Jump to content
FORUM

Recommended Posts

prije 1 sat, belamy said:

Vec pet - sest mjeseci svaku, ama bas svaku noc policija u Otoci vadi migrante sa voza i vraca ih na entitetsku liniju. Nije to samo dvije-tri noci.  Ne moze policija blokirati Talgo to moze samo vlada i politika. Cuo sam od jednog prijatelja koji radi u direkciji zeljeznica da je vlada USK platila zeljeznicama odstete za onaj voz sto je bio blokiran u Bihacu strasnu cifru. Mora se naci nacin da se suspenduje talgo, samo ih to moze usporiti.

Opet kazem….jel ima neko broj onog zemljaka sa haubicom. On bi nama rijesi i voz i prugu za sekundu 🙂

• Replies 18,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3486

• rucica1

1379

• Barba

1221

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

1 hour ago, Rijecanin said:

Za legalizirati i certficirati objekt za smjestaj 1000 ljudi treba masa papira i dozvola, covjece, samo za sanitarne cvorove ti trebaju elaborati i izvedbeni projekti od arhitekata a onda nakon toga s dokumentacijom po dozvole od nadleznih lokalnih sluzbi. Negdje sam procitao da se kanalizacija izliva u potok!!!?????. 

Pa to ja pričam cijelo vrijeme, ko je ganjao ove stvari za kuću zna da je za običnog smrtnika građanina veliki posao koji košta . O ovom sam pričao već jednom na forumu pa da u objektu koji je namjenjen isključivo za proizvodnju smjestiš hiljade ljudi koji pune mobitele puse piju griju se grijalice imaš mogućnost požara gdje mogu svi da izgore . A o iskorištavanju naponskih kapaciteta struje nebi ni spominjao jer nije ni ekoliški dobro ni prihvatljivo .

• Like 1
2 hours ago, Haldir said:

Šturlić je mjesna zajednica u gradu Cazinu. Nije mi bilo teško uzeti telefon i pozvati policijsku upravu u Cazinu i pitati da li se dogodio navedeni slučaj. U Šturliću u ovih godinu dana nije zabilježen niti jedan incident. 

Covjece ti vjerujes u to? Zar ti nije jasno da se taj kriminal ne prikaziva i cak sto vise se skriva da nebi doslo do pobune u lokalnom stanovnistvu! Policija ne smije djelovati i mediji odavno ne izvjestavaju pravilno - po naredjednju u marakeskom sporqzumu!

• Like 7
  • Dislike 1

Ja samo ne razumijem kako ovi naši ne mogu zabraniti izlaz iz voza. 

Imigranti skontali  i sad kupuju iz sarajeva do BL kartu jer znaju da ne smiju izaci  i onda ih željeznice dzabe  voze do USK

Kaže mi čovjek iz željeznica još malo će kupovati kartu samo do doboja koja je 7KM i za 7KM će se voziti do USK.

Al eto ne razumijem kako može policija u RS zabraniti izlaz a naše ne može.

• Like 2
  • Thanks 1
3 minutes ago, Mentality said:

Imigranti skontali  i sad kupuju iz sarajeva do BL kartu jer znaju da ne smiju izaci  i onda ih željeznice dzabe  voze do USK

Kaže mi čovjek iz željeznica još malo će kupovati kartu samo do doboja koja je 7KM i za 7KM će se voziti do USK.

Oni mole boga da im se zabrani izlaz sve do Bihaca. Ja mislim da se ni željeznica tu ništa ne pita. Interes i Sarajeva i Banja Luke, pa ako hoćete i Tuzle i Doboja je da taj voz ide, jer se tako oni oslobađaju migranata, Sve je to politika,

Edited by belamy
8 minutes ago, Mentality said:

Ovo pitanje treba kantonalnoj vladi postaviti.

• Like 2
  • Dislike 1

Ako se sjećate njima je dva puta bio zabranjen izlaz iz voza u Bihacu pa je voz stajao na stanici i nije htio krenuti nazad za Sarajevo sve dok oni nisu izasli. Čak su jednom poslali i drugi voz iz Sarajeva dok je ovaj prvi bio na stanici u Bihacu. To nije izlaz, samo suspenzija voza moze pomoci.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/policija-ne-dozvoljava-migrantima-da-se-iskrcaju-iz-talgo-voza-u-bihacu/181024022

Edited by belamy
  • Like 2

Dok god predstavnici USK ne skupe hrabrost i pokazu zube vladi u Sarajevu nema od rjesenja krize nista.Pa ovo vlast u Sarajevu namjerno radi nama krajisnicima sto sr njih tice voljeli bi da svi odemo a oni nasele ove dosljake dok god to Krajisnici ne shvate nema rjesenja.Pogotovo ova SDA samo klima glavom i repom sta gazda kaze i gricka mrvice sa stola.

• Like 5
prije 33 minuta, Mentality said:

Svi migranti u vozu imaju kartu do Bihaca. Voz stane na svakoj stanici (tako i u BL) i policija se pobrine da ne mogu ni u WC izaći. Tu voz samo nastavi prema Bihaću jer nema problema i svi imaju kartu do istog.

Voz stane u Bihacu i tu je kraj puta za njih. Karta vrijedi do Bihaca. Policija zabrani izlazak i trazi vracanje u Sarajevo. Voz stoji jer migranti imaju kartu samo do Bihaca i vraćanje u Sarajevo nije placeno. Ne zele ih dzaba voziti nazad. Tu uskace IOM i placa buseve nazad do Sarajeva. Pa valja to svaki dan isto a nemas nekog efekta.

Tako da su te situacije neuporedive.

Edited by Pavarotti
3 hours ago, toby said:

Po logici stvari nije moguće dati odgovor da se neki slučaj nije dogodio. Policija može odgovoriti samo je li neki slučaj prijavljen, ili nije. To što neki slučaj nije prijavljen, ne znači da se nije dogodio. Razumiješ, ili ti opet trebam pojasniti neke stvari?

Po kojoj logici stvari? To je komentar sa društvenih mreža u kojem je navedeno DA JE SLUČAJ PRIJAVLJEN i da je policija izašla na lice mjesta. Službeni podaci policije govore drukčije: niti je slučaj prijavljen, niti je policija izašla na teren, što je, dakle - lažna informacija. I ja sam se osvrnuo samo na to. Tvoje fašističke poglede na ovu krizu ne shvatam kao pojašnjenje bilo čega. 

Maloprije prolazim kroz kladusu nize opstine kad trgovkinja stigla jednu tzv migranticu i ote neke ko marame  to je jos jedan slucaj koji ne vrijedi prijavljivati policiji jer to gradjani odavno ne rade nema koristi.Kao i ja sinoc idem po dijete u skolu a njih trojica idu trotoarom prema meni naucili da im se narod sklanja al kad su vidjeli da i ja direkt u njih pomakose se uz ono ok brateee.Koja arogancija i prezir imaju prema nama bijelcima a mi se ovdje mozemo lagati da nije tako koliko hocemo.

• Like 6
  • Thanks 2

Kaže Asmir Budimlić (pravdajući migracije očito): "Kad je Muhamed a.s. išao iz Meke u Medinu kao Migrant, ljudi su ga dočekali i hranili ga u Medini

Evo jedno pitanje za Budimlića:

Ako Kinez, Španjolac i Ja odlučimo da migriramo iz svojih krajeva u Medinu kao Migranti, hoće li i mene dočekati isto kao što su te migrante iz Meke? 

NARAVNO DA NEĆE!

Jer Muhamed je bio ARAP i migrirao je iz Arapskog grada u Arapski!

Ovde se radi o Trajnom naseljavanju NE-EVROPLJANA ljudi koji nisu dio Rimske kulture i civilizacije, na teritorij evrope... dakle radi se o UNIŠTENJU Evropske populacije kroz Migratornu Asimilaciju domicijelnog stanovništva.

Sa vojnog aspekta, ovakav vid migracije se smatra INVAZIJOM i jednim oblikom objave rata. 

• Like 8
  • Thanks 2

Gospodin Budimlić kaze da treba osnovati Gradsku sluzbu za pomoc migrantima. Da li to znaci da  u USK nema starcadi i stanovnika  kojima treba pomoci i koji bi valjda trebali imati prioritet ispred ilegalnih mlatimudana koji 'nemaju dokumente' ali svi imaju mobitele i lovu. Ovo je prestrasno, da li je ovoj gospodi jasno da ekipa SKRIVA IDENTITET!!!!

da 'nemaju dokumente' ali imaju mobitele i love za cijele dane laprdati. Svatko tko je ilegalno presao 10 sigurnih zemalja bez dokumenata s mobitelom u ruci je KRIMINALAC i tako ga treba tretirati.  Uostalom svaki dan neki poziv da se pomogne sirotoj oboljeloj djeci, pa ZAR NEBI SVE RESURSE trebalo koristiti za takve slucajeve??? 

Kako je moguce uopce razmatrati azil za ekipu iz Pakistana, pa tamo nema rata, oni su NUKLEARNA SILA a mi se trebamo brinuti o njihovim 20-godisnjim mlatimudanima????

Kako se uopce dozvoljava takvo nesto???.

• Like 6
  • Thanks 2
prije 22 minuta, Rijecanin said:

Gospodin Budimlić kaze da treba osnovati Gradsku sluzbu za pomoc migrantima. Da li to znaci da  u USK nema starcadi i stanovnika  kojima treba pomoci i koji bi valjda trebali imati prioritet ispred ilegalnih mlatimudana koji 'nemaju dokumente' ali svi imaju mobitele i lovu. Ovo je prestrasno, da li je ovoj gospodi jasno da ekipa SKRIVA IDENTITET!!!!

da 'nemaju dokumente' ali imaju mobitele i love za cijele dane laprdati. Svatko tko je ilegalno presao 10 sigurnih zemalja bez dokumenata s mobitelom u ruci je KRIMINALAC i tako ga treba tretirati.  Uostalom svaki dan neki poziv da se pomogne sirotoj oboljeloj djeci, pa ZAR NEBI SVE RESURSE trebalo koristiti za takve slucajeve??? 

Kako je moguce uopce razmatrati azil za ekipu iz Pakistana, pa tamo nema rata, oni su NUKLEARNA SILA a mi se trebamo brinuti o njihovim 20-godisnjim mlatimudanima????

Kako se uopce dozvoljava takvo nesto???.

Pa velike sile upravljaju našim političarima eto kako.... neko stoji iza svega ovoga, nisu oni "tek tako" mogli doći u Bihać.

Zašto se ne pravi Migrantski centar u Srednjoj Bosni?

"Cilj im je preći granicu" kaže Mektić

Pa zašto ih onda sprečavaju da pređu granicu?

Pazi ti ovaj paradoks: BIH ih Šalje u Bihać da pređu granicu, osposobili za to i VOZ, a Državna Granična služba više nego ikad radi da ih spreči da napuste Bihać. 

Svuda imaju slobodan prolaz (Preko Grčke i Srbije) ali nemaju slobodan prolaz preko Hrvatske (jer nije interes)

Pa jasno je ko dan..... ONI SU DOVEDENI DA SE NASELE U BIHAĆ zbog ogromnog broja ljudi koji je napustio Bihać jedno 15+ hiljada

• Like 2

Slobodan prolaz preko Grcke, Makedonije i Srbije je samo zato jer na istocnoj granici BiH ne postoji nikakav otpor a Srbija se tako jednostavno rjesava problema, vjerovatno bi i Hrvatska radila isto da Slovenci nisu stavili zicu, zica prema Sloveniji, zica prema Madarskoj, Hrvatska nema izbora nego pokusati zaustaviti najezdu. Vremenom ce sve ovo izmaci kontroli i ne sumnjam da ce poceti padati glave, naravno za to ce  biti odogovrne vlasti u svakoj zemlji jer ako si drzava i imas granicu onda je brani ili se skinite s vlasti pa prepustite nekome koji nece gutati eu g.ovna. Nikakva isprika nije 'to je globalni problem', pa Mađarska je isto na planeti zemlji, kako oni nemaju taj 'globalni problem', zato jer vlast brine prije svega o svojim drzavljanima i boli ih patka tko im sto govori.

• Like 3
42 minutes ago, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Pa velike sile upravljaju našim političarima eto kako.... neko stoji iza svega ovoga, nisu oni "tek tako" mogli doći u Bihać.

Zašto se ne pravi Migrantski centar u Srednjoj Bosni?

"Cilj im je preći granicu" kaže Mektić

Pa zašto ih onda sprečavaju da pređu granicu?

Pazi ti ovaj paradoks: BIH ih Šalje u Bihać da pređu granicu, osposobili za to i VOZ, a Državna Granična služba više nego ikad radi da ih spreči da napuste Bihać. 

Svuda imaju slobodan prolaz (Preko Grčke i Srbije) ali nemaju slobodan prolaz preko Hrvatske (jer nije interes)

Pa jasno je ko dan..... ONI SU DOVEDENI DA SE NASELE U BIHAĆ zbog ogromnog broja ljudi koji je napustio Bihać jedno 15+ hiljada

Ako je migrantima jedini cilj (što se Bosne tiče) dokopati se Bihaća ili V.Kladuše zbog granice kako svi tvrde, čemu onda sva ta parada npr u Banja Luci da im se nedozovljava iskrcaj sa voza,kad se zna da idu za Bihać? Isto tako Tuzla ako im je ionako cilj Bihać i VK zašto ih onda užurbano sklanjaju sa kolodvora i požuruju za USK.Tako i Sarajevo. Puno to smrdi ako se već zna njihov krajnji cilj. Naši ljudi plitko razmišljaju. Ova kriza sa migrantima je neizbježna ali Srbija i RS kao i Hrvatska će ih iskoristiti i koristi za destabilizaciju zemlje...onaj ko od početka prati postove na ovoj temi zna da sam o tom davno pisao. Srbija ih preko RS-a trpa u USK. USK je strateški faktor za odbranu a i opstanak BiH. S druge strane Hrvatska im nedozvoljava (namjerno ili zato što moraju) prolazak kroz HR i čak ih vraća sve na USK. Onog momenta kada stanje na kantonu dosegne svoju kritičnu tačku, sve će kulminirati. Ja vam to kažem...već smo sličan scenario vidjeli početkom devedesetih a ja sam i tad imao dovoljno godina da to razumijem.Onog momenta kada kriza dosegne vrhunac RS će proglasiti vandredno stanje, akrivirati policiju i ovaj rezervni sastav.Pa ljudi, prošle godine su se naoružavali,sad formiraju rezervni sastav policije i sve kontra Ustava BiH i Dejtona.Scenario smo već vidjeli jednom 90-tih, nemojte da nam se ponovi. Samo ćete se jedno jutro probuditi a policija RS-a na granicama entiteta s izgovorom zaštite stanovništva...to će iskoristiti i hercegovci dole a Krajina tj. USK će postati "Evropska Zapadna Obala" ...svi vi pogledajte sliku malo šire pa i ovaj naš @Haldir nemojte gledati na migrantsku krizu, ona je tu i neizbježna je, pogledajte u šta se koristi i koje su neizbježne posljedice...ovi migranti će postati oni Kolindinih 10.000 terorista koje je nedavno najavila...

Edited by Grunf
  • Like 5
5 hours ago, paša said:

U vanrednim situacijama kakva je ova ne trebaju posebni papiri da se ljudi smjeste u neki objekat jer se to smatra privremenim sklonistem 

Pojedincima kod pričaju ne treba ništa već može da se radi kako ko hoće.

Koliko znam kod nas nije niko proglasio ratno stanje ili vanrednu situaciju da općinski organ nemože raditi svoj posao koji je nužan i stoji u protokolu.

Sad što općinski načelnik ide na ruku da privatnici zarađuju silne novce to je drugi par opanaka bitne su samo pare u cijeloj priči.

Bih je potpisnica raznoraznih konvencija i mora uvažavati neka pravila.

Migranti imaju pravo na smještaj i humani tretman u skladu sa zakonom .

Kod nas je problem što naša država nije sposobna provoditi zakon koji tretira migrante i zato svi gradovi puštaju migrante nama a mi nemamo snage da ih vraćamo 

10 minutes ago, paša said:

Kod nas je problem što naša država nije sposobna provoditi zakon koji tretira migrante i zato svi gradovi puštaju migrante nama a mi nemamo snage da ih vraćamo 

Ok. Stoji to sto kazete, ali pobogu to su ljudi koji su ilegalno bez dokumenata i identiteta presli granicu. Ja ne kontam jel to uopste dopire do ljudi i svijeta??? Ne bi niko rijeci rekao da su to ljudi koji u zelji za boljim perspektivnijim zivotom idu na zapad, uredno dokumentovani, prijavljeni na granicama koje prelaze, pa kad dodju i gdje dodju ispostuju tu sredinu, drzavu, zakone i nacin zivota. Ja u ovome svemu vidim samo masu bezobraznih, egocentricnih, zatucanih, devijantnih kriminalnih umova koji haraju zemljama i gradovima namecuci svoje i unistavajuci tudje. I NIJE U REDU DA SE ONI KROZ MOJ GRAD KRECU KAO DA JE NJIHOV (sto bi se reklo kao da su ga oni oslobodili) A DA JA MORAM DA SE OSVRCEM I PAZIM KUDA CU!!!!

A vlast ove drzave i ovog grada izjednacavam s njima. Nisu nista jedni bolji od drugih. Tek sad u ovoj situaciji vide se prava lica svih.

Edited by Fugaziii
  • Like 5
  • Thanks 1

Dragi Paša, u ovakoj izvanrednoj situaciji u kakvoj je Bihac i Krajina parlament u 5 minuta moze privremeno suspendirati sve konvencije koje zeli, naglasak je na 'MOŽE'  i 'ŽELI',

nema isprike, trenutno se NE ŽELI i tu prica pocinje i zavrsava. Ovako je poruka da je puno vazniji mlatimudan iz Pakistana koji je ilegalno presao 10 SIGURNIH zemalja i bira kome ce sjesti na grbacu nego stara bakica iz okolice Bihaca koja se smrzava po zimi i polugladna je. Ovo je za mene izdaja svojih građana, kod nas je isto tako, evo Ostojic kaze da se boji kada ce netko ubiti prvog migranta? pazi ovo, znaci boli ga patka sto prozivljavaju stanovnici u pogranicnom podrucju, gdje im se upada u kuce, krade ,plaši,, znaci to sto moze glavu izgubiti hrvatski građanin je sporedna stvar u brizi za mlatimudana pakistanskog. FUUUUUUUUJ. 

• Like 7
prije 41 minuta, paša said:

Ti razmišljaš ko' djete od 5 godina.

Prema tvojoj državi idu stotine hiljada ljudi koji hoće da ugroze BIH, a ti pričaš o njihovim pravima. 

prije 22 sati, Lidjo said:

Covjece ti vjerujes u to? Zar ti nije jasno da se taj kriminal ne prikaziva i cak sto vise se skriva da nebi doslo do pobune u lokalnom stanovnistvu! Policija ne smije djelovati i mediji odavno ne izvjestavaju pravilno - po naredjednju u marakeskom sporqzumu!

Gledam neki dan dva migranta kod stare galerije dobacuju nešto dvojici policajaca (koji stoje tu), policajci ništa.

Da sam ja dobacivao bio bih zapisan i kažnjen za remećenje reda, javnog mira itd... 500 KM kazne 

Znači policija mora šutati pod svaku cijenu, čak i kad ih napadnu... možeš to zamisliti? 

• Like 7

Pojedinci mjesaju kruške i jabuke, tačno se zna na koga se odnose konvencije i sporazumi. Isključivo na izbjeglice i ljude iz zaraćenih područja ja koliko znam Pakistan Indija nisu u ratu i sa tim završava cijela priča oko konvencija. Ovdje se isključivo radi o nesposobnosti nemoći državne i lokalne vlasti .

• Like 3
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...