Jump to content
FORUM

Recommended Posts

U vanrednim situacijama kakva je ova ne trebaju posebni papiri da se ljudi smjeste u neki objekat jer se to smatra privremenim sklonistem 

• Dislike 1

Maloprije prolazim kroz kladusu nize opstine kad trgovkinja stigla jednu tzv migranticu i ote neke ko marame  to je jos jedan slucaj koji ne vrijedi prijavljivati policiji jer to gradjani odavno ne rade nema koristi.Kao i ja sinoc idem po dijete u skolu a njih trojica idu trotoarom prema meni naucili da im se narod sklanja al kad su vidjeli da i ja direkt u njih pomakose se uz ono ok brateee.Koja arogancija i prezir imaju prema nama bijelcima a mi se ovdje mozemo lagati da nije tako koliko hocemo.

• Like 6
  • Thanks 2

Kaže Asmir Budimlić (pravdajući migracije očito): "Kad je Muhamed a.s. išao iz Meke u Medinu kao Migrant, ljudi su ga dočekali i hranili ga u Medini

Evo jedno pitanje za Budimlića:

Ako Kinez, Španjolac i Ja odlučimo da migriramo iz svojih krajeva u Medinu kao Migranti, hoće li i mene dočekati isto kao što su te migrante iz Meke? 

NARAVNO DA NEĆE!

Jer Muhamed je bio ARAP i migrirao je iz Arapskog grada u Arapski!

Ovde se radi o Trajnom naseljavanju NE-EVROPLJANA ljudi koji nisu dio Rimske kulture i civilizacije, na teritorij evrope... dakle radi se o UNIŠTENJU Evropske populacije kroz Migratornu Asimilaciju domicijelnog stanovništva.

Sa vojnog aspekta, ovakav vid migracije se smatra INVAZIJOM i jednim oblikom objave rata. 

• Like 8
  • Thanks 2

Gospodin Budimlić kaze da treba osnovati Gradsku sluzbu za pomoc migrantima. Da li to znaci da  u USK nema starcadi i stanovnika  kojima treba pomoci i koji bi valjda trebali imati prioritet ispred ilegalnih mlatimudana koji 'nemaju dokumente' ali svi imaju mobitele i lovu. Ovo je prestrasno, da li je ovoj gospodi jasno da ekipa SKRIVA IDENTITET!!!!

da 'nemaju dokumente' ali imaju mobitele i love za cijele dane laprdati. Svatko tko je ilegalno presao 10 sigurnih zemalja bez dokumenata s mobitelom u ruci je KRIMINALAC i tako ga treba tretirati.  Uostalom svaki dan neki poziv da se pomogne sirotoj oboljeloj djeci, pa ZAR NEBI SVE RESURSE trebalo koristiti za takve slucajeve??? 

Kako je moguce uopce razmatrati azil za ekipu iz Pakistana, pa tamo nema rata, oni su NUKLEARNA SILA a mi se trebamo brinuti o njihovim 20-godisnjim mlatimudanima????

Kako se uopce dozvoljava takvo nesto???.

• Like 6
  • Thanks 2

prije 22 minuta, Rijecanin said:

Gospodin Budimlić kaze da treba osnovati Gradsku sluzbu za pomoc migrantima. Da li to znaci da  u USK nema starcadi i stanovnika  kojima treba pomoci i koji bi valjda trebali imati prioritet ispred ilegalnih mlatimudana koji 'nemaju dokumente' ali svi imaju mobitele i lovu. Ovo je prestrasno, da li je ovoj gospodi jasno da ekipa SKRIVA IDENTITET!!!!

da 'nemaju dokumente' ali imaju mobitele i love za cijele dane laprdati. Svatko tko je ilegalno presao 10 sigurnih zemalja bez dokumenata s mobitelom u ruci je KRIMINALAC i tako ga treba tretirati.  Uostalom svaki dan neki poziv da se pomogne sirotoj oboljeloj djeci, pa ZAR NEBI SVE RESURSE trebalo koristiti za takve slucajeve??? 

Kako je moguce uopce razmatrati azil za ekipu iz Pakistana, pa tamo nema rata, oni su NUKLEARNA SILA a mi se trebamo brinuti o njihovim 20-godisnjim mlatimudanima????

Kako se uopce dozvoljava takvo nesto???.

Pa velike sile upravljaju našim političarima eto kako.... neko stoji iza svega ovoga, nisu oni "tek tako" mogli doći u Bihać.

Zašto se ne pravi Migrantski centar u Srednjoj Bosni?

"Cilj im je preći granicu" kaže Mektić

Pa zašto ih onda sprečavaju da pređu granicu?

Pazi ti ovaj paradoks: BIH ih Šalje u Bihać da pređu granicu, osposobili za to i VOZ, a Državna Granična služba više nego ikad radi da ih spreči da napuste Bihać. 

Svuda imaju slobodan prolaz (Preko Grčke i Srbije) ali nemaju slobodan prolaz preko Hrvatske (jer nije interes)

Pa jasno je ko dan..... ONI SU DOVEDENI DA SE NASELE U BIHAĆ zbog ogromnog broja ljudi koji je napustio Bihać jedno 15+ hiljada

• Like 2

Slobodan prolaz preko Grcke, Makedonije i Srbije je samo zato jer na istocnoj granici BiH ne postoji nikakav otpor a Srbija se tako jednostavno rjesava problema, vjerovatno bi i Hrvatska radila isto da Slovenci nisu stavili zicu, zica prema Sloveniji, zica prema Madarskoj, Hrvatska nema izbora nego pokusati zaustaviti najezdu. Vremenom ce sve ovo izmaci kontroli i ne sumnjam da ce poceti padati glave, naravno za to ce  biti odogovrne vlasti u svakoj zemlji jer ako si drzava i imas granicu onda je brani ili se skinite s vlasti pa prepustite nekome koji nece gutati eu g.ovna. Nikakva isprika nije 'to je globalni problem', pa Mađarska je isto na planeti zemlji, kako oni nemaju taj 'globalni problem', zato jer vlast brine prije svega o svojim drzavljanima i boli ih patka tko im sto govori.

• Like 3

42 minutes ago, Bišćanin Čitaindexiklix said:

Pa velike sile upravljaju našim političarima eto kako.... neko stoji iza svega ovoga, nisu oni "tek tako" mogli doći u Bihać.

Zašto se ne pravi Migrantski centar u Srednjoj Bosni?

"Cilj im je preći granicu" kaže Mektić

Pa zašto ih onda sprečavaju da pređu granicu?

Pazi ti ovaj paradoks: BIH ih Šalje u Bihać da pređu granicu, osposobili za to i VOZ, a Državna Granična služba više nego ikad radi da ih spreči da napuste Bihać. 

Svuda imaju slobodan prolaz (Preko Grčke i Srbije) ali nemaju slobodan prolaz preko Hrvatske (jer nije interes)

Pa jasno je ko dan..... ONI SU DOVEDENI DA SE NASELE U BIHAĆ zbog ogromnog broja ljudi koji je napustio Bihać jedno 15+ hiljada

Ako je migrantima jedini cilj (što se Bosne tiče) dokopati se Bihaća ili V.Kladuše zbog granice kako svi tvrde, čemu onda sva ta parada npr u Banja Luci da im se nedozovljava iskrcaj sa voza,kad se zna da idu za Bihać? Isto tako Tuzla ako im je ionako cilj Bihać i VK zašto ih onda užurbano sklanjaju sa kolodvora i požuruju za USK.Tako i Sarajevo. Puno to smrdi ako se već zna njihov krajnji cilj. Naši ljudi plitko razmišljaju. Ova kriza sa migrantima je neizbježna ali Srbija i RS kao i Hrvatska će ih iskoristiti i koristi za destabilizaciju zemlje...onaj ko od početka prati postove na ovoj temi zna da sam o tom davno pisao. Srbija ih preko RS-a trpa u USK. USK je strateški faktor za odbranu a i opstanak BiH. S druge strane Hrvatska im nedozvoljava (namjerno ili zato što moraju) prolazak kroz HR i čak ih vraća sve na USK. Onog momenta kada stanje na kantonu dosegne svoju kritičnu tačku, sve će kulminirati. Ja vam to kažem...već smo sličan scenario vidjeli početkom devedesetih a ja sam i tad imao dovoljno godina da to razumijem.Onog momenta kada kriza dosegne vrhunac RS će proglasiti vandredno stanje, akrivirati policiju i ovaj rezervni sastav.Pa ljudi, prošle godine su se naoružavali,sad formiraju rezervni sastav policije i sve kontra Ustava BiH i Dejtona.Scenario smo već vidjeli jednom 90-tih, nemojte da nam se ponovi. Samo ćete se jedno jutro probuditi a policija RS-a na granicama entiteta s izgovorom zaštite stanovništva...to će iskoristiti i hercegovci dole a Krajina tj. USK će postati "Evropska Zapadna Obala" ...svi vi pogledajte sliku malo šire pa i ovaj naš @Haldir nemojte gledati na migrantsku krizu, ona je tu i neizbježna je, pogledajte u šta se koristi i koje su neizbježne posljedice...ovi migranti će postati oni Kolindinih 10.000 terorista koje je nedavno najavila...

Edited by Grunf
  • Like 5

5 hours ago, paša said:

U vanrednim situacijama kakva je ova ne trebaju posebni papiri da se ljudi smjeste u neki objekat jer se to smatra privremenim sklonistem 

Pojedincima kod pričaju ne treba ništa već može da se radi kako ko hoće.

Koliko znam kod nas nije niko proglasio ratno stanje ili vanrednu situaciju da općinski organ nemože raditi svoj posao koji je nužan i stoji u protokolu.

Sad što općinski načelnik ide na ruku da privatnici zarađuju silne novce to je drugi par opanaka bitne su samo pare u cijeloj priči.

Bih je potpisnica raznoraznih konvencija i mora uvažavati neka pravila.

Migranti imaju pravo na smještaj i humani tretman u skladu sa zakonom .

Kod nas je problem što naša država nije sposobna provoditi zakon koji tretira migrante i zato svi gradovi puštaju migrante nama a mi nemamo snage da ih vraćamo 

10 minutes ago, paša said:

Kod nas je problem što naša država nije sposobna provoditi zakon koji tretira migrante i zato svi gradovi puštaju migrante nama a mi nemamo snage da ih vraćamo 

Ok. Stoji to sto kazete, ali pobogu to su ljudi koji su ilegalno bez dokumenata i identiteta presli granicu. Ja ne kontam jel to uopste dopire do ljudi i svijeta??? Ne bi niko rijeci rekao da su to ljudi koji u zelji za boljim perspektivnijim zivotom idu na zapad, uredno dokumentovani, prijavljeni na granicama koje prelaze, pa kad dodju i gdje dodju ispostuju tu sredinu, drzavu, zakone i nacin zivota. Ja u ovome svemu vidim samo masu bezobraznih, egocentricnih, zatucanih, devijantnih kriminalnih umova koji haraju zemljama i gradovima namecuci svoje i unistavajuci tudje. I NIJE U REDU DA SE ONI KROZ MOJ GRAD KRECU KAO DA JE NJIHOV (sto bi se reklo kao da su ga oni oslobodili) A DA JA MORAM DA SE OSVRCEM I PAZIM KUDA CU!!!!

A vlast ove drzave i ovog grada izjednacavam s njima. Nisu nista jedni bolji od drugih. Tek sad u ovoj situaciji vide se prava lica svih.

Edited by Fugaziii
  • Like 5
  • Thanks 1

Dragi Paša, u ovakoj izvanrednoj situaciji u kakvoj je Bihac i Krajina parlament u 5 minuta moze privremeno suspendirati sve konvencije koje zeli, naglasak je na 'MOŽE'  i 'ŽELI',

nema isprike, trenutno se NE ŽELI i tu prica pocinje i zavrsava. Ovako je poruka da je puno vazniji mlatimudan iz Pakistana koji je ilegalno presao 10 SIGURNIH zemalja i bira kome ce sjesti na grbacu nego stara bakica iz okolice Bihaca koja se smrzava po zimi i polugladna je. Ovo je za mene izdaja svojih građana, kod nas je isto tako, evo Ostojic kaze da se boji kada ce netko ubiti prvog migranta? pazi ovo, znaci boli ga patka sto prozivljavaju stanovnici u pogranicnom podrucju, gdje im se upada u kuce, krade ,plaši,, znaci to sto moze glavu izgubiti hrvatski građanin je sporedna stvar u brizi za mlatimudana pakistanskog. FUUUUUUUUJ. 

• Like 7

prije 41 minuta, paša said:

Ti razmišljaš ko' djete od 5 godina.

Prema tvojoj državi idu stotine hiljada ljudi koji hoće da ugroze BIH, a ti pričaš o njihovim pravima. 

prije 22 sati, Lidjo said:

Covjece ti vjerujes u to? Zar ti nije jasno da se taj kriminal ne prikaziva i cak sto vise se skriva da nebi doslo do pobune u lokalnom stanovnistvu! Policija ne smije djelovati i mediji odavno ne izvjestavaju pravilno - po naredjednju u marakeskom sporqzumu!

Gledam neki dan dva migranta kod stare galerije dobacuju nešto dvojici policajaca (koji stoje tu), policajci ništa.

Da sam ja dobacivao bio bih zapisan i kažnjen za remećenje reda, javnog mira itd... 500 KM kazne 

Znači policija mora šutati pod svaku cijenu, čak i kad ih napadnu... možeš to zamisliti? 

• Like 7

prije 1 sat, paša said:

Migranti imaju pravo na smještaj, ozbiljno? Evo, ja migriram u Austriju i dobijem smještaj, hranu, besplatno zdravstvo, WI FI, ne trebam ništa raditi, samo migriram?

• Like 5

Pojedinci mjesaju kruške i jabuke, tačno se zna na koga se odnose konvencije i sporazumi. Isključivo na izbjeglice i ljude iz zaraćenih područja ja koliko znam Pakistan Indija nisu u ratu i sa tim završava cijela priča oko konvencija. Ovdje se isključivo radi o nesposobnosti nemoći državne i lokalne vlasti .

• Like 3

32 minutes ago, toby said:

Migranti imaju pravo na smještaj, ozbiljno? Evo, ja migriram u Austriju i dobijem smještaj, hranu, besplatno zdravstvo, WI FI, ne trebam ništa raditi, samo migriram?

Zaboravio si i bankomat karticu ti moraju dati sa dopunom svake sedmice, za tvoje potrebe 🙂 

1 hour ago, toby said:

Mislim da paša konkretno misli na Marakaški sporazum/konvenciju - ali ni Marakaški sporazum iako potpisan od neke zemlje nije nužno obavezujući za zemlju potpisnicu

• Like 2

Ovo je strasno, a jos je strasniji izostanak prave reakcije, svi se zatvorili u sebe, svako sam za sebe, tocno po planu. 

• Like 1

25 minutes ago, Grunf said:

Sad će i neki naši forumaši reći da je deda sam skočio na glavu samo da optuži jadne i nevine migrante

Nije on skočio na glavu već ga istukla punica . Šalu na stranu ovo je žalosno da ljudi u poznim godinama postaju žrtve ove gamadi prema kojoj mi treba da budemo humani.

Najgore od svega što niko ne misli na najugroženije kategorije ljudi koji nemogu da se brane i odbrane žene djeca starci .

Jer ova gamad nema milosti ni empatije prema nikom pa ni prema djeci.

Koliko smo postali jadni i bijedni da se vise ne mozemo ni odbraniti sutaju nas po nasoj vlastitoj zemlji.Glavni krivac zeleni termiti najvise koji vladaju nama koji za sorosove pare  dopustaju da nam ovo rade.Da je neko u onoj Jugi ovako napao starca bio bi u roku pola sata u zavojima i ispalit preko granice,Policiji kakva da je ruke su svezane od nase vlasti sto i sami govore policajci ne smiju im nista jer bagra ima telefone a neko ih je dobro obucio kako da namjeste situaciju da oni ispadnu nevinasca,Jedina solucija je da USK proglasi vanredno stanje i odjebe raznorazne propise zakone i deklaracije jer mjestani moraju biti na prvom mjestu.Ali da bi se to ucinilo treba nam na vlasti posten i hrabar krajisnik sto mi na zalost nemamo.

• Like 5

It is so easy to solve the problem of train transportations of migrants -  locked all doors but one where people can enter to the train. People not being able to be identified with a valid document or passaport to the police should not be allowed into the train or would be taken out of the train for a check-up. In the meantime the train is gone.

Edited by kolibri123
  • Like 1

Kako rjesavati problem Migranata

Ja to vidimo vako:

Svako lice koje se nadje na teritoriji BiH bez valjanih dokumenata se hapsi (humano) i odvodi u jedan od nekoliko prijemnih centara a koji se nalaze u vecim gradovima BIH. U ovom centru se svako lice obradjuje radi utvrdjivanja identiteta a to znaci da se uzimaju otisci prstiju,slikanje itd..Svako lice se zdravstveno pregleda radi sprecavanja bolesti.
Centar obezbjedjuju organi sigurnosti, Securiti i policija i centar je zatvorenog tipa i nema kretanja nikome bez dokumenata
Svako lice koje zatrazi azil dobije izbjeglicki karton sa slikom i podatcima i ima pravo da izlazi u grad tokom dana do 18 navece
U centar dolaze medjunarodne i domace humanitarne organizacije i brinu se o hrani i kvalitetu zivota migranata
Svi koji su podnijeli zahtjev za azil i imaju izbjeglicki karton prebacuju se u manje centre po gradovima BiH.Boravak je ogranicen na grad koji pise u kartonu a to znaci da ne moze slobodno odlaziti u druge gradove
Svi koji dobiju negativan odgovor na zahtjev o azilu deportuju se u zemlje iz koje su dosli ili u zemlje koje hoce da ih prime 
Uporedo sa navedenim postupkom BH diplomatija pregovara EU radi preuzimanja djela migranata a narocito preuzimanja migranata koji se nemogu deportovati iz raznih razloga
Svi migranti koji ne postuju proceduru,prave krivicna djela idu u zatvor

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...