Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

9 hours ago, Sej Ramic said:

Stojim vam na raspolaganju oko rješavanja migrantske krize. Stvari ubrzano izmiču kontroli. Apelovao sam cijelo ljeto šta će se desiti. Ali ne mogu sam. Moraju se dići svi Bišćani na noge. Ne mogu dočekati Centrotrans sa pet ljudi, od toga tri žene.Slijedeći korak su masovni protesti, a zatim blokada ceste prema Sarajevu. Osnivanje kriznog štaba pri gradu. To ću tražiti na gradskom vijeću.

Hvala što ste se jedini priključili da se ovo pokuša zaustaviti. Malo mi se čini da vas vijećnike gradonačelnik sve drži u "mraku" kad je u pitanju migrantska kriza. Nikako mi nije jasno kako je bez vijeća data saglasnost od strane gradonačelnika da Djački dom,a evo i Bira budu prihvatni centri. Podržavam da se zaustavi prije svega autoprevoznike,ali pozivam i vas kao vijećnika vladajuće većine da reagujete i u GV što prije i uputite zahtjev za vanrednu sjednicu. Pa da vidimo šta vijeće ima reći na sve ovo što se dešava i da vidimo ko to želi migrante u Bihaću

• Like 2

12 minutes ago, Lidjo said:

Zanima me kakva je ovo jakna na njemu? Kakav je ovo grb? Zna li neko?

Mislim da je to jakna slična onim sa kraja 80-tih spitfire koje su u to vrijeme bile popularne a znale su se kupiti sa raznoraznim amblemima pa i sa policijskim.Nešto slično se i danas prodaje ali neznam pod kojim imenom i brandom. Da dodam nisu to jakne nikakvih vojnih formacija ako si na to mislio

Edited by Grunf

4 hours ago, Barba said:

Ja o tome cijelo vrijeme pričam , kamp žica 3 metra kretanje izvan kampa minimum !

I te brojke od 2000 do 3000 su mnogo vece !

Pa imamo u Bihaću plaćene borce za "slobodu",prema kojima migranti bez imena i dokumenata mogu raditi sve šta hoće (provaljivat,piti,tuci se,krasti,spavati gdje god hoce,itd) jer je tobože Ustavom zagarantovana sloboda kretanja. A svugdje u svijetu,a evo vidimo i na ovom videu i u EU te slobode nema za ljude koji ilegalno udju u zemlju. 

• Like 1

3 hours ago, saco said:

Potpuno je normalno za cijelu EU da je svako prijemno mjesto ogradjeno ogradom te da je kretanje migranata totalno ograniceno, to sam par puta pisao, bio sam dio grupe na prijemu migranata u Austriji njihovo kretanje je totalno ograniceno, i to je ono sto je trebalo na pocetku odma uraditi ovako se boim da nije vec kasno

Pa tako radi prava država,a kod nas to spomenes policiji odmah ide reakcija nemamo mi ovlasti,sloboda kretanja,itd.

4 hours ago, Lidjo said:

Kako im je ograniceno kretanje? Zasto se onda desavaju sva ta sranja? Ne samo usred bijela dana vec i navecer? Desavala su se silovanja i poslije 3 ujutro. Da im je ograniceno kretanje kako kazes onda se to nebi moglo desiti? Ili ja nesto pogresno razumijem iz tvog komentara?

Lp

@Lidjo ne pisem o BiH vec o EU, sigurno im je ograniceno kretanje bilo cijelo vrijeme, ako su se u samim kampovima dogodile neke gluposti a jesu sigurno to su divljaci, to  je bilo minimalno, a isti pociniocu su odma otkriveni i privedeni.

@Sej Ramic hvala da si tu, ali nemoj molim te odma po ovoj ili onoj stranci, kriva ova ili ona stranka, najmanje su u ovom trenutku bitne boje kad svi odlicno znamo da je Suhret taj koi to najvecim dijelom sam rjesava a evo i puno upisa sta je sve potpisao a da vijece i nezna sto si i sam potvrdio.

• Like 1

13 hours ago, Sej Ramic said:

Stojim vam na raspolaganju oko rješavanja migrantske krize. Stvari ubrzano izmiču kontroli. Apelovao sam cijelo ljeto šta će se desiti. Ali ne mogu sam. Moraju se dići svi Bišćani na noge. Ne mogu dočekati Centrotrans sa pet ljudi, od toga tri žene.Slijedeći korak su masovni protesti, a zatim blokada ceste prema Sarajevu. Osnivanje kriznog štaba pri gradu. To ću tražiti na gradskom vijeću.

Hvala Vam što ste nam se pridružili i na forumu biscani.net.Vaš primjer bi trebali slijediti i ostali iz GV Bihać. Ja lično sam i prije ove migrantske krize trazio od tadašnjih članova da nam se pridruže mada mislim da odziva nije bilo. Kada je riječ o Centrotransu a i talgo vozu, mislim da ne bi bilo zgorega pokušati prvo poslati "pismenu" obavijest direkciji Željeznica FBIH kao i Centrotransu da se prevoz ilegalnih migranata na USK istog momenta prekine ako ne ispred svih građana ono barem dijela građana USK uz upozorenje da će isti prevoz biti i blokiran od građana Bihaća i USK ako dotični ne ispoštuju naše zahtjeve. To bi se moglo uraditi odmah a dopis poslati na e-mailove kao i u sredstva javnog informisanja. Hvala Vam još jednom za sve što činite za naš grad

• Aferim! 1

2 minutes ago, Grunf said:

Hvala Vam što ste nam se pridružili i na forumu biscani.net.Vaš primjer bi trebali slijediti i ostali iz GV Bihać. Ja lično sam i prije ove migrantske krize trazio od tadašnjih članova da nam se pridruže mada mislim da odziva nije bilo. Kada je riječ o Centrotransu a i talgo vozu, mislim da ne bi bilo zgorega pokušati prvo poslati "pismenu" obavijest direkciji Željeznica FBIH kao i Centrotransu da se prevoz ilegalnih migranata na USK istog momenta prekine ako ne ispred svih građana ono barem dijela građana USK uz upozorenje da će isti prevoz biti i blokiran od građana Bihaća i USK ako dotični ne ispoštuju naše zahtjeve. To bi se moglo uraditi odmah a dopis poslati na e-mailove kao i u sredstva javnog informisanja. Hvala Vam još jednom za sve što činite za naš grad

Ja mislim da ni Centrotrans a ni zeljeznica ne mogu odredjivati koga ce prevoziti, svako ko ima urednu kartu mora biti prevezen.

Zamisli kod svakog voza I autobusa bi trebali policajci stajati I ljudima zabraniti ulaz u voz, sto je jednostavno nemoguce!

• Dislike 1

1 minute ago, Lidjo said:

Ja mislim da ni Centrotrans a ni zeljeznica ne mogu odredjivati koga ce prevoziti, svako ko ima urednu kartu mora biti prevezen.

Zamisli kod svakog voza I autobusa bi trebali policajci stajati I ljudima zabraniti ulaz u voz, sto je jednostavno nemoguce!

Vrijedi pokušati upozoriti...A kad bi se pridržavali tog pravila jednostavno ne bi trebali prodavati karte istima.Znam da to neće imati efekta ali mislim da bi ih trebalo prvo upozoriti

11 minutes ago, Barba said:

Pa jednostavno uvesti da bez ličnih dokumenta ne možeš kupiti kartu i problem je riješen !

Ali bi za njih Sarajlice kupovale karte !

Slažem se.Sarajlije im i skupljaju novce za iste karte...međutim kada bi postojala volja kao što ne postoji, i sam onaj ko im provjerava kartu može uticati na to

• Like 1

1 hour ago, Lidjo said:

Moguce je,sve je moguce samo da hoce

• Like 1

8 hours ago, Ammar said:

Nema od apela ništa, gradonačelnik nam je zabio nož u leđa sa đačkim domom i sa BIROM, a ne razmišlja da je u blizini osnovna škola u Bakšaišu, i treba da nam tuda hodaju?! Prvo je obećao da u Bihaću neće biti prihvatni centar pa je dao saglasnost za isti! Drugo je obećao da će vraćati obu bagru u Sarajevo ako se ne adaptira đački dom i to je slagao! 

Lako je prebacivati krivnju sa jedne stranke na drugu, a sve preko naših leđa!  Naša sigurnost  je ugrožena dok se vi dogovarate i pričate priču. Sve stranke sjednite i radite u korist nama građanima. 

Tačno, vala dosta je više apela,kukljavine,prebacivanja odovornosti. Dok su od marta i ove navale migranta pravili nas budalam šta je čija odgovornost,kako je onda moguće da "odjednom" sad gradonačelnik ima ovlasti da daje saglasnosti gdje će biti prihvatni centar za migrante. Nego ekipa čekala da stignu stranci sa lovom i obećanjima,pa kad je ponuda stavljena na stol onda odjednom može prihvatni centar u Đački dom. Dosta je više kriva ova stranka kriva ona,izabrani su i gradonačelnik i vijećnici od građana Bihaća i pravo je vrijeme da se odluče ko je važniji,migranti ili građani Bihaća.

6 minutes ago, Venom said:

Tačno, vala dosta je više apela,kukljavine,prebacivanja odovornosti. Dok su od marta i ove navale migranta pravili nas budalam šta je čija odgovornost,kako je onda moguće da "odjednom" sad gradonačelnik ima ovlasti da daje saglasnosti gdje će biti prihvatni centar za migrante. Nego ekipa čekala da stignu stranci sa lovom i obećanjima,pa kad je ponuda stavljena na stol onda odjednom može prihvatni centar u Đački dom. Dosta je više kriva ova stranka kriva ona,izabrani su i gradonačelnik i vijećnici od građana Bihaća i pravo je vrijeme da se odluče ko je važniji,migranti ili građani Bihaća.

Ma da, samo se prepucavaju nama preko leđa ko je kriv a ko ne....Nas to ne interesuje, nas interesuje da možemo mirno izaći u svoj grad, da budemo sigurni u istom i da spavamo mirno...To je trenutno najbitnije, a vidiš kako se umirio gradonačelnik i naše vlasti, niko ništa više ne priča...Kako oni mogu  da rade ovakve stvari nama iza leđa...Halo nije u pitanju skladištenje flaša nego ilegalni migranti koji ne rade ništa osim problema... Stvarno je postalo nemoguće živjeti u ovom gradu...Kako od ilegalnih migranata tako i od nepravde koju nam rade vlasti bez obzira na stranku... Poruka svim vlastima

PRESTANITE PREBACIVATI KRIVICE I POČNITE RADITI U KORIST NAS GRAĐANA!!

MI HOĆEMO SIGURNU SREDINU I DA SE MIGRANTI IZMJESTE SKROZ IZ GRADA BIHAĆA!

POČNITE OTVARATI RADNA MJESTA I STAVLJATI FIRME KAO BIRA U POGON! 

TEK TADA ĆE BITI NEKE NADE ZA NAŠU OMLADINU.

Edited by Ammar
  • Like 3
  • Thanks 1

21 minutes ago, Ammar said:

Ma da, samo se prepucavaju nama preko leđa ko je kriv a ko ne....Nas to ne interesuje, nas interesuje da možemo mirno izaći u svoj grad, da budemo sigurni u istom i da spavamo mirno...To je trenutno najbitnije, a vidiš kako se umirio gradonačelnik i naše vlasti, niko ništa više ne priča...Kako oni mogu  da rade ovakve stvari nama iza leđa...Halo nije u pitanju skladištenje flaša nego ilegalni migranti koji ne rade ništa osim problema... Stvarno je postalo nemoguće živjeti u ovom gradu...Kako od ilegalnih migranata tako i od nepravde koju nam rade vlasti bez obzira na stranku... Poruka svim vlastima

PRESTANITE PREBACIVATI KRIVICE I POČNITE RADITI U KORIST NAS GRAĐANA!!

MI HOĆEMO SIGURNU SREDINU I DA SE MIGRANTI IZMJESTE SKROZ IZ GRADA BIHAĆA!

POČNITE OTVARATI RADNA MJESTA I STAVLJATI FIRME KAO BIRA U POGON! 

TEK TADA ĆE BITI NEKE NADE ZA NAŠU OMLADINU.

Pa umirio se jer čeka da gradjani "prebole" u miru smjestaj migranta u Biru. Bitno je samo sačekati da se vidi da neće biti kakvih protesta i onda seli u Biru. Pa ako prodje u miru sve vjerovatno se sa IOM-m dogovara i treća lokacija.

• Like 3

4 minutes ago, Venom said:

Pa umirio se jer čeka da gradjani "prebole" u miru smjestaj migranta u Biru. Bitno je samo sačekati da se vidi da neće biti kakvih protesta i onda seli u Biru. Pa ako prodje u miru sve vjerovatno se sa IOM-m dogovara i treća lokacija.

Ima ona poznata... Para vrti gdje burgija neće... 

3 minutes ago, Venom said:

Nazalost to je realnost. Ovdje se gleda kako otvorit sto vise kampova i klepat lovu. Covjece o kampovima se govori kao o farmama krava,kokosiju ..., a gradjanima SUTI I TRPI

Neće moći ni šuti i trpi više, idemo se dići ovo je naš grad. 

• Like 1

8 minutes ago, RiDaM said:

Na ovom forumu imamo autoritete koji mogu dići proteste to je sigurno. 

Sad dajte prijedloge, kreativne ideje...

Propaganda je također jako bitna upamtite to, propaganda ciljana za imigrante..

Slažem se, bilo bi dobro da se više autoriteta uključi u ove razgovore, sa obzirom da je ovo za sada jedini način slobodnog izražavanja građana o cjelokupnoj situaciji. Najbitnije je da ne dozvolimo njihovo useljavanje u BIRU, to je od krucijalnog značaja, ako to dozvolimo Bihać će imati probleme neviđenih razmjera.
Boriće očistiti, uraditi dezinfekciju i deratizaciju svih objekata i lokacija na kojima su boravili krimigranti.
Definisati maksimalan broj koji USK može prihvatiti, te rasporediti daleko van centra grada.
Uključiti vojsku u cilju održavanja sigurnosti građana i njihove imovine.
Vratiti sve  ilegalne migrante i krimigrante u bezbrižno Sarajevo.
Može se to razraditi sve kad se hoće, samo treba više ljudi sa autoritetom, a ne da se radi hinjski nama iza leđa.

Edited by Ammar
  • Like 2

2 hours ago, Ammar said:

Neće moći ni šuti i trpi više, idemo se dići ovo je naš grad. 

Ljudi moji migranti su biznis i lova. Kako očekivati masovniji bunt kad imamo pola grada koji iznajmljuje kuće i stanove ilegalcima i na njima se bogati. Pa dodajmo ovoj mašineriji razne trgovačke centre koji drmaju lovu, državnu Poštu koja obavlja isplatu para osobama bez dokumenata,razne autoprevoznike koji ih dovoze,krijumčare ljudi,političare koji vode grad kao da su ih migranti birali a ne građani.

Meni se čini da će oni u Biri osvanuti kao i oni što su razapeli šator kod Kineza,jer smo mi građani čekajući vladajuće da ovo riješe još marta doveli sebe u stanje straha od vlasti da nemamo muda izaći na ulicu i boriti se za svoj grad.

• Sad 2

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...