Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

Komesar Koričić: “U posljednjih pet dana na područje Bihaća stiglo oko 600 novih migranata”

Za građane Bihaća neprihvatljivo je otvaranje bilo kakvih novih prihvatnih centara za migrante, istaknuto je juče u saopštenju za javnost gradonačelnika tog grada Šuhreta Fazlića.

“Povodom učestalih upita građana Bihaća, a u vezi s medijskim izvještajima o otvaranju novih prihvatnih centara za migrante na dodatne dvije lokacije, gradonačelnik Bihaća nedvosmisleno ističe da je izričito protiv otvaranja bilo kakvih novih prihvatnih centara ili povećanja postojećih smještajnih kapaciteta u ‘Biri’ i Borićima”, stoji u saopštenju.

Navodi se kako Bihać nema resurse ni mogućnosti da prihvati nove migrante i da su takvi stavovi predočeni u svim razgovorima s predstavnicima državnih organa i međunarodnih organizacija koje se bave pitanjima migracija. Dalje se ističe zabrinutost zbog potencijalne opasnosti nekontrolisanog dolaska ilegalnih migranata, a posebno zbog činjenice da Ministarstvo sigurnosti BiH i Vijeće ministara BiH nisu pokrenuli aktivnosti na pronalaženju novih lokacija za smještaj migranata van područja Unsko-sanskog kantona.

Istovremeno, ističe se da bezbjednost, sigurnost i zdravstvena zaštita građana Bihaća moraju biti u fokusu djelovanja, ne samo gradske administracije, već i svih direktnih učesnika aktuelne migrantske krize u Bihaću, odnosno predstavnika kantonalnih i državnih institucija, te međunarodnih organizacija koje se bave pitanjem migracija.

Inače, u posljednje vrijeme, dolaskom lijepog vremena, značajno se povećao broj migranata koji pokušavaju ući na područje USK i potom nastaviti svoj put ka Hrvatskoj i Evropskoj uniji. Komesar MUP-a USK Mujo Koričić potvrdio je kako je u posljednjih pet dana na područje Bihaća stiglo oko 600 novih migranata i pored toga što policija na terenu provodi ranije donesene mjere zabrane dolaska novih stranih državljana i onemogućava njihov ulazak.

Premijer USK Mustafa Ružnić rekao je kako se ne može prihvatiti da na području ovog kantona boravi više od 3.200 migranata, s obzirom na to da je ta brojka ranije dogovorena s nadležnim institucijama i međunarodnim organizacijama.

https://www.biscani.net/komesar-koricic-u-posljednjih-pet-dana-na-podrucje-bihaca-stiglo-oko-600-novih-migranata/

To su ovi nasi biseri upali ne bi li nam identitete skuzili, da vide ko dize hajku. Haha. Nije tesko pingovati singal ip adresa. Kkakva amerika crna, haha. Paziteee sta pricate Veliki brat i Tata Peter sve gledaju haha. 

Eto sad ce dole na Neum krenuti izgleda, i odma svi o tome pricaju, odma je panika. E pa bas bi sad voljela da svi dole udare na Neum. Pfff

• Like 1

Haha ako su htjeli saznali su ko smo, tako da se ne moramo praviti ko fol nesto, ali sta nam mogu? Realno, nista.... ja cu i dalje govoriti sve sto sam i dosad, govorim to i javno i drugima s kojima razgovaram na ovu temu, jos plus sto sam u pravu, a da. 

A mozda misle da jos nije vracen forum. Ne da da udjes na forum recimo sa memorisanog linka ili sejvanog u memoriju, moras uci sa stranice i logovat se opet. 

A mozda su privedeni na ispitivanje haha o kovanju zavjere protiv sukija i tate petera hahaha

• Like 2
  • Haha 1

Nešto sam sinoć računao po broju učenika koji odlaze sa roditeljima van Klausa kao sam grad bez okoline će ostati bez 500 stanovnika u šestom mjesecu.Pričajući sa pojedinim roditeljima razlog nije novac jer su privrednici digli plate već strah od ovih terorista i kriminalaca.Država ni da se pocese iza uha oko toga u prosvjetari lete autima u vozikaju ove uvozne da upišu školu da sačuvaju radna mjesta.

• Like 2

12 hours ago, zudox said:

Sta je sad prpa na forumu  nema ucesnika prepali se velikog brata,🐀

Nije prpa - gradjani imaju pravo komunicirati i ali koliko vidimo blokirali su uplodjavanje raznih informacija (videa).Ovo je povreda demokratskog prava gradjana.

Forum Biscani net nije kriminalna ili radikalna organizacija nego je forum gdje gradjani komuniciraju i razmjenjuju informacije koje su i na drugim javnim medijima pristupni. 

• Like 1
  • Dislike 1

Vojska ne moze pomoci na granici!??? citam ,slusam i nevjerujem, pa koji k ce nam vojska kako nama tako i vama, zar nije prvo obiljezje drzave granica? mislim ,ako nemas granice nemas ni drzave. Ako vojska nije ta koja ce stititi granice drzave onda je istog ebenog trena rasformirajte i potrosite te pare na nesto korisno, Hrvatska ce kupovati avione? kakve li uzasne perverzije, u situaciji kad ti je na granici prakticki invazija tebi vojska sjedi u kasarnama i ladi jaja ili kao placenici cuvamo Afganistan kako bi afganistanci mogli na miru doci ovamo, i povrh svega kupiti cemo avione? za sto? zar nije invazija na granici? sto radi vojska? sto radi kepec od ministra obrane? sto radi premijer? jedino objasnjenje je VELEIZDAJA, nema drugog objasnjenja, NEMA!!!.

Proracun ministarstva obrane RH  za 2019 je 680 milijuna eura, 680 milijuna eura za cesanje jaja i eventualno kad poplave dođu, mislim, zar mi trosimo 680 milijuna eura godisnje da bi 10 dana vojska punila vrece s pijeskom ili da bi placenici u Afganistanu isli tuci dnevnice??? za to vrijeme na granici opsadno stanje a ministar kepec se bavi kupovanjem aviona. Za 680 milijuna eura mogli ste podici rodiljne nakanade pa bi barem bilo neke koristi za drzavu.

• Like 3

1 hour ago, Rijecanin said:

Rucice, ono jucer je bio ddos napad, zatrpali su server s prometom kako bi ga  zagusili i prakticki onemogucili rad. Da li se radi o nekim klincima hakerima ili je ekipa iz IOM nekoga angazirala da im se ne muti voda kak su tako lijepo poslozili stvari vjerovatno necemo znati.

To sam skontala, nego mislim na ovo danas na FB. Nego mnogi mozda neznaju - (kao sto "Fugaziii" rece) kako bi se diskusiji mogli prikljuciti, na forum se moraju ponovo logovati.   

• Dislike 1

Poznaje li neko Zakon o stečajnom postupku? Obzirom da je hotel Sedra (dioničko društvo Dubrava) još od mjeseca novembra u otvorenom stečajnom postupku po rješenju općinskog suda u Bihaću, a na zahtjev jednog od povjerioca, da li Sedra uopće može u toj fazi poslovanja izdavati svoje prostore IOM-u, ako se ta imovina nalazi u stečajnom postupku?

Edited by Haldir

27 minutes ago, Haldir said:

Poznaje li neko Zakon o stečajnom postupku? Obzirom da je hotel Sedra (dioničko društvo Dubrava) još od mjeseca novembra u otvorenom stečajnom postupku po rješenju općinskog suda u Bihaću, a na zahtjev jednog od povjerioca, da li Sedra uopće može u toj fazi poslovanja izdavati svoje prostore IOM-u, ako se ta imovina nalazi u stečajnom postupku?

Pa iznamljivanje  i prodaja imovine kod nas su jedina dva načina da bi se poplacale  obaveze firme u stečaju 

Najnoviji biser.Covjek uhvati migranta da mu provaljuje auto izbaci ga iz auta i da malo iza usiju u tom naguravanju i misli da je sve gotovo,Ubrzo se vraca terorista i razbija mu sajbu i polupa auto na sto ga on uhvati i zovne policiju,Epilog cijeli dan na ispitivanju zbog toga sto se branio nanio ozljede teroristi i krivicna prijava a terorist na slobodu.Sad da vam udje terorist u kucu i siluje suprugu kcerku ili majku mozes jedino da ga molis da bude njezan jer ako dirnes jadnika zatvor a on sutra dodje sa drustvom i nastavi posao.Nisu problem migranti nego nase sluzbe koje su se stavile u zastitu ovog olosa protiv nas ja bih vise volio da ih nema nikako jer su oni protiv nas brzo bi se moje komsije ujedinile i obezbjedili se.Ako ja koji sam bio komandir IDC u ratu ranjavan i mogu reci nisam kukavica vidim da ne mogu pruziti sigurnost svojoj porodici u ovoj klana Izetbegovica prciji kako da se osjeca drugi narod.Nema druge vec da bjezi odavde i spasava svoje .

• Like 5

Izgleda da je modus operandi veleizdajničkih vlasti svugdje isti. U Hrvatskoj je tip proveo noc u policiji jer je letvom slomio ruku ilegalnom ološu koji mu je u 1 i 30 po noci usao u dvorište i nije htio izaci, bilo ih je 20-ak a njemu u kuci zena i šestomjesecna beba. Naravno da je to izdaja građana od strane vlasti, ako bog da valjda ce netko od.njih završiti kao causescu. 

• Like 2

Ovo uvijek i svugdje treba nazivati pravim opisom situacije a to je VELEIZDAJA. Osim vlasti i sustava u ovome sudjeluju i mainstream mediji. Kako objasniti cinjenice da u niti jednom vecem mediju nikoga ne interesira u kakvom strahu zivi stanovnistvo u pograničnim krajevima i oni koji su na ruti, ti građani ne postoje niti za politicare niti za medije. Da se barem pojavi kakav čaruga novog doba pa da svoj toj veleizdajnickoj kliki uzme mjeru. 

prije sat vremena, zudox said:

Pa kad onaj moze silovati sa sidom curicu u Bihacu i biti pusten na slobodu nakon par dana sto je onda provala u auto nista.

Mogu zato sto smo mi dobri. Al i nasem strpljenju ima kraja. Kad ih nasi pocnu da ganjaju. Pa kod nas svaka druga kuca ima pusku ili pistolj….nije kod nas niko zaboravio rat.

Imaju oni srece da nisu naletjeli na takvog….al bit ce i toga uskoro. Siguran sam!

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...