Jump to content
FORUM

Recommended Posts

24 minutes ago, Grunf said:

Ne bih se složio s tobom oko prethodnog posta ne ovog. Zakon o azilu kaže neke sasvim druge stvari. A ovo nje-sra od Marakeškog sporazuma je nešto sasvim drugo iako smo potpisnica kao i Hrvatska on nije obvezujući ni za jednu državu potpisnicu. Azil može dobiti samo progonjena osoba iz ratnih podrucja , politički progonjena osoba te osobe progonjene na osnovu rasne i vjerske ili seksualne opredjeljenosti. "Ekonomski" azil ne postoji i oni mogu tražiti azil ali niko nema osnova da mu azil bude i odobren jer da se ekonomski azil odobrava na osnovu toga , pa ove nase balkanske dumače bi davno bile ispražnjene

Ljudi ovo je vanredno stanje, ovdje se azil treba staviti van snage i istupiti iz svih mogucih konvencija. Ako stvarno 80000 novih navali, sa ovim sto su vec ovdje, znamo li mi koja je to brojka? Koji je to potencijal za kriminal? Ko ce to da primi i da uvede u red? I najgore je to sto to nisu starci ili dj3ca, vec momci u najboljim godinama. Covjek u nevolji je spreman na sve, znqci ovdje treba racionalno i globalno rjesenje!

• Like 2
  • Dislike 1
  • Replies 19k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3552

• rucica1

1437

• Barba

1246

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Posted Images

A sto mi onda ne mozemo isto tako a oni mogu? Haha zato sto nisu svi u planu pokoravanja...

zapravo je ovdje doslo do ispreplitanja planova vise ukljucenih strana, pa se ne zna ni ko pije ni ko placa niti sta je pravi razlog ovome. Krenulo je od srca Evrope prvo kao stvaranje nove rase pa doclacenje jeftine radne snage (za koju se ispostavilo da je sve samo ne radna), da bi u tom ovi islamizatori evrope i svijeta vidjeli priliku, pa ti dodju sve ove sitne zemlje jugoistocne evrope osiromasene sivom ekonomijom i korupcijom, sa sacicom para gladnih kvazi politicara sto prodaju mamu, tatu, dedu i baku za po’ marke pa uzmu svoj fair share, i dok se ova horda doguza do vrata Evropske Unije, oni ti skuze da nisu bas dobro sve to promislili i da im ne ide bas sve po planu, pa krenu ih sakupljati po nasim prostorima da bi ih kasnije probirali kao grah... 

Jedino sto je sigurno je to da se ovdje crno pise svakom domacem covjeku iz srednjeg staleza (o nizim da i ne pricam). I svaka teorija koju iznesemo ovdje nekako ima smisla, ne zato sto je ona tacna a druge nisu, vec zato sto je svako dodavao nesto svoje usput... nesto kao igranje gluhih telefona, krene jedan, dok to dodje do desetog skroz je druga prica. 

Zapravo se sve ovo otelo kontroli, a glupni glupi ne kuze da njih ima sto puta vise nego nas, i da odluce preko noci nas mogu liferovati sve. A narod glupi (ne samo nas nego sav narod na svijetu) nek suti i gleda kao telad kakvim su ih i stvorili. Ljudska prava my ass, ovo ovdje je prvenstveno pshychological warfare, pa sve ono sto ga logikom stvari sljeduje. 

• Like 1
1 hour ago, Grunf said:

Ne bih se složio s tobom oko prethodnog posta ne ovog. Zakon o azilu kaže neke sasvim druge stvari. A ovo nje-sra od Marakeškog sporazuma je nešto sasvim drugo iako smo potpisnica kao i Hrvatska on nije obvezujući ni za jednu državu potpisnicu. Azil može dobiti samo progonjena osoba iz ratnih podrucja , politički progonjena osoba te osobe progonjene na osnovu rasne i vjerske ili seksualne opredjeljenosti. "Ekonomski" azil ne postoji i oni mogu tražiti azil ali niko nema osnova da mu azil bude i odobren jer da se ekonomski azil odobrava na osnovu toga , pa ove nase balkanske dumače bi davno bile ispražnjene

Konvencija o statusu izbjeglica i Marakeška konvencija nije isto. A zakon o azilu je jasan, čak i one koje se odbije za azil, mogu ostati u BiH. 

Meni osobno je najveca prevara mantra o ljudskim pravima, u zapadnim demokracijama to je leglo kao budali samar svim krimosima raznih vrsta, ne smije ih policija krivo pogledati a sad su te blagodati dosle do nas, postivanjem 'ljudskih prava" ilegalne ekipe ti ukidas prava domicilnog stanovnistva da zivi bez straha i nelagode, ti zagovornici ljudskih prava su licemjeri i najgori ološ, u kojem momentu se pod' ljudska prava' podvelo nekažnjeno nasilno i ilegalno prelazenje drzavnih granica, nekaznjivo cinjenje krivicnih djela, sakrivanje identiteta......... GDJE SU SAD NGO UDRUGE? zar domicilno stanovnistvo nema nikakva prava osim jesti g ovna. 

Te udruge su zlocinacke organizacije. 

Drzavni parlament u svakom trenutku MOŽE SUSPENDIRATI KONVENCIJE I ZAKONE O AZILU!!!.

• Like 3
  • Thanks 1
2 hours ago, Haldir said:

Kaže da osobe koje uđu ilegalno u Bosnu i Hercegovinu imaju zakonsko pravo da traže azil ili boravišnu dozvolu iz humanitarnih razloga. 

Daj molim te, ne nasmijavaj me ... ilegalni ulazak ili boravak u nekoj zemlji je prekrsaj i  prema licima zatecenim u prekrasaju se postupa u skladu sa zakonom . 

7 minutes ago, 1260 said:

Nego gdje su nestali migranti?

Danas sam tri puta prolazio pored Bire i jablanskom. Na livad ima par grupica po  3-4 čovjeka a ni Jablansom ih nema. Ćak ni u cetru noćas sam vidio tek nekoliko

Sigurno imaju novi kamp na Pljesevici... prepali se da ce ih sutra izmjestiti

Imaju informacije o mogucim desavanjima ove sedmice. Kriju se po okolnjim njivama i sumarcima koji kilometar okolo Bire. Provaljuju supe i alatnice, upadaju u napustene objekte. Zavalje i gore prema Pljesavici puno ... preporucio bih oprez svakom ko se krece na tom potezu.

Edited by ndh
  • Thanks 1
24 minutes ago, 1260 said:

Danas sam tri puta prolazio pored Bire i jablanskom. Na livad ima par grupica po  3-4 čovjeka a ni Jablansom ih nema. Ćak ni u cetru noćas sam vidio tek nekoliko

I poslije Božića je bila ista situacija...mislim da velik broj njih pokušava preći na drugu stranu i da koriste praznike u HR u nadi da će manje policije biti a ujedno i kod nas je velika gužva danas na izlazu bila. Ali kao što neko reče ima ih po bakšaiškom polju a čujem i po Velhovu

1 hour ago, Haldir said:

Konvencija o statusu izbjeglica i Marakeška konvencija nije isto. A zakon o azilu je jasan, čak i one koje se odbije za azil, mogu ostati u BiH. 

http://sps.gov.ba/dokumenti/zakoni/Zakon o azilu.pdf

Ključna stvar kod tražilaca azila:

Član 48. (Odbacivanje zahtjeva za azil) Ministarstvo će odbaciti zahtjev za azil zaključkom ako:

a) je raniji zahtjev za azil u BiH bio odbijen, a tražitelj azila nije priložio dokaze da su se okolnosti na kojima je zasnovao prethodni zahtjev bitno promijenile;

b) tražitelj azila dolazi iz sigurne treće zemlje, a nije dokazao da ta zemlja za njega nije sigurna.

c) je tražitelju azila zaštitu priznala druga zemlja i u mogućnosti je da se vrati u tu zemlju i koristi zaštitu u skladu s članom 50. ovog zakona.

1 hour ago, 1260 said:

Evo vidim sad neki video - idu prema Cazinu? Kaže lokacija Gnjilavac - Kličići. Eto @Haldir njih tebi. Nadam se da će ti se duša ispuniti srećom ;)

• Thanks 1
  • Haha 2

Dżaba im i 20 godina života u civilizaciji, mješani brak i šta ja znam šta sve ne...džaba i doktorat i titula neka.Kad su ovakvi doktori,kirurzi...koji žive ovdje desetljećima šta onda očekivati od priprostog neobrazovanog zadrtog Sirijca,Iranca,Pakistanca ili Indijca koji je tek došao:

https://usnovosti.ba/usn-novosti/cazin/tuzilastvo-istrazuje-hirurg-sirijac-iz-cazina-prisiljavao-kcerku-da-se-uda-za-sirijca-u-njemackoj/146270

• Like 4
1 hour ago, Grunf said:

Dżaba im i 20 godina života u civilizaciji, mješani brak i šta ja znam šta sve ne...džaba i doktorat i titula neka.Kad su ovakvi doktori,kirurzi...koji žive ovdje desetljećima šta onda očekivati od priprostog neobrazovanog zadrtog Sirijca,Iranca,Pakistanca ili Indijca koji je tek došao:

https://usnovosti.ba/usn-novosti/cazin/tuzilastvo-istrazuje-hirurg-sirijac-iz-cazina-prisiljavao-kcerku-da-se-uda-za-sirijca-u-njemackoj/146270

Protiv pecinskog alter ega kojeg posjeduju ljudi sa bliskog istoka odnosno arapskog svijeta ne postoji nista sto ga moze suzbiti znaci nikakva titula zvanje znanje apsolutno nista.Oni uzivaju u perverzijama koje su nezamislive normalnom covjeku. Za njih je zensko dijete manje vrijedno. Hiljade djevojaka skonca tragicno jer ne pristaju na dogovorene brakove sa muskarcima koji su mnogo stariji od njih a o kasapljenju zenskih polnih organa jos dok su djevojcice ne treba trositi puno rijeci.

• Like 1
41 minutes ago, Barba said:

Protiv pecinskog alter ega kojeg posjeduju ljudi sa bliskog istoka odnosno arapskog svijeta ne postoji nista sto ga moze suzbiti znaci nikakva titula zvanje znanje apsolutno nista.Oni uzivaju u perverzijama koje su nezamislive normalnom covjeku. Za njih je zensko dijete manje vrijedno. Hiljade djevojaka skonca tragicno jer ne pristaju na dogovorene brakove sa muskarcima koji su mnogo stariji od njih a o kasapljenju zenskih polnih organa jos dok su djevojcice ne treba trositi puno rijeci.

Kao što možeš seljaka istjerati sa sela a selo iz seljaka nikako, tako i divljaka možeš istjerati iz šume ali šumu iz divljaka nikad !

• Like 1

Ja ne znam cemu se vi cudite brate, pa eno u Kladusi zena podvodi kcerku muzevom bratu, imate slucaje pedofilije u skoro svakoj ustanovi gdje volontiraju srednjoskolci, imate pedofiliju i incest svako malo, sve je ovo bolesno. Ako nije glupo i neuko, onda je psihicki poremeceno, ako nije kriminalac onda je manijak neki. Ako nije prebogat onda je siromasan... nema sredime, nema normalnog.... ovdje je godinama pripreman teren da zivot na ovim prostorima postane nepodnosljiv. Dzaba i da imas kesa i sve sto zelis i dalje su ljudi faktor koji te tjera odavde. Ljudi su postali uzasni! A zna se da ljudi i narod cine grad i zemlju gradom i zemljom a ne zgrade i ulice

• Like 2
  • Thanks 1
12 hours ago, Grunf said:

Evo vidim sad neki video - idu prema Cazinu? Kaže lokacija Gnjilavac - Kličići. Eto @Haldir njih tebi. Nadam se da će ti se duša ispuniti srećom ;)

U Cazinu je ogroman broj migranata (ne toliko kao u Bihaću i Kladuši) već mjesecima. Nekim čudom meni nisu ukrali bocu za plin a dajdži nešto treće. 

Doduše, nemam dajdžu, možda je do toga ;)

Edited by Haldir

Postoje i mnogo suptilniji nacini za izgonjenje naroda odavde.Recimo komunalna naknada kakve veze ima velicina moje kuce sa komunalnom potrosnjom jer placam porez drzavi kroz PDV i mnogobrojne takse struja voda smece sve placam.Uveli su nam porez na dom koji je protuustavan ali da bi lakse prevarili narod nazvali ga komunalna naknada.Nije kurva nego prodavacica ljubavi  ona igra rijeci.Po ustavu covjek ima pravo na dom porodicu i licnu prepisku a ovim se to krsi.Po ustavu ne moze se donijeti nijedna odluka koja je u suprotnosti sa ovom gornjom odredbom.Cak i glavni sudija u susjednoj Hrvatskoj na TV javno kaze da je to protuustavno i da nece da zaprima te predmete i da sudovi prekinu ta procesuiranja ali sto je jos gore  drzavni jaslari to nepostuju.Mi moramo shvatiti da mi nemamo narodnu vlast ova sad drzavna sluzbenicka birokratija je zidovsko bankarska podanicka vlast koja otima domove porodicama za kredite da imaju za plate.U ratu su bar bili posteniji daj kucu i gubi se a ovi mimo zakona putem papira koje im dostavljaju iz bankarsko financijskih krugova rade podmuklo.

31 minutes ago, Fugaziii said:

Ja ne znam cemu se vi cudite brate, pa eno u Kladusi zena podvodi kcerku muzevom bratu, imate slucaje pedofilije u skoro svakoj ustanovi gdje volontiraju srednjoskolci, imate pedofiliju i incest svako malo, sve je ovo bolesno. Ako nije glupo i neuko, onda je psihicki poremeceno, ako nije kriminalac onda je manijak neki. Ako nije prebogat onda je siromasan... nema sredime, nema normalnog.... ovdje je godinama pripreman teren da zivot na ovim prostorima postane nepodnosljiv. Dzaba i da imas kesa i sve sto zelis i dalje su ljudi faktor koji te tjera odavde. Ljudi su postali uzasni! A zna se da ljudi i narod cine grad i zemlju gradom i zemljom a ne zgrade i ulice

Pedofilije i u zapadnim zemljama ima (neovisno - da li si njemac ili stranac) ali tome se zakonski obracunava.BiH je mala zemlja (tako da se to vise uocava), a novinari kako koji.Malo ih je koji se njihovog kodeksa pridrzavati trebaju (ako ga ikako i znaju). U svakom slucaju ovakve pojave (roditelja i kogod jos to bio) treba ostrije kaznjavati (nadam se da ce i to novinari popratiti).

• Dislike 1
7 minutes ago, zudox said:

Postoje i mnogo suptilniji nacini za izgonjenje naroda odavde.Recimo komunalna naknada kakve veze ima velicina moje kuce sa komunalnom potrosnjom jer placam porez drzavi kroz PDV i mnogobrojne takse struja voda smece sve placam.Uveli su nam porez na dom koji je protuustavan ali da bi lakse prevarili narod nazvali ga komunalna naknada.Nije kurva nego prodavacica ljubavi  ona igra rijeci.Po ustavu covjek ima pravo na dom porodicu i licnu prepisku a ovim se to krsi.Po ustavu ne moze se donijeti nijedna odluka koja je u suprotnosti sa ovom gornjom odredbom.Cak i glavni sudija u susjednoj Hrvatskoj na TV javno kaze da je to protuustavno i da nece da zaprima te predmete i da sudovi prekinu ta procesuiranja ali sto je jos gore  drzavni jaslari to nepostuju.Mi moramo shvatiti da mi nemamo narodnu vlast ova sad drzavna sluzbenicka birokratija je zidovsko bankarska podanicka vlast koja otima domove porodicama za kredite da imaju za plate.U ratu su bar bili posteniji daj kucu i gubi se a ovi mimo zakona putem papira koje im dostavljaju iz bankarsko financijskih krugova rade podmuklo.

Primjer Njemacka.Ako u zgradi posjedujes stan, placas i porez ( Grundsteuer) a on se racuna po velicini stana.Za smece, zavisno o pokrajini, racuna se po osobama ( znaci koliko osoba u stanu zivi). U nekim opstinama svako je obavezan sebi nabaviti (od grada ) kontener za otpad koji se jednom mjesecno ili svake 2 sedmice prazni - zavisi koju opciju izaberes.Odvoz smeca se posebno (mjeecno) naplacuje (nema veze sa porezom).Takodjer otpadne vode (okisnice) po zgradi posebno se godisnje naplacuju.Godisnja suma se dijeli na broj i velicinu (kvadraturu) stanova. Vodu + struju, svak svoju potrosnju sam placa. Po kubiku potrosene vode uzima se puta dva jer voda koju si trosio treba proci kroz proces prociscavanja tako da je taj dio, po kubiku nesto skuplji (od ciste vode koju si trosio). Istim obavezama podlijezu i vlasnici kuca. I jos da naglasim svako domacinstvo obavezno je sortirati smece. Od grada stoji na raspolaganju kontenjer za bioloski otpad i posebno za papir. Za plastiku se od grada (opcine) bezplatno dobivaju zute vrece u koje sii obavezan plastiku i konzerve sakupljati. One i papirne tone su bezplatne i odvoze se jednom mjesecno.  🙂    

• Dislike 1
13 minutes ago, rucica1 said:

Primjer Njemacka.Ako u zgradi posjedujes stan, placas i porez ( Grundsteuer) a on se racuna po velicini stana.Za smece, zavisno o pokrajini, racuna se po osobama ( znaci koliko osoba u stanu zivi). U nekim opstinama svako je obavezan sebi nabaviti (od grada ) kontener za otpad koji se jednom mjesecno ili svake 2 sedmice prazni - zavisi koju opciju izaberes.Odvoz smeca se posebno (mjeecno) naplacuje (nema veze sa porezom).Takodjer otpadne vode (okisnice) po zgradi posebno se godisnje naplacuju.Godisnja suma se dijeli na broj i velicinu (kvadraturu) stanova. Vodu + struju, svak svoju potrosnju sam placa. Po kubiku potrosene vode uzima se puta dva jer voda koju si trosio treba proci kroz proces prociscavanja tako da je taj dio, po kubiku nesto skuplji (od ciste vode koju si trosio). Istim obavezama podlijezu i vlasnici kuca. I jos da naglasim svako domacinstvo obavezno je sortirati smece. Od grada stoji na raspolaganju kontenjer za bioloski otpad i posebno za papir. Za plastiku se od grada (opcine) bezplatno dobivaju zute vrece u koje sii obavezan plastiku i konzerve sakupljati. One i papirne tone su bezplatne i odvoze se jednom mjesecno.  🙂    

U Holandiji je odvoz smeca poput plastike i aluminijuma stakla  papira i slicno besplatan to se ne placa bas kao i odvoz smeca poput ostataka hrane ili povrca i ostalih biljaka takodjer besplatan znaci treba sortirati svaka kuca ima dvije razlicite kante zelenu i crnu plus kese koje se dobijaju za plastiku textil i tehnicki otpad. Ja licno nikad ne koristim crnu kantu jer sortiram otpad tako da smece nisam imao potrebu platiti vise od 5 godina . Znaci jedino se smece placa za crnu kantu po kilazi ponavljam ako sotiras otpad nema potrebe za placanjem sto je jedna od najadekvatniji i najprihvatljivijih metoda .

U Holandiji sortiranje smeca nije obavezno ali je pozeljno i isplativo jer u suprotnom moras placati smece po kilogramu 

Edited by Barba
9 minutes ago, Barba said:

U Holandiji je odvoz smeca poput plastike i aluminijuma stakla  papira i slicno besplatan to se ne placa bas kao i odvoz smeca poput ostataka hrane ili povrca i ostalih biljaka takodjer besplatan znaci treba sortirati svaka kuca ima dvije razlicite kante zelenu i crnu plus kese koje se dobijaju za plastiku textil i tehnicki otpad. Ja licno nikad ne koristim crnu kantu jer sortiram otpad tako da smece nisam imao potrebu platiti vise od 5 godina . Znaci jedino se smece placa za crnu kantu po kilazi ponavljam ako sotiras otpad nema potrebe za placanjem sto je jedna od najadekvatniji i najprihvatljivijih metoda .

U Holandiji sortiranje smeca nije obavezno ali je pozeljno i isplativo jer u suprotnom moras placati smece po kilogramu 

Ni u Njemackoj se za plastiku + limenke,kao i papir nista neplaca, za bioloski otpad mislim da je takodjer bezplatan (ali nisam 100% sigurna).Sortiranje otpada je obavezno inace koga uhvate sljeduju debele kazne.

• Dislike 1
1 hour ago, rucica1 said:

Ni u Njemackoj se za plastiku + limenke,kao i papir nista neplaca, za bioloski otpad mislim da je takodjer bezplatan (ali nisam 100% sigurna).Sortiranje otpada je obavezno inace koga uhvate sljeduju debele kazne.

Ali u njemackoj ako kupis limenku soka ili piva ona je skuplja za 0,25 centi zbog ambalaze. Naravno to je idealno srestvo da se postice reciklaza.

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...