Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

Niti me je kad kažnjavao niti je bitno napisati otkud sam, kad sam već stotinu puta naglasio da sam Cazinjanin. Grunfu sam već ranije odgovorio na jednoj Facebook stranici kada je obrisao komentar. Još jednom ponavljam, ne provociram, iznosim mišljenje a ono je jasno kao dan: Nehumano je ovako se odnositi prema ljudima kao što se odnosi šaka vas. 

• Dislike 5
  • Confused 1

2 minutes ago, Haldir said:

Niti me je kad kažnjavao niti je bitno napisati otkud sam, kad sam već stotinu puta naglasio da sam Cazinjanin. Grunfu sam već ranije odgovorio na jednoj Facebook stranici kada je obrisao komentar. Još jednom ponavljam, ne provociram, iznosim mišljenje a ono je jasno kao dan: Nehumano je ovako se odnositi prema ljudima kao što se odnosi šaka vas. 

Ja nemam fb.Stvari koje me zanimaju procitam sa supruginog profila.To sam ti vec jednom rekao.

• Like 1

17 minutes ago, Grunf said:

Ma pusti njega...to je izgleda samoprozvani neki novinarcic iz neke oko-cazinske pripizdine. A sad pokusava da se dokopa bihackog asfalta pa se svemu zacudio.Nema veze sa biscem

Vjerovatno od migrosa koristi ima, tako da mu ovako stanje bolje odgovara.

• Like 2
  • Dislike 1

13 minutes ago, Haldir said:

Nehumano je ovako se odnositi prema ljudima kao što se odnosi šaka vas. 

Mi se ne odnosimo prema migrantima. Mi mislimo na svoju i buducnost narastaja iza nas. Ako se ljude koje ti branis i zalis pusti da se nastane ovdje nasi narastaji, pa tako ni tvoji, buducnost ovdje imati nece. Odi malo istrazi kakvi su to ljudi, malo psihologiju njihovu izuci i mentalitet pa se neces prosipati ovuda. Kakve gluposti prosipas, ne mozemo nanijeti dzogera da te pokupimo. 

• Like 5

7 minutes ago, Haldir said:

Ne znam da si mi to rekao. Znam samo da si obrisao komentar koji si napisao. 

Ti si notorna budala.Ako imam fb profil, javi mi se onda pa da se nadjemo.Nego de mi reci vidim trazio si stan u Bihacu jesi ga nasao? Bas me zanima sto si iz onako lijepog cazina dosao medju ove biscane fasiste? Sladak bihacki kruh?

7 minutes ago, rucica1 said:

Vjerovatno od migrosa koristi ima, tako da mu ovako stanje bolje odgovara.

Ama umislio lik sebi da je neki novinar,pisao je ovdje i onda ga nije bilo mjesec dana i sad se pojavio

• Like 1

30 minutes ago, Haldir said:

Nehumano je sta ti ljudi rade sirem Europe i nehumano je kako se pplitika sirem Europe odnosi prema domicilnom stanovnistvu! Ali EU izbori su blizu. Politici ljevice ce se zadati snazan udar i time promijeniti politika!

• Like 4
  • Dislike 1

1 hour ago, Haldir said:

Ljudima je dosta vaše ksenofobije. Šačica vas se okupila na protestima protiv humanosti, empatije, morala... Ja koji sam sa strane promatrao sam uživao u činjenici da je mali broj onih koji zaista imaju probleme sami sa sobom. 

Ode ti majstore u crveno kako god da okrenes!

1 hour ago, Fap mašina said:

Čujem da je hrvatski aviončić drončić snima termo kamere može valjda pratiti kretanje grupa oko granice i to.ili bišćana u baščama.

Treba se onda fino srediti za korza - nemoj da susjedi misle da je kriza kod nas :)

• Like 4

8 hours ago, Haldir said:

Ljudima je dosta vaše ksenofobije. Šačica vas se okupila na protestima protiv humanosti, empatije, morala... Ja koji sam sa strane promatrao sam uživao u činjenici da je mali broj onih koji zaista imaju probleme sami sa sobom. 

te ksenofobi ... hajde lakiraj nokte ...

• Like 1

I cisto da se podsjetimo na izjave pojedinih EU zemalja sa samita.🙄

Summit EUTko želi što u izbjegličkom paktu

28 država članica, 28 nacionalnih interesa: Raznolikost koja karakterizira EU postaje problem kada je riječ o pitanju izbjeglica. Godinama nije bilo moguće pronaći rješenje. Sada konačno dogovor. Mišljenja nekih zemalja članica na prvi pogled.

Nele Roessler

Das Bild zeigt den französischen Präsidenten Emmanuel Macron (links) im Gespräch mit Dänemarks Regierungschef Lars Lokke Rasmussen. Rechts im Bild der österreichische Bundeskanzler Sebastian Kurz im Gespräch mit EU-Ratspräsident Donald Tusk. (dpa-Bildfunk / AP / Geert Vanden Wijngaert)
Mnogo zahtjeva za govor na summitu EU u Bruxellesu (dpa-Bildfunk / AP / Geert Vanden Wijngaert)

Italija

Talijanski premijer Giuseppe Conte zaprijetio je blokiranjem odluka o obrani, trgovini i financijama EU prije summita. Osim ako na ovom summitu ne pronađete europsko rješenje za suočavanje s izbjeglicama, u kojima je Italija oslobođena. Conte je prošlog tjedna podnio plan migracije u deset točaka.Glavni zahtjev bio je „prevladati“ postojeća pravila EU-a o azilu. Uglavnom je bio zabrinut zbog zahtjeva da je prva zemlja odredišta odgovorna za tražitelje azila.

Der italienische Ministerpräsident Conte bei der Ankunft in Brüssel (BELGA)Talijanski premijer Conte (BELGA)

Conte je bio vrlo zadovoljan odlukama summita EU, tvrde talijanski vladini krugovi u Bruxellesu. „Na ovom Europskom vijeću rođena je odgovornija i solidarnija Europa, a Italija više nije sama“.

Belgija

„Ovo je u potpunosti u skladu s obvezama koje sam dao u ime vlade i parlamenta“, izjavio je belgijski premijer Charles Michel nakon sastanka na summitu EU o migracijama. On to vidi kao dobar posao. „Ovo je korak u pravom smjeru s kojim možemo nastaviti raditi u okviru Schengenskog ugovora.“

Španija

Španjolski premijer Pedro Sanchez iz Socijalističke stranke također je promovirao europski pristup i solidarnost s Njemačkom prije samita. No, Španjolska također želi uspostaviti zatvorene prihvatne centre. Na marginama summita EU, Njemačka je postigla sporazum s Španjolskom i Grčkom o povlačenju izbjeglica koji su već u EU registarskoj kartici EURODAC.

zemlje Višegradske skupine

Pod vodstvom Mađarske, višegradske države (Mađarska, Poljska, Češka, Slovačka) odbijaju prihvatiti izbjeglice u skladu s kvotom EU. Poljski premijer je u petak ujutro na Twitteru priopćio kako EU sada prihvaća stav zemalja Višegrada i da je vrlo zadovoljan. Češki premijer Babis smatrao je da je odluka na summitu „veliki uspjeh“ za Višegradsku skupinu. „Nitko više ne govori o kvotama“, napisao je Babis na Twitteru. „Preraspodjela i preseljenje bit će dobrovoljni, tako da nitko ne može nametnuti migrante nama.“

Danska

„Danska je vrlo sretna“, ponovila je dansko izaslanstvo nekoliko puta nakon odluke summita EU. Angela Merkel sastala se s danskim predsjednikom Larsom Rasmussenom prošle nedjelje tijekom tzv. Mini-summita EU kako bi potražila bilateralna rješenja. Danska je već unaprijed priopćila kako će udvostručiti svoja plaćanja za EU fond za hitne slučajeve u Africi, koji se brine o zaštiti migranata i njihovoj reintegraciji u njihove matične zemlje. Prema Rasmussenu, problemi u Africi moraju se riješiti. Izjava EU je prvi, iako mali, korak u pravom smjeru.

Austrija

„Drago nam je da je napokon usredotočen na vanjske granice“, rekao je austrijski kancelar Sebastian Kurz. Iznad svega, pozdravio je sporazum o „centrima za iskrcavanje“ za izbjeglice izvan EU. Ukratko, ovi kampovi već neko vrijeme pozivaju. Također je naglasio da Austrija ne želi sudjelovati u raspodjeli izbjeglica u EU.

Francuska

Francuski predsjednik Emmanuel Macron bio je zadovoljan „europskim rješenjem“. Samostalna rješenja ionako ne bi bila uhvaćena, rekao je Macron.„To je dobra vijest za Francusku.“ Tijekom pregovora na summitu EU, Macron je predložio prikupljanje izbjeglica i migranata u kampovima u južnoeuropskim zemljama. Tako Europa dolazi u susret s mediteranskim državama.

Das Foto zeigt Frankreichs Staatspräsidenten Emmanuel Macron vor Reportern zum Auftakt des EU-Gipfels. (dpa-Bildfunk / AP / Geert Vanden Wijngaert)Francuski predsjednik Emmanuel Macron novinarima (dpa-Bildfunk / AP / Geert Vanden Wijngaert)

• Dislike 1

4 minutes ago, Kula said:

I kad je opet skup ? Sta je sljedeci cilj ?

Pa setnje ce se odrzavati svakim danom od 18 do 19h.Cilj je da grad ozivi i da se ne prepusta migrantima i to sve dok nadleznici ne ispune data obecanja a to je da se Bihac i Velika Kladusa rasterete i migrantski centar van gradskih ili urbanih zona izmjesti .

• Like 1
  • Dislike 1

4 minutes ago, saco said:

Jako bitno da se pocelo sa okupljanjima, i treba ustrajati na istima inace ide opet sve nazad,

sto se nasih tzv politicara tice, cim gradjani nesto pocnu i oni se  pomjeraju htjeli to ili ne.

Naravno, ovo je ma kako se nekom cinilo-veliki napredak.Ako nista nasa lokalna politika je reagovala pa barem prica o ovom problemu.Veceras tteba pozvati građane ponovo u šetnju

• Like 4

50 minutes ago, paša said:

Nije bitno koliko je ljudi bilo,vazno je da se protesti odrzavaju redovno.Izjava ovog covjeka na TV USK je bila korektna.

U svakom slucaju protesne setnje treba nastaviti.

I šačica spartanaca je odbranila spartu,zar ne? Pa sjetite se patriotske lige Bihać i koliko je brojila ljudi

• Like 5

11 hours ago, Haldir said:

Prijatelju kad si tako human povedes njih hiljadu ili cak dvije (ovisno o tvom stepenu humanosti) iz Bihaca u Cazin (ali u centar ne u Sedru) pa pomognes i Bihacu, a ujedno i sebi ucinis zivot drazim i svi ce na kraju biti sretni, i ti i mi ovdje u Bihacu

• Aferim! 2

Just now, nelexxx said:

Prijatelju kad si tako human povedes njih hiljadu ili cak dvije (ovisno o tvom stepenu humanosti) iz Bihaca u Cazin (ali u centar ne u Sedru) pa pomognes i Bihacu, a ujedno i sebi ucinis zivot drazim i svi ce na kraju biti sretni, i ti i mi ovdje u Bihacu

Ja nešto baš kontao,pošto Kladuša i Bihać imaju migrantske centre skoro u centru grada, trebaju nam još dva za Cazin ali u centru grada i jedno 5-6000 migranata. Morat ćemo ravnomjerno rasporediti migrante na USK kad se toliko zalaže za njihovo zbrinjavanje...A onda čitam podršku Cazinjana (kojih je sinoć bilo i na trgu u Bihaću) i kontam pa nisu Cazinjani krivi zbog ovih par vehabija koji otvoreno podržavaju ISIL

• Like 3

Ministar Zvizdic je na ovim samitima bio, da mi je znati jel ikad ovaj migrantski problem i odredjene mjere potrazivao ili je samo zvizdukati iso.Tek jucer se u medijima,o ovom problemu, dvije recenice reci udostojio. Kad drugi put pred izbore budu u krajinu po glasove dolazili treba i govnjavom motkom docekati.😠 

• Like 3
  • Dislike 1

11 minutes ago, rucica1 said:

Ministar Zvizdic je na ovim samitima bio, da mi je znati jel ikad ovaj migrantski problem i odredjene mjere potrazivao ili je samo zvizdukati iso.Tek jucer se u medijima,o ovom problemu, dvije recenice reci udostojio. Kad drugi put pred izbore iz Sarajeva budu u krajinu po glasove dolazili treba ih sviju govnjavom motkom docekati.😠 

Mislim na sve stranke.Ko bajagi  rade za narod a od njih nikog ni rijeci o mukama u Krajini (a svi su u vladi zastupljeni ali niko se za nas kanton, ni po guici da pocese) - gamad nesposobna, pokvarena.

• Like 2
  • Dislike 1

DANAS OPET SVI U 18 NA TRG

jučer nas je bilo 100 a vjerujte kad su ljudi vidjeli da je sve normalno, kulturno i korektno da nema izgreda i da se nemaju čega bojati ,barem po pričama, imam osjećaj da će nas danas biti 500. I zato bez ikakvog straha dođite sa djecom i podržite NAŠ BIHAĆ

• Like 1
  • Thanks 2

13 minutes ago, sk64 said:

DANAS OPET SVI U 18 NA TRG

jučer nas je bilo 100 a vjerujte kad su ljudi vidjeli da je sve normalno, kulturno i korektno da nema izgreda i da se nemaju čega bojati ,barem po pričama, imam osjećaj da će nas danas biti 500. I zato bez ikakvog straha dođite sa djecom i podržite NAŠ BIHAĆ

PRIDRUZUJEM SE CESTITKAMA I ZELJAMA!!!

• Like 1

Stvarno ih ima svakakvih. Gledam maloprije jednog migranta ispred Cavkunovica preko puta Robota stoji na trotoaru.Ofarban u narandzasto sa repicem na vrh glave.Stojao je tako nekih 20 minuta i onda iz cista mira baci staklenu flasu na auto koje je u tom momentu proslo i otrca u Biru.Da sam ga stigao ruke bih mu polomio.Treba napraviti apel trgovackim centrima da im ne dozvoljavaju zadrzavanje na parkinzima jer sam uocio da ovi koji se tu zadrzavaju obilaze svaki automobil koji je parkiran.Ne ostavljajte nista u autima ama bas nista jer vam mogu napraviti stetu za sitnicu

• Like 1

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...