osnovna škola u Bakšaišu, i treba da nam tuda hodaju?! Prvo je obećao da u Bihaću neće biti prihvatni centar pa je dao saglasnost za isti! Drugo je obećao da će vraćati obu bagru u Sarajevo ako se ne adaptira đački dom i to je slagao! 

Lako je prebacivati krivnju sa jedne stranke na drugu, a sve preko naših leđa!  Naša sigurnost  je ugrožena dok se vi dogovarate i pričate priču. Sve stranke sjednite i radite u korist nama građanima. 

Edited by Ammar
  • Like 1

1 hour ago, Lidjo said:

Kako im je ograniceno kretanje? Zasto se onda desavaju sva ta sranja? Ne samo usred bijela dana vec i navecer? Desavala su se silovanja i poslije 3 ujutro. Da im je ograniceno kretanje kako kazes onda se to nebi moglo desiti? Ili ja nesto pogresno razumijem iz tvog komentara?

Lp

Pa jer se određen broj silovanja desio u samom kapu za vrijeme novogodišnje noći u Njemačkoj gdje su bila masovna silovanja !

A drugi slučajevi su se desilo kada su migranti riješili status boravka i izašli iz kampa odnosno kada su dobili  boravak !

Jedno je jasno da ti ološi nikad neće moći da se priviknu na europske vrijednosti !

• Like 2

1 hour ago, Sej Ramic said:

Kako probuditi svijest pasivnih gradjana? 

Realno, kad bi govorili o 1000-2000 ljudi, to je nista... cisto sumnjam da biscani imaju ono nesto u sebi. Tako da mozemo samo sjediti i kukati. 

• Like 1

19 minutes ago, Ammar said:

Plandište... 

IMG_20181015_083130.jpg

Upravo sam to htio pisati,nisam stigao uslikati.Jel ima neka od tih silnih organizacija koja dobija silne novce upravo za ovakve slučajeve da ih skloni bar pod bilo kakav krov?

• Aferim! 1

5 minutes ago, Grunf said:

Upravo sam to htio pisati,nisam stigao uslikati.Jel ima neka od tih silnih organizacija koja dobija silne novce upravo za ovakve slučajeve da ih skloni bar pod bilo kakav krov?

Ima malo sutra... Jedino ako Šuki da saglasnost da nam šatore u kuću poatave. 

Gradonačelnik i kompletno gradsko vijeće treba dati kolektivnu ostavku i raspisati vanredne izbore , to je jedino rješenje !

Jer je više nego očito da Sarajevu i IOM i ostale organizacije imaju dobrog saveznika u gradskim ocima !

Svaki dan je u gradu sve više migranata i sigurnost građana je ugrožena !

Ljudima se uništava imovina koju su teško stekli ! Turizam je uništen i ako je dosta ljudi uložilo novac da nešto zaradi !

Postoji mogućnost od raznih zaraznih bolesti jer migranti slobodno jedu i piju po bihaćkim restoranima !

U bilo kojem europskoj zemlji je obavezno slikanje pluća da bi se mogao pokrenuti proces azila jer opasnost od TBC , Hepatitisa i ostalih bolesti lako može preći u epidemiju velikih razmjera !

• Like 3
  • Thanks 2

Hvala na odgovoru . Cijenim otvorenu  komunikaciju  vijećnika  ! 

Da li gradonačelnik ima ovlasti da sam donosi odluku  o davanju djačkog doma na  korištenje  IOM-u ? 

Postoji  i  Komunalni red  grada Bihaća  kao zakonska norma , http://bihac.org/cms/features/documents/uploads/15029814571308863799.pdf , čini mi se da se on odnosi samo na nas domicilne  a  migranti se mogu  pišati  i bacati smeće gdje god hoće , uništavati   sve zelene površine u gradu ,  borovi u Borićima  će se osušiti jer im  uništavaju koru . A možda je i to projekat  nečiji   kako uništiti Boriće i prodati ih nekom kao   gradjevinsku parcelu . Čudni  su  mozgovi u Bihaću ! 

Edited by Bihac 2000
  • Like 5

6 minutes ago, Barba said:

Gradonačelnik i kompletno gradsko vijeće treba dati kolektivnu ostavku i raspisati vanredne izbore , to je jedino rješenje !

Jer je više nego očito da Sarajevu i IOM i ostale organizacije imaju dobrog saveznika u gradskim ocima !

Svaki dan je u gradu sve više migranata i sigurnost građana je ugrožena !

Ljudima se uništava imovina koju su teško stekli ! Turizam je uništen i ako je dosta ljudi uložilo novac da nešto zaradi !

Postoji mogućnost od raznih zaraznih bolesti jer migranti slobodno jedu i piju po bihaćkim restoranima !

U bilo kojem europskoj zemlji je obavezno slikanje pluća da bi se mogao pokrenuti proces azila jer opasnost od TBC , Hepatitisa i ostalih bolesti lako može preći u epidemiju velikih razmjera !

Turizam nije uništen,zapravo.Upravo sam bio na kafi gdje jedan bišćanin tvrdi da je pun (ako ima silne stanove i apartmane po Bihaću onda mogu zamisliti samo da je neki od uhljeba na dobroj poziciji),ime mu ne znam...Kad nema turista iznajmljuje migrantima, kad mu turisti rezerviraju onda stisne migrante u neki od stanova dok su turisti u apartmanima.Kad se ovi odjave vrati ih nazad.Turizam naprosto cvjeta u gradu...zato se problem migranata nikad neće riješiti

Edited by Grunf
  • Like 1

On 13. 10. 2018. at 19:17, Grunf said:
Pogledajte pokušaj provale migranta u Bihaću!!! Da li se osjećate sigurno dok spavate ???

Zanima me kakva je ovo jakna na njemu? Kakav je ovo grb? Zna li neko?

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...