Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 18,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3498

• rucica1

1395

• Barba

1224

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

26 minutes ago, Barba said:

Kako sam cuo da je u Biri opsadno stanje migranti napali zastitare i policiju.

Znaci pocelo je jos kad oruzje stigne ima da bude veselo ,a vi narode sjedite po kafama.

Naravno, neki su dugo vec tu i ne mogu dalje. Bice i kod nas uskoro kao u Grckoj sto smo gledali prije neki dan ako se nesto ne poduzme.

Sve ih je vise, sve je teze. Poznavajuci njhihovu kulturu znamo da oni lako postanu agresivni i na samo jedan nacin rijesavaju problem

• Dislike 1

Bice ko sa onim sto je silovao djevojku a imao sidu odveli ga u Sarajevo i pustili iz zatvora sreća pa ga neko prepoznao u Bihaću pa ga ponovo hapsili. O jebo ovakvu vlast uskoro ce nas napadati i u kući jedino ćemo ih moći moliti da budu što nježniji ko se suprotstavi od nas pravac zatvor u ime ljudskih prava

• Like 2
  • Thanks 1
34 minutes ago, Zmiugaloma said:

hoce, hoce... napravice krug i vratiti ih nazad...

Tačno tako , nije to titina milicija koja je rješavala stvari bez mnogo komplikovanja.

Gledan prije desetak dana pet migranata sjede ispred DM u centru ispred svakog bambuća deru se jedan priča na skyp i gurnuo ruku u gaće i handri se policija prolazi sa strane nikom ništa .

Čeka se samo isporuka oružja oa će biti veselo .

• Like 2

Puno je puno novih doslo, vidi se u gradu, ovim starim vec popamtila face, pa se novi itekako primijete. Dosta vise i afrikanaca ima medju njima nego inace. I indijaca sta li su vec... I likovi ne je*u zivu silu. Policija ih kao potjera sa trga, oni se smaknu iza kule kod Flash Arta, kad policija ode oni opet nazad. Previse ih je sad (a tek ce ih biti) na ovako mali broj policajaca, pa i gradjana. Bas se sad primijeti. I nije lijepoo haha, malo je prpa kad njih dvadesetak se okupi ispred pošte a ti sam moras cekati na semaforu, sad su poceli i da zure i bulje u tebe, neugodno je skroz.  Frustrirajuce je to sto haj sto si se morao boriti s i protiv domacih ovih zivotinja sad moras i protiv zvijeri... Bas bed... A vjerujte nece niko od vlasti poduzeti nista. Ruzno je reci ali da hoce kakvog glavesinu napasti ili njegovog nekog da vidim bas jesu spremni zazmiriti i na to.... 

• Like 4

Ljudi nikako skuziti da oni putuju zajedno hiljadama kilometara i ne mozes ti ici s nekim toliko a ne uvezati se. Znaci imaju isti cilj, imaju sheme s kojima ce lakse proci, tako imaju i te taktike za eskuviranje policije, izvidjanje, i tome slicno. Oni su kao vojska covjece i kad bude trebalo oni ce zajedno se drzati. A i to se moglo vidjeti x puta. Znaci nebitno sto se izmedju sebe tuku i sta sve ne, ali probaj dirnuti u njih pa ces vidjeti kako staju jedan iza drugog. A sta ce nas covjek? Haha ko da me brani? Da mi stanemo jedni iza drugih? Haha da, kako da ne. Bolje da se sami potamanimo, bezbolnije ce biti nego pustiti da se ovo ovako i dalje odvija. 

• Like 3
  • Thanks 2
On ‎8‎.‎4‎.‎2019‎. at 10:36, Barba said:

Prije svega mjesas nazive provincija sa nazivom kraljevine  kod nas u Bosanskom jeziku se koristi iskljucivo naziv Holandija ili Nizozemska to je naziv koji se koristi opcenito u svijetu cak sto vise vecina Holandskih proizvoda ima naziv made in Holland, ali nebitno zakon o strancima kojim se IND vodi i slijedi je iskljucivo u nadleznosti drzave i nema nikakve veze sa provincijama niti njihovim zakonima. To nije tema ove price,ja nisam nigdje rekao da postoje ogranicenja kod podnesenja zahtjeva za azil to moze uraditi svaki stranac ja sam iskljucivo pricao o tome da vecina zahtjeva nebude uzeta ni u razmatranje znaci zadnjih godina kriteriji su se poostrili,nekad se moglo u Holandiji na razne nacine zatraziti azil dovoljno je da kazes da si peder medjutim toga vise nema jer Holandija ima pedera i da ih izvozi.

Za vrijeme rata u Bosni i Hrvatskoj , Makedonci Rumuni Albanci pa cak i Srbijanci su masovno odlazili u Njemacku Holandiju i lagali da dolaze iz zaracenih podrucja odnosno da su iz Bosne ili Hrvatske i skoro vecina su dobili status izbjeglice a kasnije i boravak.

Ista stvar je sad i sa ovim migrantima vecina njih laze da su iz Sirije ili drugih zaracenih podrucja zato oni unistavaju dokumente bas kao sto su i balkanci unistavali da se ne bi otkrilo da su iz zemalja u kojima nije rat i ratno stanje.

Pita @Grunf zasto ne idu avionom pa ovo je je jedan od razloga samo na ovaj nacin mogu sakriti porijeklo i dobiti status izbjeglice a @paša sto prica da su migranti po kampovima vecina njih uglavnom fura ovu pricu da dolaze iz zaracenih zemalja i to furaju dok ide,ali na kraju se sve otkrije .

Ni u jednoj zemlji EU osoba koja se izjasnjava kao ekonomski migrant nemoze dobiti boravak samo na osnovu toga sto ima dolazi iz zemlje sa slabim ekonoskim preznakom.

Zasto bi Njemacka primila pakistanca a Pakistan nuklearna velesila to nema logike.

Vecina njih koristi rupe u zakonu a u tome im pomazu razne organizacije .

Ne mjesam ja nista nego ti mjesas. Pricas kako je u Holandiji. Samo ti kazem da nema Holandije, nego je Nizozemska, the Netherlands itd, a "made in Holland" znaci da je proizvod napravljen u jedne od te dvije provincije.

I tacnoje da to nije tema. Ja sam reagovo na to sto si rekao da licno znas da....citiram tebe "izbjeglice odmah u policiji obrađuje u roku 24 sata".. Sto nije tacno. Iznosis stvari ovdje koje nisu tacne. Dao sam ti i link da vidis kako to ide...

Nigdije nije bas tako bajno. Samo je stvar sto je kod nas totalna katastrofa. A stvari su sve gore. Koliko god da se uradi iduci dan ce da bude jos gore. Jer za svakog naseg koji zeli nesto dobro ima njih troje koji gledaju samo svoju korist.

On ‎8‎.‎4‎.‎2019‎. at 15:32, Grunf said:

I ja sam to spomenuo ovdje i već 98% posla oko tog je odrađeno (radna dozvola i viza), ostale još neke sitnice da se zaključe i selim sa porodicom. Međutim, neki su me forumaši ovdje žestoko popljuvali čim sam i spomenuo moje razmišljanje

Ako ti je ici idi...samo nemoj daleko da mozes da navratis kad god pozelis 😉

Najgore je onim sto odu u Ameriku ili Australiju….itd….odu pa ih nema po 4-5 godina.

Edited by alenB
prije 58 minuta, Fugaziii said:

Ljudi nikako skuziti da oni putuju zajedno hiljadama kilometara i ne mozes ti ici s nekim toliko a ne uvezati se. Znaci imaju isti cilj, imaju sheme s kojima ce lakse proci, tako imaju i te taktike za eskuviranje policije, izvidjanje, i tome slicno. Oni su kao vojska covjece i kad bude trebalo oni ce zajedno se drzati. A i to se moglo vidjeti x puta. Znaci nebitno sto se izmedju sebe tuku i sta sve ne, ali probaj dirnuti u njih pa ces vidjeti kako staju jedan iza drugog. A sta ce nas covjek? Haha ko da me brani? Da mi stanemo jedni iza drugih? Haha da, kako da ne. Bolje da se sami potamanimo, bezbolnije ce biti nego pustiti da se ovo ovako i dalje odvija. 

Pa zar nije bila kasarna kod nas tamo. Sto niko ne pozove vojsku u pomoc. Kad su bile poplava isla je vojska i pomogala kome god je trebala pomoc. Sta fali da sad malo proseta centrom grada. Kad nema policajaca mogu oni. Nije potreban neka intervencija. Samo njihovo prisustvo bi mozda smanjilo napetost.

Edited by alenB
20 minutes ago, alenB said:

Pa zar nije bila kasarna kod nas tamo. Sto niko ne pozove vojsku u pomoc. Kad su bile poplava isla je vojska i pomogala kome god je trebala pomoc. Sta fali da sad malo proseta centrom grada. Kad nema policajaca mogu oni. Nije potreban neka intervencija. Samo njihovo prisustvo bi mozda smanjilo napetost.

Pa reci ti meni sta fali da vojska izadje? Ja sam ta koja je prva i rekla da trebaju i trebali su jos davno. Ovo nije bas jednostavna i bezizlazna situacija i ovi ljudi poznaju samo silu i zakon jacega. Ako se mi postavljamo kao potrcka po kojima oni mogu kenjati na glavu, onda nek crknemo slobodno. Vojska, policija, civilna zastita, sve dici na kantonu pa neka se drugima gace tresu!

• Like 2
21 minutes ago, alenB said:

Ma nije to cilj. Ono da se hoce rijesilo bi se za 24 sata ali naredjenja su drugacija. Dok god domicilno stanovnistvo se ne protivi zestoko i pritisak na politiku postane neizdrziv do tad se nrce nista promijeniti. Ovo je sve neka vrsta testa dokle se moze ici i sta nam mougu sve uraditi..

• Like 3
  • Dislike 1
  • Thanks 1
prije 24 minuta, Lidjo said:

Ma nije to cilj. Ono da se hoce rijesilo bi se za 24 sata ali naredjenja su drugacija. Dok god domicilno stanovnistvo se ne protivi zestoko i pritisak na politiku postane neizdrziv do tad se nrce nista promijeniti. Ovo je sve neka vrsta testa dokle se moze ici i sta nam mougu sve uraditi..

Naravno, potreban je motor koji ce napraviti frku i dobiti medijsku i svaku drugu paznju. Imamo primjer dvojice policajaca u Sarajevu, i primjer kako se nista ne desi. 

Ma, ovo je u stvari i dosadno komentarisati. Nemamo nikakvog duha u gradu, ljudi ce reagovati kad voda predje prozore. 

Sa druge strane ovdje je faktor vremena od neprocjenjive vaznosti. Srbija i entitet rs su napravili protok migranata prema USK-u. Sto se njih tice oni bih poslali milion ako treba.

Vojska bi trebala izaci na granice drzave i zaustaviti ovaj nekontrolisani dotok. Medjutim, ocigledno je plan da nekakva Dodikova policija izadje na granice entiteta i odrzi pakao u Federaciji na najvecem mogucem nivou. Polako a sigurno migranti su postali oruzije specijalnog rata.

• Like 3
  • Thanks 1

Tesko da cemo ista promijeniti medjunarodna zajednica je vec instalirala svoje sluge od domacih beskicmenjaka po drzavnim institucijama koji rade za njihove interese.Sad da mi migranti provale u kucu i razbijem kojeg ja bi u zatvor jer ne bi mogao dokazati da su imali namjeru povrijediti.Sledecu noc bi isti napali moju porodicu jer znaju da ih nema ko braniti.Volio bih da sva policija da ostavku i kaze rijesavajte narode ovo sami pa kako prodjete.Vjerujte to je obicna gomila kukavica koja napada u coporu cim bi vidjeli sta ih ceka svi bi se razbjezali.Policija ovako svezani ruku postaje samo problem nama .

• Like 3
  • Thanks 1
2 hours ago, alenB said:

Ne mjesam ja nista nego ti mjesas. Pricas kako je u Holandiji. Samo ti kazem da nema Holandije, nego je Nizozemska, the Netherlands itd, a "made in Holland" znaci da je proizvod napravljen u jedne od te dvije provincije.

I tacnoje da to nije tema. Ja sam reagovo na to sto si rekao da licno znas da....citiram tebe "izbjeglice odmah u policiji obrađuje u roku 24 sata".. Sto nije tacno. Iznosis stvari ovdje koje nisu tacne. Dao sam ti i link da vidis kako to ide...

Nigdije nije bas tako bajno. Samo je stvar sto je kod nas totalna katastrofa. A stvari su sve gore. Koliko god da se uradi iduci dan ce da bude jos gore. Jer za svakog naseg koji zeli nesto dobro ima njih troje koji gledaju samo svoju korist.

Ako ti je ici idi...samo nemoj daleko da mozes da navratis kad god pozelis 😉

Najgore je onim sto odu u Ameriku ili Australiju….itd….odu pa ih nema po 4-5 godina.

Ti si neki zaguljen lik opet ti ponavljam u Bosanskom jeziku možeš reći Holandija ili Nizozemska to su nazivi koji se koriste i svako zna na šta se misli. Mislim nevidim razlog za spam .

Pa odi sad Prijavi se reci da si migrant oa ćeš vidjeti šta će se desiti , ovi stvari i linkove koje si postavio nemaju veze sa istinom to je nekad bilo jedine valjane informacije su na IND ovom sajtu .

3 hours ago, Fugaziii said:

Zena mi prica da joj iza vrata u hodniku sjekira spremna stoji. Djeci je rekla da je niko ni slucajno dirnuti nesmije, za cijepanje drva kupila drugu.

• Like 2
  • Haha 1
prije 54 minuta, rucica1 said:

Zena mi prica da joj iza vrata u hodniku sjekira spremna stoji. Djeci je rekla da je niko ni slucajno dirnuti nesmije, za cijepanje drva kupila drugu.

Zalosno ali potrebito i u mene sjekira u hodniku druga u garazi a bejzbol palica u autu.U ratu spavao i poslije rata otkljucani vrata a sad ovako i onda cirkus od ministra kaze stanje bezbjednosti ja naruseno ali pod kontrolom.Sta drugo da pomislim nego ili me podjebava ili pravi budalom.

• Like 3
prije 57 minuta, rucica1 said:

Moja zena drzi dvije sjekira iza vrata. Jednu za migrante drugu za mene ako dodjem pjan kuci! Jos joj kazem da treba stediti. Moze ona jednom sjekirom i mene i migrante i drva sjeci 🙂

• Haha 1
prije 5 sati, Grunf said:

Nisam imao pojma da ova stranica postoji http://antimigrant.ba/

Pocelo dolaziti kako se ono kaze pamet u glavu ali bojim se kasno.Kad se samo sjetim podrzavaoca ovih terorista u njihovom krvavom pohodu protiv Sirije po forumima mislim da im je sad ovo karma evo vam ih u kucu.Kad sam po forumima pisao prije dvije tri godine da ce te porazene koljacke bande biti smjestene kod nas u Bosnu jer ipak ovo je americki protektorat  svi mi se smijali a admini po kratkom postupku non stop banovali iako nisam rekao nikom cak ni mars.Nemamo mi vise prijatelja u muslimanskom svijetu jer su vidjeli da smo obicna americka potrcka sad kad zagusti ostajemo sami.

• Like 1
prije 21 minuta, Balerion said:

Ja kad sam god na kojem forumu jos prije godinu dana rekao da tu ima gomila ISIL ovaca odmah me banovali zato jer obavjestajne sluzbe dobro znaju tko je tko .Najzad oni to i ne kriju samo malo se zapricajte sa njima naletjecete na njih oni to i ne kriju.Casti ih picem vidjeces kad se otvore ne jebu oni zivu silu kako se ono kaze.Bice kuknjave kad pocnu razbijati nisane po merzalucima ili recimo turbeta i spomenike pripadnicima  ABiH kao mjesta sirka.

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...