Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

1 hour ago, Grunf said:

I ja sam to spomenuo ovdje i već 98% posla oko tog je odrađeno (radna dozvola i viza), ostale još neke sitnice da se zaključe i selim sa porodicom. Međutim, neki su me forumaši ovdje žestoko popljuvali čim sam i spomenuo moje razmišljanje

Mogu slobodno konstatovati iz ličnih iskustva kad sam otišao iz Bosne iz Bihaća nije mi bila namjera ostati međutim nikad se vise nebi vratio iskreno , ja sam otišao još prije skoro 19 godina tako da ovdje u Holandiji doslovno duže živim nego što sam živio u Bosni volim Bihac rado dolazim u njega imam kuću ali mi se najdraže vratiti u Holandiju .

Najžalosnije sto je poslije rata situacija bila bolja nego danas u Bihaću zato ko god može nek ide sigurno se neće pokajati , ako ništa biće rahat moći će sebi zaratiti penziju za stara dane dostojne čovjeka. 

Bihać je propao grad grad u kandžama lopova kriminalaca izbori neznače ništa tako da niko ništa nemože promjeniti jer čovjek sa 10000 maraka može kupiti da sjedi u općinskom vijeću a za 20 000 u federalnom parlamentu stoga nek se jebu svi od reda . Što bi bili robovi vlastitoj državi kad možete biti gospodin u Njemačkoj Švedskoj Holandiji.

Neću reći ni da je ovdje sve bajno ko radi i ko hoće da se bori taj sigurno neće propasti. Ako ništa niko te neće zajebavati i ako pošalješ dijete u školu sigurno će nešto naučiti .

Edited by Barba
  • Thanks 2

Bihac  vjerovatno nece ostati prazan, u tijeku je priliv novog  'stanovnistva', oni koji ne uspiju proci zaglaviti ce ovdje i siriti svoju kulturu ili kako izgleda prije nekulturu. Moram priznati da je stvarno tesko ovo gledati, covjece koliko je ljudi izginulo ne tako davno za svoj rodni kraj a sada odlazi tko god moze, da li je moguce da je sve bilo uzalud, da se obranila rodna gruda srcem i zivotima a sada se  zahvaljujuci politicarima prepusta bez ispaljenog metka, to je PRESTRASNO.

• Like 5

prije 8 minuta, Rijecanin said:

Bihac  vjerovatno nece ostati prazan, u tijeku je priliv novog  'stanovnistva', oni koji ne uspiju proci zaglaviti ce ovdje i siriti svoju kulturu ili kako izgleda prije nekulturu. Moram priznati da je stvarno tesko ovo gledati, covjece koliko je ljudi izginulo ne tako davno za svoj rodni kraj a sada odlazi tko god moze, da li je moguce da je sve bilo uzalud, da se obranila rodna gruda srcem i zivotima a sada se  zahvaljujuci politicarima prepusta bez ispaljenog metka, to je PRESTRASNO.

Rijecanin nasa propast je pocela 92 kad nas je Aljo u ime neke nezavisne Bosne kao da tad nije bilo Bosne odveo u rad po nalogu svog cionistickog muslimanskog bratstva i nekad jedinstvene muslimane u Jugi izdjelio i rasuo za svoj privatni komad teritorije.Kaze to je velika Srbija a vidi to je bila velika muslimanija Bosna Sandzak muslimani makedonije pa i na kosovu sad bi mi bili vecina.Ovo sto se radi je nastavak njegovih mentora.Ne mogu sad da nadjem izjavu Frensisa Boyla koji je zastupao BiH pred medjunarodnim sudom u Hagu prije 15 ili 20 god ovo je on slusao o planovima i rekao sta nam se sprema.Ali problem je sto nas narod ne cita.

• Like 2
  • Dislike 2

Ovo s manipulacijama medija gledamo doslovno svaki dan, to vec bode oci, u BiH i Hrvatskoj sad je vec pitanje golog opstanka jer ti zemlju napusta radno sposobno aktivno stanovnistvo od koje ovisi buducnost jedne zemlje, znaci izvozis ono najvrednije sto jedna zemlja ima a uvozis strane socijalne slucajeve, krimose i tko zna sto sve ne, i sve to uz ogormnu podrsku medija koji namjerno zatrpavaju raju s nevaznim stvarima dok se u pozadini odvija prava drama. 

Jednom rjecju TRAGEDIJA.

• Like 3

prije 5 minuta, zudox said:

Rijecanin nasa propast je pocela 92 kad nas je Aljo u ime neke nezavisne Bosne kao da tad nije bilo Bosne odveo u rad po nalogu svog cionistickog muslimanskog bratstva i nekad jedinstvene muslimane u Jugi izdjelio i rasuo za svoj privatni komad teritorije.Kaze to je velika Srbija a vidi to je bila velika muslimanija Bosna Sandzak muslimani makedonije pa i na kosovu sad bi mi bili vecina.Ovo sto se radi je nastavak njegovih mentora.Ne mogu sad da nadjem izjavu Frensisa Boyla koji je zastupao BiH pred medjunarodnim sudom u Hagu prije 15 ili 20 god ovo je on slusao o planovima i rekao sta nam se sprema.Ali problem je sto nas narod ne cita.

Kakve perverzne gluposti. Pa ti citiras onu zelenu transferzalu sto je Mladic prezentirao u Hagu i sto je Milosevic u Karadjordjevu prezentirao Franji. 

Cvetkovic Macek deal u kom nema Bosnjaka je konstanto aktivan. Kako Franjo rece kad se hrvatske i srpske skare sklope tu za muslimane mjesta nema.

• Like 1

prije 7 minuta, zudox said:

Frensis Boyle   Milosevic je ubijen u zatvoru jer sam tu noc sjedio sa njim u celiji i razgovarao bio je odlicnog zdravlja.Razlog je sto je odlucio progovoriti istinu i pozvati predstavnike njemacke francuske amerike i dr da su su prekrsili dogovor i da je sve ovo sto je radio radio po diktatu i dogovoru medjunarodne zajednice kojoj mi slijepo vjerujemo.Ja pricam glupost e pa ti tvoji pametnjakovici su unistili bosanske muslimane nalazimo se na ivici biolloskog opstanka ali je bitno da je prijeratni robijas i kokuz obezbjedio sebe i svoje bliznje za 500 godina.

Boze te perverzije mozes porocitatni na BNu il kojekakvim srpskim portalima.

• Like 1

prije 8 minuta, Tony Balkano said:

Boze te perverzije mozes porocitatni na BNu il kojekakvim srpskim portalima.

Ne drugar vec direktna izjava na televiziji a bilo negdje i u novinama a ovo sto sad gledamo je samo nastavak te politike.

Henry Levy   Da su muslimani u Bosni pobili 40000 pasa koliko je silovano muslimanki evropljani bi odmah intervenisali i pobili sve muslimane u Bosni.Za evropske politicare vaznija pasja krv od nase

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/boyle-svijet-je-podrzao-milosevicev-plan

Da ne bi bilo da lazem a sad povezite ova dogadjanja sa ovim sto se sad dogadja

@zudox hajmo se vratiti na lokalni nivo. 

Bihac je mogao 'gospodski' rat da provuce da nije bilo famozne 'autonomije'. Iz tog rata smo izasli dosta osakaceni i impotentni. Glavni problem USKa je sto poslije Fikreta, i Ljubijankica nismo imali 'krajiskog' glasa i autoriteta. USK je postao kanton na kraju drzave. Nije se pojavio nijedan vjest politicar sa iole potkovanom vizijom.

Imali smo 'ambiciozne' kao Hamdiju i Emdzu, koji su gradu zadali teske udarce. Pored financijski jos je gori moralni ponor u koji je grad potonou nakon ova dva idiota.

Ovi migranti samo pokazuju svu nasu krhkost.

• Like 2

prije 39 minuta, Tony Balkano said:

@zudox hajmo se vratiti na lokalni nivo. 

Bihac je mogao 'gospodski' rat da provuce da nije bilo famozne 'autonomije'. Iz tog rata smo izasli dosta osakaceni i impotentni. Glavni problem USKa je sto poslije Fikreta, i Ljubijankica nismo imali 'krajiskog' glasa i autoriteta. USK je postao kanton na kraju drzave. Nije se pojavio nijedan vjest politicar sa iole potkovanom vizijom.

Imali smo 'ambiciozne' kao Hamdiju i Emdzu, koji su gradu zadali teske udarce. Pored financijski jos je gori moralni ponor u koji je grad potonou nakon ova dva idiota.

Ovi migranti samo pokazuju svu nasu krhkost.

Mozemo se vratiti na lokalni nivo i onako se nasa sudbina rjesava drugdje.Problem je sto nemamo prije bih rekao hrabrog politicara da jednostavno kaze dosta i protjera sve ove IOM i kazni ove njihove domace sluge.Najgori su ovi sto rade nasi za IOM tacno prisiljavaju ove sa porodicama da ostanu ovdje vucu djecu sa autima u skole i tako  to.Ranije je neko stavio tekst nase mladica koji je nepokretan pa sto ne idu i ovi licemjeri nastavnici i po njega da mu pomognu  to im je zemljak umjesto ovih sto su dosli ili pobjegli mozda i zbog zlocina zbog osvete.

Tony, meni je osobno je potpuno neprihvatljiva teza da je Hrvatskoj u interesu da se BiH napuni migrantima i da se na taj nacin destabilizira. Ne postoji cilj koji bi takvo nesto moga logicki opravdati, reći da je Hrvatskoj koja zivi od turizma interes  da duz cijele granice  s BiH dobije za susjede ilegalce nepoznatog identiteta koji su kulturoloski jos u kamenom dobu je meni osobno van pameti.

• Like 2

prije 2 sati, Rijecanin said:

Tony, meni je osobno je potpuno neprihvatljiva teza da je Hrvatskoj u interesu da se BiH napuni migrantima i da se na taj nacin destabilizira. Ne postoji cilj koji bi takvo nesto moga logicki opravdati, reći da je Hrvatskoj koja zivi od turizma interes  da duz cijele granice  s BiH dobije za susjede ilegalce nepoznatog identiteta koji su kulturoloski jos u kamenom dobu je meni osobno van pameti.

Čovjek je objasnio. Treći entitet koji bi se pripojio Hrvatskoj kad RS proglasi otcjepljenje. Pogledaj govore iz Niša.

Argumenti su Čović otvoreno zagovara Herceg Bosnu, odlazak  na 9 januar hrvatskog ambasadora, hrvatska vrlo podlo vodi kampanju da su Bošnjaci snažno vezani za Isis, afera selfije, 

Ti si debelo neupućen jer gledaš Cro medije, kiji su gori negoli 92ge kad smo imali Feral.

Nije mi jasa Bošnjo koji ne vidi šta se odvija i gore je 10 puta nego li 92ge. 

Geostrateško okruženje nam je katastrofa slaba Amerika, slaba Evropa i sve jača Rusija i Kina. Islamski svjet su cionisti uništili.

Bošnjaci uskori postaju Palestinci i ova migrantska kriza je dar božiji za Vučića, Mileta, Dragana i Putina. 

Daj bože da griješim. 

Sve ovo sto se sada dogadja objavio je ruski RT migranti su samo poceli pristizatiprije godinu i pol.Ukratko cilj je da se naseli USK sa ovim tzv migrantima pogotovo sa teroristima koji bjeze iz Sirije i da isele narod.Tacno znaju podatke koliko ljudi zivi u Usk po gradovima i starosno stanje naroda .Ukratko kada ih dodje nekoliko hiljada onih za koje je predvidjeno da ostanu na kantonu ovi iz IOM ce im dostaviti kontejnere naoruzanja da preuzmu vlast i istjeraju domicilno stanovnistvo .Nakon toga slijedi od EU ciscenje teroristicke enklave i predaja ove teritorije Hrvatskoj.Za to vrijeme Srbija dobija obecani komad RS u zamjenu za Kosovo i pristup EU i NATO.Prema tome nije ovdje problem Rusija  vec krizarsko cionisticki savez kojem nas je Alija prikljucio i u koji mi slijepo vjerujemo.Ni Srbija ni Hrvatska ne smiju uhom mrdnuti dok EU i Amerika to ne narede oni su samo izvrsioci naredjenja.Problem je u tome sto mi nemamo licnosti dovoljno jake da digne svoj glas i povede narod ovo sto imamo danas su robovi para koje su pokrali u ratu i poslije i nalaze se na bankama.Samo dodju i kazu pseto hoces slusati i raditi sta ti kazemo ili konfiskujemo vas novac  nakon cega slijedi klimanje repom i glavom nasih vodja.

18 minutes ago, zudox said:

Sve ovo sto se sada dogadja objavio je ruski RT migranti su samo poceli pristizatiprije godinu i pol.Ukratko cilj je da se naseli USK sa ovim tzv migrantima pogotovo sa teroristima koji bjeze iz Sirije i da isele narod.Tacno znaju podatke koliko ljudi zivi u Usk po gradovima i starosno stanje naroda .Ukratko kada ih dodje nekoliko hiljada onih za koje je predvidjeno da ostanu na kantonu ovi iz IOM ce im dostaviti kontejnere naoruzanja da preuzmu vlast i istjeraju domicilno stanovnistvo .Nakon toga slijedi od EU ciscenje teroristicke enklave i predaja ove teritorije Hrvatskoj.Za to vrijeme Srbija dobija obecani komad RS u zamjenu za Kosovo i pristup EU i NATO.Prema tome nije ovdje problem Rusija  vec krizarsko cionisticki savez kojem nas je Alija prikljucio i u koji mi slijepo vjerujemo.Ni Srbija ni Hrvatska ne smiju uhom mrdnuti dok EU i Amerika to ne narede oni su samo izvrsioci naredjenja.Problem je u tome sto mi nemamo licnosti dovoljno jake da digne svoj glas i povede narod ovo sto imamo danas su robovi para koje su pokrali u ratu i poslije i nalaze se na bankama.Samo dodju i kazu pseto hoces slusati i raditi sta ti kazemo ili konfiskujemo vas novac  nakon cega slijedi klimanje repom i glavom nasih vodja.

Slicnog sam misljenja na zalost to vecina ljudi nece da vidi. 

Ista stvar je bila i pred pocetak rata u Bihacu to sam nekoliko puta ponovio na ovoj temi .

14 hours ago, Rijecanin said:

Ovo s manipulacijama medija gledamo doslovno svaki dan, to vec bode oci, u BiH i Hrvatskoj sad je vec pitanje golog opstanka jer ti zemlju napusta radno sposobno aktivno stanovnistvo od koje ovisi buducnost jedne zemlje, znaci izvozis ono najvrednije sto jedna zemlja ima a uvozis strane socijalne slucajeve, krimose i tko zna sto sve ne, i sve to uz ogormnu podrsku medija koji namjerno zatrpavaju raju s nevaznim stvarima dok se u pozadini odvija prava drama. 

Jednom rjecju TRAGEDIJA.

zivjela Europska Unija (oprez ironija). Hrvatska je definitivno gubitnik kroz pristup EU!

49 minutes ago, zudox said:

ovo vec spada u teoriju zavjere po meni!

• Like 1
  • Dislike 1

prije 7 minuta, Lidjo said:

zivjela Europska Unija (oprez ironija). Hrvatska je definitivno gubitnik kroz pristup EU!

ovo vec spada u teoriju zavjere po meni!

Umjesto da upalis RT i cistas njihovu stampu umjesto cionisticke EU stampe sto je cisto licemjerstvo i njihove novinarske filijale na balkanu bilo bi ti bolje.Zasto ga brane u americi i u EU zar nije sloboda medija iz razloga sto otkriva istinu o njima.Recimo kad je bila ona frka oko imena RS nedavno RT je upozorio da hrvatska gura muslimansku stranu u taj proces a na kraju ce ih izdati i pruziti ruku Dodiku i traziti da se prizna herceg bosna.I gle cuda Covic pruzi ruku na kraju Dodiku a nas Izetbegovic osta ko pokisla kokos.

54 minutes ago, zudox said:

Umjesto da upalis RT i cistas njihovu stampu umjesto cionisticke EU stampe sto je cisto licemjerstvo i njihove novinarske filijale na balkanu bilo bi ti bolje.Zasto ga brane u americi i u EU zar nije sloboda medija iz razloga sto otkriva istinu o njima.Recimo kad je bila ona frka oko imena RS nedavno RT je upozorio da hrvatska gura muslimansku stranu u taj proces a na kraju ce ih izdati i pruziti ruku Dodiku i traziti da se prizna herceg bosna.I gle cuda Covic pruzi ruku na kraju Dodiku a nas Izetbegovic osta ko pokisla kokos.

ovdje svako mrzi svakoga, i tako nas pokusavaju sve podici na ovim prostorima. sreca moja pa imala normalne roditelje pa me ucili sve suprotno od nacionalizma i vjerskih gehanija i svega sto ne podrazumijeva podjelu na dobro i lose. ovdje niko nije normalan, i ovdje treba baciti bombu kakvu atomsku da sve sravni sa zemljom, pa vidjeti mozel se sta poceti ispocetka. NIsta drugo ovo glupo balkansko sjeme ne moze ispraviti... mi smo slavi, robovi, i ne mozemo ni biti bolji od ovoga... govorim onako u globalu... a i u pravu sam.. staces...

• Like 4

3 hours ago, zudox said:

citam ja sve i svasta, ali explicitno govoriti da je cilj da se to ovdje naseli mi zvuci malo paradoxno. Tu bi se bunile i Srbija i Hrvatska. Bosna kao fildzan-drzava sa tim arapima? Na sta bi to izgledalo? Sta bi onda trebale reci Turska koja ima oko 2 miliona izbjeglica, koliko ih je u Grckoj? Pa prije ce ostati u Grckoj nego u Bosni?!

Mein je jasno sa tim valovima gdje su Arapi dolazili u Bosnu (1 val u ratu gdje su mudze dolazile, onda kao turisti iz Kuwaita i kupovali zemlju) i sad ovaj val sa izbjeglicama.

Ali kad skupimo sve te ljudi sto su dosli, koju brojku dobijemo?

• Dislike 1

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...