Jump to content
FORUM

Recommended Posts

"U Sarajevu je u ovim trenucima završen sastanak predstavnika vlasti i Operativne grupe zadužene za migrantsku krizu u Unsko-sanskom kantonu, sa ministrom sigurnosti BiH Dragan Mektićem i predstavnicima IOM-a.Na sastanku u Sarajevu su prisustvovali premijer USK-a Mustafa Ružnić, gradonačelnici Bihaća i Cazina, Šuhret Fazlić, odnosno Nermin Ogrešević, ministar MUP-a USK-a, Nermin Kljajić, komesar policije USK-a Mujo Koričić i drugi članovi delegacije.Tema sastanka je bila izmještanje privremenih prihvatnih centara iz naseljenih područja, i nova lokacija.Prema informacijama sa kojima raspolaže USN.ba onaj osnovni rezultat ovog sastanka je da će gradonačelnik Bihaća Šuhret Fazlić ponuditi Gradskom vijeću u Bihaću tri potencijalne lokacije van naseljenog područja kako bi Gradsko vijeće Bihać odredilo lokaciju centra, nakon čega bi se zatvorio privremeni centar u Biri. Kako saznajemo, početkom mjeseca maja biće održana sjednica Gradskog vijeća Bihać i određena lokacija.Uskoro opširnije …"

(usn.ba)

• Thanks 1
  • Replies 19,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3589

• rucica1

1473

• Barba

1251

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Posted Images

17 hours ago, Grunf said:

Ključna stvar kod tražilaca azila:

Član 48. (Odbacivanje zahtjeva za azil) Ministarstvo će odbaciti zahtjev za azil zaključkom ako:

a) je raniji zahtjev za azil u BiH bio odbijen, a tražitelj azila nije priložio dokaze da su se okolnosti na kojima je zasnovao prethodni zahtjev bitno promijenile;

b) tražitelj azila dolazi iz sigurne treće zemlje, a nije dokazao da ta zemlja za njega nije sigurna.

c) je tražitelju azila zaštitu priznala druga zemlja i u mogućnosti je da se vrati u tu zemlju i koristi zaštitu u skladu s članom 50. ovog zakona.

Zanimljiv je član 6. Zakona o azilu, koji govori o principa zabrane vraćanja, a koji kaže da stranac neće biti vraćen u svoju matičnu zemlju ako su mu ugrožena prava (dalje nabraja). Nadalje se veže član 7. Zakona koji kaže da se u BiH mogu zadržati i osobe kojima se odbije zahtjev za azil, tj. da im se dozvoljava boravak. 

Također, i Pravilnik o azilu kaže:

1. Sukladno članku 75. Zakona, protiv podnositelja zahtjeva za azil koji dolazi direktno s teritorije gdje mu je ugrožen život ili sloboda, ne primjenjuju se sankcije zbog njegovog ilegalnog ulaska ili prebivanja u zemlji pod uvjetom da se bez odlaganja prijavi tijelima iz članka 14., stavak 1. ovog pravilnika i izloži opravdane razloge za svoj bespravan ulazak ili prebivanje.

Dakle, u BiH, kao u većinu drugih evropskih zemalja, može se ući ilegalno i tu ostati bez obzira na status zahtjeva za odobrenje azila. Naravno da ćemo se složiti i u tvrdnji da ne znamo od čega bježe Marokanci, ili neki drugi, ali tu se mogu zadržati onoliko dugo koliko traje procedura za dobijanje azila ili supsidijarne zaštite. 

43 minutes ago, Grunf said:

"U Sarajevu je u ovim trenucima završen sastanak predstavnika vlasti i Operativne grupe zadužene za migrantsku krizu u Unsko-sanskom kantonu, sa ministrom sigurnosti BiH Dragan Mektićem i predstavnicima IOM-a.Na sastanku u Sarajevu su prisustvovali premijer USK-a Mustafa Ružnić, gradonačelnici Bihaća i Cazina, Šuhret Fazlić, odnosno Nermin Ogrešević, ministar MUP-a USK-a, Nermin Kljajić, komesar policije USK-a Mujo Koričić i drugi članovi delegacije.Tema sastanka je bila izmještanje privremenih prihvatnih centara iz naseljenih područja, i nova lokacija.Prema informacijama sa kojima raspolaže USN.ba onaj osnovni rezultat ovog sastanka je da će gradonačelnik Bihaća Šuhret Fazlić ponuditi Gradskom vijeću u Bihaću tri potencijalne lokacije van naseljenog područja kako bi Gradsko vijeće Bihać odredilo lokaciju centra, nakon čega bi se zatvorio privremeni centar u Biri. Kako saznajemo, početkom mjeseca maja biće održana sjednica Gradskog vijeća Bihać i određena lokacija.Uskoro opširnije …"

(usn.ba)

Ima li gdje informacija šta je sa migrantima u prihvatnim centrima, jer je USKinfo jutros objavio video u kojem nigdje nikom ni traga? Tri puta sam zvao Vladimira Mitkovskog. Ne želi ili se ne može javiti. 

54 minutes ago, Grunf said:

(usn.ba)

Imali predpostavki gdje bi te tri lokacije mogle biti. Naj bi bilo ono Medeno polje.   

• Dislike 1
49 minutes ago, rucica1 said:

Imali predpostavki gdje bi te tri lokacije mogle biti. Naj bi bilo ono Medeno polje.   

Navodno ce se znati poslije 01.maja. Ja da se pitam ja bih sve to u Drvar prebacio ionako je mjesto pusto a granica blizu.Nek malo kruzeri tamo prispjevaju i da malo ono nesto stanovnika zaradi koju markicu.Jest da Drvar nije na USK al pripada FBiH

• Like 1
1 hour ago, Haldir said:

Zanimljiv je član 6. Zakona o azilu, koji govori o principa zabrane vraćanja, a koji kaže da stranac neće biti vraćen u svoju matičnu zemlju ako su mu ugrožena prava (dalje nabraja). Nadalje se veže član 7. Zakona koji kaže da se u BiH mogu zadržati i osobe kojima se odbije zahtjev za azil, tj. da im se dozvoljava boravak. 

1. Sukladno članku 75. Zakona, protiv podnositelja zahtjeva za azil koji dolazi direktno s teritorije gdje mu je ugrožen život ili sloboda, ne primjenjuju se sankcije zbog njegovog ilegalnog ulaska ili prebivanja u zemlji pod uvjetom da se bez odlaganja prijavi tijelima iz članka 14., stavak 1. ovog pravilnika i izloži opravdane razloge za svoj bespravan ulazak ili prebivanje.

Dakle, u BiH, kao u većinu drugih evropskih zemalja, može se ući ilegalno i tu ostati bez obzira na status zahtjeva za odobrenje azila. Naravno da ćemo se složiti i u tvrdnji da ne znamo od čega bježe Marokanci, ili neki drugi, ali tu se mogu zadržati onoliko dugo koliko traje procedura za dobijanje azila ili supsidijarne zaštite. 

Ima li gdje informacija šta je sa migrantima u prihvatnim centrima, jer je USKinfo jutros objavio video u kojem nigdje nikom ni traga? Tri puta sam zvao Vladimira Mitkovskog. Ne želi ili se ne može javiti. 

Da nije i on uspio preko grane? 🤣🤣🤔

• Dislike 1

U jednoj recenici je sažeto svo ludilo koje je zavladalo, kaze Mektic ' Kako ne bi patili građani i migranti' drugim rjecima izdjednaceni su građani s ilegalnim krimos mlatimudanima, sto uopce reci na takvo nesto, odseliti? lakse je bilo kad si imao pusku a neprijatelj s druge strane, sada nemas puske a neprijatelj svuda oko tebe  i kako uopce opisati ponasanje vlasti koja ove divljake iz kamenog doba  doslovce naziva turistima s kruzera!? vlast je glupa i misli ako mogu hebat gradane u zdrav mozak da ce danas sutra kad im ovaj olos ostane moci kontrolirati situaciju, kako da ne, bit ce bjezanije a onda ce biti kasno.

• Like 1
  • Thanks 1

Kad sam spomenuo ono o porezu na kuce  govorio sam da je to otimanje nasih domova i davanje drugima.Treba sagledavati stvari iz vise  uglova cesto nepovezana desavanja koja na prvi pogled ne daju taj utisak vode ka jednom cilju.Ovim postupcima stvara se atmosfera nepovoljna za zivot tako da osoba sama odseli i ostavi sve nego da se nasilu otvoreno izgoni jer ce svak pruziti otpor.Recimo mi koji smo dobrovoljno isli u rat koliko bi ih sad uzelo oruzje i branilo pozicije ovih drzavnih sluzbenika ne bi ni jedan posto.Pljacka me u miru i otima mi a ja da idem boriti se za njega da mi i dalje moze krv piti sa bezbjedne udaljenosti.I ovi migranti su dio te slagalice.Vidjecete kad ova marionetsko kvislinska pocne otimati kuce sve po nekom zakonu i davati drugima a tko se od nas pobuni bice ekstrem terorista itd.Jos prije 20 godina sam govorio nije meni najveci neprijatelj drugi narod vec nasa vlast svaka revolucija jede svoju djecu.

• Like 1

3 hours ago, Haldir said:

Ali čovječe, ovog momenta niti jednom ilegalnom migrantu nije ugrožen život u zemlji njegovog porijekla, tako da tvoje tvrdnje padaju u vodu. Pa i u Siriji je prestao rat. Koliko vidim i čitam i Njemačka već polako počinje raditi na vraćanju sirijskih izbjeglica, dakle bodlano se može odnositi na eventualno sirijske porodice kojima je odbijen azil. Nego jesi čitao što se u Trebinju desilo sa onom sirijskom porodicom kojoj je odbijen azil?e to je fašizam druže.Čisti fašizam i zločin a ne i koji samo pokušavamo zašititi svoje porodice i imovinu.Držati ljude u kavezima...ja sam se zgozio

Gdje rata nema, oni ce ga izmisliti i oni ce ga zappceti! Kao sto je pakistan/indija gehanija se pravila neko vrijeme jer je svijet poceo brujati kako to da su migranti pobjegli od rata a u pakistanu i indiji odakle ih najvishe ima nema rata, evo imaaaa... i eto sad zatisje... sve te konvencije, prava, pravilnici, zakoni i sta sve ne se SELEKTIVNO PRIMJENJUJU ZARAD OSTVARENA CILJEVA I PLANOVA ODREDJENIH SKUPINA, ORGANIZACIJA I POJEDINACA. to kako ko od nas tumaci iste je irelevantno, i bespotrebno trosenje rijeci. 

De vi meni recite ima li ovdje privatnih tutora stranih jezika?? Adhd mi ne dozvoljava grupna ucenja haha

• Like 1

3.804 ljudi je ubijeno, od čega 927 djece, dodatnih 7 hiljada je ranjeno u Afganistanu u 2018. godini. 

17.000 ljudi je ubijenu u Iraku u 2017. i 2018. godini. 717 u tekućoj godini.

262 teroristička napada na granici Pakistana i Afganistana. Samo u njima je ubijeno 595 ljudi, a ranjeno preko 1000 u Pakistanu. 

20. maja 2017. samo jedan teroristički napad ubio je 141 osobu a ranio preko 100 u Libiji. U istom mjesecu godinu dana kasnije, u terorističkim napadima ubijeno je 47, a ranjeno 54 ljudi i djece. U Libiji je počeo rat.

Prvi put u 26 godina, Alžir je 2018. godine prvi put bio bez terorističkih napada. 30% mladih do 25 godina u toj državi je nezaposleno. Preko 13 miliona ljudi živi ispod granice siromaštva. 

Iran je s druge strane relativno sigurna zemlja, bez rata, terorizma, sa malom stopom kriminala. Ali ima 30% nezaposlenih mladih ljudi i represivan aparat koji je samo u 2 mjeseca (decembar 17. i januar 18.) uhapsio skoro 5.000 ljudi, stotine studenata od kojih su većina završili na dugogodišnjim robijama zbog traženja vlastitih prava. 

Ako neko i dalje misli kako je život u ovim državama prelijep i ako ga misli usporediti sa životom u BiH, radije neka to ne radi. Dakako da ima određen dio onih koji su ilegalno u Evropu krenuli kako bi izbjegli zakonske sankcije, ili pak što se jednostavno žele domoći zapadnog života, ali AFganistan, Pakistan, Irak, Libija, Sirija, Alžir, pa i druge države nisu i neće nikad ni biti sigurne. 

• Dislike 1

Haloo legendo sami sebe raznose jer su nenormalni, i treba to takvo pustiti na zapad??? Isti ti koji dolaze sad raznose ljude sa zapada na koncertima, na ulicama, u kaficima, gaze ih kamionima, siluju i pljackaju.... zato tu svoju statistiku cuvaj brate za sebe. Samo si s tim pokazao sad kakav je to mentalitet!

• Like 3
  • Thanks 2
4 hours ago, Haldir said:

3.804 ljudi je ubijeno, od čega 927 djece, dodatnih 7 hiljada je ranjeno u Afganistanu u 2018. godini. 

262 teroristička napada na granici Pakistana i Afganistana. Samo u njima je ubijeno 595 ljudi, a ranjeno preko 1000 u Pakistanu. 

20. maja 2017. samo jedan teroristički napad ubio je 141 osobu a ranio preko 100 u Libiji. U istom mjesecu godinu dana kasnije, u terorističkim napadima ubijeno je 47, a ranjeno 54 ljudi i djece. U Libiji je počeo rat.

Prvi put u 26 godina, Alžir je 2018. godine prvi put bio bez terorističkih napada. 30% mladih do 25 godina u toj državi je nezaposleno. Preko 13 miliona ljudi živi ispod granice siromaštva. 

Iran je s druge strane relativno sigurna zemlja, bez rata, terorizma, sa malom stopom kriminala. Ali ima 30% nezaposlenih mladih ljudi i represivan aparat koji je samo u 2 mjeseca (decembar 17. i januar 18.) uhapsio skoro 5.000 ljudi, stotine studenata od kojih su većina završili na dugogodišnjim robijama zbog traženja vlastitih prava. 

Ako neko i dalje misli kako je život u ovim državama prelijep i ako ga misli usporediti sa životom u BiH, radije neka to ne radi. Dakako da ima određen dio onih koji su ilegalno u Evropu krenuli kako bi izbjegli zakonske sankcije, ili pak što se jednostavno žele domoći zapadnog života, ali AFganistan, Pakistan, Irak, Libija, Sirija, Alžir, pa i druge države nisu i neće nikad ni biti sigurne. 

Na sve ovo sto si napisao , pitam te : Gdje su zene, sestre, majke djeca ? Zasto dolaze samo vojno sposobni muskarci  ? Koliko u BiH ljudi zivi ispod ili na granici siromastva ? Koliko mladih je ova usrana pljackaska politika otjerala u svijet ? O kome mi trebamo da brinemo i koga da hranimo ? Narkomane, kriminalce, ubice, isilovce , silovatelje ?  Ima i BiH svoju crnu statistiku ... pitam te kako prezivljavaju penzioneri sa penzijama od 300-400 KM, kako zive cetvoroclane porodice sa platom od 500 KM ? Kako se lijece  Bh djeca ? 

O kojoj humanosti, o kojim statistikama  pises ? Izbaci prvo BH statistiku , pa onda pisi o drugima .

Jesu li oni znali da se u BiH ginulo svakog dana, da je ovdje bio rat 4 godine ? Nisu i nije ih ni briga ...

• Like 3
  • Thanks 1
11 hours ago, Haldir said:

i sta to ima sa nama? Sta mi ili Europa tu moze? Ne moze Europa probleme svih tih zemalja rijesiti.

Afganistan ima 35 mio stanovnika

Pakistan 197

Irak 38

Iran 81

Sto se tice nezaposlenosti koju si nabrojo.

U Iranu 30 % mladih ljudi nezaposleno? Jesi pogledo statistike po Europi?

U Grckoj 43,6 %!!!!

Spaniji 38 %
Italija 35 %

U Njemackoj je 11 % - sa rastucom stopom!

U EU je prosjek 17 % nezaposlenosti mladima. Kroz digitalizaciju ce ova stopa se povecavati u narednom periodu.

Izvor: ekonomska komora Austrije http://wko.at/statistik/Extranet/Bench/jarb.pdf

Zar Europa moze sve te drzave spasiti? Ako Europa ne pocne vracati ove ljudi nazad dobice i sama sve vise problema i nereda kao sto su u Francuskoj ili u Engleskoj gdje su ljudi izglasali da zele napustit EU

• Like 3
  • Dislike 1

Policija zabranila blokadu Bire jer nije pravovremenom najavljena a takoder zbog moguceg remecenja reda i mira te ugrozavanje sigurnosti. Bravo za policiju, to sto na okupu imas 3000 divljaka iz kamenog doba, to nije ugrozavanje sjgurnosti, da ti pamet stane. 

• Like 2
  • Thanks 1
53 minutes ago, Rijecanin said:

Policija zabranila blokadu Bire jer nije pravovremenom najavljena a takoder zbog moguceg remecenja reda i mira te ugrozavanje sigurnosti. Bravo za policiju, to sto na okupu imas 3000 divljaka iz kamenog doba, to nije ugrozavanje sjgurnosti, da ti pamet stane. 

Policija u ovom slučaju onemogućava neposrednu demokratiju samih građana koji izražavaju svoje nezadovoljstvo. Ovo je protiv ustavno djelovanje policije što je nedopustivo u demokratskim sistemima ovakve stvari nije radila ni Slobina policija ni u najcrnjem periodu u Srbiji .

Na kraju policija će nas tući hapsiti jer su postali instrument IOM a .

Sramota . Bišcani da su pravi danas bi se skupilo 10000 ljudi najmanje ispred Bire i sve blokirali pa i pod cijenu sukoba sa policijom jer se mora početi klupko odmotavati.

• Like 1
  • Thanks 1
16 minutes ago, Barba said:

Policija u ovom slučaju onemogućava neposrednu demokratiju samih građana koji izražavaju svoje nezadovoljstvo. Ovo je protiv ustavno djelovanje policije što je nedopustivo u demokratskim sistemima ovakve stvari nije radila ni Slobina policija ni u najcrnjem periodu u Srbiji .

Sramota . Bišcani da su pravi danas bi se skupilo 10000 ljudi najmanje ispred Bire i sve blokirali pa i pod cijenu sukoba sa policijom jer se mora početi klupko odmotavati.

Ovo sve vise vodi i mirise na gradjanski rat - protiv domicilnog stanovnistva.

Pazi, kad cujem nije najavljeno na vrijeme. Sto policija nije dala svoju najavu i rekla nesto nego kad su ljudi krenuli onda pocinje 

Znaci policija je ovdje napravila gresku i radi protiv svog naroda - covjek je javno najavio i reko da ima dokumentaciju.

Fujj Bosno - bjezite narode sto dalje iz nje!!! Zali boze onih sto su svoje zivote dali za nju! Fujj , fujj fujj!

• Like 1
  • Dislike 1
  • Thanks 1

Ja kad sam još 15 tak god.govorio da mi nemamo svoju policiju i vojsku već prozapadne sluge koje će se okrenuti protiv svog naroda i to ne svjesno proglasise me ludakom. Zapad je već instalirao svoje kucke na svim nivoima vlasti počevši od IZ pa do civilno vojni struktura.

• Like 2
13 hours ago, Sadik said:

Koliko u BiH ljudi zivi ispod ili na granici siromastva ? Koliko mladih je ova usrana pljackaska politika otjerala u svijet ? O kome mi trebamo da brinemo i koga da hranimo ? Narkomane, kriminalce, ubice, isilovce , silovatelje ?  Ima i BiH svoju crnu statistiku ... pitam te kako prezivljavaju penzioneri sa penzijama od 300-400 KM, kako zive cetvoroclane porodice sa platom od 500 KM ? Kako se lijece  Bh djeca ? 

Jesu li oni znali da se u BiH ginulo svakog dana, da je ovdje bio rat 4 godine ? Nisu i nije ih ni briga ...

Moj odgovor se odnosio na tvrdnju da ovi ljudi više nemaju od čega bježati. BiH, kao i nabrojane, ima iste probleme. Moje pitanje sad glasi, a zbog čega bježimo mi? Zar mi imamo neko ekskluzivno pravo da bježimo od politike, siromaštva, bijede, nepravde, oni nemaju? Šta ti to opravdavaš time što mi bježimo u svijet kao i oni?

5 hours ago, Lidjo said:

i sta to ima sa nama? Sta mi ili Europa tu moze? Ne moze Europa probleme svih tih zemalja rijesiti.

U EU je prosjek 17 % nezaposlenosti mladima. Kroz digitalizaciju ce ova stopa se povecavati u narednom periodu.

Izvor: ekonomska komora Austrije http://wko.at/statistik/Extranet/Bench/jarb.pdf

Zar Europa moze sve te drzave spasiti? Ako Europa ne pocne vracati ove ljudi nazad dobice i sama sve vise problema i nereda kao sto su u Francuskoj ili u Engleskoj gdje su ljudi izglasali da zele napustit EU

Najveći broj njih ne želi ni u Španiju ni u Grčku. Šta to Njemačka ima sa nama? Zašto mi to možemo u Njemačku i zašto bi Njemačka trebala spašavati nas a ne njih? 200 hiljada je ljudi tražilo azil u Njemačkoj 2014. godine, 500 hiljada 2015. godine, 800 hiljada 2016. godine, 230 hiljada 2017. godine. 1,7 miliona ljudi je u cijeloj ovoj krizi krenulo isključivo u razvijene, a ne zemlje u teškoj ekonomskoj krizi poput Grčke ili Španije. 

U Njemačkoj je nezaposleno samo 5.6% mladih ljudi, a ukupna nezaposlenost je 3.1% radne snage. 

4 hours ago, toby said:

U Africi i na Bliskom Istoku ratovi traju desetljećima, pa i stoljećima. Od kad znam za sebe uvijek je u dnevniku bila neka vijest o nekom ratu, građanskom ili međudržavnom, ili o napadima na civile. Pa NIKADA do sada nismo imali milijune ljudi koji organizirano provaljuju u Europu. Dakle, sada ih je netko ciljano i organizirano pokrenuo. Ista je stvar i u srednjoj Americi. Tamo oduvijek plamte revolucije i građanski ratovi, pa smo tek sada po prvi put imali organiziranu hordu kako provaljuje u SAD. Također, netko ih je sada ciljano i organizirano pokrenuo. 

A i čudan je to neki terorizam u Aziji i Africi, izgleda da se radi o supersofisticiranim napadima koji ciljano ubijaju mušku populaciju u dobi od 20-30 godina koja je očito najugroženija, jer takvih je u dolazećim hordama 95%. Biti će da ih se napada biološko-kemijskim oružjem na način da ih dio pobije, a dijelu ciljano uništi pasoše i osobne dokumente, i još im u džepove gurne po 10 tisuća dolara, desetak pametnih mobitela s GPS-om, a djeluje i neurološki na način da u njima ubije svaku empatiju za žene, djecu i starce koje onda ostavljaju u tom terorističkom paklu.

I šta to opravdava, ta činjenica da se na tim prostorima desetljećima ratuje? To neko treba da se navikne na tu situaciju, i da to prihvati kao svakodnevnicu u životu? Do sredine ove prošle godine imao si skoro 5.8 miliona Sirijaca koji su stekli status izbjeglica širom svijeta (naravno da nisu svi iz aktuelnog rata). Sasvim je logično da će organizirano početi bježati od nasilja i smrti. To što je taj val sa sobom pokrenuo milion drugih, nimalo ne dokazuje tezu da je neko organizirano pokrenuo akciju naseljavanja Evrope afroazijskom populacijom. Druga najveća brojka izbjeglica dolazi iz Afganisstana. Obje zemlje su zahvaćene teškim ratom. 

Svakako, nekoliko miliona mladih ljudi je na put krenulo opremljeno sa 10 hiljada dolara i mobitelima ukupne vrijednosti od nekoliko hiljada dolara. 

70-ih je 2 miliona Vijetnamaca otišlo u druge države. Skoro 3 miliona ljudi je napustilo Afganistan nakon invazije Svojetskog saveza, većinom svi u Pakistan. 3.6 miliona ljudi je napustilo Evropu i svijet i preselilo se u Izrael. Historija ljudskih migracija piše se od pamtivijeka i ovo je jedna od najvećih, jer je rat istovremeno zahvatio preko 400 miliona ljudi. Ako pri tome dodamo siromaštvo i život na rubu smrti, pričamo o milijardama ljudi. 

• Aferim! 1

Zudox, nije za utjehu ali i u Hrvatskoj ti je ista stvar, briselska podguzna muha Pljenkovic i njegovi sateliti rade  sve kako bi im guzice sjele u kakvu briselsku fotelju, cijena nije bitna, ako treba osaviti pustoš, ostaviti ce je, eto u Hrvatsku svaki dan uspije uci barem 300 migranta, (u zadnja 3 dana Slovenci su vratili 100 ilegalaca u Hrvatsku)  po nekim selima uz granicu organiziraju se seoske straze s lovackim puskama, za to vrijeme nigdje nemozes procitati o tome, sve i jedan ebeni medij suti kao zaliven na cinjenicu da cijela sela zive u strahu dok olos po noci ulazi u selo, ne smije Anemija Plenkovic  ljutiti gospodare, imaju striktna uputstva, ministar policije Bozinovic je bijedni lazljivac i cijelo vrijeme bezocno laže kako je situacija pod kontrolom dok svak onaj koji prođe ovim krajevima na ruti zna da to nije istina. Ja uopce ne sumnjam da su  Pljenkoviceva bagra i mediji spremni presutiti i mrtvu glavu ako treba. I sve to nakon sto je za Hrvatsku stradalo tisuce i tisuce ljudi, to je klasicna definicija VELEIZDAJE.

• Like 2
4 hours ago, Barba said:

Zakon o javnom okupljanju garantira ustavna prava svih građana BiH u onoj mjeri u kojoj se taj Zakon poštuje. Da bi on blokirao biru ili održao javno okupljanje, to je morao najaviti najranije u prošli petak. On je to uradio prije dva dana. 

4 minutes ago, Rijecanin said:

Zudox, nije za utjehu ali i u Hrvatskoj ti je ista stvar, briselska podguzna muha Pljenkovic i njegovi sateliti rade  sve kako bi im guzice sjele u kakvu briselsku fotelju, cijena nije bitna, ako treba osaviti pustoš, ostaviti ce je, eto u Hrvatsku svaki dan uspije uci barem 300 migranta, (u zadnja 3 dana Slovenci su vratili 100 ilegalaca u Hrvatsku)  po nekim selima uz granicu organiziraju se seoske straze s lovackim puskama, za to vrijeme nigdje nemozes procitati o tome, sve i jedan ebeni medij suti kao zaliven na cinjenicu da cijela sela zive u strahu dok olos po noci ulazi u selo, ne smije Anemija Plenkovic  ljutiti gospodare, imaju striktna uputstva, ministar policije Bozinovic je bijedni lazljivac i cijelo vrijeme bezocno laže kako je situacija pod kontrolom dok svak onaj koji prođe ovim krajevima na ruti zna da to nije istina. Ja uopce ne sumnjam da su  Pljenkoviceva bagra i mediji spremni presutiti i mrtvu glavu ako treba. I sve to nakon sto je za Hrvatsku stradalo tisuce i tisuce ljudi, to je klasicna definicija VELEIZDAJE.

Hrvatska svakodnevno krši međunarodna prava i u Bosnu i Hercegovinu vraća stotine migranata, i to nasilnim putem, ilegalno ulazeći na teritoriju suverene evropske države, još pritom i kršeći međunarodne konvencije kao potpisnica ne dozvoljavajući migrantima zakonsko pravo predavanja zahtjeva za azil. Hrvatska zapravo radi sve što je u njenoj moći da krši razne konvencije, prava i zakone, kako ti migranti ne bi ušli u važu državu. 

• Haha 1

5 minutes ago, Haldir said:

Zakon o javnom okupljanju garantira ustavna prava svih građana BiH u onoj mjeri u kojoj se taj Zakon poštuje. Da bi on blokirao biru ili održao javno okupljanje, to je morao najaviti najranije u prošli petak. On je to uradio prije dva dana. 

Hrvatska svakodnevno krši međunarodna prava i u Bosnu i Hercegovinu vraća stotine migranata, i to nasilnim putem, ilegalno ulazeći na teritoriju suverene evropske države, još pritom i kršeći međunarodne konvencije kao potpisnica ne dozvoljavajući migrantima zakonsko pravo predavanja zahtjeva za azil. Hrvatska zapravo radi sve što je u njenoj moći da krši razne konvencije, prava i zakone, kako ti migranti ne bi ušli u važu državu. 

Ja zbilja ne znam šta ti jedeš u zadnje vrijeme? Hrvatska to ne bi radila svojevoljno. Očito to radi pod pokroviteljstvom EU jer se zna stav drugih zemalja EU. Moraš uzeti u obzir drugu stvar...da se sa teritorije BiH svakodnevno NASILNO narušava integritet Republike Hrvatske...zna se kako se prelazi granica,na graničnom prelazu. Sve ostalo je atak na jednu susjednu suverenu državu i to sa našeg teritorija !!!! Drugo,osvrnut ću se na tvoje pitanje od čega naši ljudi "bježe". Pa skoro od iste stvari...neko od neimaštine, neko od zakona,neko jednostavno zato što želi...ali još nisam čuo da neko bježi iz BiH ilegalno. Naši ljudi i po dvije godine čekaju vizu za Njemačku, za to vrijeme nauče jezik,prekvalificiraju se...tako i ti ljudi trebaju da čine. Sad,drugi par opanaka je to što nikad neće niti dobiti vizu za te zemlje...

• Like 1
  • Thanks 3
19 minutes ago, Haldir said:

Čovjek je objavio da će blokirati Biru ima 10 dana ako i ne više. Ovdje se radi isključivo o uskraćivanju neposredne demokratija građanima ove države.

Taj zakon na koji se pozivaš onda se treba odnositi i na migrante jer i oni se okupljaju oko Bire u enormnom broju baš kao svugdje po gradu pitanje kome su se oni najavili svoje okupljanje i kako to policija njih ne spriječava jer ja i ostali smatramo da to ugrožava našu sigurnost .Pogotovo sigurnost saobraćaja jer se u blizini nalazi jedna od najprometnijih prometnica.

Edited by Barba
  • Like 3
  • Thanks 1

Problem je sto se ovdje na silu zeli naseliti ti ljudi vecina ih zeli otici u Zapadne zemlje.Naravno tu imamo i jedan dobar dio porazeni teroristickih vojski iz Sirije koji se dovode na nas kanton dobice dzaba nase kuce.Nije ovo nikakva tajna samo nase muhe podguzne ne smiju pisnuti,Medjunarodni zakon vazi samo kad nas treba maltretirati a kad su drugi u pitanju to je mrtvo  slovo na papiru.Nema sta ovaj haldir zaradi svaku paru koju dobije ovdje sireci demagogiju kako ono kazu kukavicje jaje medju nama.

I da još nešto da ti kažem @Hangir porediti ove vandale sa našim ljudima koji idu vani raditi je sramotno , oni prvo moraju imati naš radnički mentalitet kulturu i nivo ponašanja da bi se mogli porediti . Druga stvar savezna republika Njemačka je još sa Jugoslavijom imala potpisan međunarodni ugovor o razmjeni radne snage taj ugovor nikad nije poništen raspadom Jugoslavije sukcesivnim pravom sve bivše zemlje su nastavile primjenjivati taj ugovor Njemačka Austrija su potpisale i omogučile mnoge zakonske uredbe da se našim ljudima pruži zaposlenje boravak i sve ostalo !

Ja koliko znam takva zakonska riješenja nemaju sa zemljama iz koje dolaze ovi divljaci .

A najvažnija stvar naši ljudi ulaze legalno u zemlje EU  a još važnija stvar Bosna i Hercegovina se nalazi u Europi ako nisi znao njeni građani po svakom pravu imaju veća prava od vandala koji teže samo socijali i kriminalnom životu terorizmu .

Ti ozbiljno nisi dobar u glavi .

Edited by Barba
  • Like 3
  • Thanks 1

Vidite da provocira, nekad bas zna da izbaci iz takta. Ja predlazem da ga ignorisemo. Sta god napise i citira nemojte uopce reagovati niti odgovarati, samo se pravimo da ta persona ne postoji. Mozda s vremenom razguli i shvati da nikakva iomovska suhretovsko politicka retorika ovdje ne pije vode, jer se mi vodimo za dokazima, cinjenicama i dogadjajima, i nismo slijepi niti smo do te mjere naivni. Ja predlazem, nadam se d ce vecina usvojiti prijedlog, dakle daje se na glasanje: "Potpuno ignorisanje spike gdina Haldira, te bilo koga drugog ko nam dodje s kvazi humanitarnim spikama o ljudskim pravima i tome slicno". Ko je za: 

tenor.gif

• Like 2
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...