Jump to content
FORUM

Recommended Posts

48 minutes ago, Haldir said:

Moj odgovor se odnosio na tvrdnju da ovi ljudi više nemaju od čega bježati. BiH, kao i nabrojane, ima iste probleme. Moje pitanje sad glasi, a zbog čega bježimo mi? Zar mi imamo neko ekskluzivno pravo da bježimo od politike, siromaštva, bijede, nepravde, oni nemaju? Šta ti to opravdavaš time što mi bježimo u svijet kao i oni?

Najveći broj njih ne želi ni u Španiju ni u Grčku. Šta to Njemačka ima sa nama? Zašto mi to možemo u Njemačku i zašto bi Njemačka trebala spašavati nas a ne njih? 200 hiljada je ljudi tražilo azil u Njemačkoj 2014. godine, 500 hiljada 2015. godine, 800 hiljada 2016. godine, 230 hiljada 2017. godine. 1,7 miliona ljudi je u cijeloj ovoj krizi krenulo isključivo u razvijene, a ne zemlje u teškoj ekonomskoj krizi poput Grčke ili Španije. 

U Njemačkoj je nezaposleno samo 5.6% mladih ljudi, a ukupna nezaposlenost je 3.1% radne snage. 

I šta to opravdava, ta činjenica da se na tim prostorima desetljećima ratuje? To neko treba da se navikne na tu situaciju, i da to prihvati kao svakodnevnicu u životu? Do sredine ove prošle godine imao si skoro 5.8 miliona Sirijaca koji su stekli status izbjeglica širom svijeta (naravno da nisu svi iz aktuelnog rata). Sasvim je logično da će organizirano početi bježati od nasilja i smrti. To što je taj val sa sobom pokrenuo milion drugih, nimalo ne dokazuje tezu da je neko organizirano pokrenuo akciju naseljavanja Evrope afroazijskom populacijom. Druga najveća brojka izbjeglica dolazi iz Afganisstana. Obje zemlje su zahvaćene teškim ratom. 

Svakako, nekoliko miliona mladih ljudi je na put krenulo opremljeno sa 10 hiljada dolara i mobitelima ukupne vrijednosti od nekoliko hiljada dolara. 

70-ih je 2 miliona Vijetnamaca otišlo u druge države. Skoro 3 miliona ljudi je napustilo Afganistan nakon invazije Svojetskog saveza, većinom svi u Pakistan. 3.6 miliona ljudi je napustilo Evropu i svijet i preselilo se u Izrael. Historija ljudskih migracija piše se od pamtivijeka i ovo je jedna od najvećih, jer je rat istovremeno zahvatio preko 400 miliona ljudi. Ako pri tome dodamo siromaštvo i život na rubu smrti, pričamo o milijardama ljudi. 

I to sve opravdava da ti ljudi krenu bez ikakvih dokumenata preko x zemalja i gaze sve pred sobom? Zamislimo koliko ljudi iz Tailanda cekaju na vizu - ili nemaju nikakve sanse da je dobiju. Ovdje u Austriji se ljudi vjencaju sa Tajlandjankom i cekaju pet godina da dobiju vizu. I zamisli sad zbog te situacije svi Tailandjani krenu prema Europi?

Druga stvar, to sa nezaposlenima. U Njemackoj ta brojka je totalno netacna, kao i u Austriji, zato sto Austrija i Njemacke su velemastoriji u prekrivanju nezaposlenosti. Oni salju ljude od 58 godina u kurseve samo da se ne vode kao nezaposleni.

Evo ti tacne brojke za recimo mart ove godine:

https://www.die-linke.de/themen/arbeit/tatsaechliche-arbeitslosigkeit/2019/

Tatsächliche Arbeitslosigkeit 2019

Offizielle Arbeitslosigkeit im März 2019: 2.301.121

Nicht gezählte Arbeitslose verbergen sich u.a. hinter:

Älter als 58, beziehen Arbeitslosengeld II: 170.258
Ein-Euro-Jobs (Arbeitsgelegenheiten): 70.433
Förderung von Arbeitsverhältnissen: 6.551
Fremdförderung: 204.486
Teilhabe am Arbeitsmarkt (§ 16i SGB II): 6.226
berufliche Weiterbildung: 169.835
Aktivierung und berufliche Eingliederung (z. B. Vermittlung durch Dritte): 216.615
Beschäftigungszuschuss (für schwer vermittelbare Arbeitslose): 1.879
Kranke Arbeitslose (§146 SGB III: 84.534
Nicht gezählte Arbeitslose gesamt: 930.817

Tatsächliche Arbeitslosigkeit im März: 2019 3.231.938

Quellen: Bundesagentur für Arbeit: Monatsbericht zum Arbeits- und Ausbildungsmarkt. März 2019, Tab. 6.7. Die dort aufgeführten Gründungszuschüsse und die sonstige geförderte Selbstständigkeit haben wir in der Tabelle nicht berücksichtigt. Die dort ebenfalls aufgeführten älteren Arbeitslosen, die aufgrund verschiedener rechtlicher Regelungen (§§ 428 SGB III, 65 Abs. 4 SGB II, 53a Abs. 2 SGB II u.a.) nicht als arbeitslos zählen, befinden sich in der Gruppe "Älter als 58", beziehen Arbeitslosengeld I oder ALG II.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Znaci Njemacka prikriva skoro milion nezaposlenih i time dobija puno bolju statistiku, tako radi i Austrija.

Ako i druge zemlje tako rade, dobijemo jos vecu stopu nezaposlenosti u EU!

4 minutes ago, Fugaziii said:

Vidite da provocira, nekad bas zna da izbaci iz takta. Ja predlazem da ga ignorisemo. Sta god napise i citira nemojte uopce reagovati niti odgovarati, samo se pravimo da ta persona ne postoji. Mozda s vremenom razguli i shvati da nikakva iomovska suhretovsko politicka retorika ovdje ne pije vode, jer se mi vodimo za dokazima, cinjenicama i dogadjajima, i nismo slijepi niti smo do te mjere naivni. Ja predlazem, nadam se d ce vecina usvojiti prijedlog, dakle daje se na glasanje: "Potpuno ignorisanje spike gdina Haldira, te bilo koga drugog ko nam dodje s kvazi humanitarnim spikama o ljudskim pravima i tome slicno". Ko je za: 

tenor.gif

Ne nije to rijesenje po meni. Evo ja sam sve potkovo sa cinjenicma i dokazima, nisam nista lupo u prazno! Neka vide ljudi ko je u pravu i stvore sami sebi sliku.

LP

• Like 1
  • Dislike 1
  • Replies 19k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3552

• rucica1

1437

• Barba

1246

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Posted Images

2 minutes ago, toby said:

Oprosti, budi dobar kao što si pametan pa nam još jednom pojasni logiku po kojoj iz polustoljetnog pakla nasilja, rata, terorizma i neimaštine u 95% slučajeva unazad zadnje 3 godine, po prvi put u povijesti civilizacije, bježe mladi muškarci u dobi od 20-30 godina, s gomilom novaca i s gomilom pametnih telefona, bez dokumenata, a iza sebe ostavljaju žene, djecu i starce? Organizirani su kao specijalne postrojbe, kreću se kao specijalne postrojbe, ponašaju se kao specijalne postrojbe, sve u potpunosti izgleda kao marš specijalnih snaga kao prepisan iz priručnika SAS-a ili Legije stranaca, ali to su ipak samo napaćene izbjeglice ili migranti koji bježe, i to upravo u sjevernu i zapadnu Europu?

Da se nadovežem...to je sve dokaz niskih moralnih vrijednosti kod tih ljudi iz tih podneblja.Zašto? pPa Haldir tvrdi da bježe iz rata i od ratnih strahota? Kako opravdati činjenicu da muškarci bježe i ostavljaju žene i djecu? Ja to ne razumijem. Masa naših ljudi je silom prilika morala napustiti svoje domove u ratu zajedno sa starcima,ženama i djecom ali 90% njih nisu izbjeglice već prognanici.Znači nisu bježali od rata nego su protjerani (mislim to je isto samo sam razdvojio da shvatite o čemu je riječ) ali jako velik broj vojno sposobnih muškaraca se vratio u BiH naročito u Bihać (Prijedor,Sanski Most,Ključ) i priključio odbrani zemlje.Velik broj ih je izginuo što u samom prolasku kroz tzv SAO Krajinu što u borbama na ovom području. Dakle pitanje za @Haldir šta im je sa starcima,ženama i djecom ? (većina žena i djece koji su ovdje su Sirijci - bar tako se govori ja nemam podatke) Što je sa Afganistankama? Šta im je sa djecom? Starcima? Nisu ih valjda ostavili na milost i nemilost tim ubicama tamo ?

Druga moja konstatacija se veže za ruske obavještajne izvore (koje sam pročitao na nekim portalima) a koji tvrde da je među ovim sad migrantima oko 1500 (čini mi se) pripadanika ISIL-a i Al - Qa'id-e

• Like 2

Bili oni ISILovci ili ne, njih je sve vise i vise i nimalo mi se ne svidja prizor gdje po gradu ima vise migranata nego domaceg stanovnistva. Ali ako narod nece poduzeti nista i ako ce kao ovce kao i sve dosad tupavo i kao debili posmatrati sta se desava, neka ih potamane i istjeraju i otjeraju i sta god... ko god samo lamprda da ispadne pametan i laje, a ne poduzima nista za mene je kukavica i jadnik i nek mu bude sta mu bude. 

Ja sam zatecena i ne mogu da vjerujem da ovaj narod ne poduzima nista. Haha to je tragikomedija zesca. Ja bukvalno ne znam koji epitet da dodijelim ovim svojim sunarodnjacima.... sta ti sve treba uciniti neko da skuzis konju?!! Haha, znac... ne vjerujem...

• Like 1

Grunf za ove isilovce se znalo odmah kad su počeli gubiti gdje će i ruši točno naveli da će kod nas bosanaca koje vodi onaj anemicnibaki.Ruši nas upozoravamo ali ne može doći do ljudska se priprema od ovih prozapadnih sluga.još prošle godine sam na ovo upozoravamo ali brišu admini po forumima da se kreću ovdje čitave gomile terorista.Zato je bilo propast malina jagoda i dr samo da se seljaci sele otišlo na stotine porodica zbog toga još poreza na kuće ima i kladusaklli porez na septicke jame

Hpcu reci da vlast smisljeno izgoni narod da se nasele postrojbe terorista puna ih kladusa 

8 hours ago, Haldir said:

Moj odgovor se odnosio na tvrdnju da ovi ljudi više nemaju od čega bježati. BiH, kao i nabrojane, ima iste probleme. Moje pitanje sad glasi, a zbog čega bježimo mi? Zar mi imamo neko ekskluzivno pravo da bježimo od politike, siromaštva, bijede, nepravde, oni nemaju? Šta ti to opravdavaš time što mi bježimo u svijet kao i oni?

Najveći broj njih ne želi ni u Španiju ni u Grčku. Šta to Njemačka ima sa nama? Zašto mi to možemo u Njemačku i zašto bi Njemačka trebala spašavati nas a ne njih? 200 hiljada je ljudi tražilo azil u Njemačkoj 2014. godine, 500 hiljada 2015. godine, 800 hiljada 2016. godine, 230 hiljada 2017. godine. 1,7 miliona ljudi je u cijeloj ovoj krizi krenulo isključivo u razvijene, a ne zemlje u teškoj ekonomskoj krizi poput Grčke ili Španije. 

U Njemačkoj je nezaposleno samo 5.6% mladih ljudi, a ukupna nezaposlenost je 3.1% radne snage. 

I šta to opravdava, ta činjenica da se na tim prostorima desetljećima ratuje? To neko treba da se navikne na tu situaciju, i da to prihvati kao svakodnevnicu u životu? Do sredine ove prošle godine imao si skoro 5.8 miliona Sirijaca koji su stekli status izbjeglica širom svijeta (naravno da nisu svi iz aktuelnog rata). Sasvim je logično da će organizirano početi bježati od nasilja i smrti. To što je taj val sa sobom pokrenuo milion drugih, nimalo ne dokazuje tezu da je neko organizirano pokrenuo akciju naseljavanja Evrope afroazijskom populacijom. Druga najveća brojka izbjeglica dolazi iz Afganisstana. Obje zemlje su zahvaćene teškim ratom. 

Svakako, nekoliko miliona mladih ljudi je na put krenulo opremljeno sa 10 hiljada dolara i mobitelima ukupne vrijednosti od nekoliko hiljada dolara. 

70-ih je 2 miliona Vijetnamaca otišlo u druge države. Skoro 3 miliona ljudi je napustilo Afganistan nakon invazije Svojetskog saveza, većinom svi u Pakistan. 3.6 miliona ljudi je napustilo Evropu i svijet i preselilo se u Izrael. Historija ljudskih migracija piše se od pamtivijeka i ovo je jedna od najvećih, jer je rat istovremeno zahvatio preko 400 miliona ljudi. Ako pri tome dodamo siromaštvo i život na rubu smrti, pričamo o milijardama ljudi. 

Da ti ponovim moja pitanja : Na sve ovo sto si napisao , pitam te : Gdje su zene, sestre, majke djeca ? Zasto dolaze samo vojno sposobni muskarci  ? Koliko u BiH ljudi zivi ispod ili na granici siromastva ? Koliko mladih je ova usrana pljackaska politika otjerala u svijet ? O kome mi trebamo da brinemo i koga da hranimo ? Narkomane, kriminalce, ubice, isilovce , silovatelje ?  Ima i BiH svoju crnu statistiku ... pitam te kako prezivljavaju penzioneri sa penzijama od 300-400 KM, kako zive cetvoroclane porodice sa platom od 500 KM ? Kako se lijece  Bh djeca ? 

O kojoj humanosti, o kojim statistikama  pises ? Izbaci prvo BH statistiku , pa onda pisi o drugima .

Jesu li oni znali da se u BiH ginulo svakog dana, da je ovdje bio rat 4 godine ? Nisu i nije ih ni briga ...

• Like 2
  • Aferim! 1

jos nesto za Haldira da dodam.

Kad spominje da ovi azilanti su u potrazi za boljim zivotom i da zele raditi evo jedan primjer iz Austrije.

https://www.fischundfleisch.com/herbert/32-348-arbeitslose-asylberechtigte-im-land-aber-nur-800-job-willige-wurden-bei-der-job-boerse-53573

na inicijativu od biroa za rad je sastavljena berza za rad, gdje su htjeli da nadju posao za azilante da ne zive od socijale.

Od 32348 azilanata koji imaju status azila i koji su sposobni za rad, javilo se samo njih 800, ostali su odlucili da dalje zive od socijale!

Mislim pametnom dosta!

• Like 1
  • Dislike 1
  • Thanks 2

Imam svastiku u stutgartu pa u tom bloku zgrada bili smjestili ove arape sa burkama.Toliki bezobrazluk drugi stanari pitaju svastiku  jesu li ovi muslimani kao i ti ne mogu vjerovati koji divljaci prljavi lupaju djeca sve redom ,zene im samo noga preko noge ili setnja sa cadorima.Kad im je prepukao film skupili se mjestani i da vidis kako ih mogu izbaciti iz kvarta kakva ljudska prava.Pricao slucajno kroz razgovor sa nasim covjekom koji godinama radi u austriji i manje mjesto dobar sa gradonacenikom.Ukratko kad su dolazile balkanske izbjeglice u tom centru pomagao ih pa ga gradonacelnik zamolio hajde ti si musliman a i ove tzv izbjeglice su muslimani pa pomozi nam kao njihov si.Kad je otisao u njihovim onim kucicama koji svinjac smece prljavo kako su jeli samo ostavili ono sudje .Sram ovog naseg sto to ne ocistite de nek zene operu bar ove tanjire na sta oni ko nase zene da rade to je njima ispod casti ponizenje neka nadju tko ce im oprati i ocistiti,Kaze mene sram pita me gradonacelnik nakon nekog vremena kad je vidio sta je to da bi to najradije izbacio sve da moze a primio sve ljude sa balkana u svoj grad bez obzira ko je ko..Najgore je sto ce i nas gledati drugacije zbog ovih divljaka nije da oni ne znaju neke propise vec su to bezobraznici i neradnici.

• Like 2

Ne zamarajte se sa ovim "sell out-om" Haldirom(izdajicom) i njegovim objavama. On radi po nalogu SVOJIH GOSPODARA iz IOM-a! Vjerovatno je plaćen, pored onoga što radi za njih,  i za ovo što piše ovdje. Ovakve prodane duše bi i preko mrtvih gazili za spostveni profit  a kamoli nešto drugo. Ali Svevišnji Gospodar SVE vidi i teška kazna će da slijeduje za profit PREKO NAŠIH LEĐA i mnogih ljudi koji su imali/imaju problema zbog ove situacije. Najbolje bi bilo ignorisati izdajnika i ne odgovarati na njegove upise!

• Like 2

kaže gradonačelnik da će migrantski centar biti na granici RH između Meljinovca i Izačića. PA JELI ON NORMLAN? JEL MISLI DA ĆE RH TO SAM TKO GLEDATI DA SE NA GRANICI PRAVI LOGISTIČKI CENTAR ZA ILEGALNE PRELASKE OVIH MIGROSA!! PA IMA DA ZATVORE GRANICU I NAMA

OVOM PRODANOM LIKU TREBA OBJASNITI NEKE STVARI, JER LIK SA LMR TO IZGLEDA NE MOŽE SHVATITI

Plaho nas zanima sta ce RH reci. Mogli bi i mi svasta reći na grubo krsenje sporazuma o readmisiji. 

Ali ok i to. Ovdje svako gleda svoj interes sto je legitimno i posteno. Svaka drzava duz rute problem rijesava aktivnim pomaganjem da migranti predju u drugu drzavu. Svi osim nas. Jucer Dodik rece da se nece stavljati nikakve zicane prepreke na granicu jer bi to ugrozilo rješavanje problema migranata u Srbiji. 😀

Uostalom, ako Grad Bihac nudi lokaciju, gdje si ti očekivao da se gradi centar? U okolici Kiseljaka?

• Like 1
59 minutes ago, Pavarotti said:

Plaho nas zanima sta ce RH reci. Mogli bi i mi svasta reći na grubo krsenje sporazuma o readmisiji. 

Ali ok i to. Ovdje svako gleda svoj interes sto je legitimno i posteno. Svaka drzava duz rute problem rijesava aktivnim pomaganjem da migranti predju u drugu drzavu. Svi osim nas. Jucer Dodik rece da se nece stavljati nikakve zicane prepreke na granicu jer bi to ugrozilo rješavanje problema migranata u Srbiji. 😀

Uostalom, ako Grad Bihac nudi lokaciju, gdje si ti očekivao da se gradi centar? U okolici Kiseljaka?

Pavaroti pa postoje međunarodne norme na kojoj udaljenosti se smiju praviti centri od državne granice. Ja samo kažem da ta suluda ideja da se pravi logustički centar za prebacivanje migrosa na samoj granici može imati ozbiljne reperkusije usmislu blikade granice od strane RH i za domicilno stanovništvo a da ne spominjem moguće probleme za turizam i privredu

Po meni naj logičnije mjesto za prihvatni centar je Gorjevac ili Medeno polje

Ionako ih većina dolazi iz tog pravca

Ja mislim da svako od nas treba primiti po jednog dva migranta haha,,,, kao kad smo kao djeca isli na takmicenja u druge gradove, pa klubovi nisu imali para da nas smjeste u hotel, pa smo nocivali kod kolega z drugih klubova, upoznavali se, druzili, razmjenjivali utiske i misljenja, hahaha......

sto se mene tice mogu ih staviti gdje hoce vise, ide mi na zivce i ovi IOMi i migranti i sva situacija.... niko nista ne poduzima, narodu ocigledu ne smeta, onda i mene briga... ti tu ne mozes apsolutno nista, situacija je neizbjezna, sad je samo pitanje pojedinca kako ce se snaci u njoj i koliko ce njegov karakter odigrati ulogu u tome. eto to...

mi ovdje ko fol pametujemo nesto vise, sama sam sebi dosadila s pricom, a niti se sta dogadja niti se sta mijenja, jedino sto se zapravo mijenja je broj migica u Bihacu koji je sve vec iz dana u dan.  Treba vidjeti s ovim kolegama s foruma sto zive u inostranstvu hoce nam zdilati koje garantno pismo da nam pomognu ako nista drugo da maknemo odavde... jel tako drugari?

• Like 1

Vecina ih dodje vozom, iz pravca Bosanske Krupe. Medeno polje nije nase zemljiste i ne mozes tu. Vjerovatno se analizom onoga sto je gradsko vlasnistvo na Gorjevcu i samih prirodnih karakteristika tog vlasnistva doslo do zakljucka kako to mjesto nije pogodno za neki veci kamp. Imas cestu i okolo uglavnom sumu. 

Problem je sto ovo nije London i grad ima veoma ogranicen posjed gdje moze udovoljiti međunarodnim normama i onom najvaznijem - da kamp bude van naseljenog mjesta. Ovaj potez Izacic-Melinovac je siroko podrucje gdje si mozda najblizi da udovoljis tome. 

Razumijem i protest RH ali sta se radi, nikom nije gore nego nama. Gledati svoj interes i raditi ono sto rade sve zemlje rute - proslijediti ih dalje.

prije 2 sati, sk64 said:

Pavaroti pa postoje međunarodne norme na kojoj udaljenosti se smiju praviti centri od državne granice. Ja samo kažem da ta suluda ideja da se pravi logustički centar za prebacivanje migrosa na samoj granici može imati ozbiljne reperkusije usmislu blikade granice od strane RH i za domicilno stanovništvo a da ne spominjem moguće probleme za turizam i privredu

A kad su ovi iz IOM a formirali centar MIral tad ih nije bilo briga za medjunarodne norme koje oni namecu kao obavezne.Krse sami svoje principe.Svaki zakon je mrtvo slovo na papiru osim ako se ima snage da se prisili na njegovo provodjenje.

• Like 1
4 hours ago, sk64 said:

kaže gradonačelnik da će migrantski centar biti na granici RH između Meljinovca i Izačića. PA JELI ON NORMLAN? JEL MISLI DA ĆE RH TO SAM TKO GLEDATI DA SE NA GRANICI PRAVI LOGISTIČKI CENTAR ZA ILEGALNE PRELASKE OVIH MIGROSA!! PA IMA DA ZATVORE GRANICU I NAMA

OVOM PRODANOM LIKU TREBA OBJASNITI NEKE STVARI, JER LIK SA LMR TO IZGLEDA NE MOŽE SHVATITI

Gdje god staviš lokaciju nekom će smetati,

Predloži ti lokaciju 

Problem je u tome da na ovaj način val ilegalaca moze trajati sljedecih 100 godina, Hrvatska jos nije u potpunosti zatvorila granicu zato jer briselska podguzna muha Pljenkovic nije dobio takvu naredbu od svog svog gospodara pijančine Junckera, koliko god to paradoksalno zvucalo, to sto Hrvatska nije jos zatvorila granicu vojskom i zicom ne ide u prilog BiH, zato jer dokle god se iz USK moze preci u Hrvatsku, dotle ce horde iz kamenog doba nadirati a nije da ih fali, tako koliko god 'stari' odlaze' toliko 'novi' dolaze.

• Like 1
  • Thanks 2

Mnogi neotkriveni ekstremisti mogli su napasti EU, koristeći prazninu otvorenih granica i kamuflirati se kao "izbjeglice". Ruska tajna služba upozorava da se do 20.000 ekstremista svake godine infiltrira u EU, bez kontrole i uglavnom bez ličnih dokumenata. Činjenica da se teroristi pretvaraju u "izbeglice", to bi verovatno već trebalo biti jasno nekim građanima, izuzev Zelenih i boljih ljudi, koji godinama za nesputanu imigraciju i punu slobodu kretanja, ali isključuju skoro sve opcije, "izbeglice". bolje pod kontrolom dok se ne postigne barem određeni proceduralni status (npr. procjena starosti, provjera identiteta) i potencijalni rizik za stanovništvo može biti u velikoj mjeri isključen. Ali, Nemačka je jedna od najsigurnijih zemalja na svetu, zahvaljujući zadržavanju podataka i drugim alatima za nadzor, a samo najsposobniji političari su u Berlinu. Kako je bilo sa tri majmuna?

Sputniknews izvještaji:
"Prema našim izjavama, do 20.000 ekstremista svake godine ulazi u Evropu pod maskom izbjeglica", izjavio je Kovalev u srijedu na Moskovskoj konferenciji o međunarodnoj sigurnosti (MKMB).

Prema njegovim riječima, čak i profesionalcima je teško brzo identificirati potencijalne teroriste. "Razlog je to što mnogi imigranti prijavljuju gubitak identiteta", rekao je general-major.

„Teroristi u Evropi brzo se prilagođavaju realnostima i aktivno uče nove načine za pripremu i sprovođenje subverzivnih aktivnosti. Da bi mogli da napadnu, koriste iskustva stečena na problematičnim mestima, uključujući i Afriku “, rekao je Kovalev.
15 hours ago, paša said:

Gdje god staviš lokaciju nekom će smetati,

Predloži ti lokaciju 

https://www.telegraf.rs/vesti/jugosfera/3055012-hrvatski-general-o-klanjanju-muslimana-na-parkingu-u-splitu-njihova-poruka-je-uznemirujuca-trebalo-je-odmah-da-ih-uhapse

Ovo su očigledne provokacije u kojima testiraju granice domaćih,sve u avion i izbaciti preko pakistana ( bez padobrana).

prije 44 minuta, Rijecanin said:

Problem je u tome da na ovaj način val ilegalaca moze trajati sljedecih 100 godina, Hrvatska jos nije u potpunosti zatvorila granicu zato jer briselska podguzna muha Pljenkovic nije dobio takvu naredbu od svog svog gospodara pijančine Junckera, koliko god to paradoksalno zvucalo, to sto Hrvatska nije jos zatvorila granicu vojskom i zicom ne ide u prilog BiH, zato jer dokle god se iz USK moze preci u Hrvatsku, dotle ce horde iz kamenog doba nadirati a nije da ih fali, tako koliko god 'stari' odlaze' toliko 'novi' dolaze.

Prije 11 godina je odlučeno o uništenju bijele rase kroz miješanje s tamnom rasom,ko nevjeruje neka pogleda izjavu Sarkozija 2008 na youtubu u kojoj govori da se bijelci MORAJU miješati s crncima a ako to neće onda će morati uz upotrebu sile od strane vladti!!!

Upisi na google:

youtube sarkozy vermischung

• Thanks 1
3 minutes ago, Istina1 said:

Prije 11 godina je odlučeno o uništenju bijele rase kroz miješanje s tamnom rasom,ko nevjeruje neka pogleda izjavu Sarkozija 2008 na youtubu u kojoj govori da se bijelci MORAJU miješati s crncima a ako to neće onda će morati uz upotrebu sile od strane vladti!!!

Upisi na google:

youtube sarkozy vermischung

Kalergijev plan!!! 

On 21. 09. 2018. at 20:02, Brod u boci said:

...a ti si mnogo znatiželjan."most prepper A'rent ready for This"  YouTube

Nebrini se ti ja pratim i ovdje i tu i dobro sam upoznat s materijom.

Ta finta sa sirijcima je davno propala,sirija je slobodna osim Idliba i to će se uskoro osloboditi.Svi koji dolaze iz sirije su izilovci i nisu sirijci oni bježe pred sirijskom vojskom i prodaju se kao sirijske izbjeglice,oni su se borili na strani islamske drzave u siriji i sada su poraženi i nalaze se među vama i u EU.Možeš zamisliti otkud je tolika izilovsla vojska nestala odjednom,nisu isparili već su poslati u EU i trenutno se nalaze po balkanu kao " jadne izbjeglice" a ustvari su isprobani i bijesni ratnici koji pokušavaju osvojiti EU i balkan.

Čitaj malo po drugim stranicama osim ovih javnih i državni koje mi trebamo da vjerujemo ako je po našim državnicima.Sve su to NGO , iluminati i Bilderberger.

Rečeno prije 7 mjeseci, znano prije 5 godina ,rusi potvrđuju u prevedenom postu gore prije i sada.Sjedite i dočekujte svoje dželate,pardon "svoju braću muslimane".

Treba li vam još što crtati!

• Like 1
5 hours ago, sk64 said:

Sta bi se desilo u tom slucaju sa Petrovcom kada Bihac nije u mogucnosti da adekvatno rijesi pitanje migranata?

Vodi ih onda van kantona, nisu padobranci pa da upadaju ovamo!

Organizujte se po uzoru na :

https://de.wikipedia.org/wiki/Identitäre_Bewegung

Previše vremena je izgubljeno,zašto mislite zbog čega je njemačka,austrija i još par zemalja pustila bosance kroz olakšice viza da se isele iz BiH u njihove zemlje?

Da bi izilovci imali lakši posao u BiH,uz pomoć iom i domaćih kvislinga!?

prije 4 sati, Fugaziii said:

Ja mislim da svako od nas treba primiti po jednog dva migranta haha,,,, kao kad smo kao djeca isli na takmicenja u druge gradove, pa klubovi nisu imali para da nas smjeste u hotel, pa smo nocivali kod kolega z drugih klubova, upoznavali se, druzili, razmjenjivali utiske i misljenja, hahaha......

sto se mene tice mogu ih staviti gdje hoce vise, ide mi na zivce i ovi IOMi i migranti i sva situacija.... niko nista ne poduzima, narodu ocigledu ne smeta, onda i mene briga... ti tu ne mozes apsolutno nista, situacija je neizbjezna, sad je samo pitanje pojedinca kako ce se snaci u njoj i koliko ce njegov karakter odigrati ulogu u tome. eto to...

mi ovdje ko fol pametujemo nesto vise, sama sam sebi dosadila s pricom, a niti se sta dogadja niti se sta mijenja, jedino sto se zapravo mijenja je broj migica u Bihacu koji je sve vec iz dana u dan.  Treba vidjeti s ovim kolegama s foruma sto zive u inostranstvu hoce nam zdilati koje garantno pismo da nam pomognu ako nista drugo da maknemo odavde... jel tako drugari?

Netreba ti to.

Kad te pita kako se zoveš, kažeš Coca Kola , no pasport , i viči samo azil,uz obavezno grisanje njemu u facu. Onda te nesmiju otjerati po jebenom njemačkom zakonu.

• Haha 1
6 hours ago, Pavarotti said:

Mislim da je i ova lokacija totalno pogrešna jer je sam grad opet na samom putu i do nje a relativno blizu. Drugo,neće to Hr dozvoliti, migrantski centar mora biti mislim 20 km zračne linije od granice,al eto nisam siguran, to je neko pravilo o kojem sam čitao ali ništa zvanično. Ako su mislili na dobrobit građana onda je centar morao biti prije grada a prema granici sa Hr. I konačno, mislim da će budaletina od gradonačelnika biti opet izigrana...dat će dozvolu za novi centar a ovi postojeći će također ostati. Vidjet ćete da sam u pravu

prije 1 sat, Rijecanin said:

BiH ide u prilog da ili ona zatvori granicu ili zemlja prije nje. Zatvaranje hrvatske granice nikako. Nakon tog hipotetičkog zatvaranja granice, ovdje ostaju zarobljene hiljade. U medjuvremenu dok se ne skonta da se granica ne moze preci, doci ce novi i tu rikiras da ovdje imas hiljade i hiljade migranata koji nemaju kud. I kuda ce? Ne vidim ih da ce u rikverc. 

prije 19 minuta, Grunf said:

Mislim da je i ova lokacija totalno pogrešna jer je sam grad opet na samom putu i do nje a relativno blizu. Drugo,neće to Hr dozvoliti, migrantski centar mora biti mislim 20 km zračne linije od granice,al eto nisam siguran, to je neko pravilo o kojem sam čitao ali ništa zvanično. Ako su mislili na dobrobit građana onda je centar morao biti prije grada a prema granici sa Hr. I konačno, mislim da će budaletina od gradonačelnika biti opet izigrana...dat će dozvolu za novi centar a ovi postojeći će također ostati. Vidjet ćete da sam u pravu

Problem je sto ti nemas prevelikog izbora. U normalnim zemljama drzava je ta koja bira lokaciju centra i ima mali milion opcija. Ovdje su jednom gradiću dali da nadje lokaciju koja ce zadovoljiti medjunarodni standard, koja nece biti relativno blizu grada i koja ce biti u nenaseljenom podrucju. Malo prezahtjevno. 

Meni je u svemu ostalo nejasno ko ce finansirati izgradnju kampa te samu odrzivost i funkcionalnost poslije? Nisam cuo da IOM ucestvuje u ovom. 

Ako imaju plan kako svaki dan transportovati migrante u nove kampove i sprijeciti ih da udju u grad onda stvarno nije bitno jel kamp prije ili poslije grada jer ovog ces kako god morati raditi. 

Oko tih 20 km, imamo vec 4 centra unutar tog radijusa tako da nema problema. Volio bih vise o tome procitati ali ne mogu naci nista. Nasao sam jedino vezano za izbjeglicke kampove koji moraju biti udaljeni 50 km. Kod nas niti se radi o izbjeglicama niti su trenutna 4 kampa po svojoj definiciji izbjeglicki. 

Edited by Pavarotti
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...