Jump to content
FORUM

Recommended Posts

9 minutes ago, RiDaM said:

Ma ja bi njoj utovio u glavu da mi smo tih narod i ne volimo galamu, te da može samo na svadbama urlati kad viče juh juh..

A i ako se bude derala, komšije će misliti da neki hodža uči kod mene sa malo čudnijim glasom..

Ma njemci su se satrali da im to utuve, e sad se satrase kako da ih natrag vrate.😄

• Aferim! 1
  • Replies 19,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3594

• rucica1

1476

• Barba

1254

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

Just now, rucica1 said:

Ma njemci su se satrali da im to utuve, e sad se satrase kako da ih natrag vrate.😄

Nema veze, sa njima bi se riješio problem nedostaka konobarica po gradu, ne  oženjeni bi se oženili, u tajnim kućama bi imali ponudu iz Maroka, Afganistana, Indije :D ...

Šal odnio vragu, mislim da situacija se zaoštrava, ovo zaoštrava nije draga riječ jer oni zaoštravaju noževe..Moramo se organizirati i svu muškadiju poslati nazad..

3 minutes ago, stacemi said:

Rek'o je samo da cijeli voz smrdi :D ma da si u pravu, haha ima lijepih imigrantkinja :D :D 

Imali neko neki naziv za Krajinu? Pošto će se Bihać zvati Abu Bihaći :D

1 minute ago, stacemi said:

A evo sad čitam komentare, kaže neka žena da su jučer upali u Osnovnu školu Prekounje i u nečiju privatnu kuću 

Ne bili meni upali, ja bi prvi pobjegao..

• Haha 1
2 hours ago, rucica1 said:

Meni za vrjeme rata, izbjeglica koja je u BiH radila kao diplomirani prevodioc Njemackog jezika, biscanaka, na prijedlog da bi nam bar u papirologiji (koja je na njemackom trebala biti), pomoci mogla, u brk rece da ona to nasom obavezom smatra.Nasom obavezom mislila je na nas prijeratnu dijasporu.Ona citav dan dokona (guicu ceska)-mi svi sa radnim i porodicnim obavezama (znaci dodjemo sposla kuci podmirimo osnovno za porodicu) i trcimo dalje u smislu organizovanja raznih protesta, prikupljanja pomoci ,... .I sta smo mi trebali? Na osnovu toga sto je ona gnjida (parazit) sjesti i pausalno sviju takvim prozvati? Eto mi smo u svom radu masu toga i bez nje uspjeli odraditi.Ona se smuzom vratila u Bihac i danas sa svojim djetetom u tome uziva a ja snjom nikad vise kafu popila nisam, niti bi.Nemozemo na osnovu pojedinaca pausalizirati.Njima treba pokazati ledja i od njih se distancirati.Takodjer, na osnovu izbjeglica profiteri svih vrsta, pa njima je super.Oni nikad nikakve proteste podrzati nece ali puno naroda cijele regije hoce - samo treba kvalitetno organizovati. Ja momentalno nisam u Bihacu a da jesam budi siguran da bi se i prakticno angazovala jer dijaspora ili ne, imamo ista gradjanska prava (koja treba braniti).🙂

Čuj ovdje je tema kako rješiti problem migranta u Bihaću, tako da neću više odgovarati na postove vezane za probleme dijaspore. Ako možete pomozite,hvala što niste na strani onih koji smatraju da ih trebamo primiti u svoje kuće.

• Aferim! 1
10 minutes ago, RiDaM said:

Imali neko neki naziv za Krajinu? Pošto će se Bihać zvati Abu Bihaći :D

Ne bili meni upali, ja bi prvi pobjegao..

USI- Unsko Sanski Ilegalistan sa sjedištem u Bihaćistanu sa naseljima Ozistan 1 i Ozistan 2, Borićistan, Bakšaišstan, Ceravcistan. 

Gradonačelnik Muhamed Ali.

Edited by Ammar
  • Like 1
  • Haha 2
1 hour ago, Barba said:

Tvoje mišljenje poštujem ali mi je ružno generalizirati to je osobina malograđana .

Meni su Srbi pobili skoro pola familije i to uže pa opet nikad nisam generalizirao da su svi Srbi loši .

Pa nisam mislio na čitavu dijasporu,nego na dijasporu koja nam drži moralne pridike i porede izbjeglice iz BiH tokom rata sa ekonomskim migrantima,kriminalcima itd

• Like 1
5 minutes ago, stacemi said:

A evo sad čitam komentare, kaže neka žena da su jučer upali u Osnovnu školu Prekounje i u nečiju privatnu kuću 

U privatnim kucama treba imati svak po kolac,pa kad mu u kucu upane prvo ga dobro preko ledja odalamiti pa tek onda policiju zvati. Samoodbrana! A vala i ove sto su te pakete nosile ako nisu vjerovale kakva je to bagra sad su se i uvjerile.

• Haha 1
3 minutes ago, rucica1 said:

U privatnim kucama treba imati svak po kolac,pa kad mu u kucu upane prvo ga dobro preko ledja odalamiti pa tek onda policiju zvati. Samoodbrana! A vala i ove sto su te pakete nosile ako nisu vjerovale kakva je to bagra sad su se i uvjerile.

Muške samo naravno preko leđa... A ženama kavez i mamac kolač! :D

2 minutes ago, Grunf said:

Možemo se vratiti na temu,odoste daleko sa dijasporom i ženidbama :D

Vratićemo se kad bude vrijeme za to :D Sad čekamo novi val imigranata pa da vidimo šta dalje ..Dok se oni voze prema Bihaću, mi ovdje nagađamo kakvih sve nam dolazi, jel imaju čakije, koje boje futrole od noževa, gdje su im žene, vole li vako mahanti šta kad, jel misle ostati itd itd..

• Haha 2
4 minutes ago, stacemi said:

Informacija koju je objavio USN na portalu da su migranti sinoc napali djecaka, nema neku težinu da je istina. Ukoliko pogledate izvještaj MUP-a jutros objavljen, a za protekla dvadeset i četiri sata, to nije navedeno https://www.biscani.net/izvjestaj-iz-mup-a-usk-a-za-16-10-2018/ 

Nema mnogo toga na stranici od mup-a.Moj niti jedan slučaj nikad nije naveden a uredno je evidentiran i sačinjen zapisnik.Baš sam to pratio

• Like 3
7 minutes ago, stacemi said:

Informacija koju je objavio USN na portalu da su migranti sinoc napali djecaka, nema neku težinu da je istina. Ukoliko pogledate izvještaj MUP-a jutros objavljen, a za protekla dvadeset i četiri sata, to nije navedeno https://www.biscani.net/izvjestaj-iz-mup-a-usk-a-za-16-10-2018/ 

O tim slucajevima se ne govori osim ako ispliva u javnost onda policija to potvrdi. Inace se takvi slucajevi probaju prikriti da nebi se vise panika dizala. Strasno! 

Sad naleti na jedan interesantan komentar na fb:

Neki dan u bolnici u Bihaću toliko pacijenata bolesnih sjede na hodnicima ali oko njih(tj migranata) trče te medicinari te tumači kao da su konzuli iz tih država iz kojih dolaze stvarno žalosno i jadno

A mog dida su otpustili prije vrrmena kao nemaju kreveta jer imaju hitnijih pacijenata. Fujj!

Edited by Lidjo
  • Like 1
  • Dislike 1
3 minutes ago, Grunf said:

Nema mnogo toga na stranici od mup-a.Moj niti jedan slučaj nikad nije naveden a uredno je evidentiran i sačinjen zapisnik.Baš sam to pratio

Da ne bih izazvali veće nemire, ne objavi se svako krivično djelo počinjeno sa strane pojedinih krimigranata

• Like 2
4 minutes ago, Lidjo said:

O tim slucajevima se ne govori osim ako ispliva u javnost onda policija to potvrdi. Inace se takvi slucajevi probaju prikriti da nebi se vise panika dizala. Strasno! 

A evo pratit ćemo sutra stranicu mup-a...ja sam danas pisao ovdje  o provali u stan na ozimicama I i bio sam lično prisutan kad je policija došla na lice mjesta isto tako sam pisao o provali u osnovnu školu prekounje pa vidit ćemo da li će to pisati sutra na stranici mup-a a i ovaj slučaj sa učenikom gimnazije ako se desio sinoć,tek bi se trebao pojaviti sutra

Edited by Grunf
  • Like 1
7 hours ago, Ammar said:

Svaka ti je na mjestu. Samo sve je manje Bišćana kojima je stalo do grada i očuvanja grada kako rijeke Une tako njene obale. Ali najveći je problem što su naše komšije dovele te krimigrante haman nama u avliju, pa ti gledaš kako ti svaki dan tuda prolaze kao da su na svom i samo strepiš kada će ti navečer pokušati provaliti ili ukrasti nešto. Sve je više profitera koji će novac staviti ispred sopstvene familije i komšiluka, a to je poražavajuće i takvi će tebe i mene prozvati ksenofobima i vrijeđati nas kojima je stalo do ovog grada i misliti da je to što oni rade humano, a to nema veze sa humanosti što oni rade, bogate se od istih tih "paćenika" a ne uzimaju u obzir da su možda baš naselili i kriminalce među njima... Ovdje na ovaj forum treba dovesti sve sa vlasti zato što se narod osjeća dosta slobodnije reći svoje mišljenje a da ne budu isprozivani kako su ovakvi ili onakvi... 

Upravo kroz pritoku prolazi dvadesetak sto amar kaze krimigranata,a tako je svaki dan...trebamo da se dogovorimo da napravimo letke na kojim ce biti obavjest o protestu građana...evo ja cu lijepiti letke po izacicu,srbljanima ,brekovici,vrsti i gati..znaci sa jednostavnim pozivom građana tj kad i u koje vrijeme ce biti protesti...kad bi se opet vlasti oglusili,onda bi trebali blokirati buseve i vozove sa kojima svakodnevno pristizu

3 minutes ago, Neuron said:

Upravo kroz pritoku prolazi dvadesetak sto amar kaze krimigranata,a tako je svaki dan...trebamo da se dogovorimo da napravimo letke na kojim ce biti obavjest o protestu građana...evo ja cu lijepiti letke po izacicu,srbljanima ,brekovici,vrsti i gati..znaci sa jednostavnim pozivom građana tj kad i u koje vrijeme ce biti protesti...kad bi se opet vlasti oglusili,onda bi trebali blokirati buseve i vozove sa kojima svakodnevno pristizu

Ripač i Pritoka su glavna ruta ilegalnih krimigranata...Ja sam javljao na više trana da se tamo uvede neka kontrola, međutim džaba... Ništa letke, letve u ruke i čuvati svoju imovinu.

1 hour ago, Venom said:

Pa nisam mislio na čitavu dijasporu,nego na dijasporu koja nam drži moralne pridike i porede izbjeglice iz BiH tokom rata sa ekonomskim migrantima,kriminalcima itd

Ja sam više puta napisao da su poređenja naših ljudi koji su bili izbjeglice i otišli vani nikako usporediva !

Naš čovjek barem većina gdje god je otišao ponašao se lijepo i snašao na pošten način naučio jezik i postao uzoran član društva sredine u kojoj se nalazi .

Ja sam lično otišao vani sa svojih 19 godina zbog studija nisam ni mislio da ostanem zauvjek međutim desila se porodica koji sam stekao vani .

Ja sam ovdje pomagao zajedno sa mojom suprugom prve prave izbjeglice iz Sirije dok nisam vidio koliko su to bezobrazni ljudi bez obraza .

Ti ljudi sto pričaju da treba biti human i ostale price ti nikad nikom nisu pomogli već samo seru po društvenim mrežama .

Prije par godina je bilo nešto kako je Džeko dao 50 000 maraka za liječenje nekog djeteta .I onda su se neki našli komentarisati jako je to malo da je trebao više Itd kako ga nije sramota !

Oni neznanju koliko Džeko pomaze ljudi djece u državi bitno je da se priča !

Od njih niko neće reci da za većinu nas nije ništa odvojiti dati 2 tri marke ako je neka akcija ali opet većina neće dati ali bitno je osporiti Džekinih 50 hiljada !

Ja sam licno obrisao facebook zbog tih koji seru po čitav dan i komentarisu  i sad sam rahat .

Edited by Barba
  • Like 2
  • Aferim! 1
  • Thanks 1
1 hour ago, Neuron said:

Predlazem da za pocetak prvo ovdje na forumu pozovete gospodina Ramica i forumase koji imaju volju i vremena da se nadjete u nekom mirnijem kaficu (ili nekom drugom mjestu)kako bi napravili plan.Sve dalje radite na medjusobnom dogovoru (a ne na forumu). 

Pod hitno se treba organizirati i krenuti sa protestima.Ja predlažem da se građani pozovu svaku subotu u podne pred zgradom općine da se okupe u znak prosvjeda protiv prije svega politike grada i gradonačelnika  i vlade USK  I njihovog necinjena u cilju zaastite grdana Bihaća od ovee bagre koja svakim danom sve više okupiranih grad.I zato u SUBOTU U PODNE SVI  PRED GRADONACELNIKOV URED.

• Like 2
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...