Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Oni vide da se domicilno stanovništvo sve više protivi,pripremaju se za akciju razbijanja pobune.Čamci su za Unu predviđeni s jedne obale na drugu ukoliko se blokiraju mostovi.

Upalite mozak konačno,vaši političari su vas prodali ionako ste im uvijek kao krajišnici bili trn u oku.RS vidi veliku priliku otcjepljenja kada zatvori granice prema hot spotu "krajina".

Spavate zimskim snom a radi vam se o opstanku.

http://www.eurogendfor.org/news-room/news/eurogendfor-officer-in-eufor-althea

EGFeurogendfor-europa-privatermee

Jedinica je osnovana 17. septembra 2004. u Noordwijku (Holandija) potpisivanjem takozvanog "Velsenskog ugovora". Sjedište EGF-a je u Vicenzi (Italija), a ciljna snaga je 800 muškaraca, plus rezervni kontingent od 2300 dodatnih zvaničnika. Prema ugovoru, EGF se može koristiti ne samo unutar država članica, već i širom svijeta, ako to želi vlada zemlje u kojoj se radi. Takođe se tvrdi da EGFeurogendfor-europa-privatermee leži izvan struktura EU. To je neka vrsta privatne inicijative nekih država EU. Zahtev prema Evropskom parlamentu za Ashley Mote / NL pokazuje da je sve bilo zatvoreno. Čak je i upotreba zvijezde kruga EU u logotipu bila slučajnost.

Razlozi za to bili su socijalni nemiri u predgrađu Pariza i drugih francuskih gradova, tzv. Banlieues, 2005. To sugerira da se EGF u suštini treba koristiti kada postoji nemir u zemlji. EGF tada ima - kao što mnogi stručnjaci smatraju - prednost u odnosu na nacionalne vlasti da nije vezana pravnim zahtjevima zemlje u kojoj djeluje. Dalja prednost bi bila ne koristiti vlastite policijske snage protiv stanovništva. To bi se izbjeglo korištenjem EGF-a.

Borba protiv štrajkova i demonstracija sa trupama EU?

Od 1. decembra 2009. godine, na snazi je Lisabonski ugovor. Član 222 Ugovora, tzv. Klauzula solidarnosti, uspostavio je neku vrstu obaveze vojne pomoći u slučaju vanredne situacije: "Unija i njene države članice djeluju zajedno u duhu solidarnosti kada je država članica pogođena terorističkim napadom, prirodnom katastrofom ili od strane čovjeka Katastrofa. “Mobilizira sva raspoloživa sredstva. "Uključujući vojne resurse koje su obezbijedile države članice." To daje pravnoj legitimnosti EU za raspoređivanje trupa i paravojnih jedinica unutar Zajednice.

Od tada se uzalud pokušava dobiti definicija opisane "ljudske katastrofe". Na primjer, učinjeni su pokušaji da se dobije uvjerenje od Komisije da nijedan štrajk ne treba razumjeti. Bez informacija ili upotrebljivog rezultata. U decembru 2012. godine, zajedno sa Evropskom komisijom, objavljen je rad šefa EU za vanjsku politiku Ešton. Navodi se da ta klauzula stupa na snagu u slučaju krize ili katastrofe. Evropska definicija katastrofe je "svaka situacija koja ima ili može imati štetne posljedice na ljude, okoliš i društvo.
Jean-Claude Juncker, predsjednik Europske komisije

Štrajk, demonstracija, ima uticaj na imovinu. U slučaju štrajka to se čak želi i smisao vježbe. U svetlu poplave izbeglica, TTIP-a, Ukrajine, krize evra, igra se kroz scenarije koji bi se opisali kao ustanak. To se zapravo ne želi zamisliti sa stanovišta društvene podjele društva i radikalizacije. Ali možda naši političari spekulišu o tome. Mi to ne želimo zamisliti i zamijeniti. Vi sigurno ne, kako dokazuju ove aktivnosti.

Veza između Lisabonskog ugovora, Velsenskog ugovora, Povelje o ljudskim pravima i klauzule EU o pomoći je zastrašujuća slika.

Nažalost, ovaj pristup EU podsjeća na Junkerove riječi: "Mi nešto odlučujemo, onda stavimo u sobu i sačekamo da vidimo što se događa. Ako nema velikog vikanja i nema ustanaka, jer većina ljudi ne razume šta je odlučeno, onda nastavljamo - korak po korak, dok se ne vrati nazad.

Omekšavanje vladavine deficita u EU bilo je upravo na ovom talasu.
Edited by Incognito
  • Thanks 2
  • Replies 19,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3589

• rucica1

1473

• Barba

1251

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Posted Images

9 minutes ago, Incognito said:

Oni vide da se domicilno stanovništvo sve više protivi,pripremaju se za akciju razbijanja pobune.Čamci su za Unu predviđeni s jedne obale na drugu ukoliko se blokiraju mostovi.

Upalite mozak konačno,vaši političari su vas prodali ionako ste im uvijek kao krajišnici bili trn u oku.RS vidi veliku priliku otcjepljenja kada zatvori granice prema hot spotu "krajina".

Spavate zimskim snom a radi vam se o opstanku.

http://www.eurogendfor.org/news-room/news/eurogendfor-officer-in-eufor-althea

EGFeurogendfor-europa-privatermee

Jedinica je osnovana 17. septembra 2004. u Noordwijku (Holandija) potpisivanjem takozvanog "Velsenskog ugovora". Sjedište EGF-a je u Vicenzi (Italija), a ciljna snaga je 800 muškaraca, plus rezervni kontingent od 2300 dodatnih zvaničnika. Prema ugovoru, EGF se može koristiti ne samo unutar država članica, već i širom svijeta, ako to želi vlada zemlje u kojoj se radi. Takođe se tvrdi da EGFeurogendfor-europa-privatermee leži izvan struktura EU. To je neka vrsta privatne inicijative nekih država EU. Zahtev prema Evropskom parlamentu za Ashley Mote / NL pokazuje da je sve bilo zatvoreno. Čak je i upotreba zvijezde kruga EU u logotipu bila slučajnost.

Razlozi za to bili su socijalni nemiri u predgrađu Pariza i drugih francuskih gradova, tzv. Banlieues, 2005. To sugerira da se EGF u suštini treba koristiti kada postoji nemir u zemlji. EGF tada ima - kao što mnogi stručnjaci smatraju - prednost u odnosu na nacionalne vlasti da nije vezana pravnim zahtjevima zemlje u kojoj djeluje. Dalja prednost bi bila ne koristiti vlastite policijske snage protiv stanovništva. To bi se izbjeglo korištenjem EGF-a.

Borba protiv štrajkova i demonstracija sa trupama EU?

Od 1. decembra 2009. godine, na snazi je Lisabonski ugovor. Član 222 Ugovora, tzv. Klauzula solidarnosti, uspostavio je neku vrstu obaveze vojne pomoći u slučaju vanredne situacije: "Unija i njene države članice djeluju zajedno u duhu solidarnosti kada je država članica pogođena terorističkim napadom, prirodnom katastrofom ili od strane čovjeka Katastrofa. “Mobilizira sva raspoloživa sredstva. "Uključujući vojne resurse koje su obezbijedile države članice." To daje pravnoj legitimnosti EU za raspoređivanje trupa i paravojnih jedinica unutar Zajednice.

Od tada se uzalud pokušava dobiti definicija opisane "ljudske katastrofe". Na primjer, učinjeni su pokušaji da se dobije uvjerenje od Komisije da nijedan štrajk ne treba razumjeti. Bez informacija ili upotrebljivog rezultata. U decembru 2012. godine, zajedno sa Evropskom komisijom, objavljen je rad šefa EU za vanjsku politiku Ešton. Navodi se da ta klauzula stupa na snagu u slučaju krize ili katastrofe. Evropska definicija katastrofe je "svaka situacija koja ima ili može imati štetne posljedice na ljude, okoliš i društvo.
Jean-Claude Juncker, predsjednik Europske komisije

Štrajk, demonstracija, ima uticaj na imovinu. U slučaju štrajka to se čak želi i smisao vježbe. U svetlu poplave izbeglica, TTIP-a, Ukrajine, krize evra, igra se kroz scenarije koji bi se opisali kao ustanak. To se zapravo ne želi zamisliti sa stanovišta društvene podjele društva i radikalizacije. Ali možda naši političari spekulišu o tome. Mi to ne želimo zamisliti i zamijeniti. Vi sigurno ne, kako dokazuju ove aktivnosti.

Veza između Lisabonskog ugovora, Velsenskog ugovora, Povelje o ljudskim pravima i klauzule EU o pomoći je zastrašujuća slika.

Nažalost, ovaj pristup EU podsjeća na Junkerove riječi: "Mi nešto odlučujemo, onda stavimo u sobu i sačekamo da vidimo što se događa. Ako nema velikog vikanja i nema ustanaka, jer većina ljudi ne razume šta je odlučeno, onda nastavljamo - korak po korak, dok se ne vrati nazad.

Omekšavanje vladavine deficita u EU bilo je upravo na ovom talasu.

za tu vojsku znam, i trenutno se koristi u Francuskoj - ali sve u tajnosti bez velike medijske hajke - da se narod nebi digo na noge i pobune bile vece. 

• Dislike 1
prije 5 sati, SAMO_REALNOST said:

Kako je malo vjerovatno da se IOM priprema za oruzani sukob sa svojim proizvodima i uslugama koje prodaje i od kojih dobro zivi a to su ilegalci, ostaje jos samo jedna strana na koju mogu okrenuti oruzje, ajde pogađajte.

Agencija za sprovođenje zakona je POLICIJA BOSNE I HERCEGOVINE. Nikakva naoružavanja drugih, vanjskih, unutarnjih, bilo kojih drugih organizacija, nije u pitanju, već isključivo policija. Nju će IOM opremiti:

• Oružjem
  • Vozilima (automobili i kombiji)
  • Čamcima za spašavanje (ilegalne migracije odvijaju se i preko riječnih tokova. Usporedbe radi, GSS je dobio motorne saonice prije nekoliko mjeseci)
  • Foto i digitalnom opremom
  • Radio uređajima
  • Informatičkom opremom

I ovdje nije suština problema što IOM vrši javnu nabavku ovakve opreme i pokretnina. Suština problema je ta da ova država nema novca ni da policiju opremi. 

• Like 1
prije sat vremena, Haldir said:

Agencija za sprovođenje zakona je POLICIJA BOSNE I HERCEGOVINE. Nikakva naoružavanja drugih, vanjskih, unutarnjih, bilo kojih drugih organizacija, nije u pitanju, već isključivo policija. Nju će IOM opremiti:

• Oružjem
  • Čamcima za spašavanje (ilegalne migracije odvijaju se i preko riječnih tokova. Usporedbe radi, GSS je dobio motorne saonice prije nekoliko mjeseci)
  • Radio uređajima
  • Informatičkom opremom

I ovdje nije suština problema što IOM vrši javnu nabavku ovakve opreme i pokretnina. Suština problema je ta da ova država nema novca ni da policiju opremi. 

Sustina je ta sto ce oni biti onda njihova policija a ne nasa.Za sprovodjenje svojih aktivnosti sto se tice domacih problema policija je dovoljno opremljena nismo mi vanzemaljci a ovo se nesto drugo priprema.E kad se sjetim one Juge i JNA kako sam onda fino spavao goni do vraga ovu demokratiju sve mi se cini da je ovo neka bozija kazna.

Kralje,veceras

1 hour ago, Haldir said:

• Oružjem
  • Radio uređajima
  • Informatičkom opremom

Suština problema je što i naša kantonalna policija polako prepušta grad ovim kabadahijama da rade što hoće i kažnjava građane za sitne prekršaje u prometu...sve ukazuje na to da se stanovništvo sili na nešto što ne želi...sjećaš se da sam napisao kad se ugovaralo "humano" izvještavanje da je to uvod u diktaturu oa smo se ti i ja sporeckali...evo diktatura je sad na vratima....kuca nam na veliko...država je podjeljena na tri djela a na svakom dijelu vlada po jedna mafijaska porodica...uvalili su narod u probleme i sad mogu raditi sta hoce a narod se bavi migrantima

• Like 1
45 minutes ago, zudox said:

Sustina je ta sto ce oni biti onda njihova policija a ne nasa.Za sprovodjenje svojih aktivnosti sto se tice domacih problema policija je dovoljno opremljena nismo mi vanzemaljci a ovo se nesto drugo priprema.E kad se sjetim one Juge i JNA kako sam onda fino spavao goni do vraga ovu demokratiju sve mi se cini da je ovo neka bozija kazna.

Ne znam samo šta je sa ljudskom dedukcijom, da uvijek stvari shvataju onako kako im u datom momentu odgovara. Bh. policija je institucija neovisna od međunarodnih organizacija, pogotovo za migracije, ima svoja ovlaštenja kako bi sprovodila zakone ove države. IOM nije tu da daje podršku protoku ilegalnih migracija u Evropu, već da radi ono zbog čega je i osnovan - da reagira u datim situacijama a u skladu sa njihovim mogućnostima. Da nema IOM-a, ilegalne migracije u BiH bi eskalirale u veći problem. 

16 minutes ago, Grunf said:

Suština problema je što i naša kantonalna policija polako prepušta grad ovim kabadahijama da rade što hoće i kažnjava građane za sitne prekršaje u prometu...sve ukazuje na to da se stanovništvo sili na nešto što ne želi...sjećaš se da sam napisao kad se ugovaralo "humano" izvještavanje da je to uvod u diktaturu oa smo se ti i ja sporeckali...evo diktatura je sad na vratima....kuca nam na veliko...država je podjeljena na tri djela a na svakom dijelu vlada po jedna mafijaska porodica...uvalili su narod u probleme i sad mogu raditi sta hoce a narod se bavi migrantima

Naša policija i treba da kažnjava za sve prekršaje kako je zakonom određeno. Ja pojma nemam o kakvoj ti diktaturi pričaš? Mi u svakom trenu u Bihaću, Cazinu i Kladuši imamo nekoliko hiljada migranata koji su tu više od godinu dana. Situacija danas nimalo nije drukčija po lokalno stanovništvo nego onda prije pola godine. I tvoja zadnja rečenica je teza koju ja ovdje provlačim mjesecima. Tebi je veći problem migrant nego li bilo kakva druga društveno-politička anomalija. Ove migracije su samo ukazale na jedinstven problem sva tri naroda u Bosni i Hercegovini, a to je da mi nismo dovoljno dorasli prepoznavanju pravih problema. Jer Bihać je više energije uložio u migrantsku krizu u zadnjih godinu dana, nego li u bilo koji drugi problem u zadnjih 25 godina. 

I da se još nadovežem, naš kanton je u financijskoj dubiozi većoj od 100 miliona maraka samo po osnovu dugovanja. Dugoročna šteta na financije ove bh. regije je nemjerljiva, ne samo po osnovu sudskih presuda, odnosno dugovanja, već i stranačko-rodbinskog zapošljavanja gdje u širokoj administraciji imamo ogroman višak radne snage koja će nas u narednih 10-20 godina koštati i više od ovih 100 miliona maraka. Milioni maraka su isparili u kumovskim tenderima, javnim nabavkama i rastrošnosti bilo koje vlade dosad. Na sceni imamo reket privrednika koji više od 15 godina plaćaju rentu kao naknadu za građevinsko zemljište. Urbicid kojim se uništavaju gradske jezgre i šta sve ne. To su stvarni problemi. Ne kažem da migracije nisu, ali pažnje ovom ostalom uopće da i ne dajemo. 

40 minutes ago, Haldir said:

Ne znam samo šta je sa ljudskom dedukcijom, da uvijek stvari shvataju onako kako im u datom momentu odgovara. Bh. policija je institucija neovisna od međunarodnih organizacija, pogotovo za migracije, ima svoja ovlaštenja kako bi sprovodila zakone ove države. IOM nije tu da daje podršku protoku ilegalnih migracija u Evropu, već da radi ono zbog čega je i osnovan - da reagira u datim situacijama a u skladu sa njihovim mogućnostima. Da nema IOM-a, ilegalne migracije u BiH bi eskalirale u veći problem. 

Naša policija i treba da kažnjava za sve prekršaje kako je zakonom određeno. Ja pojma nemam o kakvoj ti diktaturi pričaš? Mi u svakom trenu u Bihaću, Cazinu i Kladuši imamo nekoliko hiljada migranata koji su tu više od godinu dana. Situacija danas nimalo nije drukčija po lokalno stanovništvo nego onda prije pola godine. I tvoja zadnja rečenica je teza koju ja ovdje provlačim mjesecima. Tebi je veći problem migrant nego li bilo kakva druga društveno-politička anomalija. Ove migracije su samo ukazale na jedinstven problem sva tri naroda u Bosni i Hercegovini, a to je da mi nismo dovoljno dorasli prepoznavanju pravih problema. Jer Bihać je više energije uložio u migrantsku krizu u zadnjih godinu dana, nego li u bilo koji drugi problem u zadnjih 25 godina. 

I da se još nadovežem, naš kanton je u financijskoj dubiozi većoj od 100 miliona maraka samo po osnovu dugovanja. Dugoročna šteta na financije ove bh. regije je nemjerljiva, ne samo po osnovu sudskih presuda, odnosno dugovanja, već i stranačko-rodbinskog zapošljavanja gdje u širokoj administraciji imamo ogroman višak radne snage koja će nas u narednih 10-20 godina koštati i više od ovih 100 miliona maraka. Milioni maraka su isparili u kumovskim tenderima, javnim nabavkama i rastrošnosti bilo koje vlade dosad. Na sceni imamo reket privrednika koji više od 15 godina plaćaju rentu kao naknadu za građevinsko zemljište. Urbicid kojim se uništavaju gradske jezgre i šta sve ne. To su stvarni problemi. Ne kažem da migracije nisu, ali pažnje ovom ostalom uopće da i ne dajemo. 

Pa valjda znas šta je diktatura... I naravno da policija treba da radi posao neselektivno...ali to se ne događa.Jedan primjer od danas koji sam uočio...mali Rom svira harmoniku na trgu danas (kako svira to nije bitno) i prilazi mu policija i otjera ga od tud...samo 20 metara dalje, ispred konzuma 4 migranta prosjače , nisu ih ni pogledali. O tom govorim...to je samo mali primjer

• Like 3

Grunf sve si objasnio sa zadnjom recenicom.Ovi tzv migranti su zasticeni i imaju bjanko dozvolu za ovo sto rade .Imam kolega policajaca kad se dogodi kakav slucaj sa ovim kriminalcima koja papirologija i ispitivanje samo ako je malo grecnut.Kazu bolje da ga ne hvatamo neka ide jer ovi IOM banditi i njihove sluge koji su najgori jer gledaju da se za saku para sto vise uvuku njima u straznjicu traze i najmanju sitnicu da nisu povredjena njegova prava.Ako terorist povredi naseg covjeka ili policajca nikom nista a zna se kako se tretira napad na sluzbenu osobu.

12 hours ago, Grunf said:

Pa valjda znas šta je diktatura... I naravno da policija treba da radi posao neselektivno...ali to se ne događa.Jedan primjer od danas koji sam uočio...mali Rom svira harmoniku na trgu danas (kako svira to nije bitno) i prilazi mu policija i otjera ga od tud...samo 20 metara dalje, ispred konzuma 4 migranta prosjače , nisu ih ni pogledali. O tom govorim...to je samo mali primjer

Znam ja šta je diktatura, ali ne vidim kakve veze ona ima sa ovim što ti pišeš? Budimo realni barem jednom na ovoj temi, ova država je sporo reagirala kod donošenja milion drugih zakona, kamoli ovih koji se tiču stranaca, pogotovo ilegalnih. To što policija nema ovlasti da im piše kaznu za prosjačenje, rezultat je tromosti aparata, a ne nametanja neke diktature od raznih vanjskih uticaja. 

Ja i dalje tvrdim da su jedini i isključivi krivci za ovakvo stanje u državi, ne samo vezano za ilegalne migracije, već i sve ostalo, isključivo ljudi koji konzumiraju demokratsko pravo izbora izvršne vlasti. U slučaju malog Roma trebali su reagirati građani, jer se njegovo sviranje odrazilo na zakonitosti (nema prosjačenja). Ovo kažem iz razloga što su ljudi na društvenim mrežama i forumima spremni iznijeti svoje mišljenje. Ali evo daću jedan primjer od stotinu kojih mi sad padaju naum. Autobusi na dnevnoj bazi iz Velike Kladuše u Šturlić dovoze ilegalne migrante, krše zakon i ne prestaju to raditi. Lokalno stanovništvo izražava svoje nezadovoljstvo međusobnim razgovorima, ali niko od njih ne reagira da se to spriječi. Ili u krajnjem slučaju, bunt i nezadovoljstvo izraziti kroz bojkot prevoznika. 

Ja kao novinar sam u više navrata tražio pomoć policije, i nerijetko su izlazili u susret. Onda kada sam smatrao da su moja prava narušena, uključio sam relevantna novinarska tijela, a naknadno i ombudsmene. Ovo kažem iz razloga što građani mogu policiji prijaviti ovakve ilegalne radnje poput gore navedenih, kroz zahtjev zatražiti pristup informacijama i ako po tom pitanju ništa ne bude učinjeno, postoje institucije, vladine i nevladine organizacije, strane ambasade koje će reagirati na kršenje ljudskih prava. 

Evo, za početak, nas nekoliko sa ovog foruma može kolektivno otići na teren, snimiti ilegalne aktivnosti, podnijeti prijavu policiji i čekati na reakciju. Ako je odmah ne bude, onda biti istrajni da se zakon sprovede, pa i uključivanjem gore navedenih tijela. 

• Like 2

Dugo sam razmisljao dal da podijeli sa drugima jednu pricu koju sam slusao kao dijete osamdesetih godina koju sam slusao od svoje majke koju je njoj pricao jedan stari covjek umro odmah iza 2WW.Ukratko kaze majka sine doce do rata sudarice se krst sa krstom ali to nije nista prema onom kad se sudare ujedinjeni krst i mjesec.Mi cemo to prezivjet al ce doci mudzahedini sa crnim bradama i zastavama poklace narod na ovaj kraj nestace muslimana ovdje  i doce ubrzo suse presusice svi izvori.Ja se smijao kao dijete tome momcic ono mama djed senilan bio ono juga jaka drzava armija itd.Sukobise li se katolici i pravoslavci a onda kasnije udruzeni udarise na nas ali prezivjesmo.Prodje rat nema mudzahedina  dodjose ovi vehabosi al to nesto tanko mislim mozda se djed zeznuo u vizijama.Medjutim pojavi se ISIL i dovedose ga krscani  da zavrsi pricu sa nama bijelim evropskim muslimanima.Posmatrajuci sve ovo ne mogu a da se ne najezim jer se sve obisti.nuje kako je djed pricao .Posebno sam se smijao onom klace mudzahedini nas muslimane ne druge medjutim vidim da ce dovesti bas ove koji vole samo muslimansku krv na nozu.

• Sad 2

Po gradu policija tjera migrante, ne da im da se zadržavaju po Korzu. Oni se smiju i bježe u pravcu kojem policija pokazuje, a već u idućoj ulici skrenu i eto ih na drugu stranu nazad prema Korzu. Svojim očima vidio. Migrantima je dosadno, zuje po gradu i kao djeca se igraju sa policijom. Brže će im dan proći :)

Dobijam info iz Njemacke iz prve ruke od rodbine i prijatelja koji zive i rade gore sta se desava po ovom pitanju. Govore mi da ih Njemacka vraca u maticne zemlje a ostavlja one koji zele raditi. 

Halo  nije niko krava muzara. Odakle im hiljade i hiljade eura do Evrope? Ko im je to dao?

Vise je ovo od obicnih migracija...

• Like 1
  • Thanks 1
6 hours ago, Haldir said:

Znam ja šta je diktatura, ali ne vidim kakve veze ona ima sa ovim što ti pišeš? Budimo realni barem jednom na ovoj temi, ova država je sporo reagirala kod donošenja milion drugih zakona, kamoli ovih koji se tiču stranaca, pogotovo ilegalnih. To što policija nema ovlasti da im piše kaznu za prosjačenje, rezultat je tromosti aparata, a ne nametanja neke diktature od raznih vanjskih uticaja. 

Ja i dalje tvrdim da su jedini i isključivi krivci za ovakvo stanje u državi, ne samo vezano za ilegalne migracije, već i sve ostalo, isključivo ljudi koji konzumiraju demokratsko pravo izbora izvršne vlasti. U slučaju malog Roma trebali su reagirati građani, jer se njegovo sviranje odrazilo na zakonitosti (nema prosjačenja). Ovo kažem iz razloga što su ljudi na društvenim mrežama i forumima spremni iznijeti svoje mišljenje. Ali evo daću jedan primjer od stotinu kojih mi sad padaju naum. Autobusi na dnevnoj bazi iz Velike Kladuše u Šturlić dovoze ilegalne migrante, krše zakon i ne prestaju to raditi. Lokalno stanovništvo izražava svoje nezadovoljstvo međusobnim razgovorima, ali niko od njih ne reagira da se to spriječi. Ili u krajnjem slučaju, bunt i nezadovoljstvo izraziti kroz bojkot prevoznika. 

Ja kao novinar sam u više navrata tražio pomoć policije, i nerijetko su izlazili u susret. Onda kada sam smatrao da su moja prava narušena, uključio sam relevantna novinarska tijela, a naknadno i ombudsmene. Ovo kažem iz razloga što građani mogu policiji prijaviti ovakve ilegalne radnje poput gore navedenih, kroz zahtjev zatražiti pristup informacijama i ako po tom pitanju ništa ne bude učinjeno, postoje institucije, vladine i nevladine organizacije, strane ambasade koje će reagirati na kršenje ljudskih prava. 

Evo, za početak, nas nekoliko sa ovog foruma može kolektivno otići na teren, snimiti ilegalne aktivnosti, podnijeti prijavu policiji i čekati na reakciju. Ako je odmah ne bude, onda biti istrajni da se zakon sprovede, pa i uključivanjem gore navedenih tijela. 

Ako ja ne mogu iskoristiti svoje demokratsko ustavom zagarantovano pravo zbog prisile zakonodavne i izvrsne vlasti onda je to diktatura i ja o diktaturi ne govorim samo u vidu migrantske krize nego uopšte. Pa mi cijelo vrijeme ivdje to pokušavamo da pribavimo dokaze o kriminalu koji rade naši ljudi,migranti i strani državljani koji su došli u zadnjih godinu dana. Ja cijelo vrijeme ukazujem na kriminal koji se događa, koji počinje da se razvija i koji će tek doći...jednostavno gledam na sliku dalje u budućnost. Eto novinar si...imam prijedlog za tebe, bavi se malo istraživačkim novinarstvom...kreni od onog Iranca sa prebivalistem u V.Britaniji a otvorio je restoran preko puta osnovne skole u prekounju - taj covjek nije biznismen taj čovjek je krijumčar ljudima...imao sam priliku da ga upoznam pukim slucajem

Diktatora čak ni kao pojam ne spada u to što si ti napisao, kamoli u praksi. Svugdje u svijetu, pa i u zemljama zapadne Evrope, postoje oni kojima je uskraćena mogućnost konzumiranja ustavom zagarantiranih prava. Ali razlika između "nas" i njih je ta što mi svoja prava ne tražimo. Eto, naveo si da cijelo vrijeme ukazujete na kriminal i prikupljate dokaze. 

Kome si ukazivao na taj kriminal? Nama ovdje, ili nadležnim institucijama? Koliko si puta otišao podnijeti prijavu protiv ilegalnih radnji svojih sugrađana? 

37 minutes ago, Haldir said:

Diktatora čak ni kao pojam ne spada u to što si ti napisao, kamoli u praksi. Svugdje u svijetu, pa i u zemljama zapadne Evrope, postoje oni kojima je uskraćena mogućnost konzumiranja ustavom zagarantiranih prava. Ali razlika između "nas" i njih je ta što mi svoja prava ne tražimo. Eto, naveo si da cijelo vrijeme ukazujete na kriminal i prikupljate dokaze. 

Kome si ukazivao na taj kriminal? Nama ovdje, ili nadležnim institucijama? Koliko si puta otišao podnijeti prijavu protiv ilegalnih radnji svojih sugrađana? 

Ja sam lično podnio na desetine prijava...što zbog ilegalnog smještaja,prevoza pa nadalje...u nekim slučajevima je bilo efekta i nadležne službe (što MUP što inspekcija ) su se odazvali na pozive. Većina onih koje sam prijavio se vratila na staro...bave se i dalje istim kriminalom. U zemljama zapadne Evrope se ne krše osnovna ljudska prava - pravo na rad i pravo na bezbjednost - proputovao sam svu Evropu i jedino sam u Bugarskoj bio samo turistički i za kratko. I nemoj mi samo filozofirati...ja sam ti dao direkcije o čemu da pišeš ako želiš da izučiš zanat i da ljudi čuju za tebe no nije na meni da ti nešto namećem. Copy/paste novinarstvo je jedina vrsta novinarstva kod nas (ovo nisam napisao o tebi jer te ne znam-da me ne shvatiš pogrešno)

Ne znam samo zašto Nijemci, Švedi i ostali protestvuju protiv napada od strane ilegalnih migranata ako im nije uskraćeno pravo na sigurnost. Ovo su vanredne situacije na koje niko nije spreman odgovoriti, kamoli BiH. 

A što se tiče ovdašnjeg novinarstva, USK ima neke od najboljih bh. novinara, počev od Aladina Abdagića koji je editor in chief u CIN-u, Amira Purića koji je u DW-u, pa čak i vaše sugrađanke koja je pored svega i freelance novinar, i to vrhunski - Paola Lucchesi.

A meni zaista ne moraš davati bilo kakve preporuke oko izučavanja zanata ili nametati potrebu da neko čuje za mene. 

1 hour ago, Haldir said:

Ne znam samo zašto Nijemci, Švedi i ostali protestvuju protiv napada od strane ilegalnih migranata ako im nije uskraćeno pravo na sigurnost. Ovo su vanredne situacije na koje niko nije spreman odgovoriti, kamoli BiH. 

A što se tiče ovdašnjeg novinarstva, USK ima neke od najboljih bh. novinara, počev od Aladina Abdagića koji je editor in chief u CIN-u, Amira Purića koji je u DW-u, pa čak i vaše sugrađanke koja je pored svega i freelance novinar, i to vrhunski - Paola Lucchesi.

A meni zaista ne moraš davati bilo kakve preporuke oko izučavanja zanata ili nametati potrebu da neko čuje za mene. 

Sta ti napisa i osta živ !

Niko od njih nije ni n od novinara, a kamoli vrhunski. 

Biće da ti imaš problem sa kriterijima ... baš si se prosuo ili jos bolje posuo pepelom ...

• Like 6
  • Thanks 1
13 hours ago, Haldir said:

E pa ako ovo boldovano nezas onda je svaka diskusija s tobom suvisna.😁

• Like 3
  • Dislike 1

Ko nam je danas bio, ko nam je danas udijelio sadaku???? 

Sve najbolje, uz neizostavne plocice po klupama da nas zauvijek podsjecaju na to ko nam je tata i ciji smo danas kmetovi i vlasnistvo!

BE206289-2FAC-4A1C-8391-989D3A953913.jpeg

10D7B5D8-2982-4B7B-B14C-FC4A15E2B33A.jpeg

Edited by Fugaziii
  • Like 1
On 11. 04. 2019. at 18:57, Haldir said:

Dakle, istina je da se u Kladuši nalazi 5.000 mudžahedina pod nečijom palicom, koji samo čekaju naređenje kako bi se sukobili sa domaćim stanovništvom, a pritom izazvali opći rat a s ciljem iseljavanja cijelog kantona u zemlje Evropske unije, ili neke druge, kako bi ovaj dio Evrope naselili Arapi i Afrikanci, kojih je nekoliko miliona već u Evropi, a kod nas na kantonu tek nekoliko hiljada? 

Po stoti put ponavljam da ni u jednom trenutku ne osporavam da su krali, provaljivali, otimali, možda i fizički napadali. Samo sam htio ukazati da nije Fatmir Alispahić taj koji treba da bude sinonim za dobru informaciju, jer je iznio niz neistina, nebuloza i glupih teorija poput ove da se u Kladuši sprema rat 10 hiljada muslimana, po 5 na obje strane, a s ciljem raseljavanja ovdašnjeg stanovništva. 

Ja zaista ne razumijem logiku po kojoj se vodite da svako ko nije istomišljenik treba da bude na platnom listu IOM-a, Soroša, Otvorenog društva itd. Zahvaljujući i Sorošu i OS-u, BiH i dalje na braniku novinarstva ima kvalitetne medije koji se osvrću na bitne koruptivne, kriminalne i ine radnje. Ovo je djelomično odgovor i tebi i ovom ranije što se poziva na Soroša. 

Što se tiče samog Sulejmana Silića i toga kako nije bitno ko je taj čovjek. Vrlo je bitno znati njegovu ulogu u lokalnoj politici koju sprovodi porodica Abdić, pa zatim to usporediti jednom izrazito bitnom informacijom, a to je da porodica Abdić nije uradila ništa kako bi se migrantska kriza u Velikoj Kladuši stavila pod kontrolu. Jer za to nemaju interes. Stoga je i jasno zaključiti zbog čega je Silić uopće pristao biti gost jednom ksenofobu poput Fatmira Alispahića koji u svakom događaju, izjavi ili špekulaciji, vidi teoriju zavjere protiv Bošnjaka i konstantno se poziva na moguća buduća krvoprolića, ratove i ubistva. Niti jedan kvalitetan regionalni i domaći medij tom čovjeku više ne daje medijski prostor. 

A tebi je Fatmir poslanik dobrih, tačnih, pravovremenih i krucijalnih informacija kad obojica mislite na isti način. Time što ih nazivaš otpadom, ološom, barbarima, ubicama, koljačina i silovateljima, dovoljno govori o interesu vaših mišljenja na cjelokupnu situaciju. 

I kada neko pita o kakvoj ksenofobiji pričam, evo, ti si pravi primjer. 

Pa takvi kao ti bi prodali rodjenu mater za interes i za novac a gdje nebi onda drzavu za koju su mnogi dali zivote i zdravlje.Jos si ti decko sirov i neuk prodji malo svijeta pa se uvjeri u neke stvari. 

Naivcino jedna krijes se iza nekog humanitarca bas kao i svi ostali sa IOM ovog platnog spisa .

Ti pricas o humanosti koju treba da imamo prema najvecim svjetskim olosima i teroristima nemas pojma sta pricas ti i neznas sta znaci ksenofobija pa ksenofobija ne prestavlja ako zelis vlastitu zajednicu zastititi od terorizma, kriminala, silovanja ,bolesti i ekoloske katastrofe.

Idi lakiraj nokte .

• Like 2
  • Aferim! 1
  • Thanks 3

Polako izlazi na vidjelo zasto su migranti upuceni iz Srbije iskljucivo u FBiH odnosno u USK Bihac i Kladusu  ne treba biti previse pametan da se moze povezati sa opravdanjem povecanja broja policije u RS te formiranje rezervnog sastava policije odluke su prosle u skupstini RS, sve se svodi na mifrante kao glavni razlog.

A spominjanje Drvara kao ponovno Srpskog grada od strane Srbijanskog politicara takodjer nije slucajno kao ni otvaranje diplomatskog ureda u vukojebini kao sto je Drvar.

Naivni bosnjaci samo nek pomazu i dalje migrante to je isto kao da hranis psa koji ce te poslije ujesti.

Naivnost bi mogli skupo platiti bas kao sto smo 90'tih .

• Like 1
  • Thanks 2
On 15. 04. 2019. at 21:57, paša said:

Ja neznam što većina ljudi gleda negativno na OIM a ljudi sredstvima EU pomažu migrante u humanom zbrinjavanju 

E moj Paso sve te novce ce BiH kad tad vracati MMF u to budi siguran i to sa skupim kamatama. Zanimljivo da BiH je iz rata izasla kao zemlja sa najmanjim medjunarodnim dugom i tako se zadrzavala vise od deset godina ,dok na naplatu nisu poceli dolaziti srestva iz raznih humanitarnih akcija i obnova .

Ovo sto si napisao je smijesno to kao kad bi ja rekao ja cu moju kravu drzati kod tebe u stanu tako sto cu ti placati kiriju. Mozda smijesan primjer ali ziva istina. 

Ljudi neznaju kakva je drzava bila republika Iran prije vise decenija dok je kralj bio na vlasti vrhunac razvoja za to doba industrija prosvjeta arhitektura i sve ostalo onda su poceli pristizati u Iran olosi iz okolnih Arapskih zemalja i plemena te modernih Iran prije vise decenija unazadili revolucijom te ga establisirali kao negativni faktor u svijetu .

16 minutes ago, Rijecanin said:

Barba, ovo je gora situacija od one 90'tih, tada si imao liniju fronte, ovdje linije fronte nema, 'neprijatelj' ti je vec u gradu i  preuzima ga bez ispaljenog metka uz svesrdnu logistiku IOM-a.

Biće još gore vjeruj mi !

• Like 1

Sigurno da ce biti gore, tko god bude mogao taj ce otperjati odavde, za 10-ak godina ova regija ce sve vise sliciti pakistansko-afganistanskim vukojebinama u kojima ce zivot normalnog covjeka koji se nalazi na nekom normalnom civilizacijskom dosegu postati nemoguc, dosta je vidjeti kako ovi zive u svojim drzavama tako ne treba upotrebljavati maštu.

Za to vrijeme cvjetati ce kriminal, svercanje ljudi, droga, sav olos se skuplja na ovakvim situacijama u kojoj se nalazi USK, ponovit cu se po tko zna koji put,  ovo je TRAGEDIJA epskih razmjera.

• Like 1
1 hour ago, Barba said:

Pa takvi kao ti bi prodali rodjenu mater za interes i za novac a gdje nebi onda drzavu za koju su mnogi dali zivote i zdravlje.Jos si ti decko sirov i neuk prodji malo svijeta pa se uvjeri u neke stvari. 

Naivcino jedna krijes se iza nekog humanitarca bas kao i svi ostali sa IOM ovog platnog spisa .

Ti pricas o humanosti koju treba da imamo prema najvecim svjetskim olosima i teroristima nemas pojma sta pricas ti i neznas sta znaci ksenofobija pa ksenofobija ne prestavlja ako zelis vlastitu zajednicu zastititi od terorizma, kriminala, silovanja ,bolesti i ekoloske katastrofe.

Idi lakiraj nokte .

O naivnosti i neukosti... sa dedukcijom da sam ja plaćen od strane IOM-a. 

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...