Jump to content
FORUM

Recommended Posts

prije 7 sati, Fugaziii said:

Ja mislim da svako od nas treba primiti po jednog dva migranta haha,,,, kao kad smo kao djeca isli na takmicenja u druge gradove, pa klubovi nisu imali para da nas smjeste u hotel, pa smo nocivali kod kolega z drugih klubova, upoznavali se, druzili, razmjenjivali utiske i misljenja, hahaha......

sto se mene tice mogu ih staviti gdje hoce vise, ide mi na zivce i ovi IOMi i migranti i sva situacija.... niko nista ne poduzima, narodu ocigledu ne smeta, onda i mene briga... ti tu ne mozes apsolutno nista, situacija je neizbjezna, sad je samo pitanje pojedinca kako ce se snaci u njoj i koliko ce njegov karakter odigrati ulogu u tome. eto to...

mi ovdje ko fol pametujemo nesto vise, sama sam sebi dosadila s pricom, a niti se sta dogadja niti se sta mijenja, jedino sto se zapravo mijenja je broj migica u Bihacu koji je sve vec iz dana u dan.  Treba vidjeti s ovim kolegama s foruma sto zive u inostranstvu hoce nam zdilati koje garantno pismo da nam pomognu ako nista drugo da maknemo odavde... jel tako drugari?

Takoder, pored promjene broja ovih izgubljenih dusa koji dolaze imamo i jos jednu varijablu koja odavno ima tendenciju rasta a to su biscani i ostali stanovnici Bihaca koji odlaze. Citajuci tvoje postove lako je zakljuciti da te sve ovo kao i vecinu frustrira. Ako zelis sebi dobro u buducnosti najpametniji potez ti je da se ispalis sto dalje iz ovoga psiholoskog pakla kojem se kraj ne nazire ...

• Replies 19,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3595

• rucica1

1476

• Barba

1254

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Posted Images

13 hours ago, Istina1 said:

Mnogi neotkriveni ekstremisti mogli su napasti EU, koristeći prazninu otvorenih granica i kamuflirati se kao "izbjeglice". Ruska tajna služba upozorava da se do 20.000 ekstremista svake godine infiltrira u EU, bez kontrole i uglavnom bez ličnih dokumenata. Činjenica da se teroristi pretvaraju u "izbeglice", to bi verovatno već trebalo biti jasno nekim građanima, izuzev Zelenih i boljih ljudi, koji godinama za nesputanu imigraciju i punu slobodu kretanja, ali isključuju skoro sve opcije, "izbeglice". bolje pod kontrolom dok se ne postigne barem određeni proceduralni status (npr. procjena starosti, provjera identiteta) i potencijalni rizik za stanovništvo može biti u velikoj mjeri isključen. Ali, Nemačka je jedna od najsigurnijih zemalja na svetu, zahvaljujući zadržavanju podataka i drugim alatima za nadzor, a samo najsposobniji političari su u Berlinu. Kako je bilo sa tri majmuna?

Sputniknews izvještaji:
"Prema našim izjavama, do 20.000 ekstremista svake godine ulazi u Evropu pod maskom izbjeglica", izjavio je Kovalev u srijedu na Moskovskoj konferenciji o međunarodnoj sigurnosti (MKMB).

Prema njegovim riječima, čak i profesionalcima je teško brzo identificirati potencijalne teroriste. "Razlog je to što mnogi imigranti prijavljuju gubitak identiteta", rekao je general-major.

„Teroristi u Evropi brzo se prilagođavaju realnostima i aktivno uče nove načine za pripremu i sprovođenje subverzivnih aktivnosti. Da bi mogli da napadnu, koriste iskustva stečena na problematičnim mestima, uključujući i Afriku “, rekao je Kovalev.

https://www.telegraf.rs/vesti/jugosfera/3055012-hrvatski-general-o-klanjanju-muslimana-na-parkingu-u-splitu-njihova-poruka-je-uznemirujuca-trebalo-je-odmah-da-ih-uhapse

A što sam ja naivan što ljudi klanjaju u Splitu 

U Njemačkoj su migranti smješteni u naseljenim mjestima i to nije neki poseban problem ,samo da se zna 

• Dislike 1
1 hour ago, ndh said:

Takoder, pored promjene broja ovih izgubljenih dusa koji dolaze imamo i jos jednu varijablu koja odavno ima tendenciju rasta a to su biscani i ostali stanovnici Bihaca koji odlaze. Citajuci tvoje postove lako je zakljuciti da te sve ovo kao i vecinu frustrira. Ako zelis sebi dobro u buducnosti najpametniji potez ti je da se ispalis sto dalje iz ovoga psiholoskog pakla kojem se kraj ne nazire ...

Svakako to i imam u planu, ali ne mogu ja bas kao oni spaliti dokumente i tek tako ici harati granicama i zemljama praveci se jadna i bjezeci od izmisljenih ratova i progona. Ja moram dvije godine cekati vizu i biti cista kao suza i divna krasna, i sprehati jezik kao domaci... 

Ovdje ce postati samo gore, jer svako iole pametan, obrazovan i upucen moze da vidi sta se zapravo desava i cemu u konacnici sve ovo vodi. Parola je sad SNADJI SE, zar ne?

Jedino bih Vas ispravila u tom "izgubljene duse koje dolaze ovamo", ako smijem... Oni nisu ni najmanje izgubljeni. Oni znaju gdje su, zasto su tu i sta im je ciniti. Samo to.

I hvala na savjetu, svakako radim na tome.

23 minutes ago, paša said:

A što sam ja naivan što ljudi klanjaju u Splitu 

U Njemačkoj su migranti smješteni u naseljenim mjestima i to nije neki poseban problem ,samo da se zna 

Samo da se zna da nisi u pravu. U NJEMACKOJ SU MIGRANTI RASPODJELJENI PO CIJELOJ NJEMACKOJ. Zelje im se nisu ispujnavale nego tamo gdje ih dodjele morali su tu i biti. Dalje - U mjesta gdje su dodjeljeni u odredjenom procentu moralo je prorporcionalno prema stanovnistu tog mjesta biti (pocetkom krize bilo je slucajeva gdje su manja mjesta migrantima pretrpali ali kad je narod poskocio, na brzake su ih raasteretili). U njemackoj su takodjer poceli na javnim mjestima klanjati ali tu su im takodjer u kraj stali. Takodjer su im zabranili grupne setnje po gradu, tako da se mogu najvise po trjica u setnji po gradu, vidjet.U dijelu grada gdje mi kolegica kucu ima nekih trista metara od nje, za njihov smjestaj, napravita su dva objekta.Tu ih je oko njih trideset smjesteno.Svake nedelje ( ama baas svake) mora policija aktivna biti (medjusobne tuce i ispadi razne vrste).Ako to za tebe nije problem ali za vecinu poreskih obaveznika koji to placaju i trpe jeste.Takodjer po pitanju higijene - nece gospoda da cisti.Velidu nisu to ni kod kuce radili.Nakon nekoliko neuspjesnih pokusaja odlucili su da im novac za cistacicu koja je dolazila cistiti od dzeparca odbiju ima toga jos ali post bi predug bio.   

• Dislike 1
15 minutes ago, rucica1 said:

Samo da se zna da nisi u pravu. U NJEMACKOJ SU MIGRANTI RASPODJELJENI PO CIJELOJ NJEMACKOJ. Zelje im se nisu ispujnavale nego tamo gdje ih dodjele morali su tu i biti. Dalje - U mjesta gdje su dodjeljeni u odredjenom procentu moralo je prorporcionalno prema stanovnistu tog mjesta biti (pocetkom krize bilo je slucajeva gdje su manja mjesta migrantima pretrpali ali kad je narod poskocio, na brzake su ih raasteretili). U njemackoj su takodjer poceli na javnim mjestima klanjati ali tu su im takodjer u kraj stali. Takodjer su im zabranili grupne setnje po gradu, tako da se mogu najvise po trjica u setnji po gradu, vidjet.U dijelu grada gdje mi kolegica kucu ima nekih trista metara od nje, za njihov smjestaj, napravita su dva objekta.Tu ih je oko njih trideset smjesteno.Svake nedelje ( ama baas svake) mora policija aktivna biti (medjusobne tuce i ispadi razne vrste).Ako to za tebe nije problem ali za vecinu poreskih obaveznika koji to placaju i trpe jeste.Takodjer po pitanju higijene - nece gospoda da cisti.Velidu nisu to ni kod kuce radili.Nakon nekoliko neuspjesnih pokusaja odlucili su da im novac za cistacicu koja je dolazila cistiti od dzeparca odbiju ima toga jos ali post bi predug bio.   

P.S. Objekti koji su za njihov smjestaj praviti pretezno su na samom kraju ili periferiji naselja.

• Dislike 1

Dezuram malo na terasi od ovih turista na možeš spavati dernjaju se kao da su u svojim vukojebinama nešto par puta jako krhnulo. Ne znam jel po njemačkoj ovako mogu divljati i ovo doba da mjestani moraju sa strahom čekati jutro.Naravno teroristi će spavati sutra do 12 a onda ponovo malo podjebavati bijele ovce.Samo da završi školska godina da kupim dijete i bježim iz ovog sranja .

• Like 1
  • Sad 1

Ovde su najaktivniji oni koji prosipaju pricu kako treba zdimiti sa svog topraka i prepustiti ga tamo nekim migrantima. Sirenje defetizma zbog alibija i opravdanja vlastitog balijanderskog - pardon - kosmopolitskog svjetonazora te koliko znanog ili neznanog rada u sluzbi dusmanske propagande koja nas zeli sto prekrstiti sto procerati je jedan od glavnih slogana ove teme. Sto se neko kome je draza svabija od svoje zemlje onda toliko brine za Bihac, migrante i sta ja znam. Put pod noge i sikter tamo dje ko hoce, po Lici je i od ranije nekada bilo „Dizdarevic Milan-a“ i „Omercehajic Djuri“ pa eto bice i „Kozlica Markus-a“ i „Midzic Hannelore-i“ - samo hajte sto prije, zagadjivate grad i vise nego sto tvrdite za migrante vasom balijanderskom pricom...

• Like 2
prije 9 sati, rucica1 said:

P.S. Objekti koji su za njihov smjestaj praviti pretezno su na samom kraju ili periferiji naselja.

Zaista nisi u pravu,u naseljima u njemačkoj su migranti manje više u strogom centru, u blizini škola gdje vrebaju  po djevojčicama od 9 godina koje su im po šerijetu spremne za  sex,brak i oranje kako je onaj što ga zovu  njihovim profetom rekao da su žene njive i da po njima treba orati.

Evo ti karta tvog Stuttgarta pa vidi da su u svim naseljima u samim centrima

https://www.stuttgarter-zeitung.de/inhalt.fluechtlinge-in-stuttgart-wo-stuttgart-fluechtlinge-unterbringt.0ee422e8-d68b-4e6f-a57c-37e032ae119a.html

https://www.tag24.de/nachrichten/hamburg-polizei-sexuell-missbraucht-neunjaehriges-maedchen-fahndung-suedlaender-fahrrad-schule-1043454

Prođi tamo kod Milaneo i vidjećeš grupe i od 50-ak od jednom ili vidiš samo njihove familije koje uživaju u slobodnom vremenu kojeg imaju na pretek jer oni nežele integraciju već parazitski život na tuđi račun,dok poreski obaveznici ,i ti također plaćaš jebenoj njemačkoj državi porez od kojeg ih oni financiraju.Znaš li ti da svaki azilant košta njemačku 3000€ mjesečno.Koje ti nezaradiš u njemačkoj ni u brutto,akamoli u netto!

https://www.nzz.ch/meinung/kommentare/die-fluechtlingskosten-sind-ein-deutsches-tabuthema-ld.1316333

https://www.milaneo.com

• Like 1
9 hours ago, rucica1 said:

Ja radim u migrantskim kampovima u Njemačkoj već par godina i znam šta pišem 

prije 18 minuta, Istina2 said:

Zaista nisi u pravu,u naseljima u njemačkoj su migranti manje više u strogom centru, u blizini škola gdje vrebaju  po djevojčicama od 9 godina koje su im po šerijetu spremne za  sex,brak i oranje kako je onaj što ga zovu  njihovim profetom rekao da su žene njive i da po njima treba orati.

https://www.stuttgarter-zeitung.de/inhalt.fluechtlinge-in-stuttgart-wo-stuttgart-fluechtlinge-unterbringt.0ee422e8-d68b-4e6f-a57c-37e032ae119a.html

https://www.tag24.de/nachrichten/hamburg-polizei-sexuell-missbraucht-neunjaehriges-maedchen-fahndung-suedlaender-fahrrad-schule-1043454

Prođi tamo kod Milaneo i vidjećeš grupe i od 50-ak od jednom kako traže "njive za oranje" i pobelaju po drugima ili vidiš samo njihove familije koje uživaju u slobodnom vremenu kojeg imaju na pretek jer oni nežele integraciju već parazitski život na tuđi račun,dok poreski obaveznici ,i ti također plaćaš jebenoj njemačkoj državi porez od kojeg ih oni financiraju.Znaš li ti da svaki azilant košta njemačku 3000€ mjesečno.Koje ti nezaradiš u njemačkoj ni u brutto,akamoli u netto!

https://www.nzz.ch/meinung/kommentare/die-fluechtlingskosten-sind-ein-deutsches-tabuthema-ld.1316333

prije 17 minuta, paša said:

Ja radim u migrantskim kampovima u Njemačkoj već par godina i znam šta pišem 

Paša s dužnim poštovanjem ali ti nemaš pojma,radiš u njemačkoj par godina i nepoznaješ njemačku recimo unazad 5 godina ili što više u 80 ili 90 godinama.Ovo sada nije ni Nj o njemačke prije 20.30 ili 40 godina unazad.Ovo ti je sada vukojebina koja trenutno živi i opstaje od stare slave i ušteđevina iz doba njemačke marke.Zeleni,lijevi,espedeovci SPD, ali i usrani CDU-ovci na čelu s onom ženskom posranom što radi što hoće već 13 godina su ovu njemačku razjebali do kraja,pitanje je samo još mjeseci dok nepropadne jer im ekonija propade,ameri ih uništiše kroz Bayer,VW,Mercedes etc. Naivni ste do jaja svi.

• Like 1
  • Thanks 1
prije 4 sati, Krajisnik said:

Ovde su najaktivniji oni koji prosipaju pricu kako treba zdimiti sa svog topraka i prepustiti ga tamo nekim migrantima. Sirenje defetizma zbog alibija i opravdanja vlastitog balijanderskog - pardon - kosmopolitskog svjetonazora te koliko znanog ili neznanog rada u sluzbi dusmanske propagande koja nas zeli sto prekrstiti sto procerati je jedan od glavnih slogana ove teme. Sto se neko kome je draza svabija od svoje zemlje onda toliko brine za Bihac, migrante i sta ja znam. Put pod noge i sikter tamo dje ko hoce, po Lici je i od ranije nekada bilo „Dizdarevic Milan-a“ i „Omercehajic Djuri“ pa eto bice i „Kozlica Markus-a“ i „Midzic Hannelore-i“ - samo hajte sto prije, zagadjivate grad i vise nego sto tvrdite za migrante vasom balijanderskom pricom...

Iskreno da ti kazem, evo ja prvi idem. Uspio sam prodati vec preko 50% imovine u nekretninama, vozila mislim da cu i ovo drugo uskoro. Naravno da ni jednom normalnom covjeku nije cilj da zivi u zajednici sa takvim sa kreacijama poput tebe i ovih migranata. Brinem se za Bihac jer tu mi je djedovina ali nisam glup da je ostavim tebi i migrantima, vec cu uzeti pare i odoh sto ti kazes za Svabiju. Nema vise ni potrosacke korpice, ni trosenja benzina , doprinosa niti zdravstva od moje dobre plate iz realnog sektora. A ti se jeb ... balijo, nek ti migranti pune budzet ovog propalog grada 😁😁😁

prije 4 minuta, ndh said:

Iskreno da ti kazem, evo ja prvi idem. Uspio sam prodati vec preko 50% imovine u nekretninama, vozila, mislim da cu i ovo drugo uskoro. Naravno da ni jednom normalnom covjeku nije cilj da zivi u zajednici sa takvim kreacijama poput tebe i ovih migranata. Brinem se za Bihac jer tu mi je djedovina ali nisam glup da je ostavim tebi i migrantima, vec cu uzeti pare i odoh sto ti kazes za Svabiju. Nema vise ni potrosacke korpice, ni trosenja benzina , doprinosa niti zdravstva od moje dobre plate iz realnog sektora. A ti se jeb ... balijo, nek ti migranti pune budzet ovog propalog grada 😁😁😁

• Thanks 1
4 hours ago, Krajisnik said:

Bolje i Kozlica Markus nego Ahmad Ibn Bubn Ali i sta ja znam kako.Normalna osoba,pogotovo koja je prosla pakao 90-tih ce odvesti svoje dijete iz ove vukojebine koja tone sve dublje i dublje. Tebi je to balijanderska prica i zagađivanje zraka i grada ali nek su tebi "braća muslimani" došli. I meni je sve ovo dalo podstrek da idem odavde sa porodicom. Ali znaj da nije problem u prisutnosti samih migranata nego je ova kriza pokazala svu nebrigu svih nivoa vlasti za vlastitim građanima gdje ti dijete moze ubiti kome se "ćefne" a da ne odgovara za to i jos te vlasti proglase izdajicom vlastitog naroda jer zahtjevas pravdu za svoje dijete (slucaj Dragicevic ili Memic) gdje djecu lijecimo dobrovoljnim prilozima i telefonskim pozivima gdje svojim radom placamo tuđi nerad gdje svaki dan neki politicar sa bilo koje strane prijeti nekim novim ratom gdje su "muslimanska braća" važnija od vlastitog sugrađanina jer ovaj ne misli isti kao ti ili je druge nacionalnosti ili vjere.Bit ce mi drago da to sve moje dijete izbjegne i da ne prozivi ono sto sam ja prozivio. Ali sam prezivio mozda pukom srecom. Nema tu vise patriotizma. Nema tu nikakve demagogije i balijske price a ti onda ostani i uzivaj u svom "patriotizmu" i iscekivaj neka bolja vremena. 

Edited by Grunf
  • Thanks 3
2 minutes ago, Hysteria said:

Hrvati prave odlagalište nuklearnog otpada tik uz BH granicu i rijeku Unu a ovi naši gledaju da ih ne naljute zbog migrantskog centra. Ovo samo kod nas ima. 😂

Pa to je to...isto jedna od stvari koje sam opisao u prethodnom mom postu. Sve se svodi na prepucavanja a preko leđa nas običnih građana pa i ova migrantska kriza. O tom odlagalistu se priča zadnjih 15 godina i kad su neki od nas dizali svoj glas protiv toga nekim je "pucao" k... za svim. Isto je i danas sa ovom sad krizom. Nemamo ono zajednistvo i nemamo jasan stav i zato smo ovakvo napredno drustvo

• Like 2
44 minutes ago, Istina2 said:

Paša s dužnim poštovanjem ali ti nemaš pojma,radiš u njemačkoj par godina i nepoznaješ njemačku recimo unazad 5 godina ili što više u 80 ili 90 godinama.Ovo sada nije ni Nj o njemačke prije 20.30 ili 40 godina unazad.Ovo ti je sada vukojebina koja trenutno živi i opstaje od stare slave i ušteđevina iz doba njemačke marke.Zeleni,lijevi,espedeovci SPD, ali i usrani CDU-ovci na čelu s onom ženskom posranom što radi što hoće već 13 godina su ovu njemačku razjebali do kraja,pitanje je samo još mjeseci dok nepropadne jer im ekonija propade,ameri ih uništiše kroz Bayer,VW,Mercedes etc. Naivni ste do jaja svi.

Zanimljivo,šta bi ja to trebao znati a da neznam i kakve to veze ima sa temom o migrantima 

Prosvjetli me 

On 26. 04. 2019. at 22:38, rucica1 said:

Otkad je to klanjanje problem kojem treba stati u kraj? Zašto ne staneš u kraj Jehovinim svjedocima koji stoje 0-24h na Stuttgart Hauptbahnhofu ili ciganima i alkosima koji su uvijek u grupama na Bahnhofu i u Schloßgartenu? Od svih ovih silnih migranata samo mali dio praktikuje vjeru i to je skroz irelevantno, pogledaj malo šta su ortodoksni Bugari uradili od Duisburga i drugih gradova, pa niko ne spominje vjeru 

21 hours ago, paša said:

Zanimljivo,šta bi ja to trebao znati a da neznam i kakve to veze ima sa temom o migrantima 

Prosvjetli me 

4 hours ago, Istina2 said:

Hvala htjeo sam i ja isto napisati. 🙏

• Dislike 1
  • Haha 1

Istina 3 da je islam koji su donijeli otomani bio tako zao kako da su sacuvani i zidovi krscanski manastiri crkve a i ljudi.Da je bilo kakve prisile ne bi za 500 godina bilo nikog osim muslimana. Pogledaj sta krizari rade i zidovi dole po Iraku i dr  zemljama.  https://www.google.com/search?q=iraq+children+uranium&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiUk5SClPDhAhUix4sKHUsvCkcQ_AUIDigB&biw=1647&bih=1057  

Ovdje je problem sto se namjerno dovode najgore od najgoreg sto ima dole od afrike azije i bliskog istoka a koji je razlog vidjecemo.Imaj u vidu da i papa ovo blagosilja i potice.Sta sad kazes na to

5 hours ago, Istina2 said:

Prođi tamo kod Milaneo i vidjećeš grupe i od 50-ak od jednom ili vidiš samo njihove familije koje uživaju u slobodnom vremenu kojeg imaju na pretek jer oni nežele integraciju već parazitski život na tuđi račun,dok poreski obaveznici ,i ti također plaćaš jebenoj njemačkoj državi porez od kojeg ih oni financiraju.Znaš li ti da svaki azilant košta njemačku 3000€ mjesečno.Koje ti nezaradiš u njemačkoj ni u brutto,akamoli u netto!

Mazda sam se lose izrazila. U gradovima (kao sto si, kao primjer, dao Stuttgart) migranti su po becirku ( mjesnim zajednicama ) dodjeljivani. Te mjesne zajednice skoro sve  objekte su na samim rubovima svog becirka pravile -  nikako po centrima (mali izuzetak je, ako po rubovima svog becirka nisu zemljiste posjedovali). U Bihacu su u samom centru a plus ovi po privatnim smjestajima, tako da se to sa Njemackom nemoze porediti i to jos sa recenicom da to "nije neki poseban problem". Ja, dragi kolega Pasa, neradim sa izbjeglicama ali krecem se cijelim stuttgartskim regionom pa vidim dosta toga. Dodjem i u Berlin. Obisla sam i Tempelhof ( prije izbjeglickog talasa).Neces valjda porediti Biru u Bihacu ii tempelhovski aerodrom u Berlinu. Ti si izgleda samo u tim njihovim krugovima pa i nevidis sta se s vana dogadja. Pored jakog drzavno siguronosnog sistema pa se u Njemackoj toliko toga desava... ,. Moja kolegica ( sto blizo njihovog smjestaja kucu sa snahom i sinom imaju) dvije unucice u osnovnoj skoli - stalno su u pokretu i nepustaju ih nigdje bez nadzora ( njihov komsiluk takodjer).Po manjim mjestima navecer, cim sumrak padne, nema vise onih slobodnih vecernjih setnji  kao prije - pogotovo zenska populacija. 

• Dislike 1
6 hours ago, paša said:

https://n-land.de/lokales/burgthann/in-asylbewerberheimen-ist-jetzt-mehr-platz

Jeden Hotel za migrante gdje ponekad radim u centru grada 

To je na odredjeno vrijeme iznajmljen objekt. Takvi objekti su iznajmljivani jer se za ogroman prilijev migranata nije istom brzinom mogao iznaci smjestaj.Uglavnom oni su registrovani (nekima je i status rijesen) a i zdravstveno pregledani. Citam, svake nedelje novine sirom regije, objavljuju potraznju stanova za izbjeglicke porodice  (ali i za samce kojima je status rijesen).Garantuju redovnu kiriju od grada ali rijetko ko ih primiti hoce. Problem stambenog prostora po cijeloj Njemackoj je goruci. Bracni parovi, omladina koja hoce da se osamostali, nemoze stan naci (a obaveznici su poreski i ostalih socijalnih dadzbina) i normalno je da ce ovako nesto kod mnogih revolt prouzrokovati . Ovi indijanci po Krajini ilegalni ( ko bajagi bez dokumenata), nit znas ko su, nit sta su, nose li sa sobom kakvu bolest... . Vlada, za rijesavanje problema , nezainteresovana + nesposobna i ti poredis tamo te " tvoje" sa ovima u Krajini.🙁   

• Dislike 1
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...