Jump to content
FORUM

Recommended Posts

52 minutes ago, Lidjo said:

Britanija nije nikakvo govno pojela, vidjecemo da ce Britanija nakon EU biti cak jaca. Nisu ni svica ni norveska u eu pa im ide dobro. Ova eu kao sto je sad radi protiv interesa naroda a za dobrobit korporacija i zato nece se dugo odrzati osim ako se ne promijeni radikalno!

Britanija nije da je pojela govno nego brod govana, samo u posljednjih par mjeseci par gigantskih korporacija sa sjedištem u Londonu su prešli u Amsterdam ili Brussel .

London koji je bio najveći ekonomski centar svijeta proživljava neviđenu krizu.

Ja sam neki dan bio u Sjevernoj Irskoj poslovno njihove kompanije koje izvoze robu u EU se sučeljavaju sa pravnim preprekama nakon isteka prolaznog roka odnosno definitivnog izlaska. A Švicarska i Norveška su posebne priče .

Edited by Barba
  • Like 1
  • Replies 19k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3552

• rucica1

1437

• Barba

1246

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Posted Images

prije 12 sati, Haldir said:

Pa cijelu migrantsku krizu popratila je desničarska vlast koja se najviše pokazala nesposobnom. Evo krenimo od Bihaća i kantonalne vlasti. 

Nesta mi komentar od sinoc pa reko da ga ponovim.Nazivati SDA desnicarskom je glupost to je obican produkt muslimanskog bratstva koje su osnovali cionisti sa ciljm manipulacije muslimanima.Ja bih je nazvao organizacijom licemjera i beskicmenjaka koja se krije iza vjere.Ona je unistila nas muslimane vise nego ijedan rezim ili carstvo koje je ovdje vladalo.Ovo sto barba govori rekao je Frensis Boyl  jos prije dvadeset godina samo nas narod je kratkog pamcenja.

Brod u boci izvinjavam se

mislio sam  na tebe

• Like 2
5 hours ago, Lidjo said:

Halo majstore? Salvini, Orban? Jesu oni 2015 otvorili granice i pustili migrante u zemlju ili su Merkel i Faymann i time pokrenuli lavinu migracija?

Cak sto vise i danas politicka ljevica zagovara da se migranti kao fol spasavaju iz libije i prebacuju u europu brodovima i nisu nikakve zakome promijenili i poostrili te zakone o migraciji dok su desnicari u italiji, madjarskoj, ceskoj i austriji svoje zakone preuredili i smanjili pritisak migracije!

Pa ne razumijem te, kakve veze Orban ima sa tim što si rekao da nama ne preostaje ništa nego da biramo desničare? Siguran sam da možeš da bi ti dao glas Orbanu, to je nesumnjivo. 

39 minutes ago, zudox said:

Nesta mi komentar od sinoc pa reko da ga ponovim.Nazivati SDA desnicarskom je glupost to je obican produkt muslimanskog bratstva koje su osnovali cionisti sa ciljm manipulacije muslimanima.Ja bih je nazvao organizacijom licemjera i beskicmenjaka koja se krije iza vjere.Ona je unistila nas muslimane vise nego ijedan rezim ili carstvo koje je ovdje vladalo.Ovo sto barba govori rekao je Frensis Boyl  jos prije dvadeset godina samo nas narod je kratkog pamcenja.

Ne znam samo kakva je razlika između Orbana i mafijaških produkta u Bosni i Hercegovini? Samo u tome što je Orban podigao ogradu i žice. 

25 minutes ago, Haldir said:

Pa ne razumijem te, kakve veze Orban ima sa tim što si rekao da nama ne preostaje ništa nego da biramo desničare? Siguran sam da možeš da bi ti dao glas Orbanu, to je nesumnjivo. 

Ne znam samo kakva je razlika između Orbana i mafijaških produkta u Bosni i Hercegovini? Samo u tome što je Orban podigao ogradu i žice. 

Pa vidi se da ne poznaješ osnovne pojmove politike porediti Orbana sa bilo kojim političarem iz BiH je smiješno. 

Orban ima legimitet nekoliko miliona glasača U stabilnoj ekonomskoj zemlji za koju se bori , Orban može otići u Brussel i reći ja se pitam i vi mi nemožete ništa i ja postavljam uslove saradnje . 

A šta može politički poltron iz Bosanske politike zaduživati zemlju kod MMF i slušati naređenja ?

• Like 1
19 minutes ago, Barba said:

Pa vidi se da ne poznaješ osnovne pojmove politike porediti Orbana sa bilo kojim političarem iz BiH je smiješno. 

Orban ima legimitet nekoliko miliona glasača U stabilnoj ekonomskoj zemlji za koju se bori , Orban može otići u Brussel i reći ja se pitam i vi mi nemožete ništa i ja postavljam uslove saradnje . 

A šta može politički poltron iz Bosanske politike zaduživati zemlju kod MMF i slušati naređenja ?

Nisam ih ni poredio sa aspekta ekonomije, već kriminala, represije, autoritarnosti, što su oduvijek bile odlike takvih režima. Pitao sam ga kakva je razlika između te desnice i ove naše desnice, osim što je ovaj podigao žicu na granici. Zasigurno su jednaki po politici centralizacije, jednopartijskog sistema/režima i školskim udžbenicima u kojima konstantno napominju djecu kako je suživot sa drugim kulturama i rasama nemoguć. 

"Postkomunistička mafijaška država" je knjiga Balinta Magyara koju valja pročitati prije nego što se neko upusti u priču o Orbanu kao lideru ili ekonomskom preporoditelju Mađarske i centralne Evrope. A jednu kraću verziju o obje strane mađarske ekonomije možeš pročitati u priči nagrađivanog novinara Patricka Kingsleya na New York Timesu, pod nazivom "An economic miracle in Hungary". 

A ne tako davno, prije tek par mjeseci, Evropski parlament je pokazao šta misli o Orbanu i njegovim govorima o istom, kada su toj državi uvedene sankcije zbog kršenja demokratskih i ljudskih prava, korupcije koja nikad nije bila veća nego za vrijeme Orbana. Spasila ga je jedino bratska i debelo desna Poljska koja je uložila veto na izbacivanje Mađarske iz bitnih odluka i izglasavanja. Ali i to će se desiti u skorije vrijeme. 

2 hours ago, Barba said:

Britanija nije da je pojela govno nego brod govana, samo u posljednjih par mjeseci par gigantskih korporacija sa sjedištem u Londonu su prešli u Amsterdam ili Brussel .

London koji je bio najveći ekonomski centar svijeta proživljava neviđenu krizu.

Ja sam neki dan bio u Sjevernoj Irskoj poslovno njihove kompanije koje izvoze robu u EU se sučeljavaju sa pravnim preprekama nakon isteka prolaznog roka odnosno definitivnog izlaska. A Švicarska i Norveška su posebne priče .

Opet sam drugacijeg misljenja. Sa takvim potezima zele da prestrase britance, medjutim Britanija ce istupiti iz EU ali ce imati sve prednosti kao i da je u EU. Ne mogu oni Britaniji nista jer je London i dalje previse jak i bitan za cijelu EU. EU ce izgubiti jednog velikog neto placaca i ti novci ce EU privredi faliti. Evo konkretan primjer. Range Rover ce jednostavno prebaciti sjediste firme (samo adresu) u neku EU zemlju i sa tim moze i dalje nastaviti prodajom kao sto je i dosad radila, uopste ne moraju podizati cijene auta. 

Ali imace onu slobodu, mogu odlucivati samo o svojoj sudbini i graditi vlastitu politiku a ne da im se sve diktira iz Brisela!

15 minutes ago, Haldir said:

Nisam ih ni poredio sa aspekta ekonomije, već kriminala, represije, autoritarnosti, što su oduvijek bile odlike takvih režima. Pitao sam ga kakva je razlika između te desnice i ove naše desnice, osim što je ovaj podigao žicu na granici. Zasigurno su jednaki po politici centralizacije, jednopartijskog sistema/režima i školskim udžbenicima u kojima konstantno napominju djecu kako je suživot sa drugim kulturama i rasama nemoguć. 

"Postkomunistička mafijaška država" je knjiga Balinta Magyara koju valja pročitati prije nego što se neko upusti u priču o Orbanu kao lideru ili ekonomskom preporoditelju Mađarske i centralne Evrope. A jednu kraću verziju o obje strane mađarske ekonomije možeš pročitati u priči nagrađivanog novinara Patricka Kingsleya na New York Timesu, pod nazivom "An economic miracle in Hungary". 

A ne tako davno, prije tek par mjeseci, Evropski parlament je pokazao šta misli o Orbanu i njegovim govorima o istom, kada su toj državi uvedene sankcije zbog kršenja demokratskih i ljudskih prava, korupcije koja nikad nije bila veća nego za vrijeme Orbana. Spasila ga je jedino bratska i debelo desna Poljska koja je uložila veto na izbacivanje Mađarske iz bitnih odluka i izglasavanja. Ali i to će se desiti u skorije vrijeme. 

Razlika je ogromna, Orban ima uredjenu zemlju, nema tri razlicite struje gdje svako vuce na svoju stranu. Dok god je Bosna ovako neujedinjena mocice svako sa njom da hara i da joj nanosi stetu. 

I necu reci da Orban radi u interesu svog naroda, jer je daleko ostetio radnike svoje zemlje i uveo im da moraju besplatno raditi prekovremene sate, da bi sa tim doveo neke strane robovlasnike, ali sto se tice migrantske krize i politiki prema vani je na strani interesa madjarske!

• Dislike 1

Gomila laži na Orbana. Nitko osim mađara ne može biti vlasnik zemlje neću dozvoliti nijemcima da pokupuju zemlju  a da moj narod bude gladna.To je pravi predsjednik.Ili za migranata nismo ni mađari pljačkali i ubijali taj narod a ni pozvali ih pravac njemačka francuska.Pogotovo je u pravu što je zabranio djelovanje cioniste Sorosa i pozatvarao škole gdje je širio svoje otrove.Ako nas ne želite u EU samo recite odmah izlazimo.To je predsjednik a ne ovi naši balkanski koji kad odu u Brisel provedu vrijeme cetveronoske ili klececi kako im kažu .

• Like 2
  • Thanks 1
2 hours ago, Haldir said:

Prvo pojam nacionalizma i nacionaliste su kod nas pogrešno definirani pojmovi kao nešto negativno , svaki Francuz će za sebe reći da je nacionalista jer voli svoju zemlju svoju zastavu svoju himnu svoj narod i ne da nikom da to narušava , ista stvar je i sa Rusima Nijemcima,Amerikancima , Irancima i mnogim drugim.

Mađarska se pokušava predstaviti negativno od strane globalističkih kapitalističkih media ista stvar je bila i sa Iranom .

Što se tiče korupcije na svijetu ne postoji zemlja bez toga samo se razlikuje po tome koliko običan čovjek može ostvariti svoja prava.

Evo jedan primjer jučer sam išao u Banku da sa svog računa dignem 3000€ jer je nemoguce na bankomatu dignuti više od 1000 eura dnevno ,a trebala mi je gotovina i mene ženska u banci pita zašto će meni moj novac i zašto ću ga koristiti ?! Ovo pitanje bi razumio da sam dizao kredit ali lično sam uzimao novac sa vlastitog računa . To je politika globalne kontrole gdje pojedinac nesmije vlastiti novac koristiti a da to banka nezna. 

Čim se neka zemlja ili neki političar protivi globalnoj interesnih grupi ta osoba bude persona NG.

U EU se uvukla posljednju deceniju ova politika koja je prvo udarila na poljoprivredu tipa nesmije paradajz , paprika, krompir, lubenica  biti veći od njihove tablice zadati veličina . Što je glupost pa ja tako umjesto da pojedem dva paradajza moram pojesti 10 i opet sutra moram u prodavnicu po paradajz.

Usljed sveg ludila pokrenute su svjesno velike migracije ljudi ka Europi samo da bi se obični svijet mogao sa njima baviti a ne sa problemima konstantne kontrole povećanja poreza vakcinacija deratizacija milion pravila koja postaju svake godine gore i gore.Potrošačko društvo je glavna odlika demokratije znači radi i troši na razne gluposti koje ti nisu potrebne ali te ubiše sa reklamama posebno za djecu znači ako ti dijete nema nešto ono će biti manje vrijedno u školi doći tužno kući a niko svoje dijete nemože gledati tužno i nesretno a nemožeš mu objasniti da život ne čine materijalne stvari već ljudske osobine .

Bio rođak kod mene u posjeti mjesec dana  ja dva puta sedmično treniram djecu u nogometnom klubu u mjestu gdje ja živim a tu sam i sam prije igrao , povedem i njega sa sobom da mu ne bude dosadno  i kaže on meni koliko oni tebe plaćaju za ovo reko ništa to radim volonterski a on odma jebo to poslije posla ideš 4 sata se zajebavati sa djecom ja to nikad džaba nebi radio . To je očit primjer gdje mlad čovjek vidi samo materijalnu satisfakciju .

57 minutes ago, Barba said:

Prvo pojam nacionalizma i nacionaliste su kod nas pogrešno definirani pojmovi kao nešto negativno , svaki Francuz će za sebe reći da je nacionalista jer voli svoju zemlju svoju zastavu svoju himnu svoj narod i ne da nikom da to narušava , ista stvar je i sa Rusima Nijemcima,Amerikancima , Irancima i mnogim drugim.

Mađarska se pokušava predstaviti negativno od strane globalističkih kapitalističkih media ista stvar je bila i sa Iranom .

Što se tiče korupcije na svijetu ne postoji zemlja bez toga samo se razlikuje po tome koliko običan čovjek može ostvariti svoja prava.

Evo jedan primjer jučer sam išao u Banku da sa svog računa dignem 3000€ jer je nemoguce na bankomatu dignuti više od 1000 eura dnevno ,a trebala mi je gotovina i mene ženska u banci pita zašto će meni moj novac i zašto ću ga koristiti ?! Ovo pitanje bi razumio da sam dizao kredit ali lično sam uzimao novac sa vlastitog računa . To je politika globalne kontrole gdje pojedinac nesmije vlastiti novac koristiti a da to banka nezna. 

U EU se uvukla posljednju deceniju ova politika koja je prvo udarila na poljoprivredu tipa nesmije paradajz , paprika, krompir, lubenica  biti veći od njihove tablice zadati veličina . Što je glupost pa ja tako umjesto da pojedem dva paradajza moram pojesti 10 i opet sutra moram u prodavnicu po paradajz.

Usljed sveg ludila pokrenute su svjesno velike migracije ljudi ka Europi samo da bi se obični svijet mogao sa njima baviti a ne sa problemima konstantne kontrole povećanja poreza vakcinacija deratizacija milion pravila koja postaju svake godine gore i gore.Potrošačko društvo je glavna odlika demokratije znači radi i troši na razne gluposti koje ti nisu potrebne ali te ubiše sa reklamama posebno za djecu znači ako ti dijete nema nešto ono će biti manje vrijedno u školi doći tužno kući a niko svoje dijete nemože gledati tužno i nesretno a nemožeš mu objasniti da život ne čine materijalne stvari već ljudske osobine .

Bio rođak kod mene u posjeti mjesec dana  ja dva puta sedmično treniram djecu u nogometnom klubu u mjestu gdje ja živim a tu sam i sam prije igrao , povedem i njega sa sobom da mu ne bude dosadno  i kaže on meni koliko oni tebe plaćaju za ovo reko ništa to radim volonterski a on odma jebo to poslije posla ideš 4 sata se zajebavati sa djecom ja to nikad džaba nebi radio . To je očit primjer gdje mlad čovjek vidi samo materijalnu satisfakciju .

1. Ja nacionalizam nigdje nisam ni spomenuo kada je u pitanju rasprava u kojoj se sad nalazimo.

2. Ko su globalistički kapitalistički mediji? New York Times? 

3. Naravno da ne postoji zemlja bez korupcije, bilo bi iznimno čudno kada bi se takav jedan slučaj negdje u svijetu zabilježio. Evo recimo, u Mađarskoj su održane ogromne demonstracije jer je Vlada Viktora Orbana donijela odluku da poslodavci imaju pravo da radnike tjeraju na 400 prekovremenih sati godišnje. Ako to podijelimo na osmosatno radno vrijeme, u praksi to znači da će građani provesti na poslu dodatnih 50 radnih dana ukoliko to poslodavac zatraži, a imaju pravo na godišnji odmor u trajanju manjem od 30 dana. Također, Sudovi više nisu nezavisni, već pod apsolutnom kontrolom vlasti kojoj moraju podnositi izvještaje i najavljivati procese, odnosno Fidesz partiji kojom rukovodi Orban. 90% medija u Mađarskoj je u istom tolikom postotku dalo vremena Orbanovoj partiji na svom servisu za vrijeme predizbornih kampanja, a ostatak opoziciji. Ovo su fakti, i oni govore da običan čovjek u Mađarskoj teško ostvaruje svoja prava. 

4. Što se tiče banke, ne znam gdje si pokušavao taj novac podići, pretpostavljam u inostranstvu. Nemam iskustva sa podizanjem toliko novca u stranim državama. Ali recimo Mađari imaju gotovo pa špkantnije iskustvo. Oni su, kako sam gore naveo, primorani raditi i do 400 prekovremenih sati godišnje. Ako to žele naplatiti, moraju čekati do tri godine. Ti si svoj novac mogao podići za tri dana. 

5. U EU je jasna politika zaštite potrošačkih prava. Tako recimo, kažnjavaju velike kompanije jer u Njemačkoj i Hrvatskoj nemaju iste cijene, ili isti kvalitet. Evo recimo, Giovani Ferrero je vlasnik kompanije koja proizvodi Nutellu. Pripada globalističkoj eliti o kojoj pričaš (pretpostavljam, jer valjda jedino takvi mogu biti u GE) i težak je 22 milijarde. EU mu je, zarad zaštite prava potrošača, zabranila prodaju Nutelle sa manjim udjelom lješnjaka u Hrvatskoj nego li u Njemačkoj, odnosno prodaju lošije kvalitete u zemljama sa nižim standardom. 

6. Upravo na migracijama je Viktor Orban dobio posljednje izbore. Zapravo, skoro sve o čemu je pričao su opasnost Islama za Mađarsku, napredna ekonomija kojoj su lažirane brojke (opet preporuka, barem pročitati gore navedeni članak), i kad već spominješ poreze, valja spomenuti i onaj kojeg je 2014. godine, između ostalih, htio uvesti Viktor Orban sa svojom Vladom, a koji se odnosio na internet. Da, htio je oporezovati internet. 

7. Interesantno, kad već spominješ i reklame, u Mađarskoj se u prosjeku svake godine u odnosu na prethodnu potroši do 15% više novca na marketing. Još interesantnije od toga je to da je najveći potrošač na reklame u Mađarskoj, i unatoč velikom Telekomu i velikim kompanijama, bila mađarska vlada. Ona je imala udio od 75% na tržištu marketinga. Jedan dio od toga, oko 18 miliona eura, vlada je potrošila iz javnog budžeta na kampanje protiv Soroša i Judith Sargentini, koja, žalosno je, nije ni državljanin Mađarske. 

Viktor Orban, pored toga što je tihi fašista, vjerovatno je jedan od najvećih diktatora i centralizatora u modernoj historiji Evrope. 

7 hours ago, Lidjo said:

I necu reci da Orban radi u interesu svog naroda, jer je daleko ostetio radnike svoje zemlje i uveo im da moraju besplatno raditi prekovremene sate, da bi sa tim doveo neke strane robovlasnike, ali sto se tice migrantske krize i politiki prema vani je na strani interesa madjarske!

Logično da je na strani "interesa Mađarske", jer je Evropa sve ono što Orban nije i nikad neće ni moći biti. Upravlja sa 90% medija u zemlji i migrantska kriza bila mu je jedan od najčvršćih temelja za uspješnu predizbornu kampanju. Bilo bi naprosto glupo da je u bilo kom trenutku prije, u toku ili nakon izbora prihvatio ijednu evropsku vrijednost. 

Kako novinari u pojedinim clancima po potrebi manipulisu sa terminima migrant i izbjeglica.

A tuca migranata nije nista posebno atraktivno jer se to dosavalo do sada dosta puta pa skoro je u BIRI bilo opsadno stanje gdje su se tukli svi protiv svih i doslovno sve polomili samo sto se sve zataskalo ubrzo.A policija ove sto je deportovala u drugi centar su se vec danas vratili u Bihac .

• Like 1

Ima toga non stop od tuce medju migrantima do domacih sa ovim olosem ali se to ne smije objavljivati po naredjenju cionistickog IOM a .Vidim raste i ovdje broj glasova da li ste bezbjedni u svom gradu izgleda poceli nase sluge da falsificiraju stanje.I dalje tvrdim najbolje bi bilo za ovaj kanton da proglasimo neku vrstu autonomije jer ova sarajevska elita ce nas iseliti.

• Like 1

Evo danas ih pun centar sa stvarima, pun ih konzum, ljudi bjeze van jer ne mogu od njih pomjeriti se. Znaci sve su novi. Breci centar od njih. Prestrasno je ccc jos se na slikama ne vidi obim toga svega obzirom da se nisam usudila bas direktno slikati haha

8F19353B-9F66-4C51-AA87-D17DED13E181.jpeg

D92BD554-4DD9-4B7F-9C11-35D9C7B5C6EC.jpeg

A227CC8E-63FE-4023-9FD2-CAC2D1F3AF56.jpeg

A0A96F94-A95E-4307-9349-9E7D0CD90E80.jpeg

1BB8D2D7-164B-4A18-B781-E3CFA3FC9507.jpeg

• Thanks 2

@Fugaziii sestro slatka ,evo kazu da ce Zeljava biti jedna od lokacija novog migracionog centra znaci da ce Bihac centar opet biti pun migranata jer neznam kako misle da drukcije migranti dojdu na Zeljavu vec jedino kroz grad, mozda avionom .

Ocekuje se reakcija iz Hrvatske .

• Like 1
  • Haha 1

a pa ja stvarno vise ne znam ni sta da mislim, ni sta da radim.... trenutno kontam kako se maknuti odavde, jer mi se iskreno gade i oni i politicari a bome i ovi nasi ljudi..... nekako ne vidim razlike medju njima vise... samo zali boze mojih bliskih koji se ne uspiju iscupati odavde dok je vrijeme... a ako vec hoce da nas rastjeraju i rasele odavde onda neka barem administrativno olaksaju odlszak, nek me ne zaje*avaju s hrpetinom papira i cekanjem od dvije godine da negdje odem.... il da i ja spalim pejperse i pravim se da je big problem big problem.... hehe

• Haha 2

Po cetvrti put provaljeno u auto komsinici sinoc negdje pred jutro nece prijaviti jer nema koristi sa zapisnikom se moze guzica obrisati,Teroristi znaju da je sama sa dvoje djece 7 i 3 godine muz otisao trbuhom za kruhom.U zadnje vrijeme 7 policajaca dalo otkaz u Kladusi ne mogu sebe odbraniti sta mi da ocekujemo obicni gradjani Usred dana prko puta te komsinice zgrabili obucu garavi i zbrisali hajd ih stigni kad skacu ko majmuni preko livada.Danasnji bilten crne hronike u Kladusi sve u krugu stotinjak metara od mene.

• Sad 3

Heh...danas vozim prema Crikvenici i na Borju civilni kombi sa policijom na samom skretanju i skontam da su tu vjerovatno zbog migranata.Samo par kilometara dalje prema Otočcu mislim selo  Babin Potok ...šume vrve od migranata.Ja sam lično sreo 2 grupe od po 30-tak i ne krecu se cestom nego šumom ali baš prije tog sela morali su preći cestu i prešli su je baš u tom momentu kad sam naišao.Mislim, scena ista kao i kod nas iza leđa policijskom punktu ili se policija kao i kod nas pravi da ne vidi situaciju koja je se netiče

• Sad 2

Čiji nas avion u ovim trenucima nadlijeće već po ko zna koji put? Ovo nije civilni avion i dosta je veci od uobicajnih.Po zvuku isti avion je nadlijetao grad u noci kad su bili protesti

2 hours ago, Grunf said:

Čiji nas avion u ovim trenucima nadlijeće već po ko zna koji put? Ovo nije civilni avion i dosta je veci od uobicajnih.Po zvuku isti avion je nadlijetao grad u noci kad su bili protesti

Avioni Frontexa koji kontroliraju granicu Hrvatske sa BiH.

9 minutes ago, zudox said:

Ja vec vise od pola godine trubim o tome i mnogi su se sa mnom i slozili. Pronadjite moje postove od prosle godine i videe koje sam postavila. I sama Merkelica je dobitnica KALERGIJEVE NAGRADE / KALERGIJEVOG PRIZNANJA, a ona je zapocela oficijelno ovu svu gehaniju pa kad malo udjete dublje u historiju svega onda ce biti manje ovih koji misle da su ovi likovi sto naviru u sto vecem broju ‘izbjeglice’ ili ‘migranti’. 

Najveci problem mnogih (i ovdje na forumu i na svijetu) je neznanje i neupucenost. Sve ovo je mnogo mnogo vece od nas samih i da znate da se otelo kontroli onima koji su krenuli s tim planom, jer covjek je takve prirode, usput si vidi svoju korist pa ubaci ponesto i za sebe, i tako dobiste hrkljus sa svih strana svijeta sto se pokusava kroz ovo domoci neceg za sebe. Sveopca zbunjoza je nastala jer plan ne tece kako je zamisljen, jer reklo bi se da ‘glupsoni’ koji su pokrenuli sve zaboravise uzeti u obzir da im je glavni predmet i oruzje plana hrpa poluciviliziranih ekstremista i mozgoopranih kromanjonaca. Naravno da ce krenuti kako ne treba pfff

• Like 3

Eeeee raja,polako kužite zar ne? Jeste da vam je trebalo vremena, ali još nije kasno.Ako pak nebudete odmah stopirali ovu bagru nema više povratka...

https://www.cazin.net/vijesti/migranti-pretukli-i-opljackali-starijeg-muskarca

Počinju sada da prebijaju i maltretiraju starce,pa će djecu,žene i onda muškarce.

prije 44 minuta, Fugaziii said:

Ja vec vise od pola godine trubim o tome i mnogi su se sa mnom i slozili. Pronadjite moje postove od prosle godine i videe koje sam postavila. I sama Merkelica je dobitnica KALERGIJEVE NAGRADE / KALERGIJEVOG PRIZNANJA, a ona je zapocela oficijelno ovu svu gehaniju pa kad malo udjete dublje u historiju svega onda ce biti manje ovih koji misle da su ovi likovi sto naviru u sto vecem broju ‘izbjeglice’ ili ‘migranti’. 

Najveci problem mnogih (i ovdje na forumu i na svijetu) je neznanje i neupucenost. Sve ovo je mnogo mnogo vece od nas samih i da znate da se otelo kontroli onima koji su krenuli s tim planom, jer covjek je takve prirode, usput si vidi svoju korist pa ubaci ponesto i za sebe, i tako dobiste hrkljus sa svih strana svijeta sto se pokusava kroz ovo domoci neceg za sebe. Sveopca zbunjoza je nastala jer plan ne tece kako je zamisljen, jer reklo bi se da ‘glupsoni’ koji su pokrenuli sve zaboravise uzeti u obzir da im je glavni predmet i oruzje plana hrpa poluciviliziranih ekstremista i mozgoopranih kromanjonaca. Naravno da ce krenuti kako ne treba pfff

http://www.matica.hr/vijenac/561 - 562/migracija-kao-geopoliticko-oruzje-24783/

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...