Jump to content
FORUM

Recommended Posts

1 minute ago, zudox said:

Ne mirise ovo odavno na dobro.Prekljuce kosim travu u dvoristu ulijece jedan od ovih terorista nadrogiran ili lud vidi se po oziljcima po njemu da je sa ratista neki ISIL ovac.Otima kosilicu iz ruke kao brate daj 5 ili 6 maraka zna nasi pricati nakon kratkog naguravanja izbacim ga iz dvorista.Sta da prijavim policiji nema nista jadnik.Juce drugi kod brata ulazi isto u dvoriste i daj para srecom sutnusmo ga van ali pitanje je dokle ce biti ovako jer postaju nasilni mrznja izbija iz njih.Kroz Kladusu se ne moze prolaziti od ove bagre pogotovo popodne i u vecernjim satima.

Imaju iskrivljenu percepciju realnosti. Već su umislili da su u Njemackoj i kao da nemaju pojma da je 80% stanovništva u težoj financijskoj situaciji nego oni sami. 

3 hours ago, zudox said:

Ne mirise ovo odavno na dobro.Prekljuce kosim travu u dvoristu ulijece jedan od ovih terorista nadrogiran ili lud vidi se po oziljcima po njemu da je sa ratista neki ISIL ovac.Otima kosilicu iz ruke kao brate daj 5 ili 6 maraka zna nasi pricati nakon kratkog naguravanja izbacim ga iz dvorista.Sta da prijavim policiji nema nista jadnik.Juce drugi kod brata ulazi isto u dvoriste i daj para srecom sutnusmo ga van ali pitanje je dokle ce biti ovako jer postaju nasilni mrznja izbija iz njih.Kroz Kladusu se ne moze prolaziti od ove bagre pogotovo popodne i u vecernjim satima.

strasno, za ne povjerovati. I ako je sve manje onih sto ih brane mislim da je vec kasno. Ovo je sad tesko rijesiti. Bez vojske i bez vecih sila USK se sa ovim ne moze nositi (a ni rest Bosne)

• Like 1

Zadnje vrijeme pratio sam situaciju pred Birom u razlicitim periodima dana. Mislim da ne bih pogrijesio ako bih iz slobodne procjene rekao da ih u prosjeku zadnjih 4 do 5 dana 500 novih osvane u Bihacu. Ovi sad sto dolaze su ponasanjem dosta gori od onih prije zime. Definitivno divljaci, nikako drugacije ih ne bih okarakterisao. Kao autohtoni biscanin mogu samo konstatirati da je vrijeme da se kupim iz svog grada. Nazalost.

• Like 1
  • Aferim! 1
  • Thanks 1
  • Sad 1

1 hour ago, paša said:

To samo Merkelova može rješiti 

Prije par mjeseci bila je ( u parlamentu) tema, sta raditi i gdje smjestiti, izbjeglice kojima je azil odbijen a njihove zemlje nece nazad da ih prime. Jedan od znacajniji prijedloga bio je da se nadje lokacija van EU i da im se tu centar napravi. Grci pomazu na sav glas (hem su izbjeglicama preoptereceni, hem im iz Turske novi pristizu), Italija takodjer u belaju (odbija primati novo pristigle brodove,... .Jedina mogucnos je zatvaranje granica BiH a ako Dodik odbija onda mu te centre premjestiti u manji entitet, a najzad, po drzavom pitanju nepita se on sam. Ovo sve i jeste njegovo i Vucicevo maslo.      

40 minutes ago, ndh said:

Zadnje vrijeme pratio sam situaciju pred Birom u razlicitim periodima dana. Mislim da ne bih pogrijesio ako bih iz slobodne procjene rekao da ih u prosjeku zadnjih 4 do 5 dana 500 novih osvane u Bihacu. Ovi sad sto dolaze su ponasanjem dosta gori od onih prije zime. Definitivno divljaci, nikako drugacije ih ne bih okarakterisao. Kao autohtoni biscanin mogu samo konstatirati da je vrijeme da se kupim iz svog grada. Nazalost.

Problem se samim  napustanjem grada ne rjesava (ostaje ti siri i uzi krug porodice,rodbina, prijatelji). Divljacima treba divljacki odgovoriti.Nasi se trebaju datog termina drzati i ne dozvoliti da ih opet presankaju. 

• Dislike 1

prije 6 minuta, rucica1 said:

Prije par mjeseci bila je ( u parlamentu) tema, sta raditi i gdje smjestiti, izbjeglice kojima je azil odbijen a njihove zemlje nece nazad da ih prime. Jedan od znacajniji prijedloga bio je da se nadje lokacija van EU i da im se tu centar napravi. Grci pomazu na sav glas (hem su izbjeglicama preoptereceni, hem im iz Turske novi pristizu), Italija takodjer u belaju (odbija primati novo pristigle brodove,... .Jedina mogucnos je zatvaranje granica BiH a ako Dodik odbija onda mu te centre premjestiti u manji entitet, a najzad, po drzavom pitanju nepita se on sam. Ovo sve i jeste njegovo i Vucicevo maslo.      

Problem se samim  napustanjem grada ne rjesava (ostaje ti siri i uzi krug porodice,rodbina, prijatelji). Divljacima treba divljacki odgovoriti.Nasi se trebaju datog termina drzati i ne dozvoliti da ih opet presankaju. 

Nazalost ja sam previse ulozio u sebe da bih gubio vrijeme sa ovim genetskim otpadom. Takoder, tehnicke sam struke tako da moje zanimanje nema nikakvih dodirnih tacaka sa ovom apokalipsom u Bihacu da bih se ja bavio sa tim. To neka rade osobe koje za to primaju mjesecne novcane naknade u iznosima kojih se ne bi postidjeli ni visokorangirani intelektualci evropskih metropola. Iskreno ni ne znam nista od toga. Radim svoj posao, izmirujem svoje zivotne obaveze i ne ostane mi bas slobodnog vremena. Otac mi se je borio za Bihac, proveo se i u ratu i poslije rata ko bos po vatri. Kome je do obracunavanja i divljastva jos uvijek moze doci u Bihac i zapoceti neki oblik obracuna. Zapravo sada takve komandose zaista i trebamo. Samo neka ne zanemari da migrantske populacije do 30g ima trenutno vise u Bihacu nego takve bihacke !!!

• Like 1
  • Thanks 2

Nemoćni smo kako god da okrenemo i pokušamo. Nedaj Bože, da se dogodi da ih u Bihaću bude 15 000 pa da dočekamo sa tom cifrom zimu. Zamislite onda broj provala..

• Haha 1
  • Sad 1

Bio je jedan tekst na ruskom RT prije ove tzv migrantske krize gdje se tacno navodi broj stanovnika u Kladusi i Bihacu dobro znaju situaciju oko stvarnog broja stanovnika.Uglavnom plan je dovesti porazenu vojsku ISIL a i ostale teroristicke grupacije iz Sirije u Bosnu  pomijesane sa ekonomskim migrantima radi kamuflaze.Kad njihov broj predje 2000 oni ce preuzeti vlast a IOM ce im doturuti naoruzanje u kontejnerima nadjacace domace stanovnistvo ono malo jada od policije lako ce likvidirati.Kad se uniste bosnjaci na USK onda prenijeti sukob na ono fildzan teritoruje gdje bosnjaci budu sabijeni gdje ce se medjusobno razracunavati po mezhebskim pitanjima a ionako ovi teroristi nas smatraju nevjernicima.Sad ce biti ono rusi i njihove lazi ali slijed dogadjaja se odvija kako su oni najavili ipak njihove obsvjestajne sluzbe nisu kafanske ko nase znaju sta se sprema.

• Haha 2

Od svih demagoga na ovoj temi, zudox zaslužuje posebnu pažnju za svoj trud. 

• Dislike 3
  • Aferim! 1

Ovaj Haldir i još par slični njemu su obične plaćeničke gnjide koje se prodaju za par €urona i toliko su ljigavi da se s ljigavcima netreba uopće preglabati.

Pa gnjide jedne, kako im može biti neko iz Azije bliži od sugrađana koji strijepe za sigurnost.Sa izdajicama se prije nije preglabalo već svi znaju što ih je snašlo.

• Like 1
  • Thanks 1

prije 13 minuta, Haldir said:

Nisam ja demagog  za razliku od tebe koji si garant zaposlit kod ovih zidovskih sorosevi organizacija i za novac prodaje svoje sunarodnjake.Bar gojima nikad nije manjkalo.

2 hours ago, zudox said:

Bio je jedan tekst na ruskom RT prije ove tzv migrantske krize gdje se tacno navodi broj stanovnika u Kladusi i Bihacu dobro znaju situaciju oko stvarnog broja stanovnika.Uglavnom plan je dovesti porazenu vojsku ISIL a i ostale teroristicke grupacije iz Sirije u Bosnu  pomijesane sa ekonomskim migrantima radi kamuflaze.Kad njihov broj predje 2000 oni ce preuzeti vlast a IOM ce im doturuti naoruzanje u kontejnerima nadjacace domace stanovnistvo ono malo jada od policije lako ce likvidirati.Kad se uniste bosnjaci na USK onda prenijeti sukob na ono fildzan teritoruje gdje bosnjaci budu sabijeni gdje ce se medjusobno razracunavati po mezhebskim pitanjima a ionako ovi teroristi nas smatraju nevjernicima.Sad ce biti ono rusi i njihove lazi ali slijed dogadjaja se odvija kako su oni najavili ipak njihove obsvjestajne sluzbe nisu kafanske ko nase znaju sta se sprema.

Obrisi ovo i ne pravi se smjesan!

prije 26 minuta, Lidjo said:

Obrisi ovo i ne pravi se smjesan!

Ne pravim se smjesan zaista sam ga citao ali ne mogu da se sjetim tacno datuma trazim po arhivama. da ga stavim ovdje.

2 hours ago, zudox said:

Nisam ja demagog  za razliku od tebe koji si garant zaposlit kod ovih zidovskih sorosevi organizacija i za novac prodaje svoje sunarodnjake.Bar gojima nikad nije manjkalo.

Nisam ja zaposlen kod tih "židovskih" Soroševih organizacija, ali sam dovoljno svjestan činjenice da to što si ti naveo predstavlja klasičnu glupost. Čitao ti to na Russia Todayu ili ne, to apsolutno ne mijenja činjenicu da si ti odlučio s nama podijeliti informaciju kako će IOM u kontejnerima migrantima dostaviti oružje da poubijaju našu policiju i preuzmu vlast. 

• Like 1

prije 2 minuta, Haldir said:

Nisam ja zaposlen kod tih "židovskih" Soroševih organizacija, ali sam dovoljno svjestan činjenice da to što si ti naveo predstavlja klasičnu glupost. Čitao ti to na Russia Todayu ili ne, to apsolutno ne mijenja činjenicu da si ti odlučio s nama podijeliti informaciju kako će IOM u kontejnerima migrantima dostaviti oružje da poubijaju našu policiju i preuzmu vlast. 

Haldire okanimo se gluposti ili si zaposlen kod njih ili dobijas donacije.Ruski  Rt daje tacne informacije kao kad je nedavno pokrenuta kampanja za ukidanje datuma obiljezavanja RS oni referendumi tko se sjeca.Rusi su tacno rekli muslimani  hrvatska vas gura protiv RS a kad zagusti hrvati ce preci na stranu srba protiv vas i traziti treci entitet bolje da se umirite imajuci antiislamsku histeriju koja vlada.I sta je bilo nas bakir digo drvlje i kamenje dok se covic cerekao da bi onda pruzio ruku dodiku i dao mu podrsku u zamjenu za podrsku za treci entitet za hrvate a baki ostao blejeci kao tele.Ne citaj samo zapadnu stampu citaj malo i sta drugi na svijetu govore ,Sad jel de mi glupi ako je tako sigurno na USK zasto toliki roditelji bjeze sa djecom iz kladuse nije zbog novca skocile plate jel to narod mozda glup ili naisao kakav virus gluposti.

Da se migranti oktenu sa puskama u ruci protiv domicilnog stanovnistva? Sta mislis sta bi to znacilo? To je rat i kraj migracija. Ta situacija bi sve preokrenula i zapadni svijet bi okrenuo politiku, desnicari bi dosli na vlast u mnogo zemalja. To zapad ne smije pustiti i to se ne moze nikako desiti

• Like 1

1 hour ago, zudox said:

Haldire okanimo se gluposti ili si zaposlen kod njih ili dobijas donacije.Ruski  Rt daje tacne informacije kao kad je nedavno pokrenuta kampanja za ukidanje datuma obiljezavanja RS oni referendumi tko se sjeca.Rusi su tacno rekli muslimani  hrvatska vas gura protiv RS a kad zagusti hrvati ce preci na stranu srba protiv vas i traziti treci entitet bolje da se umirite imajuci antiislamsku histeriju koja vlada.I sta je bilo nas bakir digo drvlje i kamenje dok se covic cerekao da bi onda pruzio ruku dodiku i dao mu podrsku u zamjenu za podrsku za treci entitet za hrvate a baki ostao blejeci kao tele.Ne citaj samo zapadnu stampu citaj malo i sta drugi na svijetu govore ,Sad jel de mi glupi ako je tako sigurno na USK zasto toliki roditelji bjeze sa djecom iz kladuse nije zbog novca skocile plate jel to narod mozda glup ili naisao kakav virus gluposti.

Pravo da ti kažem, muka mi je dešifrirati tvoje rečenice i na kraju otkriti da si napisao još niz gluposti. Što se RT-a tiče, ti očigledno nemaš pojma da je RT televizija financirana od strane ruske vlade. Ona ti dođe poput RTRS-a ili HRT-a. Ali, i bez obzira na njihovu konstantnu propagandu (pravi primjer gebelovskog pristupa izvještavanju je i njihov uticaj na rat u Ukrajini), ja i dalje ne vjerujem da bi bilo ko drugi osim Fatmira Alispahića na ovom svijetu objavio informaciju da će IOM u kontejnerima dostaviti oružje migrantima, kojima je cilj ubijanje policajaca i preuzimanje vlasti u jednoj suverenoj evropskoj državi. 

4 hours ago, Haldir said:

I ti zaslužuješ posebnu pažnju jer  si kontra sve i jednog posta  ostalih forumaša !

5 hours ago, Bihac 2000 said:

I ti zaslužuješ posebnu pažnju jer  si kontra sve i jednog posta  ostalih forumaša !

Zaista nisam. Više puta smo se na ovoj temi složili, od toga da migrante treba smjestiti u zatvorene prihvatne centre daleko van grada, preko toga da je ovdašnja vlast nesposobna riješiti bilo koji problem vezan za migrantsku krizu, do toga da su Bišćani pod konstantnim pritiskom od strane kriminalnih skupina koje su dio cijele ove migrantske krize. S tim da još jednom moram ponoviti da smatram da je veći dio njih koji su prošli kroz Bihać ili tu ostali, miroljubiv i nije sklon nasilju. Jer ovuda je prošlo preko 20 hiljada ljudi, a kako ste ih kriminalizirali, očekivao sam da će ovdje dosad biti i mrtvih. 

10 hours ago, Stranica said:

Ovaj Haldir i još par slični njemu su obične plaćeničke gnjide koje se prodaju za par €urona i toliko su ljigavi da se s ljigavcima netreba uopće preglabati.

Pa gnjide jedne, kako im može biti neko iz Azije bliži od sugrađana koji strijepe za sigurnost.Sa izdajicama se prije nije preglabalo već svi znaju što ih je snašlo.

Ja nemam apsolutno nikakve veze sa plaćenom demagogijom ili nečim sličnim. Iznosim svoje mišljenje, kao i svi drugi ovdje. Ako ne možeš dokazati da mene neko plaća kako bih ovdje ostavljao kojekakve komentare s ciljem propagiranja ovih migracija, onda me pusti na miru. I ja sam kao i vi isfrustriran cijelom ovom situacijom.

Imaš apsolutno pravo da od IOM-a tražiš informaciju o mom statusu u toj organizaciji (ili u nekoj drugoj za koju smatraš da mene plaća), ja ću ti rado dati ime i prezime u privatnoj poruci. 

Ja sa istim tim IOM-om sam na jesen prošle godine imao neugodne situacije zbog kojih ih i dalje smatram poluotvorenom organizacijom koja nije spremna ustupiti sve tačne informacije o migrantskoj krizi u USK, jer su krili šta se dešava u hotelu Sedra za vrijeme dok smo na terenu radili priču.

Juce sam isao prema Orljanima, samo u tih par km sam sreo min 50, prosao sam pored Bira-e, mislim da onako grad izgledao nije ni u ratu kako sad izgleda dvoriste pomenutog objekta.

Kroz Jablansku prema gradu nemozes ih vise brojati stvarno, lakse bi bilo izbrojati nekog slucajnog Biscanina da ide tom ulicom. 

Neka je Bog na pomoci okolnim domacinstvima, ovakvo nesto samo u Bosni ima, a izgleda koliko nas Sarajevo voli, ima samo u Bihacu 

• Like 3
  • Haha 1

Ja imam utisak da Dodika migranti ne zanimaju mnogo al ne kontam koji je njegov interes u tome 

• Dislike 2

23 minutes ago, paša said:

Ja imam utisak da Dodika migranti ne zanimaju mnogo al ne kontam koji je njegov interes u tome 

Najveci interes mu je organizovanje tzv rezervnog sastava policije, Migranti su mu izgovor.

Volio bih da grijesim

• Like 1

Rezervni sastav za cuvati red u slucaju velikog broja ilegalnih migranata imao bi logike ali naravno da nije tako, kad bi njemu stvarni problem bili ilegalci, prihvatio bi vojsku na granici sa Srbijom, pa mu ne bi trebalo dodatno ljudstvo, ovako idemo dalje s glupostima dok ljudi masovno odlaze . Mene zanima sto je u glavama politicara u regiji, covjece za 10-ak godina kad pomre starcad nece biti vidjeti zivu dusu po selima, ovaj ilegalni ološ koji nadire jos ce znatno ubrzati taj proces, za to vrijeme politicari se bave  spletkama i kadrovskim igricama a stvarnost ih ne zanima, oni su svi u paralelnom svijetu.

• Like 1

4 hours ago, paša said:

Kako? Pa ja sam prije pola godine iznio svoju teoriju ovdje na forumu koja se nažalost obistinjuje a naš narod je toliko ili slijep ili zaslijepljen Eurima i ne konta da ćemo sami sebe tako uništiti. Krenimo od Srbije koja je zbog migrantske krize maznula lovu od raznoraznih međunarodnih organizacija. Iscrpili su koliko se dalo iscrpiti i sad je plan B posrijedi:treba se riješiti migranata i ubrzati protok istih kroz Srbiju.Zato je tu manji entitet RS u kom se nalazi kompletna granica sa Srbijom. Ovdje je na sceni drugi interes...propustaju se migranti iz Srbije bez problema ali se nedozvoljava njihovo zadrzavanje na teritoriju RS-a nego se prosljeđuju na teritorij drugog entiteta...i to na USK s ciljem destabilizacije kantona.Kako smo iz nekog interesa zapostavljeni i od političkog Sarajeva a sve vise ugnjetavani od strane migrantske populacije dolazi do nezadovoljstva stanovnistva u Krajini pa i do sve veceg  zagovaranja odvajanja Krajine od ostatka BiH i u slucaju da se to desi doći će do unutarnjeg sukoba Bošnjaka što bi manji BiH entitet ali i onaj treći koji u glavama bolesnih ljudi nikad nije ni ugašen iskoristio i poslao policiju na granice entiteta zbog zastite entiteta i to bi bio izgovor za odcjepljenje. U prilog moje teorije ide i činjenica o nedavnoj kupovini naoružanja za MUP RS a sad i formiranje rezervnog sastava MUP-a. Mislite li da je sve ovo slučajno? Zatvaranje granice oružanim snagama sa Srbijom bi pokvarilo sve planove...MI ĆEMO SAMI SEBE UNIŠTITI.Jedino ne kontam bošnjački dio političara? Aminuju to sve????

Edited by Grunf
  • Like 2

Eto kazu nasi palamudani sa politicke scene kako u utorak hoce sjednicu gdje ce kao naci alternativu za biru, izmjestaju centar, poduzimaju trazene korake bla bla.... i ide nam to u korist ako ce izmjestiti van van vaaaaan grada... ali zapitajmo se, zar ovaj potez nije zapravo zbog toga sto lik kojem vlasnik bire duguje ogromne novce nije zaprijetio da ce u srijedu doci s bagerima s pijeskom i zatrpati pola bire hahha.... kako su prejaki ovi nasi politicari, a majke mi kapu im skidam... ne daju bire ne daju migice l, al kad lik kaze da ce doci i svoje zatrpati pijeskom onda zadaju spiku kako ce nakon godinu dana oni ispasti dpasitelji hahahahah... bira uopce nije smjela biti iznajmljena nikomeeee ni za sta.... ahaha. Znaci ja evo saljem velike pozdrave politickoj eliti, uz zelje da sebi pokupuju gunove i porokaju se, to je najveca usluga koju mogu i sebi i nama uciniti 🔫 tik tak tik tak 

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...